Geslaagde uitvoering van Holtens Gemengd Koor en Kinderkoor Naar één padvinders (sters) organisatie „Hef Inker" kampioen van de 4e klasse Grote drukte op ioeristenweg Jeugdige kapper wint tweede prijs Paardenkenners Jaarvergadering Holtense Muziekvereniging Zaterdag 2 juli naar concours ALLES DRAAIT OM MOE» Zaterdag 12 maart 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD Het mooie, maar nog- prille voorjaars weer, bracht zondagmiddag ai een grote verkeersdrukte op de Toeristemveg over de Holterberg. Er passeerden van 's mor gens 8 uur tot het vallen van de avond meer dan. drieduizend personenauto's en andere voertuigen. Deze grote stroom van auto's was aan leiding, dat 's middags bij de afrit van de Holterberg en bij de viaduct reeds Verkeersopstoppingen ontstonden en zich filevorming voordeed. De autoriteiten zullen er dan ook op bedacht moeten zijn, dat straks, wanneer het mooie voorjaars- en zomerweer zich aandient, vooral zondags verkeersmaat regelen zullen moeten worden getroffen om een goede doorstroming van het verkeer uit de Holterberg mogelijk te maken. Er zijn hier twee knelpunten, n.L Koninginnelaan Burg. van der Borch- straat en de invoeging vanuit deze straat op de grote verkeersader, de rijksstraat weg E)eventerAlmelo cq Hengelo, de EB, welke voorrangsweg is. Tijdens de te Arnhem gehouden pro vinciale kapperswedstrijden behaalde on ze 16-jarige plaatsgenoot Wander Drent in de afdeling junioren de tweede prijs met 435 punten. Hij bleef slechts twee punten onder de le prijswinnaar, die 437 punten behaalde. De jonge Drent mag nu deelnemen aan de finale voor het landskampioenschap in het „Herenvak" die op 21 maart a.s. te Utrecht gehouden 'wordt. Ook zal evenals voorgaande jaren weer medewerking worden verleend aan het Vakantieprogramma van de VW „Holtens Belang" en het Braderie-fes tijn, dat eind juli zal plaats vinden en tevens ligt het in de bedoeling om op de verjaardag van Koningin Juliana een mars door het dorp te maken, waarbij op verschillende punten halt wordt ge maakt voor het spelen van marsmu ziek. In het vakantieseizoen 1965 werd in verschillende vakantie- en kampeer- centra een licht programma uitgevoerd en het is de bedoeling dat dit ook in het a.s. seizoen weer zal gebeuren. 'Gaarne zal ook gevolg worden gege ven aan de vererende uitnodiging van ae Philips Kapel te Zwolle om op zater dag 13 augustus a.s. medewerking te verlenen aan een grote muzikale show, die gehouden wordt als sluitstuk van de Zwolse Feestweek 1966 en tenslotte werd besloten om het Avondfestival van de Kring Lochem, dat te Holten op 8 en S juli of 2 en 3 september zal worden gehouden, te organiseren. Bij de Kring Lochem van de KNF zijn aangesloten de muziekverenigingen te Markelo, Die- penheim, Lochem, Laren, Batlimen, Holten en Geesteren. Aan het slot van de druk bezochte jaarvergadering sprak de heer Westerik een woord van dank tot de heren J. Wiggers en A. Nekkers, die steeds weer bereid zijn om de belangen van „HMV" te dienen en hij deed tevens - mede na mens dirigent Fransen - een dringend beroep op de leden om de repetities ge trouw te bezoeken. GOED PEIL Het programma, dat deze avond door H.G.K. en het Kinderkoor werd geboden, mag zonder meer afwisselend worden ge noemd. Het koor opende met twee liede ren van de in Nederland geboren compo nist Orlando di Lasso (1532'94), „Sere nade van een landsknecht" en „Echolied". Beide nummers werden zuiver vertolkt en de echo-stemmen op de achtergrond kwa men heel mooi en zuiver door. Franz Schubert's „Schone nacht" was een tikkeltje minder en bij de uitvoering van het moderne koorwerkje „Vorspruch" •van Hugo Distier