Hl HOLTERSE MUZIEKVERENIGING BESTAAT TWINTIG JAAR AGENDA Zaterdag 29 mei 1965 No. 21 Jaargang 19 HQLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2per kwartaal Uitgave van de Stichting flattens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05If83 -123Ij. Adv.-prijs 115 mm. (a contantf 3Iedere mm. meer f Ofl} IN JOURE BEGON DE VICTORIE IN VIER JAAR NAAR DE TOP Nationaal Federatief Muziekconcours op 5 en 7 juni. 114 punten uil de bus, resp. voor het keuze- en verplichte werk 58 en 56 pun ten. Weer een prachtige eerste prijs en lof van de jury. In 1950 werd op het concours te Eist (Betuwe) met precies 100 punten een eer ste prijs behaald in de „Ere-afdeling" en in juni 1951 werd op het concours te Hen gelo (O.) met 107 punten de hoogste sport op de muzikale ladder: de „Vaandelaf deling" bereikt. EEN PUNTJE TE WEINIG In de zomer van 1952 werd op het con cours te Beilen (Dr.) de eerste poging gewaagd om in het bezit te komen van het Federatie-vaandel. Twee ensemble's kwamen in de Vaandelafdeling „Fanfare" uit, t.w. het muziekcorps van de politie uit Groningen en „H.M.V.". Toen beide corpsen het verplichte werk hadden „ge maakt", was duidelijk gebleken, dat er bij de dirigenten verschil in opvatting bestond. Die van de dirigent van het po- litie-muziekcorps bleek volgens de jury de meest juiste te zijn en werd beloond met een eerste prijs en het Federatie vaandel. „HJM.V." kreeg 51 punten voor het „keuzenummer" en 49 punten voor het „verplichte werk". De honderd punten waren wel voldoende voor een eerste prijs, maar aangezien voor elk nummer minstens 50 punten gehaald moeten wor den om in het bezit te komen van het vaandel, ging men zonder vaandel en met een teleurstelling rijker huistoe. Voordat men echter uit Beilen vertrok, was reeds besloten om zo gauw mogelijk weer te „concoursen", want, zo zei men: „het zit er in". In september ging „H.M.V." naar Groenlo en hier kwamen de punten, die nodig waren, er ruimschoots uit. n.l. 107, resp. 53 voor het keuze- en 54 voor het verplichte nummer. EERSTE WIMPEL De eerste wimpel werd in juli 1955 in Bathmen behaald, doch voor hef behalen van de 2e wimpel waren twee concoursen nodig, n.l. Heerde en Heino, resp. in mei en juli 1958. Naar Heerde trok men vol goede moed en in de beste stemming. Voor het ver trek werden in de hal van de o.l. Dorps school de nummers nog even doorgeno men en de wijze waarop dit gebeurde en het tevreden knikje van dirigent Iman J. Landheer te Hengelo (O.), die in decem ber 1956 tot dirigent werd benoemd in plaats van de heer Heleenders, die op 2 maart 1956 plotseling was overleden, wettigden de hoop op een goed resultaat. Hoe geheel anders liep het af in het Van Meurspark in Heerde. In het ver plichte nummer raakte men er finaal uit en de dirigent had geen andere keus dan „aftikken". Het was angstig stil in het park. Alleen een lijster zong en kreeg van de jury voor zuiverheid de tien, waarop „H.M.V." had gehoopt. Dat corps en dirigent na dit incident nog een zeer goede vertolking gaven van het keuzenummer en een voldoende aan tal punten haalden voor een 2e prijs, werd door alle bezoekers gewaardeerd en met een spontaan applaus beloond. „H.M.V." was een teleurstelling rijker, maar verloor geenszins de moed. Integen deel. Men wist zeer wel dat het beter kon en men wilde dit tonen ook. Twee maan den later werd op het concours te Heino een eerste prijs behaald en bevestigde de Federatie-voorzitter de 2e oranjewimpel aan het vaandel. TWEEDE PRIJS IN HAAKSBERGEN Het muziekconcours op 24 juni 1961, georganiseerd door de Haaksbergense Harmonie, bracht voor „H.M.V." en diri gent J. Diepenveen te Glanerbrug. die in oktober 1959 werd benoemd, niet het re sultaat, waarop men had gehoopt. Voor het verplichte nummer behaalde men „wimpelpunten", maar voor het keuzenummer lukte dit niet. Oók deze te genvaller nam men sportief cn met de drumband voorop maakte men een mars door Haaksbergen. Tambocrcorps cn muziekcorps tijdens een Feestdag). Veertien dagen geleden