Wethouder Brands verliet de overheidsdienst Stoere werker voor gemeenschap Vlucht vanaf Venlo Bestuurswijziging Bestuurdersbond N.V.V Isrk ®®rl©gsgrara@8itilté wordt hogelijk gewaardeerd Wateroverlast in SalSand Holten tegen Markelo Voor jong en oud HEIDE-MARS fill WANDELFESTIJN Uitstekend georganiseerd door „De Trekkers" lalrerkitsriig Lagere Landbouwschool Bathmen Voetbalprogramma Indeling voetbalcompetitie Zaterdag 4 september 1965 HOE.TENS NIEUWSBLAD Na precies negenendertig jaar ien een maand bij de belastingdienst werkzaam te zijn geweest heeft de heer G. Brands, zijn functie als assisfcent-diienstgeleider, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, maandagmiddag neergelegd. In verband met de toestand van de scheidende functionaris, die on langs een lichte attaque kreeg, maar nu toch wel weer geheel hersteld is, had het afscheid niet op de inspectie te Deventer plaats, maar tien huize van de familie Brands. De waarnemend-inspecteur, de heer C. G. B. Klein Lebbink, de directe chef van de heer Brands, de heer Menage, hoofd-assistient A, ten ienkele collega's van de verschillende afdelingen ter inspectie waren naar Holten gekomen, om dit af scheid het nodige reliëf te geven. Van de personeelsorganisatie, waarbij de heer Brands aangesloten is, de A.B.V.A., waren aanwezig, voorzitter en secretaris, de he ren H. W. Goorman ien W. Beijers. Hoewel ter inspectie, door de inspec teur, de heer Colmjon, enkele dagen ge leden reeds de waardering voor het werk van de scheidende functionaris was uit gesproken, wilde de heer Klein Lebbink toch niet nalaten zijn dank uit te spreken voor de trouw en de ijver waarmede de heer Brands zijn taak heeft vervuld. Na bijna veertig lange jaren is thans de no dige rust wel verdiend. Spreker wilde deze waardering gaarne met een woord van dank bezegelen. De heer Menage, herinnerde er aan, dat hij als chef-dienstgeleider, de heer Brands 12 jaar heef; gekend en zeer vruchtbaar met hem heeft samengewerkt. Hij vond De postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" nam met 163 deel aan de vlucht met oude en jonge duiven vanaf Venlo. De afstand bedroeg 103 km. Tijd stip van lossing 11.30 uur. Aankomst le duif van G. Steunenberg om 12.51.54 uur. De totale uitslag was: 1, 10, 23, 41 G. Steunenberg; 2 en 20 W. v. d. Pluijm (2e duif 12.52.37 u.); 3, 7, 13, 16, 35 J. W. Wil- lems (3e duif 12.52.41 u.); 4, 9, 11, 29 H. "Wansink; 5, 30, 36, 37 H. van Beek; 6, 12, 27 D. Muller; 8, 14, 17, 18, 24, 25, 28, 31, 32 H. J. Aaftink; 15 F. Meester; 19, 20, 21 L. Gazan; 22, 33, 39 C. W-. Reeves; 26, 34, 38 M. Lodeweges. Kampioens-vogel: Vitesse H. J. Aaf tink, mid-fond: G. Steunenberg; fond: L. Gazan. In de maandag in het Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman onder voorzitterschap van de heer H. Koopman gehouden vergadering van de Bestuur dersbond van het N.V.V. werd in de plaats van de heer G. J. Bosschers, die als zo danig bedankte, gekozen de heer J. Calk- hoven. Het dagelijks bestuur is thans samen gesteld uit H. Koopman, voorzitter; J. Calkhoven, secretaris; en H. Haarman, penningmeester. In deze vergadering was aanwezig de districtsbestuurder van de Algemene Be drijfsgroepen Centrale (A.B.C.), de heer Vollerda uit Doetinchem, die een inleiding hield over „Het werk van het N.V.V. met