koop m HOLTEN ca 55 percelen hout een flinke huish. hulp Gebr. Wansink Ziekten bij kinderen te voorkomen V 'oordeelkoop, §e§ Flinke arbeider gevraagd Diepvrieskist, koelkast, wasmachine en centrifuge - varkens op contrast willen mesters Agent: JAN W1GGERS Kolweg 14 - Telef. 356 ér'«Ml Bel 05483-350 Vrnwïnk's KIJK EENS wat een goede aanbiedingen in de advertenties staan Lezing over diepvries Spreekuur Burgemeester defer. Wansftsk 'ft al uw wareis dan kunt U veel geld besparen! Schaken Zaterdag 13 februari 1935 HOI/TENS NIEUWSBLAD Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Hendrik Jan Adriaan (Jan) H. J. Stam H. StamBosschers Ineke Okkenbroek, 3 febr. 1965 Koerselmansweg 4 (Tijd. St. Geertruiden Zie kenhuis, Deventer). Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje DIRK HENDRIK (Hendri) J. Lensink J. Lensink Lammers Laren, (Gld.) 8 febr. 1965 Holtenseweg A 22 DANKBETUIGING. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van onze lieve vader, groot- en overgroot vader JAN VOORDES betuigen wij hiermede onze hartelijke dank aan fami lie, buren en bekenden. Uit aller naam: Fam. E. Voordes Holterbroek 56. Februari 1965. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan al len die tijdens de ziekte en het overlijden van mijn lieve vrouw en tante J. H. WILLEMINA GRAVEN hun medeleven hebben be toond. Fam. G. H. Nijenhuis Holten, februari 1965 Dijkerhoek 19 DANKBETUIGING. Bij deze betuigen wij onze hartelijke dank, aan fami lie, buren en bekenden voor de vele gelukwensen en cadeaus, bij ons 25-jarig huwelijksfeest ontvangen. Fam. G. L. Scholten Holten, febr. 1965 Pastoriestraat 8. Voor werkzaamheden op de Canadese begraafplaats gedurende de maand mrt. Aanm. bij de heer C. W. Reeves, Kol weg 15. Te koop: 1 toom biggen J. Rietberg, Beuseberg 89. Te koop aangeboden: FIAT 500 met open dak, bouwjaar 1959, in goede staat. C. L. Tromop, Raalterweg 20, Holten, tel. 290. Notaris Pluimers te Markefo zal op woensdag, 17 febr. a.s. voorm. 10 uur in hotel Holterman te Hol ten publiek verkopen ten verzoeke van de Erven Vincent gelegen in de bossen bij de school te Espelo, als boe- rengeriefhout, zaaghout, bonenstaken, rikpalen, spo ren, sleten en eiken hout, w.o. vele percelen levend hout. Te koop: Zo goed als nieuw. B. Brinkman, A. J. Goldsteinstraat 8 voor hen, die hun belangstelling willen tonen bij de officiële opening van het buurtschapsgebouw „Het Trefpunt" te Espelo door de Edel achtbare Heer Burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, op donderdag, 18 fe bruari a.s. te 14 uur. In Holten en omgeving zoeken wij mensen, die Wij betalen het hoogste voergeld. Vraagt geheel vrijblijvend inlichtingen. Brieven onder nr. 132 aan het bureau van dit blad Gaardenstraat 17. V Mevr. G. W. ter Horst, „De Molenbeek", Weth. Korteboslaan 5, Rijssen, vraagt wegens huwelijk van het tegenwoordig meisje boven de 16 jaar (niet inwonend). Meerdere hulp is aanwezig. Zaterdagsmiddags en zondags vrij. Aanm. na 7 uur 's avonds. J IgeroI(zilmeta) ALLEENVERKOOP VOOR HOLTEN: van modern karakter levert syve£, en voordelig Alstublieft: Veilige gulle warmte BP Warmfe: prompt bij U thuis bezorgdwat er ook gebeurt. Al duurt de winter nog zo lang, er is altijd genoeg veilige gulle BP warmfe. Warmfe in een knop-om- draai, geen as, geen slof. Heerlijke schone warmte om Uw huis be- hagelijk te thaken. En... warmte, die goed is voor Uw kostbare haard, want BP Super Haardolïe is de enige olie die Anti-Roest bevat. Resultaat: Uw oliehaard gaat jaren langer mee! OLIEHANDEL Markelosëweg 163, Holten Te koop: partijtje rikpalen bij E. Krikkink, Heihuizen Te koop: UITTREKT AFEL 4 stoelen en 2 fauteuils. Boschkampsstraat 19. Te koop: hydraulische autocrick (20 ton). Espelo 91, Holten. Telefoon 05725-229. Gevraagd: 6 pers. zomerhuisje voor de periode 31 juli tot en met 20 aug. Aanb.: tel. 5700-15143. Hoe staat het thans met beschermende inentingen De meeste ouders zijn dag-in, dag-uit be zig voor hun gezin. Ze zorgen dat er eten is, dat er voor de kinderen kleren en schoenen worden gekocht, dat het kroost een behaaglijk bed voor zijn