BampO breekl IVOROL Expositie van zondagsschoolmateriaal N.Z.V.-dagen werden een succes V oetbalprogramma DRAAIT OM MOEDER Jonge Kerk Verbetering van de buitengewone pensioenen voor verzetsslachtoffers en voor de zeelieden-oorlogsslachtoffers WAAR IS DE GRENS? Candidaten P.v.d.A. Nieuws uit Overijssel Schaakuitslagen Borden: ook voor II Zaterdag 5 maart 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD De „Nederlandselie Zondagsschool Vereeniging", die dit jaar haar honderdjarig jubileum viert houdt in verschillende plaatsen in ons land spreekbjjeenkoinsten in samenwerking met de plaatselijke zondagsscholen, met het doel elkaar van dienst te zijn. Op zaterdag, 26 februari 1966 was er een N.Z.V.-expositie van leer- en hulpmid delen opgebouwd in „Irene", bet jeugdgebouw van de Hervormde Gemeente. Deze tentoonstelling, die geopend was van 2 uur tot half zes, is een succes geworden. Naar schatting zijn er ruim 200 be zoekers geweest. Gedeeltelijk waren het zondagsschoolleiders en -leidsters uit di verse omliggende plaatsen, als Markelo, Nijverdal, Hellendoorn, maar ook kwa men er bezoekers uit Almelo, Enschede, enz. Verder toonden verscheidene ouders uit Holten ook belangstelling. In de stands zag men diverse uitgaven, zoals belonings- en verjaardagsplaten, jaarboek jes, zangbundels, exemplaren van het weekblaadje voor de jeugd, „Onze Zon dag" en van het maandblad „Kind en Zondag". Voorts flanelplaten, flanelbor den, décors voor flanelvertellingen, kaar ten van Palestina, van Egypte en Kanaan, van Paulus reizen door Klein Azië, Griekenland en naar Rome. Ook kleinere uitgaven als zondagsschoolspeldjes en balpennen. Verder muziekinstrumenten als tamboerijn, triangel, slagwerk, bellen stokjes, alles ter begeleiding van de kinderzang. De aankleding was goed ver zorgd. AVONDBIJEENKOMST Na de expositie bood de plaatselijke zondagsschool de vertegenwoordigers van N.Z.V. een broodmaaltijd aan, waarbij ook het personeel van de Dijkerhoekse zondagsschool mee aanzat. Na deze lunch werden de diensten voor de zondagmorgen doorgesproken. Tot slot werden er een serie dia's vertoond over het zondags schoolwerk te Holten en in het bijzonder over het laatste kerstfeest. Eveneens wer den enige prachtige natuuropnamen over de omgeving, vèrtoond. KINDERDIENSTEN Zondagmorgen werden er twee kinder diensten gehouden in het gebouw van de Ned. Hervormde Gemeente. Zij hadden het karakter van een gezinsdienst. Liturg was ds J. H. Israël. Mevrouw V'arkevis- ser begeleidde de kinderzang met een blokfluitgroepje uit Ellecom, eveneens leerlingen van de zondagsschool aldaar. De heer Scheffer uit Coevorden vertelde het bijbelverhaal van de arbeiders in de wijngaard. Er bestond veel belangstelling de kracht van een verkoudheid bij Vader, Moeder en Kind.ssmm Groot succes van „de Trekkers" Tot slot van het winterprogramma organiseerde het district Almelo van de NUW zaterdag 26 februari een mooie puzzeltocht te Nijverdal. „De Trekkers" uit Holten namen hieraan deel met in totaal 22 personen, onderverdeeld in drie groepen: A, B en C. Onderweg moesten pijlen gezocht worden waarop letters stonden, die met elkaar een slagzin vormden. Verder moest er op de con trolepost geraden worden naar het aan tal „punten" van een opgerold stuk prik keldraad. In de afdeling junioren be haalden de respectievelijke groepen een derde, een tweede en de eerste prijs. Het aantal letters (16 stuks), dat samen de zin: „Wandel mee in de NUW" vormde, was door de meeste deelnemende groe pen wel gevonden, doch het aantal „pun ten" van het prikkeldraad werd alleen door „De Trekkers" C juist geschat, n.l. 83. Al met al kan dit een geslaagde puzzeltocht heten, die een goede inlei ding vormt op het komende wandel seizoen. Zaterdag: Holten a-Rood Zwart a 4.uur Vesos a-Holten b 2.40 uur WVV c-Holten c 3.uur Zondag: Holten 1-Bonifatius Boys 2.30 uur Wierden 2-Holten 3 2.30 uur FEUILLETON door Tom Lodewijk Maar ze was er bij, toen ze allen opzagen naar het monsterlijke standbeeld dat „Die Wacht am Rhein" houdt, ze zat er bij toen ze in de Riidesheimer Drosselgasse de frisse Rijnwijn dronken, en ze betrapte er zich op, dat ze meezong, toen een stel muzikanten vrolijke liederen van de Rijn speelden. „Ben ik dat?" vroeg ze zichzelf af, en toen schoot de gedachte door haar heen „Zó moest Anneke me nu eens zien". „Wat zit je in gedachten, Tine," zei Els. „Ik denk aan Anneke", zei ze zacht, „als die me nou zo eens zag". „Ze zou opspringen, denk ik," antwoordde Els. „Als het zo eens blijven kon". „En waarorm zou het niet? Je zult eens zien, je wordt weer helemaal de oude. Je wilt toch niet zeggen dat je hier zit als patient?" lachte ze. „Nee, dat lijkt er niet erg op." voor deze diensten. Tijdens de tweede dienst was het kerkgebouw geheel ge vuld. De organist, de heer A. Koopman verleende zijn medewerking. Na afloop kwamen personeel, gasten en afgevaar digden van de kerkeraad samen in .Irene'. Tijdens het koffiedrinken werden enige toespraken gehouden. Daarna sloot de algemene plaatselijke zondagssehoolleidex de heer H. J. Koopman, de bijeenkomst, evenals zovelen ervan overtuigd zijnde, dat deze beide NZV-dagen een groot succes geworden zijn. Men schrijft ons: De leden van de Jonge Kerk hebben een maand lang kunnen denken over een discussievraag, die ze schriftelijk of mon deling op de eerstvolgende bijeenkomst aan de orde zullen stellen. Het is dus nog een verrassing wat er uit de bus komt, maar dat het een interessante avond kan worden staat bij voorbaat al vast. In het algemeen hebben we op onze avonden mooie en leerzame discussies. Als er onder de lezers van dit artikel tje leden zijn, die een bepaalde vraag waar ze mee zitten, wel eens willen bepraten, dan bestaat daar alle gelegenheid voor op onze Jonge Kerk-avond, welke deze keer gehouden zal worden ten huize van de familie A. Kamperman, A. J. Gold- steinstraat 12, a.s. maandag 7 maart des avonds kwart voor acht. Allen worden niet alleen dringend ver zocht aanwezig te zijn, maar zoals afge sproken zal getracht worden een vriend of vriendin mee te brengen naar. deze avond. Op voordracht 'van de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk, de heer C. Egas, zijn bij de Staten-Generaal drie wetsontwerpen in- ingediend, welke verbetering brengen in de buitengewone pensioenen voor de slachtoffers van het verzet en van de zeelieden-oorlogsslachtoffers. In het eerste wetsontwerp wordt gere geld de vergoeding van de premie, welke krachtens de Algemene Ouderdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet over een buitengewoon pensioen wordt ge heven. In het tweede wetsontwerp wordt een extra toeslag op de buitengewone pen sioenen toegekend van twintig punten. Deze bijzondere verhoging gaat in met terugwerkende kracht van 3 januari 1965 af. De kosten, verbonden aan deze verho ging, worden voor het jaar 1965 ge raamd op 4.850.000,T-. Het derde wetsontwerp wijzigt de bui tengewone pensioenwetten op twee be langrijke punten n.l.: 1. in deze wetten wordt een nieuw hoofd stuk ingevoegd over de welvaartsvast heid der buitengewone pensioenen. Deze pensioenen worden voor de toekomst gekoppeld aan de loonindex en het sys teem, dat in het wetsontwerp wordt aangegeven, is ontleend aan dat in de Algemene Ouderdomswet. 