lenslen m Agenda i$Big*$erwïe Raadsvergadering Schoolhoofd Witmer naar Zwolle Verhoging abonnementsprijs Doctoraal sociologie Sfeervolle uitvoering Kerstoratorium „Soli Deo Gloria" Vrij3ag 24 'december 19G5 No. 51 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2per kwartaal Uitgave van de Stichting .Jloltens Nieuwsblad te Holten. Tele joon 05J/83 - 123j Adv.-prijs 115 mm. (a contantf 3,Iedere mm. meer 0J.2 Donderdag 23 december, 's avonds om 8 uur in gebouw „Rehoboth": Kerstwij ding Chr. Plattelandsvrouwen en -meisjes. Gasten hartelijk welkom. Vrijdag 24 december: Raiffeisenbank na 4 uur gesloten. Vrijdagavond 24 december (Kerst avond) Café ..De Waag" na 5 uur ge sloten. Vrijdag 24 december (Kerstavond): alle winkels om 5 uur gesloten. Ga rage EHAG na 6 uur (zie adv.). Vrijdag 24 december (Kerstavond), des avonds om 8 uur: Volkskerstzang op „Smidsbelt" met medewerking van de Holtense Muziekvereniging. Vrijdag 24 december: Vishandel J. Rei- naardus bakt 's avonds geen vis. Z'.aterdag 25 december (le Kerstdag): Stationskoïfiehuis van de heer M. Kalfsterman en café „De Waag" de gehele dag gesloten. Zaterdag 25 december: Cafétaria „De Molenbelt" en garage EHAG de ge hele dag gesloten. Dinsdag 28 december om 7.30 u.: Raads vergadering ten gemeentehuize. Vrijdag 31 december (Oudejaarsavond): alle winkels om 5 uur gesloten. Ga rage EHAG na 6 uur (zie adv.). Vrijdag 31 december: Raiffeisenbank de gehele dag gesloten (zie adv.). Vrijdag 31 december (Oudejaarsdag): Café „De Waag" na 5 uur gesloten. Vrijdag 31 december: Vishandel J. Rei- naardus bakt 's avonds geen vis. Zaterdag 1 januari: Cafétaria „De Mo lenbelt" de gehele dag gesloten (zie adv.). Zaterdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) Café „De Waag" tot 's middags 2 uur gesloten. Woensdag 5 januari, 's avonds om 8 u. in gebouw „Rehoboth": Jaarvergade ring Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Donderdag 6 januari: Hervatting van de schaakcompetitie „De Pioniers". op zaterdag 25 december (Eerste Kerstdag) en zondag 26 december (Tweede Kerstdag). Ned. Herv. Kerk: Holten: Vrijdag 24 december (Kerstavond) 's avonds 9 uur ds Addink. Eerste Kerstdag: 9 uur (met medewerking van het Herv. Kerkkoor) en 10.30 uur ds Is raël. Collecte voor „Kerk en Wereld". Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Tweede Kerstdag: 10 uur ds Schellingerhout van Mar- kelo. Collecte voor „Kerk en Wereld". Dijkerhoek: Eerste Kerstdag: 10 uur ds Addink. Collecte voor „Kerk en Wereld". Tweede Kerstdag: 10 uur ds Israël. Collecte voor „Kerk en Wereld". Geref. Kerk: Eerste Kerstdag: 10 uur ds Hoogkamp en 3 uur Zang- dienst met medewerking van de Hol tense Muziekvereniging „HMV". Tweede Kerstdag: 10 uur ds Schenk van Enter en 3 uur ds Bloem van Goor. Tijdens de Kerstdagen is het éne of fer bestemd voor de Zending. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. Kerkdienst (gebouw „Irene"): Vrijdag 24 december (Kerstavond) 's nachts 12 uur: Plechtige H. Mis met medewerking van het dames kerkkoor uit Nieuw-Heeten. Tweede Kerstdag: 8.45 uur H. Mis. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 25 december en zondag 26 december: de heer J. Warrink, Noor denbergstraat 19, tel. 1803. Geboren: Egbertdina Hendrika, dv G. J. Krieger en G. J. Nekkers, Borkeld 4. Jan Hendrik, zv J. Boode en H. Vor- kink, Look 88. Derk Jan, zv J. G. H. Schuppert en H. J. Haasjes, Dorpsstr. 