Holten in het feeiit vm fraaie Midget-golfbaan H.M.V. gaat voor de elfde keer lompen inzamelen Met mekare veur onze fanfare Cafetaria „De Molenbelt" geopend CJ.V.-avond met oud-ieden CJ.Y. Bondsdag Afscheid op de secretarie Holten I blijft eersteklasser Jaarfeest jeugdclubs Dijkerhoek uitstekend geslaagd Groot aantal paasvuren Open Deur-werk in Holten Veemarkt üyssen Als kinderen met lucifers Ulo-scholier aangereden 25 jaar bij het G.E.B. BURGERLIJKE STAND Rectificatie Jaarvergadering E.H.B.O. Zaterdag 17 april 1965 IIOLTENS NIEUWSBLAD Onder dit motto houdt onze plaatse lijke muziekvereniging „II.M.V." op za terdag 24 april weer de jaarlijkse lompen inzameling. De meeste huisvrouwen zijn reeds klaar met de schoonmaak en in elk huis is er bij de „voorjaarsoperatie" weer heel wat te voorschijn gekomen, waarvoor maar één bestemming is: „De voddenmand". Vandaag of morgen komt dan misschien de lompenkoopman om de mand of kist te ledigen en de huisvrouwen „vangen" dan enkele dubbeltjes of kwartjes. Van die „snoepstuiver" worden zij niet rijker en HMV ook niet, maar 't is de massa die 't 'm doet. Vele kleintjes maken een grote. Wanneer iedere huisvrouw evenals in de voorgaande tien jaren de lompen weer beschikbaar stelt zal het ook nu weer een flinke partij worden en zal de opbrengst niet onbelangrijk zijn. Dank zij aller medewerking zal het. een fiks bedrag worden waarmee de penningmeester van „HMV" in zijn „muzikale" sas zal zijn. De opbrengst is bestemd om de nieuwe uniformen waarin het korps en de drumband zich op 30 april a.s. hopen te presenteren te betalen, juister gezegd een deel van de schuld van meer dan tien duizend gulden af te lossen. Inderdaad de nieuwe uniformen kosten meer dan tienduizend gulden. Een mooie aanwinst voor de openlucht recreatie vormt de prachtige midget-golf- baan, die de Stichting voor actieve re creatie door sport en spel te Amsterdam heeft aangelegd op de Holterberg, tegen over hotel ,,'t Lösse Hoes", waardoor zich met de hotels aldaar en het nat. historisch museum „Piet Bos" steeds meer een re- creatie-centrum vormt. De baan ligt mooi verscholen tussen een jonge aanplant van sparren en andere vegetatie en de speelvelden, waarvan er 18 zijn aangelegd, zijn gelegen op ter rasjes, die onderling bereikbaar zijn door trappen en trapjes. Het terrein is door de heer J. M. Metzger voor een reeks van jaren voor dit doel afgestaan aan de stich ting. Aan de andere zijde van de Wullen- bergweg ligt het café-restaurant „De Wie len". De officiële ingebruikneming van de baan geschiedde vorige week vrijdag door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die er op wees, dat de totstandkoming van de baan niet zonder hindernissen is verlo pen, omdat de gemeente de hoedster is van de natuur en de plaats waar de baan oorspronkelijk zou komen onaanvaard baar was. Dit was vooral ook het geval, omdat het gemeentebestuur heeft te wa ken voor verkeerscongesties, die op dit centrale punt heel gemakkelijk kunnen ontstaan. Het is niet zoals sommigen me nen, dat je alles maar bij het oude moet laten. Wij leven nu eenmaal in een an dere tijd, aldus de burgemeester, waaraan wij ons moeten aanpassen, mits er maar De burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, opende woensdagavond onder enorme belangstelling de cafétaria annex snack bar, die de heer J. Paalman begonnen is in het voormalige winkelpand van de heer H. Klein Velderman in de Burgermeester van der Borchstraat