Hk li Het M.E.A.O. wordt steeds beter toegerust Prettige viering Koninginnedag Successen van de Bergruiters Losgebroken paarden veroorzaakten ernstig ongeluk Grote belangstelling voor de wandelsport Torenuurwerk bijna gerestaureerd Opening bloemisterij „Marjo" Jaarfeest jeugdclubs Webbink van „De Tonne", Hellendoorn, werd biijartkampioen Voor Baby V aardigheidsoefeningen „B.A.T.O." Nieuwe leden welkom AANTAL SCHAKERS LIEP TERUG Zaten.!;) HOLTENS NIEUWSBLAD Het Middelbaar Economisch en Admi nistratief Onderwijs, dat als nieuwe vorm van beroepsonderwijs binnen de Scholengemeenschap Holten tot ont wikkeling is gebracht en reeds een uit stekende naam heeft verworven wordt nog beter toegerust. De Minister van Onderwijs en Wetenschappen heeft een krediet van f 30.000,beschikbaar ge steld voor de inrichting van een kantoor- praktijklokaal. Dit bedrag zal worden besteed voor de aanschaffing van tal van moderne kantoormachines o.a. schrijfmachines, stencilmachines, foto- kopiëerapparaten, adresseer en boekhoud machines, tel- en rekenmachines, een clicteerapparaat en verder aan tal van benodigdheden, die op een modern kan toor tot de onmisbare inventaris be horen. Het lokaal zal worden gemeubi leerd met voor elke leerling een bureau in plaats van tafeltjes. In dit praktijklokaal krijgen de leer lingen gedurende enkele uren per week les. In deze lessen leren ze de praktische toepassing van veel wat in de theore tische lessen is behandeld, zoals het me chanisch verwerken van boekhoudkun dige gegevens en vele andere hande lingen. Het is de bedoeling de leerlingen een inzicht te geven in het gebruik van deze apparatuur en hun aanwendigsmogelijk- heden. Het Middelbaar Economisch en Admi- nistatief Onderwijs te Holten is de enige door het Rijk erkende opleiding in het De viering van Koninginnedag begon in Holten met een aubade van de leerlingen der beide dorpsscholen, om 9 uur, voor de borders van het gemeentehuis, die door burgemeester Mr. W. H. Enklaar, de beide wethouders, de heren B. J. Veneklaas Slots en G. Brands en de gemeente secretaris, de heer G. J. Langenbarg, in ontvangst genomen werd. Het hoofd der dorpsschool, de heer B. H. Brouwer, had de leiding van de zang der meer dan vijfhonderd kinderen, die met oranje getooid het dagelijks bestuur der gemeente toezongen. „Dank, dank nu al len God" vormde het openingslied en daarna zong men twee vaderlandse liede ren en het Limburgs volkslied op woor den van de heer Brouwer. Met onze na tionale hymne werd de zanghulde be sloten. Mr. Enklaar hield zijn traditionele toe spraak waarin hij de kinderen bedankte voor hun zang en wees op de grote be tekenis van het Huis van Oranje voor het Nederlandse volk. Tijdens deze aubade werd het verkeer door de dorpsstraat om gelegd. De leerlingen van de School met de Bij bel gingen daarna naar het gebouw Re- hoboth, waar zij een toneelspel bij woonden op de planken gebracht door de jeugdgroep van de christelijke ont spanningsclub „C.O.C.". De dorpsschool- jeugd ging naar het gebouw „Irene" waar een aantal komische filmpjes voor haar werden gedraaid. Tekenwedstrijd Een ander aspect vormde de teken wedstrijd, uitgeschreven door de speel tuinvereniging „De Kol" waaraan ruim 120 kinderen van 4 tot 12 jaar deelnamen en die vooral in de oudere groep ver rassende resultaten opleverde. De oudere jongens lieten voor het merendeel ver stek gaan. Hun hart ging uit naar de motocross in de Beuseberg. die ook om 2 uur aanving. De jury bestaande uit mevrouw Udema en de heren G. S. E. Vegter en Kees Stoop, kon om 3 uur al beginnen voor de jongste groepen de uitslag bekend te ma ken. Later volgden de andere uitslagen. Deze waren: 4-5 jaar le prijs: Hetty Ko ning; 2e prijs. Gerrie van Zon; 3e prijs: Janneke Bronsvoort. 