Koninginnedag AGENDA De Vrijheid" staat open voor „Dmefa-leveranciers" Nasleepje van na-oorlogse „melkoorlog" in Holten De nabetaling De N.V. „Omefa" bevestigt baar standpunt Emmabloemcollecte Jaarfeest jongeren Espelo Stemmen bij volmacht Bato in de Nevobo Bejaardensociëteit Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN Gevonden voorwerpen Zaterdag 23 april 1966 No. 16 Jaargang 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holtengiro nr. 875587 Uitgave van de Stichting ,jH.olt&ns Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 123Ij. Adv.-prijs 1-15 mm. (d contant) 3,Iedere mm. meer 0,12 5,9 De Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" heeft een financieel gunstig jaar achter de rug, waarin door mechanisatie de kaasproductie belangrijk kon worden opgevoerd. Bij een maximale afschrijving op gebouwen [en machines kon nog een belangrijke nabetaling worden gedaan, welke neerkomt op f 3,13 per 100 kg, melk, tot een totaalbedrag van ruim f530.000,— (vorig jaar 255.000 gulden). De kaasproductie zal nog worden vergroot, kantoor ien directeurswoning zullen geheel worden ver bouwd, terwijl de fabriek in het najaar zij het op bescheiden wijze haar 60- jarig bestaan hoopt te herdenkjen. Dit zijn «enkele van de meest markante punten aangaande het bedrijf, welke in de woensdagavond onder voorzitterschap van de heer J. H. Veneklaas Slots in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman gehouden, en goed bezochte, ledenvergadering naar voren kwam. Na een korte terugblik te hebben ge worpen op de situatie in de landbouw in het afgelopen jaar en geconstateerd te hebben, dat 1965 een gunstig jaar is ge weest voor de fabriek, waarin voor het eerst een vol jaar kon worden gewerkt met de geplande mechanisatie in de kaasmakerij, besteedde de heer Vene klaas Slots veel aandacht aan de ophef fing van het melkontvangststation van de N.V. „Omefa" in de Look en aan de onder de leveranciers van deze n.v. heer sende ontevredenheid over de wijze van uitkering der nabetaling over het afge lopen jaar in de vorm van spaarbrieven. Vertrouwen kwijt Veel leveranciers zijn door deze han delswijze en standpuntbepaling van de „Omefa", aldus spreker, hun vertrouwen kwijt geraakt, maar desniettemin aar zelen zij toch nog om de melk aan ons bedrijf te leveren. Veel wanbegrip heerst er nog ten opzichte van een coöperatieve instelling. De betekenis van coöperatie is in één woord samen te vatten „samen werken". De coöperatie heeft in haar vaandel staan, heel nuchter, „Samen sterk". Ons bestuur en de directie hebben geen enkele Omefa-leverancier daadwer kelijk benaderd, verklaarde spreker, maar zij hebben zich uitsluitend bepaald tot het geven van voorlichting aan enkele leveranciers. Wij willen de Omefa-lever- anciers, wanneer zij dit te kennen geven, echter gaarne de gelegenheid bieden hun melk aan ons bedrijf te leveren. De voorzitter merkte op, dat bij velen de gedachte leeft, dat men bij de coöpe ratie aan handen en voeten gebonden is. Het tegengestelde blijkt nu echter het ge val te zijn. Voor een objectieve voorlich ting wilde spreker gaarne duidelijk stel len, dat men persé geen lid behoeft te worden om de melk aan „De Vrijheid" te leveren. Als leverancier ontvangt men dezelfde nabetaling als de leden, alleen de bijschrijving op het ledenkapitaal dit jaar 20 cent per 100 kg geleverde melk komt uitsluitend de leden ten goede. Iedere dag is ons bedrijf bereid nieuwe leveranciers aan te nemen, maai de vereniging leent zich niet voor door gangshuis. Coöperatieve sfeer Ook de directeur, de heer Broersma, wees bij de