Burgerlijke Espelo heeft een mooi buurtschapshuis Ruim 300 ingezetenen hielden zich afzijdig van het bevolkingsonderzoek Agenda „Het Trefpunt" officieel door Mr. Enklaar geopend Toneelavond voor de bejaarden ONVERANTWOORDELIJK. Nog geen bandrecorder voor „De Ehze" Meer fietspaden in Overijssel Predikbeurten Saterdag 20 februari 1965 No. 7. Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05If83 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 3Iedere mm. meer 0,12 Aan de zoom van de Espelose bossen, verscholen tussen loof- en naaldhout, is het buurtschapsgebouw „Het Trefpunt" verrezen, waar heel Espelo zeer gelukkig mee is. Dat bleek wel uit de vele toe spraken tijdens de officiële opening, die donderdagmiddag door de burgemeester, mr W. H. Enklaar, werd verricht. Het gebouw is er dan ook naar. Een twee- klassig noodlokaal van de Holtense Ulo school is helemaal gerestaureerd, van binnen en van buiten opgeknapt en van een buffet en een toneeltje voorzien. Het is 7 bij 20 m. groot en kan tweehonderd personen bevatten, zodat Espelo hier al haar samenkomsten kan houden. Toen de burgemeester met zijn echt genote arriveerde om de officiële ope ning te verrichten, zongen Toosje Kolk man en Wim Vruggink een welkomstlied en bood de 3 jarige Rida Krikkink Hol- tens burgervader de sleutel aan om het gebouw te ontsluiten. De 7-jarige Her- bert Krikkink bood mevr. Enklaar bloe men aan. Het feestuur van „Het Trefpunt": de heren H. Jansen, voorzitter; F. J. Hol, secretax-is; J. W. Nijland, penningmees ter; H. Kolkman, J. G. Prins en G. Ren- sen en de dames J. W. Krikkink-Aij tink, Jhkvr. H. G. Markvoort-van Coeverden en J7 W. Nijland, hadden aan de hoofdta fel plaats genomen en mochten talrijke gelukwensen en stoffelijke tolijken van waardering in ontvangst nemen. In een prettige stemming wisselden de toespraken elkaar af met de aanbieding van een verversing, waardoor er een 'bij zonder gezellige sfeer heerste in het nieu we buurtschapshuis. GEMEENSCHAPSZIN Nadat voorzitter Jansen de burgemees ter en mevr. Enklaar, de leden van het dagelijks bestuur der gemeente, de beide Herv. predikanten ds Addink en ds Is raël en notaris Pluimers in het bijzonder had welkom geheten, bood de burgemees ter mede namens het gemeentebestuur de gelukwensen aan. Mr Enklaar noemde het belangrijk, dat men in Espelo de be schikking heeft gekregen over een ge bouw, waarin het buurtschapsleven zich kan ontplooien, maar vooral niet minder belangrijk vo.id hij de grote eensgezind heid, waarmede Espelo dit tot stand heeft weten te brengen. Het is een gebouw, waaraan reeds zolang behoefte heeft be staan. Vele jaren is het verenigingsle ven opgevangen in het schoolgebouw, maar naar dit eigen gebouw zal meer liefde uitgaan dan naar de gebouwen van de gemeente. De burgemeester had grote waardering voor het feit, dat de heer H. Slijkhuis deze zeer geschikte grond en plaats voor het gebouw beschikbaar heeft gesteld, maar ook voor de heer B. J. Nijland, die zo nodig een terrein had wil len aanwijzen. Nu men een trefpunt ge kregen heeft voor vele aktiviteiten, is het te hopen, dat het de kracht van de buurtschap moge vergroten. Met terug gave van de sleutel sprak de burgemees ter zijn allerbeste wensen uit. ONTMOETINGSPUNT Ds C. C. Addink sprak namen de ker- keraad van de Herv. gemeente te Holten. Hij herinnerde aan de aktiviteiten van de jeugdraad bij de totstandkoming van dit gebouw. Hij sprak de hoop uit, dat het gebouw de plaats van samenkomst zal wclrden van mensen met verschillende levensovertuiging, waardoor het respect voor elkander .zal groeien en dat de jeugd daarin door de Bijbel het Woord van Gods liefde zal deelachtig worden. Hij bood een enveloppe met inhoud aan. Ds J. H. Israël ging namens de jeugd raad wat dieper