m Purol die"f Dubbele ramen thans binnen ieders bereik *SM DE DILLE HAND VAN DE AARDE III REKLAME WINST Grote show in feestzaal „Vosman" Schaakuitsiagen Ontspanningsavond Voetbalvereniging „Holten" Speeltuinvereniging „De Kol" Brand in gemeentewerkplaats Vergadering N.V.V.-bestuurdersbond De eerste viool Zaterdag 23 janaari 1965' HOLTENS NIEUWSBLAD Wij, Nederlanders, willen graag zoveel mogelijk comfort voor de laagst moge lijke prijs. Dat is een redelijke eis, die wij aan onze huis-verwarming stellen. Enerzijds vinden wij het prettig als ons huis behaaglijk verwarmd is, ander zijds kijken wij bezorgd, als onze brand stofrekening weer hoger is dan wij ver wachten. Merkwaardig is echter, dat wij bij al ons gecijfer meestal een zeer belangrijk ding over het hoofd zien. Want al schaft men zich de beste verwarmingsinstallatie aan, de brandstofrekening zal onnodig hoog blijven als een deel van de warm te weer via ramen en kieren verdwijnt. In de Skandinavische en andere koude landen, waar het kwik tot twintig en meer graden onder nul daalt, kent men al lang het geheim van dubbel glas. De felste kou wordt daar sinds mensenheu genis een halt toegeroepen door dubbele ramen met isolerend luchtkussen. Gelukkig begint nu ook in ons land het besef door te dringen dat men eigenlijk niet over verwarming mag spreken, zon der ook isolatie aan de orde .te stellen. Op het zo nieuwe terrein van de warme-isolatie heeft Technisch Bureau Erdmann (T.B.E.) te Hengelo (O.) zich een toonaangevende plaats weten te ver werven. Dit bedrijf rust op drie hoogst- belangrijke pijlers, n.l.: a. het vertegenwoordigt uitsluitend de beste merken, zoals „Ellen" scharnie rende aluminium voorzetramen, die als enige een dubbele afdichting hebben, waardoor het isolerend ver mogen sterk verhoogd wordt en „Thermopane" en „Poly-Glas", de be faamde Belgische dubbele ramen; b. het bedrijf behandelt elke opdracht individueel. Dat is nodig omdat de iso latie-problemen in elk huis weer ver schillend zijn; c. door jarenlange ervaring perfecte montage! Ook in Holten heeft Technisch Bureau Erdmann (TBE) reeds verschillende voorzetramen geplaatst en evenals in zovele plaatsen in heel het land beleven zij, die deze ramen lieten plaatsen, hier aan veel plezier. Ja, inderdaad, ook ple zier, want beslagen ruiten is er niet meer bij en bij vorst geen „bloemen" meer op de ruiten, terwijl de bloemen in de vensterbank vrolijk bloeien zonder de minste bedreiging van „Koning Winter", Naast plezier een niet onbelangrijk voordeel. U bespaart op uw brandstof rekening en u heeft na enkele jaren de kosten van de voorzetramen terug ver diend. Voorzetramen: voordeel en plezier!! De uitslagen van de donderdagavond door de leden van de Schaakvereniging „De Pioniers" in hun clublokaal, hotel Holterman gespeelde wedstrijden voor de onderlinge clubcompetitie luiden als volgt: H. H. J. Stukker—H. Roelofs 1—0, A. StukkerF. Groenewoudt 01, W. D. KoopmanG. J. Hoeve 10, C. van Gee- resteinJ. M. Poll Jonker 10, J. Steen bergenA. J. C. Brands 01. Competitiestand T.S.B. In de 3e klasse A van de competitie der T.S.B, staan de Holtenaren er niet zo best voor. Zij dragen daarin de rode lan taarn. Goor en ENO 2 (Nijverdal) zijn nog zonder verlies, terwijl ook de Pio niers (Den Ham) dit seizoen goed voor de dag komt. Uit de 4 gespeelde wedstrij den heeft de Pioniers nog maar 2 ver- liespunten opgelopen. De Pioniers (Hol ten), die enkele goede spelers zag ver trekken, kan het verlies goed merken. Tot heden slaagden zij er nog niet in tot winst te komen. De stand is thans: 1. Goor, 6 uit 3; 2. ENO 2 (Nijverdal) 6 uit 3; 3. De Pioniers (Den Ham) 6 uit 4; 4. Hardenberg 2, 2 uit 4; 5. Vriezen- veen 2, 1 uit 3; 6. Rijssen 2, 1 uit 3; 7. De Pioniers (Holten) 0 uit 2. De Pioniers (Holten) en Vriezenveen 2 hebben nog een onbesliste wedstrijd 4%472 met pén hangpartij. waaromtrent nog niets valt te zeggen. Over het uit spelen van deze partij is ook nog niets naders bekend. U wilt er meer van weten en zien wat u krijgt voor uw geld? Op de grote show, die zaterdag 23 en maandag 25 januari a.s. van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur wordt ge houden in Feestzaal „Vosman" kunt u zich overtuigen van de uitzonderlijke kwaliteit van de „Ellen" scharnierende aluminium voorzetramen, tochtstrips, buiten- en binnenzonweringen, enz. De technisch adviseur van het T.B.E. is de gehele dag aanwezig om u alle ge wenste inlichtingen te verstrekken en in dien dit wordt gevraagd zal geheel vrij blijvend offerte worden gemaakt. Vrijdag 15 januari j.l. hield de Voet balvereniging „Holten" in zaal Vosman een ontspanningsavond voor haar wer kende leden. Als genodigden waren o.m. aanwezig leden van het bestuur van de K.N.V.B. afd. Twente en van het bestuur van de scheidsrechtersvereniging „Al melo". De heer H. ter Riet, voorzitter van de Twentse Scheidsrechtersvereniging en tevens 2e voorzitter van de K.N.V.B. afd. Twente, hield een inleiding over het on derwerp: „Verhouding bestuur - scheids rechter - aanvoerder en spelers". Spreker wees er op, dat het de laatste tijd her haaldelijk voorkomt dat op de ned. sport velden de verhouding scheidsrechter spelers nogal te wensen overlaat. Deze slechte verhouding is z.i. voornamelijk te wijten aan de volgende feiten: 1. Het publiek kent geen of zeer wei nig spelregels; 2. De spelers beheersen de spelregels niet voldoende. Spreker legde het accent op het publiek, daar dat vaak de lei ding van de scheidsrechters beïnvloedt. Het is onmogelijk voor een scheidsrech ter een wedstrijd foutloos te fluiten. Deze scheidsrechter zijn mensen en ook zij maken nu eenmaal fouten. Men heeft zich bij de beslissing van de scheidsrechter neer te leggen. Doet men dat niet, dan volgen voor de spelers meestal zware straffen. Voorts wees hij op de grote opofferin gen, welke de scheidsrechters zich moe ten getroosten. ONTSPANNING De ontspanning op deze avond werd verzorgd door het ontspanningscomité van de scheidsrechtersver. „Almelo". Deze heren wisten de aanwezigen goed bezig te houden door het houden van en kele leuke spelletjes, o.a. een kienspel. Door het bestuur van „Holten" waren prachtige prijzen beschikbaar gesteld. De voorzitter van de voetbalver-. „Hol ten", de heer H. Klein Velderman, dank te in zijn slotwoord de heer Ter Riet en de leden van de ontspanningscommissie voor hetgeen door hen geboden werd. Het bestuur en de spelers hebben zeer van deze avond genoten. Deze avond heeft veel bijgedragen tot het verbete ren van de teamgeest, aldus de voorzitter. Het bestuur van de voetbalvereniging overweegt om binnenkort een spelregel test te houden. Maandagavond 18 januari hield de speeltuinvereniging „De Kol" in café „De Waag" haar jaarlijkse ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Calkhoven heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf hierna het woord aan de seer. IT. Wilpshaar. In zijn jaaroverzicht deelde deze mede dat de vereniging zich had aangesloten bij de NUSO Ned. Unie van Speeltuin Organisaties). De NUSO bemiddelt inzake verzekeringen, geeft adviezen bij het aanschaffen van speel- werktuigen en staat ten allen tijde klaar om de vereniging te helpen. De secretaris bracht dank aan allen die hebben meegewerkt aan 't totstandkomen van de eerste Holtense speeltuin. In de eerste plaats bedankte hij het gemeentebestuur dat inzake het verkrij gen van een geschikt terreintje heeft be middeld bij de Kon. Jutespinnerij ter Horst en Co. n.v. te Rijssen. Verder bracht hij dank aan de firma Krekel voor het aan leggen van een