fttano I, Nieuwe manschappenwagen en alarmsysteem afscheid van Veefcnds fiuFjerlj/ke Agenda Parate brandweer vraagt Draagt Uw steentje bij voor Bartiméüs Bezoekt de toneelvoorstelling Toneelvoorstelling voor de Holtense bejaarden Reegeit aangereden V rouwen wereldgebedsdag BATO-oliebollen De heer J. Aaftink nam Predikbeurten Bus verloor een voorwiel Feestavond N.V.V. Bestuurdersbond ■Zaterdag 6 februari 1965 No. 5. Jaargang119 i NIEUWSBLAD Uitgave van de Stichting .floltens Nieuwsblad" T7 te Holten. Telefoon 05)83 - 23), Adv.-pnjs 1—15 mm. (a contant) f 3—, Iedere i De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Het Chr. Instituut voor blinden en slechtzienden „Bartiméüs" te Zeist, U kent het wel van de jaarlijkse collecte „Een kwartje voor Bartje", herdenkt dit jaar zijn 50-jarig bestaan. Ontelbare kinderen hebben in die vijftig jaar de zegenrijke arbeid van het instituut aan de lijve ondervonden. De zon is in hun leven gekomen, dat eerst grauw en somber leek. Maar er moeten nog veel meer kinderen geholpen worden. In dit jubileumjaar zijn plannen ontworpen voor een nieuwe in richting waar dubbel gehandicapte blinden en slechtzienden zullen worden gehuisvest en verpleegd. Van de ervaring opgedaan in de beide tehuizen „De Ehze" te Al- men en „De Springplank" te Doetinchem wordt dankbaar gebruik gemaakt bij het ontwerpen van de nieuwe plannen. Maar daarbij is Uw hulp, ja de hulp van heel ons volk nodig. Bartiméüs schreef aan haar correspondent te Holten, de heer Knijf: „Heel in het kort komen de plannen hierop neer: 150 kinderen, die blind of slechtziend zijn, maar bovendien nog geestelijk gestoord, spastisch, doof, epileptisch, dus dubbel zwaar gehandicapt, vragen om een thuis en een toekomst. De ouders van deze kinderen vragen „Bartiméüs", maar ook U om hulp. De grond voor een tehuis voor deze kinderen is aangekocht in Doorn, maar het ontbreekt het be stuur aan ruim 1M> miljoen gulden, die wij eerst op tafel moeten leggen alvorens wij mogen beginnen te bouwen: het Rijk vraagt dit van ons. Laat dan ook. heel protestants Nederland zien, wat „Bartiméüs" in Zeist voor ons betekent. Het is een ernstige zaak, die wij niet naast ons neer mogen leggen. Met elkaar de schouders er onder, dan is het mogelijk om op de Jubileumdag „Bartiméüs een f 2.000.000.aan te bieden." U zult er zeker nog meer van horen. Het provinciale comité in Overijssel zal in Holten een begin maken met zijn actie: TONEELSPEL Op zaterdag, 13 februari 1965 zal de toneelgroep van de P.J.G.O. uit Notter in het gebouw Rehoboth een toneelspel opvoeren getiteld „In de vergulde os". Een amusant spel, dat U veel vreugde zal schen ken en waarvan de opbrengst ten bate zal komen van de bouwplan nen van „Bartiméüs", maar waarvan men ook een bandrecorder hoopt te kopen voor de 30 blinde en spastische kinderen, die in „De Ehze" te Almen verpleegd worden. De voorstelling begint om half acht. U wordt hier allemaal ver wacht van welke richting of politieke overtuiging U ook zijt, want het is voor het mooiste en het beste doel, dat U zich maar denken kunt. Er wordt geen advertentie geplaatst. Het bovenstaande is een uit nodiging om allemaal te komen. In de jaarlijkse bijeenkomst van de brandweer, welke het afgelopen week end gehouden werd in de zaal van hotel Vosman, waarbij ook de dames van de brandweerlieden aanwezig waren, heeft de commandant, de heer T. Prak, ver klaard, datf Holten een brandweerkorps heeft om trots op te zijn. Het is actief en paraat en behoorlijk uitgerust. Toch leven er bij het korps nog wel enige wensen, die het gaarne vervuld zou zien. De alarmering, welke nu door middel van een sirene en per telefoon geschied^, zou nog sneller werken door middel van een wekkersysteem, en de z.g. bellewagen, een manschappenwagen met motorspuit, dient vervangen te worden. Het is een Engels garnituur, dat wegens roof van