K®ï!?Dampo Uit het plaatselijk parlement mÊBÊ Agenda HERWISTEN Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek bestond 10 jaar Gezellige feestavond in gebouw „Bethanië" Hulp in het pastoraat Ifijfiig jaar getrouwd No. 5 Jaargang 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 Uitgave van de Stichting ,Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 05)83 - 123 Adv.-prijs 1-15 mm. (a contant) 3,—. Iedere mm. meer 0,12 GEMEENTE KOOPT BOERDERIJ. SLECHTE TOESTAND DER ZANDWEGEN HER1NNERINGSMEDAILLE BIJ HUWELIJK KROONPRINSES. NIEUWE HUIS NUMMERING ZOMERHUIS JESTERREIN. De gemeenie heeft de boerderij van de heer G. J. Jansen „Hengeveld" in het Holterbroek gekocht, bestaande uit 6 ha. vruchtbaar weiland en nog zo goed als nieuwe opstallen, voor de som van honderd duizend gulden. De raad gaf er, na informeel overleg en openbare behandeling van het voorstel, zijn fiat aan. Het wachten is nu nog op de goed keuring van Gedeputeerde Staten. Het doel van de aankoop is om daarmede één van de landbouwers in het bestem mingsplan „De Haar", wiens bedrijf door de nieuwe dorpsuitbreiding zal moeten verdwijnen, aan een nieuwe boerderij te helpen en o.a. te ontkomen aan een eventuele zware schadeloosstel ling. Een bepaalde landbouwer heeft men nog niet op het oog, omdat, zoals de raadsvoorzitter verklaarde, er meer dere boerderijen zullen moeten worden opgeheven. De heer Sprokkereef (Alg. Bel.) stel de zich aanvankelijk nogal kritisch op tegen dit voorstel. Hij verklaarde alle bewondering te hebben voor de voortva rendheid van het dagelijks bestuur en waardering voor de grote plannen in de Haar, maar vroeg zich af of een derge lijke aankoop wel een taak van de ge meente is. Het betreft hier een verka veld bedrijf, met goede afwatering en gelegen aan een harde weg. Alles zeer aantrekkelijk. Bovendien ligt de ge meente in een ruilverkavelingsblok. Spr- verklaarde het gevoel te hebben, dat de overheid zich overal mee wil bemoei en. Het is nog niet helemaal Russisch, maar het lijkt er al wel op. Dergelijke aankopen door de overheid zijn een ramp voor de eigen-geërfde boeren. De gemeente kan een dergelijke aankoop financieel gemakkelijker rond krijgen dan een particulier. Zijn we hier op de juiste weg, vroeg spreker zich tenslotte af. v Deze laatste vlaag het eerst beant woordend, verklaarde de raadsvoorzitter, mr W. H. Enklaar, dat het college de boeren zoveel mogelijk boer wil laten. Wij kunnen de mensen, die het zwaarst gedupeerd worden, daarmede helpen en aan een zware schadeloosstelling ontko men. Voor snelle ontsluiting van het be-, stemmingsplan „De Haar" is deze aan koop van het grootste belang. Wat de prijs van de grond betreft, waarop de heer Sprokkereef doelde, kan gezegd worden, dat deze na aftrek van de op stallen pl.m. 10.000 gulden per bunder bedraagt. Een zeer redelijke prijs, waar mede B. en W. consequent gebleven zijn in hun prijsbeleid. Als we minder be taald hadden, aldus de voorzitter, dan had men gezegd: het gaat over de rug van de boer. Wij zouden onder de maat gebleven zijn, als we deze kans niet had den gegreper1. Zij betekeht een dienst aan de boerenstand. De heer Westerik (CH) wees er naar aanleiding van het door de heer Sprok kereef gesprokene op, dat de waarheid twee kanten heeft. Hij zag het als de taak van de gemeente ordenend en dienstverlenend op te treden. Het ge meentebestuur staat nu niet met lege handen. De heer Landeweerd (AR) vond het voor de raad een moeilijke beslissing. Als regel moet de gemeente dergelijke aankopen niet doen of zij moet er reeds een gegadigde voor hebben. Daar ontbrak ons de tijd voor, ver klaarde mr Enklaar. Wij weten wat de grondprijs is; daarom was het van groot belang om snel te handelen. Het risico, dat de gemeente loopt, is mini maal. De heer Ten Berge (VVD) kon zich in de gedachtengang van B. en W. ver plaatsen. Het is z.i. een kwestie van za kelijk zijn. De heer Rietberg (CH) verklaarde met