2 bij gelijktijdig genot van buitengewoon pensioen en AOW-of AWW-uitkering wordt de korting van deze uitkering iets verscherpt, n.l. voor de invaliden met 5 procent en voor de weduwen met 10 procent van deze uitkering. Deze verscherpte korting wordt toegelicht met een verwijzing naar de structu rele wijziging van de AOW en de AWW waarbij deze uitkeringen met ingang van 1 januari 1965 zijn verhoogd tot het peil van een sociaal minimum en zij het karakter van bodemvoorziening verloren. De Partij van de Arbeid zal bij de aan staande gemeenteraadsverkiezing met de volgende candidaten uitkomen: 1. A. Jan sen (aftr.), 2. G. Brands (aftr.), 3. H. Meerman (aftr.), 4. L. Kaan, 5. H. Ph. Gazan, 6. B. Beijers-Holterman, 7. L. Veneklaas, 8. J. Calkhoven, 9. G. v. d. Bos, 10. K. Soer, 11. A. Jansen Jr., 12. P. Viet, 13. L. van der Steen, 14. J. Bekman, 15. J. H. van der Harst en 16. J. H. Möh- ring. Het afdelingsbestuur zal pogingen doen een bijeenkomst te beleggen voor jonge kiezers van alle groeperingen om hen nader in te lichten omtrent de staatrech telij ke en politieke betekenis van het stemrecht, dat zij thans verworven heb ben. GESLAAGD Aan de Chr. Kweekschool te Almelo zijn voor het verkeersdiploma geslaagd: mej. M. Hartsuiker en mej. D. Lande- weerd, Look. Beiden zijn thans bevoegd om verkeersonderwijs te geven aan scholen. „Vind je niet dat we een reuze-gezellige klub getroffen hebben?" „Ik ben blij dat ik er bij ben", zei ze te vreden. En op dat moment moest natuurlijk de heer Meindertsma oprijzen van zijn stoel, het glas geheven in de hand. „Dames en heren", zei hij, „ik moet op iemand drinken. Dat voel ik in m'n bot ten. En op wie? Dat wou ik nou eens doen op onze nieuwste aanwinst. Nee, dames ik weet wel dat jullie jaloers bent, jullie wilt natuurlijk allemaal de uitverkorene zijn. Ik heb jullie allemaal in mijn hart gesloten, kan me niet schelen, wat jullie mannen er van zeggen. Wie duelleren Wil met me, kan vanavond om acht uur te recht bij het pontje. Kopje en bordje mee nemen alstublieft. Ik wil drinken op me vrouw Treebergh. Ik vind dat ze het maar dapper volhoudt met dat mooie stelletje van ons, en ik vind ook dat ze er ieder uur beter gaat uitzien!" „Ja, ja!" riepen allen en keken naar Tine die daar zat met een hoge kleur en in derdaad plotseling tien jaar jonger leek. Hoe lang was het geleden dat zij het mid delpunt van een gezelschap was geweest? „Mevrouw Treebergh, we zijn blij dat u het dek van de boot hebt verlaten en ons gelid bent komen versterken. Het doet u goed en het doet ons goed. We zijn maar kort bij elkaar, straks verstrooien we In de memorie van toelichting wordt verder nog meegedeeld, dat het vraagstuk in hoeverre de pensioenvoorzieningen voor weduwen wijzinging behoeven, in dien de echtgenoot is overleden anders dan tengevolge van oorzaken rechtstreeks verband houdende met de deelname aan het verzet danwel de vervuiling van de vaarplicht, nog in studie is. Ergens is