"agenda V.V.V.-VAKANTIEPROGRAMMA KERKDIENSTEN Raadsvergadering Barend Breukink naar Go Ahead Ulo-certificaat driejarige cursus Geslaagden Ulo-diploma Gevonden en verloren Burgerlijke Stand Wedvlucht duiven Zaterdag 3 juli 1965 No. 26 Jaargang 19 NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05Jf83 - 123 De gemeenteraad komt op woensdag 7 juli des avonds 8 uur ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Voorstel tot het benoemen van een Vakleerkracht Lichamelijke Oefening ten behoeve van de Scholengemeen schap. 2. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de heffing en invorde ring van keurrechten van Vee en Vlees en voor het gebruik maken van het Openbaar Slachthuis en De Waag in de gemeente Holten. 3. Rondvraag. De 18-jarige doelman van „Holten", Barend Breukink, is door het Deventer „Go Ahead" gecontracteerd als semi-prof voor de jeugdelftallen met ingang van zaterdag 3 juli a.s. De transfersom, die de v.v. „Holten" krijgt bedraagt f3000.--. Hoeveel aan de jeugdige speler zelf «ial worden uitge keerd wilde men ons niet zeggen. De jonge Breukink heeft gedurende de afgelopen competitie op uitstekende wijze het doel van Holten 1 verdedigd, zo zelfs, dat ook van de zijde van de afd. Twente van de KNVB het oog op hem gevallen was en hij als reserve-doelman werd op gesteld voor het Twentse jeugdelftal. Voordien speelde hij in de verschillende junioren-elftallen van Holten. Voor zijn club betekent deze overgang naar het semi-prof voetbal een ernstig verlies. Aan de openbare Ulo-school te Holten slaagden voor het z.g. Ulo-certificaat van de 3-jarige cursus: I. Bijma, G. H. Kaat- man, J. W. Kromdijik, F. J. Schoolder man, G. W. Smale, H. L. Wichers te Bath- men; E. J. Brans, H. E. Diks, J. Hoeve, D. Jonker, J. Zendijk te Deventer; H. J. Hargeerds te Borculo; J. C. Briedé te Almelo; A. J. Kevelam, D. Markvoort, G. A. Witteveen, J. H. Paalman te Holten; G. W. J. Eertinik, J. G. Lodeweges, J. H. Lonink, B. J. Wissink te Markelo; C. C. Westendorp te Gorssel; H. A. de Bel, J. Westera te Nijverdal; J. Veldwachter te Golmschate; H. Rutterkamp, G. Timpers en H. L. Voortman te Rijssen. Twee kan didaten moesten worden afgewezen. In ons verslag omtrent de uitreiking van de einddiploma's van de cursus voor economisch, en administratief onderwijs is de naam van één der gecommiteerden weggevallen. Als zodanig is o.m. opgetre den mv Sinninghe Damsté uit Hengelo. EINDDIPLOMA M.M.S. Voor het einddiploma van de middel bare meisjesschool te Deventer slaagde dezer dagen Erie Buigholt alhier. Van de openbare Ulo-school slaagden te Deventer voor het diploma A met „Middenstand": W. Wassink te Bathmen, G. Oolbekkinik en H. Stoevenibelt te Hol ten, D. Hamming te Nijverdal >en H. Be- rendsen te Markelo. Het diploma A werd behaald door H. Hlumpers te Markelo. Adv.-prijs 1—15 mm. a contant) f S,—. Iedere mm. meer 0,12 Zaterdag 3 juli, 7.30 uur: Groot Zomer bal in „Amicitia" met medewerking van „The Squadrons" uit Beverwijk (zie adv.) Zaterdag 3 tot en met zaterdag 10 juli: fa. H. Haan en Zn. wegens vacantie ge sloten (zie adv.) Zaterdag 3 tot en met zaterdag 10 juli: Schoenhandel H. J. Oolbekkink, Oran jestraat wegens vacantie gesloten (zie adv.) Maandag 5 juli t.m. zaterdag 10 juli: Jaar lijkse inzameling van vaste bijdragen en losse giften voor Holtens Studie fonds voor Papoea-jongeren. Donderdag 8 juli: Fa. Jan van Bruggen en Zn., Kerkstraat, de gehele dag ge sloten (zie adv.). Vrijdag 9 juli 8 uur: Algemene ledenver gadering van de voetbalvereniging „Holten" in café Kalfsterman. Vrijdag 9 juli, 's middags en 's avonds: Uitreiking getuigschriften huishoud school Holten. Zaterdag 10 tot dinsdag 20 juli: Meubel bedrijf G. H. Koopman wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Maandag 12 t.m. zaterdag 17 juli: Rijwiel handel Bets van den Bos, Smidsbelt, wegens vakantie gesloten (zie adv). Woensdag 14 juli, 's avonds om 6.30 uur: Jaarlijkse wielerronde op het parcours rond het nieuwe slachthuis. Zaterdag 17 juli t.m. 24 juli: Coöp. Aan- en Verkoopvereniging Holten geslo ten. Voor de vakantiegangers, die in onze gemeente vertoeven wordt dc aandacht ge vestigd op de volgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Zaterdag, 3 juli 7.30 uur. Groot Zomerbal in Amicitia met medewerking van „The Squadrons" uit Beverwijk. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 7 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobus- bustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kósten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VVV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. Tel. 1533. De tocht duurt van pl.m. 25.00 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Woensdag 7 juli, tussen 7 en 8 uur 's avonds, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in dc Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere land bouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen f 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag 8 juli, v.m. 6 uur: „Op zoek naar wild", een vroege wandeling, onder leiding, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van VW-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het WV-bureau. De tocht gaat alleen door bij vol doende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 9 juli en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te dóen aan onze redactie, tel. 1234, of aan de heer Kers, tel. 1533. Dc heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het .museum is van een bijzondere bekoring. Zondag 4 juli 1965 Ned. Herv Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Addink. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Israël (Bed. H. Doop). Geref. Kerk: 8.30, 10 en 3 uur ds Hoogkamp (Bed. H. Av. en Dankz.). In alle diensten is het éne offer bestemd voor de Diaco nie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal (ing. Larense- weg). Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 3 juli en zondag 4 juli: de heer Oosten- ibrug, Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Gevonden: plombeertang; herenrij wiel; portemonnaic zonder inhoud. Verloren: wieldop van NSU; 2 iporte- monnaies met inhoud; damesjasje; een paar zwarte sokken; rij wiel tas, inhouden de zwembroek, handdoek en zeep; sjaal; zwembroek. Komen aanvliegen: postduif. Inlichtingen: dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijksbureau te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 u. Geboren: Carolina Maria, dv H. J. Aal- tink cn M. ten Dam, Neerdorp 85. Gerrit Henri, zv H. Aanstoot en H. T. Geerligs, Look 53. Henri, zv J. Tha- len en D. ten Cate, Hoffesstraat 30. Johanna, dv E Lammers en H. van Zon, Neerdorp 25. Gehuwd: H. J. Kalfsterman, 22 jaar, Stationsstraat 9 en J. H. Jansen, 20 jaar, Markelo. Overleden: Janna ter Plegt, ev Bouw huis, 72 jr., Gaardenstraat 51. Marti- nus Veltkamp, 84 jr., Ilolterbroek 50. Gerrit Jan Lubbcrsen, 73 jr., Espelo 8. Hendrik Willems, 81 jr., Holterbroek 14. Derk Willem Willemink, 7 mnd., Mar kepad 2. BEVOLKING: Ingekomen: J. A. G. Dikkers-Slomp v. Almelo naar Dorpsstraat 20. J. J. Nier- strasz en gezin van Almelo naar Mr. G. Vixseboxsestraat 24. Vertrokken: Mej. W. Kruimelaar van Look 91 naar Beemster. J. Meuleman en gezin van Holterberg 46a naar Zut- phen. De postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" hield vorige zaterdag een wedvlucht vanaf Noyon, afstand 385 km. De uitslag was als volgt: 1, 3 en 17 G. Steunenberg; 2, 9, 11, 12 en 13 H. J. Aaf- tink; 4 en 6 L. Gazan; 5, 7 en 10 C. W. Reeves; 8 en 14 G. Veldhuis; 15 W. v. d. Pluym; 16 en 18 D. Muller. De duiven werden gelost om 6.40 uur en de eerste duif kwam binnen 11.15.02 uur. De stand van het mid-fond is thans: 1 H. J. Aaftink 798 punten; 2 L. Gazan 785.8; 3 G. Steunenberg 685.4; 4 G. Veld huis 427.4 5 D. Muller 413.6; 6 C. W. Reeves 400.9; 7 W. v. d. Pluym 193.5; 8 J. Paalman 91.9; 9 W. Aaftink 81.1; 10 M. Lodeweges 55.6; 11 W. Wansink 47.6; 12 J. Willems 40.2. TURKS EN ARABISCH Onze