zijn aangesloten vakorganisaties voor hun leden". De spreker herinnerde aan het op handen zijnde 60-jarige jubileum van het N.V.V. en ging uitvoerig na, welk een enorm stuk arbeid in het belang van de leden door de vakbonden, met als over koepelend orgaan het N.V.V., wordt ver richt. Voordat de heer Vollerda zijn inleiding hield, was gesproken over de oprichting van een afdeling der A.B.C., aangezien in Holten een groot aantal verspreide leden wonen, die men gaarne als afdeling nader met de bestuurdersbond in contact wil brengen. Zulks in het belang van het werk dat plaatselijk wordt verricht, de bijeenkomsten met de leden en de attrac ties voor de kinderen. De heer Vollerda zal hierover nader contact opnemen met het dagelijks bestuur van de bestuurders- bond. Naar aanleiding van zijn inleiding volg de in de goed bezochte vergadering een uitvoerige discussie. Op zaterdag 23 oktober zal in Amicitia een kindervoorstelling worden gegeven met „Stadhuis op stelten", welke ook voor kinderen van niet-leden toegankelijk is. Voorts werd nog besloten deel te nemen aan een tweetal cursusavonden, welke van de zijde van het N.V.V. worden ge houden. het jammer, dat er net 11 maanden aan zijn diensttijd tekort komen om nog het 40-jaidge dienstjubileum te kunnen vie ren, maar sprak de hoop uit, dat hij nog vele jaren van zijn pensioen mag genie ten. De heer M. H. Huigen, chef van de af deling inkomstenbelasting, bood namens de collega's van dè hele inspectie met een toepasselijk woord als afscheidscadeau een pendule aan. De heer Beijers, namens de afdeling van de A.B.V.A. het woord voerende herin nerde er aan, dat de heer Brands de waarde van aansluiting bij een perso neelsorganisatie goed begrepen heeft. Hij is vanaf zijn infunctietreding op 2 aug. 1926 georganiseerd geweest en vanaf 1945 bestuurslid van de plaatselijke afdeling. Maar bovendien heeft hij zich iemand ge toond, die de plaatselijke belangen na aan het hart liggen. Hij was, met een korte onderbreking, meer dan 20 jaar secretaris van de muziekvereniging „H.M.V.", en van het Groene Kruis. Hij heeft lang zit ting gehad in het bestuur van het Alge meen Ziekenfonds,, dat later met; D.O.Z. in Deventer is gefuseerd, waarvan hij thans nog gedelegeerd bestuurslid is. Dat zijn functie als belastingambtenaar geen beletsel is om ook in politiek op zicht gewaardeerd te worden bleek bij zijn verkiezing tot raadslid in 1955. Se dert de bevrijding was de heer Brands lid van de woonruimtecommissie tot hij in 1962, als opvolger van wijlen de heer Soer, voor de Partij van de Arbeid, tot wethouder werd gekozen. De heer Beijers dankte ook mevr. Brands, die haar man heel wat jaren vele uren aan de plaatse lijke gemeenschap heeft afgestaan. Van de ABVA overhandigde hij de gebruike lijke enveloppe met inhoud. De heer Brands schetste in zijn dank woord tot de sprekers, zijn loopbaan, die hem op 16 december 1939 naar Holten bracht. Hij was teveel gehecht aan het oosten van het land om in zijn bevorde ring tot hoofdassistent met overplaatsing naar Zaandam bevrediging te vinden. Na koi'te tijd kon hij dan ook op zijn post in Holten terugkeren, waar hij steeds met grote liefde gewerkt heeft. De belastingdienst te Holten is nadat hier meer dan honderd jaar belasting ambtenaren werkzaam waren met in gang van heden