no. 8, bij het OAD- busstation. Het 9-jarige dochtertje I-Ienny van de familie Paalman bood de burgemeester de sleutel aan, die daarna met tal van genodigden naar binnenging en zich achter de toonbank met een bijzon der woord van gelukwens tot de eigenaar en zijn echtgenote wendde. De burge meester roemde de durf die beiden aan de dag legden om op dit voor het toeris me overigens strategische punt deze nieuwe zaak beginnen. Voor één ding is het gemeentebestuur nog wel even bang geweest nl. de verkeerssituatie en dat begint, zei spreker, doelende op de grote drukte op straat, nu al. Het toerisme biedt vele mogelijkheden voor de nering doenden en spreker gelooft dat de familie Paalman haar kans gegrepen heeft. Na nog een persoonlijk woord sprak Mr. Enklaar de hoop uit, dat de nieuwe zaak in een behoefte mag voorzien. De secretaris van de VVV, de heer J. Wiggers, wees ook op het perspectief dat het vreemdelingenverkeer voor de nieuwe zaak biedt. Holten staat, na Ommen, op de tweede plaats wat het toerisme in Overijssel betreft en hoopt die plaats voorbij te streven. Voor de mensen die van de Overijsselse Heuvelrug komen biedt de nieuwe zaak gelegenheid voor het nemen van een hartig hapje of een frisse dronk. De heer W. ten Berge, bood als voor zitter van de Holtense Handelsvereniging eveneens gelukwensen aan en prees het in de nieuwe ondernemer, dat hij direct lid geworden is van de VW en de Han delsvereniging. De middenstand trekt zich op aan het vakantie-toerismé getuige het feit, dat steeds weer nieuwe zaken ge opend worden of gemoderniseerd. Ook burgemeester Bazen van Bathmen de plaats, waar de heer Paalman vele jaren gewerkt heeft, en zijn echtgenote, gaven blijk van hun belangstelling. De familie Paalman ontving verder van vele zijden gelukwensen, bloemen en ge schenken, die in deze nieuwe en knusse zaak zeker van pas zullen komen. De officiële opening bracht in de Burg. v.d. Borchstraat een gezelligö drukt®, De besturen van „HMV" en de Suppor tersclub zijn wat het aanschaffen van nieuwe uinformen betreft beslist niet over een nacht ijs gegaan, maar er was nu eenmaal geen andere weg. De uniformen die reeds 15 a 16 jaar werden gedragen waren tot op de draad versleten en reeds lang niet meer in over. eenstemming met de muzikale stand van het korps en de muzikale prestaties van het ensemble. Hier moest wat aan gedaan worden en hier werd wat aan gedaan. Drie plaatselijke kleermakers kregen opdracht om HMV in een nieuw uniform te steken. Een opdracht waarmee zoals reeds is gezegd een bedrag is gemoeid van tienduizend gulden. De genoemde be sturen hebben deze opdracht durven ge ven omdat de Holtense gemeenschap achter ,,'t meziek" staat. Sprekende voor beelden liggen wat dit betreft voor het grijpen. Een van die voorbeelden is de jaarlijkse lompenactie die zaterdag 24 april reeds voor de elfde keer wordt ge. houden. Een actie met een topopbrengst? De mannen van de inzamelingsploegen zouden graag zien dat de lompen werden gebundeld of in een oude zak gestopt. Het ligt in de bedoeling om in een dag de hele gemeente af te werken. Aangezien de ver schillende scholen geregeld oud-papier inzamelen zal dit niet worden ingezameld. niet onnodig natuurschoon wordt vernie tigd. De stichting brengt de gasten iets om zich te ontspannen en burgemeester Enklaar sprak de hoop uit, dat zij met deze midget-golfbaan niet misgegrepen heeft. Doordat de voorzitter van de Stichting, het lid van de 2e Kamer der