OMEFA Pwr@!brengf Moor het nmrgm van Holten 1 nog niet buiten degradatiegevaar Oriënteringsrit Zaterdagvoetbal V.V.V.-nieuws VERDUBBELEN UW GELD IN TIEN JAAR Lezing en afscheid in Dijkerhoek Demonstratie met hooibouwmachines Sport- en Technische Wedstrijddag Reisje Bejaardensociëteit Geslaagd Ook Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in flit blad Administratiekantoor W, Bouwhuis-Men ZATERDAGMIDDAGVQETBAl Gero-cassettes Gebr. Wansink Het nette stadje ZATERDAG 14 MEI 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD In een niet altijd even fraaie, maar vaak wel spannende wedstrijd heeft Holten 1 in het gemeentelijk sportpark te Goor een 22 gelijk spel weten te behalen tegen Twenthe 1, dat een puntje hoger op de ranglijst staat. De Holtense verdediging had eerst geen vat op de snelle aanvallen van de Gorenaren en als doelman Jan Beltman niet in zo'n uitstekende vorm was geweest, had het er voor hen niet zo best uitgezien. In de 21e minuut wist J. Elfers door een fout in de Holtense de fensie zijn club de leiding te geven (1—0). Tien minuten later was het B. Kuipers, die ook weer door geknoei in de ver dediging der gasten de voorsprong ver grootte (20). Drie minuten voor de rust ontstond door vrije trap vanaf de 16-meter lijn een gevaarlijke situatie voor het Hol tense doel, waarvan de gevolgen nog net konden worden bezworen. Na de hervatting vertoonde de wedstrijd een ander spelbeeld, doordat de Holtena ren wat beter en sneller naar voren kwa men. Toen in de 19e minuut de Twenthe- doelman bij een aanval te ver uit zijn doel kwam, wist Ab Vincent de terugge speelde bal op beheerste wijze over hem heen in het doel te plaatsen (2—1). Door dit succes aangemoedigd kwamen de Hol tenaren nu veel meer in de aanval, maar ook de aanvallen van de tegenpartij waren niet van gevaar ontbloot. Aan beide zij den werd nogal eens aan de noodrem ge trokken door de bal bij een gevaarlijke aanval over de zijlijn te plaatsen. Holten kreeg steeds meer corners te nemen. Uit een van deze hoekschoppen, door Rini den Heijer op uitstekende wijze voor het doel geplaatst, bracht Wim Nijenhuis met een fraaie kopbal, bijna op de doellijn staande, de partijen op gelijke voet (22). Hoewel de Holtenaren het initiatief nu bijna geheel in handen namen, kwam er in deze stand geen verandering meer. RKSV kunnen echter gevoegelijk buiten beschouwing worden gelaten. Van de vier laatsten staat Holten er, ge zien de nog te spelen wedstrijden, niet het slechtste voor. Het zijn juist de drie laat ste clubs, die nog tegen elkaar of tegen een sterker elftal moeten uitkomen. Deze wedstrijden zijn o.m. 15 mei: HoltenRKSV, Rood Zwart Haaksbergen, Haarl. Boys—Bon. Boys. 19 mei. Hemelvaartsdag: Bon. Boys SOS, Haarl. BoysRood Zwart. 22 mei: Haarl. BoysHolten, Twenthe Rood Zwart, DeldenBon. Boys. Zaterdag: PROGRAMMA Holten aGFC b 3.30 u. Nijverdal aHolten b 2.30 u. Rood Zwart dHolten e 2.00 u. Zondag: Holten 1—RKSV 1 3.00 u. Wilh. school 2Holten 2 12.00 u. Holten 3—SOS 2 12.45 u. Holten 4I-lector 3 11.00 u. Hemelvaartsdag, 19 mei: Holten bHaarl. Boys b 10.30 u. De ranglijst in afdeling 1 A ziet er thans als volgt uit: Unisson 16 10 4 2 24 50—18 Haaksbergen 16 8 3 5 19 35—24 Delden 16 8 3 5 19 26—26 SOS 15 6 4 5 16 31—26 Twenthe 16 3 9 4 15 29—28 RKSV 16 7 1 8 15 27—46 Holten 16 5 4 7 14 23—29 Rood Zwart 15 4 5 6 13 27—33 Bon. Boys 15 4 4 7 12 23—33 Haarl. Boys 15 3 3 7 10 26—39 Unisson is door de nederlaag van Haaks bergen tegen SOS kampioen dezer afde ling geworden. In de onderste regionen is de situatie nog niet zo duidelijk. Theoretisch zijn er nog 6 candidaten, die voor de twee onder ste plaatsen in aanmerking kunnen ko men en kunnen degraderen. Twenthe en De M.A.C. „De Holterberg" organiseert zondagmiddag een oriënteringsrit voor auto's, motoren en brommers. 