AGENDA KERKDIENSTEN BOEKENWEEK 1965 Stroom van bezoekers zag de Taptoe Holten Plattelandsvrouwen van Dijkerhoek gingen uit Kettingbotsing in de Oranjestraat Het Prinses Beatrixfonds te Holten Naar de V-3 tentoonstelling Speldjes redden een molen! NS-dienstregeling 1965-'66 met tal van verbeteringen Personeel „De Halm" dagje uit Voetbal BURGERLIJKE STAND Bergruiter successen Gevonden en verloren ZaterHag li mei 1965 No. 8. Jaargang li UWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Hólten. Telefoon 05^83 - 123^ Adv.-prijs 115 mm. (d contantf 3,Iedere mm. meer 0,12 De 30ste Boekenweek wordt gehouden van 14 t.m. 22 mei en valt samen met de Nationale Boekenmarkt '65 in het RAI- gebouw te Amsterdam. Het boek is in opmars: cultuurpessi misten zouden wellicht beter in hun pro gram kunnen inpassen, dat het tegenge stelde het geval zou zijn, de tekenen zijn echter onmiskenbaar. Leek voor velen in en buiten het boekenvak de televisie een grote bedreiger van de leeslust, het te gendeel is waar en welhaast bewezen. De pocket heeft zijn revolutionnair werk verricht en wel is de contra-revolutie nog niet manifest, de paperback is onte genzeggelijk een stap terug. Een conser vatieve tendens? Weineen, een uitbrei ding van lees-assortiment. Het kan zijn, dat er foij een aantal landgenoten nog de indruk bestaat, dat in de boeken het stof der eeuwen ver gaard zit, dat hem zou vervelen of zelfs onheilzaam zou werken; voor hem is het goed te weten, dat de boeken met hem mee en vaak zelfs hem vooruit leven. Het is zeker zo, dat anderen en niet minder in getal uit pers en televisie de indruk krijgen, dat Cremers en anti- Cremers, Wolkers' en andere „onverant- woordelijken" de moderne boekenwereld uitsluitend bevolken. Voor hen is het goed te weten, dat ook zij weer voltooi- ers zijn of afbrekers (wat vaak hetzelf de is) van een lange cultuurhistorie, waarin klassieke, renaissancistische en verlichte schrijvers met 'gelijke middelen op de samenleving afgingen, maar waar in 's werelds boekenbezit groeide. Om de ze spiegel met al zijn flonkerende facet ten en zijn plekken, waar het weer in zit, aan zoveel mogelijk mensen in een adequate omgeving te tonen, daarom de ze tentoonstelling. BOEKENWEEKGESCHENK Ditmaal als Boekenweekgeschenk het verhaal „De Geuzen" geschreven door Harry Paape, verbonden aan het Rijks instituut voor Oorlogsdocumentatie. Dit boek wordt cadeau gegeven aan ieder een, die in de Boekenweek f 7,50 of meer aan boeken besteedt. Oplage: 207500 stuks. In dit Boekenweekgeschenk bevindt zich een b'on, recht gevende op een re- duktie van f 1,50 bij de aankoop van een exemplaar van het fotoboek „Taal en Te ken". De Jeugduitgave ter gelegenheid van de Boekenweek is ditmaal een verzame ling van proza-fragmenten van Nèder- landse schrijvers op het thema „Onder weg", bijeengebracht door drs Theo Ves- seur. Prijs f 1,25. Oplage: 43.000. BOEKENPRODUKTIE EN BOEKVERKOOP IN 1964 In 1964 zijn 10.026 titels geproduceei'd. Onderstaand overzicht laat zien, dat na een geringe teruggang in 1963 weer ge sproken kan worden van een voortzet ting van de constant stijgende titelpro- d uk tie: 1950 6.537 titels 1955 7.353 titels 1960 7.983 titels 1961 9.010 titels 1962 9.674 titels 1963 9.448 titels 1964 10.026 titels De jaarproduktie kan onderverdeeld worden in een aantal rubrieken. De grootste rubrieken zijn taalwetenschap en letterkunde met 18 pet. van het to taal aantal geproduceerde titels, romans en novellen met 16 pet. en jeugdlectuur met 10 pet. Van de in 1964 geproduceerde 10.026 titels was 57 