K?"?Domp® Hoofdleidsters openbare kleuterscholen traden in het huwelijk Agenda 3m*geplijke Tentoonstelling Engelss schilders in Amicitia Voor de Kankerbestrijding Hengelaars op vistocht Pech voor Bergruiters in Zuidwolde (Dr.) Espelose Plattelandsvrouwen vergaderden Atletieksuccessen B. H. Lesterhuis Koeien in 't stamboek De Trekkers liepea in de prijzen Schietwedstrijden Schaakuitslagen Zaterdag 9 oktober 1965 No. 40 Jaargang 19 LTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 123j Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 8,Iedere mm. meer 0,12 Het plan Nagelhout, dat de uitwisseling beoogt van Nederlandse en buitenlandse schilders, heeft opnieuw gestalte gekre gen door de komst van twee Engelse schilderessen en zes schilders, nu drie weken geleden, die in de hotels in Holten en Hellendoorn een gastvrij onderdak ge vonden hebben om hier te werken en in drukken op te doen. Zij komen uit het uiterste zuiden van het graafschap Cornwall, uit het berg- en rotsachtig gebied van West Pen with, op de uiterste zuid-oostpunt van Engeland, met o.a. de plaatsen Penzane, Newlyn, St. Lues en St. Erth. Voor Margo Maeckelberghe, de echtge note van een uit België afkomstige arts, Jeremy en Mary le Grice, Ken Symonds, Bob Bourne, Michael Praed, Dereck Gu thrie en Giles Auty is het verblijf in onze, voor hun begrippen zeer vlakke omgeving een bijzondere belevenis, omdat hier het licht en kleurschakeringen zo heel an ders zijn dan in hun op 700 a 900 meter hoogte gelegen woongebied. De vlakte kennen zij niet en daarom ligt voor hen de horizon heel anders dan in Cornwall. Dat maakt het werken heel wat moei lijker dan zij gewend zijn, maar hun ver blijf in Holten en Hellendoorn hebben zij toch willen laten resulteren in een ten toonstelling van het werk, dat zij hier ge maakt hebben. DE EXPOSITIE De expositie werd donderdagmiddag geopend door onze burgemeester, Mr. Enklaar. Het college van b. en w. had er zijn wekelijkse vergadering voor onder broken om gezamenlijk de in „Amicitia" opgehangen schilderijen en kleinere werk stukken in ogenschouw te nemen. Dat zijn er nog heel wat, want de Engelse kunstenaars zijn in de korte spanne tijds, die zij hier hebben kunnen werken, zeer productief geweest, zodat de wanden van de feestzaal „Amicitia" met een zeer ge varieerde collectie picturale kunst zijn behangen. In zijn openingswoord herinnerde Mr. Enklaar er aan, dat zeven jaar geleden Franse schilders hier voor het eerst hun tentoonstelling hielden in de raadzaal en dat daarna Belgen. Monagasken, Zwitsers en kunstenaars van andere nationaliteit gevolgd zijn om de schildersuitwisseling, die door dokter Nagelhout op gang werd gebracht en gepropageerd, de prettige er varingen deelachtig te worden. Wij zijn altijd blij met dit streven om kunstenaars van vele nationaliteiten naar hier te brengen door de gastvrijheid van de hotelhouders. De burgemeester hoopte, dat ook de Engelse kunstenaars veel mooie schilderijen zullen kunnen maken om de mensen in hun landstreek een beeld te geven van de impressies, welke zij hier hebben opgedaan en verklaarde daarmee de expositie voor geopend. Dokter Nagelhout dankte de burge meester en zeide tot zijn Engelse vrien den: „Ik vertelde U van de Holtense ho telhouders en van de Holtense bevolking. Heb ik teveel gezegd?", waarop een