opgeheven. De Canadaees Harry W. Todd, uit Lan caster, die in mei jl. de pelgrimage naar het graf van zijn in Nederland gesneu velde zoon heeft gemaakt, met een grote groep van verwanten uit Canada, schreef het volgende ingezonden stuk in een Ca nadese Courant, waarvan wij helaas de naam niet kennen. Het geschrevene ge tuigt van zo'n grote dankbaarheid en waardering en brengt zulke menselijke intenties tot uitdrukking, dat wij gemeend hebben onze lezers de vertaling niet te mogen onthouden: Met als opschrift „De zorg voor de oor logsgraven heeft de pelgrims zeer ont roerd", schrijft deze Canadese vader: „Ik ben zojuist van een Pilgrimage naai de graven van Canadese soldaten in Hol land teruggekeerd. Deze pilgrimage was georganiseerd door het Nederlands Oor- logsgravencomité in samenwerking met de Royal Canadian Legion. Nimmer heeft een volk zoveel vriende lijkheid en eerbied voor een ander volk getoond dan het Nederlandse volk voor ons, Canadezen. Het is welhaast niet on der woorden te brengen hoe groot de ge negenheid is voor de nabestaanden van onze jongens, die nu in Nederlandse bo dem rusten. Dit volk toont dit ook in de manier, waarop het voor de graven van onze jongens zorgt. Iedere grafsteen en de bijbehorende grond toont de grote be langstelling en zorg. Alle kerkhoven, waar onze soldaten nu begraven liggen, zijn aangelegd op terrassen, waarvan men een prachtig uitzicht heeft over de beboste omgeving of de golvende korenvelden. Toen ik het graf van mijn zoon bezocht, kwam in mij de gedachte op dat - indien het zo beschikt zou zijn, dat onze jongens voor altijd zo ver van hun moederland begraven zouden worden er geen mooiere plaats te vinden zou zijn waar zij zouden kunnen rusten, ver van het la waai van de gevechten en de strijd in dit leven! Wij pelgrims waren in Hollandse gezin nen ondergebracht en ik durf zeggen dat zo wij gasten van koninklijke bloede geweest zouden zijn onze gastheren en gastvrouwen niet meer voor ons zouden hebben kunnen doen. Wij konden ons vrij in hun huizen bewegen en het beste van het land werd ons voorgezet. Naar aanleiding van de wateroverlast in Salland en met name in het water schap „Salland" heeft het Hoofdbestuur van de OLM het volgend telegram ge zonden aan de Minister van Landbouw en "Visserij: „Het Hoofdbestuur van de Overijssel se Landbouw Maatschappij, heden in vergadering bijeen, constateert, dat het trage tempo van de verbeteringswerk zaamheden in het waterschap Salland tengevolge van een tekort aan mid delen in belangrijke mate mede oor zaak is geweest van de opgetreden grote wateroverlast in dit gebied. Slechts een versnelde uitvoering van de werken kan voorkomen, dat een der gelijke overlast opnieuw zal optreden. Het Hoofdbestuur verzoekt u dringend de middelen in ruimer mate beschik baar te stellen, waardoor de uitvoering kan worden versneld. D. J. Jonkhans, voorzitter. Ir. Y. v. d. Wal, alg. secretaris." Holten I speelt zondagmiddag in het Sportdal een vriendschappelijke ontmoe ting tegen Markelo I. In deze wedstrijd kunnen de Holtenaren tonen of zij hun vorm reeds gevonden hebben, want de Markeloërs spelen 4e klas K.N.V.B. en zullen dus een zware partij voor de gast heren vormen. In elk geval zal deze ont moeting een goede trainingsmogelijkheid vormen voor de competitie, die, voor de