■■BS DIERENDAG- MENSENDAG Modehuis Wonnink bracht weer een aantrekkelijke najaarsshow Agenda KERKDIENSTEN Jonge Kerk Actie Individuele Zelfbescherming m 1SIMÜ Bergruiters wonnen in Delft aangereden Plattelandsmeisjes laten zich droppen Navlucht der duiven Meisje door auto BURGERLIJKE STAND Zaterdag 2 oktober 1965 No. 59 Jaargang 19 HQLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05J/83 -123j Adv.-prijs 1—15 mm. (d contant) f 8,—. Iedere mm. meer 0,12 De Jonge Kerk gaat weer van start met haar maandelijkse discussie-avonden op maandag 4 oktober a.s. De eerste bijeenkomst wordt gehouden ten huize van Ds. Israël. Aanvang half 8. Het eerste onderwerp van het winter- programma is gewijd aan: „De rassen discriminatie". Een onderwerp, waar al heel veel over gesproken is en waar ook nog wel heel veel over gesproken zal wor den. Maar dat houdt niet in, dat wij er niet meer over behoeven te praten, want zolang deze mensen niet als mensen kun nen leven, mogen wij er niet over zwijgen. Hartelijk wekken wij al diegenen, die deze mening delen op, deze Jonge Kerk- avond te bezoeken. Het is leerzaam en het is bovendien nog gezellig ook. Officiële publikaties ONTTREKKING AAN HET OPENBAAR VERKEER ZIJTAK PASMANSWEG Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat het raadsbesluit d.d. 26 mei 1965, nr. 1597, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provincie Overijssel bij besluit van 30 juni 1965, 3e afdeling, nr. 30108, tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een zijtak van de Pasmansweg (weg nr. 83 van de we genlegger) vanaf 1 oktober 1965, gedu rende veertien dagen ter gemeente-se cretarie voor een ieder ter inzage ligt. Holten, 27 september 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. UITBREIDINGSPLAN DORP HOLTEN De burgemeester van Holten maakt in verband met het bepaalde in arti kel 11, lid 2 van de overgangswet ruim telijke ordening en volkshuisvesting be kend, dat Gedeputeerde Staten van Overijssel bij beschikking van 13 sep tember 1965, 4e afd., nr. 38927, goed keuring hebben verleend aan de bij be sluit van de raad der gemeente Holten d.d. 26 mei 1965, nr. 1686 vastgestelde partiële herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen voor het dorp Holten. Het goedgekeurde plan ligt vanaf 6 oktober 1965 gedurende een maand voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage. Binnen de hierboven gestelde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwa ren zowel tot de gemeenteraad als tot de Gedeputeerde- Staten hebben ge wend, bij de Kroon in beroep komen. Holten, 30 september 1965. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. Zoals bekend, is al verschillende malen in onze gemeente voorlichting gegeven over de beveiliging van gezin en huis in tijd van oorlog of bij z.g. rampen in vredestijd. Deze actie wordt gevoerd on der de naam: „Door vrouwen aan vrouwen, één op vijf". Op donderdagmiddag 7 oktober a.s. zal in dit kader aan de hand van een televi sie-uitzending een voor het gehele land groot opgezette voorlichtingsactie wor den gehouden. Op deze middag zal de Stichting Socu- tera een televisie-uitzending wijden aan het brandgevaar thuis, waarbij o.m. het blussen van brandjes met eenvoudige middelen zal worden getoond. Deze film behoeft echter een nadere toelichting en bespreking, wil het doel, dat zij beoogt, tot haar recht komen. In verband hiermee heeft de „Actie in dividuele zelfbescherming" mij verzocht een samenkomst van alle Holter dames te organiseren, zoals dat ook in andere gemeenten geschiedt, met het doel deze t.v.