KRSDamp® m gulle mm van de aarde (V) Be eerste mê Br©ncfii letten Dwergfiets verovert Engeland Vermaak en ontspanning N.V.V.'ers gaan hun modern bondsgehouw bezoeken Van 't Lindenhoiit- stichtingen „Neerbosch" Raadslid Landeweerd sprak voor A.R.-kiezers Paardenverzekering floreert nog uitstekend RAADSAGENDA VOETBAL Holtense jagers gaan kleiduiven schieten Zaterdag 20 februari 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD WELGEVULDE BEURS. De tot nu toe in Nederlandse bodem ge vonden gas- en oliereserves zijn niet on aanzienlijk. In het buitenland wil men al over Nederland spreken als „het Koe weit van de Noordzee". Het klinkt wat overdreven. De twintig miljoen Nederlan ders in 1980 zullen echt nietc allemaal in grote Cadillacs rondrijden dankzij de inkomsten uit de gas- en oliewinning. Al was het alleen al uit praktische verkeers- overwegingen. Toch kan niemand ontken, nen, dat de tot nu toe gevonden hoeveel heden en wat daar nog eventueel dankzij verdere exploratie op de Noordzee bij komt, van grote economische betekenis zijn voor ons land. De olievelden in Nederland zullen tot 1972 per jaar zo'n 2,2 miljoen ton leveren. Op dit moment is dat voldoende om 20 percent van onze behoefte te dekken. On ze jaarlijkse vraag naar energie stijgt ech_ ter met 4 percent. Het aandeel van de olie uit eigen bodem in het totaal zal, bij gelijk blijvende produktie, dus achteruit gaan. De vondsten van het aardgas bete kenen dus een welkome verlichting. Het aardgas zal - naast export - voornamelijk worden gebruikt voor verwarming. Daar mee komen andere energieprodukten voor andere (industrieële) doeleinden vrij. Hiermee is overigens het laatste woord over het aardgas nog niet gesproken. In vele gebieden van Nederland zal het aard gas het kolengas gaan vervangen bij 't huishoudelijk gebruik. Ook voor chemi sche verwerking kan 't worden gebruikt; enige produkten: waterstof, methyl-alco hol, en produktie van koolzuur voor be mesting in tuinbouwkassen. De tot nu toe in Nederland gevonden reserves vertegenwoordigen een waarde van vele miljarden guldens. Hier komt nog bij, dat door betere technieken nog veel meer gas gewonnen kan worden. Voor de olie geldt hetzelfde. Volgens ge gevens van de daar werkende maatschap pijen wordt bijvoorbeeld bij Schoonebeek slechts 20 tot 30 procent van de daar aanwezige olie gewonnen. Wanneer de techniek er in slaagt afdoende systemen te ontwerpen om de beneden de opper vlakte aanwezige hoge temperaturen en druk te lijf te gaan, zal de hoeveelheid winbare gas en olie nog aanzienlijk kun nen uitbreiden. Het rijk vooral kan een welgevulde beurs overhouden aan de winning van gas. De staat kan rekenen op een aandeel van liefst zeventig percent in de winst op het gas. Dat de maatschappijen bereid zijn miljoenen te investeren en toch met maar dertig percent van de winst tevreden zijn, bewijst wel om welke bedragen het gaat. Het rijk zal met deze inkomsten uit de gaswinning een ruimer begrotingsbeleid kunnen voeren. Berekend is al dat bij wijze van spreken uit het aardgas de komplete Deltawerken kunnen worden betaald. Bovendien kan men niet alleen kijken naar de stapel guldens, die, ook al weer bij wijze van spreken, worden aangeboord. Geld alleen maakt niet gelukkig, geldt ook in een landelijke economie. Voor het in standhouden van een maatschappij zijn energiebronnen nodig. Zonder deze bron nen, die ons van warmte, liicht en kracht voorzien is 'n samenleving eenvoudig on mogelijk. Tot voor kort had Nederland slechts de beschikking, over moeizaam ge_ dolven kolen en turf. Watervallen of Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt werden aangevoerd: 29 runderen en 814 varkens. Totaal 843. Prijzen: 22 melk- en kalf koeien van f 1.125,- tot f 1.250,- per stuk; 5 pinken van f 625,- tot f 750,- per stuk; 2 graskal veren van f325,- tot