RAADSA0ENDA FILMNIEUWS Agenda Burgerlijke Ccöperatie had weer grotere omzet Overschot 1963/'64 wordt in contanten uitbetaald I Snuif en wrijf Verkeersongeval Jaarvergadering Land. lijver. „Bergruiters' Canadese grafbezoekers in mei a.s. naar Holten överijsselrit op 6 maart Wielerronde op 14 juli Predikbeurten Zaterdag 23 janaari 1965 No. 3. Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2per kwartaal Uitgave van de Stichting flattens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05-1/83 - 231/ Adv.-prijs 115 mm. (a contant3,Iedere mm. meer 0,1 De Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten" heeft een gunstig jaar achter de rug. De omzet in goederen voeder artikelen, meststoffen, brandstoffen, zaai zaden enz. steeg van 9.097.400 kg. tot 9.791.212 kg., derhalve met ruim 690.000 kg. of bijna 8 pet. en de totale geldelijke omzet steeg van f2.514.179,53 tot een bedrag van f2.777.061,72 met f262.000,- of 10 pet. in het afgelopen boekjaar. De financiële resultaten, hoewel niet zo goed als in het vorige boekjaar, geven toch wel reden tot tevredenheid. Na gedane afschrijving op basis van vervangings waarde ten bedrage van ruim f70.000 en na aftrek van verschuldigde vennoot schapsbelasting, resteert een bedrag van ruim f 44.000,-, dat in contanten aan de leden zal worden uitgekeerd. Naast de grote investeringen, die de laatste jaren zijn gedaan, staat een be langrijk eigen vermogen in de vorm van een algemene reserve, vernieuwingsfond sen voor machines en voertuigen en een fonds voor prijsverschillen, tot een be drag van ruim f 190.000,-. Dit blijkt uit het jaarverslag der vereniging, dat in de woensdagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman gehouden, goed bezochte, ledenvergadering door de direkteur, de heer M. Bouwhuis, nader werd toegelicht. De voorzitter, de heer G. Stam, wees er in zijn uitvoerig openingswoord op, dat men als gevolg van de stijgende omzet ten de menginstallatie gedeeltelijk ver nieuwd heeft en dat mede door de aan schaffing van een Daf-vrachtauto nog weer een bedrag van f63.000,- moest worden geïnvesteerd. In de veevoeder afdeling komt men steeds moeilijker te zitten met de siloruimte en ook de zol derruimte voor het gereed-produkt is be slist aan de krappe kant. Eind november had de vereniging 500 ton boeren-graan in opslag, hetgeen ook de nodige ruimte vraagt. Aan graan en andere produkten wordt per maand bijna 500 ton verwerkt. Deze factoren zijn oorzaak, dat voor de afdeling malerij en mengerij te Holten naar meer opslagruimte moet worden omgezien. NAAR 10 MILJOEN KILOGRAM Wat de omzet betreft, sprak de heer Stam de verwachting uit, dat in het lo pende boekjaar de 10 miljoen kg. zal worden övërschreden. Ten aanzien van de levering en het vervoer van los meel zijn besprekingen gaande met de zuster vereniging te Bathmen. Er kon nog niet voldoende voortgang worden geboekt. Het bestuur blijft in deze diligent en spr. vroeg de leden in deze dan ook enig ge duld te willen betrachten. Bijzondere aandacht vraagt de steeds stijgende om zet van persprodukten in brok- en kor relvorm, terwijl er ook vraag komt naar roggemeelbrokjes. De omzet van koeien- en kalvermeel begint terug te lopen en de omzet van deze artikelen in brokvorm neemt toe. In écn der laatste bestuursvergaderin gen is besloten over het verschuldigde ledenkapitaal, te beginnen met het boek jaar 1964-'65, jaarlijks 4 pet. rente bij te schrijven, hetgeen indien de bedrijfs resultaten dit toelaten ook ten aanzien van de reserve zal geschieden. STATUTEN De voorzitter stelde een buitengewone ledenvergadering in -het vooruitzicht waarin de statuten aan de