-film te bekijken en te bespreken. Aan de orde komt de meest doeltref fende bestrijding van gevolgen van vre- des- en oorlogsrampen, onder welke laat ste mede begrepen zijn de gevolgen van kernexplosies radio-activiteit) Het betreft een onderwerp, dat ons allen aangaat. Hoe meer wij op de hoogte zijn, des te beter kunnen wij ons gezin beschermen, wanneer er onverhoopt rampspoedige dingen mochten gebeuren. Alle huisvrouwen van Holten nodig ik daarom uit a.s. donderdagmiddag 7 okt. om 14 uur in de Aula van de ULO-school bijeen te komen, teneinde de televisie film te volgen, waarbij tevens voorlichting zal worden gegeven. C. P. K. ENKLAAR— VAN ANDEL. GESLAAGD De heer W. Schalk alhier slaagde te Utrecht voor het A-gedeelte van het vakdiploma „Gasfittersbedrij f BENOEMD TOT KASSIER Tot kassier dezer gemeente is in de rang van adjunct-commies benoemd de heer M. Aanstoot, thans werkzaam bij de belastingdienst te Deventer. i® KONINKLIJK PAAR IN WILLEMSTAD GEARRIVEERD De aankomst van het Koninklijk Paar, aan boord van H.M.S. „Zeven Provin ciën" in de haven van Willemstad op Curacao. Op Werelddierendag (4 oktober) moe ten wij er rekening mee houden, dat de méns wordt aangesproken. Het gaat er niet om op deze dag dieren eens extra te vertroetelen. Een mens, die goed voor die ren is, wil dat altijd zijn het is hem ge worden tot een tweede natuur bij wijze van spreken maar vertroetelen en nog veel minder vermenselijken doet hij de dieren persé niet. Een dier moet een dier blijven, maar dan moet ook een mens méns zijn (of mis schien nog worden?). Wij willen daarmede niets ten nadele zeggen van hen, die vaak door teleurstel lingen of wel door eenzaam zijn, een dier tot hun bijzondere vriend hebben. Wel een echte vriendschap kunnen huisdieren aan ons geven! Maar wél willen wij er de vinger bij leggen, dat van de Opdracht, welke de mens jegens dieren ontving, geen carica- tuur mag worden gemaakt. Dierenbe scherming is geen sentimentaliteit, maar sentiment en mentaliteit. Hoe vaak horen wij zeggen als het over Dierenbescherming gaat: „O dat honden en kattengedoe!" Wij moeten toegeven, dat er velen zijn, die tot zulk een scham pere opmerking aanleiding geven. Niet temin moeten wij zorgen óók voor hon den en katten. In de grote steden vooral weet Dierenbescherming soms geen raad ten aanzien van het tevéél, voornamelijk als het katten betreft. Onder omstandig heden doet zij wat maar enigszins moge lijk is om voor de overtollige dieren een goed tehuis te vinden. Maar dat Dierenbescherming „honden en kattengedoe" is is niet waar. 't Gaat óók om honderdduizenden paar den, om miljoenen koeien en varkens, kalveren en schapen en kippen en ander pluimvee. Ons land is immers het land van de veeteelt! Gaat U maar eens een bezoek brengen op onze vee- en pluim- veemarkten! U kunt dan zien, wat de inspectiedienst van Dierenbescherming moet verzetten alleen al om het inladen en vervoer van de dieren naar behoren te regelen, om onnodige wreedheden tegen te gaan, welke zich telkens voor doen, als het wakend oog van Dierenbe scherming geen toezicht houdt. Wij zeggen werkelijk geen „zwaar" woord als wij beweren, dat de hel over de dieren zou losbreken, als Dierenbescher ming niet overal en steeds op haar qui vive zou zijn. Waarom was anders een speciale Wet op de Dierenbescherming noodzakelijk? Op Werelddierendag wordt de Méns aangesproken! 