fliipgerlyfee Stand Kerkelijke verkiezingen Geref. Kerk De eerste viool „Draagt Elkanders Lasten" Toeristisch materiaal Examen doen? Wandelkaart van Holten herdrukt Reisje Bejaarden-Sociëteit op 17 juni T.V.-uitzending A.V.0. Duiven vlogen weer lode Kruis Centrum lewenter Gemeenschapszin bracht mooi werk tot stand Zaterdag 5 juni 1965 OFFICIËLE PUBLIKATIES Partiële herziening uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten, alsmede de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 3 juni 1965 gedurende veertien dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad dier gemeente d.d. 26 mei 1965, tot vaststelling van een wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten, alsmede tot aanvulling van de bebouwingsvoorschriften, behorende bij de uitbreidingsplannen in onderdelen voor hét doi-p Holten, voor de Holterberg en voor de buurtschap Dijkerhoek. Deze herziening heeft voornamelijk be trekking op de bouw van 51 woningwet woningen met garages in het Kolcomplex. Binnen zes weken na afloop van boven genoemde termijn kunnen belanghebben den, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten der provincie Overijssel bezwaren tegen dit besluit indienen. Holten, 2 juni 1965. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR TIJDELIJKE AFSLUITING OPENBARE WEGEN Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in verband met een op zaterdag, 5 juni en pinkstermaan dag, 7 juni a.s. te houden Nationaal Fe deratief Muziekconcours de navolgende wegen vanaf ongeever 12.00 tot 20.00 uur voor alle verkeer gesloten zullen zijn: 1 De Waagweg, vanaf de Industriestraat in oostelijke richting tot aan de Pan nenbakkersstraat; 2 de Kerkhofsweg; 3 de Spoorstraat. Voetgangers (zonder honden) worden toegelaten tot de tamboerwedstrijden in de Waagweg, Holten, 1 juni 1965. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester G. J. LANGENBARG, secretaris. OPHALEN HUISVUIL Burgemeester en Wethouders van Hol ten maken bekend, dat het ophalen van huisvuil in verband met de 2e Pinkster dag wordt verzet naar dinsdag 8 juni d.a.v. Holten, 3 juni 1965 Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester G. J. LANGENBARG, secretaris. Wijziging spreekuur Direkteur Gemeentewerken De Direkteur van Gemeentewerken maakt bekend dat hij niet in de gelegen heid is a.s. dinsdag zijn wekelijkse spreekuur te houden. Het spreekuur is verzet naar Woensdagmorgen van 9 tot 12 uur. De Direkteur voornoemd, T. PRAK Ter voorziening in de vacatures, ont staan wegens aftreden van de ouderlin gen H. Assink, J. Beldman en G. Stam, zijn door de kerkeraad der Geref. Kerk kandidaat gesteld de heren G. Aanstoot H.zn., A. Dijkink J.zn., G. J. Klein Na gelvoort, A. J. Nijkamp, R. Reinink en K. Veldhuis W.zn. In de vacature, ontstaan wegens af treden van diaken J. Verveda, zijn kan didaat gesteld de heren J. W. Rensen en M. Stam. De verkiezing zal plaats hebben op zondag 13 juni a.s. in gebouw „Reho- both". 1 door L. VAN SCHOOTEN 27) Onwillekeurig schokschouderde ze. De tweede viool was een instrument, dat haar niet lag „Zeg", vroeg Jaap aan zijn dochter Ol- ga, toen ze samen in de kamer zaten, Sander veilig boven studerend, „wat zat Yvonne toch te grappen over jou en Dick?" „Ach, 't kind is zot", zei Olga glim lachend. „U weet hoe ze is, die duvel". „Geen praatjes zo raar", citeerde Jaap veel betekenend en hulde zich in 'n wolk pijpesmook, „of er is wel wat van waar". „Nou ja", Olga wierp achteloos haar boek op de grond, „we zitten nou toch met z'n tweeën Dick en ik, wij kunnen erg goed met mekaar opschieten. Dat is alles". „Echt alles?" „Nou wat hèm betreft niet. Hij is nogal recht door zee wat hem betreft stuurden we