Meidsasnbod gewest Deventer aanzienlijk gestegen ILLES DRAAIT OM MOEDER Puroijbrengf" „0" van Oldenzaal - Ronde van Twente Voetbal T.V.B. afgelast Herindeling junioren Hoofdprijzen Zonnestraal-verloting Deelnemen aan de stemming in een andere gemeente Stemmen bij volmacht Jaarverslag 1964 van de NIS De houder van de wet 4,. Voor -*•* Baby ContactavoRiI postzegelverzamelaars Stagnatie door beijzelde wegen Naar Arnhem Zaterdag 12 februari 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD De aanbodcijfers van de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking zijn bij het gewestelijk arbeidsbureau te Deventer in de maand januari vrij sterk gestegen. Ook ten opzichte van het vorige jaar is de geregistreerde arbeidsreserve thans vrij hoog. De ontwikkeling in de werk gelegenheidssituatie in Deventer is oor zaak van het feit, dat de plaatsingsmo gelijkheden minder gaan worden, het geen ook is te zien in de vrij sterk te ruglopende vraag. De seizoenwerkloos heid is als het gevolg hiervan vrij groot, daar geen alternatieven aanwezig zijn bij het ontstaan van de werkloosheids periode. Verwacht mag worden, dat de huidige ontwikkeling, zowel bij vraag als aan bod, zich voorlopig zal handhaven. Het zal in belangrijke mate bepalend zijn voor de intensiteit en duur van de hui dige ontspanning op de arbeidsmarkt wat er in de naaste toekomst ten op zichte van de werkgelegenheid te De venter gaat plaats vinden. Enerzijds zijn in deze bemoedigende ontwikkelingen te voorzien, anderzijds zijn er nog een aantal onzekere factoren. MANNEN Van het totaal aanbod van 351 is bij na 35 pet. minder geschikt (127). In de bedrijfsklassen bouw, metaal en de be drijfsgroepen 21 (horeca- en transport-, personeel) en 28 (losse arbeiders) ko men de grootste aantallen voor wat het aanbod betreft. De huidge vraag con centreert zich in de metaalnijverheid en in de sector voedings- en genotmid delenindustrie. VROUWEN Het aanbod is hier vrij gering (29); het belangrijkste gedeelte is seizoen werkloos. Ruim 35 pet. is minder ge schikt (9). De vraag wordt hoofdzake lijk gevonden in de sectoren kleding en reiniging, metaal, handel, kantoor en sociale zorg. De geregistreerde arbeidsreserve aan mannen kan als volgt worden gespeci ficeerd: Deventer 269' (v.j. 181), Bath- men 4 (3), Diepenveen 13 (13), Holten Door de afdeling Twente van de KNVB zijn alle voor dit weekend vastgestelde wedstrijden afgelast. Er was juist weer een compleet programma opgesteld. Er heeft een voorlopige herindeling plaatsgehad door de TVB van de junio- rengroepen De Holtense junioren zijn als volgt ingedeeld: Groep I no. 10: WW a Rood Zwart a Holten a Hector a RV a GFC a Groep I no. 21: Vesos a Nijver dal a Haarlese Boys a Holten b Sporteï. Rijssen a De Zweef b Groep III no. 66: Rood Zwart d WW c Hector c Twenthe c Holten e Wij laten hier een vijftal hoofdprijzen volgen van de Zonnestraal-verloting ter bestrijding van volksziekten. Op deze vijf prijzen is een geldbedrag van 1000, gevallen in contanten uit te keren. Ie prijs no. 78920; 2e prijs no. 125399; 3e prijs no. 194923; 4e prijs no. 24173; 5e prijs no. 171427 Vanaf maandag liggen bij alle secreta rissen der plaatselijke vakbóndsafdelingen van het NW trekkingslijsten ter inzage. Zaterdag 12 februari en zaterdag 19 februari wordt door de kinderen der leden de jaarlijkse collecte gehouden. FEUILLETON door Tom Lodewijk 25) Anneke was er weldra ook en zag buiten de zon stralen, terwijl beneden haar een dek van witte watten zich blinkend ont plooide. Meteen was de stewardess bij haar. „U bent juffrouw Treebergh? Ik zal u zo dadelijk thee brengen. En als u iets nodig hebt, u geeft maar een seintje". Het gaf Anneke éen veilig gevoel. Ook hier was ze door goede