't Is eigenlijk een aan klacht, dat wij een aparte dag moeten Bergruiter Jan Müller behaalde met „Johny" op een groot nationaal con- cours-hippique te Delft bij het sprin gen MZ (handicap) de tweede prijs (4 strafpunten). Eerste werd de heer I. L. Onderwater van de Landelijke Rij- vereniging te Zoeterwoude. Zijn paard „Odelfra" liet het bij een weigering en de „schade" bleef beperkt tot 3 straf punten. Het nummer „Speel uw spel" werd door Jan Müller gewonnen met 840 pt. met op de tweede plaats Onderwater met 800 pt. Tonny Beyerink van de „Bergruiters" eindigde in Delft in de M-dressuur op de zeer eervolle derde plaats. vragen van bezinning en medegevoel voor onze mede-schepselen de dieren. Wat zou de mens zijn zónder het dier? Wij leven om zo te zeggen bij de gratie van de dieren. Zij zijn voor ons een kostelijk be zit, in hun nut en gratie en schoonheid, maar ook in hun vriendschap, trouw en aanhankelijkheid. De rapporten van de politie en van de Inspecteurs der Vereniging geven elke dag op overduidelijke en pijnlijke wijze aan, dat de verhouding „Mens - Dier" in ons land nog lang niet in orde is. Het „eerbied voor het leven!" moet nog over al worden gezegd. Wij prijzen ons gelukkig, dat de laatste jaren het Onder wijs., en de Kerken „spre ken voor de stommen!" En met welk een goede resultaten! Een dier is niet maar een béést, maar een mede-schepsel, dat niet aan ons werd uitgeleverd, maar toe vertrouwd. Werelddierendag spreekt de Méns aan, U en mij! G. Nieuwenhuijsen. Het jaarlijks mode-evenement, dat de fa. Wonnink ook dit jaar weer voor de dames uit Holten en verre omgeving or ganiseerde met haar najaarsshow in „Amicitia", trok maandagavond een enorme belangstelling. In de met veel zorg door tapijten, kleden en herfstbla deren aangeklede en versierde zaal volg den enkele honderden vrouwen en meis jes de met veel gratie door vijf manne quins voorgedragen modieuse najaars- en winterkleding. Mevr. Ludden-Ver- duyn uit Okkenbroek gaf daarbij de no dige toelichting. Grote veranderingen hebben zich in de damesmode voor het koude jaarge tijde niet voorgedaan. De Parijse mode huizen lanceren veel kortere rokken. De ze oogst van de Haute Couture is aardig voor jonge meisjes, maar als normale dracht niet interessant voor de volwas sen vrouw. Er vielen op deze show dan ook slechts enkele verlegde accenten te constateren, o.a. de meer getailleerde mantels inplaats van de swaggers, een toenemende bontgarnering, mantels met twee rijen knopen, maar vooral ook de warme tinten, waarbij de kleuren camel en cognac in het oog sprongen. Er werden deze avond vooral veel bou clé mantels getoond, japonnen en pak jes in wevenit of jacquard, o.a. met kant garnering. De mantels vaak iets gerend, waardoor een licht klokkend model ont staat, met een zeer modieuse bontgar nering in bisam en mouton. Het is algemeen bekend, dat de Ne- I derlandse damesconfectie hoog aange schreven staal-, zodat de handel hier zeer goede confectie kan kopen, waar voor in verhouding een bescheiden prijs wordt betaald, hetgeen tot gevolg heeft, dat iedere vrouw, ook al beschikt zij over niet zo'n ruime beurs, smaakvol en goed gekleed kan gaan. De collectie winterkleding, die de fa. Wonnink maandagavond