om umm JAARVERGADERING V.V.V. Holten trok weer meer vakantiegangers Vervoersbond besprak baar belangen SNEEUWBAL BOSAKTIE 1966 ALLES Vrouwe Fortuna was niet op de hand der Holtenaren Functieverdeling Coöperatie Uitsiag stierenkeuring Eerste kievitsei Fotowedstrijd - „De Holterberg afval vrij" Goede uitvoering van „De Bouwers" Kind ciriskt petroleum Zaterdag 19 maart 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD Mr. W. H. Enklaar die als voorzitter van de VVV „Holtens Belang" de op 29 maart gehouden jaarvergadering besloot met de wens dat 1965 voor Holten een goed seizoen mocht worden heeft de toen geuite wens volledig in vervulling zien gaan. Dit bleek maandagavond overduidelijk uit het uitvoerige jaarverslag dat de se cretaris de heer J. Wiggers uitbracht tij dens de in hotel „Müller" gehouden jaar vergadering die maar matig was bezocht. Het afgelopen vakantieseizoen aldus mr. Enklaar in zijn openingswoord heeft duidelijk aangetoond dat onze gemeente een aantrekkelijk vakantiedoel blijft voor zeer velen in den lande. Hotellerie en al diegenen die zich met z.g. sociaal toerisme bezig houden mogen terugzien op een goed seizoen, waarin wederom een groter aantal vakantiegan gers de weg vonden naar onze goede ge meente. Sedert de opening van de toeris- tenweg over de Holterberg, sedert ook het ogenblik waarop de toeristische route van de A.N.W.B. over deze berg leidt is het z.g. dagtoerisme met grote sprongen om hoog gegaan. De aantrekkingskracht van onze toeris- tenweg overtreft de stoutste verwach tingen, welke bij de bouw daarvan be stonden. In 1965 geen uitbouw In het afgelopen jaar valt niet te wijzen op een verdere uitbouw van ons toeris tisch apparaat. Slechts mag worden ge constateerd dat allen die bij de toeristi sche meubilering onzer gemeente betrok ken waren ik denk aan hotels, exploi tanten van zomerverblijven, campings enz., ik denk voorts aan de winkelbedrij ven, zich hebben beijverd hun bedrijven te moderniseren en een uitgebreider as sortiment te voeren. Ik geloof dat het belangrijk is, wanneer wij allen die bij het vreemdelingenver keer in onze gemeente betrokken zijn bij zondere aandacht besteden aan de toeris tische receptie. De toeristische receptie bestaat met name uit de gezindheid waarmede de zo mergast tegemoet wordt getreden. Het is immers zeer belangrijk op welke wijze wij de toerist in ons midden ont vangen. De hotelhouder, de zomerhuis- of cam pingexploitant welke zijn gast met vrien delijkheid, hulpvaardigheid en belang stelling in de wijze, waarop hij zijn va kantiedagen besteedt tegemoet treedt is een goed gastheer en kweekt enorme goodwill voor zijn bedrijf en voor onze ge meente. Zijn bedrijf mag dan misschien niet in alle opzichten voldoen aan de eisen van deze tijd, zijn persoonlijke belangstelling en zijn duidelijke wil om zich te verdie pen in de vakantiebesteding van zijn verblijf moet hij volkomen op de achter grond stellen, omdat de hotelhouder of deze beheerder van een zomerhuisjes- of campingterrein mentaal een goed gastheer is. Deze góede gezindheid jegens de zomer gast is al evenzeer van groot belang voor dé leverancier, de winkelier, de buschauf feur, de oberkelner en al wie jegens de toerist een dienstverlenende functie heeft te vervullen. Verbetering van het toeris tische klimaat wordt wel zeer bijzonder gediend door aan de toeristische receptie meer dan gewone aandacht te besteden. Rijksoverheid geïnteresseerd De rijksoverheid is in 1966 aandacht gaan besteden