6-7 jaar: 1. Joke Schuppert; 2. Albrecht Bulsink; 3. Ansje Achterkamp. 8-9 jaar: 1. Inneke Verveda; 2. Rikie Brinkman; 3. Gerrit Kooiman. 10-12 jaar: 1. Jan Witten; 2. Rina Kooi man; 3. Johanna Tuller. Er werd getekend met kleurkrijt op de tegels rond een braagliggend stuk in dustrieterrein op de Kol. De voorzitter, de heer J. Calkhoven, reikte de prijzen uit, welke bestonden uit waardebonnen van resp. 7,50, 5,en 2,50. De juryleden, die zeer enthousiast wa ren over het werk der kinderen, bood hij bloemen aan. Alle kinderen kregen een ijsje tijdens het tekenen. Lampionoptocht Van de speeltuinvereniging ging ook de lampionoptocht uit, die 's avonds in het kolcomplex gehouden werd onder bege leiding van vrolijke klanken van H.M.V. Ruim. 250 kinderen namen er aan deel. Van de Centrale Bakkerij „De Halm" kre gen zij na afloop een koek, van de .vere niging een reep en andere lekkernijen. Het was een geslaagde dag voor de jeugd van de Kol. Voordat H.M.V. naar de Kol ging werd eerst een rondgang gemaakt in de Gaar den en het Rooie Dorp. In café Havex-slag werden de muzikanten getracteerd en sprak speeltuinvoorzitter Calkhoven een dankwoord voor hun muzikale mede werking. Tijdens het zaterdagmiddag door de L.R.V. „De Eschruiters" te Wierden ge houden concours-hippique behaalden de leden van de Holtense „Bergruiters" en kele fraaie resultaten: De „achttallen" behaalden in de dres suur de 2e prijs. In de individuele dres suur waren de uitslagen o.m.: Klasse L.: le T. Beijerinck op „Domini que", 3e G. Beldman op „Don Quichotte", 4e Mej. Hetty Krekel op „Cartouche". Klasse M: 3e prijs G. Bolink op „Hetty". Bij het springen waren de uitslagen: Klasse B: 2e prijs H. Vogelaar op „Bar ry", 5e prijs G. Bolink op „Hetty. Klasse M: 3e prijs J. J, ter Horst op „Sonja". oosten des lands die aan het einde van haar opleiding een eveneens door het Rijk erkend diploma mag afgeven. Er heerst grote vreugde binnen de Scholengemeenschap over de mogelijk heid tot inrichting van een modern ge outilleerd kantoor-praktijklokaal te kun nen overgaan. Men hoopt hierdoor de leerlingen een opleiding te geven, die volledig afgestemd is op wat het be drijfsleven vraagd. 't RIJK BETAALT Het M.E.A.O. heeft zoals wij reeds eerder hebben gemeld ingaande het schooljaar 1965/66 zijn wettige status gekregen. Dit houdt in, dat het Rijk thans de volledige kosten voor zijn reke ning neemt. Het was tevens de oorzaak van de verlenging van de cursusduur tot twee jaar, na het behalen van het ulo diploma. Dit economisch en administra tief gerichte beroeps onderwijs is sterk op de praktijk van het bedrijfsleven af gestemd. Het kent een talen- een boek- houdinrichting. Bij de taleninrichting beoogt men het niveau te bereiken van de huidige praktijkexamens. De boek- houdrichting streeft een niveau na, dat ligt tussen het associatie-diploma boekhouden en moderne bedijfsadmini- stratie in. De