Overijsselrit 1966 - goed georganiseerd - stelde hoge eisen aan rijders en machines Unisson-Holten 1-1 MUZIEK VOOR UILEN Twee ensembles concerteerden in „Irene" De teelt van Snïjitiais Vergadering Plattelands vrouwen en -meisjes ALLES DRAAIT m MOEDER Bronchi letten Algemeen Belang-V.V.D. wordt Gemeentebelang 7n+r»rHacr or>v--l 1Ao HOLTENS NIEUWSBLAD De Overijssellrit van de K.M.N.V., die zaterdag verreden werd door de lande lijke contreien van Twente en Salland stelde ook dit jaar weer hoge eisen aan mensen en materiaal. Het is geen snel heidsrace maar een betrouwbaarheidsrit, waarbij het op het uithoudingsvermogen van rijders en machines aankomt en ook het oriënteringsvermogen van de deel nemers een belangrijke rol speelt. Opvallend was deze keer, dat 19 deel nemers wegens machinepech de strijd moesten staken of althans niet de finish bereikten en dat daar tegenover 16 rij ders het parcours foutloos aflegden. Ogenschijnlijk zit hier iets tegen strijdigs in. De beste resultaten bereikten de lichte motoren, die het parcours van 130 km sllechts één keer behoefden af te leggen, tegen de zwaardere machines tweemaal, waarbij een behoorlijke rustpauze was ingelast. De betrouwbaarheid van deze lichte machines springt duidelijk in het oog. Van de 75 inschrijvers lieten er 18 verstek gaan, waaronder Dick Muller, die het niet verantwoord achtte met zijn ex- Holten 1 heeft zondag een kostbaar puntje uit Boekelo meegebracht door de koploper Unisson 'n gelijkspel af te dwin gen. Doelman Rietberg stond weer onder de lat bij de Holtenaren en heeft uitste kend werk verricht. Zijn veste werd soms hevig belegerd maar vooral in de eerste helft was er voor de gastheren geen door komen aan. De Holtenaren kropen en kele keren door het oog van de naald, maar hetzelfde geschiedde ook aan de andere zijde, waar in de eerste vijf minu ten reeds bijna zeker schijnende doelpun ten toch niet achter de goed kepende doelman van Unisson terecht kwamen. De rust ging in met blanke stand (0-0). De tweede helft begon sensationeel, toen v. Raalte, de midvoor van Unisson, alleen voor doelman Rietberg staande, onhoud baar inschoot (0-1). Na het goed stand houden van de bezoekers in de eerste helft was dit een grotere ontnuchtering, maar zij lieten de moed niet zakken. Het spel ging vaak snel op en neer. Telkens kwamen ook de Holtenaren gevaarlijk op zetten. Bij één van deze snelle aanvallen, in de 31e minuut, kwam Gerrit Soer in het bezit van de bal en maakte hij aan de gestegen spanning een einde door de Unissondoelman onhoudbaar te passeren (1-1). Een paar wonderlijke beslissingen van scheidsrechter Analbers, brachten het Holtense doel in de resterende minuten nog even in gevaar, maar het leek wel of Unisson niet winnen mocht. Het gelijk spel gaf de krachtsverhouding goed weer. perimentele B.M.W. van 750 cc met zij span de enorme waterpartij aan de voet van de Zuurberg te Holten in te gaan. Behalve deze waterpartij bevatte het parcours nog tal van zware trajecten o.a. in het Rijssenseveen, de kleigaten tussen Rijssen en Markelo, het parcours tussen Schuilenburg en Rhaan onder Hellendoorn en de Krieghuusbelten onder Raalte en de enorme grindkuilen op de Holterberg met o.m. een 15 meter diepe afdaling. Op deze punten volgde het publiek met grote belangstelling de verrichtingen der rijders voor wie hier de zwaarste op gaven lagen. Eén van de pechvogels was J. de Vos uit Hellendoorn, die de eerste manche foutloos had afgelegd er ook in de twee de manche goed voorstond, maar bij het