spon taan „No" volgde. De twee schilderessen en de zes schilders hebben hun werken groepsgewijze een plaats aan de wand gegeven. Bij de eerste aanblik maakt de gevarieerdheid van hun werken misschien een wat rommelige in druk. Naarmate men echter wat nader kennis neemt van de grote en kleine schil derijen komt men onder de bekoring van het tentoongestelde. Het zijn uiteraard wat vluchtige com posities, omdat de overgang van Corn wall naar het Overijssels landschap wel zeer groot is, maar tal van landschappen en dorpsgezichten zullen de bezoekers zeker aanspreken. Ook de portretkunst is beoefend en de meer abstracte kunst. Het zou te ver voeren om hier een op somming te geven van ai liet werk dat er hangt, Men kan het zeil gaan zien, want het tentoongestelde is nog te be zichtigen vrijdagavond van 6 tot 10 uur en zaterdag van 10 tot 6 uur. De Engelse gasten zullen het zeer op prijs stellen, dat de bewoners van deze streek, die hen zo welwillend en sympa thiek tegemoet treden, van hun werken willen komen kennis nemen. Zij zijn n.l. zeer blij met de gastvrijheid, welke zij hier ondervinden van de hotelhouders. Zij zijn daarover niet alleen zeer en thousiast, maar eigenlijk nog meer ver wonderd dat dit zo kan en hebben dan ook bijzondere waardering voor dokter Nagel hout, die tijdens zijn vakantie in Enge land dit alles regelde. In een prettige en ongedwongen sfeer zijn de Engelsen donderdagmorgen ont vangen op het gemeentehuis, waarbij de burgemeester herinnerde aan hun grote voorman Winston Churchill en hetgeen Engeland gedaan heeft voor onze bevrij ding. Hier was het, dat Margo Maeckel berghe mede namens haar vrienden dankte voor de ondervonden gastvrijheid en voor de prettige invitatie, die dokter Nagelhout hen bezorgde. Het echtpaar Le Grice verblijft in de hotels „De Uitkijk" te. Hellendoorn en „Dalzicht" te Nijverdal en de overige kunstschilders vertoeven in de hotels „Hoog Holten", „De Dieken", „Holter- man", „t Lösse Hoes", „In den Swarten Ruyter" en „Vosman". Hier vonden in het kader van het plan Nagelhout ook reeds Belgen, Fransen, Zwitsers en Monagasken een gastvrij onderdak, die heel wat mooie werken daar achterlieten voor deze gast vrijheid. Een van de Engelse kunstenaars noemde dit streven van dokter Nagelhout „Een raam, waar frisse lucht binnen stroomt'. Onder een enorme belangstelling werd woensdagmorgen ten gemeentehuize het huwelijk voltrokken tussen mej. Gerrie Post en de heer Gé Slotman. De bruid is sedert een aantal jaren hoofdleidster van de openbare kleuterschool in de Tuin straat en is tevens akela van de padvin ders der Waardenborghgroep. Toen het bruidspaar het gemeentehuis verliet, waar de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. de huwelijksvoltrekking had verricht, vormden de feestelijk uitgedoste- kleuters een lange erehaag, gevolgd door een groep welpen, die zich langs de Dorpsstraat hadden opgesteld. De bruid beantwoordde op gelijke wijze hun pad- vindersgroet. Er had zich een groot aan tal belangstellenden voor het gemeente huis verzameld, zodat de politie het ver keer tijdelijk moest omleiden. Tijdens een apparte receptie werden de kleuters ge- tracteerd en boden zij hun cadeaus aan. Het bruidspaar temidden van kleuters en welpen Ook in Twello waren de kleuters aanwezig HUWELIJK MEJ. GEERS De kleuterscholen