uw krant De kortste weg ©e zaak die OUDERAVOND SCHOLENGEMEENSCHAP Aantal leerlingen breidt zich nog steeds uit Opdracht tot uitbreiding schoolgebouw gegeven Herrie in Holten Almelose jongelui sloegen Holtenaar met tegel Muziek- en zangavond Plattelandsvrouwen Fanfare en Harmonie adverteert ligt altijd stukken voor V.V.V. PROVINCIE OVERIJSSEL naar klant Zaterdag 2 april 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD De leerlingen van de Scholengemeen schap Havo-Mavo-Meao zullen geen schoolreisjes meer maken, maar drie jaar sparen om dan voor het begin van het vierde schooljaar een z.g. werkweek dooi* te brengen op het vormingscentrum „De Klencke" te Oosterliesselen. Een experiment, waaraan al hele wat jongelui ook een groepje uit Holten reeds heel veel plezier hebben beleefd. Dit was een van de mededelingen, die de di recteur van de school, de heer H. J. Hid- dink, deed op de zakelijke ouderavond, welke gehouden werd in Amicitia. MEDEDELINGEN De heer Hiddink herinnerde aan het Koninklijk Besluit, waarbij de scholenge meenschap haar wettelijke status heeft gekregen met de drie hierboven genoem de onderwijsinrichtingen. Er is een groei end aantal leerlingen, dat veel zorg vraagt van de staf van personeel, die echter gaarne bereid is de ouders met raad en df^ad terzijde te staan. In het derde leer jaar wordt beroepsvoorlichting gegeven, omdat de kinderen zelf zich vaak moeilijk een beeld kunnen vormen van de vele be roepen, die hun een kans bieden een goede plaats te veroveren in de maatschappij. De directeur wees er zijn gehoor nog op,- dat de Havo een wat zwaarder pro gramma heeft, ongeveer het niveau van HBS en MMS. Na vijf jaar zijn de leerlin gen ook geschikt voor hoger beroeps onderwijs als H.T.S., Hogere Landbouw school, Hogere Zuivelschool enz. Er is een proef genomen met museumbezoek, expo sities, toneel, schoolconcerten, waarvoor men zeer enthousiast was. De Meao orga niseert een schoolkrant. Tenslotte is be sloten een tweedehands filmtoestel te kopen, dat f700,zal kosten en betaald kan worden uit de bijdragen van de ouders in verband met de onlangs gehouden fees telijke ouderavonden. UITBREIDING SCHOOL De directeur hield zijn canserie nadat de voorzitter der oudercommissie, de heer L. C. van de Bovenkamp, de burgemeester Mr. W. H. Enklaar, de nieuwe leraren, mej. Jonker van „De Klencke" en anderen welkom had geheten. De heer Van de Bovenkamp deelde mede, dat het gymnas tieklokaal is klaar gekomen, evenals zes noodlokalen, maar dat er weer twee loka len bij moeten komen. Er is opdracht ge geven het nog niet zo lang in gebruik zijnde prachtige schoolgebouw uit te brei den. De penningmeester der oudercommis sie, de heer J. H. Bosschers, bracht het financieel verslag uit, dat een flink batig saldo vertoonde en dat men gevormd heeft om te voorkomen, dat niet bij iedere gelegenheid een beroep op de ouders be- hoeft te worden gedaan voor een financiële bijdrage voor de hiervoren reeds genoem de activiteiten. In verband met het aftreden van de heer Bosschers werd hem dank gebracht voor het vele werk, dat deze voor de schóól heeft gedaan, welke woorden met 'n hartelijk applaus werden onderstreept. Bij de verkiezing van een nieuw lid in de oudercommissie werd met grote meer derheid van stemmen de heer G. H. Vlogt- man te Dijkerhoek als zodanig aange wezen. VORMINGSWERK Na de pauze was het woord aan mej. Jonker van „De Klencke", die de ouders een indruk gaf van het vormingswerk, dat hier geschiedt. De gedachte daaraan is ontstaan in het concentratiekamp