mededelingen, die hij deed, op enkele aspecten van dit geval. Deze mensen zijn voor een voldongen feit ge steld! Hun mening werd niet gevraagd, in tegenstelling tot de coöperaties, waai de leden uiteindelijk beslissen. Men kan zich niet voorstellen, aldus de heer Broersma, dat dit in deze tijd, zonder vooroverleg, mogelijk is. Deze handels wijze is in de coöperatieve sfeer ondenk baar. De heer Broersma wees er nog op, dat b.v. de ACO, niet zo'n grote nabe taling heeft gedaan. Dat was gezien de investeringen, niet zonder redenen. Toch werd daar ook nog 2 cent per 100 kg uit betaald. De melkbedrijven in het oosten van het land behoren tot de fabrieken met de hoogste uitbetalingen. Dat nog niet meer veehouders de weg naar de coöperatie gevonden hebben schreef hij toe aan de vrees voor binding aan het bedrijf. In ons bedrijf, aldus de heer Broersma, krijgen ook de leveranciers alles tot de laatste dag correct uitbetaald als zij weg gaan. Als er ten westen van Holten slechts één leverancier van de „Omefa" vertrok ken is, zoals geschreven is, dan staat daar tegenover dat aan de andere zijde een groot aantal vertrokken is met naar schatting een paar miljoen kg melk. Wij zullen er onzerzijds, aldus de direc teur, meer aandacht aan moeten schen ken, dat de situatie bij ons duidelijk wordt omschreven. Kaasproductie In zijn overzicht betreffdende de stand van zaken deelde de drecteur nog mede, dat voor de uitbreiding van de kaas productie de kelders zullen worden benut Hij gaf een uitvoerig overzicht van de situatie in de zuivelsector, waarbij ook de richtprijs van de melk ter sprake kwam. De 33% ct. is niet door Brussel opgelegd. De Franse en Nederlandse melkprijs mocht iets omhoog, Van de andere lan den niet, daarom is van de gevraagde 34 cent niets gekomen. Baten en lasten Aan de balans en de exploitatierekening, die door de vergadering werden vastge steld, ontlenen wij, dat de vaste bezit tingen f569.231,97 en de vlottende be zittingen f 948.874,30 bedragen. Het eigen vermogen bedraagt f 33.937,48, de vaste schulden f458.670,71, waaronder aan ledenkapitaal f 153.170,71, en de vlot tende schulden f 998.498,08, zodat de balans aan debet en creditzijde sluit met een bedrag van f 1.518.106,27. De exploitatierekening vermeldt o.m. een opbrengst aan kaas van f 4.476.391,09, melk en melkproducten f 1.595.357,81, melkpoeder f 24.969,en een eindvoor- raad producten f 218.324,17, inkoop melk- De lasten bedroegen o.m.: beginvoor- raad producten f218.324,17, inkoop melk en melkproducten f482.513,99, onkosten f 724.235,28 of f 5,10 per 100 kg melk, af geschreven werd f 142.626,20, heffingen en toeslagen f 178.663,07, totale lasten f 1.919.275,71. Aan melkgelden werd uit gekeerd f4.081.189,25 (v.j. f3.715.958,96) en de nabetaling bedroeg f532.164,40 (v.j. f255.167,66). Melkplas Uit het concept jaarverslag: bleek, dat de melkaanvoer 16.992.493 kg heeft be dragen tegen vorig jaar (over twee we ken meer) 17.140.064 kg. Het gemiddelde vetgehalte bedroeg 3,72 (v.j. 3,67 het gemiddelde eiwit gehalte 3,34 (v.j. 3,35% Gefabriceerd werden 153.686 stuks Gouda vol vet (v.j. 141.610) Edammer 40 plus 4759 stuks, magere melkpoeder 18.200 kg. De kaas was van prima kwaliteit. Er werd een zilveren en een bronzen me daille toegekend. Vanaf april jl. is men begonnen wei in te dikken voor de Coöp. Weifabriek te Borculo. Dit loopt 14 dagen en laat zich gunstig aanzien. Dit 59ste jaarverslag maakte melding van de afvoering vas 30 leden wegens overlijden en vertrek. Nieuwe leden traden daarvoor toe. Het ledental be draagt 425, terwijl de fabriek 40 leveran ciers telt. Blijkens