Quvgerlyke fflano AGENDA Drie jonge inwoners vonden de dood bij verkeersongeluk V.V.V.-VAKANTIEPROGRAMMA Officiële Publikaties Wateroverlast baart ernstige zorgen Drie avonden van bezinning Geslaagd No. 30 Jaargang 19 NIEUWSBLAD de Stichting „Holtens Nieuwsblad" olten. Telefoon 05Jf83 -1234 I Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 3Iedere mm. meer 0,12 Zaterdag 31 juli 1965 IGLTENS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2per kwartaal Uitgave van teH TIENJARIGE KNAAP KWAM LEVEND UIT AUTOWRAK Drie jonge inwoners onzer gemeente hebben maandagmorgen de dood gevonden bij een, ook nu nog, onverklaarbaar auto-ongeluk op de Raalterweg. De 23-jarige J. H. Scheperman reed met zijn Fiat 600 pardoes onder een grote melkauto van „IJssel- dal", die van Holten in de richting Nieuw-Heeten reed. De gevolgen waren ontzettend. De bestuurder van de personenauto, zijn 25-jarige zuster mevr. Diky Paalman-Scheperman en haar net twee-jarig zoontje Bertje Paal man, waren op slag dood. De tien-jarige Gerard Scheperman, die naast zijn broer zat, heeft zijn leven te danken aan het feit, dat door de verschrikkelijke botsing, die de kleine wagen volkomen vernielde, een portier los schoot, waardoor er voor hem nog enige ruimte kwam. Wij roepen de vreemdelingen die in onze gemeente hun vakantie doorbrengen een hartelijk welkom toe en wijzen hen gaarne op de volgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bun- galowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. MOTORCROSS HOLTEN Zaterdag, 31 juli 14 uur. Grote motorcross in de Beuseberg op de helling van de Zuurberg. Groot aantal deelnemers in de nieuwelingen en juniorenklassen 50 en 250 cc. Prachtig geaccidenteerd crossterrein ter lengte van 1300 over zandpaden en door bochten, kuilen en gaten. Voor het bereiken van het crossterrein gelieve men de aangebrachte richtings pijlen te volgen. DANS- EN SHOWAVOND Zaterdag, 31 juli plm. 20 uur wordt ter opening van de Braderieweek in een grote tent op Kalfstermansweide aan de Stationsstraat een teenagerbal alias grote dans en showavond gegeven met medewerking van „The Rocking Drifters". Er komt een prachtige gesloten tent met houten wanden, nieuwste aanwinst van onze oud-plaatsgenoot de heer K. ter Horst te Dalfsen. De entree bedraagt 1.75. BRADERIE Maandag, 2 augustus, 20 uur begint de braderie met de verkiezing van de braderie- koningin. Evenals voorgaande jaren doet de braderiecommissie ook nu weer een beroep op de Holtense meisjes van om en bij de twintig lentes en ouder om zich weer als candidaatje voor deze eervolle titel te melden op het podium in Kalfster mansweide. Voor bijzonderheden over de braderie wordt verwezen naar een afzonderlijk pro gramma in dit blad of naar de strooibiljetten. BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 3 aug., tussen 7 en 8 uur 's avonds, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere land bouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen f 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag, 4 aug., 14 uur, wordt by voldoende deelname de bekende VVV-autobus- bustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het WV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. Tel. 1533. De tocht duurt van pl.m. 25.00 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag 5 aug., v.m. 6 uur: „Op zoek naar wild", e>en vroege wandeling, onder leiding, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van VVV-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het VW-bureau. De tocht gaat alleen door bij vol doende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 6 aug., cn vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. SPRINGCONCOURS Zaterdag, 7 aug., 13.30 uur, worden op een grioot terrein van het Erve „Twenhaar" aan de Rijssenseweg de provinciale kampioenschappen verreden van de landelijke rijverenigingen in Overijssel aangesloten bij de Kon. Federatie van L.R.V.'s, nadat daaraan eerst 's morgens de dressuurproeven zijn voorafgegaan. Men krijgt hier het neusje van de zalm te zien van de landelijke ruitersport. Een hippisch festijn met edele dieren, die het jaar door het gewone werk op de boer derij verrichten, maar over uitstekende dressuur- en springcapaciteiten beschikken. Men zie de aankondiging in dit blad en de raambiljetten. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dagkaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telef. 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden ge boden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te doen aan onze redactie, tel. 1234, of aan de heer Kers, tel. 1533. HOLTEN NOTEERDE DE MEESTE NEERSLAG Hij werd met een zware hersenschud ding en andere verwondingen naar het St. Geertruiden Ziekenhuis te Deventer over gebracht, waar hij nu nog vertoeft. Zijn toestand is gelukkig vooruitgaande en naar omstandigheden zeer redelijk. Het ongeluk gebeurde omstreeks 9 uur tussen de woning van de familie Paalman en huize „Meta", die enkele honderden me ters van elkaar liggen. Mevrouw Paalman-Scheperman zou zoals gewoonlijk op maandag in het ge zin van haar vader en grootouders de was doen, maar aangezien het bar slecht weel was, kwam haar broer Jan haar met zijn auto ophalen, waarbij hij zijn broertje Ge rard, die toch vakantie had, meebracht. Mevrouw Paalnam nam op weg naar Dij- kerhoek haar tweejarig zoontje Bertje mee. Zij laat een zoontje van ruim twee maand achter. Zij waren nog maar nauwelijks van huis vertrokken, toen het verschrikkelijk onge luk plaats vond. Wat er precies gebeurd is heeft men ook tot nu toe nog niet kunnen vaststellen. De politie heeft alleen maar de verklaring van de aanvankelijk door het ongeluk zeer ontdane chauffeur van In Salland en een deel van Twente is grote beroering ontstaan onder de boe renbevolking. Overal staan de weilanden onder water na de enorme hoeveelheid neerslag, die de afgelopen weken geval len is. "Verwijten klinken over en weer. Vooral het Waterschap „Salland" moet het ontgelden. De hoeren zeggen, dat men niet tijdig de nodige maatregelen voor de afvoer van 't overvloedige hemel water getroffen heeft. Het waterschaps- l>estuur kaatst dit verwijt terug met er op te wijzen, dat de hoeren niet hebben willen meewerken aan de uitbreiding van het waterschap, waardoor de verbe- teringswerken zijn gestagneerd en dat zij de dyken doorsteken en daarmee lnm mede-landbouwers 'n nog grotere water- misère bezorgen. De landbouworganisaties zijn druk in de weer om te trachten de financiële last, welke zal ontstaan, te helpen ver lichten. In Gelderland hebben zij reeds een oproep gericht aan de leden om de boeren, die geen hooi konden binnen halen langs de uiterwaarden van de IJssel, van dit onmisbare ruwvoer voor de winter te voorzien. Ook in Holten staan vele weilanden geheel of gedeeltelijk onder water. Daar in loopt nog vee. Is het niet wenselijk, dit vee een andere weide te geven of des noods op te stallen, vragen wij ons af. Het lijkt, ons voor de dieren een kwelling in het water te lopen en geen droge plek te kunnen vinden. Afgezien nog van de melkgift, die wel onrustbarend moet te rug lopen, is het toch ook uit een oog punt van dierenbescherming een eis, dat de beesten in elk geval zo droog moge lijk kunnen liggen. Wij hebben jaren geleden een zelfde natte zomer gekend, waarbij in de na zomer een ernstige epidemie van mond en klauwzeer uitbrak, waardoor prac- tisch alle veestapels werden aangetast en verziekt. 