een grens. Hebben wij het over onze landsgrens, dan vindt dat mode woord „ergens" zijn begrenzing daar, waar een zekere soort hardstenen palen zulks aangeven. De oostgrens van ons land werd gede tailleerd geregeld in tractaten met Prui sen en Hannover, respéetievelijk in 1816 en 1824. De grens met België werd vast gelegd in tractaten van 1842 en 1843 met dat land, een en ander ter uitvoering van het tractaat van Londen van 1839. Het Nederlands territoir omvat niet al leen het grondgebied, dat in oost en zuid en in zee zijn begrenzing vindt, maar ook de binnenzeeën, rivieren en kanalen. Tot een staat, die aan zee grenst dus ook tot Nederland behoort een opper vlakte water, die de territoriale zee wordt genoemd. Het gezag van de staat strekt zich over de territoriale wateren uit, Waar is nu de grens van deze wateren in noord en west? De regeling hiervan be rust op volkenrechtelijk gewoonterecht. Hugo de Groot en Cornelis van Bijnckers- hoek, beiden vermaarde Nederlandse ju risten, waren van gedachten, dat de breedte van de territoriale wateren over eenkwam met de afstand, die men vanaf de kust kon beheersen. „De macht van het land eindigt, waar de macht der wape nen ophoudt", aldus Van Bijnckershoek. Deze omschrijving voldeed niet meer, toen de draagkracht van het geschut toe nam. Naderhand is men de breedte gaan fixeren. O.a. is bij de zeevisserij-conventie van 1882 bepaald, dat de breedte zou wor den gesteld op drie Engelse zeemijlen in totaal 5556 meter gerekend uit de laagwaterlijn, evenwijdig aan de kust. De z.g. driemijlszone voldoet in onze tijd niet meer. Er zijn landen, die een bredere strook aanhouden. Peru heeft de grens SPECIAAL WITTEBROOD IN DEVENTER Een 700-tal bruidsparen weet wat het betekent in Deventer de wittebroods weken door te brengen. Tenminste, de jong gehuwden, die een week of langer in deze stad aan de IJssel in een hotel lo geerden. Op de zevende dag vergeet de hotelier de rekening. „Vandaag bent U onze speciale gast" luidt dan de morgen groet van de gerant. En het nieuwbak ken echtpaar vindt op die dag een bloem stuk op zijn kamer, het krijgt (ook al weer gratis) een tochtje aangeboden naar Twente, de Veluwe of Salland, voorts staat een uitje in het openluchttheater, de bioscoop of de schouwburg op het pro gramma en natuurlijk ook. naar de Waag. Deventer is, voor zo ver de direkteur der plaatselijke VVV kan nagaan, de eerste stad, die met., deze specialiteit op de proppen is gekomen. Er zijn velen ge volgd. Het Italiaanse Meran is zo'n plaats, het Franse Nice is niet achtergebleven, het prinsdom Monaco heeft het plan van de Deventer WV-direkteur, de heer W. Surink ook nagevolgd, Amsterdam biedt het pas getrouwde paar na drie dagen reeds een gratis dag aan. Enkele andere landen blijken er ook gesteld op te zijn jong gehuwden te ontvangen. In vele ge vallen staat men klaar de rekening met een handvol procenten te verminderen. VVV Deventer lanceerde in februari 1955 dit idee. De maanden juli en augus tus vallen buiten deze „bruidsactie". Het echtpaar hoeft niet persé de wittebroods weken in Deventer door te brengen. Men maakt aanspraak op deze regeling wan neer men niet langer dan zes maanden getrouwd is. Inlichtingen: VVV Deventer, tel. 05700-16200. CAMPING IN RAALTE Deze zomer nog hoopt men in Raalte over een kampeerterrein te beschikken. Deze camping zal gelegen zijn op „de Krieghuusbelten", die door