in op de achtergronden van de totstandkoming van het gebouw. Andere plannen konden vanwege de fi nanciën niet doorgaan, totdat de heer Breedveld in de jeugdraad de aandacht op het schoollokaal vestigde. Het ont stane initiatief heeft gewerkt als een sneeuwbal. Het resultaat vervult ons al len met intense vreugde. Uit de jeugd geboren, gaat men hoopvol de toekomst tegemoet. Sprekende namens de CJV en de meis jesclub „De Lenteklokjes" herinnerde Jan ten Dam aan het gebruik van de school, dat niet altijd ideaal was. Gerard Blankena heeft de behoefte aan een ge bouw vaak in de jeugdraad naar voren gebracht. Op 12 maart kwam men voor dit plan voor het eerst bij elkaar, op 31 maart kon het worden aangenomen. Jam mer, aldus spreker, is er nog geen har de weg naar toe, maar onder grote vro lijkheid en applaus van de aanwezigen deed hij een beroep op het gemeentebe stuur om daar gauw voor te zorgen. Jan ten Dam hoopt op een prettige sa menwerking tot heil en zegen van de jeugdclubs. Namens de kerkeraad van de Herv. ge meente te Okkenibroek bracht de heer G. Blankena de gelukwensen over. Er is veel moed en durf voor nodig geweest, maar het is gelukkig, dat de gehele Espe lose gemeenschap hier achter staat. De heer A. Volkers uit Nijverdal, lei der van de zondagsschool in de Heihui zen, toonde zich eveneens zeer verheugd over de totstandkoming van het buurt schapshuis. Het herinnerde hem aan het Psalmwoord: „Tel uw zegeningen, tel ze één voor één". Hij herinnerde er aan hoe ruim 50 jaar geleden zijn vader met een vriend naar Espelo kwam, met als re sultaat een zondagsschool. Hoewel van verschillende kerkelijke instelling, leven wij samen met Hem onder één band. Veel vrolijkheid bracht de samen spraak, die de heren J. Toorneman en G. Rensen over de stichting van het gebouw hielden. Uit hun verhaal bleek, dat men meer dan f 5000,- bijeen bracht voor -dit doel. De heer Toorneman sprak nog namens de buurtvereniging „Schoolkring Espelo", waarvan hij behalve een enveloppe ook een elektrische klok aanbood en namens de oudercommissie, die vrijdagmiddag voor de kinderen een feestje in het ge bouw wil arrangeren. Mans Krikkink, 70 jaar, dichter en boer, liet de geschiedenis van het ge bouw door middel van een gedicht de revue passeren. Hij noemde het gebouw het trefpunt voor sociaal en geestelijk le ven. Na hem spraken nog de heer H. J. Hid- dink, hoofd van de Holtense Ulo-school en oud-hoofd van Espelo; de presidente van de plattelandsvrouwen, mevr. Hol- Groothoff, die het toch wel bijzonder prettig vindt, dat behalve de jeugd ook de plattelandsvrouwen nu een onderko men hebben; de heer J. W. Wesseldijk, namens de Holtense afdeling van de OLM; en de heer G. J. Beldman namens de vereniging „Jong Holten". Bijna alle sprekers boden een enveloppe met in houd aan, welke o.a. ook binnen kwam van de Vereniging voor Evangelisatie „Bethanië" te Dijkerhoek. LOF VOOR DE BOUWERS De heer F. J. Hol, hoofd der school te Wij brengen nog gaarne in her innering de toneelavond die O.C.H. en het Comité Bejaardensociëteit de bejaarden van Holten op dinsdag, 23 februari a.s. in Amicitia wil aan bieden. De voorstelling begint om half acht. Wanneer U geen vervoer hebt en het lopen moeilijk valt kunt U zich wenden tot de heer W. ten Berge, hotel Holterman, tel. 214, die het vervoer dan regelt. U moet zich dan echter wel tijdig met hem in ver binding stellen. Espelo en secretaris der commissie, sloot de rij der sprekers met een geestig toe spraakje, waarin hij de grote verdiensten van voorzitter Jansen, maar vooral ook van de aannemer en penningmeester J. W. Nijland schetste. Ook de familie Krik kink kreeg woorden van lof. De firma Bouwhuis schonk een voorzittershamer en de fam. Broersma een Edammertje. Via de bandrecorder, die gebruikt zal worden voor de zieken en bejaarden, sprak de heer Hol nog een woord van medeleven tot de zieke mej. Miene Klein Lebbink, die zo flink haar lot weet te dragen. Het was al laat in de middag, toen de heer Jansen zijn dankwoord tot allen sprak. 