Uit het plaatselijk parlement Voorlichtingsavond van de Vereniging van Suikerzieken (N.V.S.) Be eerste viool Qupgerlijke Brandweer behaalde 4e prijs Goede schutters Duiven vlogen weer 0.L.M .'ers op reis Programma Nationaal Federatief Muziekconcours HOLTENS NIEUWSBLAD Noodschool voor Havo-afdeling Scholengemeenschap Stichting Chr. Kleuterschool in Kolplan. Benoeming leerkrachten. J. Vuuregge gemeente-ontvanger. Voor de afdeling hoger algemeen vor mend onderwijs HAVO van haar Scholengemeenschap gaat de gemeente Holten een 6-klassige noodschool aan schaffen, die geplaatst wordt aan de Haarstraat, tegenover de Ulo-school en waarvoor ruim twee ton op tafel gelegd zal moeten worden. De raad verleende B. en W. in zijn vergadering van woens dagavond voor de bouw- en inrichtings kosten een krediet van f 204.944,-. Deze houten school zal geleverd worden door de N.V. Houtbouw „De Oude IJssel" te Terborg. De HAVO-afdeling zal op 1 sep tember a.s. starten. Men. hoopt binnen een redelijk tijds verloop een vleugel te kunnen bouwen aan de nieuwe Ulo-school en dan in het complex „De Haar", waarvoor een uit breidingsplan in ontwikkeling is, door deze noodschool een openbare lagere school te hebben voor de jeugd in dit complex, zei de burgemeester, mr W. H. Enklaar, in zijn toelichting op het voor stel. De noodschool kan daar dan blijven staan, want het verplaatsen van derge lijke gebouwen is een dure geschiedenis. Voor het kleuterschooltje op de Kol heeft dat f 20.000,- gekost. Er komt een met gas gestookte centrale verwarming in. BENOEMING LERAREN Aan de scholenemeensehap werden in deze vergaderin vier leraren benoemd, t.w. de heren J.* W. Fonhof, leraar aan een technische school te Arnhem; J. Hulshof onderwijzer aan de openbare Ulo te Drachten beiden Neerlandici M. A. Al ting, onderwijzer aan de openbare Ulo te Drachten, voor handen arbeid; en R. Mud, onderwijzer aan de openbare Ulo te Winschoten, voor boek houden aan de meao-afdeling. Aangezien nog geen geschikte kandidaat voor wis kunde werd gevónden, hebben B. en W. de heer W. A. J. Stuyver, leraar te Zwol le, die binnenkort met pensioen zal gaan, benoemd als tijdelijk leraar. Door de 'bevolkingsaanwas wegens de vestiging van veel jonge gezinnen groei en meer schoolbevolkingen in Holten uit hun voegen. De raad besloot op verzoek van het bestuur der Chr. Kleuterschool medewerking te verlenen aan de stich ting van een kleuterschool in het Kol plan en recht van opstal te verlenen voor de bouw van een noodlokaliteit aldaar. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Klein Velderman (Alg. Bel.), dat de raad wel eens te beslissen krijgt over hingen, die al klaar zijn, wees de voorzitter er maar vast op, dat ook voor de openbare lagere dorpsschool, we gens de stijging van het aantal leerlin gen, een noodlokaliteit moet worden ge bouwd. B. en W. denken aan een terrein aan de Tuinstraat. In het Kolplan zal binnen afzienbare tijd een openbare la gere school moeten verrijzen. Het colle ge wil echter het liefst wachten tot een wat grotere school kan worden ge bouwd. De heer Ten Berge (WD) opperde be zwaren tegen plaatsing van de noodlo kaliteit aan de Tuinstraat, omdat deze grond bestemd is voor woningbouw. Hij noemde enkele andere plaatsen in de na bijheid, doch de raad wenste hem daar in niet té volgen. Bij de aanvang der vergadering sprak mr Enklaar, mede