220 MM NEERSLAG Hoewel de toestand in onze gemeente niet zo alarmerend is als in het overige deel van SalJand, is door de weerkundi gen geconstateerd, dat de meeste regen De volkomen vernielde auto waarin drie mensen het leven lieten de melkauto, de heer W. J. A. T. uit Die penveen. Het staat wel vast, dat de personenauto op de linker weghelft gekomen is, waar door deze met een ontzettende klap onder de vx-achtauto schoof, die door het krach tig remmen gedeeltelijk van de weg gleed. Men heeft de geheel verwrongen carrosse- rie uit elkaar moeten trekken om de slachtoffers te kunnen bevrijden. Het medeleven van de bevolking met de zo zwaar getroffen gezinnen Paalman en Scheperman is zeer groot. De heer Sche perman verloor een paar jaar geleden zijn vrouw bij een verkeex-songeluk op de De- venterweg, toen zij op weg waren naar de verloving van hun thans omgekomen zoon. Deze werkte als timmei-man bij de Fa. H. Koopman en Zn. aan de Kerkhofs- weg waar men juist bezig was met de voltooiing van een woning voor hem en waaraan hij in zijn vrije tijd gei-egeld werkte. Na het gereedkomen daarvan zou hij dit jaar nog in het huwelijk ti-eden met mej. G. Megelink uit de Beuseberg. tot nu toe in juli werd opgegeven dooi de oostelijke stations, met name in Hol ten 220 mm, terwijl Nunspeet en Elburg pl.m. 200 mm noteerden. Alleen al op woensdagmorgen 21 juli werd hier na de hevige onweersbui van de vorige avond 66 mm afgetapt. BEZORGDHEID Dit alles maakt, dat velen nu al met bezorgdheid de winter tegemoet zien, want ook voor de overige gewassen wordt de situatie er niet beter op, wan neer 't weer niet spoedig ten goede keei-t. Het is echter nog te vroeg om geheel te wanhopen. Augustus en september kun nen nog veel goed maken. ONDERZOEK Blijkens de jongste mededelingen heeft minister Biesheuvel - naar aanlei ding van vragen van Kamerleden een onderzoek gelast naar de schade, welke door de wateroverlast wordt veroorzaakt. Een deputatie van liet ministerie met ver- tegenwoordigers van de centrale land bouworganisaties en de voedselcommis- sariaten hebben een bezoek gebracht aan de overstroomde gebieden in Gelderland en Overijssel. Het wordt niet alleen maar feestvie ren in Holten de komende week. In ver band met de aanwezigheid van een pisach tige -gesloten tent met houten wanden, worden uitgaande van de Hervormde en Geref. kerkeraden op Kalfstermans weide drie avonden van bezinning gehou den, waarop enkele prominente spi-ekers het woord zullen voeren. Voor deze sa menkomsten bestaat ieder jaar grote be langstelling. Op zondag 1 augustus spreekt dr Okke Jager, Geref. predikant te Hilversum; op vrijdag 6 augustus wika L. A. van Gin- kel te Driebergen; en op zondag 8 aug. ds Jac. de Vries, oud-plaatsgenoot en Her vormd predikant te Scheveningen. De bij eenkomsten vangen steeds aan om 20 uur. ZITTING WOON RUIMTE-COMMISSIE De voorzitter van de woonruimte-com missie attendeert er nogmaals op, dat de zittingen der commissie in den vervolge op de le woensdag van iedere maand worden gehouden, des avonds van 7.30 tot 8.30 uur. Holten, 28 juli 1965. De voorzitter voornoemd, J. KROON. OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in verband met de op 7 augustus 1965 in deze gemeente te houden provinciale kampioenschap pen der landelijke rijverenigingen: I. voor het gedeelte van de Landuwer- weg, vanaf de Rijksweg 44a (Holten- Rijssen) tot aan de Schreursweg, voor beide zijden van die weg, tijdelijk 'een stopverbod is vastgesteld; II. de Schreursweg, vanaf de kruising met de Landuwerweg tot de kruising met de Broensweg, en de Broensweg, vanaf de kruising met de Schreui's weg tot aan de Rijksweg 44a (Holten- Rijssem tijdelijk gesloten zijn ver klaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. Holten, 23 juli 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, B. J. VENEKLAAS SLOTS, loco-burgemeester. J. VUUREGGE, wnd. secretaris. OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in verband met een op zaterdag 31 juli 1965 te houden motorcross in de buurtschap Beuseberg de navolgende wegen vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur ter aanvulling van een eerder gedane publicatie eveneens voor alle ver