f425,- per stuk; 11 drachtige zeugen van f 325,- tot f 425,- per stuk; 803 -biggen van f 55,- tot f 80,- per stuk. Overzicht' handel: Rundvee: Handel rustig, prijzen staan de. Zeugen: Handel kalm, prijzen staande. Biggen: Handel vlot van de hand, prij zen staande tot iets hoger. stuwmeren zijn in ons land niet aanwezig. Het heeft onze betalingsbalans in het ver-, leden meermalen ongunstig beïnvloed, dat wij voor onze energievoorziening bij het buitenland aan de deur moesten kloppen. Nu hebben wij een enorme „kolenkit" op ons achterbalkon. De in Nederland gevonden olie wordt grotendeels verwerkt in de raffinade rijen en chemische bedrijven bij R'dam. Ook dit levert weer extra deviezen op, doordat afgewerkte produkten voor een belangrijk deel worden geëxporteerd. De miljoenen verslindende bezigheden van de grote oliemaatschappijen verdwijnen trou wens niet naar het buitenland. Grote be dragen voor de aanschaf van materialen, arbeidsloon en de bouw van tankschepen komen de. Nederlandsche economie ten goede. Er is nog een ander, misschien onver wacht aspect. Wie nu een reis maakt langs de velden in de buurt van Schoone beek rijdt over uitstekende asfaltwegen. De ruimtelijke voorzieningen zijn uitste kend in een gebied, dat, was het agrarisch gebleven* nog lang niet zulke kansen op voox-spoed zou hebbèn gehad. Nederland heeft een welgevulde hand overgehouden van het contact met moeder Aarde. (Nadruk verboden) (slot) Hoestdrank in tab let vorm. 95 ct In Engeland maar ook daarbuiten bestaat op het. ogenblik een opvallen de belangstelling voor de dwergfiets, een door Alex Moulton ontworpen demonta bele fiets met wielen van slechts vier de cimeter hoog, met keiharde banden en een opmerkelijk sterke vering. Na de gebruikelijke reserve ten- aanzien van het wat vreemde model van deze Moul- ton-fiets, is het Engelse publiek er enthousiast opgesprongen. Zelfs premier Harold Wilson heeft zich zo'n exclusief vervoermiddel aangeschaft. De fiets laat zich bijzonder gemakkelijk demonteren en kan dus ook in de kofferruimte van een auto worden meegenomen. In ver band met de uitvoering -met één centrale framebuis kan de fiets in twee grote de len uit elkaar geschoven worden, terwijl zadel en bagagedrager door middel .van een knevelsluiting lob- en vastgemaakt •kunnen worden. Aan de vraag naar. deze dwergfiets kan op het ogenblik maar nauwelijks worden voldaan. Voor bin nenlands gebruik worden iedere week 1000 exemplaren afgeleverd, terwijl iedere week bovendien 500 fietsen van dit model naar Amerika en Europa wor den geëxporteerd. In het jaar 1964 is in Holten aan toe gangsprijzen voor vermaak, culturele ontspanning én sportbezoek een bedrag van ruim f 73.000,- uitgegeven, voorzo ver zij -onderhevig waren aan de verma kelijkheidsbelasting. Het aantal bezoe kers bedroeg 77.323, terwijl de opbrengst van de belasting f 8.951,50 bedroeg. Dit blijkt uit de opgave voor de statistiek van de vermakelijkheidsbelasting over dat jaar. De permanente en tijdelijke beziens waardigheden stonden aan de spits met 57.928 bezoekers en een besteed bedrag van f49.053,-. Aan dansen werd door 7679 bezoekers een geldbedrag van f 10.761,- besteed en voor filmbezoek f 6056,- door 4379 bezoekers. Het ama teurtoneel en dergelijke voorstellingen trokken 3326 bezoekers, die daarvoor f4600,- op tafel 'legden. Voetbal, wieler en motorsport trokken 3412 bezoekers met een entx-ee van f 2565,-. Het slechtst kwamen de zang- en muziekuitvoeringen er af. Zij trokken maar 600 bezoekers te gen een toegangsprijs van f 877,-. Voor sommige evenementen werd door het ge meentebestuur vrijstelling van vermake lijkheidsbelasting verleend. Zij zijn in deze statistiek voorzover mogelijk wel opgenomen. In de maandagavond in het Stations koffiehuis van de heer M. Kalfsterman gehouden ledenvergadering van de NVV- bestuurdersbond