aanzetten in de kleikuil bij Rijssen de zuiger van zijn 250 cc Husqvarna er uit zag vliegen, zoals dat in vaktermen heet. Rudi Boom uit Amsterdam die op een Zündapp 50 cc meereed en reeds ale fout loos werd afgekondigd, moest worden gediskwalifiseerd, omdat hij niet alle controles was gepasseerd. Bij de junioren tot en met 50 cc staken Jan Bak en J. G. Roosink uit Rijssen resp. op Zündapp en Kreidler door het rijden van een foutloos parcours Dries Willems uit Holten de loef af, die op zijn Zündapp met 2 strafpunten eindigde. De organisatie van dit motorsport evenement was door de commissie uit de bestuursleden van de afdeling Overijssel van de K.N.M.V. en van de motorclubs te Holten, Markelo, Rijssen, Hellendoorn en Raalte, die haar tenten had op geslagen in hotel Muller, weer uitstekend verzorgd. Hier waren start en finish en zorgde de Pam voor de nodige service voor de rijders. De heer B. W. Winkel, voorzitter van de afdeling Overijssel en van de Sport- commissie Oost der K.N.M.V., maakte hier de voorlopige uitslagen bekend en dankte E.H.B.O., Politie, de Pam en de vele medewerkers voor hun hulp. De volledige uitslag luidt als volgt: Klasse F, junioren, brommers t/m 50cc: J. Bak, Rijssen 0 stp., J. G. Roo sink, Rijssen 0 stp., D. Willems, Holten 2 stp., G. J. Westenberg, Hellendoorn 4 stp. Klasse G, Junioren, motoren t/m 50 cc: W. van Holland, Bennekom 0 stp., A. Mets, Winkel (N.H.) Ostp., J. Kukler, WassenaarO stp., A. M. L. Dreezen, Maasr- tricht 18 stp., J. Wermink, Hellendoorn 58 stp., H. Dun, Amsterdam 208 stp. Klasse H, Junioren, 51 t/m 100 cc: K. Muylwijk. Rotterdam 3 stp. Klasse I, Junioren, 101 t/m 175 cc: W. J. Buninga, Nijmegen 0 stp., A. Meijer, Noordwólde 0 stp. Klasse J, Junioren boven 175 cc: G. J. Langkamp, Laren (G.) 0 stp., L. P. Wieringa, Zutphen 0 stp., C. J. Hendriks, Hellendoorn 1 stp., D. Pardijs, Vorden 3 stp., W. B. Veenstra, Varsseveld 5 stp., C. van Beek, Capelle (N.B.) 6 stp., W. Eielderman, Vorden 32 stp., J. Lenseling, Vorden 36 stp., J. Grisnigt, Den Burg (Txel) 116 stp. Klasse L, Senioren, motoren /tm 50cc: H. Th. Jansen, Hellendoorn 0 stp., J. Beukhof, Bennekom 0 stp., A. H. v. d. Top, Bennekom, 0 stp., G. W. Elbert, Hengelo (O) 0 stp., W. van Ommeren, Amby (L.) 0 stp. G. J. Tijhuis, Nijverdal 1 stp. Klasse M, Senioren 51 t/m 100 cc: S. v. d. Sluis, Arnhem 0 stp., J. schenk, Westzaan 0 stp., C. Ran, Den Burg (Texel) 2 stp. Klasse N, Senioren 101 t/m 175cc: K. Posthumus, Ruinen, 4 stp., W. v. d. Meulen, Appelsga 56 stp., H. B. Verbeek, Oldemarkt 117 stp., P. H. Baelde, Naar- den 189 stp. Klasse O, Senioren boven 175 cc: J. J. Wieman, Amsterdam 1 stp., P. G. J. Beils- ma, Hunmelo 173 stp. De Holtense Muziekvereniging en het Harmonieorkest „Kunstmin" te Gorssel beide onder leiding van de heer H. J. Fransen te Holten hebben zaterdag avond in gebouw „Irene" nogeens dui delijk bewezen dat ze hun plaats in de hoogste afdeling van de Kon. Ned. Fede ratie van Harmonie en Fanfaregezel schappen waardig zijn en het federatie vaandel met de wimpels met ere mogen tonen. Beide ensembles maakten muziek een Vaandelkorps waardig en het spontane applaus na elk nummer sprak duidelijke matig een feit waarover voorzitter Wes- terik zijn teleurstelling uit-sprak. Nadat de heer Westerik in een kort openingswoord had gewezen op het grote belang van de gezamelijke concerten opende H.M.V. met Mortimer's mars,, The Medallion" een „voorgerecht" dat gezien de presentatie de beste verwachtingen wekte t.o.v. de andere gangen van het muzikale