Agenda Zaterdag IB januari 1905 Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging „Ons Belang" had goed jaar IN DE BAN Pracht handen Akker- en weidebouwdag Jaarlijkse Groene Kruis-dag H.K.H. Prinses Margriet zal 19 januari a.s. haar 22e verjaardag vieren. 71 nieuwe wijkgebouwen voor „Het Groene Kruis" Brand in Gemeentewerkplaats Jaarvergadering van „De Bergvliegers" Onrustige Zenuwen? Predikbeurten Bui'aertijkë Slachtoffer verkeersongeluk overleden N<j. 2. Jaarlaag I1) UOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Hóltens Nieuwsblad te Hólten. Telefoon 051/83 - 231/ Adv.-prijs 1—15 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer 0,12 De leden van de Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" kwamen j.l. woensdagavond in het gebouw „Reho both" in jaarvergadering bijeen. De voor zitter, de heer J. Wiggers, liet bij de aan vang zingen Psalm 89 7 en ging hierna voor in gebed, waarna een kort wel komstwoord werd gesproken. Een woord van dank sprak de heer Wiggers tot de dirigent, de heer J. Plomp te Nijverdal, die sinds 1 oktober 1964 di rigent van het koor is en hij sprak zijn vreugde uit over de prettige samenwer king tussen dirigent en koor. Verder dankte de voorzitter de Kerk voogdij der Herv. Gemeente voor het be schikbaar stellen van het kerkgebouw voor het geven van de jaarlijkse Kerst oratorium-uitvoering, terwijl de kerke- raad der Geref. Kerk dank werd ge bracht voor het beschikbaar stellen van het 'gebouw „Rehoboth" voor het houden van de wekelijkse repetities. Door de secretaresse, mej. H. L. Maat, werd hierna het jaarverslag uitgebracht, waaruit o.m. bleek, dat het ledental met zes was gestegen tot 43, t.w. 14 sopranen, 12 alten, 10 bassen en 7 tenoren. FINANCIëN Uit het door de penningmeester, de heer J. W. Aanstoot, uitgebrachte over zicht over 1964 bleek, dat de inkomsten f 2007,55 hadden bedragen en de uitga ven f 1911,73, zodat er een batig saldo was van f 95,82. Aangezien het kasgeld op 31 december 1963 f216,92 bedroeg en nog enkele uitgaven gedaan moeten wor den in verband met de Kerstuitvoering 1964, is de financiële positie ongunstiger dan een jaar geleden. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren H. Schuppert en H. W. Ver veda, had boeken en bescheiden keurig in orde bevonden. De heer J. Wiggers bracht de penning meester hiervoor dank en hij dankte te vens de donateurs voor hun financiële steun. Tot leden van de controlecommissie '65 werden benoemd de heren H. Schup pert en E. Stam. Als bestuurslid werd in plaats van me vrouw Kolkman-Dunsbergen, die be dankte, gekozen mevr. R. Sehipper- Schuppert. TOEKOMSTPLANNEN Na de pauze, waarin koffie met sprits- koek werd geserveerd, werd bij het be spreken van het agendapunt „Toekomst plannen" besloten om weer medewerking te verlenen aan de Evangelisatieavonden, uitgaande van de Hervormde en Geref. Kerk. Tevens werd het bestuursvoorstel om aan de vooravond van het Kerstfeest weer een uitvoering te geven met alge mene stemmen aangenomen. Ook zal weer medewerking worden verleend aan de Paaszangdienst in de Geref. Kerk en zal gaarne gevolg worden gegeven aan het verzoek van de Jeugdraad der Herv. Gemeente te Nijverdal om enkele liede ren te zingen in een jeugddienst in de Herv. Kerk te Nijverdal. De voorzitter deed verder nog mede deling van een schrijven van de heer Kees Deenik, vaste medewerker van de Het onderlinge veefonds „Ons Belang" heeft in het afgelopen jaar goed geboerd. Ondanks het feit, dat 16 runderen moeten worden overgenomen behoefde slechts 2% premie te worden gegeven. Er is voorts nog een batig saldo. De resultaten werden bekend gemaakt in de dondermiddag in hotel Holterman gehouden ledenvergadering, die onder lei ding stond van de voorzitter, de heer E. Voordes. In zijn jaarverslag deelde de secreta ris-penningmeester, de heer G. J. Boks o.m. mede, dat de vereniging op 31 de cember j.l. 151 vaste en 3 tijdelijke leden telde met 927 verzekerde runderen tot een bedrag van 497.300,Vier leden ver lieten de vereniging, een wegens ophef fing van het bedrijf, drie na behoorlijke opzage. Een lid trad tot de vereniging toe. Voor de 16 overgenomen runderen werd een bedrag van 4219,30.ontvangen. De totale inkomsten bedroegen, met in begrip van het saldo van 1963 ad 6574,-, 21.263,08.en de uitgaven 9.618,33.