aan het WV-wezen, aan dacht welke in klinkende munt tot uit drukking zal worden gebracht. In deze tijd van schaalvergroting en fusies spreekt het vanzelf dat de regering niet de plaatselijke VVV's wil steunen maar dat zij het tot stand komen van Streek WV's wil bevorderen. De Overijsselse Heuvelrug, waartoe „Holtens Belang" behoort, is er een van coördinatie van activiteiten en moet het mogelijk maken onze streek nog sterker dan voorheen, effectiever ook, te propa geren. Met vreugde kan worden gecon stateerd dat de samenwerking, welke de in de Overijsselse Heuvelrug verbonden WV's (Holten, Rijssen, Nijverdal/Hellen- doorn, Ommen, Dalfsen en Den Ham) hebben gevonden vruchtbaar en hartelijk is. Ais gevolg van deze samenwerking heb ben wij dit jaar geen eigen folder uitge geven, evenmin als dit de VVV's beho rende tot de Overijsselse Heuvelrug de den, maar hebben wij tezamen in Heuvel- rug-verband één folder uitgegeven voor het gehele gebied. Dankbaar voor financiële steun Ofschoon wij dankbaar zijn voor de wijze waarop onze leden onze vereniging financieel steunen, moet ik helaas consta teren dat er nog enigen zijn, die menen hun eigen contributiebedrag te kunnen vaststellen. Het zal U zonder meer duidelijk zijn, dat het onbillijk zou zijn, wanneer wij ieder lid zouden laten bepalen welk be drag hij jaarlijks aan onze vereniging wenst af te staan. Het contributiebedrag voor de belang hebbende leden wordt naar de mate waar in deze leden bij het werk onzer vereni ging geacht wordt te zijn gebaat, vastge steld. Natuurlijk is over een door ons bestuur vastgestelde aanslag overleg mogelijk. Mits behoorlijk gemotiveerd is ons be stuur alleszins bereid zich open te stellen voor gerechtvaardigde op- en aanmer kingen met betrekking tot de opgelegde aanslag. Kenteken Die leden welke aan hun financiële ver plichtingen jegens onze vereniging heb ben voldaan, zullen in het komende sei zoen kenbaar zijn aan een raamvignet en hun namen zullen in de horecabedrijven kenbaar worden gemaakt aan onze zo mergasten. In de loop van dit jaar hopen wij U voorstellen te doen met betrekking tot een noodzakelijk gebleken herziening onzer statuten welke herziening in een extra le denvergadering aan de orde zal worden gesteld zo besloot VVV-voorzitter mr. W. H. Enklaar. (VERVOLG IN VOLGEND NUMMER) Het is de Holtenaren niet gelukt zon dag de puntjes uit Delden mee te bren- gen. Met een wat gehavend elftal - zij i telden drie invallers - moesten de rood zwarten aantreden tegen de club van I die naam, waaraan zij de handen vol hadden, maar die toch niet sterker was. In de 10e minuut scoorde Wim Nijen- j huis uit een directe vrije trap (0-1). Acht minuten later maakte Bloemink gelijk (1-1), doordat invaller-doelman Beltman niet snel genoeg uit zijn doel kwam om het gevaar te keren. Uit een inworp, die mooi in het Holtense doel gebied terecht kwam, gaf Dijkman, nog geen twee minuten later, door een on houdbaar schot, zijn club de leiding (2-1). Even later nam scheidsrechter i Van Ooyik een hele zonderlinge bëslis- sing door, voor een vrij ernstige over treding in het strafschopgebied van de bezoekers, een indirecte vrije trap toe te kennen, die, na te zijn ingeschoten, doordat geen der spelers de bal aan raakte, moest worden geannuleerd. De Holtenaren hadden vervolgens voor de tweede maal pech, toen in de 38ste mi nuut een fraaie kopbal van Hogenkamp net tegen de lat afketste. De rust ging in met de stand 2-1. Na de hervatting kwam in de score