Jaarvergadering „Schooi met de Bijbel" Twintig jaar onderwijzeres ii Espelo AGENDA Tien jaar onderwijs in de nieuwe school Kinderen hadden feestelijke middag Postzegelverzamelaars richtten vereniging op Mej. E. v. d. Ridder zeer hartelijk gehuldigd Inbrekers stalen zomerhuisjes leeg Jaarfeest C.J.V. Espelo Heidemars op 27 augustus a.s. Burgerlijke Stand Optocht op 10 maart Zaterdag 5 maart 1966 No. 9 Jaargang 18 «NS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal Betaling via de Goöp. Raiffeisenbank Holtengiro nr. 875587 Uitgave van de Stichting ,yHollens Nieuwsblad- te Holten. Telefoon 05483 1234 Adv.-prijs 1-15 mm. (d contant) 3,Iedere mm. meer f 0,12 In de hal van de school werd maandag avond de jaarvergadering gehouden van de Vereniging tot Stichting en Instand houding van een „School met de Bijbel"; een bijeenkomst die een feestelijk tintje kreeg omdat deze avond herdacht werd, hoe precies tien jaar geleden de prachtige nieuwe school in het complex „Bosch- kamp" officieel werd geopend. De voorzitter van de schoolvereniging, de heer G. W. Rietman, opende met ge bed, nadat gezongen was Gez. 280 vers 1 en hij sprak hierna een kort openings woord naar aanleiding van een gedeelte uit Lukas 24, de ontmoeting tussen Jezus en de Emmaüsgangers, voor wie door Jezus de Schriften worden geopend. Ook op de christelijke school moet de bijbel steeds centraal sta'an en de kinderen moe ten door de Schriften bij Jezus worden gebracht. JAARVERSLAG Na een woord van welkom door de voorzitter las de secretaris, de heer J. Meerman, de notulen en het jaarverslag, waaruit o.m. bleek, dat het ledental van de vereniging niet onbelangrijk was ge stegen. Hij liet verder in zijn verslag de voor naamste dingen op schoolgebied de revue passeren en bracht dank aan het onder wijzend personeel, dat onder leiding van het hoofd der school, de heer J. Kroon, weer met grote toewijding zijn moeilijke en verantwoordelijke taak heeft vervuld. De ouders werd hartelijk dank gezegd voor hun medewerking aan het goed func tioneren van het onderwijs. Ongeoorloofd schoolverzuim kwam niet voor en vele malen werden bij slechte weersomstandig heden de kinderen gebracht. Op 8 juli werd door personeel en be stuur afscheid genomen van de 37 leer lingen, die de school gingen verlaten, bij welk afscheid ook de ouders aanwezig waren. Onderwijzer Kruissink verzorgde bij dit afscheid de bijbelles, die handelde over de gelijkenis van de talenten. De jongelui werden aangespoord de talenten, die God hen gaf goed te besteden en er mee te woekeren, tot Gods eer. Drie leerlingen gingen naar het Chr. Lyceum te Almelo, 12 naar de Ulo-school, 6 naar de Lagere 'technische School, 2 naar de Landbouwschool, 11 naar de Landbouwhuishoudschool en 3 van hen volgen geen verder onderwijs. JUBILEA In een feestelijke samenkomst met be stuur, collega's, oud-collega's en oud-be stuursleden werd het feit herdacht, dat de heer C. Knijff 25 jaar aan de school verbonden was en op 30 oktober herdacht de heer Kroon het feit, dat hij 40 jaar ge leden werd benoemd bij het christelijk; onderwijs. De heer Kroon volgde in 1941 de heer P. Kenemans op als hoofd. Ook dit jubileum werd herdacht tijdens een gezellige avond, waarop bestuur, oud-be stuursleden, personeel en oud-personeels leden alsmede enkele genodigden, w.o. burgemeester mr. W. H. Enklaar, aanwe zig waren. FINANCIëN Bij verhindering wegens ziekte van de heer A. Koopman werd het finan cieel verslag over het jaar 1965 gelezen door de heer L. Schuppert. De boeken konden worden afgesloten met een batig saldo. De controle-commissie, die bestond uit de heren B. J. J. Markvoort en G. Bo- link, had boekeh en bescheiden in orde bevonden. Tot leden van de controle-com- Dinsdagavond kwamen voor de tweede maal verscheidene I-Ioltense postzegelver zamelaars bijeen in de kleine zaal van Dorpshotel „Holterman". Het eerste deel van de avond werd bc- teed aan kennismaken met eikaars ver zamelingen en onderlinge ruiling van regels. Er was tevens een grote hoeveel heid zegels