-. Er was derhalve een batig saldo van 11.644,75.—. De kascommissie bestaande uit de he ren G. J. Nijland en J. Nijland Jz. deèl- de mede de administratie keurig in orde te hebben bèvonden, waarna de voorzitter, de heer Boks, dank werd ge bracht voor zijn arbeid in het belang der vereniging. Tot nieuw lid van de kascommissie werd in de plaats van de heer G. J. Nijland be noemd de heer M. Tempelman. De aftredende bestuursleden de heren J. H. Aanstoot, Joh. Bekkernens, H. Nij- kamp en E. Voordes werden bij accla matie herkozen De vergadering besloot het verzekerd bedrag per rund te brengen op maximaal 700 gulden. NCRV te Hilversum, die met een zang groep uit Hilversum zou willen komen en de koorleden (Herv. Kerkkoor, Hol te ns Gemengd Koor en „Soli Deo Glo ria") als „gemeente" zou willen laten fungeren. Ook zullen dan enkele liederen wor den opgenomen van de Verenigde Hol- tense Koren, die later voor de NCRV- microfoon te beluisteren zuilen zijn. De heer Deenik zal deze keer een speciaal programma maken en denkt hierbij aan de passietijd met een eenvoudige koraal- kantate. Hem zal worden medegedeeld, dat de drie koren evenals in het najaar van '63 weer gaarne hun medewerking zullen verlenen. Besloten werd verder nog om op Bid dag a.s. een „miniatuur-bazar" te hou den met verkoopavond om aan het be nodigde geld te komen voor het aan schaffen van een nieuwe piano. Nadat de heer H. Landeweerd met en kele woorden de heer Wiggers had dank gezegd voor het vele werk, dat hij als voorzitter van de vereniging in het afge lopen jaar weer verrichtte, werd deze goed bezochte en gezellige jaarvergade ring door de heer W. Aanstoot met dank gebed gesloten na het gezamenlijk zin gen van Gezang 280 vers 1. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redaktie.) Een grote groep van ambtenaren Steeds zeer vroeg met werken klaar, Wilde kunstmest voor haar tuinen: Ze vonden hondenmest zo naar. Eentje was reeds uitgegleden Op een gedraaide hondenhoop. 't Gebeurde toen hij de treden Van het gemeentehuis op sloop. IJv'rig ging hij zitten denken Over een anti-hondenplan, 's Avonds vond hij nog meer makkers: Ze deden de honden in de ban. Er ging een brief naar de redaktie van het Holtens Nieuwsblad toe. Er was uren over gesproken, Iedereen was p zo moe. Eentje 'van de allerslimsten Van het uitgeslapen stel Had toen een moedige gedachte En hij handelde heel snel. Hij wist ergens langs de wegen Nog een heel mooi bord te staan Dit zou zelfs voor 't gemeentehuis Het hoopjes draaien tegengaan. Als nu al die mooie namen Van het hondenavontuur Elk voor zich zo'n bord gaan maken Wordt het ook niet al te duur. Als ze die dan in hun tuinen Voor de gazonnetjes gaan zetten Weet ik zeker, dat de honden Er beslist op zullen letten. SAM. (Naam van de inzender ter redaktie bekend). en nimmer ruw of schraal t„uc 160-»^ MffiHmesj.geiïei De besturen van de afdelingen der OLM en CBTB en van de bedrijfsverenigingen Holten en Dijkerhoek organiseren op vrijdag, 22 januari een akker- en weide- bouwdag, waarop tal van aktuele pro blemen aan de orde gesteld zullen worden. De bijeenkomst vangt aan om 9.30 uur en eidigt om pl.m. 15.45 uur. Na een probleemstelling door de Rijks- landbouwconsulent voor Oost—Overijssel, ir. G. K. Veldman, spreekt de heer A. J. Paskamp, bedrijfskundige bij dit con sulentschap over „De voederwinning in nieuwe banen" en de heer G. H. Wellen- berg, specialist voor boerderijenbouw over „Aktualiteiten in de boerderijbouw." Na de pauze waarin door de Holtense zakenmensen en coöp. instellingen een broodmaaltijd zal worden aangeboden is er gelegenheid voor gedachtenwisseling over het laatste onderwerp en spreekt nog de heer E. Habers. bedrijfskundige van het consulentschap over „De ontwik keling van het gemengde bedrijf." Aan het slot van de bijeenkomst, welke wordt ge houden in hotel Holterman, wordt een