verkeren al enige weken in feeststem ming. want voordat juffrouw Post trouwde met de heer Slotman, was juffrouw Geers, de hoofdleidstcr van de open bare kleuterschool op de Kol al in het huwelijk getreden met de heer H. Wittenberg, n.l. op vrijdag '24 september. Dit huwelijk werd voltrokken in het gemeentehuis van Voorst te Twello. Met een bus zijr. de kleuters van hun schoool naar Twello gereisd om de erehaag voor het gemeentehuis te vormen en om feestelijk onthaald te worden op de receptie. Daar werden ook de cadeaus aan geboden. Mevr. Wittenberg-Geers is al enige jaren leidster aan de kleuterschool in de Tuinstraat geweest. Zij heeft echter altijd in tijdelijke ruimten gewerkt. Eerst in de Boerenleenbank, later in het noodgebouw aan de Vixseboxsestraat. Sinds augustus is zij daar hoofdleid- ster terwijl een tweede klasje met mej. Moorman als leidster weer tijdelijk in een lokaliteit van het B.B.-gebouw is onder gebracht. Evenals mevr. Slotman-Post blijft mevr. Wittenberg-Geers nog op haar post in de school. Zij woont te Terwolde. De door de afdeling Holten der Ned. Vereniging tot steun aan liet Koningin Wilhelminafonds georganiseerde collecte voor de kankerbestrijding heeft f 1600,04 opgebracht. De gulle gevers en collectanten wordt dank gebracht voor deze mooie opbrengst. De hengelsportvereniging „De Riet voorn" te Holten maakt zaterdag 16 okt. a.s. voor de tweede maal dit jaar een „vis tocht" naar Tacozijl bij Lemmer. Het aan tal deelnemers bedraagt 34. Vertrek per OAD-bus om 5 uur vanaf het OAD-station. De Markelose deelnemers vertrekken al daar vanaf het gemeentehuis om 4.4-5 uur voormiddags. Twaalf leden van de Land. Rij vereni ging „Bergruiters" hebben zaterdag 3 ok tober deelgenomen aan de crosè-country georganiseerd door de L. R. „Ceres" te Zuidwolde (Dr.). In het parcours dat was uitgezet over een vrij heuvelachtig terrein waren een aantal hindei'nissen geplaatst en door de deelnemers aan de zware cross moest te vens nog een brede sloot worden „ge nomen". De lengte van het parcours bedroeg, voor de lichte cross en damescross plm. 2500 meter en voor de zware ci-oss plm. I 3000 meter. Zware cross: 1. J. Lubberink, De Wijk, 6 min. 05 sec.; 2. Jan Müller, met „Johny", 6 min. 11.8 sec.; 5. Tonny Beijerink met „Dominique", 6 min. 28 sec.; 6. Jan Jacob ter Horst met „Sonja", 6 min. 40.8 sec. Jan Müller die de het vorig jaar gewon nen fraaie wisselbeker moest verdedigen deed dit tot enkele honderden meters voor de finish voortreffelijk doch een slip waardoor hij even uit het zadel raakte maakte aan alle goede voornemens een einde. Het „oponthoud" kootte zeker 10 kostbare seconden en de zege en de beker. Pech was er ook voor Teun Beldman Jr. die met „Puzla Koning" zeer snel van start ging. Hij reed prachtig doch moest halvei'wege de course afstappen omdat z'n edele viervoeter een longbloeding kreeg. Damescross: 9. Ankie Ketting met „Morningstar", 6 min. 16.6 sec.; 13. Martien Jansen met „Maybe" 8 min. 17.5 sec. Lichte cross: 4. G. Bolink met „Hetty", 5' min. 40.8 sec.; 29 W. Aaltink met „Perhaps", 7 min. 16 sec.; 31. W. Dcrkscn met ..Voske", 7 min. 40.4 sec. Op dinsdag 28 september hielden de Espelose Plattelandsvrouwen hun eerste vergadering in dit seizoen, die onder lei ding stond van mevr. Hol-Groothoff. Nadat de ingekomen stukken waren be handeld