araransfera m mim Uit liet plaatselijk parlement %emarkt I '\KiZm ALLES I Sn ui f in wrijf as Jaarvergadering Zwartbontfokkers V oetbalprogramma Kees Stoop exposeert in Nijverdal Groot aantal inschrijvingen Overijsselrit Xnterdag 2 april 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD Sluitende gemeentebegroting onder protest aanvaard. Het ontbreken van geld voor onderhoud verharde wegen, zandwegen |en tal van andere zeer noodzakelijke voorzieningen knelpunt in het gemeentelijk beleid. Bezwaarden in het Kolplan. Geldlening f 414.000. De gemeenteraad heeft woensdagmiddag na een langdurige bespreking de begroting voor het jaar 1966 onder protest aanvaard. Dat protest gold niet het college van bur gemeester en wethouders, maar de rijks overheid die de gemeente de middelen onthoudt om een behoorlijk beleid te voeren. Het gemeentebestuur zal zich met een brief tot de Minister van Binnen- landse Zaken richten, waarin het zijn ernstige bezorgdheid en ongerustheid uit spreekt over het ontbreken van de nodige financiën, waardoor een noodsituatie dreigt te ontstaan, die ernstige gevolgen kan hebben voor de leefbaarheid in de ge meente. De raad nam dit besluit naar aanleiding van een suggestie van de heer Jansen (pvda) in verband met zijn visie op het gemeentelijk beleid bij de algemene be schouwingen. Een voorstel van de heer ten Berge (vvd), om het niet bij deze brief alleen te laten maar een aanvullende bijdrage aan te vragen uit het gemeente fonds werd - nadat de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, dit voorstel sterk had ont raden - met 3-8 stemmen verworpen. Voor stemde alleen de fractie Algemeen Belang - VVD - de heren Klein Velder- man, Sprokkereef en ten Berge - de andere fracties stemden allemaal tegen. De burgemeester ontraadde met 'klem het doen van een dergelijke aanvrage, omdat sedert 1963 de vele door de gemeenten in gezonden aanvragen nog geen enkel posi- tief resultaat hebben opgeleverd en een drietal ambtenaren, naar schatting een maand werk zouden hebben om voldoende I materiaal aan te dragen voor een vol- I ledige documentatie. De - buiten de schuld van het ambtelijk apparaat - reeds be- staande achterstand in de werkzaamheden I zou daardoor slechts worden vergroot. De heer Rietberg (ch) opende de alge mene beschouwingen met er op te wijzen, dat deze begroting een zeer onbevredi gend en somber beeld geeft, zonder enig perspectief. Hij had er waardering voor dat b. en w. een sluitende begroting heb ben aangeboden, maar dat gaat ten koste van de allernoodzakelijkste kapitaalsvoor zieningen, die moeten plaats vinden. Spr. noemde in dit verband het onderhoud van de verharde wegen, de onhoudbare toe stand t.a.v. de zandwegen, waarmee men i letterlijk en figuurlijk vastloopt. De aula op de begraafplaats blijft een vrome wens, terwijl ook de sportvelden voor de zo- veelste keer aan de orde moeten worden gesteld. De heer Rietberg noemde dit slechts enkele grepen. De situatie maant tot soberheid, maar het mag geen zuinig heid worden, die de wijsheid bedriegt. Het mag niet gaan ten koste van de leef baarheid onzer gemeente. Wij moeten voorkomen dat een deel der gemeente achtergebleven gebied wordt. Om in het onderhoud van de zandwegen te voorzien wilde de heer Rietberg een vijfjarenplan opstellen en deze post op de begroting zo danig verhogen, dat zij niet sluitend meer is. In het westen hebben de grote gemeen ten de alarmklok geluid aldus spreker, wij moeten met andere gemeenten onze moei lijkheden ter bestemder plaatse onder de aandacht brengen. Uitdrukkelijk ver- klaarde de heer Rietberg, dat zijn uit spraken geen kritiek zijn op het college, maar wel op de rijksregering. De heer Jansen (pvda) verklaarde, dat de begroting wel sluitend is op papier, maar dat dit gaat ten koste van grote offers. Behalve de reeds door de heer Rietberg opgesomde objecten noemde de heer Jan sen de noodzaak van kinderspeelplaatsen in de nieuwbouwcomplexen en wees hij op de mestplaats met afval van het slachthuis aan een van de toegangswegen tot de Holterberg. Dit vraagt dringend om een oplossing, evenals de verbetering van de straatverlichting, welke nog maar steeds op zich laat waohten. De heer Jansen deed de suggestie om de financiële moeilijk heden in een brief ter kennis van de mi nister te brengen. Andere koers De heer Klein Velderman (alg.bel.