DE ZILVEREN PLOERT erzekeringsplaat verplicht met ingang van 1 maart 1966 Europaeub voetbal II kunt list alles weten Een marke in 1966 Nieuwe plannen reinigingsdienst Zaterdag 5 februari 1966 HOUTENS NIEUWSBLAD Voor de tienduizenden televisiekijkers, die trouw plegen te zorgen voor een gro te kijkdichtheid bij voetbalwedstrijden, zou 1966 wel eens een goed jaar kunnen worden. Op het .programma staan de we reldkampioenschappen voetbal in Enge land, verschillende interessante ontmoe tingen van het Nederlands elftal en last but not least de kwart- en halve finales, alsmede de eindstrijd voor het tornooi om de Europacup voor landskampioenen. Feijenoord moge uit dit tornooi zijn ge wipt, elke rechtgeaarde voetballiefhebber hoopt uiteraard dat N.T.S. en Eurovisie ons de komende maanden zullen vergas ten op enkele spectaculaire ontmoetingen van Europa's sterkste voetbalverenigingen De kwart-finales staan nu voor de deur. Dat belooft dit jaar een heel interessante ronde te worden. Konden in de afgelo pen jaren nog wel eens zwakke verenigin gen tot de kwart finales doordringen, dit seizoen vormen de laatste acht het puikje van de Europese voetbalzalm. Vooral de ontmoetingen tussen Ander- lecht en Real Madrid zullen in ons land veèl belangstelling trekken, maar het klapstuk van de finales vormt toch wel het treffen tussen Manchester United en Benfica. Benfica door Rusby-babies gewipt U~hoeft er niet van op te kijken, als zich dit seizoen in de kwart-finales ver rassende ontwikkelingen voordoen. Ben fica en Inter Milan, de beide finalisten van vórig seizoen, staan beide voor een zware opgave. Tot dusver is de Europa cup voor landskampioenen steeds ver overd door een Zuideuropese club. Ach tereenvolgens wisten Real Madrid (5 x), Benfica (2 x), A. C. Milan en Inter (2 xj de trofee in de wacht te slepen. Dit seizoen .zou het wel eens anders kunnen verlopen. Zo zou 't ons niets ver bazen, wanneer Benfica door Manchester United zou worden uitgeschakeld. De Manucian.s hebben een sterke ploeg, met een zeer schotvaardige voorhoede. Deze voorlinie wordt gedirigeerd door twee voetballers van zeer groot formaat, de Schot Dennis Law en de briljante Bobby Charlton. De internationale Best en Co- nally vormen de vleugels, terwijl topsco- Germano héél lastig zal maken. Natuur lijk zullen de Britten in Lissabon op ster ke tegenstand stuiten, maar wij achten hen in staat een eventuele kleine neder laag in de thuiswedstrijd goed te maken. Benfica zal met het Engelse speltype de grootste moeite hebben. In 1962, toen de Portugezen op het hoogtepunt van hun kunnen stonden had den ze al alle moeite om via Tottenham Hotspurs de finale te bereiken (die ze met 53 van Real Madrid wonnen in Amsterdam) en sindsdien is Benfica in kracht teruggelopen. Zelfs in de nationa le competitie, waar zij jarenlang eenzaam aan de top stonden, hebben de pupillen van •Guttman op het ogenblik moeite zich.in de bovenste helft van de ranglijst te handhaven. Al met al houden we het op Manches ter United, dat na een zwakke start zijn topvorm weer te pakken schijnt te heb ben. En Inter Inter Milan speelt dit seizoen wisselval lig. Het werd wederom officieus wereld kampioen voetbal, het staat aan de kop van de Italiaanse competitie, maar het kwam in de tweede ronde van het.tor nooi om de Europacup met de hakken over de sloot tegen de toch waarlijk niet zo sterke Roemeense kampioenen. Nu moeten de Mllanezen het opne men tegen het Hongaarse Ferencvaros en dat zal .ze niet glad zitten. De Magyaren beschikken óver een technisch uitsteken de ploeg met een hechte defensie en een schotvaardige voorhoede. In die voorhoe de is FLorian Albert de centervoor de uit blinker. Hij is op het ogenblik beslist de beste midvoor van ons continent. Tech nisch even goed als Hideghutti en Kocsis n de jaren vijftig, een kansenbenutter bij uitstek, die door intelligent oost elfen bo vendien zichzelf voortdurend kansen weet te scheppen. Deze voetbalartiest hoopt straks op Albion's velden ook te schitteren in de strijd voor het wereld kampioenschap en de achterhoede van Inter, die voor een groot deel ook de ach terhoede is van het Italiaanse elftal, krijgt straks een voorproefje van Albert's kun digheden. Toch houden we het op Inter Herrera zal zijn spelers wel een tactiek voorschrij ven, die er op gericht is Albert uit te schakelen en meestal behaalt hij hiermee wel succes. U herinnert zich de finale te gen Benfica nog wel, toen de Portugezen fraaie aanvallen opbouwden maar Euse- bio en Coluna, de grote mannen bij de Portugezen, zo vakkundig afgedekt wer den, dat zij geen moment in hun spel kon den komen. Zulke tactische staaltjes zijn de Italianen wel toevertrouwd en daarom gaat Ferencvaros niet als favoriet van start. Niettemin een interessante kracht meting tussen de Hongaarse voetbalmees ters en de Milanese cuphouders. Als de Eurovisie nou maar Anderlecht kunststuk Anderlecht zal uit komen tegen Real Madrid. Het is nu in België al het gesprek van de dag. Ook Nederland is indirect bij deze krachmeting betrokken, want een van Anderlecht's Nederlandse matad'oren, Mulder of Bergholtz, zal toch zeker te gen de Madrilenen worden opgesteld. Bel gië heeft zijn trotse kampioenspjoeg al meermalen door een Britse tegenstander uit het tornooi zien wippen, maar tegen de Madrileense sterrenploeg zijn de Bel gen niet kansloos. Enkele jaren geled'en schakelden zij Real zelfs uit door uit 3-3 te spelen en thuis met 10 te winnen. Of dit kunststuk dit seizoen geprolon geerd zal worden? De verjongde ploeg van Real (Feijen oord weet het) heeft in veteraan Puskas nog altijd een levensgevaarlijke schutter en de defensie mag er ook zijn. Bovendien zal Amancio tegen die tijd wel weer her steld zijn van zijn blessures en dat kan de Belgische achterhoede nachtmerries be zorgen. Niettemin zal Anderlecht de Spanjaarden beter partij kunnen geven dan Feijenoord en de verrassing (want dat is een triomf van de Belgen toch nog al tijd) is zéker niet uitgesloten. Tenslotte zullen Partizan Belgrado en Spartak Praag strijden om de vierde plaats in de halve finales. En onderschat deze ploegen niet. Wist Partizan de Duit se kampioen Werder Bremen niet uit te schakelen? En Spartak Praak heeft een technisch uitstekende ploeg, die - en dat is nog altijd zeldzaam in oost-Europa - weet wat doelpunten maken is. Het valt met geen mogelijkheid te zeggen wel ke van deze twee ploegen straks over zal gaan naar de halve finales, al geven wij de Tsjechen de beste kansen. Tom Noddy JURIDISCH ADVIES: Met ingang van 1 maart 1966 zullen de bestuurders van bromfietsen in het bezit moeten zijn van een geldige verzekerings plaat en een document, waaruit blijkt, dat voor de bereden bromfiets een verzeke ring is afgesloten overeenkomstig de Wet a a nsp r a k e 1 i j k h e ids verzeke ring motorrij tuigen. Ook de bestuurders van z.g. inva lidenwagentjes, welke door een bromfiets- motor worden aangedreven, moeten in 't bezit zijn van