geen verandering meer. De Holtenaren drongen soms gevaarlijk op, maar wis ten deze perioden van overwicht niet te benutten. De aanvallen van de thuis club waren eveneens niet zonder ge vaar. In de 30ste minuut wist doelman Beltman een vrije trap op fraaie wijze te keren. Het spelpeil zakte daarna aan merkelijk en door onbesuisd schieten verloor de wedstrijd steeds meer van haar aantrekkelijk karakter. Invaller Jansen moest in de tweede helft ver vangen worden door Dikkers. In verband met het aftreden van de heer G. Stam als voorzitter, werd in de onlangs gehouden ledenvergadering het bestuur van de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging met een nieuw lid aangevuld. In de jongste bestuursvergadering heeft men opnieuw de functies verdeeld, waar bij tot voorzitter werd gekozen, de heer G. J. Rietberg, Holterbroek en tot secre taris, de heer D. J. Bronsvoort te Dijker- hoek. OFFICIËLE PUBLIKATIE STEMMING PROVINCIALE STATEN De burgemeester van Holten brengt ingevolge artikel I 8 der kieswet ter openbare kennis, dat op woensdag 23 maart 1966 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stemming ter verkiezing van de leden van provinciale staten zal plaats hebben. Hij herinnert aan de verplichting, be doeld in artikel I 9 der kieswet: ieder, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, is ver plicht zich binnen de voor de stemming- bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aange wezen stemdistrict. Voorts wijst hij ep het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van straf recht: Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Holten, 17 maart 1966. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. Bij de vanwege het Ned. Rundveestam boek en de ProVinciale Veeverbeterings- commissie maandag te Dijkerhoek bij café 't Bonte Paard gehouden, stieren keuring van het zwartbont veeslag wer den vijf stieren aangevoerd, waarvan er één werd afgekeurd. In het stamboek werden opgenomen met classificatie b: „Baarda's Adema", geb. 8.11.1964, vader: ,Adema' (pref. C FRS), moeder .Baarda 6' eig. G. H. Volkerink, Neerdorp 95, een iets platte, niet te harde stier van vrij goed type, .Jannie's Nimda', geb. 7.3.65, vader ,Nimda', moeder .Jannie 6', eig. F. Gro- teboer, Beuseberg 84, een stier van vrij goed type, met niet te krachtige achter benen; .Gepka's Roland", geb. 11.1.1964, vader Roland', moeder Gepke 8', eig. P. G. Cats Beuseberg 93, een vastgebouwde weinig behangen stier van vrij goed type. Met ,b-' werd opgenomen: Jonge Keimpe' geb. 26.4.1965, vader: ,Rlitsaerd Keimpe', moeder: ,Gebke 4', eig. P. G. Cats, Beuse berg .93, een iets beknopte stier met matig correcte achterbenen. De afgekeurde stier, die nog niet aan de vereisten voldeed, was van dezelfde eigenaar. Als keurmeesters fungeerden: Ir. C. P. van Rossum, rijksveet'eeltconsulent voor Overijssel uit Zwolle en de heren G. W. Prins uit Balkbrug, H. B. Booyink, Em- meloord en E. Mastebroek, Almelo. Beide laatstgenoemden als' inspecteurs van het N.R.S. De 16-jarige Wim Bannink, Dijkerhoek 4, heeft het eerste kivietsei in deze ge meente gevonden. Hij heeft het omdat het eerste ei in de .'provincie reeds; was aangeboden aande Commissaris der Ko ningin zoalste' doen gebuikelijk is, aan de burgemeester Mr. W. IT. Enklaar aangeboden: In een goed bezochte vergadering' van de afdeling Holten van de Ned. Rond van Vervoersperso.neel (N.B.V.), wellte vrijdagavond onder voorzitterschap van de heer G. L. Scholten gehouden