nieuwe in zichten zullen worden aangepast. Met dc GOS is overleg gaande om te trachten voorlopig op bescheiden schaal een verbetering te brengen in de kwaliteit van de slachtvarkens en daarbij een bin- I 9 Vv verkoudheid vmfi atous, M of borst we* mol Jongetje door auto gegrepen en ernstig gewond Zaterdagmiddag om plm. half twee werd de 9-jarige Bertus Wechstapel uit de Oranjestraat toen hij plotseling de weg overstak om te gaan spelen met z'n vriendje door een luxe auto gegrepen en zeer ernstig gewond. De bestuurder van de auto de heer A. B. uit Markelo trachtte door krachtig rem men een ongeluk te voorkomen doch dit lukte niet omdat hij reeds te dichtbij was toen het jongetje de weg opliep. De doktoren Nagelhout en Rietdijk, die de eerste hulp verleenden, lieten Bertus per ziekenauto naar het ziekenhuis te Deventer overbrengen, waar men een ge broken linkerbeentje, een klein scheurtje in de schedel en een zware hersenschud ding constateerde. De toestand die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien is inmiddels verbe terd en het levensgevaar is geweken. ding te bewerkstelligen tussen fokker en mester. De personeelsleden, de heren Ruiterkamp en Gerrits, hebben hiermede reeds een begin gemaakt. Spreker bracht de leden dank voor het in het bestuur gestelde vertrouwen en het personeel voor zijn uitstekende plichtsbetrachting. Uit het jaarverslag blijkt nog, dat 3 leden bedankten en 12 nieuwe leden tot de vereniging toetraden. De resultatenrekening sluit in ont vangst met een bedrag van f439.847,02 en de balans vermeldt aan debet- en kreditzijde een bedrag van f869.522,04. De duurzame aktiva komen hierop voor met een bedrag van f 263.010,-. De spaar en ledenrekeningen vermelden een be drag van f32.816,60. Op voorstel van het bestuur werd be sloten het netto-overschot ad f44.361,92 zoals reeds gemeld aan de leden uit te keren. Bij de bestuursverkiezing werden het bestuurslid, de heer H. Blankena, en de leden van de Raad van Toezicht, de he ren D. J. Bronsvoort, H. Landeweerd, L 78 en H. Stevens, B 118, die periodiek aftredend waren, allen met grote meer derheid van stemmen herkozen. STALEN SILO'S Besloten werd om de opslagruimte voor granen belangrijk uit te breiden door het plaatsen van stalen silo's. Aan het slot van de vergadering bracht de voorzitter nog in het bijzonder dank aan de direkteur, de heer Bouwhuis, voor zijn goed beheer. Het personeel dankte hij reeds in zijn openingswoord. Door de heer Tolie van het Instituut voor Landbouwcoöperatie werden hier na nog enkele toepasselijke films ge draaid. De gemeenteraad komt donderdag 28 januari a.s., des namiddags om 4 uur, bijeen voor de behandeling van de vol gende agenda: 1 Notulen van de openbare vergade ring van 20 december 1964. 2 a Ingekomen stukken, b Mededelingen. 3 Voorstel tot het aankopen van: a een perceel grond van de heer A. Jansen en cons, alhier; b aandeel eigendom van erven Hen- drina Hofman in perceel grond Lokerenk. 4 Voorstel tot het verkopen van: a een bouwterrein aan de heer E. Hoek jen alhier; b een strookje grond aan de heer J. Nijland alhier. 5 Voorstel tot het intrekken van het raadsbesluit tot verkoop van grond aan de heer P. Boer te Deventer. 6 Voorstel tot het ruilen van grond met: a de heer J. W. Krikkink alhier; b de Staat der Nederlanden (Staats bosbeheer). 7 Voorstel tot het in gebruik geven van grond aan de heer C. G. Bal al hier. 8 Voorstel tot het verhogen van het verzekerd bedrag der fraudeverze kering. 9 Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbe woonbaar verklaarde woning Neer dorp 29. 