nachtrust heeft, dat er 's winters een warme kamer is om in te verblijven. Met de zorg voor voeding, huisvesting en dekking is het echter nog niet beke ken: allerlei ziekten belagen onze kin deren en voor zover die af te weren zijn, moet ook daaraan extra zorg worden besteed en dienen er speciale voorzorgs maatregelen te worden genomen. Bij pasgeborenen en ook bij wat oudere zuigelingen draait de hele gezondheid allereerst om de voeding. Zonder enige twijfel verdient moedermelk de voor keur, bij een kunstmatige voeding zijn de kinderen minder goed tegen ziekte beschermd Vraag toch advies De consultatiebureaus voor zuigelingen zorg, die in tal van plaatsen zijn geves tigd, verrichten prachtig werk met hun toezicht op de ontwikkeling en de ge zondheid van de allerkleinsten. Helaas wordt er van die adviezen van de bu- reeaus voor kleuterzorg, die eveneens in vele gemeenten bestaan, nog veel te wei nig gebruik gemaakt. Tussen het eerste en het zesde levens jaar wordt het kind niet alleen bedreigd door vele besmettelijke ziekten en onge vallen, het maakt in die tijd bovendien een periode van grote innerlijke beroe ring door, waarin de basis voor de kar raktefvorming wordt gelegd. Hoe vreemd het ook mag schijnen: in deze jonge jaren bevindt zich dikwijls de kiem van allerlei zenuwstoornissen in het latere leven. Vandaar dat zorg vuldig medisch toezicht zeer gewenst is. De schoolleeftijd: In de schooljaren dient de gezondheids zorg te worden voortgezet. De ouders moeten dat niet maar een beetje aan de schoolarts overlaten, ook in deze levens fase verdienende kinderen buitengewoon veel zorg. De ouders moeten ook dan hun jon gens en meisjes nog tijdig naar bed stu ren, ze moeten er op toezien dat ze niet met natte voeten rondlopen, dat zij hun dagelijkse driekwart liter melk binnen krijgen, dat zij in de wintermaanden le vertraan innemen. Van bijzonder belang is het ook, dat de schooljeugd ruimsphoots gelegenheid krijgt tot sport enij spel in de buiten lucht, want uitsluitend gedwongen stil zitten in een bedompt leslokaal is scha delijk voor lichaam en geest. Reeds in het eerste levensjaar kan een kind onvatbaar worden tegen een aan tal infectieziekten en wel door middel van inentingen. De vaccinatie tegen pokken wordt reeds lang toegepast. Van jongere datum is Üe inenting tegen difterie, kinkhoest en tetanus en het allerlaatste is daar de vaccinatie tegen poliomyelitis nog bijgekomen. Vierfactorenvaccin Tegenwoordig is de hele procedure van al die beschermende maatregelen aan- merkelijk eenvoudiger dan ze aanvan- kelijk was. Bij babies geeft men nu nar melijk het vierfactorenvaccin, het zoge naamde D.K.T.P., d.w.z. een combinatie van de entstoffen tegen difterie, kink hoest, tetanus en poliomyelitis. Dit gebeurt in een reeks van drie in spuitingen, telkens met een maand tus senpoos; na ruim een half jaar wordt nog een herhalingsinspuiting toegediend. In de dinsdagavond in de zaal van 't „Bonte Paard" gehouden ledenvergade ring van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, waar in ook een groot aantal belangstellende dames aanwezig waren, werd de nieuw- gekozen presidente Mevr. J. Reilink-Rei- link met een hartelijk welkomstwoord bij de dames ingeleid door de vice-presidente mevr. G. v.d. Brink-Kloosterboer. Mevr. Reilink heette daarna in het bij zonder welkom mej. Rouweler, provinci aal voorlichtster van de Stichting Voor lichting ten plattenlande die sprak over diepvries. Het ging daarbij vooral over de voor behandeling en het invriezen van de te conserveren producten, met name van groenten en vlees. Mej. Rouwer vertelde o.a., dat voor de verpakking van vlees bij het diepvriezen beter cellofaan of alu miniumfolie gebruikt kan worden dan plastic. Voorts sprak zij over de behan deling van carbonade. Groente moet z.g. geblankeerd worden, dat wil zeggen zij moet half gekookt en daarna snel afge koeld worden. Mei. Rouweler demon streerde o.m. het inpakken van bloemkool en beantwoordde na de pauze nog tal van vragen. In Dijkerhoek beschikt men momenteel over twee diepvrieskluizen met 44 loket ten, terwijl in tal van