JAARVERGADERING G.B.T.B. Vakbonden verwachten belangrijke beslissingen De lieer G» J. Ms legt funktie bij „Ons Belang" neer Voorzitter Landeweerd Grote verdeeldheid zeer te betreuren Vergadering A.R. Kiesvereniging „Welvaart en Opvoeding" mm 1 Tweede lustrum Espelose plattelandsvrouwen Nederlandsch Bijbelgenootschap DE VEEKA3TE VAN BOKS Jaarvergadering A.N.B. Spit, Spierpijn Overijsselrit en Motorcross De Pioniers verloren van Almelo 3 Zaterdag 22 januari 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD De leden van de afdeling Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB) kwamen dinsdagavond in gebouw „Reho- both" in jaarvergadering bijeen. Voorzit ter I-Im. Landeweerd las bij de aanvang het bijbelgedeelte Philippenzen 1 vers 27 tot 2 vs 16 en ging daarna voor in gebed. Na een woord van welkom sprak hij een openingswoord, waarbij hij herinnerde aan de uitzonderlijk natte zomer met veelal slecht oogstweer, omstandigheden, die voor een groot aantal landbouwers en veehouders resulteerden in fikse verlie zen of zeer matige bedrijfsuitkomsten. Tal van landbouwers in de z.g. nood- gebieden ondervinden nog dagelijks de moeilijkheden. Het is te hopen, dat de overheid maatregelen zal treffen die af doende zijn, zodat de getroffenen hun be drijf kunnen voortzetten. Voorzitter Landeweerd betreurde het, dat er onder de boeren nog steeds zo'n grote verdeeldheid heerst, wat vaak een slechte indruk wekt bij de overheid. We worden in deze tijd geplaatst met z'n vele vragen en problemen, in een tijd waarin we niet meer als eenling kunnen leven. We zullen als georganiseerde boeren onze stem moeten laten horen en bij de hogere instanties als eenheid onze wen sen op tafel moeten leggen. Wanneer we dat niet meer kunnen, dan worden we als vergeten groep in de hoek gedrukt. Zeker, er zijn nog vele redenen om dankbaar te zijn. Als we eens kijken naar die landen, waar men soms aan 't hoogst nodige nog gebrek heeft, dan past ons, niettegenstaande de moeilijkheden, gróte dankbaarheid jegens God, die ons nog in een zekere welvaart doet leven. Wanneer wij als christen ons ver trouwen op Hem stellen dan zal Hij ons helpen, al gaat het dan ook niet altijd zo als wij ons dat hadden gedacht als zijnde het beste. In de vrijdagavond onder voorzitter schap van de heer A. J. Nijkamp gehou den ledenvergadering van de plaatselijke afdeling van de A.R. Partij werden voor de op 23 maart a.s. te houden verkiezing voor de Provinciale Staten candidaat ge steld de heren Mr. Dr. J. Meulink, En schede; J. van Leeuwen, Wierden; Drs. J. J. Knibbe, Zwolle; M. Meeuwse Emmel- ooi'd;. P. A. Nawijn, Blokzijl; G. Rohaan, Markelo; H. J. van Heek, Almelo; J. J. Joldersma, Dedemsvaart; H. Bloemen- daal, Enter;. F. Dijkstra, Enschede; J. G. Schuitemaker, Hengelo; K. Rook, Mark nesse; mej. W. Boen-igter, Deventer; K. Hoekstra, Urk; A. Visser, Steenwijk; K. Edens, Hardenberg; S. U. de Boer, Deven ter; mej,. P. J. Groen, Ommen; E. Plasel- hoff, Vroomshoop; G. J. Bouwhuis, Den Ham. Besloten, werd medewerking te verlenen aan een forumavond, die belegd zal wor den door de plaatselijke afdeling van de P.J.G.O. Door een van de leden van de A.R. kiesvereniging zal deze avond in een toespraak van 5 a 7 minuten worden ge handeld over het Beginselprogram van de partij. Voor medewerking aan de fox-um- avond zijn alle partijen uitgenodigd, die in de raad van Holten vextegenwoordigd zijn. Elke afgevaardigde, (totaal 5) zal een korte toespraak houden en daarna zitting nemen in het forum om vragen te beant- woox'den die door de bezoekers worden gesteld. Als afgevaai'digden naar de op zater dag 12 februari a.s. te Utrecht te houden buitengewone deputatenvergadering wer den benoemd de heren J. van der Meulen en J. Wiggers. In de middagbijeenkomst zullen o.m. toespx-aken worden gehouden door mr. B. W. Biesheuvel, vice-ministex"- president, en de heer B. Roolvink, voor zitter van de A.R. Tweede Kamer-fractie. Nadat nog was besloten de volgende