de RAM-cross bekend zijn geworden. Op dit terrein zul len diverse voorzieningen worden aange bracht zoals een kampwinkel, toiletge bouwtjes en kamphuisjes. De Krieghuus belten moet een kampeercentrum worden voor kamphuisjes, tenten en caravans. Daarom hoopt de gemeente ook een dag verblijf te kunnen realiseren, waarin de toerist 's avonds wat verpozing kan zoe ken. Raalte is een plaats in 'Salland. En Salland is een heuvelrug met bos, hei, weiden omzoomd door zware bomen. Er staan kastelen en de brede IJssel stroomt door een streek van boomgaarden. Sal ons weer naar alle windstreken, maar laat de herinnering aan deze vakantie ons allemaal bijblijven, mensen! Een prosit in de gemoedelijkheid! Daar ga je! En toen stonden ze allemaal en hieven hun glas en klonken met Tine, en Els Hazelaar zag verbaasd hoe haar ogen- straalden en hoe leuk ze er weer uitzag. En een plan, dat bij haar was gaan rijpen, kreeg opeens vaste vorm. Toen Tine die avond weer op de boot terugkwam zei ze „Els, ik ben doodmoe, maar ik ben voor het eerst sinds lange tijd echt gelukkig geweest." Voor ze naar bed ging, schreef ze een brief aan Anneke. Die had nu zo lang haar moeders geweeklaag gehoord, het werd tijd dat ze eens een ander geluid vernam. Ze ging van de boot af, hoorde vanuit de salon nog het lachen en praten van de anderen. Uit de hotels langs de oever klonk gedempte muziek. Langzaam liep ze langs de Rijn, genietend van de rust, van de ontspanning. Daar schemerde al de gele brievenbus. Met een voldaan gevoel liet ze de brief er in glijden, en liep de weg terug. Aan de nachtelijke hemel straalden de sterren. Op de rivier pin kelden de lichten van voor anker liggende schepen. Ergens sloeg een torenklok. Dankbaar verwonderd zuchtte ze „Toch is het leven goed." land telt verder een aantal Hanzesteden vol antieken gebouwen. Verder ligt Raalte geleund tegen de Overijsselse Heuvelrug, een gebied dat steeds meer in de toeris tische belangstelling komt te staan. De Overijsselse Heuvelrug omvat een gebied van tienduizenden ha. prachtig natuur schoon met een uitgebreide wildstand. Salland zelf is meer een gebied van wete ringen, ruime weidegebieden en bossige „coulissen". Inlichtingen: Gemeentehuis Raalte, tel. 05720 - 1441. BLOEMEN IN ALMELO Het Twentse Almelo is van 26 augustus tot 2 september bloemenstad. De plaatse lijke afdeling van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor tuinbouw en plantenkunde bestaat medio augustus een halve eeuw en vandaar deze groots opge zette bloemenexpositie. Tegelijk met deze bloemententoonstelling houdt de Almelose dahlia vereniging haar jaarlijkse show, zo dat het niet op kan. De gemeente ten slotte zal zorgen voor verfraaiing van de groenvoorzieningen in Almelo en de plantsoenen. De liefhebbers van tuin- en kamerplanten komen ruimschoots aan hun trekken omdat tal van bekende en minder bekende plantensoorten zullen wox-den aangevoerd. Inlichtingen: VVV- Almelo - tel. 05490 - 2000. KAMPEERGELEGENHEDEN EN ZOMERHUISJES IN OVERIJSSEL Wij vestigen nog eens gaarne Uw aan dacht op de zeer gedocumenteerde gids van kampeergelegenheden en zomerhuis jes in Overijssel 1966-'67, uitgegeven door de Provinciale VVV in Overijssel, van Nahuysplein 1, Zwolle (tel. 05200-16267). Zowel hier als in de meeste VVV-kantoren is deze gids verkrijgbaar. De prijs be draagt 60 ct. In Overijssel vindt men in het komend seizoen zeker een mooi