Sinterklaas K' Sint Nicdaasactie Holtense Handelsver, „Let op de „Duizeiidguldeiislag99 Tienduizendste kalf geschetst Spreekbeurt Roemers uitgesteld Voor het gehandicapte kind P.v.d.A. streeft naar nieuwe vormen Lezing over antiek Weer film op zondagavond stuurde ons het volgende telegram: oud weer Mooi succes Burgerlijke Stand - Zaterdag 14 november 1964 No, 46 Jaargang 18 HQLTENS NIEUWSBLA De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting ,fHoltens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 051/83 - 231/ Adv.-prijs 1—15 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer f 0,12 Voor de Fokvereniging „Holten en om streken" was de 4e november 1964 een bijzondere dag. Op deze dag werd n.l. het tienduizendste kalf geschetst. Dat dit niet helemaal ongemerkt kon gebeuren spreekt vanzelf. De voorzitter de heer H. W. Wechstapel, de secretaris de heer J. G. Toorneman, de controleur de heer J. W. Jansen en de schetser de heer H. Koop man togen naar het bedrijf van de heer A. Haverslag, Hemmekes Mars 19 te Ok- kenbroek waar de tienduizendste was ge boren. Het vaarskalf kreeg de naam Corne lia 11. Vader is de bekende K.I.-stier Sjaak 17704 RPS en moeder Cornelia komt als Miena's Erwin's dochter van zeer goede huize. Voorzitter Wechstapel feliciteerde na mens de fokvereniging de familie Ha verslag en sprak de wens uit dat Corne lia voorspoedig op mocht groeien. In een kort overzicht werd stilgestaan bij de snelle groei van de vereniging, die werd opgericht op 29 november 1934 met 32 leden en 312 koeien. Thans telt de vereniging 160 leden met 1475 koeien. Het 1000ste kalf werd op 11 juli 1941 geschetst bij M. Boode, Espelo, het 5000ste op 20 februari 1958 bij J. W. Boode te Espelo, het 7500ste op 5 oktober 1961 bij J. Haverslag te Espelo. De 2500 die nodig waren om de tien duizend vol te maken werden dus in ruim 3 jaar geschetst. De familie Haverslag werd nog verrast met een groot krentebrood, 't welk hun door voorzitter Wechstapel namens de fokvereniging werd aangeboden. ter gelegenheid van de WINKELWEEK der Holtense winkeliers van WOENSDAG 25 NOV. tot en met ZATERDAG 5 DEC. a.s. in ons volgend nummer. Daaraan is verbonden een LINTWEDSTRIJD (Zie nadere publikatie.) Een feestelijke intocht van Sint Nicolaas op ZATERDAG 28 NOVEMBER A.S., die om 2.57 uur, met zijn zwarte knechten per speciale trein zal arriveren. Dinsdag, 1 dec. om 19.30 uur bezoekt St. Nicolaas DIJKERHOEK Gedurende de winkelweek, op verschillende dagen MUZIEK in het dorp. De winkeliers worden verzocht behalve voor een smaakvolle etalage, ook voor een GEVELVERLICHTING te willen zorgen om het gehele dorp tijdens deze aktie een feestelijk aanzien te geven. De N.V.V.-bestuurdersbond verzoekt ohs mede te delen, dat de heer Roemers in verband met een belangrijke S.E.R.- vergadering verhinderd is op 20 novem ber zijn aangekondigde preekbeurt in Holten te komen vervullen. Deze is nu bepaald op zaterdag 27 november a.s. Verwezen wordt naar de gewijzigde aan kondiging in het volgend nummer. De plaatselijke commissie van „Helpt Elkander" meldt met grote voldoening dat de collecte ten bate van het geestelijk en lichamelijk gehandicapte kind te Hol ten heeft opgebracht het bedrag van f 347,70. Aan allen, collectanten en gevers past een woord van oprechte dank voor dit prachtig resultaat. De afdeling Holten van de Partij van de Arbeid hield woensdag avond in Hotel Holterman een goed be zochte en zeer geanimeerde vergadering onder voorzitterschap van de heer A. Jansen, waarin o.m. de situatie in de af deling en voorstellen voor het congres, de huishoudelijke partijraad en de geweste lijke vergadering werden besproken. De secretaris, de heer W. Beijers, gaf een kort politiek overzicht en wees er verder op, dat de afdeling door vertrek en overlijden een aantal leden verloren heeft, zodat een ledenwerfactie dringend noodzakelijk is. Tijdens de vergadering werden echter reeds drie nieuwe leden opgegeven. Alle leden zullen worden aangespoord aan deze ledenwerfaktie deel te nemen. De heer L. Kaan gaf een overzicht van de vernieuwing van de partij waarnaar zal worden