uit een rondzending, die te koop waren. Hieronder waren prachtige series, o.a. van Ned. Indië, Duitsland van voor 1945, bloemen, ruimtevaart, sport, landschappen enz. Het tweede deel van de avond werd be sloten een vereniging op te richten en er werd een bestuur gekozen, dat concrete plannen zal maken voor de verdere ont plooiing van de vereniging. In liet bestuur werden benoemd: mevr. Jalvink, Kosterspad; mevr. R. Kaan-Ver- heek, Vianenweg; de heren J. H. van Eng- brink, Bessinkpasstraat en J. van der I feulen, Markepad. De bedoeling is, dat er voorlopig elke naand een contactavond zal worden ge houden. De volgende plannen leest U een volgende keer. INZAMELING HUWELIJKSGESCHENK De geldinzameling voor het huwelijks geschenk van Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg heeft in onze ge meente f 914,62 opgebracht. missie 1966 werden benoemd de heren G. Bolink en G. J. Jansen. Voorzitter Rietman sprak een hartelijk woord van dank tot penningmeester Koopman voor het vele en belangrijke werk door hem verricht en tot het hoofd der school, die in tal van financiële aan gelegenheden steeds gaarne van advies dient. Een voorstel van het bestuur om de jaarlijkse contributie te verhogen van een gulden tot een rijksdaalder werd zonder meer geaccepteerd. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden cie aftredende leden, de heren J. Meerman en L. Schuppert, met bijna alge mene stemmen herkozen. TIEN JAAR IN DE NIEUWE SCHOOL Het was maandag 28 februari precies tien jaar geleden, dat de prachtige nieuwe school in het complex „Boschkamp" offi cieel werd geopend; voor bestuur en per soneel een feit om even aandacht aan te schenken. Dat de kinderen van de school alsmede die van de beide christelijke kleuterscho len een gezellige middag hadden, waarop ze rijkelijk werden onthaald, spreekt van zelf. In gebouw „Rehoboth" genoten ze naar hartelust van de film „De laatste passagier", de poppenkast, de sprekende pop en de goochelaar Ton Cup. Tijdens de jaarvergadering werden door de heer Kroon een aantal dia's ver toond, die op de dag van de officiële ope ning werden gemaakt. De kinderen van de christelijke kleuter school zorgden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de nieuwe school voor een exclusieve attentie door het ver vaardigen van een mozaiek van de school, waarbij men gebruik had gemaakt van vele honderden kleine papieren roosjes in tal van kleuren. Zelfs het prachtige ge brandschilderde raam boven „de hoofdin gang van de school had men hierin ver werkt. Heel mooi! Door de collega's van de o.l. Dorps school werden bloemen aangeboden. MIJN REIS DOOR ISRAëL Na de pauze waarin koffie met gebak werd gepresenteerd vertoonde Ds. O. G. Bunj es, Ned. Herv. predikant te Alme lo, een aantal prachtige dia's, die doör hem werden gemaakt tijdens zijn reis door het Heilige Land. Opnamen van de berg Karmel, waar Elia de strijd voerde tegen de Baai-pries ters; het gebergte Gilboa, waar de helden vielen; Nazareth, waar Jezus zijn kinder jaren doorbracht; Jeruzalem, de in tweeën gedeelde stad; en de havenplaats Haifa. Nadat voorzitter Rietman een hartelijk woord van dank had gesproken tot allen, die hun medewerking verleenden aan het welslagen van deze druk bezochte jaar vergadering, sprak de eerw. heer A. Schel- levis, catecheet van de Ned. Herv. Gem. te Holten, een slotwoord naar aanleiding van het bijbelwoord: In vrede kan ik mij te ruste begeven en aanstonds inslapen, want Gij alleen, o Here, doet mij veilig wonen (Psalm 4 vers 9). Nadat de eerw. heer Schellevis was voorgegaan in dankgebed, werd nog ge zongen: „Ik weet, aan wie ik mij ver- trouwe" (Gez. 280 vers 5). Dinsdag 1 maart j.l. herdacht mejuffrouw E. v. d. Ridder het feit, dat zij 20 jaar geleden, dus op 1-3-46, werd benoemd tot onderwijzeres aan de O.L.