werd in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalf sterman werden de belangen besproken van het spoorwegpersoneel en van het personeel bij het wegvervoer. In deze vergadering was aanwezig de heer P. L. Oosterbaan, de «algemene propagandist van de bond, die o,m. mededelingen deed over de jongste ontwikkelingen bij de loononderhandelingen met de directie van N.S. Op 9 maart heeft de pcrsoneelsraad van N.S. zich bezig gehouden met de door de drie vervoers- vakbonden genomen besluiten t.i.v. deze onderhandelingen. Unaniem is de Perso neelsraad daarbij tot de conclusie gekomen, dat hij de directie diende te verzoeken het overleg te heropenen ter vaststelling van de loonachterstand op basis van het rapport van der Dussen. De raad heeft dit onmiddellijk aan de directie van N.S. medegedeeld. (Het overleg zal spoedig op basis van genoemd rapport geopend wor den. Red.) Voordat deze zaak aan de orde kwam, ging de vergadering allereerst over tot uitbreiding van het bestuur der afdeling. Als nieuwe bestuursleden werden geko zen de heren W. Krekel, G. Harbers, H. Wesseldijk en L. Veneklaas. In verband hiermede werd tot de vol gende funetieverdeling besloten. W. Kre kel (wegvervoer), algemeen voorzitter, G. J. Veneman, alg. secretaris (N.S.), G. Harbers, 2e secretaris (wegvervoersbelan- gen), H. Wesseldijk (N.S.), penningmees ter, bestuursleden H. M. Kappert. (N.S.), L. Veneklaas (N.S.) en G. L. Scholten (wegvervoer) Als afgevaardigden naar de vakgroep vergaderingen in Utrecht werden aange wezen: 5 april: goederenvervoer, G. Har bers, 14 april: personenvervoer, W. Kre kel, 26 april: gepensioneerden N.S., H. Sigger, 28 april: vervoer N.S., H. Wessel dijk, 29 april: wegonderhoud, N.S., P. L. Rugenbrink. STIJGEND LEDENTAL Blijkens het jaarverslag van de secre taris, de heer G. J. Veneman, telde de afdeling op 31 december j.l. 55 leden, t.w. 29 spoorwegpersoneel en 26 personen in dienst van het wegvervoer. Inmiddels zijn een aantal nieuwe leden toegetreden. Tot leden van. de kascommissie werden aangewezen de heren PI. Leppink en L. Veneklaas. Bij de rondvraag deelde de heer Oos- terbaan op een desbetreffende vraag me de, dat voor het buspersoneel met de KNVTO overeenstemming is bereikt over een nieuwe c.a.o., maar dat de resultaten eerst nog door de leden bekrachtigd zul len moeten worden. STAKINGSVERBOD Blijkens een mededeling van minister Suurhof kunnen de organisaties het punt „opheffing van het stakingsverbod" thans wel uit hun programma schrappen, om dat in deze binnenkort wettelijke maari regelen te verwachten zijn. Uitvoerig- werd nog gesproken over het verschil in beloning tussen het personeel bij gemeentelijke vervoersdiensten en bij de paticuliere ondernemingen. Het open baar vervoer is een van de weinige sec toren waar de prijsvorming niet vrij is maar overheidstaak en dit maakt de weg naar meer uniformiteit tot een politieke kwestie, die in het parlement uitgevoch ten moet worden. KINDERUÏTSTAPJR Het afdelingsbestuur werd opgedragen Onder dit motto organiseren de heren Bal en Bos de initiatiefnemers van de reeds enkele jaren gevoerde akties tegen het weggooien van afval in de Holterberg een fotowedstrijd ter bevordering van de netheid in de natuur en op de wegen op de Holterberg. De hoofdprijs is vastgesteld op f. 100,-, terwijl verschillende instellingen en be drijven prijzen beschikbaar zullen stellen o.a. de Stichting ter bevordering van de Amateur fotograf ie te' Amsterdam met een bronzen eremedaille en