genoemde plaat en docu ment. Zowel ver.zekeringsplaat als verze keringsdocument zullen door de verzeke raars,"die krachtens de Wet aansprakelijk heidsverzekering motorrijtuigen zijn toe gelaten, aan de verzekerden worden uitge reikt. Welke voertuigen wel en welke niet? Zoals bekend geldt sedert 1 januari 1965 de verzekeringsplicht voor alle gemotori seerde voertuigen, zowel gekentekende als niet-gekentekende. Van 'laatstgenoem de groep zullen de bestuurders van inva lidenwagentjes en bromfietsen naast een verzekeringsplaat tevens in het bezit moe ten zijn van een verzékeringsdocument. •De bestuurders van de overige met- gëkentékende motorvoertuigen behoeven geen verzekeringsplaat op hun voertuig te brengen. Zij moeten wel, eveneens met ingang van '1 maart 1966, in het bezit zijn van een document, waaruit blijkt, dat een verzekering overeenkomstig de wet is ge sloten. Onder deze laatste categorie vallen o.a. de z.g. ijzeren honden (de gemechaniseer de voertuigen, waarvan met name bak kers en melkhandelaren zich bedienen), motorlorries, vorkheftrucks, draglines, tractoren, bulldozers, wegwalsen en an dere zelfrijdende wegenbouwmachines, gemotoriseerde landbouwwerktuigen en gemotoriseerde grasmaaimachines. Een likeurvlek kunt u verwijderen door huishoudzeep of synthetisch wasmid del te gebruiken. Is de stof moeilijk wasbaar, dan betten met alchohol of eau de cologne van de buitenrand van de vlek naar de binnenkant. Knip met uw schaar in schuurpapier en hij is weer heel wat scherper. Een betegelde vloer wordt zeer mooi, in dien u een beetje zoutzuur toevoegt aan het dweilwater. Oppassen met kin deren en meubelen. Een smeedijzeren lamp kunt u schoon maken met een lapje gedrenkt in spiri tus; zonodig neemt u een borsteltje. Als op uw clivia donkerbruine roestvlek ken komen, heeft deze in zomer teveel in de zon gestaan, 's Winters moet zij echter wel in het volle licht staan. Een inktvlek op het vloerkleed kunt u verwijderen door te betten met azijn of citroensap, tot de vlek geen kleur meer afgeeft. Dan de vlek zo goed mo gelijk laten weken en opnieuw betten. Daarna de vlek behandelen met water tot de zure lucht verdwenen is. Plakstijfsel kunt u zelf maken door 40 gram vaste tarwestijtsel op te lossen in een liter water en dit langzaam, onder voortdurend roeren, in kokend water te gieten. Daarna zolang verwarmen tot ér een doorschijnende massa ont staat. Uitgedroogde schoencrême maakt u weer bruikbaar door een beetje vaseline of De Vierkante plaat verzekeringsplaat voor bromfietsen januari van het jaar dat er op staat ver- méld. Bestuurders van bromfietsen, welke aan de staat toebehoren en eigenaars van bromfietsen, die wegens gemoedsbezwa ren zijn vrijgesteld van de verplichting tot het sluiten van een verzekering, krij- i een z.g. vrijstellingsplaat uitgereikt. Strafsancties In dit verband zij er nog aan herinnerd, dat volgens artikel 2 van de wet aanspra kelijkheidsverzekering motorrijtuigen slechts motorrijtuigen aan het verkeer mogen deelnemen, waarvoor een w.a.-ver- zekering is gesloten, die beantwoordt aan de bepalingen van deze wet. Het begrip .verkeer" wordt in genoemde wet zeer ruim genomen: er wordt niet alleen on der verstaan verkeer op wegen welke openstaan voor het openbare verkeer, maar ook op terreinen, die „toegankelijk zijn voor het publiek of voor een zeker aantal personen, dat het recht heeft om er te komen." Het niet aanbrengen van de verzeke ringsplaat, het op foutieve wijze bevesti gen of hei niet zichtbaar zijn kunnen ge- traft worden met een geldboete van ten hoogste 150,De zelfde strafmaat geldt met betrekking tot de z.g. vrijstel lingsplaat. Een recent onderzoëk door de Neder landse Vereniging van Automobielassu radeuren ingesteld naar het aantal tegen wettelijke aansprakelijkheid verzekerde bromfietsen, heeft aangetoond, dat voor 1,4 miilj. bromfietsen een w.a.