's Avonds hebben leden van de buurt vereniging, van de Plattelandsvrouwen en van de kleine en grote meisjesvereni ging gezorgd voor een gezellige avond, die druk bezocht was en trad.en de he ren Joh. Nikkcls en W. Stegink als con ferenciers op. „The Presenting Sounds" uit Zweeloo zorgden voor de muzikale omlijsting van het programma. Bestuur van het buurtschapshuis „Het Trefpunt" Bij het bevolkingsonderzoek, dat hier de vorige week onder de technische lei ding van de heer A. Schippers uit En schede door de Overijsselse Vereniging tot bestrijding van de tuberculose gehou den werd, zijn, met de modernste appa ratuur, welke hiervoor bestaat, 3066 fo to's gemaakt. Er werden ruim 4500 op roepingen verzonden, zodat er dus aan leiding is om na te gaan, welke de rede nen zijn, dat bijna 1500 ingezetenen aan de oproep geen gehoor gaven. Uit de daarvan bijgehouden statistiek blijkt o.m., dat 928 personen onder ge regelde controle staan, van 337 personen werd geen bericht ontvangen om welke redenen zij niet zijn opgekomen, 6 ga ven geen reden op, 5 hadden geen be langstelling,^ 99 waren door ziekte ver hinderd, 49 personen waren te oud om onderzocht te worden, 16 waren in mili taire dienst, 5 hebben zich gemeld' voor de tweede oproep, 17 personen waren niet aanwezig, 2 bleken overleden, 9 wa ren vertrokken en 2 vertoeven momen teel in een sanatorium. Uit het feit, dat 928 personen in het bedrijf, waarin zij werkzaam zijn, of uit hoofde van hun beroep onder controle staan, blijkt wel duidelijk hoe hoog een dergelijke controle wordt aangeslagen en dat het gevaar van de tuberculose nog wel degelijk wordt onderkend. Het is dan ook onbegrijpelijk, dat meer dan drie honderd mensen niet hebben gereageerd op de mogelijkheid om zich te laten on derzoeken. Een onderzoek, dat niet al leen voor hen persoonlijk, maar ook te genover hun medemensen van groot be lang is. Een dergelijke negatieve houding is dan ook onverantwoordelijk. Personen, die ziek of afwezig waren, die te laat zijn gekomen of alleen des avonds kunnen komen, kunnen zich als nog in verbinding stellen met de heer C. G. Bal, Holterberg 49, telef. 314, die dan zal trachten een gelegenheid aan te wij zen voor doorlichting of het maken van een foto. Spoedige opgave is dan echter wel gewenst. Ingezetenen, die hun oproep nog niet hebben ingeleverd, worden verzocht dit alsnog te doen. De administratieve leiding berust deze keer weer bij de heer Bal, die met zijn vrijwilligsters voor het helpen van de mensen met hun kleding e.d. weer een goed werk heeft verricht. Als bijzonderheid kan nog vermeld worden, dat de oudste inwoonster, die zich liet onderzoeken, was: mevr. Weste- rik, Kerkplein 4, geboren in het jaar 1871. Gevonden: speelgoed-auto; regenbroek; sjaal. Verloren: een abonnement O AD. Weggelopen: kleine hond, soort fox, bruin. In het wijkgebouw achtergebleven: een zwart vrouwenvest en een zwart-wittc halsdoek. Terug te bekomen ter gemeen te-secretarie. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, DOCH NIET tussen 13 en 14 uur. Geboren: Fredrik Willem Wolter Hen drik, zv W. Bekkernens en M. H. Mees- terberends, Espelo 70. Hendrik Jan, zv J. A. Wechstapel en J. W. Beltman, Dijkerhoek 7. Berend Jan, zv H. J. Roelvink en H. J. Brinkman, Holterbroek 61. Yvonne, dv J. Hospers en J. B. Compagne. Kolweg 48. Rieneke Jan- nie, dv H. Vukkink en J. J. Pasop, Schoolstraat 13, geb. te Deventer. Ondertrouwd: G. J. Stam, 30 jr. en J. G. Bosschers, 25 jr., beiden te Holten. Overleden: H. J. Rietman, 83 jr., Beu- seberg 2. J. Paalman, 55 jr., ev Steu nenberg, Beuseberg 82. BEVOLKING: Vertrokken: Mej. J. E. Veldhuis van Haarstraat 6 naar Deventer. H. Ach terkamp van Borkeld 84 naar Markelo. H. A. Tax van Holterberg 26 naar Hel- lendoorn. De blinde en spastische kinderen, die verpleegd worden in „De Ehze" te Al- men, een dependance van het Chr. Blin deninstituut „Bartimeüs" te Zeist, krij gen hun bandrecorder uit Holten voorlo pig nog niet. De toneeluitvoering, die daarvoor, op initiatief van het Overijs sels Comité, zaterdagavond in hét ge bouw „Rehoboth" gegeven werd door de toneelgroep van de PJGO-afdeling uit Notter, was zo slecht bezocht, dat nau welijks de kosten gedekt konden wor den. Een batig saldo om daaruit in de eerste plaats een bandrecorder aan te schaffen, was er dus niet, ondanks het feit, dat ook de Holtense winkeliers door middel van aardige prijzen voor de ver loting een steentje hadden bijgedragen. „Bartimeüs" herdenkt dit jaar zijn 50- jarig bestaan en uit dien hoofde zijn 'allerwege comité's 'werkzaam om gelden bijeen te brengen voor de bouw van een tehuis voor 150 kinderen, die blind of slechtziend zijn, maar bovendien nog geestelijk gestoord, spastisch, doof of epileptisch, dus dubbel zwaar gehandi capt. Het ontbreekt het bestuur nog aan anderhalf miljoen gulden, die ëerst op tafel gelegd moeten worden, alvorens men van het Rijk mag beginnen te bou wen. Mej. Riny Grotenhuis, lid van het Overijssels Comité, uit Den Ham, had de eventuele opbrengst van deze toneel avond in de eerste plaats willen beste den voor een bandrecorder voor de kin deren van „De Ehze". Haar poging is dus niet geslaagd, maar zij geeft de moed niet op en hoopt nog weer te komen. Ho pelijk met meer succes, want zij werkt voor een zeer humaan doel. Zij leidde met een kort woord het toneelspel in, dat door het Notterse gezelschap voor het voetlicht werd gebracht, een blijspel in drie bedrijven van Joh. Blaaser: „In de Vergulde Os". Het was een stuk met wei nig pretenties, maar dikwijls wel komi sche situaties, waaraan vooral de jeugdi ge bezoekers het meeste plezier beleefd hebben. De spelers hebben hun best ge daan, maar de slecht gevulde zaal werk te niet inspirerend, zodat er aan de uit voering nog wel het één en ander haper de. De rol van Brink, de eigenaar van de „Vergulde Os" en van Catharina, zijn vrouw, werd gespeeld door de heer H. Mensink en mej. M. Nijzink. Hetty, hun dochter, een knappe verschijning, was mevr. C. Oolman-Lammersen; haar ver loofde Jack van Maarseveen, de heer J. Bakker; Hein, de knecht en Griet, de werkster, de heer A. Westera en mej. G. Klein jan. De rol van notaris Wijnsma werd vertolkt door de heer R. Bloemen- daal; van Germaine du Beau door mej. L. Boo de, en van professor Goud van Ste- nenveurde en zijn vrouw door de heer Ligtenberg en mej. Joh. Mensink. De re gie had de heer C. v. d. Weer uit Henge lo, terwijl de grimering door de heer Front Roth uit Almelo keurig verzorgd was. Door de verloting bleef men nog net van een nadelig saldo verschoond. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben meegedeeld, dat zij in beginsel bereid zijn de aanleg van rijwielpaden in voor de recreatie belangrijke streken te bevorderen. Voor Noordwest-Overijssel en het ge bied van de gemeente Noordoost-polder is een rijwielpadenplan in voorbereiding. Te zijner tijd zal ook voor andere recrea tiegebieden in Overijssel, nadat de be staande paden zijn geïnventariseerd, de behoefte aan dei-gelijke rijwielpaden worden onderzocht. Eén en ander is het gevolg van de steeds groter wordende vraag naar goed onderhouden fietspaden voor de recreatie. Vooral het weekend- fietstoerisme gaat daarbij een steeds gro tere rol spelen. Vrijdag 19 februari, 7.30 uur: Ontspan ningsavond afd. Holten