-wd) verklaarde, dat de financiële mogelijk heden steeds kleiner worden. Wij zitten praktisch zonder enige armslag. Gelukkig bevat de post onvoorzien nog ƒ6.000, daarmede kunnen toch altijd nog enige wensen vervuld worden. Er zijn echter bepaalde wensen, die geen uitstel ge dogen. Het gebrek aan middelen mag de voorziening van het onderwijs in het al gemeen, en de scholenbouw niet dn de weg staan. Voorzieningen aan wegen en zand wegen zijn niet minder urgent. Spreker raadde met klem aan te proberen om een bijdrage voor de wegen te verkrijgen. De heer Klein Velderman was van me ning, dat men, na geconfronteerd te zijn met de vette jaren, over de gehele linie een andere koers zal moeten varen om de kapitaalsmarkt weer gezond te maken. De heer Landeweerd (a.r.) kon onder strepen wat door de vorige sprekers was gezegd. Hij was het eens met C.H.U. om één lijn te trekken. Het urgentste noemde hij de verbetering van de zandwegen. Het had hem verwonderd, dat hierover niet meer klachten zijn binnengekomen. De investeringen voor het villaterrein in de Look zag hij als een belemmering voor andere noodzakelijke voorzieningen. Er is veel geld in gestoken, de rentevoet is hoog, dit brengt veel te hoge onkosten met zich mee. Tegenover de hoge lonen staan, naar de mening van de heer Landeweerd geen hogere rijksuitkeringen, zodat deze door de verhoging der gemeentelijke be lastingen over de ruggen der ingezetenen moeten worden verkregen. In zijn antwoord sprak de raadsvoorzitter er zijn vreugde over uit, dat de reacties van de fractieleiders zeer constructief wa ren en dat zij de samenstellers der begro ting hun lof niet onthouden hebben. In zeer veel opzichten zijn wij het wel met elkaar eens. Het regeringsbeleid bindt ons aan handen en voeten. Sedert januari is er een rem te meer door de centrale fi nancieringsregeling. De gemeente krijgt voor het doen van investeringen slechts toestemming mits in de vaste financiering is voorzien. Het kan er zelfs toe leiden, dat men niet toekomt aan de besteding ■van de 6.000,op „onvoorzien". De bur gemeester verklaarde de indruk te heb ben, dat de kapitaals nood van het Rijk lang zo groot niet is. Het gaat z.i. niet aan de ambitieuse plannen der gemeenten te beknotten. Slechts voor de woningbouw kan tot nu toe geld worden gerealiseerd, meer niet. Wij moeten proberen er het beste van te maken verklaarde Mr. Enklaar. Ongelukkige positie Het college voelt wel voor een onder- houdsfonds voor de zandwegen, maar het geld is er niet. Wethouder Veneklaas Slots doet alles om de zandwegen in een rede lijke staat te houden. Spr. is er zich ter dege van bewust, dat de boeren die aan zandwegen wonen in een heel ongelukkige positie verkeren. Het plan voor de sportvelden kost 5 ton, exclusief de grondprijs. Wij hebben moe ten besluiten het ontwerp drastisch te be zuinigen. Eerst moeten er maar velden, komen, daarna de accomodaUe. Wat de aula op de begraafplaats betreft wordt thans eerst een noodoplossing uit gewerkt, zoals de heer ten Berge die heeft voorgesteld. Een afdak om althans droog te staan bij het condoleren. U heeft - over onze hoofden heen - ge sproken tot de rijksoverheid. Zesduizend gulden is feitelijk onaanvaard baar voor „onvoorzien". Het college denkt aan rente en afschrijving voor moderni sering van de huisvuildienst. Mét de heer Jansen is spreker het eens, dat er speelplaatsen moeten zijn voor