pet. een nieuwe uitgave en 43 pet. een herdruk. Van de in 1964 uitgegeven titels heeft 42 pet. een verkoopprijs onder de drie gulden. Eveneens 42 pet. van de produk- tie van 1964 heeft een verkoopprijs van f 3,- tot f 10,-. De resterende 16 pet. heeft een verkoopprijs van f 10,- en meer. In 1964 zijn in Nederland door de Ne derlandse gezinnen met uitzondering van de schoolboeken 50.000.000 boeken ge kocht. De gemiddelde prijs van ideze boe ken heeft f 4,20 bedragen. Dit betekent, dat deze omzet van boeken in 1964 in geld uitgedrukt 209,50 miljoen gulden is geweest. Daarbij komt dan nog ongeveer een omzet van f 40.000.000,- in de school boekensector en van ongeveer f 5.000.000 leveranties aan bibliotheken, instellin gen etc. De totale boekenmarkt heeft dus in 1964 ongeveer 255.000.000 gulden be dragen. Van alle in 1964 gekochte boeken was 48 pet., dus bijna de helft, een pocket boek, en wel 43 pet. een pocketboek tot f 3,- en 5 pet. pocketboek vanaf f 3,- (hier toe behoren ook de paperbacks). Boeken worden voornamelijk door vrouwen gekocht. Van alle in 1964 ver kochte boeken werd 63 pet. gekocht door vrouwen en 37 pet. door mannen. Het boek is niet .meer zo'n uitgespro ken cadeau-artikel. Van alle in 1964 ge kochte boeken was 70 pet, bestemd om zelf te behouden en de overige 30 pet. was bestemd om cadeau te geven, zowel aan iemand binnen het gezin (20 pet.) als aan iemand buiten het gezin (10 pet.). t j de lij k met 1 JAARGETIJDE SPELDJE Uit serie van 4 Het tamboerkorps Garde Fuseliers „Prinses Irene" uit Schalkhaar, het Fan farekorps der Genie uit 's-Hertogenbosch en het exercitiepeloton van de Konink lijke Luchtmacht uit Nijmegen hebben vorige week vrijdagavond in het „Sport- dal", dat luisterrijk was verlicht, pl.m. 2500 bezoekers een evenement van klank en kleur gepresenteerd, zoals men dat maar zelden in onze contreien kan aan schouwen. Het optreden maakte een onvergete lijke indruk door de kleurrijkheid der uniformen en de correctheid waarmede de uitvoering plaats vond. Het publiek beloonde de optredende korpsen dan ook telkens met een spon taan applaus. Het fantastische schouwspel werd be sloten met het spelen van het Canadees Volkslied en het Wilhelmus. Burgemeester mr W. H. Enklaar sprak aan het einde van de taptoe, waarmede de deelnemende korpsen grote eer heb ben ingelegd, woorden van dank tot de Minister van Defensie, door wie de tap toe werd aangeboden, zulks ter ere van de Canadese gasten; tot de Garnizoens commandant van Deventer, overste E. B. G. Buermann, en tot de verschillende korpsen en hun commandanten. De Dijkerhoekse plattelandsvrouwen maakten dinsdag per touringcar hun jaar- j lijkse uitstapje, dat hen het eerst voerde naar de grote handels- en courantendruk kerij van-C. Misset N.V. te Doetinchem, waar o.m. „De Boerderij" gedrukt wordt. Na bezichtiging van dit interessante be drijf met zijn talloze zetmachines en druk persen werd een kopje koffie geserveerd en vervolgde men de reis naar de emaille- en plastic-fabriek Beccon. Het volgende doel was Zevenaar waar de nieuwe en zeer moderne katholieke kerk bezichtigd werd. In het nabijgelegen Drempt bezocht men het historisch kerkje. Aangezien hier de accoustiek veel te wensen overliet, zo dat niet iedereen de voorganger bij zijn predikatie kon volgen hebben de vrou wen van Drempt 10 handgeknoopte tapij- ten vervaardigd, met bijbelse voorstellin gen, om het geluid te dempen. Dit wei'k heeft een verrassend resultaat opgeleverd, zodat nu iedere kerkganger aan zijn trek: ken kan komen. Na een prettige tocht