film vertoond over de landbouw in Oost- Overijssel. Deelnemers moeten zich uiter lijk 20 januari bij een der bestuursleden opgeven. De jaarlijkse Groene Kruisdag van de Algemene Nederlandse Vereniging „Het Groene Kruis" zal ditmaal op 30 septem ber in „Musis Sacrum" te Arnhem wor den gehouden. Foto: „Nat. Fotopersbureau" OFFICIËLE PUBLIKATIES MACHTIGINGEN VUURWAPENWET 1919 Met het oog op de afloop van de gel digheidsduur van de aan belanghebben den verleende BIJZONDERE MACHTIGINGEN ingevolge de Vuurwapenwet 1919, ver zoek ik hen dringend deze machtigingen vóór zaterdag 23 januari 1965 ter ge meentesecretarie in te levex-en. Desgewenst kan de geldigheidsduur, indien daar overigens geen bezwaren te gen bestaan, worden verlengd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bij niet-tijdige verlenging der mach tiging een strafvervolging moet worden ingesteld, wegens het onbevoegd voor handen hebben van de betrokken vuur wapenen. Holten, 13 januari 1965. Het Hoofd van de Plaatselijke Politie der gemeente Holten, W. H. ENKLAAR. AANGIFTE HONDENBELASTING 1965 Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen houders van honden in de zin van de verordening op de heffing van hondenbelasting in deze gemeente in her innering hun verplichting, van het heb ben van honden elk jaar aangifte te doen vóór 1 maart en wel ter gemeentesecx'e- tarie - afdeling financiën - van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 u. (ingang achter het gemeentehuis). Betaling der belasting dient gelijktijdig te geschieden ten kantore van de ge meente-ontvanger ter zelfde plaatse. De aandacht wordt daarbij gevestigd op de volgende bepalingen: le Onder het verlaagde tarief vallen enkel honden, uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig bedrijf van nijverheid of ter bewa- 'king van gebouwen of erven; 2e Zij, die in de loop van het jaar hou der van één of meer honden worden of zij, wier hond in de loop van het jaar een bestemming krijgt, niet ge noemd onder ten eerste, zijn ver plicht daarvan binnen 14 dagen aan gifte te doen ter gemeentesecretarie; 3e In geval van verzuim van tijdige aangifte of in geval van een onjuiste aangifte kan, ongeacht de mogelijk heid van strafvervolging, de aanslag worden verviervoudigd. Holten, 15 januari 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. In 1964 zijn er door Groene (Witte) Kruis-afdelingen in het land 71 nieuwe wijkgebouwen en één rijdend consulta tiebureau in gebruik genomen. Verdeeld over de provincies waren het er in Gro- Door tot nog toe onbekende oorzaak ontstond woensdagmiddag om pl.m. half één een brand in de werkplaats van de gemeente aan de Waagweg. De chauffeur-monteur J. W. W. Blue- mink, die bij de gemeente in dienst is, werd door één van de gemeente-arbei ders gewaarschuwd, dat er brand was uitgebroken in de gemeentewerkplaats. Hij begaf zich onmiddellijk naar het ge bouw^ en wist met het schuimblusappa- raat de brand onder de 'knie te krijgen en een uitslaande brand te voorkomen. De transformator van de elektrische lasinstallatie ging verloren, alsmede enig materiaal en gereedschap. De schade wordt geschat op pl.m. 1000 gulden. De brandweer, die snel ter plaatse was, behoefde niet in aktie te komen. Hoe de brand ontstaan is, is (nog) niet bekend. De gemeente-arbeider-, die in de werkplaats bij de kachel zat te schaften, is, nadat hij de heer Bluemink had ge waarschuwd, naar huis gegaan en 's mid dags niet meer op het werk verschenen. De postduivenhoudersver. „De Bergvlie gers" hield op 6 januari haar jaarverga dering in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman onder voorzitter schap van de heer L. Gazan. Deze heette in het bijzonder welkom enkele nieuwe leden, die in het komend seizoen aan de wedvluchten zullen deelne men. De prijzen voor de kampioenschappen 1964 wex-den uitgereikt evenals de ringen voor 1965. In verband met de aanschaffing van nieuwe manden voor het a.s. vliegsei- zoen, waax-aan nog al wat kosten verboxx- den zijn, werden door verschillende leden renteloze voorschotten genomen. Men hoopt deze bedragen zo