afdeling Twente op 12 september a.s. be gint. De wedstrijd begint om 2.30 uur. De wedstrijd tegen de Eibergse Boys I, woensdagavond in het Sportdal gespeeld, werd door Holten gewonnen met 2-0. Beide doelpunten werden gescoord door Rinie den Heijer. Het eerste doelpunt na een kwartier spelen met prachtige kop bal uit een zuivere voorzet van Wim Nijenhuis, het tweede, pl.m. 20 minuten na de hervatting, eveneens uit een voor zet van Nijenhuis, maar nu onberispelijk ingeschoten. Er bestond voor deze avond wedstrijd grote belangstelling. De oprechtheid .van hun diep medele ven en de grote hartelijkheid van de be volking gaven mij het gevoel, dat de volken van Canada en Nederland een vriendschap h.ebben gesloten, die zal blij ven zo lang deze landen zullen bestaan. Mijn gastheer zei het zo mooi:. „Een vriendschapsverdrag dat geschreven is en ondertekend werd met het bloed van jonge mannen". In deze kerkhoven liggen duizenden Canadese jongens begraven, die gemid deld 25 jaar oud zijn. Het merendeel, van hen sneuvelde tijdens de grote aanval in 1945, waardoor de legers van Hitier uit Nederland werden verdreven". Vrolijke en opgewekte zang klonk zaterdagmiddag door onze schone dreven. Ruim dertienhonderd wandelaars van alle leeftijden waren naar hier gekomen om deel te nemen aan de door de wandelsportvereniging „De Trekkers", onder auspiciën van de N.U.W. uitgeschreven heide-mars, die een jaarlijks evenement gaat vormen van steeds groter allure. Het prettige wandelweer nu eens zon en dan weer even een bedekte hemel stemde de tippelaars vrolijk, die in grote en kleine groepen in hun kleurrijke costuumpjes, vanuit het dorp hun weg naar de Holterberg zochten, om wandelend in marstempo van de vrije natuur, met bos en de prachtig bloeiende heide, te genieten. Vooral de jeugdgroepen junioren en aspiranten waren sterk ver tegenwoordigd en boden door de frisse kleuren een leuke aanblik. Start en finish waren bij hotel Vosman waar het vooral 's middags bij de aan vang van de tocht in de Noordenberg straat een enorme drukte was. De seni oren wandelden 25 k.m., de junioren 15 en de aspiranten 10 km. Er werd half weg de tocht resp. gepauzeerd in hotel Vosman, in café „De Waag" en in hotel „In den Swarten Ruyter" op de Holter berg. Het was een lust om te zien hoe keu rig o.a. door de groepen senioren en junioren gewandeld werd en hoe blij moedig de kleintjes er waren er bij van amper 5 jaar op sommige plaat sen met smalle paadjes uit het gelid dartelden. Een middag van gezonde sport vooral voor de kinderen die uit de ste den komen. De oudste deelnemer was de 84-jarige heer W. Beniner uit Deventer, die de 15 km.-tocht aflegde. Hij had juist enkele weken geleden zijn gouden kruisje ver worven voor de tiende keer, dat hij aan de vierdaagse van Nijmegen had deel genomen en verloor dat in de Holter berg. Zijn naarstig zoeken werd echter beloond, zodat er op deze middag zeker niemand opgeruimder aan de finish kwam, dan deze volhardende tippelaar uit de koekstad. Het weer werkte deze middag bijzon der mee en de organisatie van deze hei de-mars was door „De Trekkers" uit stekend verzorgd, zodat de deelnemers Dinsdag 31 augustus werd voor de vier de maal de jaarlijkse kalverkeuring ge organiseerd. Hoewel het weer niet mee werkte lieten de jeugdige deelnemers toch