IN BLOEI WON lil LEVE! „Hoe voeden ess onderholden wij oms geloof" BAM mil or 13 LEDEN... Pil rol Welke voeding bij Eerw. Hr. Sciïellevis sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen leweiifgr, Zwolle en Raalte werken aan bn „public relations" P.v.d.A.-afdeling verdiepte zich reeds in de raadsverkiezingen 1966 Voetbalprogramma zwaar werk Holten moest in looi Iwart haar meerdere erkennen ALLES DRAAIT §1 MOEDEI Zaterdag 9 oktober 3965 Op 18 en 25 oktober zal in Rijssen weer een bloedafname-avtond worden georga niseerd door het Rode Kruis, als er tenminste [voldoende enthousiasme onder de bevolking bestaat, om zich als donor hiervoor op te geven. Het gaat nu eens niet om geld, maar enkel om nog geen halve liter van Uw bloed. Iedereen tussen 18 en 65 jaar die gezond is, kan dit makkelijk missen, daar bin nen korte tijd de hoeveelheid afgestaan bloed in Uw lichaam weer wordt bijgemaakt. Zoals U weet is de normale hoeveelheid bloed van een volwassene ongeveer 5 liter. Indien u zich hiervoor opgeeft, bent U beslist niet de enige; velen deden het vóór U en het is misschien aardig, te weten dat in 1963 bijna 210.000 mensen bloed hebben afgestaan als Roode Kruis donors. Dit is een respectabel aantal, maar in de praktijk blijkt, dat het eigenlijk toch nog niet genoeg is. In de loop der tijden, is men steeds meer tot de ontdekking gekomen hoe be langrijk de functie van het bloed is en hoe levensreddend hét kan zijn, indien men bloed of het daaruit gemaakte plas ma, toedient aan een patiënt met groot bloedverlies. Reeds in de grijze oudheid kende men aan liet bloed grote kracht toe en pro beerde men zelfs op de een of andere manier bloed aan de patiënten te geven. Soms liet men een zieke bloed drinken en ook werd geprobeerd schapenbloed aan een patiënt toe te dienen, zij het op gebrekkige en primitieve wijze. De meeste patiënten hebben deze „bloed transfusies niet overleefd Thans worden jaarlijks duizenden bloed transfusies aan patiënten in de ziekenhui zen gegeven en wèl met goed succes. En niet alleen bloedtransfusies Het bloed dat U nu gaat afstaan, wordt niet gebruikt voor een directe bloedtrans fusie, maar voor de bereiding van het even zo nodige plasma. Zoals U misschien weet is een fles bloed niet langer houdbaar dan twee, soms drie weken, waardoor het moeilijk is in de ziekenhuizen een „voorraad" bloed be schikbaar te hebben. Deze moeilijkheid werd opgelost, toen men ontdekte, dat het mogelijk was, de rode bloedcellen uit het bloed te halen, zodat er plasma overbleef. Dit plasma nu, is in gedroogde vorm wel zeven jaar houdbaar, terwijl het ef fect van een plasmatransfusie in vele gevallen bijna gelijk is aan die van een gewone bloedtransfusie. Het voordeel van plasma is tevens, dat het direct aan iedere patiënt kan worden toegediend, zonder dat eerst de bloedgroep behoeft te worden bepaald. Dit is vooral van belang bij grote ram pen, ongelukken e.d., waar snel hulp moet worden geboden. Daarom worden overal in het land fles sen plasma als voorraad bewaart, zodat men hierover in spoedgevallen direct kan beschikken. Behalve het zo nodige plasma, kunnen tegenwoordig uit bloed ook verschillende andere preparaten worden bereid, zoals o.a. gamma globuline, dat dient ter voor koming van bepaalde infectieziekten, zo als rode hond bij zwangeren, mazelen, geelzucht en waterpokken; fibrinogeen, dat levensreddend kan zijn bij bepaalde patiënten met een abnormale bloedings neiging (bloederziekte) en albumine, dat wordt, toegediend bij shock en bij lever en nierziekten. De bereiding van het plasma en de verschillende andere preparaten vindt plaats in het Centrdal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst te Amsterdam, 'waar op het gebied van bloed en bloed transfusie nog steeds nieuwe ontdekkin gen worden gedaan in het belang van de patiënten. Misschien ook nog eens voor U of een der Uwen? Het is onmogelijk, hier nu verder op in