Buchen- walde. Mej. Jonker noemde o.m. de na men van Prof. Banning, Prof. Cremer, Dr. Eijkman, die dachten aan een grote geest van samenwerking in de kerken, die zij wilden stimuleren. Oorspronkelijk gingen de gedachten uit naar Groningen, Drente en omgeving. Het gebied is echter veel verder uitgegroeid. Samenkomsten vinden plaats tussen beroepsgroepen en allerlei scholen, met het doel te komen tot een algemene en geestelijke vorming vanuit het evangelie. Mensen te leren met elkaar te praten, relaties te kweken en te leren met de medemens goed om te gaan. De jongens en meisjes zijn een hele week echt op elkaar aangewezen. Naast programma vrije tijd, praten, spelen, dan sen, speurtochten maken. Soms heerst er wel eens verveling. Waardoor?, aldus mej. Jonker. Omdat de groep de mogelijkheden niet heeft benut. Bijzonder belangrijk is het thuis met de ouders praten. Zij be leven een fijne week, omdat ze zich zelf gegeven hebben. Bij de rondvraag kwamen de school tijden nog even ter 'sprake, vooral voor een leerling uit Deventer. Hierin zal voor zien worden. De aula bedruipt zich zelf, aldus werd nog medegedeeld. Men zal in klasse-verband leren zwemmen. De heer Vlogtman wordt penningmeester. Met de vooropgezette bedoeling eens flink herrie te gaan schoppen togen zater dagavond zes Almelose knapen per trein naar Holten. Uit een cafetaria stalen zij eerst zes tafelmessen om zich hiermede gewapend op pad te begeven. Zonder dat hiervoor enige aanleiding bestond vielen de knapen een toevallig passerende voorbijganger aan. In de Bos kampstraat kwam het tot een gevecht met drie jongens uit Holten. Twee broers en een vriend. De vader van de broers, de heer G. W. W. uit de Tuinstraat, die uit zijn woning kwam rennen om zijn zoons assistentie te verlenen, werd met een straattegel op het hoofd geslagen. De hulp van een dokter moest worden inge roepen. Toen meer voorbijgangers en omwo nenden de Holtense jongens probeerden te helpen kozen de Almeloërs het haze- pad. Nog diezelfde avond slaagde de Hol tense politie er in de 17-jarige voeger F. de V. aan te rouden. De 16-jarige kolen boer J. H. M. de 17-jarige opperman E. N., de 15-jarige stratenmaker W. M. en nog een stratenmaker, 16-jarige C. C. V., wer- De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam de vox-ige week donderdagavond in Amicitia bijeen onder leiding van de presidente Mej. M. ter Borg. Het Overijssels Trio bestaande uit de dames Bloem, van Putte en Vrede- veld, resp. uit Ommen en Zwolle zou deze avond een muziek- en zangpx-ogramma vei'zorgen. De zangex-es mevr. Vredeveld was echter ziek, zodat voor haar in de plaats optrad, de sneltekenaax-, de heer T. van Veen uit Zwolle. Voox*dat het programma begon werd aan het bestuur het gebox-duurde tafelkleed, dat door de leden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan gemaakt, was door mevr. B. Beijers-Holtex-man namens alle leden aangeboden. Mej. E. H. W. Vincent droeg enkele gedichten voor van de bekende dichteios Johanna van Buren. Mevr. Bloem, fluit, en mevx\ van Putte, piano, speelden o.a. stukken van. Handel en Mozaxd, terwijl de heer van Veen zijn sneltekenkunst demonstreerde. Besloten werd, dat op woensdag, 25 mei een reisje zal worden gemaakt naar de Achtex-hoek, terwijl op woensdag, 20 april in Zwolle de provinciale voorjaarsverga dering plaats vindt, waarop de afdeling vertegenwoox-digd zal zijn. De presidente sloot de bijeenkomst met een woord van dank aan alle medewer kenden. den in de loop van de nacht door de Alme lose gemeentepolitie