Milller's Harry Gazan Vosman GESLOTEN 1IEMXAME IS WINST t "N G. KERS, Gaardenstraat 17, tel. 533 Brencfii letten Hotel- en Pensionlijst V.V.V. V. AdininïstrateurCtrïce) V_ Café JE WAAG de gehele dag geslofesi Secr.-penn.-administraieur Heuvelrug steeds meer ia trek FILMNIEUWS Schietwedstrijden Feestelijke Ouderavond U.L.0.-school Kerst- en nieuwjaarskaarten H0LTENSE BOEKHANDEL Geslaagde dropping van de motorclub Schaken Komt allen tesamen Volkskerstzang op Smidsbelt Voetbal Kerstwijding Cbr. Plattelandsvrouwen en meisjes Café Maats Fijne Slachtbaantjes Ds eerste viool Zaterdag 19 december 1964 TTOT TENS NIEUWSBLAD BEGRAFENISONDERNEMING Larenseweg 48 - telefoon 320 Regeling en verzorging van begrafe nissen voor Holten en omstreken. Nadere inlichtingen werden gaarne aan ons kantoor verstrekt. SLAGERIJ ORANJESTRAAT Fijne braadhaantjes 800 gram 2=95 -1000 gram 3=60 Bij aankoop van een literfles heerlijke wijn a f 2,95 een pakje roomboter van 1.31 voor 53 ct Harry uw slager, houdt uw uitgaven lager! Voor uw: NAAMKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN GEBOORTEKAARTJES UITNODIGINGSKAARTEN Is het juiste adres: Agent: RIJSSENSE DRUKKERIJ HOTEL 9« 55 verzorgt voor de a.s. Feestdagen voor u koude schotels, o.a.: HUZAREN SALADE RUSSISCHE EIEREN HORS D'OEUVRES Diverse prijzen. - Telefoon 05483-339 Hoesfdrank in tabletvorm. 95ct Zij, die op de nieuw uit te geven hotel- en pen sionlijst van de V.V.V. wensen te worden ge plaatst en daarop nog niet voorkomen, worden verzocht daarvan uiterlijk 26 december mede deling te doen aan de administrateur, de heer G. H. KERS, Gaardenstraat 17, Telef. 533. Opgeroepen wordt in de vacature G. H. Kers een die in staat is zelfstandig het inlichtingenbureau der V.V.V. te Holten te leiden en lichte admini stratieve bezigheden te verrichten. Salaris nader overeen te komen. Sollicitaties in te zenden vóór 28 december a.s. bij de secretaris der VW, J. Wiggers, Kolweg 14, Holten. 95 JAN HAVERSLAG Kerstavond en oudejaarsavond na 5 uur en 2e Kerstdag Bij het Onderl. Veefonds „Holten" moet worden voorzien in de functie Zij die hiervoor in aanmerking wensen te komen, worden verzocht hun schriftelijke sollicitaties in te zenden bij de heer J. Aaftink, Oranjestraat 26, die tevens inlichtingen verstrekt omtrent de werkzaamheden verbonden aan deze functie. De contactcommissie „De Overijsselse Heuvelrug", waarin verenigd de WV's Hellendoorn/Nijverdal, Holten, Ommen en Rijssen, hield in laatstgenoemde plaats haar najaarsvergadering. Deze bijeen komst werd voor een belangrijk deel ge wijd aan de toekomstige ontwikkeling van het VW- wezen, waarbij in het bijzonder aandacht werd besteed aan de samenwer king in Heuyelrugverband. De toenemende betekenis van deze streek voor de vreemdeling kwam duide lijk naar voren uit de vergelijking tussen de overnachtingscijfers van de provincie en de heuvelrug. Blijkens de cijfers van de Vreemdelin genstatistieken van de Prov. VW van de jaren 1960 t/m 1963 steeg het aantal over nachtingen in de provincie gedurende de_ ze jaren met ca. 16% en in de door de Contactcommissie verenigde plaatsen met ruim 40 Door deze groei werd reeds in 1963 bijna de helft van het totale aantal overnachtingen in Overijssel doorgebracht op de Heuvelrug. LEDENSTOP „B.A.T.O." Het bestuur van de gymnastiekvereni ging „B.A.T.O." verzoekt