de kinderen. In het plan „De Haar" zal hier in worden voorzien. Voor de dorpsverlioh- ting zijn de bestellingen geplaatst. Voor het aanvragen van een z.g. subjectieve uitkering ziet spr. geen kans van slagen. Men kan blijven hopen op de wet uit kering wegen, die vanaf 1963 al een zoet houdertje is. Mr. Enklaar wees er op, dat het opvallend is, dat alle fracties onafhankelijk van el kaar tot dezelfde conclusies zijn gekomen. De heer Landeweerd is echter abuis als hij meent, dat de loonsverhogingen over de ruggen der ingezetenen worden ver kregen. Bij elke loonsverhoging wordt ook de uitkering üit het gemeentefonds ver hoogd. Ook als 'hij zegt, dat de boeren het gelag betalen is dat niet helemaal juist. U kimt niet ontkennen, aldus de heer Landeweerd, dat door de dorpsuitbreiding de arbeiders minder in de buurtsohappen komen, waar wij ze gaarne zouden willen hebben. De heer Rietberg wees er nog op, dat men de ontwikkeling niet kan tegenhouden. De slachthuisbouw was noodzakelijk, de scholengemeenschap zijn wij blij mee, ook moet gedacht worden aan de recreatie. Het korps arbeiders is niet voldoende. Door het houtgewas groeien de wegen dicht, daarom wil spreker een vijfjaren plan. Dat bij een begrafenis de mensen bij gemeentewerken komen, omdat zij hun dierbare dode niet behoorlijk grafwaarts kunnen brengen vindt spreker vreselijk. Daar kan het college niets aan doen. De heer Rietberg wijst dan op de suggestie van de heer Jansen, ook hij voelt er voor de moeilijkheden in een brief aan de Minister voor te leggen. De heer ten Berge ziet nu twee voorstel len: het vijfjarenplan van de heer Riet berg en de brief van de heer Jansen. De scholengemeenschap heeft veel geld ge kost evenals de recreatieweg. Ook noemt spreker het slachthuis. Na een langdurige discussie, waarin de heer Rietberg nog verklaart, dat de be groting voor hem in feite onaanvaard baar is en de heer Klein Velderman zegt, dat men gerust kan stellen dat de gemeen te in nood verkeert, doet de heer ten Berge het voorstel tot het aanvragen van een aanvullende bijdrage uit het gemeen tefonds, hetgeen zoals in de aanvang is gezegd door de burgemeester ten sterkste wordt ontraden, omdat het zeer veel werk meebrengt en geen effect zal sor teren. Het voorstel ten Berge, gesteund door de heer Sprokkereef, wordt op deze laatste gronden door de meerderheid van de raad (8-3) afgewezen. De suggestie van de brief van de heer Jansen wordt daarna door burgemeester en wethouders overgenomen. Bij de verdere behandeling van de be groting wordt het presentiegeld voor de leden van het stembureau op voorstel van de heer ten Berge van 15,op 30, per dag gebracht en voor de plaatsver vangers van 7,50 op 15,omdat ook een werknemer zijn plicht zal kunnen nakomen, om als stembureaulid zitting te nemen. De heer Bosschers (ch) had hiertegen ge zien de financiële situatie bezwaar. Onhebbelijk Met betrekking tot de slechte kwaliteit van het beton van het zwembad is men met de fa. Roelofse en Haase te Rijssen nog niet tot klaarheid 'gekomen, deelt: de voorzitter mede. Deze firma heeft tot nu toe een onhebbelijke houding aangeno men. Wanneer men niet spoedig tot over eenstemming komt, zullen maatregelen moeten worden getroffen. De fa. van Egteren, die de prefab-wonin gen zou bouwen heeft de gemeente voor i haar verzuim volledig sohadeloos gesteld. Zij heeft getoond haar goede naam waar dig te zijn. Bij de post „volksfeesten" dringt de heer Klein Velderman aan om tijdens de zo mermaanden een feestverlichting aan te leggen. De burgemeester vindt de ver lichting van het gemeentehuis 'n „suiker taart", maar wil nog wel eens nagaan wat behalve het podium in de feestweide en de kerstbomen aan verlichting gedaan kan worden. Op voorstel van de heer Meerman (pvda) worden de subsidies voor de centrale voor katholieke tehuizen en voor het huma nistisch thuisfront met