m mmm Prismakijkers Foto ten Velde Grote dans- en showavond JAARVERGADERING V.V.V. ALLES DRAAIT Gere-cassettes Qebr.Wastsink S41U PPICKT VOETBAL Holten I stijgt op de ranglijst VOOR DE BOER Grondonderzoek en V oor jaarsbemesting Goede toneelavond van de P.J.G.O. vmlmmïïim B. J. NI JHUIS ZONEN N V. Zaterdag 26 maart 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD U ziet nog meer met onze kijkers. Lage prijzen, extra garantie. Telefoon 1850 Zaterdag, 26 maart a.s. in AMICITIA. M.m.v., „The Rocking Drifters" VERVOLG VERSLAG VORIG NUMMER Meer gasten Blijkens het jaarverslag van de secre taris de heer J. Wiggers trok Holten in 1965, ondanks de zeer natte zomer meer gasten dan in 1964. De administrateur de heer G, Kers kwam aan de hand van de nachtregister- gegevens tot een totaal van 31441 gasten d.i. 7399 meer dan in 1964. Aantal over nachtingen in 1964 178988 in 1965 223420 wat een stijging betekent van 44432 over nachtingen. Het aantal inlichtingen door het kan toor gegeven steeg met 4292 van 14208 tot 18500. Het aantal leden steeg in 1965 met 21 en bedroeg op 31 december 1965 319. Op 6 juni 1965 kwam de nieuwe wan- delkaart (verbeterde herdruk) gereed en van de oplaag (6000 stuks) werden in 1965 1600 exemplaren uitgegeven. Er werden plm. 200 dienstregelingen van de OAD verkocht en 400 routekaarten waarvan 300 Sallandroute. Voor de OAD- bustochten was iets minder belangstelling dan het vorige seizoen. Steeds meer gas ten worden autobezitters of huren tijdens de vakantie een wagentje. De VW „Holterbergrit" werd 15 maal gereden met totaal 522 personen (vorig seizoen 10 keer met 400 deelnemers). De ochtendwandeling onder het motto „Op zoek naar wild" o.l.v. de administrateur de heer G. Kers werd 9 keer gemaakt en werd door ruim 200 gasten buitengewoon gewaardeerd. Voor de kaasboerderij van de familie Cats was de belangstelling iets minder. Vijftien maal werd aan dit bedrijf een bezoek gebracht met totaal 462 gasten (in 1964 was dit aantal bijna 500). In 1965 werden uitgegeven: 5000 folders Door de 2-1 overwinning, die de Hol tenaren op Rood Zwart in Delden wisten te behalen stegen zij drie plaatsen op de ranglijst,- zodat zij momenteel niet meer de rode lantaarndragers zijn. Haarlese Boys, dat door Haaksbergen geklopt werd, heeft deze taak overgenomen. De beide puntjes van Holten werden door Harry Jongman gemaakt. Als de roodzwarten het hoofd koel houden, wanneer zij eens een moeilijke wedstrijd hebben, behoeven ze beslist niet onderaan de ranglijst te eindigen. Deze ziet er nu als volgt uit: IA Unisson 12 8 3 1 19 44-13 Haaksbergen 11 6 3 2 15 25-13 Delden 11 6 0 5 12 23-21 RKSV 12 6 0 6 12 19-34 SOS 10 4 3 3 11 21-21 Twenthe 11 3 5 3 11 18-18 Holten 11 3 2 6 8 14-22 Rood Zwart 10 3 1 6 7 19-28 Bon. Boys 10 2 3 5 7 9-14 Haarj. Boys 10 2 2 6 6 18-26 PROGRAMMA zaterdag: G.F.C. b—Holten a Holten bNijverdal a Twenthe cHolten c zondag: Holten 1—S.O.S. 1 Delden 2Holten 2 S.D.O.L. 2—Holten 3 Holten 4-Twenthe 3 FEUILLETON door Tom Lodewijk 32 „Ja, maar ik duwde het meteen weer weg. Het kon niet. dacht ik. Jij vindt wel anderen. Misschien kende je al iemand, een van je medestudenten. Ik ben maar een dom kind". „O zo dom!" lachte hij. „Dom genoeg om met mij te willen trouwen". ,,Maar toen ik je opeens voor me zag staan, toen wist ik het zó zeker. Het deed pijn. En toen liet je me geen tijd. Maar dat hoefde ook niet. Er was niet één ogenblik van twijfel! O, heerlijk was dat. Zó dat ik wist: hij is hettoen was je van mij." Ze zaten samen op de bank bij de Drel- eek en keken het dal in. De mensen van het 7 d gingen op huis aan. Verre stem men en koeienbellen klonken, het geknars van een wagen. 