ons mede te de len, dat voor haar afdeling heren senio ren (vrijdagavond om 9.30 uur) tijdelijk geen nieuwe leden meer aangenomen kunnen worden, aangezien het maximum aantal voor deze groep reeds is over schreden. Wie deze week eens een bijzonder aar dig filmprogramma wil zien, verzuime daartoe niet zondagavond een bezoek te brengen aan Gebouw „Irene", waar dan vertoond zal worden de zeldzaam goede klucht „Wedren met de ooievaar" met in de hoofdrol de wel bijzonder populaire ster Doris Day. Een nieuwe triomf van deze alom bekende en bejubelde ster. En u zult het achteraf met ons eens zijn, dat u de laatste paar jaar zelden een leuker film op het witte doek gezien hebt. „Wedren met de ooievaar" schenkt u een onvergetelijk gezellige avond, 't Is alleen maar een kwestie van zitten kijken en lachen! Overal waar deze kostelijke kleuren film vertoond wordt is het succes gran- dioqs en zijn wekenlange prolongaties het gevolg. Hartveroverend is het ongedwongen spel van Doris Day, dat de toeschouwers telkenmale opnieuw weer zal doen brul len van het lachen. En we twijfelen er dan ook niet in het minst aan, dat ook heir zondagavond het succes overweldigend zal zijn. Bij de vorge week vrijdagavond in zaal Vosman gehouden schietwedstrijden voor de onderlinge competities van de schiet vereniging „De Eendracht" waren de re sultaten als volgt: Vuurbuks-competitie. Groep A: G. Tui- tert 44 pt.; J. Haan 41 pt. Groep B: G. Jacobs 42 pt.; J. ten Dam 40 pt. Windbuks-competitie: 1 G. Jansen 95 pt; 2 H. Paalman 93 pt.; 3 G. Tuitert 91 pt.; 4 J. Bouwhuis 90 pt. Windbuks (vrije baan): 1 G. Jansen 36 pt; 2 J. Bouwhuis 35 pt; 3 J. Haan 34 pt; 4 A. Schuppert 33 pt. Algemeen gemiddelde vuurbuks-com petitie op 11 december 1964: Groep A: 1 A. Lensink 40,9 pt; 2 J. Haan 40,7 pt.; 3 A. Paalman 39,8 pt.; 4 J. Bouwhuis 39,6 pt. Groep B: 1 G. Bannink 39,5 pt.; 2 J. ten Dam 36,3 pt; 3 J. A. Aanstoot 34,6 pt; 4 F. Sluiter 34,6 pt. Windbuks-competitie: H. Paalman 91,2 pt.; G. Tuitert 91 pt.; J. Haan 89,5 pt.; J. Bouwhuis 87,1 pt. Vorige week hebben het personeel en de leerlingen van de ULO-school het zeer druk gehad. Om alle ouders en leerlin gen de gelegenheid te geven de feeste lijke ouderavond bij te wonen, moest men drie avonden op de planken. Onder leiding van hun leraren brach ten de meisjes en jongens voor de pauze een non-stop-programma met zang, mu ziek en toneel voor het voetlicht. Vooral de parodie op de leraren van de school viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Na de pauze werd het toneelstuk „Klucht der vergissingen" van Shakes peare opgevoerd. Dat de aanwezigen het gebodene waar deerden, bleek steeds weer uit het dave rend applaus, dat de jeugdige „akteurs" en „aktrices" in ontvangst mochten ne men. Aan het einde van de avond dankte het hoofd van de school ieder, die op eniger lei wijze tot het welslagen van deze avon den had meegewerkt. EEN MOOIE COLLECTIE BIJ DE Dorpsstraat 62 - telefoon 400 De Motor- en automobielclub „De Hol- terberg" organiseerde 't afgelopen week end een dropping voor leden en niet-le- den, die zeer in de smaak is gevallen. Toen om 19.30 uur het vertreksein werd gege ven, werden in een gesloten vrachtauto 52 deelnemers ingeladen, die een onbe kende bestemming tegemoet gingen. De voor de deelnemers onbekende rit ging via Nijverdal, Hellendoorn, Daarle, Daarler- veen