toonde, is sa mengesteld uit alle prijsklassen, terwijl toch het geheel een zeer aantrekkelijke indruk maakte. Van de vele modellen, die geshowd werden, noemen we een zeer chique mantel van wollen crain de poudre, een dito mantel van bouclé kwaliteit met een garnering van origineel blauw vos- bont, een cognac-kleurige mantel met nertsbont (export-model) en een man tel van flaush mohair met persianer- kraag. Een grote keuze was aanwezig in ja- Op 29 september hielden de Plattelands meisjes hun eerste ledenvergadering in dit seizoen. De avond werd geopend door de presi dente, mej. Hanny Pasop. Zij heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de nieuwe leden en mej. Hoornenborg uit Bathmen. Voor de pauze vertelde mej. Hoornen- borg alles over de handwerkwedstrijd. Er was veel animo om aan deze wedstrijd mee te doen. Na de pauze kwam het huishoudelijke gedeelte aan de beurt. De aandacht werd gevestigd op de Volkshogeschool-cursus en verschillende andere cursussen die worden georganiseerd. De Kring-ontwik kelingsdag wordt op 16 oktober in Mar- kelo gehouden. Voor de dropping op 9 oktober was een grote belangstelling. De presidente besloot deze avond met: „Wel thuis!" ponnen en pakjes, geklede en sportieve modellen. De maten 38 t.ot en met 46 werden getoond, zodat ook voor de meer bejaarde dames een grote keuze in zeer modieuse mantels en pakjes aanwezig was, terwijl Hetty Wissink voor de oudere meisjes tal van mooie en aan trekkelijke kledingstukken toonde. Veel vrolijkheid veroorzaakte haar verschij ning in knickerbocker pantalon met leuke sporttrui en Helanca sportkousen. Men moet er even aan wennen, maar zij oogstte niettemin een spontaan applaus. Tussen de nummers door showden de meisjes Wissink kinderkleding. Het slot van deze aantrekkelijke na jaarsshow werd gevormd door het to nen van een aantal prachtige bontman tels en een drietal bruidsjaponnen. De postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" nam met 92 duiven deel aan de vlucht vanaf Roosendaal. Afstand 159 km. Aankomst le duif 9.24.44 uur. De volledige uitslag was: 1, 2, 13 en 18 C. W. Reeves; 3, 4, 5 en 8 L. Gazan; 6 en 7 D. Muller; 9 en 22 G. Huisken; 10 en 11 L. Gazan; 12 H. Wansink; 14 M. Lodewe- ges; 15 Joh. Paalman; 16 en 23 J. W. Willems; 17, 19, 20 en 21 H. J. Aaftink. Prijswinnaars C. W. Reeves en L. Ga zan: Scheerweg C. W. Reeves. le kampioen-navluchten C. W. Reeves, 279.8 pnt.; 2e kampioen L. Gazan, 269 pnt.3e kampioen J. W. Willems, 253. pnt. De 16-jarige Janna W. Podt uit de Look, werkzaam bij de N.V. Heka te Rijssèn, is donderdagavond omstreeks half zes, toen zij met het personeels- busje naar Holten werd gebracht, ter hoogte van de overweg bij Sigger bij het oversteken van de weg tegen een auto opgelopen, bestuurd door G. G. uit Rijssen. Zij werd een eind weggeslin gerd, maar het ongeluk liep voor haar bijzonder goed af, want zij kon, na door dokter Ypma onderzocht te zijn, zon der ernstig letsel naar haar woning worden overgebracht. De auto werd enigszins beschadigd. Vrijdag 1 oktober, 8 uur: Aanvang van de schietwedstrijden „De Eendracht" in zaal Vosman (zie adv.). Zaterdag 2 oktober: Landelijke Rij ver eniging „Bergruiters" neemt deel aan cross-country L.R. „Ceres" te Zuid- wolde (Dr.). Zaterdag 2 oktober, 7.30 u.: Grote dans en showavond in „Amicitia" (zie adv.». Zaterdag 2 oktober, 3 uur: Filmavond Gemeentelijke Zendingscommissie