de heer Sprokkereef van gedachte te verschillen, dat de gemeente zich be weegt op een terrein waar zij niet hoort. Hij kon heel- goed met het voorstel mee gaan. De heer Bosschers (CH) motiveerde zijn instemming met de verklaring: „Zorg, dat je er bij bent". De regeringspolitiek kwam nog even om de hoek kijken toen de heer Jansen (PvdA) de opmerking maakte, dat de regering voor enige jaren de prijzen van de landbouwgronden heeft losgelaten. Wethouder Veneklaas Slots kreeg van ae voorzitter nog een pluimpje voor het aankoopbeleid toen de raad zonder hoof delijke stemming tot aankoop had be sloten en daarmede zijn fiat aan het voorstel had gegeven. DORPSHONDEN: LUXE HONDEN Bij de ingekomen stukken werd op een bezwaarschrift van de heer JA. Wechstapel, Larenseweg 36, tegen zijn aanslag in de hondenbelasting 1965 af wijzend beschikt, omdat alle honden binnen de bebouwde kom als z.g. luxe honden worden beschouwd. Het gaat hier om een „rattenhondje", hetgeen voor de heer Ten Berge aanleiding was te vragen wat meer aandacht te beste den aan de rattenbestrijding. Het col- DIJKERHOEK HOUDT ZIJN SCHOOL. lege is doende om hieraan meer aan dacht te besteden, verklaarde de voor zitter. Aan de O AD N.V. en de heer J. Paal man, cafétariahouder, werden enige me ters grond verkocht. De heer C. G. Bal zal weer een hoekje van het oude tracé van de autoweg over de Holterberg voor f 100,- een jaar in gebruik mogen hebben. De heer H. G. Nijland kreeg met al gemene stemmen een vaste aanstelling als arbeider bij gemeentewerken. SLECHTE TOESTAND ZANDWEGEN De vaststelling van de verordening op de wegenbelasting, welke ongewijzigd wordt gecontinueerd, maakte de tongen los over de slechte toestand van de landbouwwegen, waarmede de heer Ten Berge (VVD), naar hij verklaarde, slechte ervaringen had opgedaan. Hij verzocht het college om informaties over de mogelijkheid van z.g. Incoret- subsidies voor verharding van land bouwwegen en meer haast bij de verbe.- tering daarvan. De heer Rietberg (CH) sprak eveneens over de desolate toe stand van alle zandwegen. De komende begroting zal wel geen ruimte bieden om er wat te verharden, maar er moet wel wat gebeuren. De heer Sprokkereef (Alg. Bel.) gaf in overweging zodra het weel beter wordt alle zandwegen alvast met de schaaf te egaliseren. De voorzitter wees er op, dat een plan met een groot aantal te verharden we gen naar de Cultuur Technische Dienst is opgezonden, maar behalve de Lich- tenbergerdijk is er niets uit de bus ge komen. Spreker wilde de nog beschik bare middelen het liefst aanwenden voor het consolideren van de bestaande verharde wegen en noemde o.a. de slechte toestand van de Helhuizerweg en Borkeldsweg. De ontwatering vormt een belangrijke factor, waarvoor de knijper zal worden ingezet. Wethouder Veneklaas Slots wees er nog op, dat door de opdooi alle zand wegen als het ware in puin liggen. De raad voteerde f 1000,- voor het uitreiken van een herinnering aan de schooljeugd bij het huwelijk van de Kroonprinses met de heer Von Ams- berg. Deze zal o.a. bestaan uit een her inneringsmedaille. De heer Westerik (CH) verzocht de voorzitter enige feestelijkheid te sti muleren door het houden van een op tocht en dergelijke. Deze verklaarde met de voorzitters van de beide Oranjeverenigingen te heb ben gesproken. Iedereen zal op de tele visie willen zien wat er gebeurt. Er zijn in dit jaargetijde weinig mogelijkheden. Spreker zal nog nader met de voorzit ters overleggen. Men moet er meer de jeugd bijhalen, verklaarden enkele le den. Er komt in elk geval een Oranje bal. HMV zou een taptoe kunnen hou den. HUISNUMMERING Het zomerhuisjesterrein krijgt een nieuwe huisnummering, deelde de raads voorzitter mede. De PTT heeft aktief ge adviseerd. Bij de rondvraag informeerde de heer Rietberg naar de mogelijkheid van aard gas in de buurtschappen, waarbij de heer Bosschers zich aansloot voor de buurtschap Dijkerhoek. De burgemeester meende, dat