gearresteex-d. Zondag morgen werd de laatste, de 15-jarige per ser J. H. N. aangehouden. (Tubantia). TWEE ENSEMBLES CONCERTEN IN „IRENE" Zaterdagavond 2 apxdl zullen in gebouw „Irene" zowel de liefhebbers van fanfare als die van harmoniemuziek ruimschoots aan hun trekken komen tijdens een ge zamenlijk concei't door de Holtense mu ziekvereniging „H.M.V." en het Harmo nie-orkest „Kunstmin" uit Gorssel. Beide ensembles, die onder directie staan van onze plaatsgenoot de heer H. J. Fx-ansen komen uit in de Vaandelafde ling van de Kon. Ned. Fex'deratie van Har monie en Fanfaregezelschappen. Voor de pauze brengt „H.M.V."' de vol- gende nummers: 1. The Medallion, Mortimér 2. Oberto, ouverture, Verdi 3. On the Pier, Peter Yorke 4. Indian Summer, 4-del. suite, Eric Ball 5. Autumn-Evensong, Rimmer 6. Boston, max-s Het 2e gedeelte van de avond wordt door „Kunstmin" gevuld met: 1. Arromanches, mars 2. Orpheus in de onderwex-eld, Offenbach 3. Highroad impressions (3-delig) Pi Scheffer 4. American Panox-ama, John Darling 5. Lady of Spane, pasodoble Al met al een programma dat het zal doen en aller belangstelling vex-dient. Kampeeraccommodatie Diepenheim. Vorig seizoen hebben in het Overijsselse Diepenheim 3000 toe risten onderdak gekregen. Volgens de plaatselijke V.V.V. hadden het er wel 5000 kunnen zijn mits Diepenheim maar meer toeristenaccommodatie had. De plaatselijke kruidenier gaat daar wat aan doen. De heer J. G. Boonk is van plan voor eig enrekening een 5 ha. groot kampeerterrein te laten aanleggen, dat gesitueerd is aan de weg naar Hengevel de en de Needseweg. Het kampeerterrein komt in een prachtige omgeving te lig gen en op het terrein staat een 150 jaar oude boerderij, die ingericht zal worden als kantine. Het interieur zal in oud- Hollandse stijl worden gehouden. Met de vertimmeringen hiervan is men reeds begonnen. De camping zelf zal plaats bieden aan 800 kampeerders. Er is ook een strook ingeruimd voor caravans, terwijl er verder parkeerplaatsen zijn geprojec teerd. Terwijl de beplanting rondom het ter rein alf is aangebracht wacht men nog op de nodige vergunningen om het ter rein zelf als camping te kunnen inrich ten. Forellenproef Kampen In een van de gepachte viswateren van de Kamper hengelaars vereniging „Ons Vermaak", het Noord- diep langs de Fi'ieseweg, die naar de Nooi'doostpolder leidt, heeft men een proef genomen met het uitzetten van fo rellen. Men is zeer nieuwsgierig of deze vissoort zich in een water als het Noord- diep zal kunnen handhaven. Ook de Visserij inspectie volgt belang stellend deze proef. Hengelaars, die het komende visseizoen een forel aan de haak krijgen wordexi verzocht het hen- gelaarsbestuur hiex-van op de hoogte te stellen. Inlichtingen: de heer H. van Heerde p./a. x-ed. Kamper Nieuwsblad, telefoon 05292-2614. Watersport Kampen Kampen. - Ruim 700 watersportbeoefe naars in Kampen hebben in hun resp. verenigingen besloten om tot een nau- were samenwerkingsvorm over te gaan. Dit om te trachten de watersportbelan- gen zo goed mogelijk te kunnerx uitdra gen. Vanuit toeristisch oogpunt bezien is het belangrijk dat er enige verbeterin gen ter bevordering vaxi de watersport recreatie worden aangebx-acht. Inlichtingen: V.V.V. Kampen, telefoon 05292-3500. Bloesembloei Ommen. De krentebomen op het landgoed Eerde bij Ommen zullen naar men verwacht eind april, begin mei in bloei staan. Inlichtingen: V.V.V. Ommen, telefoon 05281-1638. Toeristenkaart Ommen V.V.V. Ommen heeft een zeer gedetailleerde toeristenkaart uitge geven, waarop het gebied voorkomt rondom Ommen. Deze kaart is bijgewerkt met de meest recente gegevens en is ook voor de boswandelaar zeer geschikt om bij zich te hebben. De kaart is uitge bracht (ad. raison van f 2.50) in een op lage van 5000 exemplaren. Ook niet verharde wegen (bv. die door de bossen rondom Ommen) staan op de ze toeristenkaart aangegeven. Inlichtingen: V.V.V. Ommen, telefoon 05291-1638. V.V.V.