opleiding op zich is op bredere ba sis geschoeid. Dit is mogelijk, doordat het dagonderwijs is, waardoor ook aan vakken als maatschappijleer en prakti sche beroepsvorming aandacht kan wor den geschonken. Wat in het verleden via cursussen en avoindonderwijs kon worden bereikt, kan thans met minder moeilijkheden in veel kortere tijd, op bredere basis, door dagondei'wijs worden verkregen. Leerlingen, die dit onderwijs hebben gevolgd, worden derhalve opgeleid voor vele middenJkaderfuncties in de econo mische en boekhoudkundige sector, dan wel in de secretariële beroepen groep. Dat het Rijk dit onderwijs voor zijn re kening nam, had tevens tot gevolg dat terzake zeer bevoegde docenten konden worden aangetrokken. Drie rijpaarden, die in de nacht van zaterdag op zondag op onverklaarbare wijze uit een van de stallen van de ma nége Beltman aan de Markelose weg los gebroken of losgekomen zijn, hebben op deze drukke verkeersweg een ernstig on geluk veroorzaakt. De opperwachtmeester der marechaussee, R. V. uit Nunspeet, is omstreeks half twee, komende uit de rich ting Markelo, ter hoogte van het Erve „Platvoet", op een van deze paarden ge reden. De auto kwam aan de rechterkant van de weg in de bermsloot terecht. De betuurder kreeg een schedelbasisi'ractuur en is in zorgwekkende toestand met de Holtense ziekenauto naar het St. Jozef Ziekenhuis in Deventer vervoerd. Zijn naast hem zittende echtgenote kwam er met enige lichte verwondingen goed af. Het paard, dat eerst op de motorkap viel, kwam daarna met een gebroken poot op de linker weghelft te liggen. Daar werd het overreden door de personenauto be stuurd door de landbouwer G. H. J. L. uit Markelo, die uit de richting Holten kwam aanrijden en wiens wagen flink be schadigd werd. Het paard is door één van de plaatselijke dierenartsen afgemaakt. Net voordat het eerste ongeluk ge beurde, was de heer K. S. F. uit Kampen, die ook uit de richting Markelo kwam, aan een aanrijding met een der paarden ontsnapt. Hij stopte en had juist tegen zijn verloofde gezegd, dat hier iets ge beuren moest om ongelukken te voor komen, toen de heer V. tegen een der paarden opreed. Ook deze had eerst één van de andere paarden" kunnen ontwijken, maar zag het ongelukspaard niet. De manègehouder, de heer T. Beldman, heeft op drie stallen resp. 4, 9 en 8 paar den. De drie uitgebroken paarden zijn uit De Wandelsportvereniging „De Trek kers" hield woensdagavond in café „De Waag" van de heer J. Haversla'g een ledenvergadering, waarvoor niet alleen de seniorleden en de ouders van de ju nior- en seniorleden waren uitgenodigd, maar ook verdere geïnteresseerden in de wandelsport. Het bestuur van „De Trek kers" had n.l. de indruk, dat ook tal van ouderen belangstelling hebben voor deze gezonde sport. Men had dit goed gezien, want de vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer G. Voort man, was druk bezocht. Voordat een korte causerie over de wandelsport werd gehouden, werd eerst het wandelprogramma voor het inmiddels ingetreden, seizoen vastgesteld en werd over de financiën der vereniging ge sproken. Het wandelprogramma werd als volgt vastgesteld en goedgekeurd: 2 april K.S.W. Nijverdal; 16 april Tempo, Die- penheim; 14 mei gezamenlijke vereni gingen, Neede; 28 mei, alleen senioren naar 't Harde en S.O.S.; 4 juni Boom- plaats, Almelo; 11 