rolschaatsbaan en aan de fa. H. Klein Velderman, die materiaal be_ schikbaar stelde en de leden gelegenheid gaf om in zijn machinefabriek speelwerk- tuigen te maken. De penningmeester de heer J. Bluemink bracht financiël verslag uit over het af gelopen jaar en deelde mee dat de contrL butie's en donaties werden geïncasseerd door mevr. Haan die tevens steeds haar best doet om in het snelgroeiende Kol- complex nieuwe leden te werven. Tot leden van de kascontrolecommissie 1965 werden benoemd de heren B. Brink man en G. J. Klein Nagelvoort. De contributie bleef ongewijzigd op 25 cent per gezin per week. In plaats van de heer M. Aachterkamp die als bestuurslid bedankte werd geko zen de heer G. Harbers. Nadat men nog enkele voorstellen en plannen had besproken, en voorzitter Calkhoven allen wel thuis had gewenst volgde sluiting der vergadering. Aangevoerd: Runderen 19; Varkens 838. Totaal 857. Prijzen: 14 melk- en kalfkoeien van f 1.025,— tot f 1.175,per stuk; 5 pinken van f 650,tot 1 825,per stuk; 7 drach tige zeugen van f285,tot f340,per stuk; 831 biggen f 55,tot f 70,per stuk. Overzicht handel: Rundvee: handel vlot, prijzen staande; Zeugen: handel redelijk, prijzen oplopende; Biggen: handel kalm, prijzen iets hoger. INGEZONDEN Vorige week woensdagmiddag ont stond om pl.m. half één brand in de werkplaats van de gemeente aan de Waagweg. Verder stond er ih het Holtens Nieuws blad vermeld: Hoe de brand dntstaan is, is (nog) niet bekend. De gemeente-arbeider, die in de werkplaats.,; bij de kachel zat te schaften is, nadat hij de heer Bleumihk had gewaarschuwd,, naar huis gegaan en 's middags niet meer op het werk ver schenen. Als uitvoerder van gemeente-werken ben ik het met deze schrijfwijze (bedoeld zal. zijn juistheid van het bericht, W.) niet eens. Wie deze inlichtingen heeft gegeven, of heeft samengesteld, is wel abuis geweest. De juiste toedracht is dat genoemde gemeente-arbeider, die zijn arbeid ver richt in de G.S.W.-regeling in de gemeen te Holten, direct de heer Bluemink heeft gewaarschuwd. Nadien is hij niet naar huis gegaan, zoals stond vermeld, maar naar zijn werk gegaan én heeft zijn volledige dagtaak verricht, zoals die hem 's morgens was opgedragen. ('Naam van inzender ter redactie bekend). We twijfelen niet aan de juistheid van de vérklaring van de uitvoerder van gemeentewerken en gaarne geven we gevolg aan zijn verzoek om recti ficatie. Wie deze inlichtingen heeft gege ven, of heeft samengesteld, is wel abuis geweest. Inderdaad, maar wie van de twee? Niet de „samensteller", die, gezien z'n informatiebron niet de minste behoefte had om de verstrekte inlichtingen op juistheid te controle ren. Jan Wiggers, Red. Holtens Nieuwsblad. GELUKKIG MET GAS, MAAR HOEVEEL?? De reusachtige gasbel van Slochteren is de kroon geweest op jarenlang moei zaam aftasten van de Nederlandse bo dem. De vondst van de eerste olie - in de twintiger jaren - was een goede aan wijzing voor de mogelijkheid, dat er heel wat meer in de schoot van de aarde ver borgen kon zijn. De zee, die zich een honderd miljoen jaren geleden over dit deel van Europa uitstrekte, kon wel 'ns voor meer verrassingen hebben gezorgd. Vooral na de.oorlog is er veel werk verricht om de mogelijkheden hiervan na te gaan. Ge makkelijk is het zoeken naar olie en gas niet. De lagen, waarin zij zijn gevormd, zijn in de loop der eeuwen door aardver schuivingen en bewegingen in het aard oppervlak van plaats veranderd. Delen braken af en verplaatsten zich naar bo ven, verscholen zich tussen andere lagen en maakten het werk van de geologen tot een minutieus, napluizen van een giganti. sche zoekplaat. Nederland is nu van Groningen tot Maastricht nageplozen. De voornaamste hulpwerktuigen hierbij waren het seis mologisch en het gravimetrisch onder