heeft de Hol- tense Muziekvereniging „H.M.V." tijdens een zeer druk bezochte receptie het feit herdacht dat twintig jaar geleden beslo ten werd tot fusering van „H.M.V." en de Chr. Muziekvereniging „Excelsior", een besluit, waarop men tot op de dag van heden nog steeds met voldoening en ge noegen terugziet. Het is met „H.M.V." in de achterlig gende twintig jaar naar wens gegaan. Na tuurlijk zijn er wel eens moeilijkheden geweest en voor enkele „tegenvallertjes" bleven corps en dirigent niet gespaard. Elke vereniging kent immers „ups en downs". Dat moeilijkheden er zijn om overwonnen te worden heeft „H.M.V." duidelijk getoond en is een pluspunt om bij gelegenheid van dit jubileum te ver melden. IN JOURE BEGON DE VICTORIE Reeds in de zomer van 1948 het corps stond toen pas drie jaar onder de zeer deskundige leiding van de heer Johan F. Heleenders te Enschede werd deelge nomen aan 't Federatief Muziekconcours te Joure (Fr.),'waar men uitkwam in de eerste afdeling Fanfare. Gezien de mu ziek, die werd „gemaakt", achtte dirigent muzikale rondgang op 5 mei (Nationale (Foto Ten Velde) Heleenders hetverantwoord om maar meteen in de eerste afdeling te starten. Men mocht de uitslag met vertrouwen tegemoet zien, doch dit vertrouwen kreeg in Heerenveen, waar men' de beide num mers nog even „doornam", een geduchte knauw, want het ging in zaal „Harmo nie" maar zo zo. De slechte generale bleek een uur latei- het preludium te zijn geweest voor een glanzend succes. Honderd achttien punten gaf de jury, n.l. zestig punten (het maximum) voor het „keuze-nummer" en acht en vijftig punten voor het „verplichte werk". Welk een feest in Joure, waar de mu zikanten en een groot aantal supporters van „H.M.V." een café „bezetten" en de (muzikale) bloemetjes werden buitenge- zet en welk een grootse ontvangst bij de terugkeer in Holten. Het hele dorp liep uit om z'n corps en dirigent te huldigen. WOLVEGA De 118 punten in Joure betekenden „promotie" naar de afd. „Uitmuntend heid" en ook in deze afdeling voelde „H.M.V." zich goed thuis, want in de zo mer van 1949 kwam het ensemble op het concours te Wolvega met maar liefst Ook het in 1956 opgerichte tamboercorps behaalde op verschillende concoursen eerste prijzen en promoveerde naar de hoogste afdeling. (Foto Ten Velde) Op zaterdag 6 september 1952 behaalde „H.M.V." op het Nationaal Federatief Muziek concours ie Groenlo met 107 punten een eerste prys en het Federatievaandel dat aan voorzitter A. Westerik werd overhandigd door de heer J. P. Harmsen, algemeen se cretaris van de Kon. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelsehappen. Links wijlen de heer Toh. F. Heleenders, die van 1945 tot 1955 dirigent van „H.M.V." is geweest. (Foto H. Koopman Jr). Het jurylid Gijsbert Nieuwland stak zijn waardering voor dit optreden niet onder stoelen of banken. „H.M.V." heeft geen eerste prijs behaald, maar wel een fraaie overwinning door met „vliegend vaandel en slaande trom" door Haaksber gen te marcheren. Een corps dat op een tegenvaller zo reageert, slaagt vandaag of morgen zeker, aldus jurylid-kapelmeester Gijsbert Nieuwland. EERSTE PRIJS IN NEEDE De door de heer Nieuwland op 24 juli 1961 te Haaksbergen gedane voorspelling kwam uit op zaterdag 29 juni 1963, toen „H.M.V." te Neede deelnam aan het dooi de plaatselijke muziekvereniging „Cres cendo" georganiseerde concours. De jury gaf voor het keuzenummer 53 punten, wat ruim voldoende was voor een wim pel, maar meende het wat het verplichte werk betrof te moeten laten bij 49 pun ten en dit was juist een puntje te weinig om de derde wimpel aan het vaandel te kunnen hechten. Jammer, maar niets aan te doen. „H.M.V." had duidelijk bewezen thuis te horen in de hoogste afdeling en dat zij in die afdeling de hoogste onder scheiding, het federatievaandel met de twee wimpels, met ere draagt. GROTE STEUN VAN BEVOLKING Dat „H.M.V." in de loop der jaren steeds weer tot schitterende prestaties kwam en uiteindelijk de hoogste top be reikte, dankt het voor een groot