plekje op de vele kampeergelegenheden terwijl ook maar dan buiten de bouwvakvakantie ver moedelijk nog wel hier en daar een zo merhuisje is te vinden waar U welkom is. Oriënteer U echter onmiddellijk en be spreek, als U een beslissing heeft geno men, onmiddellijk. Want hier, als vrijwel overal in den lande, is het aantal liefheb bers aanmerkelijk groter dan het aantal zomerhuisjes! Leden van de schaakclub „De Pio niers" speelden donderdagavond in het clublokaal, hotel Hol terman, wedstrijden voor de onderlinge competitie. De uitslagen waren als volgt: F. J. Hol-B. van Beek A. Stukker-C. van Geerestein W. D. Koopman-G. J. Hoeve P. H. van Doorn-F. Groenewoudt S. Krako-B. van Beek 1—0 1—0 te-K 0—1 HOOFDSTUK XI Aankomst van Spuit Elf „Heb jij zin in een loopje?" vroeg me vrouw Broers aan Anneke. „Altijd", zei die vrolijk. „Naar het dorp? Hebt u nog wat vergeten?" „Ja kind, we krijgen vandaag een gast". „Wie?" vroeg Anneke gretig. „Nou zul je wel zien". „Jakkes, wat bent u geheimzinnig". „Niks geheimzinnig, maar je weet, ik houd' van verrassingen. Je zult wel Zien". „Wat is het? Een man, een vrouw, een kind?" „Sinterklaas", lachte Mies Broers. „Tjakkes tante Mies, wat doet u myste rieus". „En wat ben jij nieuwsgierig. Wel nee, kind, het is niks bijzonders, maar nou ja, je zult wel zien. Misschien wordt het ge zellig, misschien niet. En als ik het je op voorhand vertel zeg je misschien hoera! en het wordt niks, of je zegt: bah! en het wordt leuk." „Ik merk 'het wel, u bent weer in een van uw politieke buien. Nou goed, ik zal niet zeuren hoor, als u me niet: vertelt ga ik wel naar oom Karei. Die vertelt me alles". „Dat dacht je maar. Trouwens, hij weet er nog niks van." „Was er nog post?" „Nee, vandaag niets". verlegd tot 200 mijl buiten de kust. Er wordt op internationaal niveau' gezocht naar een, alle partijen bevredigende, op lossing voor dit probleem. Het wateroppervlak tussen kust en zee- grens is niet gemeentelijk ingedeeld. In dit verband is het interessant even de nienwe pier in Scheveningen ter sprake te brengen. In een vergadering van de raad van 's-Gravenhage in maart 1961 kwam ér een voorstel van burgemeester en wethouders aan de orde om de minis ter van sociale zaken en volksgezondheid te verzoeken machtiging te verlenen tot uitreiking van een tapvergunning voor twee café's op het wandelhoofd. Het raadslid dr. Van Ommen Kloeke uitte twijfel over de vraag of de pier wel bij Den Haag moet worden geacht. Burge meester Kolfschoten wist deze twijfel te overwinnen. Hij had zich daartoe gevoegd in het gezelschap van de hoogleraren mrs. B. V. A. Röling en J. P. A. Frangois, die van oordeel zijn, dat vaste werken in zee, zoals havenhoofden, als landgebied zijn te beschouwen. Het Nederlands territoir wordt ook ge acht te omvatten de luchtkolom daar boven tot een oneindige hoogte. De lucht- grens is van belang geworden bij de op komst van het luchtverkeer en krijgt vooral betekenis in geval van oorlog. W. O; VEILIG VERKEER Verkeersborden waarschuwen, verbie den, gebieden en geven aanwijzingen. Ze vervullen dus nuttige funkties in het •steeds drukker en vaak ook chaotisch geworden verkeer. Geen zinnig mens zal bewust de verkeex-sónveiligheid willexi bevorderen. Daarom is het des te op merkelijker, dat de groeiende onacht zaamheid valt waar te nemexi jegens de verkeersborden in het algemeen en be paalde borden in het bijzonder. Dat kan