is tot correspondent voor het arbeidsrecht gekozen, de heer G. W. Knapen, die zich tevens zal belasten met de zaken betreffende de gezondheids zorg van de NVV-leden. Uitvoerig is in deze bijeenkomst, die goed bezocht was, gesproken over een excursie naar Amsterdam ter bezichtiging van het nieuwe NVV-gebouw. Na overleg met het hoofdbestuur, zullen de leden hieromtrent nog uitvoeriger mededelin gen ontvangen, De voorzitter, de heer H. Koopman, heeft de bestuursleden dank gebracht voor hun aandeel in het welslagen van de feestavond op 6 februari j.l. Bij de ingekomen stukken werd gespro ken over de ontwikkelingsavond, welke gehouden zal worden in het Hoekhuis te Deventer op woensdagavond, 24 februari terwijl besloten werd een contactcommis sie in te stellen in verband met de uit voering van de Algemene Bijstandswet. De penningmeester-, de heer H. Haar man bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat het batig slot over 1964 f 45,32 bedraagt. De heren A. J. Nijendijk en W. C. v. d.-Weerthof, hadden de administratie keurig in orde bevon den, waarna de penningmeester onder dankzegging voor zijn beheer werd ge dechargeerd. De nieuwe commissie zal be staan uit de heren v. d. Weerthof en J. Calkhoven. In verband met zijn periodiek aftreden werd de voorzitter, de heer H. Koopman met bijna algemene stemmen herkozen. Bij de vaststelling van het programma voor het seizoen 1965/66 kwam o.m. ter sprake, dat in verband met haaf 60-jarige bestaan het NVV in 1966 een grote actie zal gaan voeren onder de naam „Dubbele zes". Ten slotte werd nog medegedeeld, dat op zaterdag, 27 februari de bekende Zon nestraal-collecte zal worden gehouden voor de t.b.c.-bestrijding, waaraan ruim twintig meisjes hun medewerking zullen verlenen. Voor velen van u zijn de „Neerbosch- Stichtingen" geen onbekenden meer. Immers: 'het liefdevolle werk, in 1863 begonnen aan kinderen, die geen ouders meer hadden, is iri de loop der jaren uit gegroeid tot een Werk, dat nu ook ten goede komt aan,'kinderen, die geen „goe de" ouders hebben* Ook in HoltërE 'is' een „Neerbosch Cent- afdielin'g" gekomen, Wij hopen, datj e; in onze gemeente ve len zullen zijn, dié 'één- of tweemaal per maand een kleinigheidje willen afstaan aan de collectantjës. Zij zijn kinderen met een prettig thuis, die hun tijd wil len geven voor «die andere minder goed bedeelde kinderènv1 Stelt u hen niet te leur! In de vorige week vrijdagavond in ge bouw „Rehoboth" gehouden vergadering van leden der A.R. Kiesvereniging „Ne derland en Oranje" heeft de heer G. Lan deweerd gesproken over het onderwei'p: „Gemeentepolitiek". Hij stond achtereenvolgens stil bij be langrijke zaken als onderwijs, woning bouw, investeringen, vexharding van we gen, de bouw van het nieuwe slachthuis en.ihet uitbreidingsplan „West". Er werden naar aanleiding van het on derwerp tal van vragen gesteld, waarbij de inleider de gelegenheid kreeg om op vex-schillende facetten nog nader en uit voeriger in te gaan. De leiding van deze bijeenkomst be rustte bij de voorzitter van de Kiesvex-- eniging, de heer A. J. Nij kamp. Hij liet bij de aanvang zingen Psalm 108 vs. 1, ging hierna voor in gebed en las vervol gens de verzen 35-52 uit het derde hoofd stuk van het Markus-evangelie. De matig bezochte vergadering werd door de heer G. Landeweerd met dank gebed gesloten. De onderlinge paardenvex-zekering „Holten" heeft met de één procent pre mieheffing de kosten van de schadeloos stelling voor vijf onteigende paarden niet kunnen dekken, zodat de resultatenreke ning over 1964 een klein nadelig saldo opleverde, maar zij beschikt nog over een vrij aanzienlijke reserve, zodat haar fi nanciële positie nog zeer solide is geble ven. Dit bleek in de maandagavond in café Jansen onder voorzitterschap van de heer J. Aaltink gehouden ledenvergade ring. De heer Aaltink wees op