3. Overleden: E. Dikkers, 56 jr., ev H. J. Rensen, Dorpsstraat 18. BEVOLKING: Ingekomen: A. A. Eggink van Laren (Gld.ï naar Diessenplasstraat 1. Mej. K. G. Biesboer van Den Ham naar Hol- terberg 46. Mevr. M. J. Arendshorst- Walvoort van Wisch naar Kozakken- straat 13. H. van den Berg van Al melo naar Industriestraat 12. De heer J. W. Witmer, hoofd der o.l. school te Dijkerhoek, is met ingang van een nader te bepalen datum benoemd tot hoofd der openbare lagere school, welke in aanbouw is in de wijk Holten- broek der gemeente Zwolle. De heer Witmer stond gelijktijdig no. 1 als hoofd ener school te Hoogeveen en te Naar- den, maar heeft inmiddels zijn voor melde benoeming aangenomen. Het is Kerstfeest geworden: Jezus Christus is geboren. Hij is gekomen! Hij heeft naar deze wereld omgezien; Hij heeft als het ware gebeld, of wat je ook kunt zeggen: Hij heeft geklopt en doet dat bij herhaling. Want Hij wil zo heel graag binnen gela ten worden. Dat is Kerst. Je zou kunnen zeggen: Er komt be zoek, want God is in deze wereld gekomen. En dat niet, om eens wat rond te kijken als een toerist, maar om te zoeken, wat ver loren was. Hij is dus op zoek naar mensen in nood. Niet alleen lichamelijke of materiële nood, maar ook geestelijke. Hij is ge komen om het weer „goed" te maken tussen God en mens. Om onze schuld te vergeven. Daarom klopt Hij ook aan onze harte- deur. In Jezus Christus wil God met ons praten. Hij wil ons bezoeken! Dat staat vast! Nu gaat het er maar om, of wij dit op prijs stellen; of wij open doen. Wanneer er een goede vriend op bezoek komt, zullen we vermoedelijk de deur met een reuze zwaai openen en enthou siast. zeggen: Kom binnen! Met Kerst klopt Jezus en Hij wil onze beste Vriend zijn. Nee, dit bezoek brengt geen heerlijke kerstkrans mee, of een Weih- nachtsstolle. Hij geeft wel iets anders, n.l. vergeving en dus blijdschap. Daarom is het feest met Kerst, want God laat deze wereld niet aan zijn lot over, maar heeft onze nood tot Zijn nood gemaakt. God heeft alles gezien; ons verdriet, angst, on zekerheid, eenzaamheid enz. Ook onze koppigheid. Het Kerstevangelie luidt: Zie, Ik sta aan de deur en Ik klop Er komt bezoek. Ook bij u. Jezus Christus wil graag binnen komen. Doe open! Waar Jezus binnen komt, is blijdschap en overgave. J. H. I. Op vrijdag, 17 december, traden alhier in het huwelijk de heer A. A. Eggink, opzichter bij de Rijkswaterstaat uit Laren en Mai'ietje ten Velde, directie-secre taresse te Holten. De bruid is o.m. secretaresse van de spo. tvex-eniging „Bato" en actief lid van de dames-gymnastiekafdeling. Haar mede-turnsters vormden bij het huwelijk een erehaag voor het bruidspaar. Gevonden: jcrry-can; paar dames wanten; z.g.a.n. brede wollen sjaal. Verloren: nylon-want; kinderhand- •schoen; damesportemonnaie met inh. Komen aanlopen: een teckel. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8-22 uur, doch niet tussen 13-14 uur. De gemeenteraad komt dinsdag 28 de cember des avonds 7.30 uur ten gemeen tehuize in openbare zitting bijeen ter be handeling van de volgende agenda: 1. Notulen van de openbare vergade ringen van 23 september en 17 november 1965. 2. a. Ingekomen stukken. - b. Mede delingen. 