te gaan, maar één ding zal U duidelijk zijn: Het is beslist nodig dat U zich opgeeft als donor. Doe het nu bij de secretaresse van de plaatselijke afdeling mej. E. H. W. Vin cent, Molenbelterweg 24, tel. 1562 of bij hte bestuurslid de heer W. ten Berge, hotel Holterman, tel. 1214. De bloedplasma-avonden worden ge houden op maandag, 18 oktober en maan dag 25 oktober a.s. in het Volkspark. Men zie de aankondiging in dit nummer. HOLTENS NIEUWSBLAD De Vereniging „Nederlands Fabrikaat" organiseert op initiatief van de gemeente Deventer op 11 en 12 oktober a.s. een persexcursie naar de IJsselvallei voor sociaal- economische redacteuren van een groot aantal landelijke bladen, radio televisie en leden van de buitenlandse persvereniging, meer in het bijzonder de steden Deventer, Zwolle en Raalte. De deelnemers aan deze excursie worden maandag 11 oktober a.s. om 10.30 uur of ficieel ten stadhuize ontvangen door het college van burgemeester en wethouders van Deventer. Burgemeester mr. N. Bol- kestein zal een inleiding houden over het onderwerp „Deventer, een industrie stad met een te enge begrenzing". V'an 11.00 tot 12.00 uur maken de deelnemers aan de excursie alsmede een aantal ge nodigden een rondrit per bus door oud, nieuw en „toekomstig" Deventer. Wethouder Timmer en de directeur van de Dienst Openbare Werken, ir. G. A. M. van Maastrigt zullen tijdens deze bustocht als gidsen fungeren. Deze rondrit wordt onderbroken voor een bezoek aan de kunstijsbaan. Het programma vermeldt verder een inleiding van de voorzitter van de Deven ter Kring van Werkgevers, de heer R. Ankersmit, getiteld „Het industriële pa troon van Deventer" en een bezoek aan de n.v. Thomassen en Drijver, waar de president-directeur mr. B. ter Haar zal spreken en mr. J. den Hertog een lezing zal houden over het onderwerp „Marke ting". De avond van deze eerste dag zal wor den besloten met een diner in „Het Lösse Hoes" in Holten. De commissaris van de Koningin in Overijssl, Jhr. Mr. Dr. O.F. A. H. van Nispen tot Pannerden zal hier spreken over de mogelijkheden en proble men van West-Overijssel. Tijdens de tweede dag van de persex cursie zal het gezelschap ontvangen wor den door het gemeentebestuur van Raal te. De burgemeester van Raalte zal een inleiding houden over de problemen van een industrialiserende agrarische gemeen te, aansluitend zal de expositie „Raalte" worden bezocht en bestaat de gelegenheid voor de deelnemers aan de excursie ver schillende vertegenwoordigers van het bedrijfsleven uit Raalte en omgeving te ontmoeten. Het gezelschap vertrekt om 11.15 uur naar Zwolle, waar tijdens een ontvangst door het gemeentebestuur van Zwolle, burgemeester drs. J. A. F. Roeien zal spreken over „Zwolle, een kerngemeente", 's Middags staat een rondrit door Zwolle, een bezoek aan het industrieterrein en aansluitend een bezoek aan het confec tiebedrijf Mulder n.v. op het programma. Via Wijhe en Olst wordt om 16.00 uur teruggereden naar Deventer, waar tijdens een bijeenkomst in Hotel de Leeuwen- brug de deelnemers aan deze excursie, gastheren en andere genodigden nog enige tijd met elkaar van gedachten kun nen wisselen. Deze bijeenkomst zal het slot zijn van deze tweedaagse persexcur sie. De afdeling Holten van de Partij van de Arbeid heeft in haar dinsdagavond onder voorzitterschap van de heer A. Jansen in hotel Holterman gehouden ledenvergade ring besloten de heren L. Kaan en W. Beijers candidaat te stellen voor de provin ciale staten. Laatstgenoemde heeft reeds zitting als statenlid. Over de inhoud van de troonrede en de miljoenennota bleken de meningen ver deeld, hetgeen niet inhield, dat men geen waardering had voor de zeer positieve aanpak der problemen, die uit de mil joenennota van minister Vondeling blijkt. Het verschil van inzicht had meer betrek king op de wijze van financiering der vele miljoenen,, welke voor de nieuwe aanpak van hetregeringsprogramma noodzakelijk zijn. Door