Staten-Ge- neraal, de heer F. J. Goedhart, in verband met de kabinetsformatie verhinderd was aanwezig te zijn, werden de gasten o.a. de leden van het dagelijks bestuur der ge meente, mevrouw Enklaar, hotelhouders met hun dames en verdere genodigden ontvangen door de beheerder van de mid get-golfbaan die de Stichting exploiteert, de heer W. G. Reinders uit Lochem, die o.m. vertelde, dat de baan op de Holter berg een onderdeel vormt van een reeks moderne sport- en recreatiemidgetgolfba- nen die door de stichting overal worden aangelegd. De baan te Holten is een ge normaliseerde wedstrijdbaan, die het mo gelijk maakt onderlinge wedstrijden te spelen in competitieverband. Zij zal ze ker voldoen aan de behoefte, van de tien duizenden bezoekers van de Holterberg om zich te ontspannen door sport en spel. Hij bood burgemeester, een fraaie golfstick aan, die daarmede, gevolgd door de wethouders, de gemeente-secretaris en de overige dames- en heren het spel opende. De midget-golfsport vormde een plezierige bezigheid voor het gezelschap. In hotel ,,'t Lösse Hoes" werd de opening met een dronk bezegeld. C.J.V. „Dorp" belegt op vrijdag 23 april een discussie-avond met de oud-leden. De C.J.V. is indertijd gevormd uit de leden van de toenmalige meisjes vereni ging en de C.J.M.V. De clubleden hopen dat op deze avond ook vele leden uit deze vroegere groepen aanwezig zullen zijn. De bedoeling van deze avond is om ook de oud-leden iets te laten zien en te laten meemaken van de tegenwoordige werk wijze van de club. Men hoopt dat deze avond mag bijdragen tot wederzijds be grip en belangstelling. Als er voldoende belangstelling is dan zal op deze' avond ook worden besproken of het op prijs wordt gesteld dat er in de toekomst meer van deze avonden worden gehouden. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de aankondiging in dit nummer. Tweede Paasdag zal Enschede de plaats van de Provinciale Ontmoetingsdag van het C.J.V. zijn. Ook uit onze plaats gaan weer vele jon geren naar deze hoogtijdag. Behalve met eigen vervoermiddel zullen er verschil lenden 's morgens met de trein van half negen uit Holten vertrekken. De organisatoren hebben gezorgd voor een daverend programma. We lezen o.a. optreden van Turkse, Spaanse en Italiaanse groepen en de be roemde YMCA-singers uit Deventer. Te midden van dit internationale gezel schap zal ook een groepje van de C.J.V.- Dorp uit Holten in het „Concours Creatif" haar beste beentje voorzetten. Verder vermeldt het programma Paas- zang van alle bondsdag-bezoekers bij het R.K. Ziekenhuis en bij „Ziekenzorg". De dag wordt besloten met een Gospeldienst. Na een jaar als typiste op de secretarie werkzaam te zijn geweest heeft mej. Joke Konijnenberg in verband met haar aan staand huwelijk donderdagmiddag af scheid genomen. Zij werd daarbij toege sproken door de burgemeester, Mr. En klaar, die haar namens de leden van het college van b. en w. en de collegae een boekenbon aanbood en door de gemeente secretaris, de heer G. J. Langenbarg, die, evenals de burgemeester, haar accura tesse en prettige omgang prees en haar een gelukkige toekomst toewenste. In haar plaats is benoemd mej. Willy Len- sink uit Holten, die op 3 mei in functie zal treden. Met een ietwat gefiatteerde overwin ning heeft Holten 1 zich in Haarle buiten degradatiegevaar gesteld. De Holtenaren hebben nu 16 punten en moeten nog twee wedstrijden spelen, zodat zij nog wel ho ger op de ranglijst kunnen komen dan de 3e plaats