met veel enthousiasme hun kalveren aan de jury tonen. De jury, die bestond uit de heren J. Post uit Zwolle en E. Riet man te Bathmen kregen 33 kalveren te beoordelen. Uit het grote aantal eerste prijzen blijkt, dat de deelnemers hun uiter ste best hebben gedaan, om zo goed moge lijk met hun kalf in de ring te verschijnen. Speciaal het toiletteren en het voorbren gen waren dit jaar beter verzorgd dan vorig jaar. Door subsidies van diverse coöperatieve instellingen en fokverenigingen uit Bath men en omliggende plaatsen kan deze keuring elk jaar worden gehouden. De gemeente Bathmen verleende weer mede werking door palen en draad beschikbaar te stellen. 4 deelnemers mogen meedoen aan de provinciale keuring in Den Ham welke op 12 oktober zal plaats vinden. De volgende deelnemers kregen een eer ste prijs: J. Dommerholt, Schalkhaar, 80 pnt., W. van Schooten, Okkenbroek, 79% pnt., D. Denneboom, Loo, 79% pnt., D. I-Ieinne- man, Schalkhaar, 79 pnt., D. Stegeman, Bathmen, 79 pnt., B. Reilink, Schoolt, 78 pnt., H. Meijer, Lettele, 78 pnt., J. Kloos terboer, Loo, 77% pnt., H. Klein Ovink, Schoolt, 76% pnt., J. Beltman, Loo, 76% pnt., G. Noteboom. Dijkerhoek. 75 pnt, B. van Leusen,. Colmschate, 74% pnt., F. Willemink, Colmschate, 74% pnt., W. Wil- lemink, Bathmen, 74% pnt., G. Tuitert, Ep- se, 74 pnt., G. Horstman, Olst, 74 pnt. Een tweede prijs ontvingen: G. Wilbrink, Gorssel, 73% pnt., W. Hek- kert, Schalkhaar, 73% pnt., F. ÏOeiboer, Okkenbroek, 73% pnt., W. Jansen, Bath men, 73 pnt. W. Rensen, Espelo, 73 pnt., T. Roeterdink, Loo, 73 pnt., W. Vene klaas Slots, Espelo 72% pnt., H. Brons voort, Zuidloo, 72 pnt., G. Oosterveld, Hol ten,, 72 pnt., G. Nijenhuis, Zuidloo, 71% pnt., J. Wichers, Harfsen, 71 pnt., H. Mak kink, Gorssel, 70 pnt., G. van Schooten, Harfsen 69 pnt., H. Kolkman, Harfsen 69 pnt., B. Vosman, Okkenbroek, 69 pnt., W. Nijenhuis, Espelo 69 pnt. Een derde prijs kreeg D. van Gelder uit Epse met 67 pnt. No. 1 voor het exterieur was D. Ileinne man. No. 1 voor het toiletteren was W. van Schooten. No. 1 voor het voorbrengen was D.Denneboom. No. 1 voor het totaal aantal punten was J. Dommerholt. Afgevaardigd naar Den Ham worden voor de jeugdgroep: J. Dommerholt en W. van Schooten. Voor de ouderengroep: D. Denneboom en H. Meijer. Zaterdag 4 september: Witkampers cHolten c 2.30 u. RV b—Holten b 3.00 u. Zondag 5 september: Holten 1—Markelo 1 2.30 u. De competitie 1965'66 van de afdeling Twente (TVB) begint zaterdag 11 en zon dag 12 september a.s. De indeling van de Holten se elftallen is als volgt: le klasse A: Haaksbergen 1 Unisson T Rood Zwart 1 DOS 1 Holten 1 Bon. Boys 1 Haarlese Boys 1 RKSV 1 Twente 1 Delden 1 3e klasse E: WilHëïminaschöol 2 Holten 2 Twente 2 Rood Zwart 2 BWO 2 Achilles 5 Delden 2 Hengelo 5 GFC 3 Almelo 3 3e klasse H: SOS 2 Nijverdal 2 Holten 3 Haarlese Boys 3 Omhoog 2 SDOL 2 Bornerbroek 2 Wierden 2 Enter 2 Almelo 4 4e klasse L: Twenthe 3 dan ook vol lof waren over deze mooie tocht, die hen zo ruimschoots in de vrije natuur bracht. Overal bestond voor het voorbijtrekken van de wandelaars grote belangstelling. De jury bestaande uit de heren Kientz, Deventer, Bruntink, Neede, en Rikkert, Zwolle, had een moeilijke taak om de prijzen toe te kennen. Van de zijde van de NUW was aanwezig het lid van de techn. commissie, de heer De