vanavond nog de kaartjes rond." „MeidJaap was nu toch even ge schrokken. Hij had al wel eens gedacht, Geboren: Albert Johan, zv G. J. Bek- kernens en G. J. Groteboer. Neerd-orp 73. Cornelus Adriaan, zv P. Talma en A. Davidse, Bessinkpasstraat 12. Johan na Elisabeth, dv H. W. Rensen en A. Reij- link, Espelo 79. Lorence Maria Eleo- nora Theresia, dv H. G. W. Welting en J. M. E. T. Meijer^ Bergmanstraat 20. Ondertrouwd: L. G. ter Beest, 19 jaar, Rijssen en A. Klein Twénnaar, 18 jaar, Holten. L. Troost, 25 jaar, Holten en E. W. Lodeweges, 23 jaar, Amsterdam. Gehuwd: H. J. Pekkeriet, 22 jr., Hol ten en H. Schutte, 20 jr., Holten. H. Manenschijn, 23 jr., Rijssen en J. H. Op laat, 19 jr., Holten. A. Jansen, 38 jr., Holten en J. Mensink, 34 jr., Wierden. Overleden: A. Brinkman, wv H. Wan- sink, 89 jr.^ Dijkerhoek 6. BEVOLKING: Ingekomen: F. Meijer van Beilen haar Hoffesstraat 36. J. ten Velde en gezin van Arnhem naar Dorpsstraat 44. Vertrokken: Mej. J. A. Weijers v. Hol- terbfoek 71 naar Brummen. B. J. Fas- op-Kettelarij van Lichtenberg 13 n. Mar- kelo. L. ten Veen van Dorpsstraat 25 naar Goor. J. Re ij link en gezin van Holterbroek 37 naar Diepenveen. Men verzocht ons plaatsing van het volgende: Evenals het vorig jaar zal ook in 1965 het Algemeen Sociaal Fonds ter bevor dering van de Volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten" (D.E.L.), instelling van het Christelijk Nationaal Vakverbond (C.N.V.) weer een kollekte houden. Deze kollekte valt in de week van 7 t.m. 12 juni a.s. Wij dachten dat het nauwelijks nodig zal zijn deze kollekte in uw aller aan dacht aan te bevelen. Zo langzamerhand zijn wij ei- aan gewend deze kollekte ieder jaar weer te zien terugkeren. Voor degenen, die zich misschien af vragen waarvoor de gelden, die door middel van deze kollekte worden bijeen gebracht, zijn bestemd, willen wij gaar ne nog eens vertellen, dat hiermede ge zinnen v/orden geholpen die tengevolge van ziekte in financiële moeilijkheden dreigen te verkeren. Ondanks het feit, dat in de afgelopen jaren veel aan de lonen is gedaan, blij ven desondanks zich telkens situaties voordoen, waarvan wij mogen zeggen, dat hulp hard nodig is. Deze hulp wordt geboden, mits de gel den, die ervoor nodig zijn, bijeen worden gebracht. U kunt op uw wijze meehelpen een stukje van deze, meestal onzichtbare, nood te lenigen. Stelt daarom in de kollekteweek de kollelctan'en niet teleur, maar gèeft: met milde hand. U kunt ervan overtuigd zijn dat dui zenden onbekenden met uw gave blij zullen zijn. Door uw gave brengt u blijdschap, waar deze zó hard nódig is. Daarom bevélen wij de kollekte van .Draagt Elkanders Lasten" bij u allen aan! Plaatselijk Comité „D.E.L.". De V.V.V. zond ons twee toeristische routes van de A.N.W.B., n.l. de IJssel en Berkel Route en de SI in ge Route, beiden voornamelijk lopend - maar door andere delen - door de Gelderse Achterhoek. Het zijn fraaie kaarten, die een schat van ge gevens bevatten en de toerist wegwijs maken in de natuur en omtrent kastelen, landgoederen en musea in dit mooie deel van ons land. Zo heeft de plaatselijke V.V.V. inwoners en zomergasten nog heel veel te bieden op het gebied van allerlei .uitgaven betreffende hét toerisme, van eenvoudige wandelingen tot uitgebreid kaartenmateriaal toe. Wij verwijzen in dit verband ook nog gaarne naar het V.V.V.