2.40 uur 3.30 uur 3.00 uur 2.30 uur 12.00 uur 2.30 uur 12.00 uur eigen VVV, 3000 folders Heuvelrug, 2000 normaalbladen en 7000 hotel- en pension- lijsten. V akantieprogramma Bij het bieden van verstrooiing voor de gasten werd weer veel medewerking on dervonden van diverse plaatselijke vereni gingen. De Holtense Muziekvereniging zorgde diverse keren voor muziek en con certeerde voor de gasten op camping „De Holterberg" (L. Veneklaas) en de bunga- lowbedrijven „De Haspel" en „Twen- haarsveld". De Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" gaf in samenwerking met de ponyclub „De Oosterhof ruitertjes" een demonstratie in „Kalfstermansweide" en de Toneelclub „O.C.H." was „in" met een „boerenbrulfte" in de grote tent aan welk buitengewoon geslaagd festijn verder medewerking werd verleend door de Bergruiters, de Larense Schotsers en de boerenkapel „De Hutentuuters" van H.M.V. Dit folkloristisch evenement was een onderdeel van het programma van de Braderie die weer duizenden op de been bracht. - Evenementen die flinke belang stelling trokken waren verder het door de Bergruiters op zaterdag 7 augustus ge organiseerde concourshippique, de moto- cross op de Zuurberg op 31 juli, de 3e Wielerronde en het Nationaal Federatief Muziekconcours van „H.M.V." op 5 juni en Pinkstermaandag. Financiën Uit de „Staat van baten en lasten" over 1965 bleek o.a. dat penningmeester W. ten Berge de boeken kon afsluiten met een batig saldo van f210,11. De inkomsten en uitgaven bedroegen resp. f 10.995,37 en f 10.785,26. Aan contributies kwam binnen f 8563,50 d.i. bijna f 2500 meer dan het vorige jaar. Helaas moet worden gecon stateerd dat er nog enige leden zijn die menen hun eigen contributiebedrag te kunnen vaststellen, waarbij dan een be drag wordt aangehouden is met de fiks na niet in overeenstemming is met de fiks stijgende omzet en winst, die beide voor een zeer belangrijk deel te danken zijn aan de activiteiten van de VVV. De com missie voor kascontrole die bestond uit de heren J. H. Baard en H. Heusinkveld had boeken en bescheiden in orde bevonden. Tot leden van de controlecommissie 1966 werden benoemd de heren J. H. Baard en Joh. Dollekamp. In naseizoen weer gratis bungalows Naar aanleiding van een vraag van de heer Oostendorp deelde de voorzitter mede dat in het a.s. naseizoen weer aan bejaarden uit een der grote steden de ge legenheid zal worden geboden een week vakantie te houden in Holten indien evenals het vorige jaar weer bungalows gratis ter beschikking worden gesteld. De heer Oostendorp die reeds twee jaar ach tereen een aantal bungalows beschikbaar stelde verklaarde zich gaarne bereid om dit ook dit na-seizoen weer te doen. Nadat de voorzitter van de Overijsselse Heuvel rug de heer W. ten Berge nog medede lingen had gedaan omtrent het samengaan van zes VVV's en „rondvraag" was ge houden volgde sluiting der vergadering. De afgelopen herfst hebben de Holten- se boeren weer een flink aantal grond monsters laten nemen 200 stuks). Van de resultaten hiervan in het algemeen kunnen we nogal wat leren. Ten eerste dat in de bemestingstoestand van vele percelen de laatste jaren be langrijk verbetering is gekomen, o.a. de kopertoestand op grasland. Ook in de be mesting van fosfaat en kali op grasland is meer evenwicht gekomen. Toch zijn er nog enkele onderdelen welke nog veel te wensen overlaten. Het leek me zeer nuttig tig hierover iets te zeggen. Het blijkt n.L dat bij 70% van de on derzochte bouwland-monsters een kali tekort voorkomt. Van de niet onderzochte percelen kunnen we rustig aannemen dat het hier niet veel beter is. Voorgaande jaren vonden we ook veel percelen met lage kalitoestand. Waarschijnlijk heeft er het afgelopen jaar iets meer uitspoeling plaatsgevonden. Besteedt dus meer aandacht aan de kalibemesting, o.a. de granen. Een nor male kalibemesting voor granen is al 500-600 kg K20%. In de meeste gevallen moet dus nog wat meer gegeven worden. Wanneer stalmest gegeven is, mag men 200.