-verzekering bestaat. Uit dit cijfer kan worden afge leid, dat vrijwel alle bromfietsen hebben voldaan aan de sinds 1 januari 1965 be staande weotëlijke (en sociale!) verplich ting tot het sluiten van een w.-a. verzeke ring. Mr. N. W. A. van. Eijk en invalidenwagentjes krijgt een afmeting van 80 x 80 mm en heeft afgeronde hoe ken. De ondergrond van de plaat zal on veranderlijk zijn: de opschriften zullen telkenjare een andere kleur hebben, wel ke door de minister van verkeer en wa terstaat wordt vastgesteld. Bovenaan de vezekeringsplaat staan 3 hoofdletters achter elkaar, met daaronder eveneens achter elkaar, 3 cijfers. In klei nere letters staan onder deze lettercijfer- combinatie het woord „Nederland" en 't jaar waarin de verzëkeringsplaat geldig is (voor het eerste jaar dus „Nederland 1966"). De plaat moet in verticale of nagenoeg verticale stand op het witte gedeelte van het achterspatbord worden bevestigd, zo danig dat de letters zich boven de cijfers bevinden en de letters goed zichtbaar zijn. Indien 'het voertuig meer dan één achter wiel heeft, is het voldoende als dé verze keringsplaat slechts op het witte gedeelte van één achterspatbord wordt bracht. Geen reclame De minister van verkeer en waterstaat stelt de lettercombinatie vast, die door de verzekeraars op de platen moeten wor den aangebracht. Het spreekt vanzelf dat elke reclameélement daaruit zal worden geweerd, men zal dus beslist geen bord jes laten bevestigen' met b.v. „NED 1845" of dgl., maar een neutrale cod'e-aandui- ding kiezen. De geldigheidsduur van de verzekerings plaat (evenals van het bijbehorend docu ment begint o,p 1 maart en eindigt op de dag van februari van het daarop II (slot). Vroeger namen de markegronden een grote oppervlakte van ons land in be slag. In de loop van de negentiende eeuw zijn de meeste marken verdwe nen. Op 26 mei 1883 is de opheffing van de Holter marke een voldongen feit ge worden. De regering beoogde met de wet van .20 mei 1886, staatsblad 104, de ontbinding van de nog resterende or ganisaties te bevorderen. Zij maakte ver deling van de gronden reeds mogelijk als één der genoten dat wenste. De landsoverheid werd in haar verwachtin gen niet teleurgesteld. Maar de erf- gooiers bleven zich evenwel verzetten - met suces - tegen elke verdeling of ont binding. Bedoelde wet verstaat onder marke gronden die, welke van oudsher in on- erdeelde eigendom worden bezeten on der de namen van buurten, buurtschap pen, holtingen, maalschappen, marken, meenscha'ren, meenten of andere soort- olijke namen. Aangezien de Gooise markegronden omstreeks 1840 in eigen dom overgingen aan Stad en Lande van Gooiland, kon en wilde men niet tot ver deling krachtens meergenoemde wet ge raken. De wens van de erfgooiers om hun marke onverdeeld te laten voortbe staan kwam natuurlijk vooral voort uit landbouw-economische overwegingen (zie ,De erfgooiers en hun gemeenschappe lijk bezit" door dr J. H. Sebus). De noodzakelijkheid van een speciale wettelijke regeling werd. wegens onop losbaar gebleken moeilijkheden, die zich ten aanzien van eigendom en bestuur