werd het winterprogramma vast gesteld dat er aanlokkelijk uitzag. Na de pauze werden door de heer Hol dia's vertoond over Joegoslavië, terwijl mevr. Hol er hun reisbelevenissen bij vertelde. Het was al vrij laat toen allen hoogst voldaan huiswaarts gingen. Het echtpaar Hol-Groothoff komt voor deze avond veel dank toe. Bij de oostelijke politiekampioenschap- pen donderdag door de politievereniging van het gewest Arnhem te Apeldoorn ge organiseerd, behaalde onze plaatsgenoot, wachtmeester B. H. Lesterhuis vijf eer ste prijzen te weten 100 meter harlopen in 11 seconden, verspringen 6.57 meter, kogelstoten 13.33 meter en hoogspringen 1.82 meter. Voorts wierp hij de discus (buiten mededinging) 40.72 meter. Tijdens de atletiek-ontmoeting Twente Münsterland van de K.N.A.U. zaterdag te Enschede in het Diekmanstadion gehou den, kwam hij eveneens tot zeer goede prestaties te weten speerwerpen 51.13 meter, hoogspringen 1.83 meter, discus werpen 37 meter en kogelstoten 12.45 meter. Door de inspecteur van het Ned. Rund vee Stamboek (NRS) de heer A. N. Lan- deweerd te Harfsen, werden de volgende dieren in de stamboek registers ingeschre ven: Roosje 3 met B-f en 82 punten en Ju- liaantje 9 met B en 76 punten, beiden van G. Rensen, Elsje 12 met B- en 74 punten van A. Jurjens. GESLAAGD Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het 2e gedeelte Kandidaats examen Geneeskunde de heer S. Ekkel- kamp, Larenseweg. Op zaterdag 25 september liepen de se nioren van de wandelsportvereniging „De Trekkers" een wandeltocht in Hengelo en behaalden daar met 56 punten een eer volle 3e plaats. De eerste prijs was voor „De Flierefluiters" uit Almelo met 57 p. en de 2e plaats voor „K.S.W." uit Nijver dal met 56 Vs p. Op 2 oktober liepen de senioren in De venter, waar zij een le plaats behaalden met 56'/2 P-, evenals „Jan Ligthart" uit Winterswijk. A.s. zaterdag 9 oktober gaan de junio ren naar Epe (Gld.). Ondanks het feit, dat er hier weer enkele nieuwe leden hun eerste tocht lopen, heeft het bestuur goede hoop op een redelijke plaats. Bij de vrijdagavond in zaal Vosman ge houden schietwedstrijden voor de onder linge clubcompetities van de schietvereni ging „De Eendracht" werden de volgende uitslagen genoteerd: Vuurbuks afd. A: G. Jansen 37 p.; J. Haan 34 p. Afd. B: J. Manenschijn 37 p.; G. Schuppert 36 p. Windbukscompetitie: 1 A. Vincent 45 p.; 2 J. A. Aanstoot 44 p.; 3 J. Haan 44 p.; 4 G. Jansen 44 p. Windbuks vrije baan: 1 G. Jansen 35 p.; 2 J. Bouwhuis 35 p.; 3 J. Manenschijn 34 p.; 4 J. Haan 34 p. EERSTE GEDEELTE G.A. II De heer K. B. Koning, hoofdcommies ter secretarie, slaagde te 's-Gravenhage voor het le gedeelte van het examen G.A. II. MAATKLEERMAKER De heer J. Beltman slaagde te Utrecht voor het diploma Maatkleermaker gezel Door de leden van de schaakclub „De Pioniers" werden donderdagavond in het clublokaal Holterman de volgende wed strijden gespeeld voor de 4e ronde van de onderlinge schaakcompetitie: P. H. van DoornS. Krako 1-0 C. v. Geerestein—H. H. J. Stukker V2—V2 F. GroenewoudtJ. Steenbergen 10 H. HeusinkveldH. Roelofs 0^1 G. J. HoeveJ. P. Poll Jonker 10 B. v. BeekW. D. Koopman afgebr. A. J. C. Brandsmevr. Hol 10 De uitslagen van de vorige week ge speelde derde ronde waren: H. H. J. StukkerP. H. v. Doorn 10 A. StukkerC. v. Geerestein 10 H. RoelofsF. Groenewoudt