keerde men zeer voldaan in Dijkerhoek terug. In de Oranjestraat had zaterdagmid dag ter hoogte van de fa. Bouwhuis een verkeersongeval plaats, waarbij drie per sonenauto's schade opliepen. De botsing ontstond doordat de bestuurder van de eerste auto, de heer F. N. S. te Bever wijk, plotseling remde toen hij consta teerde, dat hij hotel „Vosman" naderde, waar hij moest zijn. De achter hem rij dende heer A. N. te Holten probeei'de door krachtig remmen een botsing te voorkomen, doch dit lukte niet. De heer J. B. O. te Goor, die met zijn zo goed als nieuwe Volkswagen achter N. reed, pro beerde eveneens door fors te remmen een aanrijding te voorkomen, doch de wagen schoot op het natte wegdek door en vloog op de Opel van N. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Door de Rijkspolitie werd pro ces-verbaal opgemaakt. TANDKAST* Bij tube van f 1.- Volgende week (van 17-22 mei) houdt het Prinses Beatrixfonds voor de eerste keer zijn jaarlijkse collecte in Holten. Aanvankelijk bood het Prinses Beatrix fonds steun aan polio-patiënten. Geluk kig verliest de kinderverlamming steeds meer terrein en hopelijk zal dit in de toekomst ook zo blijven. Het Prinses Beatrixfonds kon zijn werkterrein ech ter hierdoor steeds meer verruimen. Zo wordt nu ook uitgebreide stexin ver leend aan patiënten met aangeboren spastische aandoeningen, aan lijders van multiple sclerose en aan patiënten met een spina bifida (aangeboren „open rug"). In de acht jaren van zijn bestaan heeft het Prinses Beatrixfonds meer dan ze ven miljoen gulden uitgegeven om deze patiënten te helpen. De gecollecteerde gelden zijn in de eerste plaats bestemd voor eventuele plaatselijke patiënten en zo deze er axiet zijn, voor patiënten in de provincie. We hopen, dat de inwoners van Hol ten zullen helpen om deze collecte te doen slagen. Voor Holten fungeert als contactper soon voor het Prinses Beatrixfonds: me vrouw A. C. Cammeraat-Staal, Gaarden- straat 22. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer D. J. Mül- ler C.A.zn., Rijssenseweg, slaagde don- dei'dag te Den Haag voor het vakdiploma „Beroepsgoederenveiwoer over de weg". De zesde klasse der o.l. Dorpsschool ging woensdag per OAD-bus via Deven ter en Olst naar Zwolle om de tentoon stelling V-3 aldaar te bezoeken. Deze leerzame reis kostte de jongelui en de ouders niets, maar geschiedde op reke ning van de „papierpot". Afgesproken was brood en veldfles mee te nemen om de kosten laag te houden. Een snoepreis je werd het dus zeker niet, maar wel een vermoeiende dag van 9 tot 6 uur. DEVENTER In het Waaggebouw te Deventer wa ren allerlei oudheden te zien, die de ge schiedenislessen meer deden leven dan illustraties uit het leerboek vermogen te doen. Oude munten, knipsels, handschrif ten bodemvondsten, krijgsgereedschap pen, ouderwetse vervoermiddelen enz. enz. Het Tropisch Museum trok minder belangstelling dan de Waag. De voor werpen daar spraken de jeugd niet zo zeer aan, doordat Indonesië en Nieuw- Guinea geen grondige behandeling meer krijgen op de lagere scholen als vroe ger-, door de gewijzigde omstandigheden. OLST Te Olst werd een steenfabriek bezich tigd. Aardig was het de kennismaking met de familie Van Ommen te hernieu wen. Heintje en Allard waren vroeger leerlingen van de Dorpsschool. Vader en moeder Wonen naast de steenfabriek en waren kennelijk verrast door het be zoek. De ovens werden bezichtigd, de kleimolen was interessant en vooral de tocht naar boven op de ovens was een kolfje naar de hand. De oventempera tuur was meestal 10800 C. De grote droog- rekken