en Vriezenveen naar 't begintpunt in Vasse (gemeente Tubbergen). Daar werden de dames en heren in groepen van vier in de juiste richting ge zet met een kaart en enkele vragen ter beantwoording, om via de oorsprong der bronnen aldaar door de prachtige bossen na een wandeling van ciisca twee uur het einddoel, café Booijink in Vasse te be reiken. Dat is alle deelnemers wel op tijd gelukt, al waren er, die aan de grens terecht kwamen en hun enveloppe met de route toen maar openden. Na het controleren der beantwoorde vragen kwamen de volgende uitslagen uit de bus: le prijs (twee konijnen) K. Koning, A. Vincent, J. Brands en G. H. Brands; 2e prijs (2 braadkuikens) H. W. Goorman, Mevr. Dijkstra, H. Egbers en mevr. Eg- bers; 3e prijs (2 worsten) G. Soer, W. Ve neklaas, J. Veneklaas en W. Veneklaas. De poedelprijs was tenslotte voor H. J. Arfman, mevr. Arfman, H. Bekkernens en W. C. v. d. Weerthfaf. Na de prijsuitreiking bleef men nog ge zellig bijeen, waarna de terugtocht werd aanvaard van deze gezellige en geslaagde dropping. De auto was gratis beschik baar gesteld door de fa. C. A. Müller. De leden van de Holtense schaakclub „De Pioniers" speelden donderdagavond in hun clublokaal, hotel Holterman, de wekelijkse wedstrijden voor de onder linge clubcompetitie. De uitslagen wareri als volgt: A. Stukker-W. D. Koopman 01 H. Roelofs-C. van Geerestein 10 P. Poll Jonker-H. H. J. Stukker 01 G. J. Kromdijk-mevr. Hol 01 H. D. Grobben-F. J. Hol 01 G. J. Hoeve-F. Groenewoudt 01 Ce eerstvolgende wedstrijden zullen gespeeld worden op donderdag 7 janu ari 1965. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bruine portemonnaie met inhoud; bruine lederen aktetas met in houd; dameshandschoen. Verloren: rode sjaal; bruine porte monnaie; dubbele rijwieltas; bruine le deren aktetas met inhoud; glacé jon genshandschoen; een paar bruine glacé handschoenen; rode portemonnaie met inhoud. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie alhier. Uitsluitend van 8 tot 13 en van 14 tot 22 uur. Met medewerking van de Holtense Mu ziekvereniging HMV wordt donderdag avond 24 december a.s. om 8 uur op „Smidsbelt" door het Chr. Jongeren Ver bond en de Geref. Jeugdverenigingen een Volkskerstzangavond gehouden. De organiserende verenigingen reke nen op de belangstelling van zeer velen. Bij ongunstige weersomstandigheden zal gespeeld en gezongen worden in ge bouw „Irene". Inhaalprogramma zondag, 20 dec. Holten 1—SOS 1 2.30 Delden 2Holten 2 11.00 De leden van de afd. Chr. Plattelands vrouwen en Meisjesbond hielden donder dagavond in de bovenzaal van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging hun jaarlijk se Kerstwijdingsavond. Na orgelspel door mevr J. Paalman -Aanstoot (die tevens de samen zang begeleidde) sprak de pre- ^mÊÊ- CONFECTIE &T MANUFACTUREN ÉL KLEDING NAAR MAAT WONINGINRICHTING DORPSSTRAAT 2 EN 31 TELEFOON 223 HOLTEN 24 dec. en 31 dec. na 6 uur en le Kerstdag de gehele dag sidente mevrouw J Rietberg-van Lin- denberg een kort openingswoord, en werd gezongen gezang 89 1, 2 en 3 waar na zij voorging in gebed. Na lezing van het kerstevangelie (Lu- kas 2 1-20) werd overgegaan tot uit voering van de door de Bond uitgegeven liturgie „Het heil der wereld". Verschillende dames werkten hieraan mee. Mevr. B. Kolkman-Dunsbergen zorg de voor keurige declamatie. De drie