-300 kg K20% in mindering brengen. AANVULLEN Te weinig kali geven veroorzaakt een lager kg-opbrengst en een slap gewas en hier wordt al veel over geklaagd. Wan neer u te weinig gegeven hebt, kunt u nu nog aanvullen. Verder blijkt dat de magnesiumtoestand op het grasland ook nog veel te wensen overlaat. Enkele jaren geleden is hiervoor een goede adviesbasis gevonden. Het blijkt nu dat 80% van de onderzochte grasland-percelen onvoldoende magnesi- umvooraad heeft. Hier speelt niet zo zeer de opbrengst „Ja," zei Anneke stil, „nu begint het geluk." HOOFDSTUK XII Nieuw leven Er bleef bijna geen besje bij het spinne wiel, toen de jonge dokter Hazelaar en Anneke Treebergh trouwden. „We moeten er niet te lang mee wachten" vond Bert. „Een dokter zonder vrouw is niks. En (hoe langer ik wacht, hoé meer ik weet hoeveel ik van je hou, dus wat mij betreft, hoe eer hoe liever". Anneke wist hem duidelijk te maken, dat een huwelijk toch wel enige voorberei dingstijd eist, en plaagde hem met de hardlopers-daeAdoodlopers-zijn, maar het was haar best. Zij wilde toch haar oude leventje niet meer opvatten, ze zou toch iets geheel nieuws willen beginnen, en waarom zou ze dan maar niet meteen beginnen aan het allernieuwste en het allermooiste:, haar nieuwe leven als jonge dokters vrouw? En ze had haar tijd hard nodig. Het oude doktershuis, was gezellig, maar ouderwets. De spreekkamer en de wachtkamer moes ten worden gemoderniseerd, maar ook verder moest er veel aan gebeuren. Dokter Broers vond alles best. „Het kan er alleen maar van opknappen". Meer malen moest ze samen met Bert in het van het gras een rol, maar de gezond heidstoestand van het vee. Wanneer het vee (speciaal de melkrijke koeien) te weinig magnesium met het gras kan op nemen wordt de kans op kopziekte sterk vergroot. Het beste kunt u dit magnesium-tekort opheffen door het strooien van 200-300 kg kieseriet per ha. Beste tijd van strooien eind maart - begin april. Speciaal willen we adviseren die per celen welke in het voorjaar beweid zul len worden kieseriet te strooien. Ook de stikstof meststof magnesium bevat mag nesium n.l. 10%. Deze is dus ook bruik baar. Vooral in de herfst voor een kleine aanvulling van magnesium. Mocht u in het voorjaar op bepaalde percelen bang zijn voor het optreden van kopziekte gezien de ervaringen van voorgaande jaren enz. dan is het thans mogelijk om snel een onderzoek van gras toe te passen. Dit dient 1 week voor het inscharen te gebeuren. U krijgt dan een advies of dit gras kopziekte gevaarlijk is. Opgave hiervoor en nadere inlichtin gen bij de !hee.r D. Aanstoot, B 65, Holten, monsternemer van het Bedrijfslaborato- rium voor Grond- en Gewasonderzoek. Bedrijfs voorlichter J. W. LUBBERSEN De Plattelandsmeisjes en de vereniging „Jong Holten" afdelingen van de P.J.G.O. gaven zaterdag van de vorige week him eerste toneelavond in dit sei zoen, welke voornamelijk bedoeld was voor leden en genodigden, die dan ook de zaal van ,,'t Bonte Paard" geheel vulden. Op bijzonder vlotte wijze verrichtte de presidente van de Plattelandsmeisjes, mej. Jannie Pasop, de opening door allen welkom te heten, in het bijzonder de zus- lelijke eendje naar de stad voor stoffen, meubels, verlichting. Daartussen