10 Voorstel tot het benoemen van een lid van de woonruimtecommissie. Voorgedragen wordt Mevr. A. Mül- ler-Tiessink, Molenbelterweg 2, al hier. 11 Voorstel tot het vaststellen van een wijziging van de verordening op de heffing en invordering van school geld voor spraakonderwijs. 12 Voorstel tot wijzig ng van de begro ting van het elektriciteitsbedrijf''65. 13 Rondvraag. Enige helicoptervliegers van de Austra lische marine houden wel van een goede stunt. Zo kon het gebeuren, dat zij in formatie onder de Sydney Harbour brug doorvlogen, terwijl liet aan de oever zwart zag van de belangstellende burgerij. Een fotograaf wist op het juiste moment daar deze plaat van te maken, die boven dien de imposante grootheid van deze brug goed tot zijn recht doet komen. De leden van de Land. Rij vereniging „Bergruiters" kwamen vrijdagavond in jaarvergadering bijeen in hotel „Vos man" onder voorzitterschap van de heer H. Beldman, die deze vrij goed bezochte vergadering opende met een hartelijk woord van welkom. De secretaresse, mevr. N. Brouwers- Vosman, las hierna de notulen en zij bracht tevens het jaarverslag uit, waar uit bleek dat de vereniging op 31 decem ber j.l. 22 werkende leden telde, w.o. enkele dames. Het jaar 1964 bracht voor de Bergrui ters weer een aantal mooie successen en op verschillende concoursen en wedstrij den werden de edele viervoeters van „Bergruiters" met het ere-lint getooid. Hemelvaartsdag werd op het con- cours-hippique te Balkbrug het achttal eerste. Jan Jacob ter Horst met „Poesta Ko ning" en Jan Müller met „Johny" be haalden op de Provinciale Kampioen schappen te Emmeloord de titel „kampi oen" en „reserve-kampioen", resp. in het springen klasse M en klasse Z, terwijl op het Streekconcours te Wierden in de klasse L dressuur een eerste prijs werd behaald door W. Aaltink met „Wuzello". Op 31 oktober werd de jaarlijkse puz- zelrit om de „Henk Valk"-beker gehou den, welke rit werd gewonnen door Joh. Bronsvoort met „Enny". Jan Müller behaalde met „Johny" op internationale concoursen te Lonneker en Veendam schitterende resultaten en hij won ook de zware cross te Zuidwol- de. G. Beldman werd in deze zeer ster ke cross vierde. Op 22 juli werd in samenwerking met de ponyclub „De Oosterhofruitertjes" in Rijssen een groot nationaal concours- hippique georganiseerd, dat uitstekend slaagde. Het concours, waarvoor flinke belangstelling bestond, had een vlot ver loop en leverde een bescheiden finan cieel voordeel op. FINANCIëN Uit het door de penningmeester, de heer G. Bolink, uitgebrachte financieel overzicht over het afgelopen jaar bleek dat de boeken konden worden afgeslo ten met een voordelig saldo van f 110.79. De inkomsten en uitgaven bedroegen resp. f3895.13 en f3784.34. De controle-commissie, die bestond uit de heren G. S. E. Vegter, A. H. Vru- wink en J. Wiggers, verklaarde bij mon de van laatstgenoemde boeken en be scheiden in orde te hebben bevonden. In de controle-commieeis 1965 werden benoemd de heren T. Beldman Sr., G. S. E. Vegter en J. Wiggers. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd inplaats van de heer H. Vruwink, die zich niet herkiesbaar had gesteld, ge kozen de heer D. Pieffers. Enkele stem men werden uitgebracht op mej. A. Keu- lemans, die met de heer Pieffers can- didaat was gesteld. WERKPLAN 1965 Bij het bespreken van het „Werkplan 1965" werd besloten tot het houden van een puzzelrit op zaterdag 30 januari a.s. (bij afgelasting op zaterdag 6 febr.). Voor In het jaar 1965 zullen een tweetal Canadese pelgrimages van elk 140 deel nemers naar Nederland komen. Aangezien de KLM haar DC 7 vliegtui gen heeft afgestoten, moet er in 1965 gevlogen worden met DC 8 vliegtuigen, welke 140 personen