-vakantieprogramma. Mijnhardt's Zenuwtabletten dat die twee het goed met elkaar konden en nu ....schoonzoon? Hij lachte ver maakt bij de gedachte. „Wat is daarom te lachen?", vroeg Ol ga, meteen in de verdediging. „Ik lach eigenlijk om mezelf, dat zoiets nooit bij me opkwam. Maar hij is toch veel ouder dan jij?" „Niét zo gek veel. En dat wordt ieder jaar beter, zegt hij". „Lijkt me rekenkundig niet juist". „Nee, heb ik ook gezegd." Ze lachten nu opeens allebei. „En jijhoe dénk jij erover? Dat wil zeggenals je me dat vertellen wilt. Neem me niet kwalijk als ik me met jouw zaken bemoei. Het zijn toch wel een beetje jouw zaken ook, paps. Ik ben toch je oudste dochter." „Je bent een schat. En Dick van Heipen is een fijne vent. Hoe meer ik hem leer kennen, hoe meer ik dat ga vinden. Moeder had geloof ik wel een beetje opTjeerd en jou gehoopt, niet?" „Ach, Tjeerd blijft al z'n leven een groot kind. Ik moet een man, die me baas kan." „Ik vind jou zelf nogal een baas." „Ben ik ook, juist daarom. Ik lijk wel zo zelfverzekerd, paps, maar ik ben lang niet altijd zeker van mijn zaak. Ik zwam d'r soms maar omheen met een hoog poeha, en dan begint Dick en die gaat er niet met de botte bijl aan staan, maar Net voor de Pinksterdagen is de 7e druk van de wandelkaart van Holten en omstreken van de pers gekomen. Deze fraaie kaart op schaal 1 a 20.000 van de hand van wijlen de heer A. J. Goldstein, gemeentesecretaris van Holten en her zien door de heer P. B. Muller, technisch ambtenaar bij de gemeente, is uitgevoerd in kleuren en bevat behalve wegen, wan delpaden, en waterlopen, alle boerderijen in de buurtschappen 'met de namen van de gezinshoofden. Bos en heide zijn in kleur aangegeven, voorts de genummerde stenen van de uitgebreide wandelpaden op de Holterberg en de hotels aldaar en in de dorpskom. Men vindt er de nieuwe toeristenweg op met picknickplaats en de aanduiding van de hoogten in het heuvelachtig terrein. Een afzonderlijk kaartje igeeft de indeling van de buurt schappen aan en zo vindt men op deze uitstekend verzorgde kaart nog tal van bijzonderheden. Op het voorblad prijkt „De tourist", een afbeelding van het ste nen beeldje, dat de berg in kijkt vanaf het plantsoentje voor hotel „De Holter berg". De achterzijde heeft men benut voor advertenties met aankondigingen van allerlei aard. De prijs van de kaart is iets verhoogd en bedraagt één gulden. Deventer In de gedenksteen, inge metseld in de voorgevel van het Nieuwe Roode Kruis Centrum aan de H. G- Goeszenstraat te Deventer, dat zaterdag morgen onder grote belangstelling offi ciéél geopend werd, staat o.m. de spreuk te lezen: „In dit centrum leeft de ge meenschapszin van duizenden uit Bath- men, Diepenveen, Gorssel, Holten, La ren, OLst, Voorst, Wijhe en Deventer". Hulpverlening, barmhartigheid en ge meenschapszin waren ook de leidende gedachten in de toespraken van de pro minente Roode Kruis-mensen, waarmede deze opening gepaard ging. Mr. F. H. A. de Graaff, voorzitter van het Hoofdbestur van het Ned. Roode Kruis, die de officiële opening verrichtte, vertolkte deze gedachten in zijn woor den vol bewondering en dank voor het fraaie pand, dat door grote inspanning van velen is verrezen. Uw actie „Pot voor de Ton", is een groot succes geworden en- uw bestuur kan hierop, dunkt mij, met grote voldoening en dankbaarheid terug zien, aldus Mr. de Graaff. Spr. wees er op, dat het bij de afdelingen Deventer en Diepenveen in gebruik zijnde pand veel te klein werd öm alle taken te vervul len, waarbij twee belangrijke taken, de die dringt dan opeens tot het hart van vinden. Maar hij had Dick van Herpen altijd als vriend en collega beschouwd de kwestie door en als je van daaruit de zaak gaat bekijken, nou dan schaam ik me soms over m'n gezwets." „Noemt hij het zo?" „Hij? Ik geloof dat hij me veel te serieus neemt." „Daar zou ik anders niet zo rouwig om zijn. Andersom is erger." „Vind je 't gek, paps van Dick en mij?" „Nee kind," zei Jaap nadenkend, in z'n hart innig blij om deze ogenblikken van vertrouwen, „maar ik word