f5,per jaar ver hoogd. De heer Wester ik (oh) dringt aan op de bouw van een muziektent waarvoor 10.000,reserve bestaat. Men zal hier geen igeld voor krijgen meent de burge meester. Besloten wordt nog eens om de tafel te gaan zitten met anderen, om een oplossing te vinden. De geprojecteerde plaats voor de .muziektent in de Kalfster- mansweide, is volgens mededeling van de heer Westerik, door de muziek-jury bij het vorige jaar gehouden concours ge schikt bevonden. Nadat de bedrdjfsbegrotingen zonder aan merkingen zijn vastgesteld, stelt de raad - onder protest - ook de gemeentebegro ting vast met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 1.308.412,77. Aan de R.K. Sportvereniging te Nieuw- Heeten wordt een eenmalige bijdrage van 100,toegekend. Credieten Bij een wijziging van de begroting worden door de raad de volgende credieten ver leend: gasleiding uitbreiding Kolpan 60.350,spanningsverbetering g.e.b. 120.900,nieuwe waterbron slachthuis 12.250,aanvullend crediet torenspits ƒ4.850,5-klassige noodschoot (aanvul ling 2 lokalen) 333.537,27. In verband met dit laatste crediet vroeg de heer Sprokkereef of b. en w. zich naar aanleiding van de opmerkingen van de heer ten Berge in de vorige vergadering over de plaats die deze school zal krijgen (zuid-oostelijk deel van het Kolplan) nog eens ernstig beraden hebben. De voorzitter deelde mede,, dat b. en w. deze zaak van alle kanten bekeken heb ben, maar dat een wijziging in de op stelling niet mogelijk is. Er ligt voor 250.000,aan bouwgrond. De planoloog, de heer Hajerna, heeft gezegd, dat het zelfs niet onredelijk zou zijn om hier flats te bouwen. B. en W. zijn van mening, dat de bezwaarden geen enkel recht van spreken hebben. Zij hebben dure huizen gekocht zonder zich voldoende te over tuigen, of het uitzicht hier behouden zou blijven. Zij zijn er a.h.w. door tussen personen „ingepraat". Het is spreker dan ook volkomen onbegrijpelijk, als je zo'n duur huis koopt, je dan niet op het ge meentehuis komt informeren hoe de situ atie ter plaatse zich zal ontwikkelen. Het bestemmingsplan geeft duidelijk aan, dat hier scholen en zelfs een brandweergarage zouden kunnen worden gebouwd. B. en w. hebben nog overwogen of de definitieve school op dezelfde plaats zou kunnen worden gebouwd, maar dat zal in verband met de voortgang van het on derwijs niet mogelijk zijn. Waarom zou men, als zulks mogelijk was, de mensen niet ter wille willen zijn. De ontwikke ling is wel sneu voor de betrokkenen, maar men had dit beter moeten onder zoeken. Er is geen enkele reden om het j college een verwijt te maken. Besloten wordt, een geldlening aan te gaan met de Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van 414.000,tegen een koers van 99% en een rente van 6%%. Men heeft echter wel een miljoen nodig ver klaart de burgemeester. Opgesloten Bij de rondvraag merkte de heer Jan sen op, dat tweemaal iemand is opge sloten in de vriescel van het slachthuis. De raadsvoorzitter zegt, dat hieraan ge werkt wordt en dat uiterlijk binnen een maand de nodige voorzieningen zullen zijn getroffen. Op de wedervraag waar om dit zo lang moet duren, antwoordde de voorzitter, dat aan deze zaak al gewerkt wordt, en dat hij' de uiterste termijn ge noemd heeft. De heer Bosschers (ch) vraagt om uit breiding van de straatverlichting te Dij- kerhoek en een lichtpunt aan de Sangel- dijfc. De voorzitter zegt, dat dit laatste klaar gekomen is en dat indien Dijker- hoek licht krijgt, hiervoor baatbelasting zal moeten worden geheven. Na enige discussie over dit laatste punt sluit de voorzitter de vergadering. Bestemmingsplan Holterberg Bij de aanvang der vergadering werden eerst enkele andere 'agendapunten afge werkt. Van de heer G. J. Gervedink Nij- huis wordt een strookje grond gekocht voor zijn nieuwe woning aan de Molen- belterweg voor 35,-. Aan de heer Prak wordt een perceel bouwterrein