zorgen omringd. Ze verveelde zich geen ogenblik, bladerde wat in tijdschriften, maar liefst gaf ze zich over aan haar gedachten, die soms won derlijke wegen gingen. Toen kwam ihet ^lichtsignaal „Sigaretten doven, gordels vastmaken" en de stem van de piloot die aankondigde dat ze in Zürich gingen landen. Opeens beving haar een paniek. Stekje voor dat er iets mis was gegaan, dat er niemand voor haar was? De stewardess stond naast haar en ze begreep dat in dat geval er altijd een organisatie klaar stond om haar te helpen. Ze hoefde niet bang te zijn dat 12 (9), Olst 6 (14), Raalte 47 (55). Per 1000 mannelijke leden van de af hankelijke beroepsbevolking waren' de ze cijfers: Deventer 17 (12), Bathmen 10 (9), Diepenveen 8 (9), Holten 14 (11), Olst 3 (8), Raalte 19 (23), in het gewest 16 (13), in de provincie 26 (24), in het rijk 17 (17). De openstaande aanvragen bedroe gen: Deventer 289 (537), Bathmen 2 (2), Diepenveen 12 (6), Holten 12 (36), Olst 43 (51) en Raalte 42 (38). OFFICIËLE PUBLIKATIES VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN PROVINCIALE STATEN 1 De burgemeester van Holten brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een kiezer op zijn verzoek kan wor den toegestaan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkjezing van de leden van provinciale staten deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het in dienen van dat verzoek aan te wij zen andere gemeente in dezelfde provincie. 2 Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij vol macht te stemmen. 3 De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk op de veertiende dag vóór de dag der stemming (dus uiterlijk op 9 maart 1968) in persoon mede deling ter secretarie ener gemeente aan de burgemeester of aan de door deze aangewezen ambtenaar. Hij geeft daaibij op: a zijn naam en voornamen of voor letters;' b de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte; c de gemeente in welker kiezersre gister hij is opgenomen; d zijn adres of laatste adres aldaar; e de andere gemeente, benevens een adres in die gemeente;, f de gemeente en het adres, waar hij de verklaring, welke van de me dedeling wordt opgemaakt, wenst te ontvangen. 4 De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of door de door deze aangewezen ambtenaar ondertekend. Een exemplaar van de verklaring wordt aan de kiezer ver strekt. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeente-secretarie. Holten, 8 februari 1966 De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. BESTEMMINGSPLAN HOLTEN De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis, dat, overeenkom stig het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in gaande 15 februari 1966 gedurende één maand ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van een algehele herziening van het bestem mingsplan Holten met bestemmings voorschriften en toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan een ieder schrifte lijk bij de gemeenteraad bezwaren te gen het ontwerp indienen. Holten, 10 februari 1966. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. in de huid gezondheid en zuiverheid ze bij nacht en ontij alléén in de straten van een vreemde stad zou moeten rond dwalen De douaneformaliteiten verliepen heel vlot en door een glazen deur zag ze op eens een bekende grijze kuif. Joviaal zwaaide dokter Broers. Een pak van haar hart hij was er! Nu ging alles verder goed. Met een stralende glimlach liep ze hem tegemoet, sloeg haar armen om zijn hals en zoende zijn rimpelige wang. Hij werd er verlegen van. „Lieve meid", zei hij schor, .