namens wethouder Veneklaas Slots, de dank uit voor de blijken van sympathie, die beiden van de raadsleden hebben ontvangen bij hun Koninklijke onderscheiding en voor het feit, dat men hem in de gelegenheid had gesteld tijdens de receptie zovele han den te kunnen drukken. NIEUWE PLANOLOOG De burgemeester deelde mede, dat men de stedebouwkundige, ir R. Haj erna te Assen heeft aangetrokken als planoloog voor de gemeente, waarvan men ver wacht, dat hij met spoed de verschillen de objecten als het Komplan voor het dorp, het plan voor „De Haar" en o.a. voor de Holterberg zal aanpakken. Op een vraag van de heer Landeweerd (AR) omtrent het in exploitatie brengen van de grond van de heer Jansen aan de Lage weg, deelde de raadsvoorzitter me de, dat het college hoo.pt hier in het na jaar 50 woningen te kunnen bouwen. ONTVANGER BENOEMD De heer J. Vuurwegge, hoofdcommies ter secretarie, chef van de afdeling fi nanciën, werd met algemene stemmen benoemd tot gemeente-ontvanger (nieu we stijl) en als zodanig beëdigd. De heer K. B. Koning, ingaande 1 juli hoofdcom mies op de afdeling algemene zaken, werd beëdigd als 2e waarnemend secre taris. De bedrijfs- en gemeenterekeningen van 1960 werden hierna voorlopig vast gesteld. Behalve het grondbedrijf, dat een nadelig saldo heeft van f 1509,78, sluiten zij alle met een batig saldo, t.w. GEB f 20.798,76; KWS-bedrijf f4.852,13; woningbedrijf 5.106,- en gemeentereke- ning f 10.170.20. De voorzitter deelde mede, dat men met de Bank voor Ned. Gemeenten een geldlening van f 600.000,- hoopt aan te gaan, waarvoor G.S. machtiging hebben verleend. Lukt .dit niet dan is de Spaar bank te Deventer in elk geval bereid anderhalve ton te lenen tegen een rente van 57/g pet. en een 'koers van 99. AANLEGBELASTING Van een 15-tal bewoners van de Mo- lenbelterweg is een verzoek ingekomen de verordening op de aanlegbelasting, die huns inziens tot onbilleijkheden aanlei ding geeft, te wijzigen. In verband met de aanleg van de toeristenweg ontvingen zij n.l. bericht of zij deze belasting in termijnen dan wel in één afkoopsom wilden voldoen. De raadsvoorzitter lichtte het schrif telijk voorstel toe met de mededeling, dat adressanten alleen een redelijke (bij drage betalen in de kosten ivan de riole ring en de aanleg van trottoirs. Bij gron den, die bouwrijp zijn gemaakt, betalen de kopers ook hun aandeel in de aanleg van straten, riolering en verlichting, evenals de aangrenzenden aan de z..g. boerenwegen voor de verharding. De heer Rietberg (CH) zag deze hef fing als een onrechtvaardige belasting en gaf de voorkeur aan de vrijwillige bij dragen, zoals dat vroeger bij wegenver- i harding geschiedde, maar hij had zich niet voldoende in de materie verdiept om i met vast omlijnde voorstellen te komen. •Hij dacht o.m. aan een baatbelasting. De voorzitter wees er op, dat men bij het oude systeem aan handen en voeten gebonden was, indien enkele eigenaren niet wilden medewerken. Hij ontried de gedachte van de heer Rietberg. Adressanten zullen een uitvoerige, ge motiveerde niet-ontvankelij kverklaring ontvangen. De raad beschikte eveneens afwijzend op het verzoek van de Stichting voor Aktieve Recreatie door Sport en Spel te Amsterdam, die voor haar midget-golf- baan op de Holterberg vrijstelling van de vermakelijkheidsbelasting vroeg. De ze ontspanning is volgens de verorde ning belast. Het