van onderen. Maar dan zal er wel heel wat beter gespeeld moeten wor den dan in de eerste helft tegen de Haar- lese Boys. De wedstrijd had een sensationeel be gin doordat de Holtenaren vanaf de af trap door een overrompelende aan val met de wind in de rug reeds in de eerste minuut door Rini den Heijer wis ten te scoren, die een via Jansen keurig aangegeven bal onhoudbaar langs de Haarlese doelman plaatste (01). Het bleek echter onmiddellijk, dat het zo niet blijven zou, want de thuisclub nam direct het initiatief in handen, maar zag geen kans door de hechte Holtense defensie, met Soer als stopper, heen te komen. In de 23e minuut was het Rini den Heijer, die, na een corner, de voorsprong ver grootte (02). Opmerkelijk was dat de slechtst spelende combinatie de leiding had. Na de thee speelden de Holtenaren tegen de wind in aanmerkelijk beter. Er werd vaak aardig gecombineerd, maar voor het doel lukte het niet al te best. De Boys zetten aanvankelijk wel aardige aanvallen op, maar doelman Breukink was op zijn post en wist door goed in grijpen enkele keren te redden. Na on geveer dertig minuten spelen wist Hen drik Jan ten Velde de Haarlese doelman met een mooi ver schot te verrassen (03). Toen was voor de Boys de aar digheid er af en bleven de Holtenaren het meest in het offensief. De uitslagen waren: Eerste klas A: Rood ZwartVSV UnissonBon. Boys VictoriaRKSV SOS—DTO Haarl. BoysHolten Holten 2Achilles 2 Holten 3Almelo 4 DES aHolten a Twenthe bHolten b Holten cTwenthe c De stand in 1 A is thans: Victoria 18 14 2 2 30 47—24 Unisson 18 13 0 5 26 55—27 Rood Zwart 16 7 4 5 18 31—32 SOS 17 6 5 6 17 35—29 Bon. Boys 17 7 3 7 17 35—35 Holten 16 6 4 6 16 20—18 Haarl. Boys 18 7 2 9 16 41—41 RKSV 18 7 2 9 16 27—40 DTO 18 4 5 9 13 34—51 VSV 18 1 3 14 5 16—44 Voor zaterdag en de paasdagen zijn geen wedstrijden vastgesteld. Men schrijft ons: Op vrijdag 9 april hielden de CJV Jeugdclubs in Dijkerhoek hun jaarlijkse ouderavond. De heer Rietberg opende deze avond met een hartelijk welkomstwoord, in het bijzonder de ouders en afgevaardigden. Nadat gezamenlijk Gezang 149 vers 1 gezongen was, ging hij voor in gebed en hield hij een Bijbelbespreking. Daarop volgden de toneelstukjes welke bijzon der goed gespeeld werden. Het eerste toneelstukje was getiteld: „De dokteres". Daarna speelde het accordeonduo Jan- tina Pinkert en Jan Mark voort enkele opgewekte melodiën. Hieröpvolgend werd het toneelstukje van de jongens voor het voetlicht gebracht, dat getiteld was „Ame rikaanse vliegenvanger", waarin een ze kere Mepmans een Amerikaanse vliegen vanger aanschafte en daarmee in een korte tijd een zee van ellende beleefde. Wim Markvoort speelde op het orgel een werk van Handel en andere melodiën. De meisjes kwamen met een leuk to neelstukje voor de dag getiteld: „Wie zal dat betalen". Het accordeonduo speelde nog enige liedjes. Daarna werd „Schoonmoeder in duplo" gespeeld door de grotere meisjesclub. Toen dat was afgelopen brak de pauze aan, waarin kopjes koffie aan het publiek wei-den aangeboden en loten werden ver kocht, De grotere meisjesclub bracht nog een toneelstukje „Ik wil trouwen". Tot slot werd nog het toneelstukje „Het neefje" gespeeld, waarin een nichtje zich als neefje verkleed had, omdat zij haar tante niet teleur wilde stellen. Toosje Wegstapel besloot de avond met dankgebed, en het gezamenlijk zingen van gezang 280 vers 1. Voor 22 paasvuren is bij de gemeente vergunning aangevraagd, die op de avond van de