„wat fijn om jou zo doodgewoon hier te zien uitstap pen. Tante Mies zit op hete kolen maar ze kan niet weg, er was iets niet in orde met de verwarming en daar moet ze bij blijven." „Ziezo", zei hij toen ze in de taxi zaten „in Zürich heb ik een fijne hotelkamer voor je, daar kun je je dan een beetje opknappen en misschien wat uitrusten". „Niet nodig, zei Anneke, „ik ben zo fris als een hoentje". „'Mooi. En dan gaan we samen heel lekker eten, kun je de Zwitserse keuken leren kennen, bijna net zo goed als die van je tante, maar een beetje duurder. Dan op tijd onder de wol, lekker slapen, dan gaan we morgen met de trein verder. Het. is maar een uurtje. En dan nog een dik half uur met de auto, en dan zijn we thuis. Zou je het halen, denk je?" - VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN PROVINCIALE STATEN 1 De burgemeester van Holten brengt ingevolge artikel K 3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijg baar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. stem ming ter verkiezing van de leden van provinciale staten bij volmacht te stemmen. 2 Het verzoekschrift moet uiterlijk op 9 maart 1966 door de kiezer worden ingediend bij burgemeester en wet houders der gemeente in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. 3 Bij het verzoekschrift moet een ver klaring van de gemachtigde worden ingediend, dat deze ebreid is als zo danig op te treden, alsmede, indien de gemachtigde niet in hetzelfde kiezersregister is opgenomen als de volmachtgever, een door de burge meester der gemeente, waar de ge machtigde in het kiezersregister is opgenomen, afgegeven verklaring, dat de gemachtigde op de dag dei- kandidaatstelling is opgenomen in het kiezersregister van zijn gemeen te en dat de bereidverklaring van de gemachtigde in overeenstemming- is met het bepaalde onder punt 5 van deze. bekendmaking. 4 Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5 Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. 6 De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in per soon aan de stemming deel te ne men. 7 Het verzoek om bij volmacht te stemmen wordt niet ingewilligd wanneer de verzoeker is toegestaan in een andere gemeente aan de stemming deel te nemen. Holten, 9 februari 1966. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. Dezer dagen kreeg ik het jaarverslag van de Nederlandse Televisie Stichting over 1964 onder ogen. Voor enkele on derdelen van het 70 bladzijden tellende wérk wil ik even de aandacht vragen. In het verslagjaar waren aan de t.v. in Nederland bestede kosten bepaald door de opbrengst van het kijkgeld. Het aantal televisietoesteleln neemt thans minder snel toe dan in vroegere jaren. In 1964 werden 260.000 toestellen geregistreerd, hetgeen 40.000 minder is dan het jaar tevoren. Daarmee werd de daling in het groeitempo voortgezet. Eind 1964 had ruim de helft van de gezinnen televisie. De financiering van verdere uitbreidingen was slechts in beperkte mate mogelijk. De t.v. activiteiten nemen sneller tce dan de inkomsten. Het ruimteprobleem is ur gent. Dc NTS was per ultimo 1964 in meer dan 30 panden gehuisvest. De in vestering in studio-nieuwbouw kan alleen in voldoende mate worden voortgezet als de ontvangsten niet andere middelen worden aangevuld. De bestedingen be droegen in 1964 49.020.100.— tegen ƒ40.598.200,— en 32.542.400 in 1963 en 1962. De personeelsbezetting steeg in 1964 van 850 tot 1010 personen. Het aantrek ken van personeel wordt bemoeilijkt door de situatie op de arbeidsmarkt en het grote tekort aan woonruimte in het Gooi. Voor de Stichting Omroep Woningbouw kwamen 96 flats gereed, waarvan 24 be stemd waren voor NTS-personeel. De taak van het NTS-journaal werd uitgebreid met een speciale uitzending van het weekoverzicht voor gehoorge stoorden, een unicum in West-Europa. De aandacht voor het binnenlands nieuws werd uitgebreid. De, NTS kocht