zoek. Bij het seismologisch onderzoek ver. gelijkt men de tijd, die het geluid van een ondergrondse ontploffing nodig heeft om door bepaalde steenlagen te dringen. Bij het gravimetrisch onderzoek speurt men naar minieme verschillen in de zwaartekracht, welke worden veroor zaakt door afwijkende situaties in de ge- steentelagen. Dergelijke onderzoekingen kosten duizenden guldens per kilometer. Daar komt dan als laatste hulpmiddel de boring bij. Voor elke boring kan men rustig een paar miljoen uittrekken. Het onderzoek wees uit, dat vooral in het Noorden rond Groningen, in 't Noord- Oosten in de buurt van de consessie Schoo- nebeek, en in het Westen de omstandig heden heel gunstig waren. In 1951 vond men de eerste sporen gas in Groningen. Het was nog niet om direct over te gaan juichen, maar voldoende om de boringen met enig enthousiasme voort te zetten. Zo langzamerhand zijn wij nu in Neder land in het stadium gekomen van het ge kibbel over wat er nu eigenlijk aanwezig is. De NAM is heel voorzichtig met haar sehattingen (waarbij zij overigens niet afwijkt van hetgeen bij de andere grote maatschappijen gebruikelijk is). Voor Groningen is officieel 1100 mil jard kubieke meter gas opgegeven. Daar mee is dit altijd nog het grootste gasveld van Europa en misschien zelfs van de wereld. Overigens moet, dit tussen haakjes, wel even worden verteld, dat het aardgas van Slochteren toch weer een andere her komst heeft dan de olie, die in Neder land wordt aan geboord. Het gas is namelijk gevonden in lagen, welke zo'n 250 miljoen jaren oud zijn. Nederland is gelukkig met het gas. Het heeft een enorme economische bete kenis. Het is welhaast onvermijdelijk, dat er dus prompt ruzie over ontstaat. Over de opgegeven hoeveelheid in de bel van Slochteren kan men het maar niet eens worden. In de loop van de afgelopen jaren lijkt er ook wel aardig mee te zijn gespeeld. Eerst was het: „Och, er zitten een paar miljard kubieke meters". Toen werden het „enkele tientallen miljarden", later „en kele honderdtallen miljarden" en nu is men uiteindelijk terechtgekomen bij meer dan duizend miljard. Geen wonder, dat men maar al te gemakkelijk zegt: „Het zal wel meer worden." Die mogelijkheid is overigens best aan. wezig. Directeur Brongaers van de NAM sluit dat ook helemaal niet uit. „Maar", zo zegt hij, „het zal echt niet zo sensa tioneel kunnen zijn." Hij heeft er een aannemelijke verklaring voor. Bij het bepalen van de hoeveelheid gas moet men gebruik maken van een groot aantal gegevens, zoals druk, temperatuur, poreusheid en omvang in en van de laag, waarin het gas voorkomt. De „bel van Slochteren" is een wat misleidende naam. Er is geen sprake van, dat daar, op drie kilometer onder de oppervlakte een enor me gasbel voorkomt. Het gas is opgebor gen in de uiterst kleine poriën tussen de gesteentelagen. Wie zo'n steenmonster ziet, dat bij Slochteren naar boven is gekomen, kan vrijwel niet geloven, dat in d^it brok „marmer", dat hem wordt voorgehouden, nog ruimte voor gas zou zijn. Het lijkt een stevig stuk samenge perst steen. Toch zitten in deze gesteen ten lagen met gas, olie en water in deze van boven af geziene volgorde. Een van de belangrijkste gegevens voor de „reserve-ingenieurs" van de NAM (of welke maatschappij dan ook) is de plaats van het water. Plet water volgt direct onder het aardgas en/of de olie. Het is, heel simplistisch gezien, als met een liter vat, dat men vult met olie en water. De olie drijft boven. Pleeft men eenmaal aan de stand van het water ontdekt, hoe dik die laag olie is, dan weet men ook wel hoeveel olie er in het blik zit. Die water- laag ontdekte men pas anderhalf jaar ge leden bij een boring in het Groningse Bierum. Na de daarop volgende herziene berekeningen volgde het getal van elfhon derd