droegen miljoenen stenen. ZWOLLE Het Provinciaal Museum te Zwolle werd met een bezoek vereerd. De in richting was geheel anders dan die van de Waag te Deventer. Verreweg de meeste kinderen vonden het museum te Zwolle, mooier. Er hing ook een heel an dere en gezelliger ouderwetse sfeer. De kamers waren kleiner en alles leek hier zeer natuurlijk thuis te behoren. De tentoonstelling over bezetting en bevrijding was in de Bethlehemkerk on dergebracht. Er waren maandag 2200 be zoekers, dinsdag 1800 en woensdag 1750. Eerst ging de klas een film zien over de oorlogsgraven, waarin het leed van de honger en de onderdrukking uitkwam. Echter ook de blijdschap tijdens de voedseldropping en de bevrydinjg. Op de tentoonstelling werd men in groepen van pl.m. 15 personbn rondge leid, terwijl een kwekeling, vijfde klas- ser, tekst en uitleg gaf. Er waren veel foto's en krantenknipsels opgepi-ikt. De rondleiding nam ongeveer een uur in be slag. De tafel met de stoelen uit hotel „De Wereld" te Wageningen waren ook present. De uitlegger van een groep wist niet, dat generaal Foulkes te Holten ge weest was en Hei-man Kalf sterman de hand had geschud op het Canadese kerk hof, als dank voor de bloemenhulde. Er was blijkbaar weinig ruchtbaarheid ge geven aan de aanwezigheid van deze hdge gast. Velen hadden ook iets van de plechtigheid in het oosten des lands voor de televisie verwacht. Buiten de Bethle hemkerk stond een grote tank opgesteld. Binnen, als blikvanger, hing een grote pop, aan draden van een valscherm, in militair kostuum als soldaat gekleed. Hij leek zo naar beneden te zweven! Tegen ruim 6 uur kwam de zesde Idas weer thuis, een ervaring rijker. Een bijkans op instorten staande eeu wenoude windmolen in Amsterdam-Nrd., zal, als de voortekenen niet bedriegen, van de ondex'gang gered kunnen worden, dank zij de huidige, nog steeds voort gaande speldjesrage in ons land. Een speciaal ontworpen molenspeldje, dat in Amsterdam wordt verkocht ten bate der restauratie van de uit 1792 da terende industriemolen „D'Admiraal" in Buiksloot, gaat zo grif van de hand, dat de speldjesleverancier, nauwelijks vol doende voorraad kan maken. Uit alle delen van het land komen aan- vragen om speldjes. Er gaat echter veel voor de molenrestauratie kostbaar geld verloren, doordat de speldjesliefhebbers onjuist adresseren en gii-eren. Daarom, ten behoeve van onze lezers, die ook een verzilverd Krijtmolenspeldje willen veroveren, deze aanwijzing: Plak één gulden, extra op een brief kaart, gericht aan: „Stichting Krijtmolen d'Admiraal", Papaverhoek 5, te Amster dam-Noord, en U krijgt het speldjeom gaand thuis gestuurd. Wilt U middels de giro bestellen, maak dan één gulden (f 1,—) over op postgiro 39.46.45, ten name van mevrouw J. A. A. Dallmeyer-Bremer, President Kennedy- laan 683, te Amsterdam-Zuid, en ook dan ontvangt U het speldje. De dienstregeling van de N.V. Neder landse Spoorwegen, die met ingang van zondag 30 mei a.s. van kracht wordt, zal wederom een jaar geldig zijn. Zij eindigt op 21 mei 1966. De komende dienstregeling zal tal van veranderingen brengen die niet louter in cidentele verbeteringen betekenen, maar veeleer het positieve antwoord zijn op de zich door verschillende oorzaken opdrin gende vraag naar meer openbaar vervoer. Een antwoord ook dat alle facetten van het reizigersvervoer bestrijkt: verbeterin gen voor forensen, voor zakenverkeer, voor weekendreizigers en voor vakantie gangers. Snelle verbinding Rotterdam-Twente v.v. Op werkdagen (behalve zaterdags) zul len de volgende snelle treinen