afgebr. W. D, KoopmanH. J. Hol 10 Zaterdag 9 oktober, 14.57 uur: Vertrek naar kaderbijeenkomst NVV te Deven ter (zie bericht). Zaterdag 9 oktober, 7.30 uur: Dropping PJGO vanaf de Coöp. Aan- en Ver koopvereniging te Holten. Zaterdag 9 oktober, 7.30 u.: Grote dans en showavond in „Amicitia". Dinsdag 12 en woensdag 13 oktober: fa. Ten V'elde, Oranjestraat gesloten (zie adv.) Donderdag, 14 oktober: Provinciale dag Hervormde Vrouwengroepen te Zwolle. Vertrek Smidsbelt 8.15 uur v.m. Zaterdag, 16 oktober, 7.30 uur: Grote dans-en showavond in Amicitia. Maandag 18 oktober: Bloedplasma-ak- tie van het Ned. Roode Kruis in het Parkgebouw te Rijssen. Donderdag 21 oktober, 8 uur: Gezins- weekavond voor ouders en jeugd in „Irene". Spreker: drs N. van Bok horst (psycholoog) over: „Gezag en vrijheid in de opvoeding". Zaterdag 23 oktober, 2 uur: Kindervoor stelling NW Bestuurdersbond voor kinderen leden en niet-leden in „Ami citia" met „Stadhuis op stelten". Maandag 25 oktober: Bloedplasma-ak- tie van het Ned. Roode Kruis in het Parkgebouw te Rijssen. Maandag, 25 oktober, 8 uur: Ledenverga- deiüng Vereniging „Jong Holten" afd. PJGO in café „Het Bonte Paard". Zondag 10 oktober 1965 Ned. Herv, Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur WelEerw. heer Schellevis. Collecte voor de Regionale Commissie voor het Zuiden. Dijkerhoek: 10.00 uur ds Israël. Collec te voor de Regionale Commissie voor het Zuiden. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 en 15.00 uur ds R. A. Hoog kamp 'Bed. H. Av.t. in alle diensten is het ene offer voor het Fonds Alge meen Kerkelijke Arbeid (F.A.K.A.). Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. Kerkdienst. Zondag om 8.45 uur (precies) H. Mis in gebouw „Irene". Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 9 en zondag 10 oktober: de heer J. Warrink, Noordenbergstraat 19, tel. 1803. HOLTEN Geboren: Hendrik, zv. A. Stevens en M. J. Veneklaas, Beuseberg 40. Gerrit- jen Harmina, dv. J. E. Tulier en P. J. A. Holmer, Deventerweg 7. Ondertrouwd: G. A. J. Cents, 27 jr, Hellendoorn en A. J. C. Kemper, 30 jr, Holten. Getrouwd: A. Hofhuis, 26 jr, Markelo en A. A. Dollekamp, 22 jr. Larenseweg 18. G. Slotman, 25 jr, en G. Post, 25 jr, bei den Oranjestraat 75. BEVOLKING Ingekomen: Mej. J. A. Lubbers, van Purmerend naar Holterberg 41a. G. H. Jacobs en echtgen. v. Deventer n. Oranje straat 38. M. van Till en gezin v. Loe- nen n. Holterbroek 37. B. Nijmeijer en echtgen. van Rijssen n. Zomerhuisjesterr. D 2b. W. A. Kaizer v. Nijverdal n. Hof- fesstraat 12. Sj. Krakau v. Gorredijk- Kortezwaag n. Oranjestraat 21. Vertrokken: H. D. Grobben v. Kei'k- hofsweg 2 n. Utrecht. G. H. T. Lubbers v. Holterberg 41 n. Amsterdam. Mevr. J. P. C. Broeksmit-Middelbeek v. Holter berg 38 n. Velp. Gevonden: blauwe jekker 'met capu chon en ritssluiting»; bril in etui: paar witte zeemleren handschoenen: meisjes- fiets, merk „Gazelle"; bos sleutels aan ketting. Verloren: blauwe nylonjas; verrekij ker; leesbril; werkmap (van chauffeur) paar blauwe gymnastiekschoenen; pad vinders (welpen) pet; grijs wollen kinder- vest; gouden schakelarmband met daar aan een gouden vijfje. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie 'doch niet tussen 12 en 14 uur) te Holten, Dorpsstraat 22, telef. 1352.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1