vergadering te houden op maandag 21 februari, werd deze bijeenkomst met dankgebed gesloten door de heer H. Lan deweerd. Voor de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen sprak maandagavond mevr. PI. H. C. Wartena- Bos, ziekenhuispredikante te Apeldoorn, in ,,'t Bonte Paard" over „Welvaart en opvoeding". Mévr. Wartena herinnerde aan de schrijnende toestanden van vóór de tweede wereldoorlog in de Drentse venen, waar plaggenhutten en kinderen in lompen niet tot de zeldzaamheden behoorden en schetste hoe na de bevi ijding betere so ciale toestanden zijn ontstaan. Men spreekt thans van welvaart en met be- tx-ekking tot de opvoeding der kinderen zijn belangrijk betere ontwikkelingskan sen ontstaan. Radio en televisie b.v. schep pen grote mogelijkheden. Een belangrijk voordeel noemde zij in dit opzicht, dat door de televisie de kindei'en kunnen zien hoe in de onderontwikkelde landen ont zettend veel ontbreekt, dat wij hier de ge woonste zaak van de wereld vinden. Een nadeel van die welvaart is, dat kin deren niet gauw blij meer te maken zijn. Kindex'en willen steeds meer en mooiere dingen bezitten. Spx-eekster ziet als een belangrijke factor bij de opvoeding o.a. het gebruik van eigen gemaakt speelgoed. Slechts de zon, de bloemen en de vogels zijn nog hetzelfde gebleven en vormen nog altijd een belangrijke bron van vreug de in de opvoeding. De presidente mevr. J. Reilink-Reijlink heeft spreekster dank gebracht voor haar leerzame voordracht, nadat deze nog tal van vragen van de aanwezige dames had beantwoord. We zien zo gemakkelijk dat wat ons nog ontbreekt en hebben helaas veel te weinig oog voor het vele goede, wat de Here ons dag in dag uit weer schenkt. Van het tellen van de zegeningen één voor één komt zo weinig terecht. Als navolgers van Christus moeten wij in voorspoed dankbaar en in tegenspoed geduldig zijn en in alles het oog gericht houden op Plem, die ons nooit zal begeven noch ver laten. JAARVERSLAGEN Uit het door de secretaris, de heer J. W. Hulsman, gelezen jaarverslag bleek o.m. dat één lid had bedankt wegens be ëindiging van het bedrijf. Het ledental daalde met één van 67 naar 66. Bij verhindering van de penningmees ter, de heer D. J. Bronsvoort, werd het financieel verslag uitgebracht door de secretaris. Er was over 1965 een batig saldo van f 94,47. De inkomsten en uitga ven bedroegen resp. f 3322,79 en f 3228,32. Blijkens mondeling rapport van de kas- cornrnissie, die bestond uit de heren M. Meijerink en A. Lubberdink, werden boe ken en bescheiden in orde bevonden. Tot leden van de controlecommissie 1966 wer den benoemd de heren A. Lubberdink en J. Meijer. Als bestuurslid werd herkozen de heer E. Teeselink, terwijl inplaats van de heer G. Stam gekozen werd de heer J. A. Kolk man. De voorzitter sprak een hartelijk woord van dank en waardering voor het vele werk dat de heer Stam een aantal jaren verrichtte. Na de pauze, waai'in koffie met koek werd gepi'esenteerd, vertoonde de heer R. Lanning uit Zwolle, hoofd van de afdeling Voorlichting CBTB in Overijssel, 't klank beeld „Ons Platteland"'. Meer dan honderd kleurendia's (o.a. Holtex-berg) werden vertoond. De vrij goed bezochte vergadering werd door de heer Lanning met dankgebed ge sloten. In de bcsturenvergadering van de NVV-bestuurdersbond, welke maandag avond in hotel Vosman gehouden werd, heeft de voorzitter, de heer H. Koop man, de verwachting uitgesproken, dat 1966 een jaar zal worden van grote ak- tiviteit in de vakbeweging. Hij wees op de zich snel ontwikkelende situatie met betrekking tot de loononderhandelingen en de kwestie georganiseerden-ongeor- ganiseerden en verzocht de bestuurders goed op hun hoede te zijn. Met verwij zing naar het demonstratief congres van de ABC, wees de voorzitter er op, dat de werkgevers grote aarzeling betonen bij hun positiebepaling. Hij deed een be roep op de talrijk opgekomen bestuur ders der plaatselijke vakbondsafdelin gen om, als zij geroepen worden, ook te