van de OLM in „Amicitia". Vrijdag 19 februari, 8 uur: Dropping MAC „De Holterberg" vanaf café Vruggink. Zaterdag 20 februari van 9-13 uur in Dorpshotel „Holterman": Zitting U- vlees N.V. in verband met personeels- werving (zie adv.). Zaterdag 20 februari om 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Dinsdag 23 februari: Laatste dag inleve ring briefjes verpachting percelen van Kerkvoogdij en Diaconie (zie adv.). Dinsdag 23 februari: Winkelauto Wolfe deratie in Holten bij de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging, Stationsstraat, van 10-12 uur; te Dijkerhoek bij de Land- bouwvereniging van 1.15-2 uur; te Es pelo bij Krikkink van 2.15-2.45 uur (zie adv.). Dinsdag 23 februari, 7.30 uur: Toneeluit voering voor de Holtense bejaarden door OCH in „Amicitia". Woensdag 24 februari, 19.30 uur: Zen dingsfilmavond „Albert Schweitzer" in „Irene". Donderdag 25 februari, 19.30 uur: Zen dingsfilmavond „Albert Schweitzer" in „Bethanië" te Dijkerhoek. Donderdag 25 februari, 7.30 uur: Ouder avond openbare kleuterschool in ge bouw „Irene". Donderdag 25 februari om 7.45 uur in ge bouw „Rehoboth": Jaarlijkse gemeente- vergadering Gereformeerde Kerk. Vrijdag 26 februari, 19.30 uur: Zendings filmavond „Albert Schweitzer" in „Het Trefpunt" te Espelo. Vrijdag 26 februari, des avonds om kwart vóór acht in de bovenzaal van de Co- operatieve Aan- en Verkoopvereniging Holten: Vergadering Chr. Plattelands vrouwen en -meisjes. Vrijdag 26 februari, 's avonds om 8 uur: Vergadering regelingscommissie mu ziekconcours „HMV" in hotel „Vos man". Vrijdag 26 februari: Jonge Kerk ten hui ze van de fam. Müller, Larenseweg 48. Zaterdag 27 februari: „Zonnestraal"-col- lecte. Zaterdag 27 februari van 13-17 uur in Dorpshotel Holterman": Zitting U- vlees N.V. in verband met personeels- werving (zie adv.). Zaterdag 27 februari om 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Maandag 1 maart: Winkelauto Wolfede ratie bij de Coöp. Aan- en Verkoopver eniging van 10-10.45 uur (zie adv.). Maandag 1 maart, des avonds om 8 uur in café Kalf sterman: Ledenvergadering Fokvereniging „Holten en Omstreken". Spreker: de heer A. N. Landeweerd, inspecteur NRS. Vrijdag 5 maart: Vrouwenwereldgebeds dag. Vrijdag 5 maart, des avonds om 8 uur in café Kalfsterman: Ledenvergadering Fokvereniging „De Fries-Hollandse" met filmvertoning door de heer B. Oos- terveld. Zaterdagavond 6 maart in zaal „Amici tia": Jaarlijkse uitvoering Holtens Ge mengd Koor (HGK) met medewerking van het Goors Mannenkoor. Zaterdag 6 maart: Dansen in ,,'t Bonte Paard". Woensdag 10 maart (Biddag): Bazar van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Woensdag 10 maart (Biddag): Dansen in ,,'t Bonte Paard". Maandag 15 maart, 's avonds om 8 uur: Jaarvergadering WV „Holtens Be lang" in hotel „Vosman". Zondag 21 februari 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 10 uur ds Addink en 19 uur ds Israël. Zangdienst met medewerking van het Vrije Evang. Gemeentekoor uit Nijverdal. Om 10 uur Jongeren- dienst in „Irene". De gewone Diaconie collecte is bestemd voor Internationale Hulp veiden ing. Dijkerhoek: 10 uur ds Israël. De ge wone Diaconie-collecte is bestemd voor Internationale Hulpverlening. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 20 en zondag 21 februaxd: de heer Oosten- brug, Diessenplasstraat 2, tel. 515. LEDENSTOP DAMESVOLLEYBAL Het bestuur van de Sportvereniging „BATO" ziet zich helaas genoodzaakt we gens overweldigende belangstelling een tijdelijke ledenstop in te voeren voor de pas opgerichte dames-volleybalclub, wel ke club onder leiding staat van de heer Ten Kampe. GESLAAGD De heer H. Petter te Holten slaagde te Utrecht voor het kandidaatsexamen tand heelkunde.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1