juni, alleen junioren Van Heek Co, Enschede; 25 juni, D.K.W., Deventer; 13 augustus, D.E.T., Eibergen; 27 augustus wordt de eigen wandeldag gehouden; 10 september, Air- bornemars in Oosterbeek en 8 oktober Sluitersveld in Almelo. Waar geen afde lingen bij de data zijn genoemd nemen alle afdelingen aan de wandeltochten deel. Door de toeneming der reiskosten zag het bestuur zich genoodzaakt om met een voorstel lot contributieverhoging te ko men. De contributie werd als volgt vast gesteld: senioren 2,per maand, juni oren 1,25 per maand. Vervolgens werd het bestuur uitgebreid met een van de ouders van de junior leden. Uit de vergadering werd gekozen mevr. G. H. Oostenbrug-Bongenaar, Dies- senplasstraat 2. Nadat in de pauze een kopje koffie was aangeboden, hield de voorzitter een korte causerie waarin hij de grote waarde van de wandelsport voor de lichamelijke ont wikkeling en de ontspanning naar voren bracht. De reactie hierop was, dat reeds meer dan tien ouders zich opgaven om te komen trainen. Deze zal plaats vinden elke woensdagavond om 8 uur samen met de senioren der vereniging. Als deze training goed aanslaat ligt het in het voornemen om voor pi'oef enkele tochten van 15 km met deze ouderen te bezoeken en ze later op te nemen in de senioren- groep. Opgave voor deze training is nog steeds mogelijk. Verder werd besloten over te gaan tot het werven van donateurs. Er waren ver schillende ouders, die zich na afloop van de vergadering spontaan opgaven als do nateur. Aan de Airborne-wandeltocht een van de grootste wandelsportevenementen zal dit jaar door de junioren en seni oren worden deelgenomen. Zaterdag, 27 augustus organiseert de vereniging zelf haar traditioneel geworden Heidemars. Hiervoor werd de medewei'king gevraagd van de ouders daar deze tocht dit. jaar de vier afstanden zal bevatten n.l. 10, 15, 25 en 40 km. Voorzitter Voortman dankte voor de grote opkomst en belangstelling voor het werk der vereniging. de stal van negen, waarvan de deuren met een balk zijn af gesloten, die stevig vast zat. Zij stonden op verschillende plaatsen in die stal. De halsters der dieren waren nog intact. Het is de familie Beldman een volkomen raadsel hoe de dieren losge komen zijn. Tenzij er kwaadwilligheid in het spel zou zijn, maar men heeft geen enkele reden om dit te veronderstellen. Het paard „Hella", dat omgekomen is, was een erg mak manége-paard, ei'g ge schikt voor kinderen. Ook zijn wedstrijd- paard is losgekomen. Alle dx-ie dieren 1 .ebben bij het huwelijk van Prinses Bea trix en Prins Claus meegelopen in de bruidsstoet. De jonge mevr. Beldman werd gewekt door hoefgetrappel en waar schuwde haar man, maar toen had het hele drama op de weg voor hun huis zich al afgespeeld. Toestand gewonde De heer V. is nog steeds buiten bewust zijn. Het levensgevaar is nog niet ge weken. Velen zullen zich verwonderd hebben, dat het uurwerk van de dorpstoren nog steeds buiten werking is en ons dorp van een openbare tijdsaanwijzing verstoken blijft. De restauratie moest aanvankelijk wachten op het herstel van het dak van de toren. Nadat dit werk gereed gekomen was, kon de torenuurwerk-firma uit Aarle-Rixel (N.B. met de restauratie van de wijzerplaten exx wijzers beginnen. Deze zijn nu aangebracht en op de wij zerplaten zijn de uren prachtig verguld. De inwerkingstelling van het uurwerk