miljard. Zeg niet. dat de NAM er geen idee van had, dat het wel eens zoveel zou kunnen worden. Natuurlijk had men dat, maar het is niet bepaald zakelijk om zijn vermoe dens de wijde wereld in te sturen. Afne mers vragen om bewijzen. Zij willen zeker weten, dat zij wat zij bestellen ook werkelijk zullen ontvangen. De olie- en gasindustrie werkt dan ook met „bewe zen", „waarschijnlijke" en „mogelijke" re serves. De NAM maakt alleen de bewe zen reserves bekend, de andere gegevens (met een statistische mogelijkheid, dat zij er ook werkelijk zijn van 50 tot 25 pro cent) zijn wel aan de regering gegeven, maar niet aan de openbaarheid prijsge geven. In Duitsland wordt beweerd, dat de aardgasvoorraad bij Slochteren wel eens 4000 miljard kubieke meter kan zijn}, viermaal zoveel dus als officieel bekend is gemaakt. Het antwoord van de NAM (en van minister Andriessen van econo mische zaken) is; „Onzin". In de maandag gehouden vergadering van de NVV-bestuurdersbond in Hotel Holterman, onder vooi'zitterschap van de heer H. Koopman, is besloten op zater dag, 6 februari a.s. de jaarlijkse feest avond te houden, welke ook toegankelijk zal zijn voor niet-leden. De Rederijkerskamer „Eensgezindheid" uit Hengelo zal dan in Amicitia opvoeren het blijspel in drie bedrijven van de auteur Larry F. Johnson „Haar andere man". Leden met echtgenote of verloofde hebben vrij toegang, terwijl voor niet-le den de toegangsprijs 1.75 per persoon zal bedragen. De avond begint om pre cies half acht. Na het toneelstuk is er nog gelegenheid om te dansen. Drie bestuursleden hebben het stuk in Plengelo zien opvoeren en konden het ten zeerste aanbevelen. Blijkens het verslag van de penning meester is er een batig saldo van 46.60 De boeken en administratie werden door de heren H. Prins en H. Arends keurig in orde bevonden, zodat de penningmees ter onder dankzegging voor zijn keurig beheer der gelden, decharge werd ver leend. Voor de in de week van 22 - 27 februari te houden Zonnestraalcollecte zullen'22 meisjes worden aangezocht om in het dorp met busjes rond te gaan. Het dagelijks bestuur werd uitgebreid met een 2e voorzitter en 2e secretaris, waarvoor gekozen werden de heren P. Viet en IT. Arends. Bij de rondvraag werd nog gesproken over de bezichtiging van het nieuwe NVV- gebouw, doch daarover konden nog geen volledige inlichtingen worden gegeven. door L. VAN SCHOOTEN (8 „Het is vrijwel onmogelijk," antwoord de Van Herpen, „de mensen door reclame en tamtam een boek aan te smeren dat de moeite niet waard is. Neem nou zo'n boek als Dokter Zjivago van die Rus, hoe heet-ie ook weer. Grote deining, Nobel prijs, ruzie rondom eh... Pastemak, zo heette-ie. En iedereen die een beetje mee wou praten moest het gelezen hebben." .,Ik heb het ook gelezen," zei Sandra stijfjes. „Hoeveel pagina's, mevrouw?" er was een ondeugende tinteling in de ogen van Van Herpen. „Ik heb het nog niet helemaal uit," Sandra voelde dat ze kleurde. „En u krijgt het ook niet uit. Nee, word u nou niet boos, het pleit alleen maar voor uw nuchter oordeel. Misschien bent u het gaan lezen omdat er veel reclame omheen werd gemaakt... nee,bestrijd u het niet, u had nooit van Pasternak ge hoord, trouwens geen mensu bent het gaan lezen omdat er zoveel over gepraat en geschreven werd, omdat hij de Nobelprijs kreeg enzovoort. En toen u een eindje op weg was, ging het u zó de keel uit hangen..." Nu moest Sandra toch lachen. „Bestrijd het niet mams," viel Son ja in, „het is al maanden geleden dat ik je het laatst in Pasternak eh... boven Pas- ternak zag zitten sluimeren." „Zo ziet u mevrouw," vervolgde Van Herpen, „de vraag moet eerst geschapen worden. Zo hebben wij sigaren leren ro ken, koffie en thee leren drinken. En zo gaat het ook met de boeken." Olga luisterde