het mobile barndweermateriaal door de Duit sers, aan het einde van de oorlog, na de bevrijding aan de gemeente Holten werd toegewezen, maar waarvoor na ruim 20 jaar heel moeilijk nog onderdelen te krijgen zijn. De geldmiddelen van de gemeente vormen momenteel echter een beletsel om deze verlangens in te wil ligen. De heer Prak heette in deze vergade ring in het bijzonder welkom de burge meester, Mr. W. H. Enklaar en mevr. Enklaar en de oud-commandant, de heer Beijers. Hij deelde mede, dat in verband met mutaties in het korps burgemeester en wethouders enkele brandweermensen hebben bevorderd. De heer D. J. Pekke- riet, brandmeester, tevens waarnemend commandant, is bevorderd tot brand meester le klas, de heer E. J. Westerik, onderbrandmeester, tot brandmeester, en de heren G. J. Klein Nagel voort en W. van Diepen, hoofdbrandwachts, tot on derbrandmeester. Het korps is met enke le jongere krachten aangevuld. Er werd nog uitvoerig gesproken over het absentisme van een klein aantal man schappen bij de oefeningen. Hiertegen zal positief worden opgetreden. De juiste maatregelen zullen nog door het college van brandmeesters worden besproken. Men denkt aan een afvalsysteem. De administrateur-materieelbéheerder, de heer P. B. Muller, bracht een jaar- verslag uit, waaruit bleek, dat de brand weer in het afgelopen jaar 19 keer is uitgerukt, o.a. 5 maal voor autobranden, 4 maal voor bosbranden, 4 keer voor hooi en sfiroberg-branden en slechts enkele malen voor brand in woningen. Er wer den tal van oefeningen gehouden. De bejaardensociëteit is een week ver vroegd en wordt nu gehouden op dins dag 9 februari a.s., des n.m. 2.30 uur in het 'gebouw „Irene". Het comité heeft igrote plannen; het heeft n.l. de toneelclub „OCH" bereid ge vonden op dinsdag 23 februari a.s., des avonds om half acht, geheel belangeloos een toneelvoorstelling te geven voor de Holtense bejaarden. Het groepje, dat regelmatig de socië teit bezoekt, is te klein om „Amicitia" de nodige sfeer te geven en daarom wor den alle Holtense bejaarden uitgenodigd o,p die avond de voorstelling te bezoe ken. OCH brengt een stuk, dat echt past in de sfeer van de bejaarden, maar de titel verklappen we nog niet, want de volgende week kunt u nadere berichten over deze voorstelling tegemoet zien. Het is wel zaak zich nu reeds te bera den over het vervoer van de oudjes. Heel veel ingezetenen ook in de buurt schappen beschikken over een auto. Van hen wordt verwacht^ dat zij de be jaarden naar „Amicitia" zullen vervoe ren. Nadere mededelingen hierover zul len nog volgen. Het moet er echt gezellig worden in „Amicitia", een ontmoeting van alle be jaarden, nu er geen autotochten meer ge houden worden. De zoons en dochters moeten zorgen, dat vader en moeder als zij gezond en goed ter been zijn deze avond kunnen meemaken. OCH zal er voor zorgen, dat er duide lijk gesproken wordt, zodat ieder het stuk kan volgen. Want het wordt een sensationele verrassing, dat stuk en.... men behoeft niet op een droogje te zit ten. Op de recreatieweg over de Holterberg is zondagmiddag weer een reegeit het slachtoffer geworden van het verkeer. Bij het oversteken van de weg werd het dier aangereden door de personenauto van de heer H. Hulleman uit Deventer. In verband met een versplinterde poot is het op advies van de dierenarts door de heer F. Russ afgemaakt. De z.g. grill van de wagen was bescha digd. Uit de opbrengst van de ree zal de schade waarschijnlijk betaald kunnen wor den, want de ree wordt verkocht door het poeliersbedrijf de fa. G. Eltink Zn. te Deventer, De burgemeester bracht in een korte toespraak dank voor de uitnodiging, wel ke hij en zijn echtgenote ontvangen heb ben. Spreker voelt zich sterk verbonden met een korps, dat bestaat uit vrijwilli gers, die tonen iets te willen doen voor hun medeburgers. Hij bracht dank aan de heer Pekkeriet. die tijdens de