Weerd uit Kampen. De EHBO kreeg meer blaren te prik ken dan voorgaande jaren, maar het aantal deelnemers was ook groter. De IToltense Muziekvereniging „HMV" had de aardige geste om na de terug keer der tippelaars een mars-concert te geven bij hotel Vosman» dat zeer ge waardeerd werd. Voorzitter Voortman van „De Trek kers" bracht hen daarvoor dank, even als aan de politie, EHBO-mensen en an dere medewerkenden. Voorzitter Weste- rik van H.M.V. wees op de goede onder linge betrekkingen. Het aantal deelnemers bestond uit 281 senioren, 462 junioren, 338 aspiranten en 236 individuele wandelaars, totaal 1317. Zij liepen in 70 groepen. De uitslag van de jury luidde als volgt: Senioren l.e klas: 1 Zwolse Tippelaars, Zwolle 60 2,6 p., 2 WIK, Kampen 58 3,6 p., 3 DOT, Deventer 58 2,6 p., 4 Groland, Eibergen 58 1,6 p., 5 Steeds Voorwaarts, Rekken 56 1,6 p. 2e klas: 1 Flierefluiters, Almelo 56 1,6 p., 2 Schuttersveld, Enschede 55 3,6 p. 3e klas: 1 Assendorp, Zwolle 54 5,6 p., 2 Het Noorden, Zwolle 54 4,6 p., 3 Tempo, Diepenheim 54 3,6 p., 4 De Zwervers, Almelo 54 3,6 p., 4 DVT Zutphen 54 p., 5 Linden hof Enschede, 53 3,6 p. 4e klas: 1 Ons Genoegen, Almelo 56 p., 2 Bolle Bieste, Zwolle 53 5,6 p., Niet-aangesloten: 1 De Tippelaars, Kla- zienaveen 57 p., 2 Centra, De Krim 55 5,6 p., 3 Verpleegsters, Almelo 55 3,6 p. en 4 B. B. Heerenveen 54 2,6 p. Junioren le klas: 1 Gosenmaat, Alme lo 57 p., 2 Boomplaats, Almelo 56 5,6 p., 3 V. Oortsweg, Enschede 55 3,6 p., 4 de Riet, Almelo 55 3,6 p., 5 Kerkelanden, Al melo 55 1,6 p., 6 VOK Almelo 54 2,6 p., 7 Nijverheid, Hengelo 53 p. en 8 AZO, Deventer 52 3,6 p. 2e Idas: 1 WIOSB, Hengelo 54 3,6 p., 2 Lindenhof, Enschede 53 p., 3 Tempo A, Diepenheim 52 4,6 p. 3e klas: 1 Almelo, Almelo 55 p., 2 Tuk- kert, Almelo 54 4,6 p. en Het Noorden, Zwolle 54 4,6 p., 3 Kerkelanden B, Al melo 54 1,6 p., en KSW, Nijverdal 54 1,6 p., 4 SVI, Ittersum 53 2,6 p., 5 Sluiter- veld 52 3,6 p. en Tempo B, Diepenheim 52 3,6 p. 4e klas: 1 VOK B, Almelo 53 5,6 p., 2 Sluitersveld, Almelo 53 p., De Mors, Bor ne 53 p., 3 Bolle Bieste, Zwolle 52 2,6 p., 4 Wandellust, Hattem 50 3,6 p. Niet aangesloten: 1 De Tippelaars Kla- zienaveen 57 p., 2 GOO, Olst 49 5,6 p. Aspiranten le klas: 1 De Riet, Almelo, 54 5,6 p., 2 VOK, Almelo 54 4,6 p., 3 Ker kelanden A, Almelo 54 1,6 p., 4 Almelo, Almelo 53 3,6 p., 5 Kerkelanden B, Almelo 53 p„ 6 WIOS, Hengelo 52 5,6 p., 7 Lin denhof A, Enschede 52 4,6 p., 8 Lindenhof B, Enschede, 52 2,6 p., 9 Op Mars, Borne 51 3,6 p. 2e klas: 1 Het Noorden, Zwolle 53 4,6 p., 2 De Tukkert, Almelo 53 2,6 p., 3 Nij verheid, Hengelo 52 3,6 p., 4 Sluitersveld, Almelo 52 2,6 p., en DVT, Zuthpen 52 2,6 p., 5 Tempo, Diepneheim 51 4,6 p. en 6 SVI, Ittersum 51 2.6 p. Niet aangesloten: I Tippelaars A, Kla- zienaveen, 56 p., 2 Tippelaars B, Klaziena- veen 54 5,6 p., 3 WOB, Balkbrug 53 2,6 p., Kerkelanden C, Almelo 52 5,6 p. Scholen: 1 R.K. HBS Pius X, Almelo 56 2,6 p. Twenthe 5 GFC 5 Hector 3 Markelo Vooruit 2 RKSV 3 Enter 3 Holten 4 RV 2 RV 3 JUNIOREN Groep 1 J: GFC b Hector a Twenthe a Enter a Enter Vooruit a Excelsior b Holten a Holten b RKSV a RV a Sportclub Rijssen a Groep 3 O: De Zweef e DES f Haarlese Boys e Nijverdal d SVVN d Excelsior g Vesos b Enter c Holten c Enter Vóóruit c

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2