plaatsgenoot de heer A. H. de Groot slaagde te Leiden voor het candi- daatsexamen Turks en Arabisch. Stem van het hart beslissend. TOEN H.K.H. PRINSES BEATRIX 18 jaar was, bracht zij eens een bezoek aan het hospitaal-kerkschip „De Hoop" in IJmuiden. Tijdens dit bezoek werd een demonstratie gegeven. Een „patiënt" werd op een brancard vastgebonden en deze brancard werd overgenomen door een van dc rubberboten van „dc Hoop" en daarna aan boord gehesen. Een bestuurslid vroeg trots wat Prinses Bea trix daar nu wel van vond. Hij verwachtte niets an ders dan een opgetogen „mooi" of iets van dien aard. Maar dc achttienjarige zei resoluut „Niets waard". En zij legde kort cn krachtig uit. waarom volgens haar deze reddingsmethode niet deugde. Het bestuur beloofde met schaamrode kaken een betere constructie te zullen uitdokteren Dit voorval is typerend voor de sterke persoonlijk heid van onze kroonprinses. Zo hebben wij haar in de afgelopen jaren leren kennen spontaan, direct, impulsief, een jonge vrouw met humor en vrijheids zin, iemand met besef voor de realiteit, een prinses met durf cn zin voor verantwoordelijkheid. Het laatste woord. ONZE KROONPRINSES heeft een moei lijke tijd achter de rug. Achter een vrolijk en opgewekt gelaat zal zij de laatste maanden wel eens innerlijke spanningen hebben verbor- gen. Dc speculaties rondom haar relatie met Claus von Amsberg op een tijdstip, dat zij eigenlijk haar keus moest bepalen, zullen haar stellig hebben verdroten. Gelukkig is deze moeilijke periode nu voorbij. Het geluk glim lacht de prinses toe. De man, met wie zij zich heeft verloofd, is in de meest letterlijke zin des woords de keus van haar hart. Hun relatie is gebaseerd op de sterkste band die twee mensen kan samen binden de liefde. Dat is vroeger wel eens anders geweest, toen het protocol van een prinses, en zeker van een kroonprinses eiste, dat zij per sé zou huwen met iemand van koninklijke bloede. Prinses zal deze traditie evenals haar zuster Margriet doorbreken. Het past bij haar karak ter, dat niet de dode letter van het protocol, maar de stem van het hart het laatste woord heeft. Opgave. CLAUS VON AMSBERG, de Duitse vrijgezel die jarenlang in de schaduw van de publiciteit leefde, werd enkele maanden geleden plots de meest be sproken man in Europa. Men moet deze man aan de ene kant benijden om het geluk wat hem ten deel zal vallen. Aan de andere kant zal hij voor een heel zware opgave staan. De ogen van heel een volk zijn op hem gericht. Hij heeft tegen dat hij een Duitser is en het zal veel tact van hem eisen, zijn houding te bepalen tegen over die Nederlanders, die uit sentimentsoverwegin gen de echtgenoot van onze kroonprinses vooralsnog met reserve tegemoettreden. Hopenlijk zal de heer Von Amsberg zich hier door niet teneer laten slaan. De ervaring heeft im mers geleerd, dat velen die aanvankelijk een hoog geplaatst persoon met reserve tegemoet zijn getre den, op den duur deze reserve laten varen. Dicht bü het volk. DEZE DIPLOMAAT beschikt over een levens ervaring, die hem als echtgenoot van onze toekom stige koningin later ter stade zal kunnen komen. Hij heeft zijn opleiding genoten in de diplomatieke dienst. Hij is dus geen vreemde in het Jeruzalem der grote politiek. Maar bovendien stamt Claus niet uit een vorstelijk gezin. Dat is in zekere zin een voordeel, want deze man, wiens zusters doodgewone functies uitoefenen, staat ongetwijfeld dicht bij het gewone volk, zodat het hem weinig moeite zal kosten de omgangsvormen te vinden, die in het contact met deze verreweg grootste groepering van onze bevolking gebruikelijk zijn. „Het kan me niets schelen met welke vrouw Claus trouwt. Als het maar een gelukkig huwelijk wordt", zo sprak Herr Julius, de oom van Claus, kortgeleden. Koningin Juliana en Prins Bemhard geven van hun kant hun dochters de vrijheid de man te kiezen die zij liefhebben. Dat is het beste wat ons volk voor ogen kan houden. (Nadruk verboden).

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1