door nam ze autorijles, want Bert vond het nodig dat zijn vrouw ook zelf met Spuit ■Elf overweg kon. Haar leven was opeens boordevol, en, bekende ze zichzelf, het waren allemaal even prettige dingen. De rustkuur in Zwitserland had haar haar krachten geheel teruggegeven, de vreug de van elke nieuwe dag met nieuwe plan nen en taken maakte haar al het werk licht. Blij om het hart werd het haar, als ze dacht aan haar moeder. Ze hadden elkaar staan aankijken, toen ze elkaar weer ont moetten. Tine Treebergh had haar dochter het laatst gezien toen ze, teer en bleek, een broos poppetje, uit het ziekenhuis kwam en Anneke had aan haar moeder de her innering van de vrouw in de duistere slaapkamer, bleek, kringen om de ogen, klagend en ziekelijk. Nu stonden ze te genover elkaar, gebruind allebei, en ze zeiden allebei tegelijk: „Ben je het heus?" Ook voor Tine Treebergh had het leven een nieuwe taak. Want tijdens een lang gesprek op de achtersteven van de boot die weer op Holland aanvoer, had Els Hazelaar haar plannetje geopperd. Zou den zij beiden in Huize Clematis niet een pension kunnen beginnen? Het grote huis met zijn vele kamers was er uitstekend GEROll ZILMETA) in alle modellen uit voorraad leverbaar. Alleenverkoop voor Holten Bloemenhandel van modern karakter I evert -sne£: en voordel ia Agent: JAN WIGGERS Kolweg 14 - tel. 356 Achter horlogerie Bouwhuis en Zn., Oranjestraat 29. Geopend van maandag t. en m. donderdag vanaf 2 uur RUIME KEUZE IN VASTE KAMERPLANTEN CACTUSSEN SNIJBLOEMEN HEESTERS VOOR DE TUIN Door het bouwen van een bloemenkast - waarvoor de vergunning is afgekomen - hopen wij U binnen af zienbare tijd nog beter en vlotter van dienst te kunnen zijn. CHRIS r Wij verzorgen gaarne het drukken van geboortekaartjes ondertrouwbrieven rouwbrieven zakendrukwerk enz. Agentschap: G. KERS, Gaardenstraat 17, Holten V ir Eerst kijken bij BANKSTELLEN EETHOEKEN BERGMEUBELS SLAAPKAMERS KLEINMEUBELEN terverenigingen, afgevaardigden van de O.L.M. en Coöp. Aankoopvereniging, het oud-hoofd van de landbouwschool, de heer A. J. Snijders, en de adviserende leden, de heren C. Broersma en M. Bouwhuis. Met begeleiding van Riet Bouwhuis zong men samen het P.J.G.O.-bondslied. Daarna bracht de toneelcub het stuk op de planken, getiteld „Meier en Zonen", een toneelspel in 3 bedrijven van Martin van Spaandonk, dat een goede vertolking kreeg. Het stuk handelt over het garagebedrijf van vader en moeder Meier. Hun drie zonen zullen daarin, naar de wensen van vader Meier, een levenstaak vinden. Maar de jongens denken daar niet allemaal ge lijk over. Dit leidt tot spanningen, waar bij moeder Meier begrip toont voor de aspiraties van haar kinderen, die anders willen. Het zich sterk uitbreidende bedrijf heeft een autoverkoper nodig en later een tweede. De oudste zoon, die het in zijn be trekking niet voor de wind gaat, wordt tenslotte de tweede verkoper, de jongste gaat naar de kunstacademie. Verkoper Ton Verkerk vraagt de hand van de doch ter des huizes en zo komt alles, na tal van verwikkelingen, toch nog op z'n poot jes terecht. De opsporing van klant De Bruin, die met een ernstig defecte slee was wegge- voor geschikt. Het zou wel gemoderni seerd moeten worden, met centrale ver- waming en stromend warm en koud water, enfin, er moest van alles aan ge beuren. En dat zou geld kosten. Beiden hadden wel wat kapitaal, maar ze wisten nog niet of dat toereikend was. Tot grote verwondering van Els was Tine er meteen enthousiast voor. Ze had gemeend, heel wat bezwaren te moeten overwinnen. Ze wist niet dat Tine bij al het geluk dat ze in deze dagen terugvond, steeds