stem men werden uitgesproken door de dames Smid-Barkhof, Reilink-Bronsvoort en Veldhuis-Maag. Mevr. A. Louws-Wondergem boeide al_ len met haar mooie inleiding en ook werd zeer genoten van het door mevr. G. Dek ker-Veldman gelezen kerstverhaal „De Kleinzoon van Hendrik Jan". Een kwartet dat gevormd werd door de dames M. Bulsink-Bakker, C. Schipper- v.d. Meulen, D. Schuppert-van Leeuwen en J. Paalman-Aanstoot zong op het elec- tronisch orgel begeleid door mevr. J. Schuppert-Stukker verschillende kerst liederen. In de pauze werd koffie gedronken met extra versnaperingen. Aan het eind van de wijdingsavond werd gezongen „Ere zij God" waarna mevr. Louws-Wondergem sloot met dank aan God. Huur Philips-televisie voor f 25,95 per maand, zonder vooruitbetaling, maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan 08300-50087 (óók des avonds). Biggen te koop. E. Reilink, Holterbroek 58. Te koop: 4 drachtige varkens J. W. Temmink, Holter broek 28. Vroegtijdig bestellen voorkomt teleurstelling. H. KOLKMAN Beuseberg 33. Te koop: 3 toom beste biggen W. Bieleman, Dijkerhoek 23 L. VAN SCHOOTEN 3) „Nou en toen liep ik terug met Vat'. Herpen..." „Is dat dat jonge ventje?" vroeg Olga. „Ja, hij is pas vijf en twintig, griezelig knap, zo scherp als een mes, hoop rela ties, vooral op literair gebied. Hij heeft al het een en ander gepubliceerd. En die zegt: Man, waarom schrijf je het niet op?" „Natuurlijk!" zei Olga helemaal er in. „Nou, ik zag er zelf niets in, maar zo successievelijk heb in uren dat ik geen les had, om de verveling te verdrijven" het leek of hij zich verontschuldigde „een stel van die verhalen opgeschre ven. En die heb ik Van Herpen laten lezen." „Wat zei hij ervan?" „Hij vond ze goed, maar er zat geen verband in, zei hij. Het was maar een kunstje dat je moest kennen. Een bun del schetsen, een roman, tussen die twee was makkelijk een brug te slaan, als je maar een draad in je verhaal bracht, een centrale figuur bijvoorbeeld. En die heb ik toen eh... geschapen... een klein joggie... „Japie van Santen" giste Olga scherp en ze zag hoe hij verschrikt met zijn ogen knipperde. Akelig intelligent was dat kind! „Nou ja... Gert jan heet-ie... in het... boek. Nou en toen heeft Van Herpen het gewoon meegenomen. Hij had het over een uitgever waarvoor hij werkt, de Dietse Librye. En nou... het ziet er naar uit... dat ze 't nemen." „Wat krijg je daar nou voor?" wou Yvonne weten, de bestraffende blik van haar moeder negerend. „Vijfhonderd gulden", zei Jaap arge loos. „Nou, kijk es an!" vond Olga, „je schrijft voor je plezier en je. verdient er nog geld mee ook." Sandra staarde in gedachten naar bui ten. Het stak haar een beetje dat Jaap dit buiten haar had omgedaan. Maar ach, 't was toch wel leuk. En ze kon straks op de vergadering van het Rode Kruis zo achteloos praten over „de uitgever van haar man". Ze moest er alleen niet te veel drukte over maken. Er waren hopen onderwijzers die wel eens iets geschreven hadden. Daarmee was je nog geen... auteur, daarmee was je nog niet de vrouw van een bekende of mis schien wel beroemde auteur. Zo ver zou het wel niet komen, daar was Jaap geen type voor. „Wat doe je nu?" vroeg ze. „Ik zal het eerst eens met Van Herpen opnemen." Opeens ontdekte Sandra bij zichzelf een onberedeneerde afkeer van die Van Her pen. die ze niet eens kende. „Je kunt