kunnen vervoeren. In verband daarmede heeft het Ned. Oorlogsgraven Comité (NOC) besloten de pelgrimage, die Nederland in mei a.s. zal bezoeken, te verdelen over Holten en Bergen op Zoom, terwijl de pelgrimstocht van september a.s. in zijn geheel naar Nijmegen/Groesbeek zal gaan. In afwijking van de normale volgorde zal op 5 mei te Holten de officiële Cana dese herdenking op het Canadese kerk hof op de Holterberg plaats vinden. Hierbij zullen tegenwoordig zijn de be vrijder van Nederland generaal Charles Foulkes en brigade-generaal Gibson, de bevrijder van Deventer. Het treft daarom wel bijzonder goed dat het bezoek van Canadese grafbezoe kers aan Holten samenvalt met de grote herdenking op het Canadese Militaire Kerkhof op de Holterberg. De herdenking van onze bevrijding, twintig jaar geleden, kan niet zinvoller geschieden dan in tegenwoordigheid van de generaals, die de troepen aanvoerden, waardoor de duitse overweldigers op de vlucht gingen. De Motor- en Automobielclub „De Hol terberg" heeft een voorlopig programma ontvouwt, waarin als eerste activiteit ver meld staat een verkeersavond op woens dag, 27 januari a.s. in het clublokaal café Vruggink. Ook niet-leden kunnen aan deze verkeerstest deelnemen. Verder zal weer medewerking worden verleend aan de organisatie van de Över ijsselrit, die dit jaar vroeg gepland is en gehouden wordt op zaterdag, 6 maart. Dat kan een hele zware rit worden, want in het voorjaar zijn de gebruikelijke zand en graswegen, die tot de normale route behoren, dikwijls zeer moeilijk begaan baar. De vastgestelde oriënteringsrit in janu ari heeft het bestuur wegens de weers omstandigheden niet durven laten door gaan en verschoven naar de nationale be vrijdingsdag op 5 mei a.s. Ook aan het plezierig element is ge dacht en wel door middel van een drop ping op vrijdag, 19 februari a.s. waarover nog nadere mededelingen zullen worden verstrekt. Ten slotte heeft het bestuur nog een puzzel en enkele verkeersvragen opge steld, voor de goede oplossing waarvan enkele prijsjes beschikbaar worden ge steld. De vele liefhebbers van heel veel spanning en sensatie komen deze week weer eens volledig aan hun trek. In ge bouw „Irene" draait n.l. zondagavond de zeldzaam spannende avonturenfilm: „Eddie slaat alles" met in de hoofdrol één der populairste figuren van het witte doek: Eddie Con- stantine. In deze Czijn nieuwste film) zien we hem in volle aktie als de super detective Nick Carter, een nieuwe glans rol van deze zo enorm populaire akteur. Een rolprent met een serie opwindende avonturen, waarin Eddie met zijn stalen vuisten er weer duchtig op los slaat, zo dat de vonken er af vliegen. Hoe hij dat doet, kunt u zien in „Eddie slaat alles", een film waarvan de jeugd naar hartelust zal genieten. Onder voorzitterschap van de consul van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie in Overijssel, de heer K. van 't Ende uit Kampen hebben bestuurders van wie lerclubs en comité's uit Overijssel zater dag in Hotel Nationaal te Almelo de ka lender voor het seizoen 1965 samenge steld. Het comité heeft zich bij het vaststel len van de agenda accoord verklaard met het verzoek van het Wielercomité „Ronde van Holten" om de 3e Wielerronde te mo gen houden op woensdagavond 14 juli a.s. deelname aan deze rit zullen de verschil lende verenigingen uit de omgeving wor den uitgenodigd. Met het VVV-bestur zal tijdig contact worden opgenomen over het geven van twee demonstraties in het kader van het VVV-Vacantieprogramma 1965, terwijl over deelname aan de Provinciale Kam pioenschappen en Streekconcoursen t.z.t. zal worden beslist. Getracht zal worden een aantal nieuwe