het verslag van de veeziekte- bestrijding deden zich geen gevallen van runder t.b.c. en abortus voor op de ge controleerde bedrijven. In verband met de zeer onvoldoende kantoorruimte en de slechte toestand van de directeurswoning verleende de vergadering het bestuur machtiging tot het bouwen van de benodigde kantoor ruimte met daarboven de directeurs woning op de plaats waar deze nu ook staat. Er werd een maximaal crediet toe gestaan van f 150.000,—. De kosten wor den globaal geraamd op f 120.000,—. Men hoopt het volgend voorjaar te kunnen bouwen. Het kantoor van de dierziekte- bestrijding zal dan ook in het fabrieks- kantoor worden ondergebracht en even tueel de melkcontroledienst wat de ad ministratie betreft. De rondvraag leverde tal van vragen .op waarbij ook het probleem van de girale overschrijving van het melkgeld of de afrekening via de bank ter sprake kwam. Men hoopt dit voorlopig nog zoveel mo gelijk op vrijwillige basis op te lossen. Voor het 's avonds ontvangen van de melk gedurende de zomermaanden be stond nog niet veel belangstelling bij de aanwezige leden. Het bestuur hoopt dit echter in het oog te houden. De bewaring van de melk heeft praktisch geen ge volgen voor de kwaliteitsbepaling als vol doende koelingsmaatregelen worden ge nomen. Vermindering van kwaliteit komt meestal uit de dieren voort, aldus de directeur. Verder bleek nog, dat men voor de melkcontrole de aanschaffing van een, computer overweegt. De voorzitter heeft in zijn openings woord nog dank gebracht aan directie en personeel voor de wijze waarop men in het afgelopen jaar de belangen van de fabriek heeft behartigd. De brief, die de Overijsselse Melkproductenfabriek „Omefa" N.V. te Rijssen, on langs aan haar melkleveranciers heeft gericht betreffende de nabetaling over het jaar 1965, heeft zoals wij gemeld hebben nog al wat kwaad bloed gezet onder de veehouders, omdat deze nabetaling niet in contanten, maar in de vorm van rente- spaarbrievien zal geschieden. In een aantal bijeenkomsten protestvergaderingen zou men ze kunnen noemen is nogal wat kritiek geuit op deze wijze van betaling, omdat tal van landbouwers voor dc contanten, welke zij meenden te zullen ont vangen, reeds kunstmest «en andere bedrijfsbenodigdheden hebben aangeschaft. De directie van de N.V. „Omefa" heeft in de bijeenkomst te Holten, bij monde van de heer Eerdmans te Rijssen, een toelichting gegeven op haar beleid, die niet in alle opzichten voldoende dui delijkheid heeft gebracht bij de vee houders. Zij heeft nu in een circulaire aan haar leveranciers een schriftelijke bevestiging gegeven van haar mondelinge toelichting omtrent deze materie. In antwoord op de toen uit de ver gadering gerezen vraag, welke zekerheid de „Omefa" geeft, dat over 10 jaar de spaarbrieven (tot het inmiddels verdub beld bedrag) in contanten verzilverd worden, zegt de directie o.m., dat de „Omefa" en de N.V. Leo de Winter reeds meer dan een have eeuw bestaan en dat het beleid er op was en is gericht dit voort bestaan te waarborgen. De spaarbrieven zijn niet gecreëerd uit nood, maar komen, volgens de directie voort, uit een succes volle ontwikkeling en zijn noodzakelijk om de verdere ontplooiing mogelijk te maken. Het probleem voor het bedrijf is niet de rentabiliteit dus de winstmo gelijkheden maar de liquiditeit, het noodzakelijk aantrekken van geldmidde len. Rentespaarbrieven zijn een schuld aan de bezitters van deze spaarbrieven en geven als zodanig wettelijk recht boven de aandeelhouders. Vanaf 1966 is de N.V. „Omefa" ver plicht een balans ter inzage te deponeren bij de Kamer van Koophandel en