le Paasdag zullen worden ontsto ken. Ze staan verspreid over de gehele gemeente. Grote brandstapels verwacht men bij A. Scheperman in de Waterhoek, bij J. W. Rietberg in het Neerdorp, op de Schipbeekkade bij de Wippert, aan de Lage Weg in het Kolplan en aan de voet van de Zuurberg van de z.g. Noordenbarg. Het is echter niet uitgesloten, dat ook el ders samengebrachte paasvuren tot grote brandstapels zullen uitgroeien. De com missie, die de „baoken", welke voor de wedstrijd zijn opgegeven zal keuren, be staat uit de heren G. J. Langenbarg, J. Wiggers, P. B. Muller en W. Beijers.; Zij zullen zaterdagmiddag om half vijf met deze keuring aanvangen. Polygoon heeft reeds geïnformeerd waar de vuren zullen branden. Naar wij vernemen, zal ook in Holten, evenals in vele andere plaatsen het geval is, het Open Deur-werk ter hand worden genomen. Het initiatief daartoe is uitgegaan van de „Jonge Kerk" der Hervormde gemeen te. Hoewel reeds geruime tijd bij bepaal de adressen het 14-daags orgaan „De Open Deur" werd bezorgd, was er tot op heden nog geen sprake van georganiseerd Open Deur-werk. Daartoe wil de onlangs opgerichte Open Deur-groep komen. Het Open Deur-werk is het evangeli satiewerk, dat uitgaat van de Hervormde Kerk en de Evangelisch Lutherse Kerk. Als zodanig is het een landelijke organi satie. Het stelt zich ten doel contact te zoe ken en te onderhouden met hen, die, om welke reden ook, van de kerk zijn ver vreemd of nimmer tot een kerkgenoot schap hebben behoort. Landelijk gebeurt dit o.m. door middel van de bekende 14-daagse radio-uitzen dingen van het I.K.O.R. en de uitgifte van het blad „De Open Deur". Plaatselijk wordt het werk gedaan door de z.g. Open Deur-groepen. De in Holten gevormde Open Deur-groep be staat uit een aantal jongere en oudere gemeenteleden, zowel dames als heren. De Hervormde kerkeraad is daarin ver tegenwoordigd door ouderling B. J. Meijer. De groep wordt geleid door ca techeet A. Schellevis. De aandacht van de groep gaat voor lopig uit naar de volgende activiteiten: a. het beleggen van Open Deur-bijeen komsten; b. een bredere verspreiding van het blad. Voor het onder b. genoemde zal de groep zich in de komende zomertijd na der beraden. Met het houden van de Open Deur bijeenkomsten wil men nog deze maand een begin maken. Deze Open Deur-bijeenkomsten zijn geen kerkdiensten, maar evangelisatie samenkomsten. Ze zijn te vergelijken met de bekende interkerkelijke Tent-samen komsten, die in de zomermaanden wor den gehouden. In deze „Open Deur-bijeenkomsten voor iedereen" worden dan ook, naast kerkelijk meelevenden, bijzonder de ker kelijk niet-meelevenden en buitenkerke lijken verwacht. Getracht zal worden in deze bijeenkomsten bijzondere medewer king te verkrijgen in de vorm van zang en muziek. De eerste Open Deur-bijeenkomst zal worden gehouden op zondag 25 april a.s. om 19.15 uur in de Ned. Herv. Kerk. Ca techeet Schellevis zal dan spreken over „Een Paardenmiddel". De heer G. Hek man uit Nijverdal verleent medewerking in de vorm van solozang. Aan iedere be zoeker zal een gestencild programma worden uitgereikt. Ongeveer 10 minuten vóór de aanvang zal men, terwijl de be zoekers nog binnenkomen, gezamenlijk liederen zingen ter voorbereiding op de samenkomst. De Open Deur-groep hoopt dat velen deze eerste samenkomst, die uiteraard nog een experimenteel karakter draagt, zullen bezoeken. Aangevoerd: Runderen 187; Varkens 712. Totaal 899. Prijzen: 75 melk- en kalf koeien van f 