het gunstig jaar waarop de vereniging eix ook het agrarisch bedrijf kan terugzien. Ondanks de mechanisatie is de belangstelling voor het paard niet afgenomen, terwijl de kwaliteit van de paarden ieder jaar he ter wordt. Hij bracht dank aan de leden voor de ondervonden medewerking. De secretaris, de heer J. H. Sprokke- reef, wees er in zijn jaarverslag nog eens op, dat ondanks het toenemend aantal tractoren, de onderlinge paardenverzeke ring een belangrijke vereniging blijft. De opbrengst van de 5 overgenomen paar den was gering, omdat het hier gestor ven dieren betrof. De heffing van 1 pet. premie was voldoende, omdat de vereni ging nog over -ruime kasmiddelen be schikt. Eind oktober had een hertaxatie plaats in nauwe samenwerking tussen taxateurs en bestuursleden, welke vier dagen in beslag nam. Deze goede samenwerking had tot resultaat, dat de verzekerde be- dragen vrij gelijk kwamen te liggen. Spreker noemde de taxateurs de kurk waarop de verexiiging' drijft Het financieel verslag werd uitgebracht' •door de boekhouder, de heer H. Vosman. Daaruit bleek, dat de vereniging 319 le den telt met 388 paarden met een verze kerde waarde van f311.250,-. Twaalf le den bedankten omdat zij geen paard meer houden. Vier nieuwe leden traden toe. De inkomsten "toedroegen f4125,15 en de uitgaven f4568,84, zodat er een nade lig' saldo was van f 443,69. De reserve van de •vereniging bedraagt f 19.800,12. De kascommissie, bestaande uit de he ren H. J. Haverslag en J. Meijer, bracht bij monde van eerstgenoemde een gun stig verslag uitt zodat de heer Vosman werd gedechargeerd voor zijn beheer. Tot nieuw lid van de kascommissie wex-d in de plaats van de heer Haverslag be noemd de heer A. Bxxmsvport. Secretaris en penningmeester werd dank gebracht voor hun uitvoerige ver slagen. De gemeenteraad komt donderdag 25 februari a.s., des namiddags om 4 uur, bij een ter behandeling van de navolgende agenda 1 Notulenvan de vergadering van 28 december 1964. 2 a Ingekomen stukken, to Mededelingen. 3 Voorstel tot aankoop van grond van: a T. Hofman, Rietmolenstraat 3, al hier; b de Erven J. A. Nekkers, Holter- broek 4, alhier. 4 Voorstel tot verkoop van grond aan: a de heer H. Krommendijk te Mon nikendam; b Mevr. A. Müller-Tiessink, alhier. 5 Voorstel tot beëindiging van een recht van opstal ten name van G. Koopman, Beuseberg 159, alhier. 6 Voorstel tot 'benoeming van: a 2 keurmeesters aan het openbaar slachthuis; b een siachthuisarbeider. 7 Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1965 (krediet aan koop naaimachine Ulo-school). 8 Voorstel tot wijziging van enkele rechtspositieregelingen. 9 Voorstel tot wijziging van de sala- .risverordening. 10 Voorstel tot intrekking van de rege ling voor het toekennen van een te gemoetkoming in kosten van zieken fondsverzekering. 11 Rondvraag. Programma: Zaterdag a.s.: Haarlese Boys a-Holten a 3.30 uur Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer B. W. Krikkink, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen de heer E. Rietberg, B 80, terwijl 'de heer J. Aaltink met bijna algemene stemmen •werd herbenoemd. De heer Krikkink, die 9 jaai deel heeft uitgemaakt van het bestuux-, ontving met een toepasselijk dankwoord van de voor zitter een klein geschenk voor het be langrijke werk, dat ihij voor de vereni ging heeft gedaan. De heer J. H.Aanstoot, die als taxa teur periodiek moest aftreden, werd met bijna algemene stemmen herkozen. Bij de rondvraag werd er op gewe zen, dat er onder de leden nog veel mis verstand heerst over het. verzekerd zijn van paarden, die verkocht worden en die men hervex'zekerd wil houden voor ver borgen gebreken. De voorzitter antwoordde hierop, dat ingevolge artikel 24 van het huishoude lijk reglement bij verkoop de verzeke ring onmiddellijk ophoudt. Yan de wens tot herverzekering moet men terstond kennis