menu, verwachtingen die zo als reeds bleek in het volgende nummer „On the Pier" van de Engelse componist Peter Yorke volkomen gerechtvaardigd waren. „On the Pier" geïnspireerd door onze eigen Scheveningse pier, is een speelse en vlotte ouverture met een langzaam melodisch middendeel is het z.g. „keuze nummer" dat „H.M.V." zal spelen op het Nationaal Federatief concours dat door „Kunstmin" op zaterdag 2 juli wordt georganiseerd. Een onbekend doch prettig in het ge hoor liggend werk dat H.M.V. enkele weken geleden in studie nam. „Indian Summer" no. vier van het pro gramma van de Engelse componist Eric Ball is evenals „On the Pier" een origi neel geschreven stuk voor blaasorkest, waarbij de moeilijkheden in solo trekjes verdeeld zijn over het hele orkest. De vier delen zijn: a. „The great chief speaks" Het grote opperhoofd spreekt) b. „By the cool water" (Bij de koele wateren) c. „Totem dance" (Dans om de to tempaal, een snel en luguber ge deelte) d. „Hymn to the great spirit" (Hul de aan de grote geest). Inplaats van Verdi's ouverture „Ober- to" speelde het korps een paraphrase over het bekende geestelijk lied „Het ruw houten kruis" en voor dat besloten werd met de Boston mars werd nog ge speeld „Autumm Even" van Rimmer. Na de pauze presenteerde „Kunstmin" zich met de mooie mars „Arroman- ches" om daarna te vervolgen met „La Housarde" (de huzaar) van Louis Ganne, j een werk met een langzame inleiding j voorstellende de nacht, gevoigd door de reveille met aan het slot een aantal wal sen. Een glansnummer van deze avond was ongetwijfeld Pi Scheffeds „Highroad Im- pressions" (indrukken langs een hoofd- j weg). Dit driedelige werk: a. tocht per touringcar, i b. een rustige wandeltocht en c. een snelle galop boeide van begin tot het einde en werd beloond met een Snijmais begint een vaste plaats in te nemen in het bouwplan van vele ge mengde bedrijven. In 1965 werd in Holten 35 ha snijmais geteelt. De animo voor deze teelt neemt nog steeds toe. Speciaal voor de nieuwe telers van snijmais hierbij enkele richtlijnen. Grondsoort Snijmais groeit op alle grondsoorten. Ze geeft de voorkeur aan wat drogere grond, die in het voorjaar vroeg warm is. De kalktoestand moet goed zijn, of met een redelijke bekalking goed te maken zijn. Bemesting Het gewas is zeer gevoelig voor tekor ten aan fosfaat en magnesium. Een goede gift stalmest geeft prima resultaten. Maar deze stalmest 400-500 kg superfosfaat per ha, 300-400 kg k. 40of de dubbele hoe- De afd. Holten van de Plattelands vrouwen- en meisjes Bond kwam don derdagavond 31 maart voor de laatste keer in dit seizoen in vergadering bijeen in de bovenzaal der Coöp. Aan en Verk. Vereniging. De Presidente Mevr. J. Riet berg-van Lindenberg liet bij de aanvang zingen Gez. 15 waarna ze voorging in gebed. Als Bijbelgedeelte las ze Jesaja 53. Nadat ze allen had welkom geheten gingen we over tot de „Lijdens- en Paas- liturgie" welke werd verzorgd door het Bestuur doch helaas werden 2 Bestuurs leden door ziekte verhinderd, zodat de „Paasinleiding" die door Mevr. D. Rei, link, Bronsvoort was gemaakt werd voor gelezen door de Presidente en de decla matie die gedeeltelijk in handen was van Mevr. Bulsink-Bakker werd geheel over genomen door Mevr. J. Sehuppert-Stuk- ker, deze was het ook die de samenzang begeleidde op het elektronisch orgel en enkele Paaslliederen zong. („Ik zeg het allen dat Hij leeft", en Gez. 33 2 en 3) met eigen begelleiding. Al met al was het een mooie en goede Paaswijding, ondanks de plotselinge „tegen vallertj