toch zelf wel beslissen?" „Van Herpen heeft meer met dat bijl tje gehakt." „Vijfhonderd gulden, dat is toch mee genomen?" „Van Herpen zegt dat je alle uitgevers in de gaten moet houden." „Van Herpen schijnt wel dé expert", ze zei het een beetje scherp. Hij zag haar verwonderd aan. „Hij weet er meer van dan ik. Trou wens, hij heeft 't hele zaakje bekokstoofd. Het is niet meer dan... beleefd, dat ik hem er in betrek." „Straks moet je nog met hem delen", waarschuwde Yvonne. „Dan ken jij Van Herpen niet. Trou wens, de vent heeft 't geld niet nodig. Geld is voor hem bijzaak, hij verdient genoeg, maar hij is zo makkelijk in die dingen..." „Ik zou dat wonder wel es willen zien", zei Olga en draaide koket een krul in haar zwarte lokken. „Weer een scalp aan je gordel", hoon de Sander. „Haal jij de suiker maar uit je snor", troefde Olga en Sander wijdde meteen schuldig zijn aandacht aan de weinige roodblonde sprietjes onder zijn neus, die het beginsel moesten vormen van het door hem zo begeerde mannelijke sieraad. Ze lachten allemaal. Tegen Olga moest je maar beginnen! „Nou", zei Jaap „zouden we niet eens eindigen? Anders zitten we om drie uur nóg aan tafel...,, Hoofdstuk II SANDRA Sandra Cranenburgh had Jaap van San ten op de Mulo leren kennen. Jaap was toen „het boertje van buuten" zoals de meisjes hem plagend noemden, omdat af en toe zijn Denderloo's dialect zich niet helemaal liet wegdrukken. Maar hij was een van de beste leerlingen van de klas, en dus niet een van de drukste. Dat was Sandra wél. Ze was absoluut klasse-koningin. Ze kon haar vriendin nen kiezen. Knap, geestig, met een bij zonder gevoel voor wat haar goed stond, viel ze tussen de mussen van de klas als een parmantige krielhaan op. Ze wist de grens tussen vrijmoedigheid en brutali teit altijd haarscherp te trekken en ver meed daardoor ernstige conflicten met de onderwijzers, die haar allemaal lastig vonden, maar geen van allen een hekel aan haar hadden. Jaap kwam, zag en was verloren. f Van de eerste dag af was Sandra het voorwerp van zijn stille, nochtans dui delijke verering. Ze had dat natuurlijk deksels goed in de gaten, plaagde hem er mee, profiteerde ervan. Ze wist dat Jaap vereerd was, wanneer ze hem haar tas liet dragen, dat Jaap dankbaar was wan neer ze hem gestadig toestond haar som men voor haar te maken, als ze die te moeilijk vond of iets anders te doen had. En toch wist ze dat hij niet alleen maar een stomme slaafse vereerder was. Ze merkte wel zijn grote intelligentie, de speelse manier, waarop hij moeilijke op gaven onder de knie kreeg, ze zag ook wel dat: onder de andere jongens Jaap, of schoon zeker niet haantje de voorste, ter dege werd geteld. Als er een schoolavond was, moest natuurlijk Hans Roorda de leiding hebben maar het was Jaap, die de eenakter in el kaar zette en achter de schermen regis seerde. Bij de sport glorieerde Pier Wynia, maar bij de schoolwedstrijd voor de radio was het Jaap, die de puntjes voor de klas binnenbracht. En hij kon soms erg vol wassen uit de hoek komen. Jaap dacht na, merkte ze wanneer de anderen zwetsten, meteen met hun oordeel klaar stonden. „De wijze in zijn schuilhoek", had me neer de Lange eens geschetst en Sandra had opgekeken. Ja, meneertje, dat was een goeie typering, had ze waarderend gedacht. (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2