de secretaris, de heer Beijers, werd een uitvoerig overzicht gegeven van de procedure der gemeenteraadsver kiezing, welke in 1966 zal plaats vinden en waarbij het aantal raadsleden in ver band met het gestegen inwonertal zal worden uitgebreid van 11 op 13. De can- didaatstelling vindt plaats op 19 april en de .stemming op 1 juni u.a.v. Uiterlijk 1 december' a.s. zullen da leden bericht moeten ontvangen, dat zij vóór 1 januari 1966 namen van candidaten bij het be stuur kunnen indienen. Het concept verkiezingsprogramma voor de provinciale staten en de gemeen teraad dat op het verkiezingscongres van de partij op 27 november te Nijmegen zal worden vastgesteld, werd uitvoerig besproken. Bij de bespreking van de gemeentelijke aangelegenheden werd de aandacht er op gevestigd, dat het met het oog op de veiligheid der kinderen noodzakelijk is een omheining aan te brengen om de ber gingsvijver van overtollig regenwater ten oosten van het nieuwe slachthuis, terwijl het ook noodzakelijk geacht werd de toe gang tot de spoorlijn aldaar voor kinde ren te beveiligen. Op donderdag 30 september hield de Chr. Plattelandsvrouwen- en meisjesbond haar eerste vergadering van dit seizoen. De presidente, mevr. J. Rietberg-van Lin- denberg liet bij de aanvang zingen Ps. 98 2, waarna zij voorging in gebed. Het Schriftgedeelte las zij uit Fillipenzen 3 17-21 en 4:1- 9. In verband met deze eerste vergadering sprak zij een kort openingswoord. In ,'t bijzonder stond zij even stil bij de droevige gebeurtenissen der laatste tijd. V'erder wekte ze de leden op tot meer aktiviteit, meer propaganda. Laten we allemaal ons best doen en we tend dat ons een taak gegeven is. Jezus zegt, ik ben de weg en als we onze voeten op deze weg zetten dan kunnen we het alles aan. Aansluitend hierop werd ge zongen: „Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heren hand." Hierna wer den allen welkom geheten in 't bijzonder de „nieuwe gezichten" en de eerwaarde heer A. Schelle vis, catechist der Ned. Herv. Kerk te Holten, die deze avond een lezing zou houden. De notulen en het jaarverslag werden door de secretaresse, mevr. J. Schuppert-Stukker gelezen. De penningmeesteresse mevr. D. van de Meu- len-Kolkman bracht verslag uit van de penningen met (nog) een klein voordelig saldo. Met algemene stemmen werd be sloten de jaarlijkse contributie te verho gen! De beide dames werd dank gebracht voor de verslagen. De ingekomen stuk ken werden behandeld. Men kan zich voor de Bondsdag op 28 april '66 in Amster dam, opgeven bij de secretaresse. LEZING VAN DE HEER SCHELLEVIS De heer Schellevis kreeg nu het woord. Hij gaf een zeer mooie lezing over het onderwerp: „Hoe voeden en onderhouden wij ons geloof?" Voeden en onderhouden is noodzakelijk. Spreker gaf een goede tekst en uitleg hoe dit te doen in gemeen schappelijk-, gezins- en persoonlijk ver band. Wie het geloof wil voedèn en on derhouden, die doet wat in de gemeente, verenigingen, gesprekskringen, die zingt met het hart (door het zingen gaat de duivel op de vlucht) die bidt, niet alleen voor zichzelf, maar ook voor anderen. Leer ook de kinderen vroeg bidden en zing er een lied bij. Bidden is meer begon nen om te vragen, zingen is God te loven en te prijzen, dat leren de kinderen dan ook. Abonneer U op een Kerkblad, leef mee met andere kerken, woon konferen- ties bij. Het verruimt je denken. Woon ook eens andere kerkdiensten bij, hetzij via radio of T.V. Vergeet Uw dominee niet, praat eens met hem. Reageer eens op een preek, o.i.d. gerust kritisch (maar niet eigenwijs) dat werkt vruchtbaar naar twee kanten. Samenvattend zou ik willen zeggen, wees getrouw, tot eer van Zijn naam en tot heil van uzelf en u.w naaste, zo be sluit de heer Schellevis zijn mooie lezing. DISKUSSIEGROEPEN Na de pauze werd nog langdurig ge sproken in diskussiegroepen over enkele vragen. Hierna bracht de presidente de heer Schellevis dank voor z'n mooie lezing die