komen. Het afgelopen jaar was een goed jaar met tal van vergaderingen en congres sen. Hij had wel enige kritiek op het feit, dat bij de spreekbeurt van drs Roe mers in „Amicitia" te veel Holtenaren r-?rr% --- TANKSCHEPEN IN KONVOOI OVER HET IJSSELMEER AMSTERDAM Twee tankschepen pas seren elkaar ter hoogte van het toekom- - O stige eiland EKEVSTAl). Dinsdagochtend zijn tegelijkertijd «en konvooi geladen Shell-tankers nit Amsterdam (1 schepen) en lege tankboten uit Lemmer (9 sche- pen) vertrokken om het IJsse|nieer over te steken. De vaartuigen werden vooraf- gegaan door sterke sleepboten, die het ijs braken. (Luchtfoto-ANP) Op feestelijke wijze heeft de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen woensdagavond haar tienjarig bestaan gevierd. Er werd gezongen, ge showd en een toneelstukje opgevoerd. Kortom, .er heerste veel gezelligheid in „Het Trefpunt", waar de herdenking plaats vond. Voor deze avond waren de besturen van de afdelingen Holten en Dijkerhoek uitgenodigd, alsmede de pro vinciale presidente, mevr. J. W. Nagel houtKlijzing, die in de oprichting der afdeling een belangrijk aandeel heeft ge had. In haar openingswoord sprak de pre sidente mevr. HolGroothof er haar vol doening over uit, dat ook zoveel echtge noten van de leden waren meegekomen. Zij gaf een overzicht van de belangrijkste gebeuidenissen en resultaten van de afge lopen tien jaar en bood het vijftigste lid mevr. Marsman'Stevens een bloemetje aan. Gezamenlijk werd het bondslied gezon gen. Ook werd een aantal door de 'heer W. Molendijk van 't Reusken gemaakte liedjes gezongen, die de stemming er echt in bi*achtén. Verdér werd een modeshow gehouden, waarbij door een achttal „Espclose schonen" kleding werd geshowd tot grote hilariteit van alle aanwezigen. Na de pauze brachten enkele leden en hun echtgenoten een klein toneelstukje voor het voetlicht getiteld „Kaarten op tafel", dat keurig was ingestudeerd. Er werd een verloting gehouden om de kosten te dekken en dingen aan te schaf fen, die in het nieuwe Verenigingsgebouw nog zeer te pas komen. Het was' een geslaagde avond, waar voor de presidente aan liet slot allen hartelijk dank bracht. Op donderdag 27 januari a.s. zal er in hetTrefpunt" te Espelo een bijeenkomst zijn van de plaatselijke afdelingen van Okkenbroek en Holten. Plet is zoveel als een jaarvergadering, met die verstande, dat er geen verslagen e.d. aan de orde komen, doch wel andere dingen. Zo zal ds v.d. Bent spreken over 't N.G.B. binnen en buiten Nedei'land. Verder zul len er dia's vertoond worden over Suri name en de Ned. Antillen. Van harte hopen de Besturen, dat velen deze bijzon dere avoncl zullen bijwonen i Indien er mensen zijn, die niet over een auto beschikken, dan kan men dit opge ven aan ds Israël, uiterlijk woensdag a.s. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Na zes en dertig jaar deze funktie te hebben vervuld, heeft de heer G. J. Boks in de vorige week vrijdagmiddag in hotel Holterman gehouden jaarver gadering van het Veefonds „Ons Be lang" het boekhoudexschap neergelegd. Voordien had zijn vader, wijlen de heer J. Th. Boks, reeds tien jaar de pennin gen van het fonds beheerd en de boek houding bijgehouden. De naam Boks is dan ook zo met dit veefonds verweven, dat tal van leden het niet anders ken nen als „De veekaste van Boks". De scheidende boekhouder zal worden opgevolgd door de heer E. Voordes, die in deze vergadering voor de laatste maal als voorzitter fungeerde. De heer Voordes heeft bedrijfsbeëindiging bij het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw aangevraagd en zijn nieuwe funktie, waarvoor hij unaniem door de leden werd aangewezen, voor lopig aangenomen. In zijn openingswoord tot de goed be zochte vergadering kon voorzitter Voor des optimistische geluiden laten horen. Over het jaar 1965 behoefde slechts één procent premie te worden geheven in tegenstelling tot voorgaande jaren, toen de omslag nooit minder dan twee pro cent bedx'oeg, terwijl