was te merken, dat dit nummer pas kort geleden in studie werd genomen. H.G.K. zong verder nog Lex Karsemeij- er's leuke canon „Wer eine tannigen Ho- sen hat"; „O Pepita" van A. Muller, een werkje, dat zangtechnisch aan de uitvoe renden niet al te hoge eisen stelt, maar wat ritme betreft van begin tot einde de uiterste concentratie vergt, en besloot met een potpourri van Ralf Benatzky „lm weissen Rössl". Wim Jansen zorgde ook bij dit nummer voor begeleiding op de piano en hij deed dit op sublieme wijze. KINDERKOOR Ook het kinderkoor zag zijn optreden vele malen met een welverdiend en spon taan applaus beloond. Van de liedjes die de kinderen zongen noemen we: „De regenbui", „Piepeluutje ging naar Enge land", „Drie ganzen in 't haverstro", „Wenn das Leben" en „Gildebroeders" (bewerking dirigent Warmink). De beide laatste nummers gingen resp. in samen zang met tenoren en bassen en het volle dige koor. Gul applaus was er ook voor Suze Podt, die op keurige wijze zong „Wiegeliedje", en voor Sjinnie Vincent" voor het heel mooi gezongen liedje „Bloemenmeisje". Sjinnie liet het hierbij niet bij woorden, maar kwam van het podium om bloemen uit te delen. HOOGTEPUNT Het hoogtepunt van dit vocaal concert Bij de te Almelo gehouden examens „Veelzijdigheiösproef 1933" voor lande lijke ruiters slaagden de leden van de L.R.V. „De Bergruiters", de heren G. Beldman en T. Beldman. Zij werden op geleid door de heer B. Lievenstroo te Almelo. De „Grote Veelzijdigheidsproef 1933" houdt in kennis van het paard (anatomie) het beheersen van de rijkunst (dressuur en springen) en kennis van de rijkunst theorie. Deze proef kan worden afgelegd door ruiters, die reeds de „proef 1928" met goed gevolg hebben afgelegd. Op zaterdag 12 maart zullen op de landelijke vergadering van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijverenigingen te Utrecht de bovenstaande diploma's worden uitgereikt. Deze week hebben de presidenten van de vier padvinders- en padvindsters-orga- nisaties besloten, een werkgroep te vor men, die als taak zal krijgen, te onderzoe ken hoe het samengaan der vier kan wor den geconcretiseerd. In deze werkgroep zullen zitting heb ben leden van het Nederlandse Padvin ders Gilde, de Nederlandse Gidsen Bewe ging, de Katholieke Verkenners en de Nederlandse Padvinders. Dit samengaan lijkt in de samenleving van 1966 evident en te vergelijken op basis van gelijke doelstelling en metho diek. haalde was het kampioenschap een feit. Hoewel „De Tonne" zijn sportieve plichten vervulde en de zaak lang niet cadeau gaf, slaagde men er toch niet in „Het Anker" het kampioenschap te ont nemen. De strijd eindigde in een 44 ge lijk spel. Namens de bond „Ons Genoegen" wa ren vertegenwoordigd de secretaris-pen ningmeester, de heer H. Dekker, en de heer J. Arfman. De heer Dekker vond het bijzonder verheugend, dat dit viertal direct in het eerste jaar van zijn bestaan, zijn werk reeds bekroond zag met een kampioenschap. Zoals men weet, wordt de kampioensprijs niet uitgereikt, want deze kan nooit aan een vereniging worden gegeven, die voor het eerst aan het kam pioenschap deelneemt. Namens de bond bood de heer Dekker het viertal bloemen aan. Ook de plaat selijke vereniging bood haar gelukwen sen aan bij monde van de heer G. Jan sen. NAAR CONCOURS Punt 10 van de agenda: „Deelname aan concours 1966" gaf mogelijk tegen de verwachting in weinig stof tot dis cussie en het voorstel van het bestuur om op zaterdag 2 juli a.s. deel te ne men aan een nationaal muziekconcours van de vereniging „Kunstzin" te Gors- sel" (dirigent de heer II. J. Fransen) werd zonder „slag óf stoot" aangeno men. Ook bestond bij geen van