van de gemene heiden en weiden van Gooiland hadden voorgedaan, algemeen erkend. De wetgever heeft toen met vaste lijnen en grenzen bepaald wat hoofdzakelijk reeds bestond en sinds eeuwen bestaan had, doch dat als be heerst door gewoonterecht niet steeds met zekerheid rechtens was en is te constateren. De Erfgooierswet 1912 is een unicum in onze wetgeving. Niet alleen regelt zij een aangelegenheid, die nergens zo in ons land voorkomt, doch zij sticht ook een' vereniging van ten dele publiek rechtelijke en ten dele privaatrechte lijke aard. De wet kan in hoofdpunten worden samengevat als volgt: 1 De vanouds bekende en nog niet vervreemde gronden zijn eigendom van de vereniging Stad en Lande van Gooiland. (Bij de inwerking treding van de wet bedroeg het grondbezit ruim 3400 hectaren, bij na één derde gedeelte van het Gooi). 2 De vereniging is gevestigd te Naar- den. (Het gemeenlandshuis staat' in Hilversum; het moet verdwijnen in verband met de uitvoering van een miljoenenproject van de NRU/NTS). 3 Leden zijn de meerderjarige man nelijke erfgooiers, die op 1 juli 1912 waren gevestigd in één van de Gooi se gemeenten Blaricum, Bussum, Hilversum, Huizen, Laren en Naar- den, en de gebruikers van Gooise hofsteden met schaarrecht. Het lid maatschap gaat verloren door ver trek uit het Gooi en door opzegging. 4 De leden zijn bevoegd tot het ge bruik en genot van de aan de ver eniging behorende zaken onder de voorwaarden, welke vermeld zijn in het desbetreffende reglement, laat stelijk vastgesteld in 1959. 5 Het bestuur telt 15 personen, waar van zes scharende en twee niet- schai'ende leden, zes vertegenwoor digers van de gemeenten en één kroonlid, dat tevens voorzitter is. (De huidige voorzitter is mr J. Th. Bonnerman, gewezen secretaris-ge neraal van het ministerie van land bouw en visserij). 6 De vereniging kan, nadat de wet vijftien jaar heeft gewerkt - 1 juli 1927 - worden ontbonden bij besluit van de leden, op voorstel: a hetzij van het bestuur; b hetzij van de raad van één der Gooise gemeenten; c hetzij van ten minste, veertig scharende leden. Voor de balie: verwarmde terpetijn doorheen te men-1 volgende jaar. Het is toegestaan de ver gen. zekeringsplaat te gebruiken 'ingaande 1 Een beste kerel, die Jan. Hij behoort tot onze beste klanten, en de rechtbankver slaggevers willen geen kwaad van hem horen. Hij is zogezegd een van onze broodheren, want niemand komt zo dik wijls in het kleine zaaltje van de politie rechter als hij. Daarom groet hij ons steeds met onderscheiding en wij groe ten beleefd terug. Verheugd, dat onze dag goed nieuws oplevert. Een beetje driftig is hij wel. We heb ben het wel eens meegemaakt, hoe hij door drie parketwachters de zaal moest worden uitgesleept, omdat hij voor het hekje een getuige wilde vermoorden. Van de vijftien vonnissen die hij nu heeft, is er geen wegens diefstal of iets dergelijks. „Ik doe niemand tekort", zegt Jan. ,,'t Is allemaal mishandeling en belediging". En dat tilt hij zo zwaar niet. Meestal vloeien de zaken trouwens voort uit ruzies tussen anderen en waar Jan dan met zijn super-rechtvaar digheidsgevoel tussen springt. Deze keer bleek het een klap met een ploertendoder. Een prachtig instrument. Het was in beslag genomen en de offi cier liet het zien: allemaal staal, met een stalen veer en een kogel aan het eind, voldoende om zelfs van de kop van een olifant een spaarpot te maken. „Als je met zo'n ding in je zak loopt, dan vraag je toch om gevangenisstraf", vond