me er van bewust dat ik een ouwe vent wordt. Mijn meisje Olga, waar ik zelf de pop petjes voor tekende, en die gaat straks het huis uit „Nou, zover is het nog niet. En we gaan niet naar Amerika." „Nee maar 't is toch een mijlpaal". Ze kwam opeens naar hem toe, ging op de rand van zijn stoel zitten, sloeg haar arm om hem heen. „Ik blijf toch altijd je dochter. Letter lijk en figuurlijk." Hij zweeg, knipte met zijn ogen. „Weet moeder er al iets van?" „Nee misschien vermoedt, ze iets. Maar moeder had nu eenmaal haar hoop op Tjeerd Beyma gevestigd. Dat wist, ik. ITet is beslist een teleurstelling voor haar. De bejaarden sociëteit te Holten gaat op 17 juni a.s. op reis. Plet wordt een reis met onbekende bestemming, waar voor de gehele dag is uitgetrokken. Onderweg wordt tezamen warm gege ten, koffie en thee gedronken, terwijl het verder ook aan attracties niet zal ont breken. Réeds gaven zich 25 personen op, tot zaterdag 12 juni kan men zich echter nog opgeven bij de heer G. H. Kers, V'.V.V.-informatiebureau, tel. 1533. Plet vertrek is bepaald op 9 uur, 's mor gens bij de OAD. Men hoopt tegen zes uur weer in Holten terug te zijn. De deelnemingsprijs is bepaald op 15,- per persoon, waarin alle kosten zijn be grepen. Wie nog mede wil, moet snel besluiten. In verband met de jaarlijkse collecte voor minder-validen, zal er op donderdag 10 juni a.s. te 22.45 uur een korte T.V. uitzending zijn. Door middel van een film pje van 5 minuten krijgt men een indruk van het werk, dat de A.V.O. ten behoeve van de gehandicapte doet. Ook via de ra dio zult u in de week van 14 -19 juni horen van dit werk! bloedtransfusiedienst en de trombose- dienst, in enkele ruimten van de apo theek van de beide ziekenhuizen gast vrijheid genoten. De gemeenschapszin is in Deventer reeds in de vorige eeuw een belangrijke factor geweest, want nog maar nauwe lijks was op 19 juli 1867 het Nederlandsche Roode Kruis opgericht of 2% maand la ter kwam in Deventer een afdeling tot stand. Met de gelukwensen Van 't hoofd bestuur sprak Mr. de Graaff de hoop uit, dat de voor de gemeenschap Deventer en omstreken zo zegenrijke arbeid met •*veel succes mag worden voortgezet. De burgemeester van Deventer, Mr. N. Bolkestein, verklaarde voor de derde maal het woord te voeren voor de tot standkoming van dit gebouw. Het ge meentebestuur is daarmede'bijzonder blij, omdat het een verrijking vormt van het belangx-ijk medisch centrum, dat Deven ter in dit stadsgedeelte reeds bezit dooi de beide ziekenhuizen en laboratoria. Hij prees de goed georganiseerde actie en de plezierige samenwerking met de an dere medische instanties. Spreker bood namens de gemeente een lamp aan. Nadat de inspecteur van de Volksge zondheid in Overijssel, dokter T. Land- Enne ik weet niet of ze Dick zo erg mag." „Daar is ze nog niet aan toe, meiske." „Nee, dat zegt u goed. Ze kent hem nog niet. Maar hij kent haar wél. Dat weet ze, en dat vindt ze niet prettig. Dat geeft haar een onbehaaglijk gevoel." „Je bedoelt hij heeft haar dóór? Je wil toch niet zeggen dat je moeder leeft Voor de schijn?"- „Nee, o nee. Daar is ze veel te daar voor heeft ze veel te veel karakter. Maar ze domineert erg graag, dat weet u toch ook wel. En dat lukt haar niet bij Dick." „Wel bij mij?" Olga dacht na voor ze antwoordde. „De laatste tijd veel minder." „Vroeger wel?" „O ja, de grond was te koud waarover ze liep." „Nu dan niet meer?" vroeg Jaap ge schrokken. „Paps met die boekenschrijverij ben je een veel wijdere wereld binnengegaan. Vroeger draaide alles om moeder. Nu kan dat niet meer. Misschien merkt ze dat ook wel." Iiij zuchtte. „Je moeder is voor mij nog precies die ze vroeger was." Maar u bent niet meer die u vroeger was. Toen zakte Sander naar beneden en informeerde bij Olga of ze wel eens ge- HOLTENS NIEUWSBLAD De postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" nam met 100 duiven deel aan de vlucht vanaf Neufvilles, afstand 257 km. Lossing 9.45 uur. Eerste duif van G. Steunenberg aank. 14.22.05 uur. Verdere uitslagen 4 en 17 G. Steunenberg; 2, 3, 6, 9, 12, 19 PI. J. Aaftink, 14.26.11 u. 5 D. Muller, 7, 8, 13. 