vakature in verband met het vertrek van de vorige commandant, de heer Louwerse, het com mando heeft waargenomen en een geruis loze overgang in functie van de nieuwe commandant bevorderd heeft. Ook dank te hij alle korpsleden voor hun plichts vervulling in het afgelopen jaar, waarbij hij nog in het bijzonder aandacht schonk aan de bevordering van de heer Wes terik, die als oud-gediende door deze be vordering nog enkele jaren aan de brand weer verbonden kan blijven. De heer Prak sloot zich bij de woorden van de burgemeester aan ten aanzien van de heer Pekkeriet §n de plaatsgevonden bevorderingen. Hij deelde nog mede, dat op 23 februari een mobilofoonoefening met Hellendoorn zal worden gehouden. Na dit zakelijke gedeelte verenigde het gezelschap zich aan een gezellig en sma kelijk diner. Op vrijdag 5 maart a.s. wordt de Vrou wenwereldgebedsdag wederom over de gehele wereld gehouden. Het onderwerp van de liturgie is: „Wat vraagt God van de mens,,. Ook de jeugd zal zich op die dag in woord, gebed en vertelling met hetzelfde onderwerp bezig houden. Graag willen wij nu reeds de aandacht daarop vestigen. Indien mogelijk wilt u dan geen bindende afspraken maken voor bijeen komsten of vergaderingen en d.g.l., maar werkt allen ipede aan het vormen op 5 maart van één keten van gebed, die zich uitstrekt over de gehele aarde. De jeugdliturgie behandelt de vraag die God ons stelt aan de hand van de woor den uit Micha 6 en geeft in 3 verhalen weer, hoe men rechtvaardig kan zijn, liefde kan geven en ootmoedig met God kan wandelen. Deze verhalen zijn delen van de litur gie, die men kan bestelien bij Mevr. A. H. Touwen-de Boer, Vechtstraat 107II, Am- sterdam-Z., a f 0.20 per stuk. Nadere ge gevens worden u met de liturgie toege zonden. OFFICIëLE PUBLICATIE: AANGIFTE HONDENBELASTING 1965 Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen houders van honden in de zin van de verordening op de heffing van hondenbelasting in deze gemeente in her innering hun verplichting, van het heb ben van honden elk jaar aangifte te doen vóór 1 maart en wel ter gemeentesecre tarie - afdeling financiën - van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 u. (ingang achter het gemeentehuis). Betaling der belasting dient gelijktijdig te geschieden ten kantore van de ge meente-ontvanger ter zelfde plaatse. De aandacht wordt daarbij gevestigd op de volgende bepalingen: le Onder het verlaagde tarief vallen enkel honden, uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig bedrijf van nijverheid of ter bewa king van gebouwen of erven; 2e Zij, die in de loop van het jaar hou der van één of meer honden worden of zij, wier hond in de loop van het jaar een bestemming krijgt, niet ge noemd onder ten eerste, zijn ver plicht daarvan binnen 14 dagen aan gifte te doen ter gemeentesecretarie; 3e In geval van verzuim van tijdige aangifte of in geval van een onjuiste aangifte kan, ongeacht de mogelijk heid van strafvervolging, de aanslag worden verviervoudigd. Holten, 15 januari 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAARt burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. Het Bestuur van de Sportver. „Bato" verzoekt ons het volgende mede te delen: Zaterdag 6 februari zullen leden van deze Sportvereniging een huis-aan-huis oliebollenaktie voeren. Een plaatselijke bakkerij staat garant voor de goede kwa liteit. De aktie start om 1.30 uur. „Koopt bollen bij de vleet, 't is aan uw eigen kind besteed". Tevens maakt het Bestuur bekend dat het in de bedoeling ligt binnen afzienbare tijd bij voldoende deelname een dames volleybalclub op te richten. De oefen avond zal zijn op woensdagavond om 9.30 uur. Leeftijdsgrens 20 jaar en ouder. De contributie zal f 1,50 bedragen per maand. Eventuele leden kunnen zich aanmel den bij mej. M. ten Velde, Larensweg 49, tel. 787. De leden van het onderlinge Veefonds „Holten" die maandagmiddag in jaai<- lijkse ledenvergadering in café Kalfster- man bijeen waren hebben uit de verslagen die werden uitgebracht kunnen constate ren, dat 1964 voor het fonds een zeer gunstig jaar is geweest. Uit het jaarverslag van de secr.