de leden be zwaar om medewerking te verlenen aan de op zondagavond 27 maart a.s. in de Ned. Ilerv. Kerk te Holten te houden z.g. „Open Deur"-dienst. pauze nog zong „Gott lebet noch" en „Dir, dir Jehova will ich singen" werden bloemen aangeboden. Aan het slot van de zeer geslaagde avond sprak voorzitter Aaftink woorden van dank tot mevr. Spaan, die het heeft aangedurfd om met het kinderkooi1, dat nog maar twee maanden onder haar lei ding staat, in het openbaar op te treden; tot pianist Wim Jansen; tot de sopraan soliste Riek Bolink-Landeweerd; tot mevr. Warmink en tot de dirigent, de heer J. K. Warmink. De heer Aaftink bood dirigent Warmink en prachtige fruitschaal aan en deed zijn woorden van dank tot de andere medewerkenden vergezeld gaan van bon bons, bloemen of een geschenk onder couvert. In het hotel „Muller" kwamen dins dagavond de leden van de Holtense Mu ziekvereniging „HMV" in jaarvergade ring bijeen onder voorzitterschap van de heer A. Westerik, die na een woord van welkom in een kort openingswoord de belangrijkste gebeurtenissen de re vue liet passeren. „HMV" bestond in het voorjaar van 1965 twintig jaar, welk feit werd her dacht met een druk bezochte receptie in café Maats, waar tal van afgevaardig den van een groot aantal verenigingen, orgnisaties etc. hun gelukwensen heb ben aangeboden. Het internationaal muziekconcours, dat in verband met dit jubileum op za terdag 5 juni en Pinkstermaandag werd gehouden, werd, wat deelname en or ganisatie betrof, een volledig succes en het organisatie-comité kreeg dan ook „met lof" van de jury. Dank zij de financiële medewerking van zeer velen kon worden besloten tot het aanschaffen van nieuwe uniformen voor het korps en de drumband. „HMV" heeft ook in het afgelopen iaar weer de Holtense gemeenschap ge diend en was steeds bereid om mede werking te verlenen aan verschillende evenementen. Al met al in het afgelo pen jaar tal van pluspunten; kortom: 1965 was voor 't meziek een heel goed jaar! JAARVERSLAGEN Na het openings-speechje van voor zitter Westerik las de secretaris, de heer G. Brands, de notulen en het jaarver slag, waaruit o.m. bleek, dat het leden tal ten opzichte van 1 januari 1965 was gestegen met 3. Het bedroeg op 1 ja nuari 1966 41 en er ..zijn 10 leerlingen in opleiding. Een woord van dank werd de heer F. Haan gebracht, die gedurende enkele maanden in de werkplaats van het aan nemersbedrijf Paalman en Tempelman in Dijker hoek aan een aantal jongelui uit Dijkerhoek en Espelo les heeft ge geven. Deze jongelui maken goede vor deringen en zullen hopelijk binnen niet al te lange tijd de gelederen van „HMV" De plaatselijke biljartvereniging „Het Anker" die, dit .seizoen voor de eerste keer aan de biljartcompetitie van de bil jartbond „Ons Genoegen" deelneemt, zag haar eerste optreden reeds beloond niet een kampioenschap in de vierde klasse. Donderdagavond kreeg men bezoek van De Tonne 3 uit Ilellendoorn. Wanneer men uit deze wedstrijd drie punten be- Naar aanleiding van het financieel verslag sprak de voorzitter van de sup portersclub, de heer J. Wiggers, een woord van dank tot de heren H. Ool- bekink en H. Bosman, resp. voor het uitschrijven van de vele donatiekwitan ties en het vlotte incasseren hiervan. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden met bijna algemenestemmen herkozen de heren F. J. Schuppert en H. J. Oolbekkink, terwijl inplaats van de heer G. Eroekmaat, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd de heer J. Schippers. Een woord van dank sprak voorzitter Westerik tot de heer Broekmaat, die een aantal jaren als lid van het bestuur zijn krachten aan het korps heeft willen geven. Het kampioensviertal van de biljartvere niging „Het Anker". Van li nils raar rechts de heren G. Mark voort, G. Oplaaij, J. A. Oolbekkink, A. Jansen en de reservespeler J. Markvoort. In zaal „Amicitia" gaven vrijdagavond de gemengde zangvereniging H.G.K. en het kinderkoor, resp. onder leiding van de heer J. II. Warmink te Goor en mevr. Spaan te Almelo, hun jaarlijkse uitvoe ring, waarvoor flinke belangstelling be stond. De avond werd geopend door de voorzit ter van H.G.K., de heer D. Aaftink, die zich in zijn woord van welkom in 't bijzon der richtte tot de afgevaardigden van de plaatselijke zang- en muziekverenigingen, de gemengde zangvereniging „Ons Genoe gen" te Bathmen en 't Larensebroek en tot mevr. Warmink. was ongetwijfeld het optreden van Riek Bolink-Landeweerd, die met het koor .en met pianobegeleiding yan Wim Jansen zong de prachtige hymne van Mendels sohn „Hör mein Bitten" en Mozart's we reldbekende schepping „Laudate Domi- num". Absolute stilte tijdens de uitvoering en een langdurig spontaan applaus waren de beloning voor soliste, pianist, dirigent en koor. Riek Bolink-Landeweerd die na de komen versterken. Dirigent Fransen geeft aan enkele jongelui uit het dorp les en ook van deze groep zal t.z.t. een aantal „promoveren". De penningmeester, de heer F. J. Schuppert, boekte over het afgelopen jaar dank zij enkele „meevallertjes" (o.a. leverde het nationaal muziekconcours een bescheiden winstje op) een batig saldo. Als men weet, dat het korps mo menteel zeker tachtig gulden per week kost, zal men begrijpen hoeveel moeite het kost om de eindjes financieel aan elkaar te knopen. Op de nieuwe unifor men rust nog een schuld van rond zes duizend gulden, waarvan men uit de opbrengst van de voorjaars-lompenin- zameling een gedeelte hoopt af te los sen. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren J. Pinkert en B. Klein Teeselink, had boeken en beschei den in orde bevonden; weshalve werd de heer Schuppert decharge verleend voor het beheer van de penningen. Als leden van de controlecommissie 1966 werden benoemd de heren J. Pin kert en F. Haan. FEUILLETON door Tom Lodewijk 30) Nu begin ik pas te begrijpen hoe jij je altijd voor mij hebt opgeofferd en ik zou wel willen dat je op dit ogenblik bij me was, dat ik het je allemaal zou kunnen zeggen. Maar ik ga het van nu af anders doen. Allerlei mensen hier hebben me, zonder het zelf te weten, daarbij geholpen. En als ik er iets aan kan doen om jou gelukkig te maken, dan zal ik het doen. Ik verlang er verschrikkelijk naar je weer te zien, maar blijf daar nog maar, want het is zo goed voor je, je hebt het zo nodig en je hebt het zo dubbel en dwars aan mij verdiend". „Moeder overdrijft verschrikkelijk", had ze gezegd, maar ze moest toch even slik ken. „Je moeder, heeft een prachtige kuur ondergaan" zei Mies Broers. „Ik had wel gehoopt dat het haar goed zou doen, maar ik had niet verwacht dat ze er zó door zou veranderen." „Ze heeft aan Berts moeder ook een reuze-vriendin", meende Anneke. „O ja, Els is hartelijk en doortastend al lebei. Net wat je moeder nodig heeft. Ik ben blij dat die twee elkaar juist op dit moment weer hebben gevonden". En zo waren alle dagen voor Anneke da gen vol licht en blijdschap. „Als u dan toch niks vertellen wilt, ver tel me dan wat ik halen moet." „Een blikje schelvislever en een blikje zalm, 'meer niet". „Dan ga ik nu meteen naar Frau Wilden- dorf". „Dan ben je vooreerst nog niet terug". Frau Wildendorf, de eigenares van de grootste winkel in het dorpje, had Anne ke in haar hart gesloten en probeerde haar steeds mee te lokken voor een „Tasse Kaffee". „Die zalm zal er niet van