1.100,tot f 1.250,p. st.; 88 pinken van f775,tot f900,p. st.; 24 graskalveren van f600,— tot f700,— p. st; 23 drach tige zeugen van f325,tot f375,p. St.; 689 biggen van f 62,tot f 75,p. stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel rus tig, prijzen staande. Zeugen: Handel wei nig animo, prijzen zelfde niveau. Biggen: Handel kalm, prijzen staande. spelen Een z.g. kapberg en 6000 kg roggestro op het „Erve Kiekebos" van de heer G. J. Meilink in het Neerdorp gingen woens dagmorgen door brand verloren, doordat kinderen met lucifers speelden. Omstreeks kwart voor tien werd de Hol tense brandweer voor deze brand gewaar schuwd. Zij rukte terstond uit met motor spuit en nevelwagen, maar kon van het brandende stro niets meer redden, dat nog enige waarde had. Het bleek, dat de 6-jarige Gerrit Jan Melink en de 5-jarige D. van Huigenbosch een vuurtje hadden willen stoken met het gevolg, dat de stro- berg in brand geraakte. De schade wordt geschat op plm. 1000. De eigenaar is verzekerd. Nu de Paasdagen aanbreken en de jeugd, naar oud gebruik, overal vuurtjes stookt, het z.g. „reujen", is het dringend gewenst, dat er vooral ten aanzien van jonge kinderen op gelet wordt, dat zij geen lucifers in hun bezit hebben. De 15-jarige ulo-scholier Gerrit Kloos terboer werd zaterdagmiddag omstreeks half een, toen hij op de fiets op weg was naar zijn woning in Loo-Bathmen, op de oversteekplaats aan het begin van de Burgemeester van der Borchstraat aan gereden door een personenauto, bestuurd door de heer J. K., vertegenwoordiger, alhier. De jongen werd met zijn fiets door de auto een paar meter meegeschoven en liep behalve verwondingen aan het gelaat een lichte hersenschudding op. Hij is per auto naar huis vervoerd. Of de automobilist geen voorrang verleend heeft of dat de jongen op 't laatste nip pertje nog getracht heeft de auto te pas seren is nog niet helemaal komen vast te staan. De heer Js. Kolkman, monteur le klas van het G.E.B, herdacht donderdag zijn zilveren ambtsjubileum. De jubilaris werd 's middags met vrouw en kinderen ontvangen door het college van burge meester en wethouders in de raadzaal, waar de burgemeester Mr. Enklaar, na dat mevr. Kolkman bloemen waren aan geboden, hem toesprak. De heer Kolkman ging, toen hij op 15 april 1940 in dienst trad van het electrisch bedrijf, niet zo'n mooie tijd tegemoet, want enkele weken later brak de tweede wereldoorlog uit, die het voor het bedrijf en de mensen, die er bij werkten, wel bijzonder moeilijk maakte. Het doel was om stroom te ver kopen, maar dat moest tot het uiterste beperkt worden. Er is toen echter wel eens wat door de vingers gezien. Na de bevrijding heeft de jubilaris aan een voorspoedige ontwikkeling van het be drijf meegewerkt. De burgemeester her innerde aan het heengaan van de heren Westerik en Veldhuis, waar de heer Kolk man nauw mee heeft samengewerkt, en waarmede hij tot de goede verhoudingen heeft bijgedragen. Met grote toewijding en vakbekwaamheid heeft de jubilaris zijn taak vervuld, waarvoor de burge meester hem hartelijk dank bracht. Hij bood hem een bord van Makkumer aar dewerk met gemeentewapen en de ge bruikelijke enveloppe met inhoud aan. De directeur, de heer A. S. van den Berg, herinnerde er aan dat de jubilaris van los arbeider, via hulp-monteur tot het monteurschap le klas is opgeklom men. Vanaf 1945 heeft hij alle boven grondse netten in de buurtschappen hel pen bouwen, zodat er nu nog maar 4 per celen in Holten (uit eigen wil) niet aan het electrisch net zijn aangesloten. Later lag zijn taak bij de aanleg van het on dergrondse kabelnet. Voor werkzaamhe den buiten de diensturen is nooit te ver geefs een beroep op hem gedaan. Ook de directeur bracht hem dank voor het vele en goede werk, dat hij voor het bedrijf verricht heeft. Hij bood hem een geschenk in de vorm van een horloge aan en mevr. Kolkman bloemen. Namens het afdelingsbestuur van de N.C.B.O. sprak de heer B. P. Muller woorden van gelukwens. Het gaat er in het leven om, dat wij geen negatieve, maar een positieve instelling aan de dag leggen en wij zijn dankbaar, aldus spre ker, als u uit deze levensbeschouwing wilt leven. Hij wenste de jubilaris nog vele gelukkige en gezegende jaren te midden van collega's en familie. De heer Kolkman heeft tenslotte het gemeentebestuur en de sprekers dank ge bracht voor de hartelijke woorden en de cadeaus, welke hij bij zijn jubileum mocht ontvangen. HOLTEN Geboren: Erik, zv. H. W. Goorman en G. A. Koeleman, Kolweg 52. Berendina Johanna, dv. J. A. Reevoord en M. J. Pas- op, Look 86. Anneke Cornelia, dv. mevr. A. A. Smit-Jansen, Weversstraat 7. Overleden: F. Aanstoot, wed. van H. Rietman, 76 jr, Look 34. BEVOLKING Ingekomen: B. Gerbers en gez. van Her ten (L.) naar Holterenkstraat 18. In ons vorige nummer hebben wij on der het hoofd „Bevolking" medegedeeld, dat de heer J. Hazemeijer en gezin van Holterberg 67 vertrokken was naar Hen gelo (O.). Deze mededeling berustte op een foutieve opgave van de afdeling be volking. Alleen de zoon van de heer Haze meijer is verhuisd naar Hengele. In hotel Holterman had dinsdagavond de jaarvergadering van de EHBO-vereni. ging plaats. Om 8 uur opende de voorzitter de vergadering, waarbij allen welkom wer den geheten, in 't bijzonder Dr. de Ridder, die deze avond bereid was gevonden voor het houden van een lezing. Als onderwerp had Dr. de Ridder de ontwikkeling van de eicellen tot de ge boorte van het kind. Dit werd in ver schillende stadia besproken. Ook de afwijkingen die bij de geboorte van kinderen voorkomen en vooral het ontstaan van deze afwijkingen werden uitvoerig belicht. Als ontstaan van deze afwijkingen werd genoemd de „rode hond" en softenon, verder alcohol en nicotine. Na beëindiging van dit zeer interessante onderwerp werd even gepauzeerd, waar na Dr. de Ridder dank werd gebracht voor zijn lezing, en hem een boekenbon werd aangeboden. Hierna kwam de eigenlijke agenda aan de orde. Notulen en jaarverslag werden door de secretaris verzorgd. De penningmeester gaf hierna een overzicht van het financiële gedeelte, waarbij een klein batig saldo werd gecon stateerd. In verband met verhoogde afdracht van het hoofdbestuur werd besloten de con tributie te verhogen tot ƒ6.50 per jaar. De aftredende bestuursleden A. Jalink en H. Rozendom werden met algemene stemmen herkozen. In principe werd be sloten een zuurstofkoffer aan te schaffen, dit op verzoek van de leden. Verder werd gevraagd de gediplo meerde leden meer in te schakelen bij eventuele ongevallen. Het bestuur zou een en ander nader onderzoeken en zien op welke wijze hier aan tegemoet is te komen. In verband met de herdenking op 5 mei, is een be roep gedaan op de EHBO hierbij aan wezig te zijn voor eventuele ongevallen. Na de beëindiging van de rondvraag, werd de vergadering gesloten en wenste de voorzitter allen wel thuis. 1—0 2—1 2—1 1—1 0—3 3—2 0—2 3—1 2—2 8—2

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 3