rijden: 01- denzaal vertrek 11.36, Hengelo vertrek 11.47 via Amersfoort-Utrecht CS-Rotter- dam CS, aankomst 14.11. Te Hengelo aansluiting van Enschede vertrek 11.28. Rotterdam CS vertrek 16.50 via Utrecht CS-Amersfoort-Hengelo aankomst 19.16, Oldenzaal aankomst 19.28. Te Hengelo aansluiting naar Enschede aankomst 19.26. De treinen stoppen te Deventer-Apel- doorn-Amersfoort en Utrecht CS en ver voeren tevens doorgaande rijtuigen Ham- burg-Rotterdam v.v. met restauratie-gele genheid. In Duitsland zal deze trein een D-trein zijn. Zij rijden ook op 2e Pinkster dag 7 juni 1965, 2e Kerstdag (zondag 26 december) en 2e Paasdag 11 april 1966'. Op zaterdagavond latere sneltreinen van het Oosten des lands naar liet Westen. Enschede vertrek 20.46-Hengelo-Almelo- Deventei'-Apeldoorn-Amersfoox-t-Amster dam. Te Amersfoort bestaat tussen deze snel treinen overstapgelegenheid. Op zon- en feestdagen meer sneltreinen tussen het westen en oosten in beide richtingen. Den Haag SS vertrek 9.58 vertrek '13.58 Rottei-dam CS vertrek 10.07 vertrek 14.07 Utrecht CS vertrek 10.48 vertrek 14.48 Allen i'ichting Deventer-Enschede. Enschede vertrek 9.51 vertrek 13.48 Deventer vertrek 10.43 vertrek 14.43 Richting Rotterdam-Den Haag Onderlinge overstapgelegenheid te Amers foort. De regelmaat in de doorgaande verbin dingen op zon- en feestdagen wordt hiei'- door vergroot. Vertrektijden Holten In de vertrektijden van de treinen die te Holten stoppen zijn slechts twee kleine veranderingen aangebracht t.w. Richting Almelo, de trein van 18.34 wordt nu 18.33 uui-. Richting Deventer, de trein van 7.57 wordt nu 8.01 uur. Programma: zaterdag: Vr. Boys a-Holten Holten c-Enter c 4.15 -uur .3.30 uur Direktie en personeel van de Verenig de Bakkerijen „De Halm" maakten j.l. maandag met hun dames per OAD-tou- ringcar het jaarlijks uitstapje. Om zeven uur werd de reis aanvaard en werd in één ruk doorgereden naar hotel „In de Dennen" te Renswoude, waar men reeds om even over negen uur „achter de koffie zat". In Hilversum werd het prachtige stad huis bezichtigd met de schitterende trouwzaal. De concierge, die er achter was geko men, dat bakker Egbert Beldman en Mies Kats uit Rotterdam in ondertrouw wa ren, zorgde voor een vrolijk intermezzo door de jongelui te doen plaats nemen in de deftige stoelen, die bij een huwelijks voltrekking worden gebruikt. Hij sprak enkele woorden tot het aanstaande bruidspaar en schikte enkele bloemen tot bruidsboeket. Na een koffietafel in hotel „De Wolf- rat" in Oud-Loosdrecht alle eer te heb ben aangedaan, werd een boottocht van pl.m. een uur gemaakt op de Loosdrecht- se plassen. Van Loosdrecht werd via de Domstad naar Driebergen gereden, waar het auto museum werd bezocht. In Doorn werd „Huize Doorn", de tij delijke verblijfplaats van de in de twee de wereldoorlog gevluchte keizer Wil helm, bezocht en werd het oog geboeid door de enorme collecties kunst- en ge bruiksvoorwerpen in goud, zilver, kristal en por-selein. Op de thuisreis werd in hotel „Dart huizen" te Leersum gedineerd en in Kla- renbeek nog even „aangelegd" in hotel „Pijnakker". Direkteur J. Hospers sprak hier dn een kort speechje van een bui tengewoon geslaagde dag en het spon tane applaus, dat op zijn woorden volg de, onderstreepte duidelijk, dat hiermee geen woord teveel was gezegd. Vrijdag 14 mei, 's avonds om 8 uur in Dorpshotel „Holterman": Vergadering van de regelingscommissie muziekcon cours „HMV" met de leden van de di verse commissies. Zaterdag 15 mei: Inzameling van lompen ten bate van het uniformfonds van „HMV". Zaterdag 