wacht op de bestrijding van de hout worm, die in het houtwerk van de torexi een omvangrijk operatieterrein gevonden heeft. De van bevoegde zijde te voeren „operatie houtworm" zal hieraan echter spoedig een einde maken. Daarna zal het torenuurwerk weer regelmatig de tijd aanwijzen. Vrijdagmorgen heeft de heer Chris Ulfman uit de Waardexiborchstraat zijn bloemisterij „Marjo" achter horlogerie Bouwhuis en Zoon in de Oranjestraat officieel in gebruik genomen, een feit dat voor een groot aantal dames en heren aanleiding was om in de loop van de dag eens een kijkje te nemen. Bloemist Ulfman heeft op een perceel bouwgrond een bloemenkas gebouwd van meer dan honderd vierkante meter waarin de vele flora's zeer overzichtelijk en smaakvol aan de klanten worden ge toond. Bijna alle planten zijn geprijsd, zodat men bij een wandeling door de kas eenvoudig zelf een keuze kan xnaken. Naast de verkoop van vaste planten en snijbloemen kan men bij „Marjo" ook terecht voor rozen, heesters etc. Uit deze sierteeltproducten kan men zelf kiezen in de tuin naast de bloemenkas. Gaar ne wensexx we de heer Ulfman goede zaken. De meisjesclub „De Lenteklokjes" en de jongensclub „De Treffers" te Espelo hielden de voiige week vrijdag hun jaar feest in „Het Trefpunt" aldaar. De leider van de jongensclub, de heer T. WiJlemink, opende de avond met een kort welkomstwoord, waarin hij in het bijzonder welkom heette Ds J. H. Israël, die als vertegenwoordiger van de kerkc- raad der Herv. Gemeente aanwezig was. Het bijbelgedeelte, werd vervolgens ge lezen dooi- Mini Nijland, terwijl Dinie Klein Horstman het jaarverslag uitbracht van „De Lenteklokjes". Door jongens en meisjes van de beide clubs werd op aardige wijze vertolkt het schetsje „Gerrit Jan en de nieuwe schoe nen". Door de grote meisjes werden rhythmi- sche dansen uitgevoerd, terwijl ook bijzon der aardig was het schimmenspel dat ver- volgens door een aantal jongens en meis jes op de planken werd gebx'acht. Tussen de stukjes door deed Dika Krik- kink enkele voordi'achtjes. Na de puaze heeft het publiek zeer ge noten van liet grote toneelstuk in één bedrijf „Knalgas", waarin vooral Wim Rensen en Wim Nijenhuis, als de school meester en de inspecteui*, uitblonken. Het was een prettige avond, waarvan zowel de talrijke ouders als de spelers zeer genoten hebben. De heer F. J. Webbixik van de biljart club „De Tonxie" uit Hellexidoorn heeft donderdagavond in het Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman het persoonlijk kampioenschap behaald van de biljai'dbond „Ons Genoegen", door in de finale, die daar gespeeld werd, zijn laatste partij te winnen van de heer W. Gerritsen van „Spekhorst" te Rijssen. Dat geschiedde onder groot enthousias me van zijn sportvriexiden en het aan wezige publiek, want de heer Webbink werd ongeslagen kampioexi. Hij haalde uit 5 wedstrijderx 10 punten en 750 ca ramboles, hetgeen bij 133" beurten een gemiddelde betekent van 5.64 pnt. Er heerste aanvankelijk nogal enige spanning, want de nieuwbakken kam pioen kon eerst niet goed aan stoot ko men. Hij kon nog geëvenaard worden AA'A;v': door de heer E. Gijbers van „Vios" uit Rijssen, die ook 8 punten kon behalen en door een oeter gemiddelde het kam pioenschap nog zou kunnen veroverexi. Maar toen de heer Webbink op een ge geven moment de ballen bij elkaar kreeg