-pen ningmeester, de heer J. Aaftink bleek o.m. dat het fonds 101 leden telt met 771 runderen met een verzekerde waarde van 406775. Er moesten in 1964 vijf dieren worden overgenomen waarvoor werd uitbetaald 2850,De overgenomen dieren brach ten 1153,20 op. De inkomsten over 1964 bedroegen 7640,05 en de uitgaven 3435,70 zodat er een batig saldo was van 4204,35. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de h.h. A. M. Tuitert en G. Wissink had de boeken en bescheiden in orde bevonden en de penningmeester werd onder dank voor de verrichte werkzaam heden decharge verleend. Als leden van de controlecommissie 1965 werden benoemd de heren G. Wissink en G. Aaftink Gerh. zn. In plaats van de heer J Aan stoot die zich in verband met zijn leeftijd niet her kiesbaar had gesteld werd als commissaris gekozen de heer B. Manenschijn, terwijl als commissiarissen herkozen werden de heren; D. Aaftink, S. de Vries, D. J. Vrielink, H. W. Meilink, M. Schoneveld en H. J. Stegeman. Bij de gehohuden bestuursverkiezing werd in plaats van de heer J. Aaftink, die niet herkiesbaar was, met bijna alge mene sternen gekozen diens zoon, de heer G. J. Aaftink, die evenals zijn vader als secr.-penningmeester zal fungeren. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten het maximum verzekerd bedrag per rund te verhogen met 50,zodat dit thans bedraagt 650, AFSCHEID. Na de afhandeling van de agenda werd af scheid genomen van de heer J. Aaftink, die 25 jaar als secretaris-penningmeester zijn beste krachten aan het fonds heeft gegeven. Voorzitter J. A. Wechstapel sprak namens het bestuur en leden har telijke woorden van dank en grote waar dering tot de heer J. Aaftink, die gedu rende een kwart eeuw het fonds op uitne mende wijze heeft gediend. Zijn beroep van veehandelaar had nog al eens niet thuis zijn tot gevolg, maar men vondt dan steeds mevr. Aaftink-Bosman bereid om te helpen en ook jegens haar past een hartelijk woord van dank voor bewe zen diensten aldus voorzitter Wechstapel, die aan de heer en mevr. Aaftink resp. een wandelstok en een prachtige pendule aanbood. Ook sprak de heer Wechstapel een woord van dank tot de heer J. Aan stoot, die plm. 45 jaar commissiaris is geweest. Als blijk van waardering werd hem een wandelstok aangeboden. Woorden van dank werden verder tot de heer J. Aaftink nog gesproken door de oud-voorzitters van het fonds, de heren H. J. Bolink en A. M. Tuitert, en door veehandelaar G. J. Aaftink. De heer Aaftink heeft met enkele woor den dank gezegd voor de cadeaux, die werden aangeboden en voor het vertrou wen dat men steeds in hem heeft gesteld. Hij wees verder op de prettige samen werking tussen bestuur en commissaris sen en wenste tenslotte het fonds voor de toekomst het beste. Geboren: Willem, zv B. W. Stevens en M. G. de Grote, Holterbroek 86. Jo hanna Marjan, dv H. W. C. van Leeu wen en J. Beid-man, Larenseweg 37. Ondertrouwd: 'G. Jansen, 27 jr., Hel lendoorn en H. A. Klein Twennaar, 23 jr., Holten. BEVOLKING: Ingekomen: H. Arendshorst van Neede naar Gaardenstraat 6. Vertrokken: J. H. Schoppers van In dustriestraat 6 naar Bathem. H. P. van den Broek van Zomerhuisjesterrein K 14h naar Wierden. Gevonden: paar kinderwantjes (rood); wollen muts (zwart-rood-wit)armband (doublé); linker grijze glacé; bruine gummibal; sierring auto. Verloren: .knderhandsehoen (blauw wit); knip-portemonnaie met. inhoud; autosleuteltje; bruine portemonnaie met inhoud; bromfietsgereedsohap; wollen das. Weggelopen: een bruin-zwart gevlamde hond; een zwarte poedel. Inlichtingen dagelijks op het Groeps- bureau tussen 8 en 22 uur. Echter niet tussen 12 en 14 uur. Vrijdag 