oorzaak hebbexi in het feit, dat coxnbinaties van toch op zich dui delijke borden de zichtbaarheid ervan nadelig beïnvloeden. TJit psychologische onderzoekingen in Duitsland is geble ken, dat bij méér dan twee borden de „boodschap" veelal niet overkomt (bij 3 verkeersborden tegelijk werden bij eexi onderzoek in 36 gevallen er slechts 17 geziexi (47,2 pet.), bij 5 borden was dit percentage slechts 25 pet). Op grond van deze cijfers bestaat er gerede aan leiding voor de politie en autoriteiten om te komen tot betere navolging door het „zien" van verkeersborden. De weg gebruiker wordt nog te vaak overvoerd met borden en andere aanwijzixigen. Kan het aantal verkeersborden, de plaatsing en ook de toevoeging van on derschriften nadelig zijn voor de dui delijkheid, vaak blijkt men ook als aan deze voorwaardexi aandacht is besteed, borden te negeren. Natuurlijk gaat de politie uit van bekendheid van de weg gebruiker met de boodschap van de bor den. Maar daaraan ontbreekt nog veel, zelfs dikwijls de elementaire kennis (on danks rijlessen en schoolverkeersexa- mens!). Bovexidiexi is er nog de categorie weg gebruikers, die de borden wei ziet, maar er geexi gevolg aan geeft, die verkeers- borden als overbodige hindernissen be schouwt! Tot welke gevolgen een derge lijke kortzichtigheid kan leiden, blijkt uit een recent Duits onderzoek: van 145.000 ondei-zochte ongevallen waren er 18.581 voorrangsgevallen; in 5,7 pet. van deze ongelukken was er sprake van be wust negeren van de voorrangsborden. Helaas ontbreekt het in ons land aan statistisch materiaal, maar de aantal len processen-verbaal door politie ter zake opgemaakt bij vex-scherpte toezich- ten en gegevens over ongevallen, die me de of uitsluitend werden veroorzaakt door het negeren van een verkeersbord (inhalen verboden, éénrichtingsverkeer e.d.) geven voldoende aanwijzingen. Borden vormexi mede een waarborg voor vlot en veilig verkeer, Bij de controle door de politie in het eerste kwartaal van 1966 zal het vooral gaan om het acceptex'en, waarderen en dus navolgexi van de verkeex-sborden. Tanden blank-Adem fTis Onbetwist de beste tandpasta Gisteren was er een brief gekomen van de jongè dokter en daailn had hij aan Anneke de hartelijke groeten gedaan. Het deed haar goecl, dat hij nog aan haar dacht. Tei'woerd leek een eeuwigheid weg, maar ze kon 'het niet vex^geten. Anneke ging deze dagen als feestdagen door. Het scheen dat haar krachten met het uur terugkwamen. De heerlijke, ge zonde berglucht, het prachtige weer, de veiTukkelijke omgeving, de rust, de ge zelligheid in het doktershuis, de gemoe delijkheid in 'het kleine bergdorpje waar ze al zoveel mensen kende, de haar altijd vriendelijk groetten en te vinden waren voor een px-aatje, deed haar deze vakan tie ondervinden als de mooiste tijd, die ze in haar leven nog had gekend. En met stralende ogen had ze tante Mies een gedeelte voorgelezen van de brief die haar moeder haar had geschreven, een brief, met een Duitse postzegel. „Lieve kind, ik moet in deze dagexx heel veel nadenken. Ik kom steeds meer tot de conclusie dat ik het verkeex'd heb aan gepakt, door helemaal niets aan te pak ken toen je lieve vader van ons heen ging, door me helemaal te wikkelen in mijn verdriet. Daar heb ik mezelf tekort mee gedaan, dat. voel ik nu, maax" daar heb ik vooral jou heel erg mee te kort gedaan. (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2