een plaquette. Iedereen kan deelnemen met elk ge wenst toestel omdat niet op technische volmaaktheid wordt gelet, maar op origi nele en praktische waarde. Een jury zal worden aangewezen, die de foto's zal be oordelen, terwijl bovendien het publiek gelegenheid krijgt als jury op te treden. Het is de bedoeling met de foto's een ten toonstelling te organiseren. De natuurgenieter moet er op letten niet op plaatsen te verblijven, waar rommel ligt, omdat hij dan als veroorzaker van de rommel kan worden beschouwd en doelwit van de fotografen kan worden. Gevraagd worden foto's van a. mensen, die de natuur opzoeken, met of zonder auto, en in de berg rommel maken en achterlaten. D.w.z. zoge naamde natuurliefhebbers, die de na tuur ingaan om deze te bederven. b. mensen, die de natuur opzoeken en maatregelen treffen dat geen rommel op de grond terecht komt. Foto's van de b-groep moeten uitslui tend foto's zijn van eigen familie of vriendengroep, dus niet van onbekenden. Inschrijvingen voor deze fotowedstrijd kunnen plaats vinden tegen een bedrag van f. 0,25. Men ontvangt dan een enve loppe met een nummer. Naam en adres in gesloten 'enveloppe inleveren. Onder dat nummer moet men zijn foto's inzen den aan IJstent „De 15 manden", Holter berg 49, Holten. Datum van inlevering van foto's tot 1 september 1966. De aktie „Bosbal" is opgeheven, omdat de opruiming van afval niet bijvend door één of twee particulieren gedragen kan worden. Er zijn enige honderden guldens, aan besteed zonder hulp van buitenaf. Wie echter een steentje wil bijdragen in de nieuwe aktie ontvangt na overma king van. f. op postrekening no,. het jaarlijks kinderuitstapje te organi seren, zo mogelijk met de NVB-afdelingen van omliggende plaatsen. Hiervoor komen in aanmerking kinderen van leden, die per 1 april 1966 lid zijn van de NVB en geboren tussen 1 jan. 1954. tot en. met 31 december 1959. KINDERKAMP Voor het kinderkamp Vierhouten' geldt tevens het lidmaatschap per 1 april 1966. Hiervoor komen in aanmerking kinderen, geboren in 1953. Aanmeldingsformulieren, welke zijn afgedrukt in „Steeds Voor waarts", zo spoedig mogelijk insturen aan de secretaris, de heer G. J. Veneman; Ter rein ,,Zon en Vrijheid". Het kamp wordt gehouden van 23 juli tot en met 30 juli a.s. De C.J.V. „De Bouwers" te Espelo hield het afgelopen weekend haar jaarfeest in „Het Trefpunt". Hoofdschotel van het programma vormde de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven van Wim Du- pont, getiteld „Zij die gestuurd werd", dat met veel zorg op de planken werd gezet. De beide avonden werden geopend door de voorzitter van de C.J.V.-club, de heer Jan ten Dam, die na schriftlezing- en het zingen van Ps 118 de verzen 1, 7 en 14, in gebed voorging en daarna Ds Addink en de afgevaardigden van de zusterverenigingen welkom heette. Vrijdagavond werd het jaarverslag, dat in dichtvorm was opgesteld, uitgebracht door de heer J. Mark voort, zaterdagavond kon de secretaris, de heer Joh-. Struik, dit zelf doen. Voor de pauze werd door drie dames- en drie herenleden een spel opgevoerd, dat grote hilariteit en veel vrolijkheid ver wekte. Na de pauze volgde de opvoering van het toneelspel, dat door de jongelui goed was ingestudeerd' en waarmede zij na elk bedrijf een hartelijk applaus oog sten. Het was een soort familiedrama, waarin de hoogmoed ten val komt en waarin de rol van „Zij" op goede wijze vertolkt werd door Willy Wegstapel. Ook de andere spelersen speelsters waren rolvast.Het waren