verkocht aan de Holterenkstraat groot 475 m2 voor een bedrag van 7540,50. In voorbereiding wordt verklaard een wijziging van het bestemmingsplan voor de Holterberg, terwijl aan b. en w. wordt gedelegeerd -de benoeming van tijdelijke leerkrachten aan de Scholengemeenschap. tJw verkoudheid v&a eeue, l ot borst weg met Aangevoerd: 73 runderen. Prijzen: 20 melk- en kalf koeien van f 950,tot f 1250,per stuk; 25 pinken van f 750,tot f 900,per stuk; 28 gras- kalveren van f 550,tot f 750,per stuk. Overzicht handel: Staande prijzen, han del kalm, vooral door slechte weersvoor uitzichten. FEUILLETON door Tom Lodewijk „O ja, ik voel me stukken beter. U bent net op tijd voor eh ja, wat wilt u, kof fie of thee?" „Wat wilt u?" „Ik drink liever koffie. Maar ik neem net zo lief thee." „O nee, voor mij niet. Al die thee. Thee is voor zwakke magen. Geef mij maar een bak koffie. U zet ze vast goed". „Dat moet u nog maar afwachten". Ze ging hem voor naar de kamer, instal leerde hem in de leren fauteuil waar vroeger haar man altijd zat, en was blij dat ze, dank zij Bert, sigaren in huis had. „Ik zit hier best," zei hij en keek tevre den naar buiten. Neuriënd was ze in de keuken met de koffie bezig. Dit onverwachte bezoek van de vrolijkste onder haar reisgenoten, die zoveel "gedaan had om haar uit haar lethargie en haar zelfbeklag te halen, fleurde haar helemaal op. Er kwam zó maar iemand voor héar! Hij was nog geheel de oude Meindert- sma, de vrolijke en gezellige grappen maker. Hij informeerde naar haar plan nen en ze vertelde van het voornemen, samen met Els HJazelaar van dit huis een pension te maken. „We zitten alleen nog met de financiering", zei ze, „maar ik heb er vertrouwen in dat dat wel in orde komt". „Daar zou ik me maar geen zorgen over maken", zei hij. „U redt dat wel." „En hoe gaat het u?" vroeg ze toen op eens. „U ziet er wel altijd uit als een goudhaantje „Waarom vraagt u dat?" „Ja, waarom vraag ik dat? Uit belang stelling. Een vrolijk mens heeft het daar om nog niet. altijd gemakkelijk", „Nee," zei hij en zette zijn kopje neer, „Dat heeft u goed gezien, mevrouw Treebergh. Maar ik was bang dat er iets aan mij te zien was". „Nee en toch ja. Zo onder het praten leek het me soms, of uw gedachten ver weg waren". „Dat is niet beleefd van me". „Och, beleefdheid. Wees die u bent. Daar mee komt een mens het verst." „Och ja", zei hij, „nu, ik wil open kaart met u spelen. Het is ook niet zo best als het allemaal lijkt. Om het maar meteen te zeggen: de dokter heeft me verteld dat- ik, als ik nog een beetje van het leven wil genieten, ik moet stoppen met hard wer ken. Mijn hart laat het anders afweten". Het was even stil. Tine hoorde de klok tikken. Ze begreep dat wat haar bezoeker in die weinige, zakelijke woorden, zo schijnbaar neutraal, had verteld, voor hem een vonnis betekende. „Ach," zei ze, „Dat is erg. Dat moet heel erg voor u zijn." „Ja, dat is het. 'En nu heet u me hartelijk welkom en hebt misschien gedacht: daar is een vrolijke, gezellige bezoeker, en nu zit ik u na een kwartier al te vervelen met zelfbeklag." „)U verveelt me niet en ik hoor geen zelfbeklag, Ik vind het fijn dat u geko men bent". „Mevrouw Treebergh, laat ik eerlijk zijn. Ik kom maar niet zo toevallig langs. Ik kom expres naar u toe. Ik moet er met iemand over praten. En toen dacht ik aan u". „Waarom aan mij?" „U hebt ook een klap gehad en u ging er bijna onderdoor. En ik heb met verwonde ring gezien hoe flink u er zich overheen hebt gezet". Tine kreeg een kleur. ("Wordt vervolgd) Dinsdagavond vergaderde de Fokver- eniging „De Fries-Hollandse". De voorzit ter, de heer G. J. Klaasses, heette allen hartelijk welkom, inzonderheid de heer J. Koopman, stierenverzorger van de K.I.- vereniging te Hellendoorn. De secretaris, de heer J. Haverslag, las de notulen der vorige jaarvergadering, die onveranderd werden vastgesteld. De controleur, de heer Jansen, bracht verslag uit van de werkzaamheden. Er werden 234 vaars- en 11 stierkalveren ge schetst. 