3. Vooi*stel tot verkoop van grond aan: a. de heer J. Veldhuis, alhier (recti ficatie raadsbesluit dd. 27 april 1964, nr. 1128)b. de heer J. Oolbekkink, alhier. 4. Voorstel tot ruiling van grond met: a. de heer J. J. Godschalk, alhier; b. de heer G. H. Aanstoot, alhier. 5. Voorstel tot vaststelling van het maximum bedrag der op te nemen kas geldleningen voor 1966. 6. Voorstel tot toekenning van uitke ringen aan het daarvoor in aanmerking komend gemeentepersoneel in vei'band met: a. nacalculatie „trend" over 1965; b. herziening van de salarisnormen vak onderwijzers. 7. Vooi'stel tot wijziging van de inter communale I.Z.A. regeling Overijssel. 8. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing en invordering van een aanlegbelasting. 9. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een bestemmingsplan voor het complex „de Haar". 10. Voorstel tot het benoemen van leden van de woonruimtecommissie. 11. Voorstel tot het benoemen van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim. 12. Voorstel tot nadere vaststelling en beschikbaarsetlling van: a. het bedag der vergoeding ex. art. 73, le lid der kleuteronderwijswet over de jaren 1962, 1963 en 1964 ten behoeve van de Christelijke Kleuterschool, alhier; Op donderdag 15 december traden alhier in het huwelijk de heer G. J. Tuitert. kantoorbediende en mejuffrouw Jannie Broekmaat, winkeljuffrouw, alhier. De bruidegom is actief voetballer bij de V.V. „Holten", vandaar, dat de junioren van zijn club een erehaag vormden toen het bruidspaar het gemeentehuis verliet. In verband met de sterk gestegen kos- ten voor het drukken van ons blad zien wij ons tot onze spijt genoodzaakt de I abonnementsprijs met ingang van 1 ja- I nuari '66 te verhogen met VIJFTIG cent j per kwartaal. Zij, die gireren, worden j beleefd verzocht hiermede wel rekening l te willen houden. De heer J. C. G. Brands te Holten slaagde aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen cum iaude voor het docto raal examen sociologie. De nieuwe doc torandus heeft zich als assistent verbon den aan de sociologische afdeling van ge noemde universiteit. De meeste mensen zijn zeer druk geweest met het treffen van voorbereidingen voor het nu snel nadei-ende Kei'stfeest. Wonderlijk, dat dit ieder jaar opnieuw zo is. Nu zeker, want de situatie in onze dagen is niet bepaald rooskleurig: Wat een ellende door natuurrampen; wat een honger en tweedracht! Nóg zijn er de politieke vluchtelingen; nóg zijn daar de spannin- gexx tussen volkeren en groepen en mensen onderling! Toch wordt er zeker ook dit Kerstfeest wéér uit volle borst gezongen: Ere zij God. vi'ede op aarde! Waarom? Is dat, omdat ieder mens ergens het heimwee kent naar rust; naar vi*ede; naar blijdschap? Spreekt Kerst ons daarom misschien zo aan, omdat we de idee hebben, dat het nu gaat gebéuren? Dat het nu gebeuren móét? We hebben allemaal wel eens voor een deur gestaan en gebeld. Je vraagt je dan wel eens af, hoe de ontvangst zal zijn; hoe je de bewoner zult aantreffeix enz. Er is gebeld: de vraag is nu maar, wat er gaat gebeuren. Zal er open gedaan worden? b. het voorschot op de vergoeding ex artikel 73, le lid der kleuteronderwijswet over het jaar 1965 ten behoeve van de Christelijke Kleuterschool, alhier. 13. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1965 (cTedieten voor herstel toi'enspits, aankoop boeken enz. t.b.v. M.E.A.O., bouw en inrichting zes- klassige noodschool Scholengemeen schap 14. Rondvraag. De Kerstoratorium-uitvoering door de Chr. Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" met medewerking van een aantal solisten, zaterdagavond in de Ned. Herv. Kerk, is weer een fraaie en gevoelvolle vertolking geworden van het Kerstevan gelie, dat door de Bijbel tot ons gekomen is. Het was de zestiende uitvoering in de achter ons liggende jaren, zoals Ds. R. A. Hoogkamp, Geref. predikant, in zijn openingswoord opmerkte, maar deze zang met haar vocale en instrumentale solis tische begeleiding boeit, dermate, dat velen storm en regen trotseerden om van deze uitvoering getuige te zijn. Niemand zal er spijt van gehad hebben. Met grote stilte en intens medeleven werden de verrichtingen van koor en solisten ge volgd. Het tijdens godsdienstoefeningen vaak hinderlijk kuchen en hoesten ont brak volkomen. Uitgevoerd werd het Weihnachts-orato- rium van de Duitse componist I-Ieinrich Barth, dat ook wat de vreemde taal be treft, onberispelijk door de koorleden werd uitgevoerd. Veel indruk maakte weer de zang van en de vertolking van de recitatieven door de sopraan Riek Bolink-Landeweerd uit Holten en de volumineuze bas van Henk van Mansjou, lid van het NCRV Vocaal Ensemble te Hilversum. In afwijking van tal van oratoria-uit voeringen die met orgelbegeleiding plaats vinden, had deze uitvoering plaats met piano-begeleiding door de Nijverdalse pianist Henny Slettenhaar, die zich uit stekend van zijn taak kweet. De samen zang werd, zoals men dat van hem ge wend is, op kundige wijze begeleid op het kerkorgel door de Holtense organist An ton Koopman. PASTORALE Bijzonder fraai klonk de pastorale „Die Hirten" (de herders), uitgevoerd door de hoboïst Johan Ponsteen uit Nijverdal met piano-begeleiding van zijn plaatsgenoot Henny Slettenhaar. In het gewelfde kerkgebouw kwam de muziek van de hobo goed tot zijn recht. De begeleiding en het interludium van het kerstlied „Stille nacht, heilige nacht", door de hobo, zal velen wellicht minder hebben aange sproken. Het gegeven van deze kerstzang is vol doende bekend om er uitvoerig bij stil te staan. Het oratorium begint met de samenzang der aanwezigen van „Komt allen tezamen". Na de voorgeschiedenis van de geboorte van Jezus komt het koor tot een climax, die zich, na een gepassio neerd begin, duidelijk demonstreert door de met kracht gezongen openbaring van de' geboorte en de komst van de herders naar de kribbe. Bijzonder fraai klonk na het spel van de hobo de zang van bas, vrouwenkoor, mannenkoor en het vol ledig koor, waarbij zijn vocale prestaties tot volle ontplooiing komen. Na het op treden van de sopraan klonk ook heel ge voelig het „Stille nacht, heilige nacht". Na een degelijke voorbereiding had de dirigent, de heer J. Plomp uit Nijverdal, het geheel goed in de hand en heeft hij met een sublieme uitvoering van deze niet zo eenvoudige kerstzang weer velen aan zich verplicht. Ds. C. C. Addink, Herv. predikant, die een kort slotwoord sprak, kon zich dan ook zeker de tolk van alle aanwezigen noemen toen hij de uitvoerenden voor deze mooie avond dank bracht. Samen zong men de slotzang „Daar is uit 's werelds duist're wolken een licht der lichten opgegaan".

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1