bederven", laclite Anneke en ging neuriënd de deur uit, het slingerende pad af naar het dorp. Frau Wildendorf was er zelf niet, dus ze was gauw klaar. Nu ging ze nog even naar de ,,Drei-eck" een punt vanwaar je heel het dal kon overzien en waar een bank stond voor hen, die van het uitzicht wilden genieten. Het was Anneke's lieve lingsplek. In de ochtendzon zat ze daar op de bank in haar Dirndl-jurk, die haar een meisje van negentien deed lijken in plaats van een jonge vrouw van vier en twintig. Haar anders zo bleek gezicht was gebruind, haar blonde haar bijna zilver wit. Met haar ellebogen op haar knieën geleund, keek ze naar beneden in het dal. Ze zag op de bergweiden de koeien; hoorde het zachte klingelen van de koeien- klokken. In het dorp beneden was een bruiloft; ze hoorde de kerkklokken. Op de witte, slingerende weg met de vele haarspeldbochten reed heel in de diepte een autootje, als een kleine rode kever. Ze dacht glimlachend aan „Spuit Elf" van Bert Hazelaar, en die gedachte warmde haar hart. Ze mochten hem erg graag. Ze had zich in vol vertrouwen aan hem over gegeven, er ging een rust van hem uit, zo jong als hij was, een grote zekerheid. Ze verlangde er naar weer eens met hem te praten. Ze begon eigenlijk al weer een beetje te verlangen naar Terwoerd en naar allen die ze daar kende. Maar, met een week was ze weer thuis! Leuk gezicht was dat, zo'n wagentje tegen de berg te zien opkoersen. Als Hermann de familie soms met de wagen kwam halen, zat ze ook meestal op de Drei-eck uit te kijken. Eerst een kléin zwart torretje, dat wegkroop achter de berg, bij de volgende bocht was hij al weer groter. Dit was geen grote wagen en ze had er plezier in, zo dapper als het' karretje de ene haarspeldbocht na de an dere nam. Misschien, dacht ze, was dat wel de' visite, waar tante Mies over ge sproken had. Ze was gaan staan, haar belangstelling was gewekt. De auto was nu aan haar oog onttrokken, maar ze hoorde de motor ronken. Hij had er een toer aan, dat was duidelijk. En opeens, op het laatste ge deelte zag ze hem recht op zich afkomen. Met een schok zag ze: een kleine rode wagen, een lelijk eendje.... een blauw nummerbord met witte cijfers, een Hol lander! Maar dat was.... nee, dat kón niet.die zat in Terwoerd! En toen stopte het autootje, een hoofd stak naar buiten. „Fraulein, bitte-, das Haus von Herrn Doktor...." „Gerade aus, Ilerr Doktor", zei ze. „Wel potstausendAnneke!" Het por tier vloog open en de lange benen van Bert Hazelaar staken uit het portier. Jij Ik herkende je niet eens!" „Bert!" En opeens stond hij voor haar, zijn. han den omklemden haar armen. „Anneke!" Ze kon niets zeggen, haar ogen staarden hem aan. 1-Iaar hart bonkte. En toen wa ren zijn armen om haar heen en ze wist niets meer dan dat hij hier was, Bert, en dat ze veel meer naar hem verlangd had, dan dat ze zichzelf durfde bekennen, en dat het zijn armen waren die ze om zich voelde. Verschrikt liet hij haar los. „O",, zei ze verlegen, „ik „Ja", zei ze zacht, „zeg het maar". „O Anneke, nu ik je weer zie, nu weet ik het opeens zo heel zeker. Ik hou van jou. Anneke, toe, zég het: geef je ook een heel klein beetje om mij?" „Een heel klein beetje?", zei ze. „Dacht je dat ik me door een man liet omhelzen, waar ik maar een heel klein beetje om gaf?" „Denk om je wagen", zei ze vijf minuten later, „hij staat daar zo gevaarlijk, straks tolt hij achteruit de berg af." „Geen nood", zei Bert technisch, ,hij staat in zijn één. Spuit Elf laat me niet in.de steek. Zeg, ik herkende je niet eens, je ziet er uit, néé, maar", en hij hield haar op armlengte afstand. (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2