'De tocht gaat langs plekjes natuurschoon in een landschap, dat door het jonge groen nu op zijn mooist is. De start vindt plaats om 14 uur vanaf het clublokaal café Vrug- gink in de Stationsstraat. Aan deze rit is als hoofdprijs verbonden een autobustocht naar het buitenland. Voor de op te richten zaterdagmiddag voetbalclub, die zal spelen op het ter rein bij café „De Poppe", het terrein dat enkele keren bespeeld werd door de V-V. „Markelo Vooruit" hebben zich reeds meer dan veertig spelers aange meld. Zij die lid van de nieuwe club willen worden en thans nog in een voetbalclub spelen moeten voor 22 mei a.s. over schrijving aanvragen. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de Heer A. LANDEWEERD, Molenberter- weg 9 te Holten. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de bekende adressen (zie Holtens Nieuwsblad van 7 mei). Maandagavond 23 mei worden in zaal „De Poppe" allen verwacht die zich als lid hebben aangemeld terwijl verder hartelijk welkom zijn allen die de nieuwe club in één of andere vorm van dienst willen zijn. Deze avond zal tevens de vereniging officieel worden opgericht, zal bestuursverkiezing plaats hebben en zal uit de verschillende suggesties een naam voor de nieuwe club worden ge kozen. Nu in verband met het mooie weer en de naderende vakantiemaanden de toe loop op het V.V.V.-kantoor weer sterk toeneemt en vooral op zaterdag zeer veel mensen komen informeren naar en een kijkje gaan nemen in de vakantie verblijven zal de administrateur de heer Kers gedurende de normale kantoor uren op zaterdag aanwezig zijn. Er is momenteel weer belangrijk fol dermateriaal voorhanden o.a. een z.g. vierluik met toertips door oostelijk Flevoland waarin opgenomen de kool zaadroute 1966. De bloeiende koolzaad velden, op een gekleurd kaartje duidelijk aangegeven, vormen met de overige be zienswaardigheden een aantrekkelijk doel voor een trip door deze grote polder. De Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen hebben in een goed bezochte vergadering in de zaal van café ,,'t Bonte Paard" j.l. woensdagavond afscheid genomen van mevr. Witmer, de echtgenote van 't hoofd der o.l. school aldaar, die binnenkort naar Zwolle vertrekt. Mevr. Witmer, die ver hinderd was om zelf aanwezig te zijn, had een traktatie gestuurd. Dit was voor de presidente, mevr. J. Reijlink-Reilink, aan leiding er aan te herinneren, dat het ver trekkende lid 6 jaar bestuurslid en o.m. presidente van de afdeling is geweest, ge durende welke tijd zij zeer actief was. Zij bracht dank voor haar belangrijk aandeel in de werkzaamheden van de afdeling en deelde mede, dat aan mevr. Witmer als herinnering het bondslepeltje zal worden aangeboden. Bij de opening van de bijeenkomst gaf de voorzitster een overzicht van de jaar vergadering van de afdeling Overijssel van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, welke onlangs in Zwolle gehouden werd en waarbij de presidente der provin ciale afdeling, mevr. J. C. Nagelhout-Klij- zing, afscheid nam uit deze functie. De afdeling Dijkerhoek was in deze vergade ring met zes dames vertegenwoordigd. Ter inleiding van de causerie, welke mevr. Nagelhout deze avond vervolgens hield over het werk van de E.E.G., ver klaarde zij, dat de meeste vrouwen als leken tegenover deze Europese Economi sche Gemeenschap staan en dat het daar om prettig was, dat inleidster ook naar Dijkerhoek was gekomen om de vrouwen hierover in te lichten. Mevr. Nagelhout