toerisme kost de ge meente heel veel geld, verklaarde de raadsvoorzitter; als er dan eens wat te halen is, moet men er bij zijn. Een partiële herziening van het uit breidingsplan voor het Kol-complex, waarin o.a. 51 woningen worden ge bouwd, werd goedgekeurd. Er komt een totale herziening van het plan in onder delen voor het dorp. De heer Ten Berge (VVD) bepleitte de bouw van meer vrijstaande woningen, waarop de voorzitter antwoordde, dat er wel gezorgd .wordt voor voldoende even wicht in de verschillende soorten wo ningen. Aan de heer W. Beijers werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als amb tenaar van de burgerlijke stand, onder dankzegging voor de bewezen diensten. Het vervult ons met teleurstelling, dat de heer Beijers ontslag heeft moeten vragen wegens zijn afkeuring, maar wij hopen te zijner tijd nog afscheid van hem te kunnen nemen, verklaarde de raads voorzitter. Op een vraag van de heèr Ten Berge bij de rondvraag wat er met de oude boerderij „Voorsboer" zal geschie den, deelde de burgemeester mede, dat voor dit perceel optie is gegeven aan een combinatie, die aan de Dorpsstraat een verzorgingsflat wil bouwen op grond van de fa. Gebr. Wansink. Op een vraag van de heer Jansen (Pv dA) of daar iets komt, dat ter plaatse o.a. met het oog op de bungalowbouw aldaar wel past, kon de voorzitter nog geen antwoord geven. Het is de bedoe ling, dat men gebruik maakt van de oude Saksische boerderij. De reeds vaak in de raad besproken onvoldoende situatie aan het begin van de Beusebergerweg werd nog eens door de heer Rietberg aangeroerd. Als er niet spoedig een verbetering komt, moeten z.i. andere voorzieningen worden getrof fen. De heer Landeweerd gaf te kennen, dat dit een aanfluiting wordt voor de ge meente. Oo'k wees de heer Rietberg op het in verval raken van de Borkeldsweg. De voorzitter verklaarde, dat hier het rode potlood in verband met de investe ringsprioriteiten de doorslag had gege ven. De heer Ten Berge vroeg bij het na deren van het 'vreemdelingenseizoen naambordjes langs de wegen in de buurt schappen uit de z.g. ineoretpot, terwijl de heer Jansen wees op de gevaarlijke verkeerssituatie bij de viaduct. De heef Meerman (PvdA) zag slechts een oplos sing door het aanbrengen van verkeers lichten. De raadsvoorzitter had geen begrip hoe 'Rijkswaterstaat tot deze gevaarlijke situatie is gekomen. Er zijn brieven over geschreven, waarop nog geen antwoord is ontvangen. Spreker verwacht echter, dat, vóór dat er doden vallen, maatrege len zullen worden getroffen. De Holtense brandweerploeg, die vorige week zaterdag te Dalfsen heeft deelgeno men aan de brandweerwedstrijden van de Ned. Bond van Brandweercomman danten behaalde een eervolle 4e plaats. De volledige uitslag was: 1 Hellendoorn 196 p.; 2 Losser 187 p.; 3 Denekamp 172% p.; 4 Holten 164 p.; 5 Wijhe 158 p.; 6 groep Welsum (Olst) 151 p.; 7 Oot- marsum 139 p.; 8 Groep Slagharen (Har- denberg) 139 p.; 9 Emmeloord I 133 p.; 10 groep Bergentheim (Hardenberg) 132 p. en groep Wesepe (Olst) 124 p. BENOEMD TOT KASSIER De heer H. J. Kistemaker, verificateur bij de Vereniging van Ned. Gemeenten te Diepenheim is benoemd tot kassier dezer gemeente in de rang van adjunct commies. Bij te Vorden gehouden schietwedstrij den ter gelegenheid van de jaarlijkse wedstrijddag van de afd. Gelderland van de Ned. Vereniging van Jachtopzieners, behaalde