en met subliexn kort spel een serie van 31 scoorde en later nog eens 18 puntexx bij elkaar speelde, was het gevaar voor het verliezen van de partij spoedig geweken. In 32 beurten bracht hij de 150 punten bij elkaar, die zijn zege veilig stelden. De beste partij werd deze avond ge speeld tussen de heer E. Gijsbers van „Vios" Rijssen exi de heer A. ten Broeke van „Ten Bolscher", Enter. Laatstge noemde maakte de partij van 150 pun ten uit in 14 beurten met o.m. een serie van 35 en een slotserie van 43 punten. Hij bereikte in deze strijd om het per soonlijk kampioenschap van de bond dan ook een gemiddelde van 7.24. Een pres tatie, die door geen van de andere vijf mededingers werd geëvenaard. Opvallend was ook het goede spel deze avond van de heer J. Altena van „Ten Bolscher", Enter, die in drie series reeds 104 punten bijeen wist te brexigen en zijn partij in 21 beurten beëindigde, waardoor hij één plaats op de ranglijst opschoof en als vijfde eindigde. Zijn hoogste series waren resp. 56,30 en 18 punten. Toen de drie finale-partijen gespeeld waren werd de nieuwe kampioen gehul digd exi toegesproken door de voorzitter van „Ons Genoegen" de heer W. Tijhuis uit Nijverdal, die hem onder aanbieding van een boeket bloemen van harte geluk wenste met dit prachtige resulaat, het behalen van 10 punten uit 5 wedstrijden. De heer Tijhuis verklaarde, dat men een goede gooi gedaan heeft door het orga niseren van dit tournooi voor het per soonlijke kampioenschap van de bond. Op de komende bondsvergadering zal de heer Webbink de aan het kampioen schap verbonden beker worden uitge reikt. Inmiddels was ook mevr. Webbink met haar kinderen geax'riveerd en werden POEDER - CREME - OLIE - ZEEP ook haar bloemen aangebodexi. De heer Spekhorst wenste zijn rivaal en sport vriend geluk, bood hem namens de leden ook bloemen aan en noemde het even eens een geweldig succes om alle par tijen te winnexi. Hij sprak namens „Spekhox'st" en Vios" te Rijssexi en „Ten Bolscher" te Enter, alsmede namens de vijf overige spelers, die aan de strijd om het persoonlijk kampioenschap hadden deelgenomen. Na een dankwoord van de heer Web bink bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. De eindstand is thans geworden: 1. F. J. Webbink, „De Tonne" Hel lexidoorn 10 750 133 5.64 2. A. ten Broeke, „Ten Bolscher", Enter 6 702 97 7,24 3. E. Gijsbex*s, „Vios" Rijssen 6 567 99 5.72 4. W. G. Spekhorst, „Spekhorst", Rijs sen .4 496 104 4.77 5. J. Altena, „Ten Bolscher", Enter 2 645 130 4.96 6. W. Gerritsen, „Spekhorst", Rijs sen 2 528 109 4.84 Kalfsterman Vex-meldexi we ten slotte nog, dat de finale voor het clubkampioenschap van „Kalfsterman" niet gespeeld zal worden op 10 mei, maar op dinsdag, 17 mei a.s. in net Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman. Maaxidag 25 april hield de Sportver. „B.A.T.O." voor haar gymnastiekleden vaardigheidsoefeningen. De jury bestond uit deskundige leden van de gymnastiekvereniging „D.O.S." uit Rijssen. De prijzen uit medailles. De uitslag luidt als volgt: Meisjes woensdag 3e groep le graad 1. Gerrie Lensink 28,4 punt 2. Annet Wissink 27,9 punt 3. Ineke Kolkman 27,8 punt Meisjes woensdag 3e groep 2e graad 1. Jenny Jansen 29,1 punt 2. Joke Potkamp 28.8 punt 3. Carin Smid 27,9 punt Meisjes maandag 4e groep le graad 1. Aaltje Paalman 30,3 punt 2. Hennie Ebrecht 