vertelde vervolgens, hoe zij in Straatsburg, Luxemburg en Brussel met het werk van de E.E.G. en de K.S.G. heeft kennis gemaakt en hoe deze gemeenschappen werken. Van deze causerie hebben wij onlangs reeds verslag gedaan, toen zij door inleidster gehouden werd voor de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De presidente overhandigde mevr. Na gelhout met een dankwoord een enveloppe met inhoud voor het Lady Aberdeenfonds ten behoeve van de onderontwikkelde ge bieden, uitgaande van de Wereldbond van Plattelandsvrouwen. De vergadering besloot ten slotte dit jaar een reisje te maken naar Kaatsheu vel op 2 juli a.s. in de huid gezondheid en zuiverheid De grasgroei begint goed op gang te komen en we beginnen al weer over de hooiwinning te denken. De Verenigingen voor Bedrijfsvoor lichting Bathmen, Holten en Dijkerhoek hebben het plan in samenwerking met de landbouw-voorlichtingsdienst een hooibouwdemonstratie te organiseren met het doel de nieuwere ontwikke lingen op dit gebied aan de landbouwers te tonen om zodoende waar nodig zo verantwoord mogelijke aankopen te kunnen doen. De demonstratie zal gehouden worden op het bedrijf van de Heer D. J. Brons voort, Dijkerhoek 32, Holten, terrein t.o. het filiaal van de Coöp. Aank. ver. te Dijkerhoek. Als voorlopige datum is vastgesteld donderdag 26 mei a.s. 's middags 1 uur. De volgende machines en werktuigen zullen gedemonstreerd worden: 1. a. Eureka Trommelschudder b. Victoria Trommelschudder c. Gustin Trommelschudder 2. a. Polyb harkkeerderschudder b. P.Z. snelhooier 3. Circelschudder 4. Vieon acroboat zijaanvoerhark 5. Hooidrager op de trekker 6. Lage wagen met oogsthekken (geen voorlegger nodig) Deze demonstratie zal verzorgd wor den door boeren uit de omgeving welke een van deze machines jn bezit hebben en zodoende hier goed mee kunnen wer ken. Maak van deze gelegenheid gebruik en bezoekt deze demonstratie die voor U georganiseerd wordt. De besturen der Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting en voor Landbouwvoorlichting. Op de maandag j.l. te Rijssen gehouden veemarkt waren aangevoerd 86 runderen. De prijzen waren voor koeien f900 tot f 1125; voor pinken f 750 tot f 925; en voor kalveren f 450 tot f 725. Alles per stuk. De handel was matig en prijshoudend. De Kring Holten van de P.J.G.O., waartoe behoren de afdelingen Bath men, Colmschate, Diepenheim, Enter, Goor, Holten, Markelo en Rijssen orga niseert op zaterdag, 21 mei op de ter reinen bij de uitspanning ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek een sport- en technische wedstrijddag, waarvoor-een groot aantal deelnemers heeft inge schreven. Deze wedstrijden zijn bedoeld als een selectie voor de landdag van de P.J.G.O., welke op 2 juli in Coevorden wordt gehouden. De officiële opening geschiedt in de zaal van 't Bonte Paard 's morgens om 9.45 uur door de voorzitter van kring II, de heer T. in 't Hof te Bathmen, waarna een welkomstwoord zal worden gespro ken, door de heer B. J. Veneklaas Slots, wethouder en loco-burgemeester. Hierna beginnen de technische wed strijden voor dames t.w. Bloemschikken, Woninginrichting, Zuivelwedstrijd, steenbewerking en houtskooltekenen en voor de heren: Uitsmijter bakken, boer derij verbouwing, veebeoordeling M.R.IJ en F.H., paardebeoordeling, paardebe- hendigheid en trekkerbehendigheid. Na de middag worden de sportwed strijden gehouden. Voor de dames 100 m hardlopen, hoogspringen, 400 m hardlo pen, verspringen, estafettelopen en touwtrekken. Voor de heren zijn dezelfde sportwedstrijden vastgesteld met dit verschil, dat zij 800 meter hardlopen in plaats van 400 meter. Voor