es". Omdat we weer volop hebben mogen horen en zingen van het lijden, sterven en de Opstanding van onze Here Jezus Christus die d.e dood heeft overwonnen tot verzoening van onze zonden. Na de pauze werd nog een Bijbels vraag en antwoordspel gedaan, verdui delijkt met knipsels uit kranten, tijd schriften, enz. o.l.v. Mevr. D. v. d. Meu- len-Kolkman. Hierna werden nog enkele ingekomen stukken behandeld. De bussen voor de kollekte sanatorium Hellendoorn werden uitgedeeld. Plannen voor het komende seizoen werden besproken, veel interesse bestond er weer voor een kursus „beter bewegen". Voor opgave Bondsdag op 27 april in Amsterdam gelieve men zich te wenden tot de sceretaresse. Tenslotte moest er nog gestemd worden voor een nieuw Bestuurslid. Mevr. Bul- sink was aftredend, tevens moest er voor haar een ander gekozen worden in de kommissie voor de Bejaardensociëteit. Dit werd Mevr. J. Hammer-Pleijssier, Noordenbergstr. en Mevr. A. Mijmeijer- Scholman als bestuurslid. Mevr. Bulsink werd nog dank gebracht voor het vele werk wat ze in 't belang van de afdeling gedaan heeft. Ze was altijd zeer actief, aldus de Presidente en we weten zeker, dat ze een actief lid zal blijven. Hiermede was het hoog tijd om naar huis te gaan. We zongen nog Gez. 16 4, Ja, amen, ja, op Golgotha stierf Hij voor onze zon den, waarna Mevr. Schuppert-Stukker de mooie avond sloot met dankgebed. langdurig applaus. In het vierde nummer „American Pa norama" een jazz fantasie van John Darling toonde „Kunstmin" nogeens haar „vaandelkwaliteiten". Een correcte presentatie van quick step, bolero, slow-fox en swing. Het korps besloot met de pasodoble „Lady of Spain" en beloonde de dave rende ovatie met een heerlijke mars. Al met al een avond om met groot ge noegen op terug te zien. De voorzitter van de Supportersvereniging „HMV" de heer J. Wiggers bracht dirigent Fransen en de beide korpsen dank voor het ge- bodene en bood mevr. Fransen-Lubber- sen bloemen aan. FEUILLETON door Tom Lodewijk 34) „O meneer Meindertsma, wat verkijkt u ziqh op mijU moest eens weten hoe lang ik mezelf en de anderen tot last geweest ben. Hoe ik me begraven heb in mijn zelfbeklag. - Dat mijn dochter zo ziek werd, kwam door mij." „Dat geloof ik niet. Misschien droeg het er een beetje toe bij. Maar uw narigheid bezorgde haar geen longontsteking". Tine lachte. „Nee, zó gezienmaar ik ben hele maal geen heldin." „Nee juist daarom. U zult het begrijpen. Voor mij staat (het bord nu ineens op stop. Ik kom er wel overheen, ik wil er overheen komen. Maar je zou eens met iemand willen praten, het samen met iemand bekijken". „Dan ben ik blij dat u hier gekomen bent," zei Tine eenvoudig. „Ja, en nu hoef ik eigenlijk niet meer te praten. Het is van me af. Je hebt soms alléén maar een mens nodig die luistert. Ik ben altijd zo druk en ik doe altijd zo vrolijk." „Ieder hart kent zijn eigen bittere droef heid", zei Tine zacht. „Ach ja, je moet je er niet mee opsluiten. Ik daqht: ik ga naar mevrouw Treebergh. Dan zakt het wel." „En is het gezakt?" „Een heel eind. Ik wil nog verder leven. Maar ik moet het veel kalmer aan gaan doen." „Dan zou ik daar maar eens mee beginnen en niet meteen weer opstappen. Ze zijn allemaal weg en blijven in de stad eten, ik zit hier in m'n eentje. Blijft u hier ge zellig eten, ja?" „En u al die moeite geven?" „Het is niet leuk aleen voor je zelf eten klaar te maken en ook niet gezellig om alleen te eten. Dan maak je een paar boterhammetjes klaar en een glas melk. Nu kan ik eens tonen dat ik wat kan." „Als