geven aan de taxateur. De pre mie bedraagt dan een half procent van de verzekerde waarde. In een goed bezochte en zeer geani meerde vergadering in Hotel Holterman hebben de Holtense leden van de Kon. Ned. Jagersvereniging besloten om door aankoop van een kleiduivenmachine in verenigingsverband deze schietsport te gaan beoefenen. Er werd een commissie gevormd, die zal uitzien naar een ge schikt terrein en geld bijeen zal brengen door het plaatsen van renteloze aande len onder de leden. Deze districts vergadering was bij een geroepen door de consul-districtsvoorzit ter,- de heer Joh. van Geenhuizen, die in zijn openingswoord zijn voorganger, wij len de heer Piet Bos, herdacht, die ja ren lang deze funktie heeft vervuld. Het doel van dez-e vergadering was tevens het onderling contact tussen de plaatse lijke jagex-s te herstellen, dat in de loop der jaren verloren- is gegaan. Het -voorstel van de heer Van Geen- huizen om het kleiduivenschieten te be oefenen ter verhoging van de schietvaar digheid der leden, vond algemene bij val. Ter vex-gadering was een kleidui venmachine aanwezig, waarvan de -kos ten pl.m. f 360,- bedragen. Geadviseerd zal worden, dat de leden elk tenminste 5 renteloze aandelen van, f 5,- .zullen ne men om een klein kapitaaltje bijeen te brengen. De commissie, die de voorbereidingen zal treffen, zal bestaan uit de heren Joh. van Geenhuizen, E. D. Vincent, K. Bos, G. Brands (jeugdlid) en B. Sehuiterd. Uitvoerig werd gesproken over „het voox-stel Klinkhamer", dat in de Neder landse Jager, het tijdschrift van de KN- JV, aan de orde is gesteld en waarbij de suggestie is gelanceex-d om per lid f25,- per jaar exti-a bij te dragen om o.m. te komen tot beter regionaal toezicht op de jaoht. Het z.g. auto-stropen begint on rustbarende vormen aan te nemen en de aanwezige leden zouden voor een beter toezicht op de naleving vaix de Jachtwet (en Vogel wet) het genoemde bedhag gaarne over hebben, indien door een verhoging va:x de stx-afmaat dit toezicht ook index-daad effectief zou kunnen wor den gemaakt, zo bleek uit de langdurige gedjachtenwisseling. Bij de huidige ge ringe straffen, welke in vele gevallen voor wildstroperij worden uitgedeeld, is van een intensiever toezicht echter wei nig heil. te verwachten. Tenslotte werd nog gesproken over het oprichten van een jagex'sverenaging naast het districtsverband, waarin men als le den van de KNJV bijeen kan komen. Be sloten werd, dat de consul hieromtrent nadere informaties zal Inwinnen. door L. VAN SCHOOTEN 12) Sandra beredeneerde dit niet allemaal zo, en misschien zou ze gek opgekeken hebben als iemand haar die redenering had voorgepraat, maar in haar onder bewustzijn zochten haar gedachten die weg. Jaap's succes was haar succes. En de mensen zouden - zeggen, dat ze maar niet zo een gewone onderwijzer trouwde. We hebben altijd gedacht: wat ziet ze in die man? Kon ze niets beters krijgen? Nu, ze heeft het toch wel goed gezien." Sandra wist handig te manoeuvreren en ze kreeg het klaar, dat op de eerst komende bijeenkomst van de literaire kring zij aan de beurt was voor een bij drage. Het is een beetje anders dan anders, en erg actueel" had ze de pre sidente gebeld. „Het is nog onuitgegeven werk en het komt binnenkort van de pers. Onze kring is eigenlijk de eerste die er iets van verneemt." Nu, dat vond de presidente wel leuk. „Het is toch niet van jezelf?" viste ze plagend. „Verbeeld je," zei Sandra bescheiden, en genoot. De dames van de kring schikten zich na de thee tot luisteren, de meesten nogal kritisch. Sandra was een vrouw, die zich wist te doen gelden en dat werd niet door alle dames evenzeer geappx-ecieerd. On der beminnelijke lachjes en vriendelijke woox-den kreeg ze wel eens een steek te verduren, maar die wist ze altijd handig te pareren. Nu vroegen diverse dames zich af, wat die mevrouw van