de technische wedstrijden is een groot aantal juryleden aangetrokken t.w. mevr. Nagelhout, mej. Boonstra, de heer en mevr. Cammeraat, de heer en mevr. Stoop, mej. Nijhof, mevr. Lager- weij, de heren H. Wisselink, A. J. Har kink, J. Post, Hofmeijer, H. W. Niewen- huis, B. Ilemmink H. Schrijvers, H. J. Robers, J. Lubbersen en E. J. Bomans. Voornamelijk leraren en leraressen van de huishoudschool te Holten en de la gere landbouwscholen te Bathmen en Markelo, alsmede functionarissen van het Rijksveeteeltconsulentschap, de Die- rengezondheidsdienst enz. In een keurig programma is een en ander uitvoerig weergegeven. Op maandag, 16 mei zal, zoals reeds is gemeld, de reis van de bejaarden sociëteit plaats vinden. Men verzoeke ons voor de goede orde te berichten, dat een ieder, die mee wil gaan, zich bij de heer Kers (V.V.V.-kan toor) dient op te geven. Het is mogelijk, dat zij, die reeds spaarden voor de reis, menen, dat zij zich niet behoeven op te geven. Dit is niet juist. Allen die willen mee gaan, dienen zich derhalve bij de heer Kers op te geven. Alleen met de bij de heer Kers binnengekomen aanmeldingen kan rekening worden gehouden. Tot zaterdag, 14 mei 's middags 4 uur is opgave nog mogelijk. De heer E. Steuneberg te Holten slaagde te Arnhem voor het diploma T.V.-techniek. ADMINISTRATIES BELASTINGAANGIFTEN ADVIEZEN op fiscaal en sociaal gebied, VERMOGENS- en EFFECTENBEHEER, samenstellen van JAARREKENINGEN en het uitbrengen van FINANCIëLE RAPPORTEN kunt u met ingang van 16 MEI 1966 terecht bij Molenbelterweg 16 Tel. 05483-1370 Adsp. Lid Ver. Broederschap van Belastingconsulenten. Zij, die lid willen worden van de op te richten ZATERDAGMIDDAG-VOETBALCLUB en thans lid zijn van een voetbalclub, moeten vóór 22 MEI A.S. overschrijving aanvragen. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de heer A. LANDEWEERD, Molenbelterweg 9, Holten. iGEROKZILMEiSI in alle modellen uit voorraad leverbaar. Alleenverkoop voor Holten van modern karakter levert s^te/^ en voordelig Agent: JAN WIGGERS Kolweg 14 - tel. 356 FEUILLETON door Gré de Boer 5) Hilda, de oudste, zat naast haar moe der. „Hoe is het met-de kleine meid?" in formeerde de bruid. „Ze begint ondeugend te worden. Her man verwent haar door en door en mijn schoonmoeder al niet minder. Maar ze is ook erg lief, hoor. Herman komt in de loop van de middag. U begrijptvoor jaarhet is erg druk op de zaak". „Wanneer ben jij eigenlijk gekomen?" Hilde glimlachte. „Gisteravond. Jaap heeft het allemaal bedisseld. Vind je het niet leuk?" De vrouw keek de kamer rond. Mis schien had ze meer oog voor haar kinde ren als voor de versiering. Natuurlijk, het was geweldig, wat de kinderen in de vroege ochtenduren al gedaan hadden. Maar het feit, dat het hele zestal compleet was en zat te smullen van de taart om half acht in de ochtend notabene com pleteerde deze morgen haar geluk. De rustige Jaap zat naast zijn vader te roken en was met hem al in een gesprek geko men. Els en Dientje hadden als gewoon lijk weer het grootste woord, tezamen met 't bijdehandte nakomertje. Alleen Henk zat verstolen rond te kijken en toen zijn blik de hare ontmoette, begonnen ze bei de te lachen. Ze keek even naar de slin gers in de kamer en knipoogde naar hem. De min of meer verlegen jongen, die diep in zijn hart zoveel van zijn moeder hield, wist Nel. Die, als hij alleen met haar was, nog wel eens zijn stevige armen om haar heen sloeg en haar kuste, maar dan moest vooral de stekelige en jaloerse Nelie het niet zien, want die had altijd een spot woord op haar lippen. „Hoe voel je je, moeder?" Hlda had al heel vroeg het in haar ogen kinderachtige „mam" in haar vocabulaire geschrapt. Als oudste had ze altijd een zekere verant woordelijkheid voor de anderen gevoeld. Vandaar dat zij, als enige, moeder zei. „Blij en dankbaar, Hil. En gelukkig. Dankbaar, dat jullie hier allemaal zijn, gezond en wel. Blij ook, omdat je vader en ikwij ons verzekerd weten van 'jullie liefde. En gelukkig, omdat wij deze dag mogen beleven. Vijf en twintig jaar is een hele tijd, kind." De jonge vrouw knikte. „Vorige week waren Herman en ik drie jaar getrouwd. Alweer drie jaar. Je kunt het je haast niet voorstellen. De kleine Nel is alweer twee geweest." „Waar is ze vandaag?" „Bij m'n schoonmoeder. Die zal haar wel weer tot in de grond verwennen. Veel te gek met die kleine ondeugd." Een half uur later bracht de post een bezending brieven, felicitatiekaarten, ge lukstelegrammen en pakjes, zodat het bruidspaar nog vóór het ontbijt druk werk had om alles te openen, te lezen en te. bekijken. In de keukeh waren de drie oudste zusters bezig de broodmaaltijd ge reed te maken, want er kwam opeens een noodkreet: „Henkie, kom es gauwik geloof nooit, dat we beleg genoeg heb benIs de slager al open? Ozeg dat dan. Laat maar, Henkiehet wordt zo dadelijk gebracht." De jongen keek verstolen naar zijn ouders. „Jullie met je HenkieIk ben toch geen acht meer Dientje begon te lachen, deed een paar stappen naar de kamer en greep haar broer, die net zo lang was als zij, en druk te hem een kus op zijn wang, met als ge volg dat de jongen begon te kleuren. „Je bent een schat, broer. Ik zal proberen er aan te denken, dat je al zeventien bent. Zegheb jij nog geen meisje? Je zit vanavond toch zeker niet in je eentje op de bruiloft?" De kleur op zijn wangen werd nog die per. Dientje schaterde het uit. „Stil maar, ik zeg niets meer. Vanavond zie ik haar wel." Ze boog zich naar hem toe. „Is ze erg lief, Henk? Kennen wij haar?" „Schiet op", mopperde hij, telkens schichtig naar zijn ouders kijkend. „En ik breng een vriendje van school mee", verklaarde Nelie parmantig. „Mam heeft gezegd, dat het mocht, 't Is Wim Morsdijk." Dina dacht een poosje na. „Morsdijk? Van de Coöperatie?" Het meisje knikte met gesloten ogen. „Ik heb hem uitgenodigd, dus hij komt. En hoe het meisje van Henk heet, weet ik ook. We hebben ze laatst gezien, in het park." Henk stak zijn stekels op. „Als je het toch zegt Zijn zuster keek hem verontwaardigd aan. „Waarom? Je hoeft je helemaal voor haar niet te schamen. Ze is de deftigste van ons allemaal. En knap Dina werd nieuwsgierig. Ze boog zich naar haar broer. „Vertel eens, broer, wie is het? Doe niet zo flauw, we zien haar immers vanavond toch? Kénnen we haar?" Hij begon opnieuw te kleuren, maar haalde tenslotte zijn schouders op. „Als jullie maar niet vervelend tegen haar zijn, hoor? Het isehNettie van het kasteel." Nelie knikte opnieuw, als wilde ze daar mee bewijzen, dat zij van deze stille liefde op de hoogte was. Dina keek haar broer met grote ogen aan. Elsje, die flarden van het gesprek gehoord had, kwam ook naar de deur opening, haar handen drogend aan het schort, dat ze voor had gedaan. „Over wie hebben jullie het?" „Over mejuffrouw Antoinette van Don gen Meerveld, de vlam van ons broertje", verduidelijkte Nelie.. „Ja, ja,, hij doet het niet minder. De aanstaande schoonpapa is grootgrondbezitter. Misschien krijgt hij ook wel een hectaretje kado, als hij gaat trouwen." De jongen grinnikte verlegen. „Nu ja, we kennen elkaar nog niet zo lang. Ik be doel: we kennen elkaar natuurlijk al ja ren. Maareh...... we gaan nog maar enkele maanden zo'n beetje met elkaar, zie je?" (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2