de officier. „Jawel, maar ze zeiden dat ze me van onderen tot boven zouden openhalen", zei Jan. De klap was trouwens niet zo erg aangekomen, want het slachtoffer leefde nog. Het was de kostganger van de man waarmee Jan deze keer ruzie had. „Ik wou alleen zijn kostbaas maar even spreken", vertelde de verdachte. „Dat was dan wel een krachtig woord je", vond de officier. De vorige keer is Jan er af gekomen met drie dagen. Een voorwaardelijke straf krijgt hij niet, want dat zou een spel van kat en muis zijn: hij houdt het toch niet de hele proeftijd lang uit zonder ruzie te maken. Daarom eist de officier nu een week. „Ik heb liever een geldboete, anders moet ik nog in hoger beroep ook", pleitte Jan. „Hoor eens", zei de rechter, „met zo'n straflijst, en dan een boete „Een zware boete dan maar", vleide Jan, want hij is een goed vakman, en als hij niet in de gevangenis zit verdient hij als betonwerker veel geld. De bazen willen hem graag hebben. In het werk is hij even driftig als in de ruzie. „Omdat het de vijftiende veroordeling- is", zei de rechter, maar de zestiende keer wordt het anders hoor Vijftig gulden of tien dagen kreeg de ver dachte. „Je komt hier veel te vaak", voegde de politierechter er aan toe. „In hoop dat ik hier niet weer kom", zei Jan, maar aan zijn stem kon men horen, dat hij het zelf ook niet geloofde. „Ik hoop het ook", zei de officier, „hoewel, ik zie je graag." „Jawel", zei Jan, „maar het kost mij maar een hoop geld." „Kom", zei de officier, „als mijn eis van een week gevangenisstraf was door gegaan had het ons een hoop geld ge kost." „Toch is het een beste kerel", vond de officier toen Jan de deur achter zich had dichtgetrokken. Maar Jan was toen al op weg naar zijn volgende ruzie. Een plan, pevatter.de de hoofdlijnen van de op ontbinding volgende verde ling van de goederen onder de leden, moet in bedoeld voorstel worden opge nomen. Dit wordt geacht te zijn aange nomen indien meer dan de helft van alle leden en tevens meer dan de helft van de scharenden heeft voorgestemd. Blijkens gegevens van recente datum bedraagt het aantal scharende leden 161 en dat der niet-scharenden 4485. De Erfgooierswet 1912 is gewijzigd bij de wet van 26 mei 1932, in werking ge treden met ingang van 1 augustus d.o.v. In de eerstbedoelde wet is toen opgeno men de bepaling, dat uitkering uit de geldmiddelen aan de leden is verboden, als zijnde in strijd met de doelstelling van de vereniging, n.l. de bevordering der welvaart van haar leden in het bij zonder en van Gooiland in het algemeen, bepaaldelijk met het oog op het land bouwbedrijf. In afwijking hiervan is in 1932 bepaald, dat is toegelaten de ver deling van f2.000.000,- (ruim f 0,13 per m-), de opbrengst wegens verkoop van 1526 ha. bos en heide ten behoeve van de vorming van „Het Gooisch Natuur reservaat". De thans nog aan Gooiland toebehorende oppervlakte grond is rond 1350 ha. groot en ligt hoofdzakelijk in de gemeenten Hilversum en Huizen. Stad en Lande kent scharende leden, die landbouwer zijn en niet-scharende leden, die als verwachters kunnen wor den gekwalificeerd. De verdeling van bovenbedoelde f2.000.000,- is gelijkelijk onder alle leden geschied. De leden vergaderden in vroeger ja ren in de Grote Kerk van Naarden. Te genwoordig komt men bijeen in een spe ciale tent op het sportpark in Hilversum. Terwille van de vergoeding bestaat er bij de leden grote belangstelling voor het tekenen van de presentielijst. Daar na daalt de interesse voor