14. 18. L. Gazan, 10 en 25 W. Aaftink, 11 en 21 C. W. Reeves, '15, 20, 23 J. W. Willems, 16, 22 H. van Beek 24 H. Wansink. Prijswinnaar en scheerweg de heer G. Steunenberg. heer, de betekenis voor zijn dienst van dit centrum had geschetst, spraken nog de heer M. J. Wagenaar, namens de me dewerkers, de heer H. Voogsgeerd uit Bathmen, namens de in de aanhef ge noemde afdelingen beide sprekers bo den een klok aan en de heer Th. L. F. Geurts, die de actie „Pot voor de Ton" leidde en een tweetal fraaie naamborden aanbood. De voorzitter van de afdeling Deven ter, de chirurg L. C. Brands, gaf een historisch overzicht van het werk van het Roode Kruis, dat vanuit de barm hartigheid der historie wel een geheel ander, maar niet minder menslievend aspect gekregen heeft. De nood bij de middeleeuwse mensen was groot, zij lag a.h.w. letterlijk op straat. De 19e eeuw bracht (de snelle opkomst van weten schap, van techniek, van rationalisme en ook van materialisme. Men moest naar de slagvelden en de plaatsen van na tuurrampen gaan om menselijk lijden te zien en een aansporing tot hulpverlening te krijgen. De geboortegrond van het Roode Kruis was het Italiaanse slagveld van Solferino. Het verzorgen en verple gen der gewonden en zieken het be drijven van barmhartigheid in georga niseerde vorm de geboorte van het Internationale Roode Kruis. Gemeen schapszin de geboorte van de afdeling Deventer en vele andere. Dr. P. H. Eyk- man van der Kemp, chirurg van naam in deze stad, was haar vo'orzitter van 1932 tot 1959, die bij zijn bezette medische le ven 27 jaar de tijd vond om aandacht aan het Roode Kruis te besteden en er voor te werken. Nadat spreker de goede samenwerking mét de architect, de heer H. W. Ellen broek van het architectenbureau Bos te Twello had geschetst, onthulde mevrouw Eykman-van der Kemp, de weduwe van de voormalige voorzitter, een gedenk plaat in de hal van het gebouw. Het Centrum, dat ruim vier en een kwart ton heeft gekost, bevat uitgebrei de ruimten voor bloedtransfusie,' trom- bosedienst, welfare-werk, o.a. voor ont spanning en verzorging van mindervali- den. Het kon mede tot stand komen door de f 125.000.die de actie „Pot voor de ton" opleverde. boord had, dat er zoiets als koffie be stond, en dat een hardwerkende jonge man enz. enz. En Jaap nam zijn tijd schrift weer op, maar lezen deed hij niet. HOOFDSTUK XI Vriendschap? „Zaterdag gaan we naar Den Bosch", vertelde Jaap aan tafel, „naar de ten toonstelling van Koert Dijk". „Is dat die vent die kilo's verf op z'n doeken smeert?" informeerde Olga. „Wie zijn we?" vroeg Sandra. „We dat zijn Guust de Koninck en Posse en ik. En we gaan met het karre tje van Erika van Wittem." „Eén vrouw is drie mannen t'erg", ci teerde Sander. „Als dat maar goed gaat," lachte Yvon ne. „Nou, Guust de Koninck er bijen dan in Den Bosch „Brandewijn met suiker, zoete lieve Gerritje", zette Olga in, maar Sandra zei: „het is hier geen diner-chantant" en Olga sloot haar mond met een klap en een knipoog naar haar vader, „Dat zal me een feest geven", peinsde Sandra harop, „en blijven jullie dan de hele dag op de tentoonstelling hangen?" „Nee, we zullen de stad ook nog wel even ingaan." „Drie mannen en een meisje," zei Yvonne. (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2