bij allen in zeer goede smaak is ge vallen. Nadat nog gezongen was Gez. 300a 2 en de heer Schellevis de avond met dankgebed gesloten had, keerden de dames, later dan gewoonlijk het geval is, voldaan huiswaarts. Zaterdag: Hector aHolten a 3.55 u. GFC b—Holten b 3.55 u. Holten cVesos b 3.30 Zondag: Holten 1Unisson 1 2.30 u. Holten 2BWO 3 11.30 u. Haarlese Boys 2Holten 3 2.30 u. RV 3Holten 4 12.30 u. Zoals u wellicht weet, raden wij iedere volwassene aan, dagelijks te gebruiken: ruim V2 liter melk en/of karnemelk of yoghurt; 50 a 100 gram vlees, vis, ei of peulvruch ten (incl. hartige broodbelegging); een plak (pl.m. 15 g.) of meer kaas; 250 gram groente; 100 gram fruit; brood en aardappelen naar eetlust; matig boter of margarine en zoetigheid. Hoe zit liet nu met de voeding van hen, die zwaar werk doen; wat hebben zij extra nodig? Het zal u waarschijnlijk ver wonderen als wij zeggen: niet veel; wan neer het werk uit inspannende hersen arbeid bestaat, zelfs: helemaal niets. Wordt de voeding gebruikt, die wij hierboven vermeldden en wordt er bij het klaarmaken van de maaltijd voor gezorgd, dat de porties niet te groot en te vet ziin, dan kan er zeker zwaar hersenwerk op verricht worden. De extra energie, die ge moeid is met hersenarbeid vraagt geen extra voeding. Met zwaar lichamelijk werk is 't anders gesteld. Spier-arbeid hetzij als brood winning, hetzij uit pure liefhebberij ver richt vraagt extra calorieën en extra eiwitten en vitamines. Wat wordt nu eigenlijk verstaan onder zware arbeid? Het werk van de huisvrouw in het alge meen niet (ook al kan het heel vermoei end zijn), wèl dat van mensen, die veel zware lasten moeten tillen of verplaatsen. Zware arbeid verrichten bijvoorbeeld „bouwvakkers", zoals metselaars, grond werkers, transportarbeiders, sjouwers, sommige postbestellers, houthakkers. De kroon spant het werk van oogstarbeiders en haringvissers. Iemand die zwaai' werk verricht, heeft voor dat werk zélf meer voedsel nodig, maar ook voor het op peil houden van zijn extra-ontwikkelde spiermassa. Het is juist voor de conditie van de spieren niet helemaal onverschillig wat de „zware werker" eet: de voeding moet wat extra eiwitten en extra vitamines be vatten. Zwaar werk maakt dorstig en men kan twee vliegen in één klap slaan door in een werkpauze een eiwitrijke drank: melk of een melkdrank (karne melk, koffie met veel melk) te nuttigen. Deze goede gewoonte is al bij veel har de werkers ingeburgerd. Brood is eiwitrijk en calorierijk. Zij, die zwaar werk doen, eten gewoonlijk veel brood en zorgen daardoor al voor extra eiwitten en calorieën. Vooral als het niet alleen witbrood is (denk aan de vitami nes!) en zeker het grootste deel van de boterhammen van hartig beleg is voor zien, is voor goede broodmaaltijden ge zorgd. Bij volwassen werkers zal dit meestal wel zo zijn, bij de jonge genera tie, die de broodtrommel wil aanvullen met „lekkers", moet er misschien op ge let worden. Is extra vlees aan de warme maaltijd nodig? Wanneer extra melk en hartig broodbeleg is gebruikt, zijn grote porties vlees niet nodig, al is er niets op tegen. Veel mannen vinden aardappelen en jus belangrijker dan groente; toch is juist voor harde werkers een flinke portie groente van groot belang, alweer van wege de vitamines. Wanneer er gezinsleden in ploegen dienst werken, zal het af en toe nodig zijn, dat zij op een andere tijd dan de anderen eten. Dit geeft thuis natuurlijk extra werk, maar het beste is om zo weinig mo gelijk te laten merken, dat het extra werk is. Uit oogpunt van vitamine-voorziening is het niet goed, de na- of vóóreters steeds opgewarmde aardappelen en/of groente te geven. Maakt u de aardappelen en groen te daarom als regel vers klaar. U kunt ze wel voor het hele gezin tegelijk schillen of schoonmaken. Het meeste werk is dan achter de rug. Geeft u het eten wel eens opgewarmd, zorgt u dan voor een rauwkostslaatje als tweede groente of voor