5 t.m. vrijdag 12 februari: Be volkingsonderzoek in het wijkgebouw van het Groene Kruis. Vrijdag 5 februari, 's avonds om kwart vóór acht in „Rehoboth": Filmavond voor leden van de Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnij verheid. Leden van het CNV en an dere belangstellenden hartelijk wel kom. Zaterdag 6 februari om 7.30 uur: Feest avond NVV-Bestuurdersbond in „Ami citia". Zaterdag 6 februari, 7.30 u.: Grote dans en showavond in zaal Vosman. Zaterdag 6 februari: Dansen in ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 6 februari tot 13 februari: Gro te jaarlijkse collecte voor de Interna tionale Hulpverlening. Zaterdagmidag 6 februari: Oliebollen aktie ten bate van de Sportvereniging „BATO". Zondag 7 februari, 7.30 uur: Filmvoor stelling in „Irene" (zie adv.). Dinsdag 9 februari, 2.30 uur: Bejaarden sociëteit in „Irene". Dinsdag 9 februari, 8 uur (precies): Ge combineerde vergadering „Jong Hol ten" en Plattelandsmeisjes in hotel Holterman. Donderdag 11 februari, 8 uur: Filmavond in de School met de Bijbel: „Bekente nis van een 16-jarige". Zaterdag 13 februari, 7.30 uur: Toneel voorstelling ten bate van „Bartiméüs" in gebouw „Rehoboth" (zie aankondi ging). Maandag 15 februari, 7.30 uur: Belang rijke ledenvergadering NW-Bestuur- dersbond in café Kalfsterman. Donderdag 18 februari, 2 uur: Officiële opening gebouw „Het Trefpunt" te Es- pelo en om 8 uur: Bonte Avond, ver zorgd door diverse verenigingen. Donderdag 18 februari, 8 uur: Vergade ring donateurs „Bedrijfsverzorging" in hotel Holterman. Spreker: T. in 't Hof, bedrijfsverzorger Bathmen en Holten. Maandag 22 t.m. zaterdag 27 februari: „ZonnestraaF'-collecte. Dinsdag 23 februari, 7.30 uur: Toneeluit voering voor de Holtense bej aardén door OCH in „Amicitia". Vrijdag 5 maart: Vrouwen wereldgebeds dag. Zaterdagavond 6 maart in zaal „Amici tia"; Jaarlijkse uitvoering Holtens Ge mengd Koor (HGK) met medewerking van het Goors Mannenkoor. Woensdag 10 maart (Biddag): Bazar van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Zondag 7 februari 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 10 uur ds Add ink (Voorb. H. Av.) en 7 u. ds Israël (Voorb. H. Av.). Na afloop van de morgendienst koffie drinken in „Irene". Om 10 uur Jonge- rendienst in „Irene". Dijkerhoek: 10 uur ds Israël (Voorb. H. Av.). Geref. Kerk: 9.30 uur ds Glaubitz van Deventer en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de We- reldhulpaktie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 6 en zondag 7 februari: de heer Oosten- brug, Diessenplasstraat 2, tel. 515. In de Dorpsstraat had zaterdag tegen de avond een ongeval plaats, dat bijzon der goed is afgelopen. Tegenover hotel Holterman liep plotseling een wiel af van een autobus van de O.A.D., die zonder passagiers op weg was naar de garage. De bus kwam met veel geknars na enige meters tot stilstand. Het wiel liep door en botste tegen de muur van slagerij Dolman, zonder iets of iemand te raken. Er was juist geen verkeer in de anders zo drukke Dorpsstraat. Er bleek een lager uit de wielas gelopen te zijn, waardoor het wiel zijn verbinding met de as verloor. Per soneel van de O.A.D. heeft de bus van een nieuw wiel voorzien, zodat deze na ruim een uur weer naar de garage gere den kon worden. De politie moest het verkeer regelen, omdat de bus midden op straat een ob stakel vormde. Een al te haastige automobilist reed het knipperlicht van de rijkspolitie om, maar was terstond bereid de schade te vergoeden. Men verzoekt ons te berichten, dat de feestavond in Amicitia, waarbij de Re derijkerskamer „Eensgezindheid" uit Hengelo het blijspel „Haar andere man" zal opvoeren, uiterlijk om half acht moet beginnen. De zaal is open om 7 uur. Voor niet- leden bedraagt de toegangsprijs 1,75. Na afloop is er gelegenheid om te dan sen.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1