de bijeen komst. De leden hebben nu nog verwach tingen ten aanzien van de verdeling, want de vereniging Stad en Lande is de laatste fase van haar bestaan inge gaan. Op 10 oktober 1963 besloot het bestuur een beleid te voeren, dat ge richt is op ontbinding van de vereni ging. Dit impliceert deels verkoop van grond aan de gemeenten en deels een ruilverkaveling ten behoeve van de nog scharende veehouders. De gemeenten hebben grote behoefte aan terreinen voor woningbouw. Het leger omroep mensen (thans al 2580 mannen en 790 vrouwen) groeit gestaag. De uitbreiding van radio- en t.v.-programma's en de komst van de kleurentelevisie zullen de ze aantallen nog aanmerkelijk doen stij gen. De ruilverkaveling - gesteld dat het» zover zal komen - betekent m.i. voor de agrariërs in het Gooi een korte verade ming. Stuwende krachten als film, ra dio en t.v. eisen grote oppervlakten (agrarisch) terrein, In dit verband zij gewezen op een uitspraak van ir M. A. Geuze te Poortvliet, oud-voorzitter van de Zeeuwse landbouwmaatschappij. De ze is van oordeel, dat over hooguit 30 jaar misschien nog maar 5 pet. van de bevolking in de landbouw werkt. De toekomst is reeds begonnen. Er komt voor het Gooi vermoedelijk een expansiemogelijkheid in Zuid-Flevo land. dat hier en daar al het Overgooi wordt genoemd. Dit zou de overloop uit het Gooi kunnen opnemen. Daarop is het Gooise oog dan ook gericht. W. OTTEN. Bij de benoeming van de heer H. G. Nijland tot gemeente-arbeider in vaste dienst - de heer Nijland is werkzaam bij de reinigingsdienst - deelde de burge meester o.a. mede, dat, naar men hoopt, deze werkzaamheden binnenkort een aangenamer karakter zullen krijgen. Met de zeer uiteenlopende bakken, wel ke nu voor vuilnisemmers worden ge bruikt, is deze baan allesbehalve aan trekkelijk. B. en W. denken te komen met voorstellen tot aanschaffing van een zeer moderne reinigingsauto, een z.g. Klico-wagen, waar het vuil in wordt gekraakt en waarvoor uniforme huisvuil emmers nodig zullen zijn. Het ledigen van de emmers geschiedt dan geheel automatisch, zodat de betrokken arbei ders veel minder last zullen hebben van het stuiven van as en vuil, terwijl ook een belangrijke arbeidsbesparing zal worden verkregen, omdat alles dan veel sneller gaat. Deze plannen hebben voor de betrok ken ingezetenen echter financiële con sequenties, omdat de reinigingsrechten dan verhoogd'zullen moeten worden. De heer Ten Berge vroeg bij dé be spreking van deze mededeling van de raadsvoorzitter te willen onderzoeken of het voor de grotere bedrijven en de zo merhuisjes b.v. niet praktischer en voordeliger is z.g. containers aan te schaffen. De burgemeester zag hierin meer na delen dan voordelen, maar zegde toe de ze gedachte nader te zullen onderzoe ken. Andere leden meenden, dat Holten hier nog niet rijp voor is en dat men aan weer een andere wagen zou moe ten aanschaffen. In elk geval beramen burgemeester en wethouders plannen om de reinigings dienst te reorganiseren en ook hygiëne- scher te kunnen werken. Voor die tijd zal hij nog wel een nieu we broek kopen. Want dat is ook een afwijking van hem. hij heeft altijd splin ternieuwe plusfours aan in kleuren, die in een prijscourant van een bollenkwe- ker niet zouden misstaan. En die doet hij met een bandje onder de enkels dicht. In die wijde pijpen bungelen de ploertendoders en gummislangen en loden pijpen, die de politie altijd bij hem in beslag neemt.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 5