een Cessnavliegtuig voor luchtopnamen en vervoer van personeel en .films. Het voor nacht- en blindvliegen geschikte toestel maakte ruim 200 vlieguren. De NTS is thans beter dan voorheen in staat zelf personeel op te leiden. Zij beschikt over een opleidingscentrum, dat is gevestigd in (het voormalige .hotel Sant bergen te Hilversum O. „Het lijkt me heerlijk", zei Anneke. Ze leefde als in een droom. Ze wandelde door de straten van de stad en genoot van de schitterende etalages, genoot van de gezellige sfeer in. het restaurant, van de verhalen die dokter Broers ophing van het leven in de bergen. De volgende dag voer de de trein haar dóór het majestueuze alpenlandschap, té kort duurde haar deze rit. „Je kunt er 'n maand lang van genieten", troostte de dokter. „Straks snak ie weer naar Terwoerd. Anneke lachte. Dan moest er heel wat gebeuren Bij het station kwam een gebruinde chauffeur naar hen toe. „Ah Herr Doktor! Ilerzlich willkommen! So, und das ist die Gnadige Jungfrau?" De genadige jonkvrouw lachte. „Hermann en ik zijn al goeie vrinden", zei de dokter, „als ik weg moet rijdt hij me, dat is niet zo vaak, maar bij het kegelen, hè Hermann?" Hermann lachte een rij bruine tanden bloot en verklaarde, dat de dokter het wel leren zou. „Ik dacht dat u al kampioen was", plaag de Anneke. Ze moeten nog wennen aan mijn stijl", legde de dokter uit. „Ik speel niet om de winst, maar om het spel". „Jawohl", lachte Hermann die het best verstaan had. „Es gibt Pudels vor und Voor de derde achtei-eenvolgende keer wordt zaterdag 26 maart 1966 te Oldenzaal het internationale wielercriterium voor beroepsrijders „O" van Oldenzaal gehou den. Daarnaast zal op deze laatste zaterdag van maart voor de vijfde achtereenvolgen de keer de wielerronde van Twente voor amateurs worden gereden. Aan de „O" over 90 kilometer op het Kalheupink-eircuit, zal evenals in voor gaande jaren door een zeer selecte groep renners worden deelgenomen. De volledige formatie van TeleVizier komt aan de start: Leo van Dongen, Cees van Espen, Jo de Haan, Kees Haast, Huub Harings, Gerben Karsten, Leo Knops, Bas Maliepaard, Henk Nijdam, Piet Rentmeester, Jo de Roo, Jos van de Vleuten, Rik Wouters, Huub- Zil verberg en Bart Zoet. Leider van deze equipe is, zoals bekend, Kees Pellenaars. Ook de onlangs geformeerde ploeg van Caballero start te Oldenzaal en geeft de .„O" daarmee een aantrekkelijke primeur. Onder leiding van Frans van de Ende en de ex-wereldkampioen achtervolging Ge rard Peters starten voor Caballero: Wim Schepers, Dies Kosten, Jan Boog, Sjef Drummen, Karei Leyten, Henk Peters, Jan Pieterse, Cor Schuuring, Piet Steenvoor den. Uit West-Duitsland. komt de équipe van Ruberg met een aantal gerenommeerde rijders naar Twente. Kopman van deze ploeg is Wilfried Peffgen. Deze rijder uit Keulen rijdt dit seizoen voor het eerst als professional. Vorig jaar maakte hij als amateur grote naam door in de Ronde van de Toekomst een étappe te winnen en in diezelfde ronde gedurende zes dagen de gele trui te dragen. Om Peffgen heen rij den: Ernst Streng, Lothar Claesges, Klaus May, Bernhard Rohr, Hans Peters Kanters, Bernd Klausing, Ehrenfried Rudolph (2- voudig Duits stayerkampioen) en de Ne- Volgens Van Dale's woordenboek is een wethouder een door de gemeenteraad uit zijn midden gekozen lid van het dagelijks bestuur van een gemeente. Een dergelijke keuze rechtvaardigt evenwel nog niet het gebruik van het woord wethouder. Voor- deze benaming in de letterlijke zin van het woord komen vele personen in aan merking. Maar in enge zin genomen heeft Holten er twee. Vanwaar die „wet" in het woord? „De wet" was vroeger een veel voor komende aanduiding voor schout, burge- meesteren en schepenen samen. In een kompientaar op