geanimeerd. Suus Bey- ma bleek vergeten. „Dus," vatte Van Herpen samen, „ik maak een afspraak met de Librye en we gaan er samen naar toe. Als Burgerhout mij ziet, krijgt hij een appelflauwte." ,vBent u zo indrukwekkend1?" vroeg Sandra. „Of afschrikwekkend?" wou Olga we ten. „Meneer Burgerhout," legde Van Her pen uit, „heeft mij eens gezegd dat hij niet snapte dat ik geen uitgever gewor den was. Dat was een compliment en een belediging tegelijk en hij bedoelde het ook als zodanig. Voor een man die zo weinig om het aardse slijk geeft als jij, zei hij, weet je toch mirakels best te zorgen dat je aan je trek komt. Maar dat is altijd zo. Ik heb wel eens gehoord dat de mensen die naar Monte Carlo gaan om te winnen, altijd verliezen en dat degenen die het niks schelen kan om te verliezen, juist winnen." „Monte Carlo", zuchtte Olga, „daar heb ik altijd al naar toe gewild." „Zullen we nog even op de motor?" stelde Van Herpen lachend voor. Ik wil niet achterop een motor bij het casino voorkomen," zei Olga hoog. „Een dure slee, Rolls Royce of zoiets en een chauffeur die het portier openhoudt en dan zeg ik: Je behoeft niet te wachten James..." „En dan schrijd je naar binnen." „Met opgeheven hoofd." „En de portier tikt voor je aan zijn pet". „De portier staat in de houding en zegt; „Bonsoir eomtesse." „En dan wil je je neus poeieren en dan moet je bij mij een dubbeltje lenen", wist Van Herpen. „Honderd francs", corrigeerde Olga en ze barstten allebei in lachen uit. „Mams was niet zo wég van Dick", stelde Olga vast, toen Van Herpen met; luid geknal was afgereisd. „Zeg je al Dick tegen hem?" „Ik niet... collega van mijn vader! Maar tegen Sjoerd Beyma, de broer van Tjeerd, zeg ik ook gewoon Sjoerd en die is één jaar jonger dan... menéér Van Herpen." „Is dat waar Sandra?", vroeg Jaap, die zozeer met het hoofd in de wolken van de literaire roem had vertoefd dat hem veel was ontgaan, „ben jij niet zo op Van Herpen?" „O, jawel", antwoordde Sandra vlot, „ik vind hem heel... onderhoudend, en hij was erg gezellig." „En toch...", hield Olga plagend aan. „Nou niks en toch... ik vind hem ook wel erg zakelijk en eh... zelfverzekerd." „Hij lijkt een beetje te veel op u", glim lachte Olga en Jaap zag zijn dochter ver stolen aan. Zo raak als dat kind uit de hoek kon komen! „Is dit als een compliment voor mij bedoeld?", vorste Sandra koeltjes. „Hoogstens als een compliment voor hém", meende Jaap. „Ik zal hem toch es zien over te halen om mij achterop die Norton mee te ne men", peinsde Olga. „Je zult wel wijzer zijn", bestrafte San dra. „Géén gezicht, jij met je knieën om hoog achter op dat stinkding." „Stinkding een Norton 500 kopklep- per", verachtte Sander, die toch wel een en ander van de motorsport afwist. „Ik vind liet maar proletarisch", hield Sandra vast. „Ziet u me liever op een Solex?", vroeg Olga, haar neus gerimpeld. „Moeder ziet je liever in je droom van vanavond, een Rolls met chauffeur", grinnikte Sander. „Wel," glimlachte Sandra, „als ik kie zen moest, verkoos ik ook de Rolls boven de... hoe heet het ook al weer? die Nor tonpomp." „Nortonpomp! Kostelijk", schalde San- der. Van toen af aan heette het vehikel van Van Herpen de Nortonpomp. Jaap ver telde het hem de volgende morgen. „Wie vond dat uit? Olga?" „Nee, mijn vrouw." „Dat dacht ik wel", zei Van Herpen En hij glimlachte. Hoofdstuk V SANDRA'S TRIOMF Door de zonnige lanen van de Meer- Ioose villawijk wandelde Sandra van San ten naar het burgemeestershuis. Vanmiddag kwam de letterkundige kring van Mierio bijeen. En natuurlijk was Sandra daar lid van. Natuurlijk,,, maar dat had ze te dan ken aan het feit dat ze een Cranenburgh was, een feit waarvan ze de Meerlose dames terdege had weten te doordringen. (wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2