extra rauw fruit. Het gezellig en verzorgd opdienen van de maaltijd is zeer belangrijk voor hem die apart moet eten. 25Lsmetteloos' zuiver MEDE DOOR HET FALEN VAN HAAR DEFENSIE Een paar blunders van de Holtense de fensie hebben Rood Zwart uit Delden zon dag in het sportdal de overwinning op geleverd, waarmede niet gezegd wil zijn, dat deze overwinning van de Deldenaren niet verdiend zou zijn. Zij waren als com binatie vaak de meerdere, van de thuisclub, De eerste aanvallen kwamen van de bezoekers, die reeds na zes minuten door Spoolder de leiding namen (0-1). Nog geen minuut later liet dezelfde Holtense doelman een hoog maar houdbaar schot van dezelfde speler over zijn handen lo pen en was het 0-2. De Holtenaren waren door deze snelle voorsprong echter niet ontmoedigd en namen het initiatief geleidelijk over, waardoor een meer gelijk opgaand spel ontstond, dat in de 25ste minuut resul teerde in een tegenpunt van Wim Nijen huis, die via de binnenkant van de paal de Deldense doelman passeerde. Slecht wegwerken van de Holtense verdediging was er echter de oorzaak van, dat nog geen 3 minuten later ter Doest de voor sprong van de Deldenaren wist te ver groten, zodat met de stand 1-3 de rust inging. Het spel van de thuisclub was toen wel bijzonder rommelig. Na de hervatting kwam de thuisclub sterk opzetten en kreeg de situatie bin nen enkele minuten een geheel ander aanzien. In de 8ste minuut verkleinde Rini den Heijer met een fraaie kopbal uit een door Wim Nijenhuis uitstekend genomen corner de achterstand (2-3) en nog geen minuut later was het weer uit een corner van Wim Nijenhuis dat den Heijer de partijen op gelijke voet bracht, 3-3. Het was een enorme tegenvaller voor de Holtense spelers en het publiek toen Gerrit Stoer tien minuten later de bal in het strafschopgebied geheel onnodig met de hand wegsloeg en middenvoor Spoolder geen moeite had om zijn club met een strafschop weer de leiding te geven, 8-4. Hoe hard de Holtenaren ook werkten om nog gelijk te maken, er kwamen voor beide doelen nog wel spannende momen ten, maar gedoelpunt werd er niet meer. FEUILLETON door Tom Lodewijk 7) HOOFDSTUK III „Ze konden bij een niet komen „Raiffeisenbank". „Kan ik even juffrouw Treebergh spre ken?" „Daar spreekt u mee" zei Anneke, he vig blozend, want ze had meteen de stem herkend. Het was' nog nooit gebeurd dat zij op de bank nog wel door een man werd opgebeld. Ze geneerde zich verschrikkelijk. „O juffrouw Treebergh, hoe gaat het er mee?" Als' hij dacht dat zij de tijd had voor een gezellig babbeltje, dan had hij het mis. „Ik heb het erg druk" zei ze koeltjes. „O pardoni ja, u zit natuurlijk op uw werk ik wou even opbellen om te vragen of u zaterdagmiddag thuis bent." „Dat denk i!k wel ja", zei Anneke kort. Ze zag hoe de anderen de oren spitsten. Kletsdorp. Wat deed hij haar op kantoor op te bellen? Maar .ia, thuis hadden ze geen telefoonj" „Is het goed dat ik zaterdagmiddag even langs rij?" „Wel ja", zei Anneke zo onverschillig mogelijk. „U bent niks hartelijk". „Dat kan nu ook erg moeilijk." Ze hoorde hem lachen aan het andere eind. „Ja, dat kan ik me begrijpen, u zit zeker niet alleen. „Hèhè, eindelijk had hij de situatie door. „Nu, dan zal ik maar gauw ophangen. Dag juffrouw Treebergh, tot zaterdag dan!" Opgelucht legde ze de hoorn op de haak. Ze had het gesprek zo neutraal mogelijk gehouden. De anderen mochten denken wat ze wilden, Speier de boekhouder en Miesje de typiste. De Klerk, de directeur, was veel te discreet om zich er mee te bemoeien. Als juffrouw Treebergh hem iéts te vertellen had, zou ze dat zelf wel doen. Hij hield niet van privégesprekken tijdens kantoortijd, maar ten eerste kon ze er niets aan doen en ten tweede was ze er het type niet voor. Ziezo, dacht Barend Huyzer, dat had hij goed afgeschoten. Het was wel wen selijk, dat hij Anneke Treebergh deze week nog eens even zag en sprak voor hij een besluit nam. Het besluit