-school te Espelo. Hoewel 20 jaar eigenlijk geen „officieel" jubileum heet te zijn, meende de Ouder commissie van deze school dit niet stilzwijgend te mogen laten passeren, daar het toch wel een unicum mag heten, dat een onderwijzeres een school zó lang trouw blijft. Na een voorbereidende vergadering van de Oudercommissie, tijdens welke besloten werd mede een beroep op de ouders van de Schoolkring te doen, werd met zeer gulle hand voor „Juf" gegeven. OFFICIËLE PUBLIKATIES OP SCHOOL Het feest begon 's morgens al op school. De jeugd had de klas prachtig versierd en de juffrouw werd met vrolijk gezang ontvangen. Jantina Toomeman bood een prachtige plant aan namens de kinderen en hun ouders van de „kleine" school en Wim Marsman een reis wekkertje namens de „grote" school. Later kregen alle kin deren enige tractaties van de juffrouw. Tijdens een avond-bijeenkomst in pen sion „Ruimzicht" van de familie Beumer, waar de leden van de Oudercommissie (O.C.) met hun damse door mej. Ridder waren uitgenodigd en waarbij tevens haar te Holten wonende familie, t.w. dokter M. v d. Ridder en echtgenote en mevrouw C. Stukker v. d. Ridder (van „De Vijzel") aanwezig waren, verschenen bovendien als Inbrekers hebben twee zomerhuisjes aan de Vianenweg op het zomerhuisjes- terrein op de Borkeld geplunderd. Het zomerverblijf, toebehorende aan mevr. G. M. J. Schut te Apeldoorn, is volko men leeggehaald. De gehele inboedel, tot zelfs de haard toe, hebben de inbre kers meegenomen. Uit de bungalow van de familie J. J. H. Eijkhoudt te Amers foort hebben de dieven dekens en ander beddegoed, een tafelkleed, een transistor radio en dergelijke voorwerpen ont vreemd. Alles Avijst er op, dat men met een auto is komen voorrijden om de zaak op te halen en dat dit dus niet door één man is gebeurd. De inbrekers hebben zich door vernieling van een ruit, waardoor zij de spanjolet omhoog konden doen, toegang tot de zomerhuis jes verschaft. De inbraak met diefstal werd ontdekt, doordat een voorbij gangster de deur van één der huisjes al enkele dagen open had zien staan. Zij waarschuwde de politie, die onmiddellijk een onder zoek instelde met bovenvermeld resul taat. Wanneer de inbraak is gepleegd, is niet met zekerheid te zeggen. Een volledige inventarisatie van het vermis te is nog niet opgemaakt, maar het be drag van de schade loopt in de duizen den guldens. Juist toen men bezig was met het onderzoek arriveerde ook één van de families om haar huisje te be zoeken. De C.J.V. „De Bouwers" te Espelo gaat de volgende week vrijdag en zaterdag in het gebouw „Het Trefpunt", aldaar haar jaarfeest vieren. Daarbij zal o.a. worden 'opgevoerd, het toneelstuk in 3 bedrijven „Zij die gestuurd was" van de auteur Wim Dupont. De bijeenkomsten beginnen om 8 uur. Verwezen wordt naar de aankon diging in dit nummer. bijzondere verrassing onze burgemeester en mevrouw Enklaar. De heer F. J. Hol, hoofd van de „Bos- school", sprak mejuffrouw v. d. Ridder als eerste toe. Hij memoreerde o.a. dat zij als 15e vaste onderwijzeres alle re cords had geslagen. Met haar voorgang ster, mej. Wibbelink, heeft zij 35 van de ruim 63 jaar, die de school bestaat, haar beste krachten aan de Espelose school gewijd. Hij roemde de uitstekende ver standhouding; er is tijdens de 8-jarige samenwerking nog nimmer een wanklank gehoord en besloot met haar namens de O.C. een weekendtas en en electrische koffiemolen aan te bieden. EEN FIETS Daarna voerde de voorzitter van de O.C., de heer H. Jansen, het woord namens alle ouders, leerlingen en oud leerlingen van de gehele schoolkring. Hij uitte aller waardering voor de trouw, waarmee de juffrouw iedere dag weer 10 km. van Holten naar Espelo en te rug fietst en besloot zeer toepasselijk met het aanbieden van een splinternieuw rij wiel, daar het oude vervoermiddel bij kans versleten bleek te zijn. Mej. v. d. Ridder was uitermate ver rast met dit prachtige cadeau en het pleit voor de eensgezindheid van de Espeloërs, dat haar niets van deze verrassing ter ore was gekomen. Zij bedankte iedereen voor deze mooie geschenken en verzocht dringend haar buitengewone dank aan alle gulle gevers via dit blad over te brengen. Burgemeester Enklaar besloot aan het eind van de avond met een korte toe spraak, waarin hij zijn