deel aan de Holtense gemeenschap, op wiens mo- Zondag 30 mei, 7.30 uur: Filmvoorstel ling (Cinemascope) in „Irene" (zie adv. Dinsdagavond 1 juni, 7 uur, „Kalfster- mansweide": in orde maken muziek concoursterrein door de leden van HMV, de leden van het tamboerkorps en commissieleden. Dinsdag 1 juni, 7.45 uur: Jonge Kerk ten huize van de fam. Knapen, La- renseweg 3. Donderdagavond 3 juni, 7 uur, „Kalf- stermans weide": zie dinsdagavond 1 juni. Vrijdag 4 juni, 5 uur: Officiële opening Foto Ten Velde, Dorpsstraat 44 (zie adv.). Vrijdagavond 4 juni in Kalfstermanswei- de: Ere-concert „HMV", de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria", het Hervormd Kerkkoor en Holtens Ge mengd Koor in verband met 20-jarig bestaan van de Holtense Muziekver eniging. Zaterdag 5 juni: Nationaal Federatief Muziekconcours „HMV" met mars- en tamboerwedstrijden. Zaterdag 5 juni van 9-12 en van 2-5 uur: Inname vakantie-zegelboekjes Bouw en Nevenbedrijven bij P. F. van Doorn, H. J. Wansinkstraat 10 (zie adv.). Maandag 7 juni (Pinkstermaandag): Na tionaal Federatief Muziekconcours van „HMV" met mars- en tamboer wed strijden. Maandag 7 juni t.m. 12 juni: Kapper Drent wegens vakantie gesloten (zie adv.). Donderdag 17 juni: Fietstocht naar en bezichtiging v. d. voorlichtingswoning te Heeten door de Plattelandsvrouwen afd. Holten. Vertrek n.m. 1 uur vanaf het OAD-busstation. Zondag 30 mei 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur (Bed. H. Doop) ds Israël. Om 10 uur Jongeren- dienst in „Irene". Extra collecte voor de Kinderbescherming. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Addink, Extra collecte voor „Bethanië". Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur prof. dr Waterink v. Am sterdam. In beide diensten is het éne of fer bestemd voor het Ned. Bijbelgenoot schap. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal van de voormalige Uloschool (ingang Larenseweg). Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 29 mei en zondag 30 mei: de heer Oosten- brug, Diessenplasstraat 2, tel. 1515. VOOR HET PRINSES BEATRIX- FONDS De collecte voor het Prinses Beatrix- fonds - gehouden in het dorp Holten - heeft f 223,33 opgebracht. rele en financiële steun men steeds kon rekenen. Dank zei financiële medewerking kon het corps in 1951 in een uniform worden gestoken en konden in het voorjaar van 1958 nieuwe instrumenten worden ge kocht, doordat een groot aantal ingezete nen bereid was renteloze aandelen te ne men, die men onlangs spontaan heeft ge schonken, toen nieuwe uniformen aange schaft moesten worden. Zeer veel medewerking werd door za kenmensen en particulieren ook verleend bij het organiseren van het Jubileum-Mu ziekconcours op zaterdag 5 juni en 7 juni (2e Pinksterdag). Reeds meer dan tien jaar reserveren bijna alle huisvrouwen de lompen voor ,,'t muziek", een „reservering", die per jaar meer dan duizend gulden oplevert, een bedrag, dat „H.M.V." beslist niet kan missen, wil het corps financieel gezond blijven. Een belangrijke inkomstenpost is ook de jaarlijkse subsidie van de gemeente en de donatiegelden. Helaas zijn nog lang niet alle ingezetenen donateur, terwijl een vrij groot aantal van hen, die wel donateur zijn, hun jaarlijkse bijdrage niet hebben aangepast aan de enorme stijging van de uitgaven, die thans zeker vier duizend gulden per jaar bedragen. Men heeft dan ook besloten een actie te voeren voor nieuwe donateurs en ver hoging van de jaarlijkse donaties tot een minimum van f2.50 per jaar. Aan alle ingezetenen (gezinnen) zal in de komen de dagen het programmaboekje gratis worden aangeboden, met als „bijlage" een kaart, waarop men zich op kan ge ven als donateur c.q. kennis kan geven van verhoging van de jaarlijkse bijdrage. Ook zal men bij de „bezorgers" van het pragramma reductie-kaarten a f 2.00 kun nen kopen, die geldig zijn voor beide con- coursdagen zowel voor de mars/tamboer- wedstrijden en het muziekconcours in „Kalfstermansweide".

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1