het boerenland meer heeft aan Butagas. Aardgas zou alleen maar geld kosten aan het bedrijf. Men kan niet zoals bij het water en de elektra de tarieven ver hogen voor de onrendabele gebieden. De heer Ten Berge verzocht afbraak van het Haarmanshuis op de 'Smidsbelt, waardoor een betere doorgang en meer parkeerruimte ontstaat. De heer Bosschers (CH) informeerde naar de benoeming van een nieuw hoofd in Dijkerhoek en naar de toestand van de school en de onderwijzerswoning. Hoewel de afstand maar 5 km. van Holten is, piekeren wij er niet over om de school aldaar op te heffen, verklaar de mr Enklaar. Enige jaren geleden is er een urgentieverklaring gevraagd voor een nieuwe school. Het college speelt met de gedachte aan een houten nood- school. De heer Bosschers verzocht tenslotte nog de 50 km.-borden op de Deventer- v eg westelijker te plaatsen voorbij ho tel Muller. De heer Ten Berge dacht aan 70 km. voor het eerste gedeelte van de Bekkenkamp. De voorzitter beloofde de zaak nader te zullen bekijken. De boerderij van de heer G. J. Jansen, 't Hengeveld, in het Holterbroek, die door de gemeente is aangekocht. De Herv. Vrouwenvereniging Dijker hoek herdacht dinsdagavond haar 10-jarig bestaan met een gezellige feestavond in de bovenzaal van gebouw „Bethanië". De eigenlijke oprichtingsdatum was 26 september 1955, maar door verschillende omstandigheden kon het feest toen geen doorgang vinden en besloten werd om het later te houden. De presidente, mevr. Israël-Hofmeijer, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder de gasten Ds. en mevr. Ad- dink, de eerwaarde heer en mevr. Sehelle- vis en Ds. Israël. In haar openingswoord sprak ze over de feestvreugde die wij deze avond mogen hebben en kunnen vieren. Hierna werd gezongen Ps. 150 13, waarop ze ons voorging in gebed. Uit de Bijbel werd gelezen Psalm 100 de eerste drie verzen en Psalm 117, waarover een inleiding werd gehouden. De presidente wees er op, dat we toch De kerkeraad der Geref. Kerk heeft met ingang van 1 augustus a.s. tot hulp in het pastoraat benoemd ds. IT. J. Ripha- gen te Barendrecht, die in juni a.s. we gens het bereiken van de 65-jarige leeftijd met emeritaat zal gaan. Ds. Riphagen stond achtereenvolgens te Schoonebeek (1934-1940), Deventer (1940-1942), Harderwijk (1942-1946), Be- dum (1946-1949) en sinds april 1949 in Barendrecht. Ds. en mevr. Riphagen zullen t.z.t. de pastorie betrekken, die in aanbouw is op de hoek van de Kolweg en de Bergman straat. zo bevoorrecht zijn bij zoveel versehillen- dé andere mensen, die haast geen voedsel' of kleding hebben, in 't bijzonder de vluch telingen. En dat wij als vereniging steeds weer mochten samenkomen om Gods Woord te horen en te bespreken, want Zijn goedertierenheid is met ons geweest in de afgelopen 10 jaar. Wij allen hebben een opdracht te vervullen om God te loven en te prijzen. Dan kunnen wij in dit leven ook een ander ten zegen zijn. Na het zingen van Gez. 196 1, 6, 7 en 9 volgde het tweede gedeelte van de avond, waarbij een heerlijk slaatje en soep werd geserveerd. Ds. Israël vei-zorgde een leuke quiz. Ds. Addink vertoonde verschillende dia's, o.a. uit Zeeland en Canada, waarna ons nog een gezellige koffietafel te wachten stond. Mevr. Smale-Krikkink sprak namens de groep een woord van dank tot de presi dente, die de afgelopen 10 jaar aan de groep haar beste krachten gegeven heeft en overhandigde haar 'n boeket bloemen. Aan het eind van deze feestavond hield Ds. Addink nog een korte toespraak en sloot dit samenzijn met dankzegging. Op 20 november 1965 was het vijftig jaar geleden, dat het echtpaar G. J. Brinks en H. J. Brinks-Aijtink van het erve „Jan van Bathmen" in het Holter broek, in het huwelijksbootje stapte. Hun boerderij ligt n.l. aan de Oude Schip beek. Door ernstige ziekte van hun oud ste zoon moesten de feestelijkheden van het gouden paar worden uitgesteld. Deze is thans echter weer aardig opgeknapt, Zaterdag 5 februari, 's avonds om 7.30 uur in zaal „Het Bonte Paard" te Dij kerhoek: „Sokkenbal" PJGO „Holten" (zie adv.). Zaterdag 5 februari, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Maandag 7 februari, 8 uur: Algemene ledenvergadering van de Onderlinge Paardenverzekering in café Jansen (zie adv.). Dinsdag 8 februari om 8 uur: Contact avond Holtense Postzegelverzamelaars in de blauwe zaal van Dorpshotel „Holterman". Donderdag 10 februari, 8 uur: Bijeen komst van de Herv. Vrouwengroep in „Irene". Spreker en dia's over: „De Groesbeekse Tehuizen". Donderdag 10 februari. 