-geschenkbon Hengelo Staat u ook wel eens voor het probleem een cadeautje te moeten geven, terwijl u niet weet, wat de ont vanger graag zou willen hebben? De Hengelose V.V.V. wil u in het ver volg behulpzaam zijn. Het spel is simpel. Stel, u wilt iemand een cadeautje ter waarde van f 25.geven maar u weet niet wat. Dan kunt u in het vervolg naar het V.V.V.-kantoor in het Hengelose stad huis stappen om daar voor dit bedrag een Geschenkbon te kopen. Het mag ook ieder ander bedrag zijn. U krijgt dan een aardige enveloppe, compleet met een feestelijk bloemetje erop, met daarin een stijlvol verzorgde „bon" ter waarde van het bedrag, dat u hebt opgegeven. Die enveloppe met bon én een lijst van deelnemende winkeliers kunt als een ge schenk aanbieden. Met die bon kan de ontvanger naar een van de aangegeven bedrijven (een 30-tal) stappen om daar naar eigen keus iets te kopen, of, als zijn keus op een meewerkend restaurant valt, te eten. Nagenoeg alle branches doen aan dit nieuwe initiatief van de V.V.V. mee. Met dit nieuwe instituut is de ge ver van een cadeau, of het nu een parti culier, dan wel een bedrijf betreft, van veel narigheid en twijfel verlost. Boven dien is het, dank zij de „Geschenkenbon" mogelijk om, als men zo gelukkig is bij wat voor gelegenheid dan ook zo'n bon te mogen ontvangen, zelf iets uit te zoe ken wat men graag zou willen hebben. Natuurlijk wil de Geschenkbon niet de bestaande boeken-, platen- of wat voor bonnen dan ook laten verdwijnen. Nadere inlichtingen: V.V.V. Hengelo, Stadhuis, tel. 05400-19161. Prestatieloon Emmeloord Voor de tweede maal organiseert de atletiekvereniging Noord- costpolder op 30 april (Koninginnedag) een prestatieloop. Voorwaarde is dat men 10 km. in 1 uur aflegt. Er is een her inneringsmedaille aan deze tocht ver bonden. Inlichtingen: V.V.V. Noordoostpolder, Emmeloord, tel. 05270-2000. Tentoonstellingen Deventer. Werk van representatieve Vlaamse schilders wordt van 8 t.e.m. 24 april in de Muntentoren te Deventer ge- exposeerd. Onder de 20 exposanten be vindt zich o.m. wex-k van Jean Brussel mans, Gustav de Smet, Constant Per- neke, Albert Servaes en Frits van den Berghe. Naast de hedendaagse schilder kunst worden in de Muntentoren onge veer 30 fotopanelen opgehangen met re producties van de oude Vlaamse mees ters. Inlichtingen: V.V.V. Deventer, tel. 05700-16200. Almelo. In Almelo wordt t.e.m. 4 april in het Waaggebouw de expositie „Werken van jonge Nederlandse kunste naars' gehouden. Inlichtingen: V.V.V. Almelo, tel. 05490-2000. Enschede. In Enschede zijn in april de volgende tentoonstellingen te bezich tigen: t.e.m. 17 april „Het hart in de hand', uitg. van de Vereniging Neder landse volkskunst - in het Rijksmuseum Twente. T.e.m. 30 april Bijententoonstelling - in het Natuur Histirisch Museum, van 2 t.e.m. 30 mei: Akides, expositie van tekeningen, ontwerpen, handdrukken, weefsels door leerlingen van de afdeling textiel en vormgeving van de Academie voor Kunst en Industrie in het Twents Gelders Textielmuseum. Zwolle. van 8 t.e.m. 24 april: expo sitie van grafici uit .Zwolle in het Hopmanshuis.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 3