Getrie-Brinkman; als de half-dochter, Henk Slijkhuis en Ber tha Schippers als het ouderlijke boeren- paar, Dik ten Dam als buurman jan Jorringa, Jan Markvoort als de smids knecht, Ep Krikkink als Geert, de zoon en Herinie Haverslag, die het kleine rol letje van „Aaltje" vervulde. De eertse avond, die niet. zo goed be- zocht was als zaterdagavond, werd door ds C.C.Addink, met dankgebed gesloten. Het bijna 2-jarige zoontje Wim van de familie G. Nijenhuis in de Gaardenstraat heeft tot grote ontsteltenis van "zijn moeder, in een onbewaakt ogenblik ge dronken uit een blikje petroleum waar een verfkwast in stond in het schuurtje achter de woning. Hij is in ijltempo naar Het St. Geertruidcnziekenhuis te Deventer vervoerd, waar zijn maagje werd leeg gepompt. Naar het zich laat aanzien zal het knaapje hiervan geen nadelige ge volgen ondervinden. Het is echter in het ziekenhuis nog in observatie gehouden. 1228078 ten name van „De Holterberg. af- valvrij" een door de heer Kees Bos ge tekende deelnemerskaart, die wel erg ra dicaal aandoet, maar zeker goed bedoeld zal zijn. Men hoopt op deze wijze de'kosten te dekken van de fotowedstrijd en van het regelmatig inzamelen van het afval on der toezicht van een plaatselijke commis sie. FEUILLETON door Tom Lodewijk 31 „Je bent een schat om te zien!" „Misschien om te zien", lachte ze, „maar ik kon je wel eens tegenvallen." ..Dat risico neem ik". „Zeg Bertus, alles goed en wel, maar tante Mies zit op haar zalm te wachten. Zo, dus jij was de visite. Ze wou het me niet zeggen". „Nee, net iets voor haar. Altijd vol ver rassingen." „Hoe kun je zo hier komen?" „Ik heb zo lang een waarnemer. Ik was ook wel hard aan een week vacantie toe. En toen ben ik hier naar toe gekard." „Allemaal in die eend?" „Jawel, allemaal in de eend. Hij heeft me over bergen en dalen gevoerd en hij wist dat hij me niet in de steek mocht laten, want ik moest naar jou toe, zonder „Zullen we dan eerst maar eens huistoe gaan?" „Dat doen we. Stap in mijn limousine". Ze zat naast Bert. Zoals ze eens gezeten had naast de jonge dokter Hazelaar, die nu voor haar „Bert" was, haar Bert. Ze kon het niet bevatten. Ze rilde. „Wat is het, heb je het koud?" vroeg hij bezorgd. „Ik ril van geluk", zei ze. „Bert, het is gewoon té veel. Ik ben toch al zo gelukkig deze laatste dagen, ik weet niet waarom". „Misschien had je een voorgevoel". „Ik durfde geen voorgevoelens te hebben. Ik was het niet meer gewend, ergens op te hopen en ergens naar te verlangen." „Klets! Je leven begint nu pas." „Ja," zei ze en het leek of ze zong. ;Mijn leven begint nu pas. Ons leven!" Tante Mies stond al op de uitkijk. „Dacht ik wel", zei ze bestraffend, „jij hebt natuurlijk uit zitten kijken om tóch eerst te weten wie we op visite kregen." „Mag ze", vroeg Bert gestreng, „alsje blieft uit zitten kijken of haar verloofde er al aan komt?" „Haar ver.." Tante Mies was niet gauw om woorden verlegen, maar nu stotterde ze. „Wat zeg je jongen? Hoor ik goed. Anneke, is dat zo?" „Ja, tante Mies", zei Anneke stralend. „Hoe lang is dat dan...." „Nou", bekende Bert, „sinds een kwar tier zowat." „Kinderen," zei tante Mies, „kinderen, wat ben ik daar verschrikkelijk blij om. Voor jou, lieve meid", en ze -omhelsde Anneke hartelijk, „en voor jou ook, Bert. Je krijgt een vrouw uit duizend''. „Dat wist ik", zei Bert, „ik heb er natuur lijk alleen veel te lang over gedaan om het te merken". Dokter Broers kwam op de herrie naar buiten. „Wat is hier aan de hand! Ha, neef!Zo, heb