dat zijn directeur die morgen van hem had ge vraagd. „Kijk es Huyzer, nou komt Groningen vrij, en je weet, dat is een van onze beste rayons. Jij bent een van onze beste men sen, ja, ik zit je niet te bepluimen, de cijfers wijzen het immers uit. Ik meen dat jij de eerste kans moet hebben om Tijsseling daar te gaan vervangen. Wat denk je ervan?" Barend zou anders geen moment ge aarzeld hebben. Groningen, dat betekende het hoofdvertegenwoordigersschap voor de drie noordelijke provinciën. Een dikke rozijn in de pudding van de N.V. Grobam, groothandel in bakkerij-artikelen. Maar Groningen, dat betekende een heel eind uit de buurt van Terwoerd, en Terwoerd kon wel eens een belangrijk punt in zijn leven worden. Kón want kon hij af gaan op één ontmoeting? „Je schijnt er nogal zwaar over te pie keren", zei de directeur een tikje wre velig, want hij had wel verwacht dat de zaak een-twee-drie beklonken zou zijn. „Meneer", zei Barend, „ik dank u allereerst voor het aanbod. Maar neemt u me niet kwalijk, dat ik wanneer het om heel belangrijke dingen gaat, het graag van alle kanten bekijk. Groningen is een heel belangrijk rayon, stelt heel andere eisen dan mijn tegenwoordige. Ik kan nu wel meteen toehappen, maar ik moet er terdege zeker van zijn dat ik het aankan, dat u er later geen spijt van krijgt." „Kom, kom", zei de directeur, „niet zo zwaartillend. Maar als je het zo bekijkt, ik vind het best, dat je niet over één nacht ijs gaat. Denk er het weekend eens rustig over na, er zit inderdaad nogal wat aan vast, maar maandag wou ik het wel graag van je weten, want als jij het niet zou doen, wat ik me haast niet kan voorstellen, dan wil Dooyer graag." „O ja," lachte Barend, „ongetwijfeld. Dank u wel meneer. Maandag weet u het." En daarom was het wel heel nood zakelijk dat hij zaterdag Anneke Tree bergh nog eens sprak. Het meisje had indruk op hem gemaakt. Hij was niet tot over zijn oren verliefd op haar, hij was geen snotjongen meer en zij was toch ook mintens al drie-, vier en twintig. Maar zij was toch het eerste meisje dat hem serieus had doen denken aan de toekomst een huwelijk. Misschien zouden ze kans zien samen met de auto een eindje te gaan rijden, ze kwam er ook niet zo vaak pit, en dan kon hij haar wat nader leren kennen. Veron derstel dat ze ook iets voelde voor hém! En dan ja, liet was natuurlijk heel wat om Groningen te laten liggen, en mis schien hoefde dat niet eens, wanneer hij maar een beetje zekerheid kon krijgen. Groningen was de wereld niet uit en er waren weekeinden en vakanties. Maar hij wilde deze stap niet doen, voor hij met Anneke gepraat had. En veron derstel dat ze Iets voelde voor een nader j kontakt, dan kon hij haar ook vertellen van zijn vooruitzichten, die nu bij de zaak toch wel bijzonder gunstig lagen. Hij wist dat men in Amsterdam speelde met de gedachte aan een volledig bijkantoor voor het noorden en dan werd de hoofdverte genwoordiger daar directeur. Maar hij had tegenover Anneke nog nergens op gezinspeeld. Ten eerste was ze wel erg kort geweest aan de telefoon, maar hij begreep, dat kon niet anders. Dat kind zat daar op zo'n kantoor in het dorp en bij het minste of geringste wist heel het dorp er méér van dan zij zelf. En trouwens, zaterdag kan het water wel met bakken van de hemel gieten, en dan was autorijden door een mooie om geving toch geen pretje. Nee, beter was het dat als een verras sing te bewaren. Fluitend pakte hij zijn tas en zocht zijn auto op, om ze voor vandaag weer te gaan verdienen. „Pas maar op meneer Huyzer", zei de portier die hem al fluitend zag naderen. „Vogeltjes die zo vroeg zingen „Pas jij maar op" lachte Barend „want ik ben niet voor de poes!" Anneke had er tegen op gezien het haar moeder te vertellen, maar vrijdagsavonds zei ze toch: „Morgen krijgen we visite". „Visite?", vroeg Tine Treebergh ver wonderd, een beetje opwakend uit haar

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2