was gekweld door de vraag wat ze van haar leven zou moeten maken, wan neer straks Anneke eens weg zou gaan. Ze wist toen nóg niet of Anneke ooit zou trouwen, maar ze was vastbesloten niet van haar te verlangen dat ze altijd bij moeder zou blijven. En de gedachte samen met Els Hazelaar iets te beginnen, met Els die zo doortastend en zo zakelijk was, niet meer alléén te zijn, een doel in het leven te hebben, leek haar een ideale oplossing. Maar Anneke's thuiskomst en de mede deling dat haar dochter al trouwplannen had, veegden voorlopig al die plannen van de baan. Nu was al haar belangstelling alleen op Anneke gfericht. iMoeder en dochter overlegden over alles en allerlei. Tine draafde naar het doktershuis om te passen en te meten, en daartussen door was er de hernieuwde kennismaking met reden, bracht niet de spanning, die ver wacht mocht worden. Het stuk werd ove rigens keurig en rolvast gespeeld en het oogstte dan ook telkens een hartelijk applaus. De rollen waren als volgt verdeeld: Wim Meier, garagehouder, A. Elbersen; Nel, zijn vrouw, mej. R. Bronsvoort; Henk, oudste zoon, D. Jansen; Ans, zijn vrouw, mej. J. Wegstapel; Piet, tweede zoon, J. Markvoort; Cor Meier, de dochter, mej. D. Reilink; Jan, de jongste zoon, G. Bie leman; Ton Verkerk, M. Rietberg; en de klant Gerrit de Bruin, A. Pekkeriet. Uit alles bleek, dat de heer P. H. Cam- meraat als regisseur bijzonder veel zorg had besteed aan de instudering en opvoe ring van het toneelspel. De grimering was bij de heer Joh. van Geenhuizen in goede handen. De souffleuse, mej. D. Rietberg, werd door het publiek niet gehoord en E. J. Kers zorgde voor de verlichting. Mevr. Cammeraat en Riet Bouwhuis kregen bloemen aangeboden, de heer Cammeraat en Dini Rietberg ontvingen een attentie en verder werden alle spelers en medewerkenden door mej. Pasop har telijk bedankt. Met een gezellig bal werd de avond be sloten. Zaterdag 26 maart, heeft de twee de uitvoering plaats in ,,'t Bonte Paard", waarvoor nog kaarten verkrijgbaar zijn. zo velen die zo langzamerhand de gang naar huize Clematis waren verleerd, en nu met vreugde zagen dat Tine Tree bergh weer „geheel de oude" was. Ze werd meteen gevraagd om de plaats van haar dochter in het bestuur van het Rode Kruis in te nemen, ze kreeg weer deel in alle activiteiten en activiteitjes in Ter woerd en ze wist dat ze lééfde en dat haar leven doel had. Ze zat in de grote voorkamer voor het raam en keek op de weg. Anneke en Bert waren naar de stad met moeder Els om gordijnen te komen. Zij, Tine, was thuis gebleven, ze kon toch nog niet alles. „Rus tig aan", had Bert gezegd, „nou niet met een in de vierde versnelling!" Een grote blauwe Mercedes reed lang zaam door de laan, als zocht de bestuur der naar een adres. Toen zag ze de wagen naar rechts schuiven en stoppen voor haar voordeur. „Wie zou dat nu weer zijn?" Ze zag de grijze kuif van de bestuurder en wist met een schok: Meindertsma. Ze stond op. 1-Iij zag haar al vóór hij het hek binnen was, wuifde vrolijk. „Wel meneer Meindertsma", zei ze, „dat is leuk. Hoe .wist u me zo te vinden?" „Dat is nogal makkelijk", zei hij, „uw adres stond op de lijst van de mederei zigers. Dag mevrouw Treebergh, ik hoef niet te vragen hoe het u gaat. Patent, zo te zien". (Wordt vervolgd) Voor onze afd. timmerfabriek vragen wfó enige Sollicitaties te richten aan ons adres Molendijk 86d, of telefo nisch onder de nummers 2485 of 2907 te Rijssen. (n.o.z.) en AANKOMENDE TIMMERLIEDEN Kennis van machinale houtbewerking is niet vereist. AANNEMERSBEDRIJF EN TIMMERFABRIEK RIJSSEN

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2