28,6 punt 3. Herma Stukker 27,9 punt Meisjes maandag 4e groep 2e graad 1. Willemin Wegstapel 30 punt 2. Adrie Israël 29 punt 3. Erna v. d. Hox-st 28,3 punt Adsp. Dames woensdag 4e groep 1. Diny Beltman 28 punt 2. Martha Hosmar 27,6 punt 3. Rikie Stam 27,5 punt Meisjes vi*ijdag 4e gi'oep 1. Stiexitje Reinink 2. Ina H. Nagelvoort 3. Willy Steenhuis Adsp. Dames vrijdag 1. Akke Meinsma 2. Gerrie Beltman 3. Stientje Schuppert Jongens vrijdag' 3e gx*oep 1. Hans Nijhuis 2. Paul Wansink 3. Wim Schutrups Jongens vrijdag 3e groep 1André Dekker 2. HenkHeerman 3. Jan Willem Velderman 28,2 punt 28,1 punt 28,0 punt 29.2 punt 28 punt 27.8 punt - 2e graad 27 punt 26.9 punt 28,8 punt - le graad 29 punt 28.3 punt 27.4 punt Dames maandag 1. M. J. Arenshorst-Walvoort 28,8 punt 2. M. G. Eggink-ten Velde 28,4 punt 3. C. Karmelk-Geemen 28,3 punt Heren maandag 1. Henk Hommes 2. Remie Bos 3. Albert Vukkink 38,1 punt 34,5 punt 33,1 punt De Schaakclub „De Pioniers" verga- dei'de de vox'ige week donderdagavond in haar clublokaal, hotel Holterman, onder voox'zitterschap van de heer F. J. Holten. Het was tevens de laatste schaakavond van het seizoen 1965/1966, dat met gong- schaken werd besloten, waarbij het op snel ï'eageren van de deelnemers aan komt. Na het welkomstwooixl van de voor zitter was eerst het woord aan de pen ningmeester, de heer J. Steenbergen, die zijn boekhouding met een batig saldo kon afsluiten. De inkomsten bedroegen f281,09 en de uitgaven 222,90. Met enige achter stallige contx'ibutie werd het saldo ad 58,19 deze avond nog vei'hoogd. De heren A. Stukker en C. van Geere- stein bevonden de boekhouding prima in orde, zodat de penningmeester met een dankwoord decharge werd verleend. Uit het jaarverslag van de secx-etai'is, de heer F. Groenewoudl, bleek, dat het leden tal van 21 tot 16 is teruggelopen. Geen hoopvolle situatie, wanneer men bedenkt, dat het daai'door moeilijk wordt een tien tal in de bond te doen. Men hoopt echter wel op deze weg door te gaan, want slechts door het vexdies van één partij ont ging „De Pioniers" het kampioenschap van afdeling 3A der T.S.B. Dat men nog niet wanhoopt, bleek wel uit de besprekingen over de toekomst. Voor de aanvang van het seizoen 1966/'67 hoopt men op de toegezegde simultaan- wedstrijd met Corrie Vreeken, de schaak kampioene van Nederland, die in het af gelopen seizoen door ziekte verstek moest laten gaan. Haar echtgenote Drs Vx-eeken nam toen haar taak over en speelde bij die gelegenheid aan meer dan twintig borden, waarbij de Holtenaren geen slecht figuur sloegen. Verder wil men trachten weer een aantal jeugdige schakers aan te trekken. Jonge gewonnen spelers moest men om studie- en andere redenen laten gaan. De eindstand van de onderlinge club competitie 1965/1966 werd nog door de secretaris bekend gemaakt en ziet er als volgt uit: 1. W. D. Koopman, 88 punten; 2. F. J. Hol, 69 p.; 3. F. Groenewoudt 67% p.; 4. G. J. Hoeve, 60 p.; 5. C. van Geere- stein, 48 p.; 6. P. H. van Doorn, 42 p.; 7. A. Stukker, 40% p.; 8. B, van Beek, 34 p.; 9. H. H. J. Stukker, 26% p.; 10. H. J. Hol-Groothoff, 24 p.; 11. H. Roelofs (we gens ziekte), 18 p.; 12. J. Steenbergen, 9 p.; 13 S. Krako, 9 p. en 14. H. Heu- sinkveld 6 p. De vergadering werd met een prettig partijtje schaak beëindigd.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 6