spoedig mogelijk weer terug te kunnen betalen. De rekenaai", de heer J. Schuppert, werd dank gebracht voor het vele werk, dat hij in het afgelopen seizoen heeft ver richt. Ten slotte werd nog besloten de vracht tarieven voor 1965 met 5 ct. per duif te verhogen. Mijnhardfs Zenuwtabletten Vrijdag 15 januari, 's avonds om 8 uur: Jaarvergadering Landelijke Rij vereni ging „Bergruiters" in hotel „Vosman". Zaterdag 16 januari t.m. 31 januari: Ge legenheid voor agrariërs tot opgave als donateur voor de bedrijfsverzor- ging bij de heer G. J. Hulsman, Bes- sinkpasstraat 3. Zondag 17 januari, 7.30 uur: Filmvoor stelling in „Irene" (zie adv.). Maandag 18 januari: Tandarts H. F. Steunenberg afwezig (zie adv.). Dinsdag 19 januari, 's middags om 2.30 uur: Bejaardensociëteit in gebouw „Irene". Dinsdag 19 januari, 19-19.30 uur: Zitting Thomassen en Drijver in café Kalf sterman (zie adv.). Woensdag 20 januari: Hervatting repeti ties Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Woensdag 20 januari, 7.30 uur: Vertrek Jonge Kerk vanaf Smidsbelt naar Manda Arfman in Markelo. Donderdag 21 januari om 7.45 uur: Ver gadering Bond van Chr. Plattelands vrouwen en -meisjes in de bovenzaal van de Coöp. Aan- en Verkoop vereni ging. Donderdag 21 januari, 8 uur: Vergade ring Plattelandsmeisjes in hotel Hol terman. Donderdag 21 jan., 8 u.: Herv. Vrouwen groepen Holten en Dijkerhoek in ge bouw „Irene". Filmvertoning door de heer Fr. Russ. Vrijdag 22 januari: Fa. H. J. Aaftink en Zn., horlogerie, optiek, de gehele dag gesloten (zie adv.). Zaterdag 23 januari, 's avonds om half acht in gebouw „Irene": Uitvoering CJV „De Vriendenschaar" (Bexxse- berg). Zaterdag 23 januari, 's avonds om 8 uur: Uitvoering Chr. Ontspanningsclub „COC" in gebouw „Rehoboth". Zaterdag 30 januari om 7.30 uur: Film voorstelling in „Irene": „De vallende ster". I Zondag 31 januari om 7.30 uur: Film voorstelling in „Irene": „De vallende ster". Vrijdag 5 t.m. vrijdag 12 februari: Be volkingsonderzoek in het wijkgebouw van het Groene Kruis (zie nadere aan kondiging). Zondag 17 januari 1965 Ned. Herv Kerk: Holten: 10 uur ds Israël en 7 uur Collecte: Plaatselijk Jeugdwerk. Dijkerhoek: 10 uur de Weleerw. Heer Schelle vis. Collecte: Plaatselijk Jeugd werk. Geref. Kerk: 10 en 3 uur ds Kim van Vroomshoop. In beide diensten is het éne offer be stemd voor de Diaconie. Bij de uitgang collecte voov „Eigen Kerkbouw". Zondagdienst Dierenartsen: Zaterdag 16 en zondag 17 januari: de heer War- rink, Noordenbergstraat 19, tel. 803. ningen 4, Friesland 15, Drente 6, Over ijssel 3, Gelderland 7, Utrecht 4, Noord- Holland (Witte Kruis) 10, Zuid-Holland 7 en een rijdend consultatiebureau, Nrd.- Brabant 2 en Limburg 13. Geboren: Jan Gerrit, zv B. Meijerink en H. Beldman, Bessinkpasstraat 13. Hendrikus, zv E. Markvoort en H. G. v. Goeverden (Jonkvrouw), Espeio 35. Lambertus Antonius, zv H. J. Bolink en A. W. Kemper, Beuseberg 20. Arent- dina Hendx-ika, dv G. J. Bosschers en G. Ezeman, Beusöberg 139, geb. te Deven ter. Overleden: Jan Voordes, 83 jaar, Hol- terbroek 56, overl. te Deventer. BEVOLKING: Ingekomen: Mej. J. van der Woude v. Oldehove naar Haarstraat 6. M. L. Temmink en gezin van Hellendoox*n naar Noordenbergstraat 7. Vertrokken: Mej. G. Ham van Beuse berg 155 naar Coevorden. L. Leunu- pxxn en gezin van Holterberg 26 naar De venter-. De 44-jarige uitvoerder, de heer J. K. Boekhout uit Utrecht, die donderdagmor gen op de Markeloseweg in de auto van zijn patroon, de heer J. H. C. ten B. aannemer te Hilversum in frontale botsing kwam met de auto bestuurd door de heer B. A. J. S. uit Oldenzaal, door dat deze met zijn wagen plotseling op de linker weghelft terecht kwam, is zondag morgen in het St. Geertruidenziekenhuis te Deventer aan de gevolgen van zijn ver wondingen overdeden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter Ook de toestand van de heer Ten B., die eveneens in hetzelfde ziekenhuis té Deventer verpleegd wordt, is nog ernstig. Hij werd bij deze botsing zwaar gewond, maar verkeert niet in levensgevaar

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1