de heer B. Russ een le prijs op de afgaande doubletten en de heer Joh. Van Geenhuizen het hoogste gemid delde bij de dwarsvliegers, waardoor beiden in het bezit kwamen van een beker. Suikerziekte is een nare ziekte, die niet gauw weer 'ophoudt. Als de patient dit erg menselijk en niet opstandig aanvaardt, dan kan hij of zij een zeer volwaardig leven leiden; dat was de slotconclusie, die Dr. B. J, Scholten, internist van het Sint Geertruiden Ziekenhuis te Deventer zijn gehoor voorhield tijdens de voorlich tingsavond welke de afdeling Deventer e.o. van de NVS dinsdagavond hield in hotel Vosman. Uit de causerie van dr. Scholten bleek wel heel duidelijk, dat suikerziekte een nogal ingewikkelde ziekte is, waaraan veel problemen zijn verbonden en waarvan nog veel dingen onbekend zijn. Zij heeft alles te maken met insuline, die jvordt opge wekt in de alvleesklier en welke stof moet zorgen voor het juiste gehalte aan suiker in het bloed. Als er een tekort is aan in suline dan gaat het fout met de stofwis seling. Bij suikerzieken wordt in het al gemeen onvoldoende insuline gevormd, zodat het lichaam niet in staat is alle koolhydraten' uit de voeding op een nor male wijze te verwerken. De inleider ging uitvoerig in op de verschijnselen, welke zich voordoen en op de wijze waarop ge tracht wordt de ziekte zoveel mogelijk een goed verloop te doen hebben. Daarbij zijn behalve de insuline inspuitingen en het toedienen van tabletten, vooral ook het zich stipt houden aan het voorgeschre ven dieet van het- grootste belang. Een belangrijke factor vormt ook het li chaamsgewicht van de patient, waar van het noodzakelijk is, dat dit bij de lichaamslengte past. Suikerpatiënten moeten vooral niet te dik zijn, ómdat in het lichaam opgeslagen vetten in giftige stoffen kunnen vérkeren. Dr. Scholten ging ook uitvoerig in op de verschijnselen die zich voordoen indien het suikergehalte in het bloed te laag is, waardoor ernstige storingen kunnen optreden en zelfs be wusteloosheid het gevolg kan zijn. Als een diabetespatiënt ziek wordt, heeft hij meer insuline nodig. Het is verstandig dan altijd de dokter te waarschuwen. Na de inleiding van dr. Scholten gaf De Postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" nam met 72 duiven deel aan de vlucht vanaf Creil, afstand 437 km. en lossing om 7 uur. De eerste duif arriveerde om 13.37.27 uur. De uitslag was 1, 3, 5, 7, 13 en 18 L. Gazan, le duif 13.37.27; 2, 14, 15, 17 H. J. Aaftink, 2e duif 13.43,25; 4, 6, 10, 11, 12 G, -Steunen berg, 4e duif 13.57,33; 8 en 9 C. W. Ree ves en 16 H. Wansink. De stand van de Midfond: 1 L. Gazan 378,2 p; 2 H. J. Aaftink 327,2 p. 3 G. Steunenberg 309 p.; 4 C.W. Reeves 273,2 p. en 5 D. Muller 137,6 p. de heer H. de Vries, lid van het hoofdbe stuur uit Hengelo (O), een overzicht van het werk van de NVS, die in 1945 ontstaan thans 28.500 leden telt en reeds heel veel voor de suikerzieken heeft kunnen bereiken. Zij is aangesloten bij de intex-nationale federatie, waarbij 31 landen zijn aangesloten. Bij het herdenken van het 20-jarig bestaan op 25 augustus a.s. hoopt men de 30.000 leden te hebben bereikt. De vereniging voert een zware strijd tegen de kwakzalverij, die zeer funest kan zijn voor diabetici. Voor aan suiker-ziekte lijdende kinderen bezit de vereniging het koloniehuis „Bos en Duin" in Huis ter Heide, zodat de ouders ook eens