u het zo ziet, dan graag. Restaurant eten is ook niet alles." Hij keek een half uurtje later met ken nelijk plezier naar de keurig gedekte tafel en de smakelijke hapjes, die Tine ihad klaar getoverd. ,,'t' Zal hier een goed pension zijn," zei hij tevreden. ,,En dat brengt me op een gedachte, mevrouw Treebergh." „Laat eens horen, meneer Meindertsma." „U zit nog met die financiering." „Jawel." „Ik heb een plan. Maar ik weet niet of u het goed vindt." „Vertelt u maar". „Als ik hier nu eens in sprong?" „Financieel?" „Ja. Zakelijk lijkt het me volkomen ver antwoord. U ihoeft heus niet dankbaar te doen of zoiets, want ik ben zakenman ge noeg om te weten hoe ik mijn geld beleg. Ik ken u en ik ken mevrouw Hazelaar, die is er geknipt voor, zakelijke vrouw. En u bent het type gastvrouw. Goeie combinatie. Mooi huis, moet natuurlijk worden gemoderniseerd. De gemeente komt steeds meer in trek. Het is een ge zonde ondeneming." „Blij dat te horen." „Maar dan zou ik u ook een gunst willen vragen." „En dat is?" „Wilt u mij als pensiongast hebben?" „U?" „Ja. Ik moet weg uit de stad, zegt de dok ter. Naar buiten. Wandelen. Ik mag nog wel wat zaken doen, maar meer voor plezier dan omdat het moet. Dan kan ik nog vele jaren mee, gelooft hij. En dat geloof ik zelf ook wel." „U wilde hier komen wonen?" vroeg ze verbaasd. „Als het mag," zei hij bescheiden. „Ja maar," Tine aarzelde. Ze stond nu opeens voor zoveel belangrijke beslissin gen. /Mevrouw Hazelaar heeft óók nog een stem in het kapittel", glimlachte Mein dertsma. „Inderdaad. Maar zou die zoveel bezwa ren maken? Anders moet je toch maar afwachten, welke mensen je krijgt?" „Weet u, het is mij niet onverschillig waar ik kom. Ik ken u allebei. Enne ik mag u allebei erg graag." „Tja," zei Tine, nog niet alles meteen overziend, „ik moet zeggen, ik zie niet in, waarom niet." „Hebt u er geen bezwaar tegen?" „Bezwaar? Tegen u? Ik zou haast zeg gen het is een goed voorteken. Onze eerste gast hebben we al, en die gast is iemand die we graag zien." „Blij dat u er zo over denkt. Nu moet u eens horen. Ik ben een man die houdt van afmaken. Vanavond ga ik niet weg, ik neem een kamer in het hotel hier, en morgenochtend kom ik weer op de koffie. Ja, ik ben een brutale vent om mezelf zo maar uit te nodigen. Dan is mevrouw Hazelaar er ook en slaan we spijkers met veelheid kali 20% per ha en 200-300 kg kieseriet per ha. De stikstof-bemesting moet vrij zwaar zijn, nl. 600-700 kg kalkanimon.salpeter per ha. De hoeveelheid wordt tussen zaaien en opkomst in één keer gegeven. Later stikstof geven is gevaarlijk omdat verbranding kan optreden. Zaaizaad De hoeveelheid zaad is afhankelijk van het ras en varieert van 40-50 kg per ha. Goede rassen zijn C.I.V. 7, Caldera 402 en Caldera 561. Zaaitijd en rijen-afstand De beste zaaitijd is eind april - begin mei. Zaai bij voorkeur op bezakt land. Vers geploegd land moet vooraf gerold worden met een cambridgerol. Voor goed oogsten is een rijen-afstand van 70 cm noodzakelijk. Onkruidbestrijding Omdat mais een ondiep wortelend ge was is, verdient chemische onkruidbestrij ding de voorkeur, tevens geeft het veel ar beidsbesparing. Voor dit doel zijn zeer goede middelen beschikbaar: 1. D NOC: le Bespuiting voor de opkomst van de mais (ook al zijn nog niet zoveel on kruiden zichtbaar); 2e Bespuiting wanneer de mais 10 cm lang is. 2. Atrazin 2-2 Vz kg per ha. a. Toepassen voor opkomst van de mais; b. Aanwenden als de grond vochtig is; c. Per ha 400-600 1. water gebruiken. De kosten van Atrazin spuiten