15 mei, 's middags van 5-6.30 uur in café Maats: Receptie „HMV" in verband met 20-jarig bestaan. Zaterdag 15 mei: Grote dans- en show avond in „Amicitia". Zondag 16 mei, 7.30 uur: Filmvoorstel ling in „Irene" (zie adv.). Maandag 17 mei, 8 uur: Jaarvergadering MAC „De Holterberg" in clubhuis café Vruggink. Maandag 17 mei tot 22 mei: Collecte voor het Prinses Beatrixfonds. Dinsdag 18 mei, 3 uur: Jaarvergadering OLM-ziekenfonds in het Stationskof fiehuis van de heer M. Kalfsterman, Woensdag 19 mei, 8 uur: Ledenvergade ring afd. Holten Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in „Amicitia". Maandag 24 mei tot 3 juni: Jaarlijkse col lecte voor het Ned. Roode Kruis. Dinsdag 25 mei: Praktisch gedeelte exa men Veilig Verkeer. Vrijdagavond 4 juni in Kalfstermanswei- de: Ere-concert „HMV", de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria", het Hervormd Kerkkoor en Holtens Ge mengd Koor in verband met 20-jarig bestaan van de Holtense Muziekver eniging. Zaterdag 5 juni: Nationaal Federatief Muziekconcours „HMV" met mars- en t amboerwedstrij den. Maandag 7 juni (Pinkstermaandag): Na tionaal Federatief Muziekconcours van „HMV" met mars- en tamboerwed strijden. zondag 16 mei 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Labrie v. Den Ham. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Collecte voor het Jeugd werk. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Addink. Col lecte voor het Jeugdwerk. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor Hulpbehoevende Kerken in de classis Deventei-. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal van de voormalige Uloschool (ingang Larenseweg). Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 15 mei en zondag 16 mei: de heer War- rink, Noordenbergstraat 19, telef. 1803. Geboren: Hubertus Franciscus Anto- nius Maria, zv A. W. Schoorlemmer en H. J. Paalman, Neerdorp 87. Jan Hen drik, zv H. Wesseldxjk en M. J. Biele man, Diessenplasstraat 6. Marian Teré- se, dv H. van der Voet en M. Timmer man, Noordenbergstraat 23. Marietje, dv F. D. J. Slijkhuis en J. G. Jeurlink, Espelo 44. Ondertrouwd: A. Paalman, 27 jr. en J. van Zon, 20 jr., beiden te Holten. H. J. Bosschers, 35 jr. en H. G. Ebrecht, beiden te Holten. H. Manenschijn, 23 jr., Rijssen en J. H. Oplaat, 19 jr., Hol ten. Gehuwd: W. Kruik, 24 jr., Oosfcvoome en A. M. Jansen, 22 jr., Holten. Overleden: E. R. Slijkhuis, 6 jr., Bes- sinfkpasstraat 35, óverl. te Deventer. BEVOLKING: Ingekomen: H. M. Mende van Wester- bork naar Holterberg 26. A. C. Mende- Kreeft Westerbork naar Holterberg 26. terberg 26. De leden van de Land. Rijv. „Berg- ruiters" die op 5 mei deelnamen aan het door de Land. Rijv. „De Looleeruitei"s" te Almelo gehouden concourshippique be-, i'eikten de volgende resultaten: Dressuur klasse B: 2. Riki Bronsvoort met „Goudhaantje"; Dressuur klasse L: 2. G. Beldman met „Heros"; 3. Jan Jacob ter Horst met „Sonja"; 4. T. Beldman Jr. met „Ducaat"; 5. Martien Jansen m. „Dandy"; Dressuur klasse M: 3. G. Bolink met „Hetty"; Caprillespringproef: 5. Pita Vo gelaar met „Candy"; Springen M/Z: 6. Jan Müller met „Johny". Bij het equipe springen was de 2e prijs voor T. Beldman met „Ducaat"; Jan Ja cob ter Horst met „Sonja" en Jan Müller met „Johny". Het Bergruiter-achttal eindigde in de dressuur Klasse L. op de 4e plaats. Gevonden: ceintuur van regenjas; een portemonnaie met inhoud; herenhand schoen. Verloren: twee portemonnaies met in houd; atlas; herenhandschoen; wieldop van Opel; damesrijwiel. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1