van een ongestoorde vakantie kun nen genieten. Men heeft een prachtig zwembad kuixnen maken van gelden uit de toto van de KNVB, terwijl voor kin deren, die niet de juiste verzorging krij gen in hun levensmilieu nog een tehuis gebouwd zal worden. Ook bestaan ex- plannen. om te komen tot stichting van een bejaardencentrum, om de bejaarden op te vangen, die niet zo goed voor zich zelf kunnen zorgen. De bijeenkomst in hotel Vosman stond onder leiding van de voorzitter van de afdeling Deventer, de heer G. J. ten Cate, die er in zijn openingswoord op wees, dat de afdeling plm. 670 leden telt en die aan het slot de beide inleiders, onder overreiking van een klein geschenk, be dankte voor hun leex-zame inleidingen. Tijdens de goed bezochte vergadering gaven zich enkele nieuwe leden op. Leden van de afdeling Holten van de OLM maakten dinsdag met een comfor tabele touringcar van Havi Tours uit Rijssen een uitstapje met als einddoel Den Haag en Scheveningen. Nadat de bus eerst door de buurtschappen was gere den om de reizigers op te nemen startte men om 7 uur vanaf Dijkerhoek voor een tocht over de Veluwe naar Leersum waar in café Damlust de koffie klaar stond. Vandaar reed men over de autoweg naar Den Haag, waar een bezoek werd gebracht aan het Panoi-ama Mesdag. Na de middagpauze volgde een bezoek aan Madurodam en vervolgens aan het Bin nenhof, met een bezichtiging van de Rid derzaal. Nadat het gezelschap de gele genheid had gehad om te winkelen, ver trok men naar het strand in Schevenin gen, waar ook een wandeling op de Pier werd gemaakt. Het weer werkte bijzon der mee, zodat men hier genoot van zee en strand. Via Het Kalfje bij Utrecht- keerde men in de beste stemming huis- waax-ts dank zij het mooie weer en de bekwame chauffeur. L. VAN SCHOOTEN 26) „Met als onderschrift: Stox'm", lachte Jaap. „En Bijleveld weet niet, of ze zich nu moet schamen of er trots op zijn." „Wat zegt de krans ex-van?" informeer de Olga belangstellend, blij dat ze onder- werp-af was. „Mia's vriendinnen vinden het heel in teressant, haar niet-vriendinnen vinden 't a-sociaal". „Weet ze precies wie haar vriendinnen zijn en wie niet? Of weet je dat daar nooit?" informeerde Sander kritisch. „Hou jij je nou maar bij je geleedpo- tigen", vermaande Olga, „wat weet een koe van saffraan?" „Een koe is geen geleedpotige", onder wees Sanderverstoord. „Sjonge", veranderde Olga het onder werp, wat is er een rel om die Munte naar, die de prijs geweigerd heeft. Heb je 't gelezen paps?" Ik heb het gelezen", zei Jaap bedaard, „en ik heb Muntenaar d'r zelf over ge hoord. Hij was bij Dick van Herpen en hij ging vreselijk te keer. Ik wil de uit- drukking® niet herhalen, het is hier eeix net gezelschap „Kon het bij Van Herpen wél?", vroeg Sandra spits. Jaap negeerde de opmerking. „Ik kreeg zo'n beetje de indruk dat, wanneer Muntenaar die prijs aanvaardde, hij zich beschouwde als een soort vrouw van lichte zeden die zich laat betalen voor haar gunsten. En toen hebben we zo ver schrikkelijk gelachen, dat ie opeens zei: En tóch jongensvijfduizend gulden, ik ben toch eigenlijk een idoot. Ik heb ze nog nooit bij mekaar gezien!" Ze hingen aan zijn lippen. Sandra merkte het. Er was iets veranderd in dit gezin. Vroeger voerde en leidde zij de conver satie. Met haar verhalen, haar belevenis sen, haar herinneringen. Zo was het nu ook weer geweest. „Hoe was