bedra gen f 100 per ha inclusief spuitloon. De kosten van 2 x D NOC spuiten bedragen f70 - f80 per ha inclusief spuitloon. Het zaaien Het- zelf zaaien der mais is voor velen een bezwaar omdat er te weinig goede zaaimachines zijn. De laatste jaren heeft, door bemiddeling van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting, de loonwerker Van de Riet uit Goor dit voor de meeste telers verzorgd. Ook voor dit jaar heeft de heer van de Riet zich weer beschikbaar gesteld. Het benodigde zaaizaad kan deze er bij leve ren. Opgave voor het laten zaaien der mais bij één der onderstaande adressen vóór maandag 25 april a.s.: A. v. d. Brink, Dijkerhoek 40a; A. Reilink, Dorp, Reilinkstraat, tel. 1658; J. W. Lubbersen, Bathmen, tel. 05704- 438, die ook elke dinsdagmorgen v. 9-11 uur aanwezig in de bovenzaal van de Coöp. Raiffeisenbank. J. W. Lubbersen, Bedrijfsvoorlichter. Hoestdrank in tabletvorm. 9Sct In de dinsdagovond onder leiding van de heer H. Klein Velderman gehouden vergadering van kiesgerechtigde Holte- naren is de kiesvereniging „Gemeente belang" opgericht. Er werden twee be langrijke besluiten genomen. De fractie „Algmeen Belang-V.V.D.", die momenteel drie zetels in de gemeenteraad bezet, zal in de nieuwe raad, waarvoor de stem ming op woensdag, 1 juni plaats vindt als fractie „Gemeentebelang" uitkomen en er werd, voor de candidaatstelling op dinsdag, 19 april a.s., na gehouden stem mingen, een candidatenlijst vastgesteld. Deze kon diezelfde avond nog niet worden vrijgegeven, omdat een enkele candidaat zijn aanwijzing als zodanig nog even in beraad wilde houden. De lijst is nu echter vrijgegeven en ziet er als volgt uit: 1. H. Klein Velderman, (aftr.), 2. W. ten Berge (aftr.), 3. D. J. Wassink, 4. Joh. Nikkels, 5. E. Wegstapel Jzn, 6. H. W. Veneklaas, 7. A. van de Brink, 8. B. J. Paalman. 9. W. Vlogtman. 10. J. Ooster kamp, 11. mevr. j. W. Nagelhout-Klij- zing, 12. H. J. Arfman, 13. G. H. Krom- dijk, 14. E. Voordes, 15. A. J. Ribbink en 16. J. ten Velde. De heer J. H. Sprokkereef, die momen teel voor „Algemeen Belang" zitting heeft, zal niet in de raad terugkeren. Er werd in deze vergadering ook een bestuur gekozen, dat bestaat uit de heren D. J. Wansink, voorzitter. H. Klein Vel derman, secretaris, H. w. Veneklaas, penningmeester. W. ten Berge, Joh. van Geenhuizen, Joh. Nikkelq en E. Weg stapel Jzn., leden. koppen. Wat dacht u daarvan?" „Dat moesten we dan maar doen, hè?" lachte Tine. Ze voelde zich opeens won derlijk bevrijd van haar toekomstzorgen. Het plan kon doorgaan, het geld was er, de eerste gast was er. En dan: een man in huis. Een man die niet alléén maar een pensiongast was, maar een belang hebbende, liever: een belangstellende. Een opgewekte, gezellige man, die toch ook zorg nodig had, waar je een beetje over kon moederen, opletten dat hij niet te veel van zichzelf vergde. „Het is vandaag mijn geluksdag," zei hij innig tevreden. „Daar ziet opeens de hele toekomst er anders uit." Meindertsma was al vertrokken, toen de stadgangers terugkeerden. Tine had veel te vertellen. Els Hazelaar klapte in de handqn. „Meidertsma! Maar dat is ge zellig!" „Dus jij bent er mee akkoord!" „Natuurlijk Tine. Kon het mooier? En alle zorgen aan de kant!" Die avond wipte Tine nog even de ka mer van Anneke binnen om haar goede nacht te zeggen. „Moes," zei Anneke en streelde haar gezicht, „je ziet er gelukkig uit." „Wij allebei," fluisterde Tine. „Jij en ik. En we beginnen allebei opnieuw." EINDE

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2