Santen nu weer voor bijzonders zou hebben, en alleen .mevrouw Bijleveld luisterde tevreden. Te gen de sonnetten van haar bloedeigen nicht had nog niemand opgekund, totnog toe was ze de enige die werkelijk literair bloed in de aderen toonde te hebben, zij het via de nicht. Sandra las de schets van de kleine jongen Gertjan op de boeren-begrafenis, zijn groot verdriet om de dode vrouw Baars, die altijd zo aardig voor hem was geweest, nog aangewakkerd door de zwar te ernst van de gx'oten en zijn ontgooche ling, toen hij bij het begrafenismaal de stemming steeds maar zag ontdooien, zijn ontzetting, toen boer Kamp de eerste mop begon te vertellen... Sandra mex-kte dat de dames luister den. Ze las ook heel goed, ze was er hele maal in. Sjonge, Jaap had dit toch ook wel aangrijpend weten wéér te geven... j ze was op dit moment zo uitbundig trots op haar man, dat ze er van bloosde. Mevrouw Beyma was de eerste die iets zei. „Wie heeft dat geschreven?" Sandra wou de verrassing nog even be- wax-en, veinsde de vraag niet te horen. „Ik geloof niet," constateerde de bui"- gemeestersvx-ouw met haar presidentiële stem, „dat we er spijt van hoeven te heb ben dat we even van het rooster zijn af geweken. We hebben een fragment uit een nog niet geplubiceerde roman ge- hoox-d, en ik geloof wel, dat die een suc ces zal worden. Als ik tenminste naga hoe intens er geluistex-d werd..." Sandra dx-oeg het ook wel heel goed voor", zei mevrouw Bergman goedhax-tig. Mevrouw Bijleveld zat te zinnen op en kele kritische opmerkingen. Freule Van Rynecam knikte zwijgend, en dat bete kende bij haar hoge lof. „Hoe heet dat boek en wie is de schrij ver?", herhaalde mevrouw Beyma, die zich niet met 'n kluitje in 't riet liet sturen. Sandra keek verlegen. Dit was haar hoogtepunt en ze moest het goed spelen, Wilde ze er de volledige triomf uithalen. „Het boek. heet „Gert-Jan"...naar de hoofdfiguur*, dat kleine ventje..." „Is het een bekende schrijver?", vorste de burgemeeslex'svrouw. „Het is een eex-steling", glimlachte San dra. „Da's dan vast wel x-aak ook", meende mevrouw Bex-gman, „als het uitkomt wil ik het wel hebben. Zeg Sandra, je doet zo geheimzinnig... ken je de schrijver? is het soms familie van je?" „Het is geen bloedverwant van me", sprak Sandra de letterlijke waarheid. „Maar je kent hem wel". „O ja," glimlachte Sandra, „ik ken hem zelfs heel goed, maar ik weet niet of hij het px-ettig zou vinden wanneer ik het nü al vertelde..." „Toe nou...'t komt immers toch uit". „Nu dan... het is misschien wel be grijpelijk dat ik het niet meteen zei... maar dit is het eerste boek van... mijn man." Ze had haar succes. De verbazing was algemeen. „Ik wist niet dat jouw man boeken schreef." „Dat deed hij ook niet, dit is zijn eer ste": „En het wordt uitgegeven." „Ja, dit is de drukproef". „Wanneer komt het uit?" „Over twee maanden." „Wie geeft het uit?", vroeg mevrouw Bijleveld deskundig. „De Librye Amsterdam." Ja, daar viel niet aan te twijfelen, dat zat rondom goed. Sandra begreep, dat ze er niet te lang over moesten doorpraten. Er wax-en ex- onder de dames die echt enthousiast wa ren, er waren er ook die haar de triomf niet gunden. En stekeligheden zouden de px-et maar bedei-ven. Afkappen. „Vraag me er nu verder niet meel" ovei-", vroeg ze lief-verlegen. „Hij heeft het geschreven, niet ik." „Plet zou wel leuk zijn", ontdekte me vrouw Beyma, „als meneer Van Santen straks, als het uit is, zelf ons er eens iets over kon vertellen." „Goed idee", stemde de presidente toe. „Nu dames, dan moeten we het nu nog hebben over die verloting..." Sandra was tevreden. Haar faam was gevestigd. Ze was nu niet aleen de dochter uit het bekende geslacht der Cranenburghs, maar ook de echtgenote van een schrij ver. De nicht van mevrouw Bijleveld ging af. Onhoorbaar. (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2