het op de kring, mams?" En dan zat Jaap daar en wijdde al zijn aandacht aan het maal, en plaatste af en toe een spitse opmerking. En nu was opeens alle aandacht voor hem, omdat hij daar had zitten te kletsen met Theo Muntenaar, de dichter die de Vondelprijs had afgewezen. Dat vonden ze pas wat. En Olga zou het op school zéker te pas brengen. „Muntenaar zei tegen mijn vader „Wat maken zulke kerels toch een drukte", zei Sandra misprijzend. „Ze zijn zo arm als een kerkrat en dan, met een groot gebaar, gooien ze vijf mille te grab bel." „Dat is het nou juist", verdedigde Olga vurig de afwezige kunstenaar, van wiens verzen ze niet veel begreep, maar die toch tot een der toonaangevende dichters werd gerekend. En ze voegde er een tikje ve nijnig aan toe: „Tjeex-d zou ze genomen hebben en er een zeilboot voor hebben gekocht." „Ik vrees Dick van Herpen ook", ant woordde Jaap glimlachend. „Wat heeft die er nou mee te maken!" „O niks, ik zei het maar zo." „Olga en Dick, die maken samen schik", rijmde Yvonne onnozel, maar in haar ogen dansten de lachlichtjes. „Jou krijg ik nog wel es", dreigde Olga. Maar ze moest zelf lachen, want wie kon er boos zijn op Yvonne? „Jij bemoeit je met allerlei zaken die je niet aangaan", wees Jaap zijn jongste dochter terecht, „Probeer jij maar eens meneer Baas te behagen ,0 die! Meisje Van Zanden, zei hij, dat lijkt nou weer naar niks. Of jij hebd zellef zo zidden knooden, of het meisje waarvan je hed overgeschreven hebd." „Praat ie echt zo?" „Hij heeft je in ieder geval dóór!" meende Olga. „Gaat die fim nog, door vader?" gooide Sander het gesprek over een zakelijker boeg. „Ach jong, die geeft me grijze hax-en. Ik hoorde laatst van een schrijver, die dan ook een boek zag verfilmd. Ploe vond u het? vroeg men. ,,'t Had wel iets be kends", zei hij, „maar ik kan het niet helemaal thuisbrengen". Het is natuurlijk een beste reclame, want het is heel vaak zo dat de mensen eerst de film zien en dan het boek gaan lezen. „En dan voelen ze zich bekocht, want het is een heel ander boek", lachte Olga. „In ieder geval, ik ben niet van plan het onherkenbaar te laten verminken. Maar ik heb aan Dick een goeie". „Bemoeit die zich daar óók al mee?", vroeg Sandra. „Kind, op zakengebied ben ik een baby. Als ik Dick niet had gehad, dan zouen ze me van 't begin af in m'n nek gekeken hebben." „Geef jij Dick later de portemonnee maar," adviseex'de Yvonne haar zustei-, die zich oostindisch doof hield. Jaap grinnikte. Sandra kon het niet waax-deren, zelfs niet van Yvonne. „En schiet het schilderij al op?", vroeg Olga, opnieuw de steven wendend naar een minder gevaarlijk onderwerp. „Ik weet het niet, kind. Ik mag zelf niet zien voor het af is." „U kunt toch wel eens stiekum kijken?" zei Yvonne. „Kind, het spieken zit mij niet zo in het bloed als jou. Eigenlijk verschrikke- Ondertrouwd: T. Stukker, 25 jr., Hol- ten en W. J. Aijtink, 23 jr., Raalte. Gehuwd: A. Paalman, 27 jr., Espelo 5 en J. van Zon, 20 jx\, Neerdoi-p 103. H. J. Bos-schers, 35 jr., Beuseberg 139 en H. G. Ebrecht, 20 jr., Holterbroek 81. Overleden: J. Tulier, wv Prins, 90 jr., Dijkerhoek 5. J. Bx-onsvoox-t, ev Nij- laxid, 57 jr., Neerdorp 81. BEVOLKING: Ingekomen: R. H. G. Roerdink en ge zin van Voorst naar Hoffesstraat 23. A. C. Mossink-Makking v. Laren (Gld.) naar Oranjestraat 22. A. H. Bouwhuis- Boode van Lisse naar Molenbelterweg 