je het gered? Anneke, wat sta jij te kijken als verwezen lowietje? Ben jewagen ziek geworden van zijn slee?" „Houd je mond Karei", bestrafte tante Mies, „en feliciteer het jonge paar". Het jonge paar? Kerel, Bert, heb je ein delijk verstand gekregen? Dus je hebt toch wel ogen in je hoofd? Ik was al bang dat je zo blind was als een mol". „Nou, oom, gaat u er mee akkoord?" „Of ik er mee akkoord ga of niet, daar zullen jullie je wat van aantrekken. Of ik er blij mee ben? Reuzebiij. Voor jou en voor Anneke. Ik heb jou altijd beschouwd als de zoon, die ik zelf moest missen, en Anneke is voor ons een dochter geworden. Wij zijn dus min of meer jullie schoon- ouwelui". „Honoris causa", lachte Bert. „Ja, en het is me de eer wel. Anneke, lie verd, geef je ouwe oom Karei een zoen. Bert, kerel, je weet wat ik je zeggen wil. Hèhè, wat is die wind scherp". Hij veegde langs zijn ogen. Anneke glimlachte. De vlag hing slap aan de vlaggemast. Het werd een feestelijk maal. En er was zo veel te vertellen en te vragen. Bert had Tine Treebergh terug zien komen in Ter woerd. „Nou, Anneke, ik moest twee keer kijken, toen zag ik dat zij het was. Tien jaar jonger, lekker bruin en net zo vrolijk als ze vroeger saggerijnig was, pardon! maar zo was het toch maar. Ze was bepaald geen opgewekte zieke. Ik kan dat rustig zeggen, omdat ze zo helemaal veranderd is. En ik kan geen kwaad bij 'haar doen. Ik heb haar zo serieus genomen! en juist daar door ontdekt wat ze nodig had! Ja, oom Karei, je ligt er uit als arts. De jonge dok ter Hazelaar is het één en het al". „Zo zijn de vrouwen", zei Karei Broers berustend, „grillig. Nu ja, als dokter heeft ze me niet meer nodig, en als huisvriend heeft ze niet veel meer aan me, nu ik zo ver weg zit. Maar dat komt wel weer bij, wanneer ze hier komt logeren. Want je weet het misschien nog niet, Anneke, maar als jij weg bent, komen je moeder en tan te Els voor 'n veertien dagen hierheen". „O enig", riep Anneke, „wat heerlijk voor moeder. Maar éérst moet ik haar weer zien". „Natuurlijk. Nou jongelui, nou moeten jullie maar eens een eindje aan de tippel gaan, dan kan Bert je alles vertellen over zijn wonderauto, dan hebben je tante en ik ook eens even rust, want jullie praat me bladders aan m'n oren." Anneke en Bert wandelden door het dorp. Bert vermaakte zich met de commentaren van de dorpelingen, merkte hoe Anneke bij allen bekend en geliefd was, 'hoorde de goedmoedige grappen over de Holland se juffrouw die nu toch werd weggehaald, de gelukwensen. Hij merkte -hoe Anneke er hier, net als in het ziekenhuis, in korte tijd in geslaagd was zich geliefd te maken, en hij drukte stevig haar arm. „Iedereen vindt jou een schat, zie je wel?" En toen moesten ze natuurlijk alles van elkaar weten. „Odh", zei Bert, „de eerste keer dat ik je zag, toen me je open deed,had ik het eigenlijk al van je te pakken. En toen je ziek werd heb ik me vreselijk veel zorgen over je gemaakt, ik wist zelf niet waarom eigenlijk, maar dat was het na tuurlijk. Maar ik wou dat je eerst hele maal beter werd. En toen je weg was, was Terwoerd volkomen leeg. Ik durfde je niet te schrijven, ik was té bang voor een teleurstelling. Tenslotte ben ik tooh „Een waardeloze vent", plaagde ze. „Jaja, dat zeggen alle mannen. Ik ben je niet waard. Nou, ik zal niet zeggen dat ik jou niet waard ben, maar dat jij mij de moeite waard vond, daar durfde ik 'niet aan den ken". „Heb je er wel eens aan gedacht?" (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2