gezinnen inmid dels diepvrieskisten zijn aangeschaft. Vooral voor de dames, die nog niet met deze problemen vertrouwd zijn, vormde de inleiding van mej. Rouwler een leer zame avond. Daarna duurt het weer jaren voordat de kleuter, en later het schoolkind, opnieuw inentingen behoeft; de vaccinatie tegen kinkhoest wordt dan weggelaten, daar ze voor oudere kinderen niet meer zo nodig is: het gaat dan dus slechts om een driefactorenvaccinD.T.P. Inenting tegen tuberculose is ook mo gelijk. Daarvoor gebruikt men het zoge naamde B.C.G. Dit wordt bij ons te lande alleen toegepast in bijzondere, daarvoor speciaal in aanmerking ko mende gevallen. Prenatale zorg Eigenlijk dient de bijzondere zorg voor onze kinderen al een aanvang te nemen voordat ze geboren zijn. Meer en meer raakt men er van overtuigd, dat de ge zondheid van de aanstaande moeder on verbrekelijk verbonden is met die van haar baby. Daarom dient de aanstaande moeder onder regelmatige controle van dokter of vroedvrouw te staan en minstens éénmaal volledig te worden onderzocht. Zij zelf dient er dadelijk melding van te maken, als er iets niet in orde schijnt te zijn. Dr. Alfreda Briedé. (Nadruk verboden) De burgemeester van Holten brengt ter algemene kennis, dat hij op maandag 15 februari géén spreekuur zal kunnen hou den. Wel op woensdag 17 februari des voormiddags van 10-12 uur. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. GELDIG TOT EN MET 20-2-1965 1 carton a 500 gram CAPUCIJNERS voor 0,39 1 pak Ballerina VERMICELLI a 250 gram voor 0,35 Het tweede pakvoor 0,24 1 pot PICCALILLY voor 0,59 150 gram ENGELS DROPvoor 0,55 1 literfles Keurko KOFFIEMELK voor 1,25 1 net SPAANSE SINAASAPPELSvoor 0,98 Pot Frisco framb./bessen HH II JAMvoor 0,69 3 jampotten Frisco APPELMOESvoor 0,95 Heel blik fijne DOPERWTEN voor 0,85 Heel blik verse CAPUCIJNERS voor 0,85 Heel blik CAPUCIJNERSvoor 0,69 Heel blik APPELMOES Extravoor 0,69 Blik a 400 gram HARING in TOMATENSAUS voor 0,79 blik TONIJN in olievoor 0 89 Blikje LEVERPASTEI voor 0,55 Pakje a 200 gram FRUITHAGEL de Ruyter voor 0,39 Jampot TUINBONEN voor 0,49 Blikje DEENSE SCHELVISLEVER voor 0,59 Blik ANANAS, 8 hele schijvenvoor 0,59 2 tablet CHOCOLADE a 100 gram voor 0,79 3 grote stukken TOILETZEEP voor 0,95 UW KRUIDENIER De uitslagen van de donderdagavond door de leden van de schaakclub „De Pioniers" in het clublokaal, hotel Hol terman, gespeelde wedstrijden voor de onderlinge competitie luiden als volgt: H. Roelofs-J. Steenbergen 10 P. II. van Doorn-J. Broere 10 F. Groenewoudt-H. H. J. Stu-kker 01 A. J. C. Brands-W. D. Koopman 01 F. J. Hol-G. J. Hoeve 10 A. J. C. Brands-P. H. van Doorn 10 J. Broere-J. P. Poll Jonker afgebr. Het geautomatiseerde kippenhok Er is geen methode om het eieren- leggen van 'hennen te automatiseren, maar wat de rest van de eierproduk- tie betreft, hebben twee Amerikaan- se pluimveehouders het gepresteerd J het geheel zo in te richten, dat vrij- wel alles machinaal gaat. Voeder- en waterautomaten zijn j niets nieuws in de pluimveehouderij, maar in het bedrijf van Herbert Grimm en Paul Lohr in Californië, 1 is meer geautomatiseerd. In het ge bouw, dat onderdak verleent aan niet minder dan 15.000 hennen, lo pen diverse transportbanden met een totale lengte van ruim anderhalve kilometer, welke er voor zorgen, dat zo'n 10.000 eieren per dag automa tisch hun weg vinden van de leg hokken naar de afdeling verpakking. Het systeem van vervoer bestaat uit acht transportbanden, die even wijdig lopen en aan het einde aan sluiten op een daarop dwarslopende hoofdtransportband, die op zijn beurt alle verzamelde eieren naar de verpakking brengt. Elk van de acht banden loopt over een lengte van ongeveer honderd meter tussen twee rijen leghokken door. De bodems van de leghokken zijn enigszins hellend met een gootje naar de band toe. Legt een hen een ei, dan rolt dit naar de band en komt zachtjes op deze verende rubber bo dem terecht. De hoofdtransportband verzamelt aan 'het eind alle eieren van de acht banden. Bij dit systeem is er slechts weinig manarbeid nodig.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 3