ten kantore van de fabriek, Op deze wijze kunnen de spaarbriefhouders de finan ciële resultaten van het bedrijf beoor« delen. Contanten De eerstvolgende jaren zullen eventu ele nabetalingen normaal weer in con tanten plaatsvinden, verklaart de directie verder nog. De ondertekening en inzending van de aan de brief gehechte strook met o.m. de tekst „Ik blijf" betekent niet, dat men dan 10 jaar (looptijd spaarbrieven") aan de „Omefa" verbonden is. Na onderteke ning verwacht de directie, dat men deze keer accoord gaat met deze betaling in spaarbriefvorm en om die reden nieft weggaat. Ten slotte doet zij een beroep op de veehouders zich te blijven scharen achter de, leveranciers die de N,V. „Omefa" trouw zijn gebleven, zodat zij 't.z.t. kan bewijzen, dat deze weg, hoe moeilijk ook, 'de enige goede weg is geweest voor het bedrijf. De heer Eerdmans vertelde ons nog, dat de veehouders in Holten en westelijke omgeving op één na hun melk aan het bedrijf zijn blijven leveren, maar dat velen de strook van de in de aanhef ge noemde brief nog niet hebben ingeleverd. Geen betaalmiddel Wanneer men financiële moeilijkheden heeft, dan kan daaraan worden tegemoet gekomen in de vorm van een geldlening, maar de na-betaling wordt niet in con tanten uitgekeerd, aldus ter rechtzetting- van een vorige mededeling door ons ge daan. De geruchten als zouden de particu liere- en coöperatieve veevoeder- en kunstmesthandel de rentespaarbrieven als betaalmiddel aannemen, blijken on juist te zijn. Deze spaarbrieven hebben bij de huidige situatie op de kapitaal markt zelf met liquiditeitsmoeilijkheden te kampen. In de week van 25 tot 30 april wordt in deze gemeente de jaarlijkse Emmabloem collecte gehouden. De tuberculose moge dan niet meer volksvijand no. 1 zijn. het is een volksziek te, waarmede toch nog wel terdege reke ning moet worden gehouden. Daarom is het belangrijk, dat men het werk van het Groene Kruis ter voorkoming en ter be strijding van de t.b.c. financieel zoveel mogelijk steunt. Het bestuur van het Groene Kruis orga niseert de Emmabloem-collecte al vele jaren op zeer praktische wijze, waarbij niemand vergeten wordt, door alle inge zetenen een circulaire met collectezakje te sturen, welke laatste dan door een aan tal vrijwilligers worden opgehaald. Voor dit werk hebben zich beschikbaar gesteld de lieren H. Bosman, G. J. Nekkers, Joh. Nekkers, H. J. Pinkert, PI. J. Traannian en J. Traanman. Laat U in deze niet onbetuigd en zorgt, dat uw bijdrage 1/laar ligt. U bewijst er èn het Groene Kruis èn genoemde collec tanten een grote dienst mee. De meisjesclub „De Lenteklokjes" en de jongensclub „De Treffers" te Espelo gaan de volgende week vrijdagavond in „Het Trefpunt" hun jaarfeest vieren. Het is voor het eerst sedert een aantal jaren, dat er weer een jongensclub van de partij is. De Treffers" zijn n.l. het vorige jaar opgericht, nadat er een hele tijd geen jon gensclub in Espelo geweest is. Zij verzorgen nu samen met de meisjes een aardig programma, dat bestaat uit een schimmenspel, kleine schetsjes en een toneelstukje in één bedrijf, dat „Knalgas" heet. Zij zullen gaarne veel belangstellen den uit de Schoolkring Espelo en omge ving op hun avond tegemoet zien. Zie aankondiging in dit nummer. OFFICIëLE PUBLICATIE: OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend dat in verband met een op zaterdag, 30 april 1966 te houden mo torcross in de buurtschap Beuseberg de navolgende wegen, alsmede de op het cir cuit uitlopende wegen vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur voor alle verkeer gesloten zullen zijn: 1. BRENDERSWEG, het