8 uur: Vergade ring van de Plattelandsmeisjes in café „De Waag" van de heer Haverslag. Zaterdag 12 februari: Zonnestraal-col lecte (zie adv.). Zaterdag 12 februari, 7.30 uur: Dans- en showavond in „Amicitia". Zaterdag 12 februari, 7.30 uur: Uitvoe ring CJV „De Vriendenschaar" uit de Beuseberg in gebouw „Irene". Maandag 14 j'ebruari, 8 uur: Gespreks- avond NVV-Bestuurdersbond in café Jansen over de loonpolitiek en het vraagstuk „Georganiseerden-Ongeor- ganiseerden". Dinsdag 15 februari, 2.30 uur: Bejaar den-sociëteit in het gebouw „Irene". Donderdag 17 februari: Vergadering van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in hotel Holter man. Spreker: de heer H. P. Camme- raat over: „Het Huishoudonderwijs". Zaterdag 19 februari: Zonnestraal-col lecte. Zaterdag 19 februari, 4 uur: Jaarverga dering van de afd. Holten ABTK „De Eendracht" in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman. Maandag 21 februari, 7.30 uur: Leden vergadering. van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten" in café „De Waag". Maandag 21 februari, 7.45 uur in ge bouw „Rehoboth": Vergadering van de A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje". Donderdag 24 februari, 8 uur: Gecom bineerde vergadering PJGO-af delin gen in hotel Holterman over: „Poli tieke stromingen". Vrijdag 25 februari, 7.30 uur: Ouder avond -van de Dorpsschool. Vrijdag 25 februari, 8 uur: Vrouwenwe reldgebedsdag in gebouw „Rehoboth". Vrijdagavond 4 maart in Zaal „Amici tia": Uitvoering Holtens Gemengd Koor met medewerking van Riek Bo- link-Landeweerd, sopraan. Zondag 6 februari 1966 Ned. Herv. Kerk: Holten: 10 uur ds Addink (Viering H. Av.) en 19 uur ds Israël (Viering H. Av.). Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek: 10 uur ds Israël (Viering H. Av.). Geref. Kerk: 10 uur ds Hoogkamp en 3 uur ds De Boer van Hellendoorn. In beide dien sten is het éne offer bestemd voor de Wereldhulpaktie. Bij de uitgang col lecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst (gebouw „Irene") 8.45 uur H. Mis. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 5 en zondag 6 februari: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2, tel. 1515. zodat nu op zaterdag 5 februari a.s. het gouden huwelijksfeest zal worden ge houden in café „De Wippert". De heer Brinks is 68 jaar en zijn echt genote 66 jaar. Beiden genieten nog een goede gezondheid en werken nog op het landbouwbedrijf. Het echtpaar heeft 4 zoons en 2 dochters, 8 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen. Geboren: Jan, zv W. Aaltink en J. W. Paalman, Look 43. Jan Willem Alber- tus, zv J. Stegeman en J. Oolbekkink, Burg. v. d. Borchstraat 10. Jeannette Marleen, dv J. G. P. Muller en J. Nijen Twilhaar, Larenseweg 48. Herman Johan, zv J. A. Aanstoot en M. J. Vene klaas, Beuseberg 126. Overleden: A. Kolkman, 86 jr., ev H. G. Marsman, Espelo 92. BEVOLKING: Vertrokken: G. H. Bosman en gezin van Dijkerhoek 77 naar Gorssel. Mej. J. v. d. Woude van Haarstraat 10 naar Oldehove. Gevonden: kleine meisjesfiets; rol ka bel; gouden halskettinkje; spons en zeem; damesfiets; damesarmbandhor loge. Verloren: drie portemonnaies met in houd; portemonnaiehuissleutel; etui met sleutels; meisjes-gymnastiekpakje; twee brillen. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8-22 uur, doch niet tussen 13-14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 1