keer tijdelijk gesloten zullen zijn, t.w.: 1. de Kwintenweg, het gedeelte lopende vanaf de Beusebergweg tot aan de Brenderweg; 2. de Evertjesweg, het gedeelte lopende vanaf de Beusebergerweg tot aan de Langstraat; 3. de Zuurbergweg, het gedeelte vanaf de Langstraat tot aan de Boschweg. Voor het gedeelte van de Beuseberger weg, vanaf de Vogelweg tot aan de Wil- genweg is voor beide zijden van die weg tijdelijk een stopverbod vastgesteld. Holten, 30 juli 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, B. J. VENEKLAAS SLOTS, loco-burgemeester. Te Zwolle slaagde voor het VEV-diplo- ma „Installateur" de heer K. v. Bruggen. De heer J. Kolkman Jzn. behaalde even eens te Zwolle het VEV-diploma „Elec- tro-monteur". Zaterdag 31 juli, 12.30 uur Internationale windhondenrennen, sportpark Rijssen, 20.00 uur filmvoorstelling en na afloop groot vuurwerk (zie adv.) Zaterdag 31 juli, 14 uur: Grote motor cross in de Beuseberg. PAM-pijlen vol gen. Tuincentrum Holten; voor augustus geslo ten. Kwekerij Haneveld. (zie adv.) Zondag, 1 aug., 20.00 uur, Bezinnings- avond in tent op Kalfstermansweide. Spreker: ds Okke Jager van Hilversum, (zie adv.) Maandag, 2 aug., Vee- en goederenmarkt te Rijssen (zie adv.) Woensdag 4 aug. 's avonds 8 uur hervat ting repetitie's Chr. Gem. Zangvereni ging „Soli Deo Gloria". Vrijdag, 6 aug., 20.00 uur, Bezinnings- avond in tent op Kalfstermansweide. Spreker: Wika L. A. van Ginkel te Drie bergen (zie adv.) Zaterdag 7 aug. 13.30 u. Erve „Twenhaar", Rijssenseweg, Provinciale Kampioen schappen Landelijke Rijverenigingen. Zondag, 8 aug., 20.00 uur Bezinningsavond in tent op Kalfstermansweide. Spreker: ds Jac. de Vries (zie adv.) Zondag 8 aug. Groot int. folkloristisch festival te Laren (Gld) (zie adv.) i Dinsdag, 31 aug., 19 - 20 uur Aangifte middenstandscursus in Ulo-school (zie adv.) Woensdag 18 aug., 's avonds 8 uur in de Geref. kerk orgelconcert door Wim Jan sen. Medewerking zal verder worden verleend door-Riek Bolink-Landeweerd, sopraan en Jo Plomp, piano. In verband met de vele zomergasten hebben wij de evenementen in de omlig gende plaatsen, die in ons blad worden aangekondigd, ook in de agenda opge nomen. Zondag 1 augustus 1965 Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds Simoons van Wier den. Extra collecte voor de Kerkrestau ratie. Twenhaarsveld: 10.45 uur Interkerkelijke kampdienst. Dijkerhoek: 9.30 uur WelEerwaarde Heer Schellevis Extra collecte voor de Kerkrestauratie. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 en 15.00 uur ds Jansen van Goes. In alle diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal (ing. Larense- weg). Twenhaarsveld: 12 uur Kampdienst. Zondagdienst dierenartsen: zaterdag 31 juli en zondag 1 augustus de heer War- rink, Noordenbergstraat 19, tel. 1803. Geboren: Frida Henny d. v. A. H. J. Groteboer en J. E. van Schooten, Beuseberg 84. Ondertrouwd PI. Bekkernens, 25 jr., Borkeld 47 en B. Krijgsman, 22 jr., Markelo. Overleden: J. H. Scheperman, 23 jr., Neerdorp 36; D. Scheperman ev H. J. Paalman, 25 jr., Neerdorp 54a; A. Paalman, 2 jaar, Neer dorp 54a. BEVOLKING Ingekomen. Mevr. J. H. Kalfsterman-Jansen van Markelo naar Stationsstraat 9; H. W. G. Vixseboxse en gezin van Wierden naar Holterberg 36. Vertrokken: J. H. Leeftink en gezin van Holterbroek 24 naar Markelo; H. J. Stegink van Neer dorp 74 naar Goor. Gevonden: trui; heren polshorloge; gouden ketting met hanger; bruinlederen portefeuille; werkjas; bruine portemon- naie. Komen aanlopen: bruin gele hond. Komen aanvliegen: postduif. Verloren: grijze tas (met inhoud); zak meel; contactsleutel auto; plastic regen jas; gouden broches; wieldop van auto; badtas (met inhoud)damesportemonnaie Ponso cape; meisjesrijwiel. Weggelopen: 2 marmotjes. Inlichtingen dagelijks aan het politie bureau te Holten van 8—22 uur, doch niet tussen 1-3 en 14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1