leden te winnen en verschillende personen zullen worden bezocht. Ter versteviging van de kaspositie zal er in het a.s. najaar een grote bazar worden gehouden. Vrijdag 22 januari: Grote dump-uitver koopdag bij J. Aanstoot, Beuseberg 14 (zie adv.). Vrijdag 22 januari, 's avonds om 8 uur: Jaarvergadering Chr. Oranjevereni ging in de bovenzaal van de School met de Bijbel. Zaterdag 23 januari van 10 uur tot 22 uur: Show dubbele ramen in feestzaal „Vosman" (zie adv. en bericht). Zaterdag 23 januari: Grote dump-uitver koop bij J. Aanstoot, Beuseberg 14 (zie adv.). Zaterdag 23 januari, 's avonds om half acht in gebouw „Irene": Uitvoering CJV „De Vriendenschaar" (Beuse berg). Zaterdag 23 januari, 7.30 uur: Grote dans en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 23 januari, 's avonds om 8 uur: Uitvoering Chr. Ontspanningsclub „COC" in gebouw „Rehoboth". Zaterdag 23 januari tot 31 januari: Gele genheid voor agrariërs om zich op te geven als donateur van de Bedrijfsver- zorging bij de heer G. J. Hulsman, Bes- sinkpasstraat 3. Maandag 25 januari van 10 tot 22 uur: Show dubbele ramen in feestzaal „Vos man" (zie adv. en bericht). Woensdag 27 januari om 8 uur: Verkeers avond van de MAC „De Holterberg", ook voor niet-leden, in café Vruggink. Donderdag 28 januari, n.m. 4 uur: Raads vergadering (zie agenda). Vrijdag 29 januari om 7.45 uur: Jaarver gadering afd. Holten van de CBTB in het gebouw „Rehoboth". Vrijdag 29 januari, 8 uur: Jaarvergade ring afd. Holten Plattelandsvrouwen in Hotel Holterman. Zaterdag 30 januari om 7.30 uur: Film voorstelling in „Irene": „De vallende ster". Zaterdag 30 januari om 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Zondag 31 januari om 7.30 uur: Film voorstelling in „Irene": „De vallende ster". Maandag 1 februari, 's middags cm 2 u.: Ledenvergadering Onderling Veefonds „Holten" in café Kalfsterman. Afscheid van secretaris-penningmeester J. Aaf- tink. Vrijdag 5 t.m. vrijdag 12 februari: Be volkingsonderzoek in het wijkgebouw van het Groene Kruis (zie nadere aan kondiging). Zaterdag 6 februari om 7.30 uur: Feest avond NVV-Bestuurdersbond in „Ami citia". Zaterdag 6 februari: Dansen in ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 6 februari tot 13 februari: Gro te jaarlijkse collecte voor de Interna tionale Hulpverlening. Zondag 24 januari 9651 Ned. Herv. Kerk: Holten: 10 uur ds Addink en 19 uur ds Israël (Zangdienst). Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek: 10 uur ds Israël. Geref. Kerk. 10 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Geboren: Astrid, dv J. W. Hielkema en J. Akkerman, Oranjestraat 66. El len Carolien, dv F. M. Meester en T. H. Nijland, Waardenborchstraat 10. Gehuwd: M. G. B. de Hoop, 24 jaar, Den Ham en F. Paalman, 27 jaar, Hol ten. Overleden: J. Maats, 74 jr., echtgenoot van J. Reilink. BEVOLKING Ingekomen: H. C. Reudink v. Utrecht naar Boschkampsstraat 21. Vertrokken: Mevr. F. de Hoop-Paal- man van Oranjestraat 78 naar Vrooms- hoop, gem. Den Ham. K. Veldman v. Beuseberg 77 naar Enschede. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: grijze wollen handschoen; damesportemonnaie zonder inhoud; een blik gemalen koffie; herenportemonnaie met inhoud; pet; lederen koppel; das. Verloren: groene Grolse want; wollen want, zwart met rood; herenpolshorloge; kinderhandschoentje, wit met rood streep-' je; zak roggemeel; sierring van autowiel; herenportemonnaie met inhoud; een paar herenhandschoenen (grijze glacé's). Inlichtingen dagelijks tussen 8 en 22 uur aan het Groepsbureau der Rijkspoli tie te Holten, doch NIET tussen 13 en 14

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1