het aantal onteige ningen dit jaar groter was. Deze cijfers werden o.m. uitgebracht in het jaarverslag van de heer Boks. De vereniging telde op 31 december j.l. 134 vaste en tijdelijke leden met 943 run deren tot een verzekerd bedrag van f532.480,-. Dertien ledexi hebben we gens opheffing vaxi het bedrijf het fonds verlaten. In het verslagjaar wer den van achttien leden runderen door dood of ziekte of ongeval onteigend, waarvoor hen eexx bedrag van f 10.350,- werd uitgekeerd, terwijl deze dieren c.q. huiden f2222,40 opbrachten. Met inbegrip vaxx eexi batig saldo ad f 11.644,75 van voorgaande jaren be droegen de inkomsten over 1965 in to taal f 19.529,64 en de uitgaven f 11.411.35, zodat het batig saldo is geslonken tot f 8.118,29. Voorts is er nog eexi kleine re serve ten behoeve van het in vroegere jaren gekweekte fonds voor herverze keringspremie tegen brandschade en/of hexnelvuur. Nadat cloor de heren J. Nijlaixd J.zn. en M. Tempelman als kascommissie was medegedeeld, dat zij boekhouding en kas in keurige staat hadden bevonden, werd aan de heer Boks met een woord van dank decharge verleend. BESTUURSWIJZIGINGEN Bij de hierna volgende bestuursver kiezing werden voor de heren M. Nij- 3and, Holtei'broek 66 en A. Nijhuis, Look 94, die meer dan dertig jaar deel heb ben uitgemaakt van het bestuur, en zich in verband met hun leeftijd niet her kiesbaar stelden, met meerderheid van stemmen gekozen de heren J. Oolbek- kink en J. H. Reevoort. De heer E. Prins werd met bijna algemene stemmen her kozen, terwijl in de plaats van de heer E. Voordes gekozen werd de heer E. Rei- link, Holtex'broek 58. De scheidende bestuursleden werd door de voorzitter dank gebracht voor hun uitstekende en langdurige arbeid in het belang van het fonds, welke woor den hij vergezeld liet gaan van eeix en veloppe met inhoud. DANKWOORD De heer Voordes richtte zich daarna in het bijzonder tot de heer Boks, die hij lof toezwaaide voor de uitnemende wijze waarop hij de belangen van het veefonds steeds behartigd heeft. Men had hem nog liever vier jaar gehouden om zijn veertigjarig jubileum te kun nen herdexiken, maar de motieven, wel ke de heer Boks tot zijn bedanken heb ben geleid, wilde spreker mede namens de vergadering gaarne billijken. Ook de heer Boks bood hij een geschenk onder couvert aan. Tenslotte heeft de nieuwe voorzitter, de heer E. Prins, de afgetreden voorzit ter met enkele woorden dank gebracht voor zijn arbeid voor het fonds en hem gelukgewenst met zijn "benoeming als boekhouder. In de jaarvergadering' van de afdeling Holten van de Algemene Ned. Bouwbe- drijfsbond, welke dinsdagavond gehouden werd in café Maats, onder voorzitterschap van de 2e voorzitter, de heer S. de V'ries. wex'den o.m. de jaarstukken behandeld. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer J. PI. Dangremond, bleek; dat het afgelopen jaar een batig saldohad opgeleverd en dat het ledental op het einde van het jaar 44 bedroeg. Na het verslag van de kascommissie. bestaande uit de 'heren H. J. Lammertink en B. A. Ophof, die boeken en kas in keurige staat hadden bevonden, werd- de penningmeester dank gebracht voor zijn goed beheer en werd hem decharge ver leend. Bij de ingekomen stukken werd het bondscongres dat van 19 tot en met 21 mei in Amsterdam zal worden gehouden uitvoerig besproken en wex'd als afge vaardigde aangewezen de heer H, Stuk- ker. Tijdens de róndvraag werden verschil- lende bondsaangelegenheden besproken en werd nog uitvoerig gediscussieerd over het vraagstuk „georganiseerdenongeor ganiseerden, dat de gemoederen in de vakbeweging bezig houdt. verstek lieten gaan, terwijl er wel bus sen waren met vakbondmensen uit Hel- lendoorn en Nijverdal. SAMENWERKING De heer Koopman constateerde met vreugde, dat de voorzitter van de CNV- besturenbond hem heeft medegedeeld, dat er problemen zijn, die men samen zou kunnen bespreken. Van een derge lijk overleg wil men gaarne gebruik ma ken. Bij de bespreking van de ingekomen