gedeelte lopende van de Kwintenweg tot aan de Ever- tjesweg; 2. EVERTJESWEG, het gedeelte, lopende vanaf de Beusebergerweg tot aan de Langstraat; 3. BOSCHWEG, het gedeelte, lopende van de Evertjesweg tot aan de Zuur- bergweg; 4. ZUURBERGWEG, het gedeelte vanaf de Langstraat tot aan de Boschweg; 5. KWINTENWEG, het gedeelte, lopende vanaf de Beusebergerweg tot aan de Brenderweg. Op genoemde zaterdag zal voor de Lang- straat( de weg lopende van de Rijksweg 44 (Holten-Markelo) tot aan de Gagel weg, voor beide zijden van die weg tijdelijk een stopverbod worden ingesteld. Voetgangers (zonder honden) worden tot het terrein toegelaten. Auto's, motoren, bromfietsen en rijwielen moeten elders worden geparkeerd. Holten, 21 april 1966 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, G. J. Langenbarg. W. H. Enklaar. 1. De burgemeester van Holten brengt ingevolge artikel K 3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretaire dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoek schriften om bij de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de ge meenteraad bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 18 mei 1966 door de kiezer worden in gediend bij burgemeester en wethou ders der gemeente in welker kiesre- gister hij op de dag der kandidaat stelling is opgnomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een ver klaring van de gemachtigde worden ingediend, dat deze bereid is als zo danig op te treden, alsmede, indien de gemachtigde niet in hetzelfde kies- register is opgenomen als de vol machtgever, een door de burgemees ter der gemeente, waar de gemach tigde in het .kiezersregister is opge nomen, afgegeven verklaring, dat de gemachtigde op de dag der kandi daatstelling is opgenomen in het kie zersregister van zijn gemeente en dat de bereidverklaring van de gemach tigde in overeenstemming is met het bepaalde onder punt 5 van deze be kendmaking. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn op genomen in een kiezersregister. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Holten, 19 april 1966 De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR Een aantal volleybal zestallen van de Sportvereniging „Bato" het juiste aan tal is nog niet bekend zal in het komend seizoen in de Ned. Volleybal Bond „Nevo bo", afdeling Nijverdal, uitkomen. De competitie vangt aan in september. De sportkleding, waarin de Holtense volley ballers zullen uitkomen, zal bestaan uit een witte broek en blauw shirt met het embleem van Bato. De volleybal-afdeling staat onder leiding van de heer T. G. Luk- kien, sport- en gymnastiekleraar aan de Scholengemeenschap, die onlangs in het bestuur van de afdeling Nijverdal van de Nevobo is gekozen. Er zal wel flink ge traind worden om straks een goed figuur te slaan in de competitie. Wij maken er onze vele bejaarden nog gaarne even op attent, dat de volgende be jaardensociëteit gehouden zal worden op dinsdag 26 april a.s. des middags 2.30 uur in het gebouw Irene. Geboren: Jenneken Johanna, dv. H. J. Pekkeriet en H. Schutte, Look 22. Ger- ridina Greet je, dv. G. Zaal en F. W. Hon debrink, Bergmanstraat 2. Ondertrouwd: G. J. Nijkamp, 28 jaar, Kerkstraat 22, en W. H. Rensen, 25 jaar, Dijkerhoek 57. Geliuwd: J. H. Torn Broers, 29 jaar, De venter en B. J. W. Schorfhaar, 25 jaar, De- venterweg 58. W. Poesse, 22 jaar, Bath- men en J. B. Krieger, 19 jaar, Beuseberg 13. Overleden: Geen. BEVOLKING Ingekomen: A. Kruger, e.v. Kers, van Raalte naar Kozakkenstraat 3. A. M. Berkhout, van Soest naar Neerdorp 7. Vertrokken: J. A. de Baat en gezin, van Bessinkpasstraat 14 naar Ede. In verband