16. H. van Zanten en echtg. van Bus- sum naar Holterenkstraat 45. B. Si- monides van Zwolle naar Gaardenstraat 20. H. J. ten Velde van Driebérgen- Rijseniburg naar Larenseweg 49. Vertrokken: W. Bussink-Everts van Pastoriestraat 15 naar Goor. D. J. Schippers en gezin van .Neerdox-p 3.1 nr. Voorst. Gevonden: 2 portemonnaies met inh.; sjaal; dameshandschoen; kinder jasje; al pinomuts; blik koekjes. Verloren: groen jongensjasje; porte- monnaie met inhoud; portemonnaie; een dames-polshorloge; portefeuille m. inh. (o.a. autopapieren); vulpen; autoped; een schooltas met inhoud. Komen aanlopen: jonge hond (collie). Weggevlogen: 2 sierduiven (kroppers, 'bruin). Omgewisseld: herenfiets, mex-k Gazel le (abusievelijk vex-keerde fiets van het zelfde merk meegenomen). Inlichtingen dagelijks, doch niet tus sen 12 en 14 uur, aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Dox-psstx-aat 22, Holten, tel. 1352. OFFICIËLE PUBLICATIE ZITTING WOONRUIMTE-COMMISSIE De voorzitter van de woonruimte-com missie maakt bekend, dat de zittingen der commissie met ingang van woensdag 2 juni a.s. op de eerste woensdag van de maand zullen worden gehouden en wel des avonds van 7.30 tot 8.30 uur. Holten, 26 mei 1965. De voorzitter voornoemd, J. KROON. georganiseerd door de Holtense Muziek vereniging ter gelegenheid van het 20-jaiig bestaan. VRIJDAG 4 JUNI: 20.uur: Opening door mr W. H. Enklaar, burgemeester van Holten. 20.15 uur: Ex-e-concert in de muziek tent in „Kalfstexanansweide" door: „Holtens Gemengd Koor", dir. J. K. Wax-mink; „Hervormd Kex-kkoor", dir. J. op den Dries; Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gïox-ia", dix\ J. Plomp; Holtense Muziekvex"- •eniging „HMV", dir. J. Diepenveen. ZATERDAG 5 JUNI: 13.uur: Officiële ontvangst ten ge meentehuize door Burgemeester exi Wethouders van de leden van het ere-comité, de jux-y-leden, dirigen ten, instructeurs en voorzitters van de deelnemende verenigingen. 14.uur: Aanvang tamboer- en mars wedstrijden. 15.uur: Aanvang concertwedstrijd. MAANDAG 7 JUNI 13.uur: Officiële ontvangst ten ge meentehuize door Bui-gemeester en Wethouders. 14.uur: Aanvang tamboei*- en max's- wedstrijden. 15.uur: Aanvang concertwedstrijd. lijk, dat jij de dochter van een school meester bent." „Komt ze nog es vader?" „Misschien wel misschien komt ze het wel brengen als het af is". „Ik zie d'r al sjouwen", lachte Sander, „met zo'n groot schilderij en heel de ge meente achter d'r an." „Ze heeft een auto", wist Olga. „Zouden we niet eens wat opschieten, er komt geen end aan de tafel en ik moet vanavond naar de uitvoering van 't Nut. Ga je mee Jaap?" „Nouweifelde Jaap. De Nutsuit- voeringen vermochten hem nooit zo erg te boeien, en hij wou liever vanavond eens rustig wat tijdschriften doornemen. „Mag ik mee mams?", bedelde Yvonne. „Heb je je huiswerk al af?" „Bijna." „Schiet dan op." Boven, op de slaapkamex^, keek Sandra in de spiegel. Dit pakje stond haar goed, wist ze. Ze tipte even aan een grijze lok. Jaap ging niet mee, vroeger was er geen twijfel aan, hij was trots op haar, ging hij graag met haar mee. Mevrouw van Santen met haar man. Langzamerhand werden de bordjes verhangen, ging Jaap een eigen richting uit, draaide het niet meer alléén om haar. Misschien moest zij zelf méé, zou ze méér haar aandacht moe ten xichten op hém? (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2