met „Sinaia". Zaterdag 2 oktober: Bal in café ,,'t Bon te Paard" te Dijkerhoek (zie adv.). Zondag 3 oktober, 8 uur: Filmavond Gemeentelijke Zendingscommissie met „Sinaia". Maandag 4 oktober, 's avonds om 8 uur in gebouw „Bethanië": Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek. Demonstratie „Bloemenschikken" door mej. F. ten Velde. Dinsdag 5 oktober, 7.30 uur: Ledenver gadering van de afd. Holten van de Partij van de Arbeid in hotel Holter- man. Dinsdag 5 oktober, 19.45 uur: Aanvang oefenavonden EHBO in het wijkge- bouw van het Groene Kruis. Woensdag 6 oktober: Bakkerij Slotman, Oranjestraat, wegens huwelijk de ge hele dag gesloten (zie adv.). Woensdag 6 oktober: Firma W. ten Brink, Goor, de gehele dag gesloten (zie adv.). Donderdag 7 oktober, 14 uur: Televisie film Individuele Zelfbescherming in de aula van de Ulo-school (zie be richt) Donderdag 7 oktober, 8 u.: Herv. Vrou wengroep in „Irene". Bloemenschik ken. Donderdag 7 oktober, 8 uur: Vergade ring van de afd. Holten van de Bond van Plattelandsvrouwen in hotel Hol- terman. „Nemen en genomen worden", discussie onder leiding van mevr. J. Cieraad-Dijkstra te Nijverdal. Zaterdag 9 oktober, 14.57 uur: Vertrek naar kaderbijeenkomst NW te Deven ter (zie bericht). Zaterdag 9 oktober, 7.30 uur: Dropping PJGO vanaf de Coöp. Aan- en Ver koopvereniging te Holten. Zaterdag 9 oktober, 7.30 u.: Grote dans en showavond in „Amicitia". Maandag 18 oktober: Bloedplasma-ak- tie van het Ned. Roode Kruis in het Park gebouw te Rijssen. Donderdag 21 oktober, 8 uur: Gezins- weekavond voor ouders en jeugd in „Irene". Spreker: drs N. van Bok horst (psycholoog) over: „Gezag en vrijheid in de opvoeding". Zaterdag 23 oktober, 2 uur: Kindervoor stelling NW Bestuurders'oond voor kinderen leden en niet-leden in „Ami citia" met „Stadhuis op stelten". Maandag 25 oktober: Bloedplasma-ak- tie van het Ned. Roode Kruis in het Parkgebouw te Rijssen. Zondag 3 oktober 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Israël. Collecte voor „Kerk en Israël". Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek: 10 uur ds Rietveld van Harderwijk. Collecte voor „Kerk en Israël". Geref. Kerk: 9.30 uur (Voorb. H. Av.) ds Hoogkamp en 3 uur ds IJkema van Almelo. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw"'. R.K. Kerkdienst. Zondag om 8.45 uur (precies) H. Mis in gebouw „Irene". Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 2 oktober en zondag 3 oktober: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2, tel. 1515. Geboren: Egbert Jan, zv. G. Pasman en J. H. Kolkman, Neerdorp 11a Gerhard, zv. G. H. Kolkman en T. E. van den Bos, Larenseweg 43 Geertruida Gerritdina, dv. J. Keizer en H. Nijsink, Zomerhuisjes terrein N 12c. Getrouwd: K. van Bruggen, 25 jaar, Kerkstraat 10 en J. M. Traanman, 26 jr., Dijkerhoek 96. BEVOLKING Ingekomen: G. Scherphof van Rijssen naar Haarstraat 2 G. J. Wesseldijk van Rijssen naar Neerdorp 99 H. Krijgs man en echtgenote van Markelo naar Kerkhofsweg 10 A. Groen van 's-Gra- venhage naar Oranjestraat 68 M. A. Alting van Drachten naar Gaardenstr. 6. Vertrokken: Mevr. C. G. van der Borch van Verwolde-Boellaard van Jeurlinks- weg 4 naar Velp. Verloren: bundel verzekeringspapieren; kruiwagen; melkbus. Gevonden: armband; handschoen; sjaal. Inlichtingen dagelijks aan het Politie bureau te Holten van 822 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1