stukken deelde de secretaris, de heer J. Calkhoven, mede, dat het NVV voorne mens is een belangrijke concentratie tot stand te brengen ten aanzien van de bureaux voor arbeidsrecht. Het aantal van 400 zal teruggebracht worden tot pl.m. 60 bureaux. De nieuwe districtsbestuurder, de heer J. C. Molenkamp te Almelo, die thans zijn taak van de heer G. K. Jansen heeft overgenomen, zal binnenkort met het bestuur kennis komen maken, terwijl een zestal afgevaardigden de bijeen komst van vrijdag 28 januari a.s. in „Het Hoekhuis" te Deventer zal bezoe ken ter kennismaking. HUURADVIESCOMMISSIE Van de zijde Van het districtbureau woi'dt met het oog op te verwachten problemen op het gebied van de huur verhogingen gewezen op het adres van de huuradviescommissie: H. J. v. Heek plein 55 te Enschede. Het bestuur zal in verband met het jubileum-congres van het NVV - 60 jaar - van 30 maart tot 3 april, een program ma van aktie voor ledenwerving en dergelijke opstellen. Bij de verkiezing van een zevende lid werd na een stemming tussen de he ren J. H. Dangremond en W. Beijers, laatstgenoemde met een gering stem- menverschil als zodanig gekozen. Blijkens mededeling van de secreta ris zal op maandag 14 februari a.s. in café Jansen een gespreksavond worden gehouden over de wijzigingen in de loonpolitiek en het vraagstuk georgani- seerden-ongeorganiseerden, waarbij de heer Beijers als gespreksleider zal op treden. O.p maandag 14 maart a.s. komt dan de districtsbestuurder van de ANB, de heer H. J. Wevers, in hotel Holter man deze vraagstukken nader behan delen. De leden van de vakbondsafde- lingen worden verzocht zoveel mogelijk aan deze ontwikkelingsavonden deel te nemen. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat de Zonnestraal-collecte gehouden zal worden van 1-14 februari a.s. Er werden reeds 800 Zonnestraal-loten 'geplaatst. ea reumatische pijnen wrjjft U eveneens weg met Het bestuur van de MAC- „De Holter- berg" heeft eexx aantrekkelijk winter- programma opgesteld en ter kennis van de leden gebracht. Daarin komen en kele belangrijke evenementen voor als de Overijsselrit 1966 en een Motorcross, maar er zal ook veel aandacht geschon ken worden aan het opvoeren van de verkeerskennis. Mexi heeft n.l. gemeend mee te moeten doen aan de jaarlijkse verkeerscompetitie van dé KNMV, wel ke dit jaar op woensdag 2 februari a.s. gehouden wordt. De datum van de Overijsselrit is be paald op zaterdag- 2 april a.s. Op zater dag' 30 april a.s., de verjaardag van Ko ningin Juliana, wordt een motorcross gehouden op het prachtig circuit op de Zuurberg in de buurtschap Beuseberg. VERKEERSCOMPETITIE Om de leden op de verkeei'scompetitie voor te bereiden, heeft men de heer Mout, van de autorijschool in Deven ter, bereid gevonden een tweetal inlei dende avonden te houden en wel op vrijdag 21 januari a.s. en vrijdag 28 ja nuari a.s. in het clublokaal café Vrug- gink. Zij beginnen om acht uur. De reeds genoemde verkeerscompetitie van de KNMV heeft plaats op woensdag 2 fe bruari a.s. in hotel Holterman en begint om precies 8 uur. Tenslotte is er nog een dropping vast gesteld op vrijdag 18 februari a.s. Ver trek om 19.30 uur vanaf clublokaal Vruggink. VOLLEDIG ONDERWIJZER De heer J. Nijexxdijk te Holten slaag de te Deventer voor de akte volledig be voegd onderwijzer. Het eerste tiental van de schaakclub ..De Pioniers" speelde donderdagavond in het clublokaal, hotel Holterman, een coxnpetitiewedstrijd voor de 3e klasse A van de Twentse Schaakbond tegen Al melo 3. De Holtenarexx verloren deze ont moeting met 4 y, tegen 5 punt. De individuele uitslagen warexi als volgt: W. D. Koopman-F. A. Götz 10 F. J. Hol-G. Klompjan 10 H. Roelofs-A. Broekma 01 C. van Geerestein-J. ten Hoope 01 H. H. J. Stukker-F. Berendse 10 B. van Beek-J. H. Neurink 01 P. H. van Doorn-B. Rijnders 01 G. J. Hoeve-M. A. Marteijn 01 A. Stukker-A. Peppels Yi-V* F. Gïoeiiewoudt-G. D. Németh' "l—

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 5