waardering voor het werk van de jubilaresse uitsprak en vaststelde, dat is gebleken dat de Espelose Schoolkring de juffrouw op deze bijzon dere dag als het ware een goedkeurend schouderklopje heeft gegeven, opdat zij nog vele jaren op de ingeslagen weg moge voortgaan. De Wandel sportvereniging „De Trek kers" organiseert dit jaar op zaterdag, 27 augustus de traditionele „heidemars" on der auspiciën van de N.U.W. Vorig jaar hebben de wandelaars het bijzonder goed getroffen toen de heide op de Holterberg, in een pracht paars kleed gestoken, in volle bloei stond. Voor het eerst wordt over vier afstan den gewandeld n.l. over 10, 15, 25 en 40 km. Omdat men voorgaande jaren vele lange-afstand-wandelaars telkens teleur moest stellen, heeft het bestuur van „de Trekkers" gemeend de 40 k.m. aan deze „heidemars" te moeten toevoegen. Men hoopt dit jaar het record aantal deelne mers van het vorige jaar er werden toen 1325 deelnemers ingeschreven te kunnen overschrijden. OPHALEN HUISVUIL Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat het huisvuil niet op don derdag 10 maart, maar op vrijdag 11 maart a.s. zal worden opgehaald. Holten, 4 maart 1966. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. SLUITING GEMEENTELIJKE DIENSTEN EN BEDRIJVEN Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter algemene kennis, dat de gemeente-secretarie en de overige dien sten en bedrijven op donderdag 10 maart a.s. gedurende de gehele dag gesloten zullen zijn. Holten, 4 maart 1963. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LAN GENBARG, secretaris. AANVRAGEN VAN JACHTAKTEN Het hoofd van de plaatselijke politie te Holten brengt ter kennis van belang hebbenden, dat formulieren voor het aanvragen van een jachtakte - geldig voor het jachtseizoen 1966/1967 - kos teloos verkrijgbaar zijn ter gemeente secretarie. Het verdient aanbeveling de aanvrage in te dienen vóór 15 maart a.s. De aan vraagformulieren moeten in tweevoud worden ingediend en moeten vergezeld gaan van twee goedgelijkende pasfoto's van degene voor wie de akte wordt aan gevraagd. Jachtakten voor - minderjarigen van achttien jaar en ouder behoren door^ ouders of voogden te worden aange- Holten, 2 maart 1966. Het hoofd van plaatselijke politie voornoemd, W. H. ENKLAAR. GEMEENTE HOLTEN Burgemeester en wethouders van Hol ten bieden aan particulieren TE KOOP aan: enkele bouwterreinen, gelegen aan de Pastoriestraat (het terrein van de voormalige Diaconie-woningen) Gegadigden dienen zich voor nadere inlichtingen te wenden tot de Direkteur van Gemeentewerken. Holten, 4 maart 1966. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LAN GENBARGsecretaris. Geboren: Hendrika Johanna, dv H. Koetsier en J. A. ten Dam, Espelo 42. Hermanna, dv A.Krikkink en R. Mei link, Neerdorp 56. Johanna Aleida, dv J. Paalman en H. Beldman, Look 29. Willem, zv F. W. Veltkamp en J. A. Stevens, Beuseberg 63. Oerleden: J. M. Schuiterd, 2 jr., Zo merhuisjesterrein D 18b. B. J. Bos- schers, 72 jr., Kerkstraat 1. D. C. Pusters, ev Aaftink, 42 j, A. J. Gold- steinstraat 17, overl. te Deventer. J. Dijkink, 70 jr., Beuseberg 38, overl. te Deventer. BEVOLKING: Ingekomen: G. Blekkenhorst, ev Mui- zebelt, van Hengelo (O.) naar Kozak- kenstraat 1. J. Schuppert van Erme- lo naar Kosterspad 7. J. Keizer en H. Keizer van Steenwijkerwold naar Holterberg 46. Vertrokken: A. J. Bouwhuis van Mo- lenbelterweg 16 naar Engeland. H. Brinkman en echtgenote van Neerdorp 97 naar Bathmen. Ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg op donderdag 10 maart a.s. hebben enkele ingezetenen het initia tief genomen tot het houden van een optocht door het dorp. Aan de optocht zal worden deelgenomen door de Hol- tense Muziekvereniging „HMV", de lan delijke rijvereniging „Bergruiters", de Wandelsportvereniging „De Trekkers", de voetbalclub „HVC" en een aantal oudere leden van de Sportverenigng „BATO". Het bestuur van „BATO" heeft gemeend, dat, gezien de weersomstan digheden in deze tijd van het jaar, van deelname van de verschillende jeugd groepen moest worden afgezien. Het is mogelijk, dat nog meer verenigingen aan de optocht door het dorp zullen deel nemen. Het verzamelpunt is de parkeerplaats naast het politiebureau. Met de mars door het dorp zal pl.m. 1 y, uur gemoeid zijn (16-17.30 uur). Tijdens de mars zal voor het gemeentehuis worden gedefi leerd voor Burgemeester en Wethouders en zal namens de deelnemende vereni gingen aan burgemeester mr W. H. Enk laar een gelukwens worden overhandigd, die aan het Koninklijk Bruidspaar zal worden gezonden. Vrijdagavond 4 maart in Zaal „Amici- tia": Uitvoering Holtens Gemengd Koor met medewerking van Riek Bo- link-Landeweerd, sopraan. Zaterdag 5 maart, 7.30 uur: Dansen in ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 5 maart, 7.30 uur, Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Maandag 7 maart en dinsdag 8 maart van 19-20.30 uur: Zitting Philips' Ma chinefabriek Almelo in hotel Holter man (zie adv.). Maandag 7 maart, 7.45 uur: Jonge Kerk ten huize van de fam. Kamperman, A. J. Goldsteinstraat 12. Bespreking van discussievragen. Maandag 7 maart, des avonds om 8 uur in hotel „Vosman": Ledenvergadering Landelijke Rijvereniging „Bergrui ters". Bespreking van het „Werkplan 1966". Dinsdag 8 maart, 's avonds om half acht in hotel „Müller": Jaarvergade ring van de Holtense Muziekvereni ging „HMV". Donderdag 10 maart zijn alle zaken we gens het huwelijk van onze Kroonprin ses de gehele dag gesloten. Donderdag 10 maart van 16-17.30 uur: Optocht door het dorp ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg (zie bericht) Donderdag 10 maart, 7.30 uur: Groot Oranjebal in „Amicitia" (zie adv.). Vrijdag 11 maart en zaterdag 12 maart, 8 uur precies: Jaarfeest CJV „De Bou wers" in „Het Trefpunt" te Espelo (zie adv.). Vrijdag 11 maart, 's middags om 3 uur in zaal „Amicitia": Feestelijke inge bruikname „Rijdende Melkontvangst" N.V. „Omefa" door burgemeester mr W. H. Enklaar. Vrijdag 11 maart, 8 uur: Ledenvergade ring van de afd. Holten van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kaifsterman. Zaterdag 12 maart: Laatste dag afhalen loten Staatsloterij (zie adv.). Maandag 14 maart, 's avonds om 8 uur in hotel „Müller": Jaarvergadering WV „Holtens Bêlang". Maandag 14 maart, 8 uur: Ontwikke lingsavond NW Bestuurdersbond in hotel Holterman. Spreker: H. J. We vers over: „Loonpolitiek" en „Geor- ganiseerden-ongeorganiseerden". Donderdag 17 maart 's avonds half acht in gebouw „Irene". Uitvoering C.J.V. „Dorp" voor donateurs (zie aanwijzing don. kaarten). Vrijdag 18 maart, 's avonds half acht in gebouw „Irene". Openbare uitvoering C.J.V. „Dorp" voor overige donateurs (zie aanwijzing don. kaarten) en be langstellenden. Zaterdag 19 maart, 8 uur: Ontspannings avond PJGO in zaal „Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 26 maart, 8 uur: Ontspannings avond PJGO in zaal „Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zondag 6 maart en woensdag 9 maart (Biddag). Ned. Herv Kerk Holten: 10 uur ds Addink (Bed. H. Doop) en 19 uur ds Israël. In beide diensten: Voorjaarszendingscollecte. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Biddag: Holten: 10 en 19 uur ds Addink. Dijkerhoek: Zondag: 10 uur ds Is raël. Voorjaarszendingscollecte. Biddag: Zie Holten. GerefKerk 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". 's avonds 7.30 uur ds Hoogkamp. In deze dienst is het éne offer bestemd voor de Christelijke Kleuterschool. R.K. Kerkdienst (gebouw „Irene") 8.45 uur H. Mis. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 5 maart en zondag 6 maart: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessen- piasstraat 2, tel. 1515. Gevonden: klauwhamer; zaklantaarn; dameshandschoen; matras met opzet- poten; drie knotten wol; portemonnaie met inhoud. Verloren: meisjesbril; meisjesmuts; verzekeringsbewijs van bromfiets. Komen aanlopen: drie honden. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8-22 uur, doch niet bureau te Holten van 8-22 uur, doch niet tussen 13-14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 1