met Koninginnedag, zater dag 30 april zal ons blad een dag eerder verschijnen. U wordt verzocht met het in zenden van advertenties len berichten hiermede wel rekening te willen houden. llllllillllllUIIlllllillIlIUIIIIIIIM Zaterdag 23 april, 7.30 uur Grote dans en showavond in Amicitia (zie adv.). Zaterdag 23 april, laatste dag opgave sportwedstrijden P.J.G.O. bij A. Schip pers, Neerdorp, tel. 18 83. Zondag 24 april, 19 uur Jeugddienst in de Herv. Kerk (zie adv.). Maandag 25 april 's avonds 8 uur in café Kalfsterman vergadering commissie motocross 1966. Dinsdag 26 april, 2.30 uur Bejaardenso ciëteit in het gebouw Irene. Woensdag 27 april, 8 uur, vergadering van de W.S.V. „De Trekkers" in café „De Waag" (zie adv.). Woensdag 27 april, 8 uur, ledenvergade ring afd. Holten Ned. Bond van Platte landsvrouwen in hotel Holterman. Le zing vanwege de Stichting ter bevor dering van de hygiënische gewoonten. Donderdag, 28 april, 2 uur, Excursie herv. vrouwengroep naar wasserij in Apel doorn vanaf Irene. Vrijdag 29 april en vervolgens iedere vrijdagmiddag: Bloemisterij Haneveld, achter smederij Maats, Dorpsstraat 36, geopend. Vrijdag 29 april, 7.45 uur Jaarfeest meis jes- en jongensclubs van Espelo in „Het Trefpunt" (zie adv.). Vrijdag 29 april 9.30 uur, opening Bloe menhandel „Marjo", Oranjestraat 29, (achter Horlogerie Bouwhuis en Zn.). (Zie advertentie). Zaterdag 30 april, (Koninginnedag) 2 uur Openlucht tekenwedstrijd kinderen van de speeltuinvereniging „De Kol" (zie ber.). Zaterdag 30 april, (Koninginnedag) 8 uur Lampion-optocht kinderen speeltuin vereniging „De Kol" met H.M.V. Zaterdag 30 april, (Koninginnedag) 13 uur, alle zaken gesloten (zie adv.). Zaterdag 30 april, (Koninginnedag) 8 uur Feestavond Chr. Oranjevereniging in het gebouw Irene met toneelvoorstel ling van O.H.C. (zie ber.). Zaterdag 30 april, (Koninginnedag) 7.30 uur Groot Oranjebal in Amicitia. Zaterdag 30 april (Koninginnedag), 2 uur Grote motocross op het circuit Zuur- berg (zie adv.). Dinsdag 3 mei, 8 uur: Ledenvergadering Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" in hotel Holterman. Dinsdag 3 mei, 8 uur, Algemene leden vergadering Holtense Handelsvereni ging in café Kalfsterman. Zaterdag 7 mei, 7.30 uur Dansen in 't Bonte Paard. Vrijdag 13 mei, 2 uur, Kennismaking nieuwe leerlingen der huishoudschool met hun ouders. Vrijdag 13 mei, 79 uur nam. Kleine schooltentoonstelling in de huishoud school. Zaterdag 14 mei, 10—12 uur en 2—4 uur Schooltentoonstelling in de huishoud school. Zaterdag 14 mei, inzameling van lompen in de buurtschappen ten bate van de Holtense Muziekvereniging. Zondag 24 april: Ned. Herv. Kerk: Holten 8.30 uur Ds Addink. 10.15 uur Ds Addink (Bed. H. Doop). 19.00 uur Jeugddienst Eerw. Heer Schellevis (Onderwerp: Wij leven maar één keer) Collecte: Generale Diaconale Raad. 10.00 uur Jongerendienst is Irene. Dijkerbroek: Bethanië 10.00 uur Ds Israël. Collecte: Generale Diaconale Raad Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur Ds R. A. Hoogkamp. In beide diensten is het ene offer voor het Fonds Algemeen Kerkelijke Arbeid (F.A.K.A.),bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. Kerkdienst: 8.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 23 en zondag 24 april, de heer J. Warrink, Noordenbergstr. 19, tel 18 03. Gevonden: 7 Rollen kant 1 Doos wattenschijven 1 Damesrijwiel Aan komen lopen: 1 Fox hondje Verloren: 1 Kachel 1 Dameswant 2 Portemonnaie's (met inhoud) 1 Bedelarmbandje I Bril 1 Verzekeringsbewijs van bromfiets 1 Damesrijwiel Weggevlogen: 1 Parkiet-.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 1