54 koeien werden opgenomen in het Stamboek Keurstamboek, 8 met gem. 80,4 punten; 39 in het Stamboek met gem. 78 punten; en 7 in het Register met gem. 77,1 punten. De penningmeester, de heer A. Ribbink, bracht verslag uit van de financiële toe stand. De kascommissie, bestaande uit de heren Js. Jansen en E. Krikkink, bracht verslag uit van haar bevindingen. Alles was accoord bevonden. De penningmees ter werd dank gebracht voor zijn beheer. De contributie werd vastgesteld op f 1,50 per koe. Voor de heer A. Ribbink, welke perio diek aan de beurt van aftreden was, werd gekozen de heer E. Krikkink, welke zijn benoeming aannam. Er werd besloten, dat de vervoerskosten voor de fokveedag voor rekening van de vereniging zullen zijn. Na de pauze kreeg de heer Koopman het woord. Deze liet de voornaamste stie ren van de K.I.-vereniging te Hellendoorn de revue passeren. Zowel de goede als de minder goede fokeigenschappen van elke stier werden behandeld. Spreker stelde voor om midden april een excursie te ma ken naar Friesland om de moeders van verschillende stieren te bezichtigen. De voorzitter bracht de heer Koopman dank voor zijn duidelijke en leerzame cau serie, bracht ook de heer Ribbink dank voor zijn werk als penningmeester en dankte de aanwezigen voor hun belang stelling. De kunstenaar Kees Stoop uit Holten exposeert van 5 april tot 8 mei in Galerie Kapteyn, Grotestraat 160 in Nijverdal. Het betreft een expositie van pl.m. 30 tekeningen, die de heer Stoop ook in De venter tentoongesteld heeft. De expositie wordt op dinsdag 5 april 's avonds 8 uur door de heer Stoop ge opend. De Galerie Kapteyn is een bijzon der aantrekkelijke expositieruimte voor schilderijen en tekeningen. GESLAAGD Te 's-Gravenhage slaagden voor het vakdiploma „Grensoverschrijdend ver voer" van de stichting bureau examens voor het Beroepsgoederenvervoer over de weg de gebroeders E. en D, Pieffers. Zaterdag: Holten aRijssen V. a De Zweef bHolten b Plector cHolten c Zondag: Unison 1Holten '1 BWO 3—Holten 2 Holten 3Haarlese Boys 2 Holten. 4R.V. 3 4.00 u. 2.30 u. 3.50 u. 2.30 u. 2.30 u. 2.30 u. j 11.30 u. Voor de Overijsselrit 1966 van de K.N.M.V., welke zaterdag gehouden zal worden door een groot, deel van Sallanö en Twente, bestaat, evenals voorgaande jaren, weer een grote belangstelling. Vijf en zeventig rijders, verdeeld over 10 klassen, hebben voor deze rit ingeschre ven, welke georganiseerd wordt door de M.A.C. „De Holterberg", de R.A.M. te R.aalte en de motorclubs van Rijssen en Hellendoorn, in samenwerking met liet provinciaal bestuur der K.N.M.V. en de leden van de Regionale Spor(.commissie Oost. Het parcours, 130 km. lang, loopt weer door de grintkuilen op de Zuurberg en de Plolterberg, door de moerassige ter reinen in het Wierdenseveld, door de ge meenten Hellendoorn en Raalte en wordt tweemaal gereden. Start en finish zijn bij hotel Muller aan de Deventerweg te Holten, waar de orga nisatiecommissie elk jaar haar tenten op slaat. Tot de prominente rijders be horen Willy van Ommeren uit: Ambv, Dick Muller uit Holten, Eibers uit Henge lo, terwijl de winnaar van vorig jaar, A. PI. v. d. Top, zijn titel komt verdedigen. Van het eiland Texel komen de rijders C. Ram en J. Grisnicht, die nu al voor de derde maal hun eiland verlaten om zich met de beste rijders uit Nederland te meten. Zij zullen vrijdag reeds arriveren. Er hebben ook een groot aantal terrein- rijders uit de omgeving ingeschreven. De Overijsselrit telt mee voor het kam pioenschap van de betrouwbaarheidsrit- ten van de 'K.N.M.V. De rit wordt ver reden onder de bepalingen van het: K.N.M.V-motorsportreglement en de Code Sportif van de F.I.M. De rijders zullen om 9 uur in Holten van start gaan.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2