de gemeentewet tref ik een citaat aan uit het eerste boek der „Nederlandsdhe Historiën" van P. C. Hooft. Het luidt: „Een ouwde oeffening in meest alle Nederlandsche Steeden en veele dorpen was die van de rijmkonst; waar toe de aardighste en blijgeestighste vernuften hunne vergaderinge hielden, op plaatsen hun bij de wethouders verschaft, die Rhetorijkkamers genoemt werden." Het bewuste boek is uit gegeven in 1642 bij LoUis Elzevier te Amsterdam. De aanduiding wethouder heeft dus zeker een leeftijd van 324 jaar bereikt, voor zover altihans het openbare leven in Nederland betreft. In dit verband zij ge wezen op de vervanging van het woord wethouder in de Statenvertaling (Daniël 3) door staatsraad in de nieuwe vertaling van het Nederland Bijbelgenootschap. Iln het kommentaar van prof. mr, P. .T Oud over de gemeentewet las ik een an dere aanhaling van Hooft. In het negen de boek wordt in verband met de be schrijving van het beleg van Leiden ver teld, dat „één van de wethouders met hoge woorden verklaarde, geen söhuld aan het vergaan der mensen te willen dragen". Volgens dr. F. A. Helmstrijd en prof. dr. M. Troostwijk, bewerkers van de eerstgenoemde kommentaar; heeft Hooft door het woord wethouder te gebruiken willen aanduiden: de heren van de wet en dan, in beperkte zin „de burgemeeste- ren". In de steden werden vroeger ge woonlijk vier personen gevonden, die de tite] van bugemeester droegen. Na de revolutie van 1795 kregen we een dagelijks bestuur met de burgemees ter als voorzitter. De andere burgemeesters werden wethouder genoemd. Het- regle ment van 1824 handhaafde voor de steden het woord wethouder. Ten plattelande wei'd deze man van bijstand assessor ge noemd. In de grondwet komt „burgemeester" nodh „wethouder" voor. De gemeentewet van 1851 heeft voor alle gemeenten hel I woord wethouder ingevoerd. W.O. I nach" en ze lachten allebei smakelijk. Langs vele haarspeldbochten klom de grote wagen langzaam naar boven. Nu moet je opletten" zei de dokter, „hier voorbij de bocht moet je naar boven kijken." Anneke tuurde. Ze zag groene hellingen, bezaaid met bloemen, hier en daar een huis, en dan. „De vlag!" riep ze „roodwitblauw!" „Dat is ons huis", zei de dokter en die vlag wappert daar ter ere van jou." „Ach", zei. ze, „jullie zijn schatten, alle bei". Op het gras voor het huis stond mevrouw Broers al uit te kijken. „Kind, van harte welkom hier! Ik ben zo blij dat je er- bent! Nu wordt het hier pas echt gezellig!" „Merci", bromde de dokter „als je iets aardigs wil horen moet je vooral naar je eigen vrouw luisteren". „Och, ame stakker', heb jij het zo slecht bij me? Zal ik je eens wat vertellen? We hebben aardbeien met slagroom, vérse slagroom." „Dat mag ik niet hebben", zei de dokter verlekkerd, „slecht voor mijn lijn". „Dan eten wij ze .samen maar op", vond mevrouw Broers, „Anneke hoeft voor haar lijn nog niet bang te zijn". „Maar ik wil het offer wel brengen", besloot de dokter. ,.U bent een edel mens", zei Anneke, derlanders Wim de Jager en Rein de Jong. Onderhandelingen met een groot aantal andere bekende „hardfietsers" zijn gaande. De vijfde Ronde van Twente - over 150 kilometer - draagt het karakter van een ploegenwedstrijd. Reeds binnen zijn de in schrijvingen van de ploegen van Trio Bubble Gum, Caballero, Acifit, Amstel, alsmede die van de Nationale Militaire Ploeg. Ploegleider Krott van Amstel be schikt onder andere over: Harry Steevens en schaatsmatador Rudie Liebrechts. Trio formeerde een ploeg met routiniers als Eef Dolman, André van Middelkoop, Eddy Beugels. Onder de vlag van Caballero star ten o.a. Gerard Vianen, Hans den Hartog en Gaby Minnebo. De organisatoren van de Ronde streven naar een veld van tien merkenploegen. POEDER - CREME - Ol!E - ZEEP Dinsdagavond j.l. werd er in de blauwe zaal van dorpshotel „Holterman" een eerste contactavond gehouden van een groep postzegelverzamelaars. Er was een behoorlijk aantal bezoekers aanwezig, die in de loop van die avond te kennen gaven, mede te willen werken aan de eventuele oprichting van een vereniging van post zegelverzamelaars. Voor deze avond was door de initiatief nemers de heer E. den Adel uit Deventer uitgenodigd die in Deventer hoofd is van de centrale rondzenddienst van de phila- telistenvereniging der personeelsvereni ging van Thomassen en Drijver V'erblifa N.V. Hij gaf waardevolle tips voor het even tueel in het leven roepen van een post zegelverzamelaarsvereniging. De voor naamste gesprekspunten waren kollektief lidmaatschap bij een der landelijke bon den, dienstenverlening aan de leden, kol- lektieve aankopen van zegels en F.D.C., ruilavonden,' rondzendingen, voorlichting, etc. Afgesproken werd om op 1 maart a.s. om 8 uur 's avonds weer in dezelfde zaal een avond te organiseren. Men zal dan onderling kunnen ruilen en eventueel aankopen kunnen doen uit dan aanwezige rondzendingen. Deze avond zal tevens getracht worden een bestuur te vormen. Een ieder die geïnteresseerd is (vooral ook de jeugd) is dan van harte welkom. De beijzelde wegen brachten zeer veel moeilijkheden voor de bewoners van de buurtschappen die o.a. hun melk slechts met grote moeite naar de fabriek konden krijgen. Zo arriveerde bij de „Vrijheid" een melkwagen met twee trekkers ervoor, men heeft echter alles gedaan om de melk te laten verwerken. De P.T.T. moest het voor de buurtschappen af laten we ten, het was niet verantwoord de -bestel lers langs de gladde wegen op pad. te stu ren. De Post die met vertraging was ge arriveerd kon slechts in het dorp worden bezorgd. Tijdens door de Ned. Bond van Tech nische Clubs in het gebouw „Help U Zeiven" te Deventer georganiseerde kap- peiswedstrijden plaatste de 16-jarige Wander Drent zich bij de junioren in het „Herenvak" voor de volgende ronde. Deze sportieve vakontmoeting- gold als ren voorselectie voor de provinciale en nationale wedstrijden. De jonge Drent mag nu op 7 maart a.s. deelnemen aan de provinciale wedstrijden voor Overijs sel en Gelderland te Arnhem en aan de landelijke wedstrijden te Utrecht. Hij be- haalde in Deventer 365 punten, terwijl het hoogst aantal punten bij de „bedien den" behaald 364 bedroeg'. Drent Jr. ontvangt zijn opleiding' in kansalon Fin kers te Almelo. d e Aan boord van „Edelweiss' Als een wit sprookjespaleis, blinkend in de vroege ochtendzon, lag de grote salon boot „Edelweiss" voor de steiger van Sankt Goar. Enkele vroege gasten van de "hotel-pensions langs de Rijnoever wandelden zonder enige haast langs, namen de boot goed op, en een enkele vaderlandslievende I-Iollander wuifde op goed geluk naar het róód—wit—blauw, dat aan dc achtersteven zachtjes door het windje werd bewogen. Als gesyncopeerde muziek klonk het: rytme der motoren van de krachtige motorslepers en de rivier boten, die, zodra het eerste morgenlicht aanbrak, waren ontwaakt uit hun rust en nu hun reis voortzetten, stroomop naar het Binger Loch, stroomof naar Rotter dam. In hun kleine vletjes waren de loodsen het water 'opgegaan, maakten handig vast aan een der langsvarende schepen, of lieten zich bij drie of vier tegelijk rustig voorttrekken door een af gaande boot. Aan weerskanten rezen de bergen. Op de terrassen waren kelners bezig met dekken voor het ontbijt van die gasten, die prefe reerden buiten te zitten. De bedrijvigheid was gedempt, scheen zich op te lossen in de rust die uitging van de eeuwige bergen rondom, het geluid verklonk op het wijde water van de Rijn. (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2