gestreefd aan de hand van het rapport van de partijsecretaris „De partij van morgen". In de pers is hieraan reeds de nodige aandacht besteed. In verband met klachten, dat de partij te weinig contacten onderhoudt met de middenstand, zal een voorstel worden in gediend om de landelijke en regionale bijeenkomsten met partijgenoten-mid denstanders weer in het leven te roepen. Aan het in het voorjaar te houden con gres van de partij zullen een aantal voor stellen worden gedaan omtrent de zie kenfondsverzekering bij verblijf in het buitenland, verdere afschaffing van de gemeenteclassificatie en de aardgasvoor ziening op het platteland in de naaste toekomst. Op voorstel van het bestuur werd be sloten voor het gewestelijk bestuur en voor de partijraad geen candidaten te stellen en dit over te laten aan de afdelin" gen waar de vacatures zijn ontstaan. Ten slotte volgde nog een uitvoerige bespreking met de raadsfractie over ge meentelijke aangelegenheden. Voor de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen sprak dins dagavond in hotel Holterman, de heer J. Schuurhuis uit Anloo over antiek. Uit de grote opkomst voor deze bijeen komst bleek zeer duidelijk, dat dit onder werp de bijzondere belangstelling van de dames heeft. Het bleek ook uit de vele antieke of niet-antieke voorwerpen die de leden ter beoordeling hadden meege bracht. Met grote interesse werd dan ook ge luisterd naar alles wat de heer Schuur huis wist te vertellen over kasten, klok ken, steengoed, gouden en zilveren sier raden en andere voorwerpen. Over het algemeen neemt men volgens de inleider aan, dat alles wat voor 1840 werd vervaardigd antiek is. Voor die tijd werd alles nog met de hand of doormid del van handwerk gemaakt, zodat nooit twee voorwerpen precies gelijk werden en de versiering op antieke stukken altijd wat onregelmatig is. Antieke voorwerpen zijn ook in een modern huis heel goed te gebruiken en houden altijd hun waarde. Iets wat zelfs de Romeinen al wisten, want die namen gebruiksvoorwerpen mee uit de graven der Farao's en plaatsten die in hun palei zen in Rome. Hieruit blijkt, dat antiek door de eeuwen heen al in de mode is geweest. De presidente mej. M. ter Borg, heeft de heer Schuurhuis dank gebracht voor zijn interessante lezing. Bij de bespreking van enkele huishou delijke aangelegenheden werd nog mede gedeeld, dat de kerstfeestviering zal plaats hebben op 18 december en dat deze zal worden verzorgd door mevr. Warte- na-Bos, ziekenhuispredikante te Apel doorn. De commissie, die de filmavonden op zondagavond in het gebouw Irene orga niseert, zal de voorstellingen weer her vatten. Aan het einde was de belangstelling van de jeugd, die men op deze wijze van de straat wil houden, aanzienlijk geslon ken, hetgeen voor de commissie aanlei ding was de redenen daarvan te onder zoeken. Behalve het vergevorderd sei zoen, was ook de kwaliteit van de films voor een belangrijk deel de oorzaak, dat de toeloop steeds minder werd. Men heeft nu met de filmexploitant ge conditioneerd, dat samen een lijst van te vertonen films zal worden opgemaakt, zodat men plm. twee maand van te vo ren weet op welk filmprogramma kan worden gerekend. De film, welke zondag zal worden ver toond is de circusfilm van Paramount, getiteld „The greatest show on earth" met een vertoningsduur van bijna drie uur. Men zie „Filmnieuws". „Madrid, 12-11-1964. Zend mij zo spoedig mogelijk een exemplaar van Uw courant waarin advertenties der Hol tense winkeliers. Wil al mijn inkopen in Holten doen. Sint Nicolaas" Aan deze wens van de grijze kindervriend kunnen U en wij gemakkelijk voldoen. De beste nummers om te adverteren zijn onze bladen van zaterdag, 21 en 28 november a.s. Wendt U tijdig tot een van onderstaande adressen: W. BEIJERS Holterberg 13 - telef. 234 Mevr. KERS - Gaardenstraat 17 - Telef. 533 J. WIGGERS - Kolweg 14 - Telef. 356 Het devies luidt nog steeds: KOOPT ELDERS NIET, WAT EIGEN PLAATS U BIEDT! Zaterdagavond 14 november: Grote ver werping in „De Halm". Zondag 15 november, 7.30 uur: Filmvoor stelling in Irene (zie adv.). Maandagavond 16 november, 7-8 uur: Af halen toegangsbew. uitvoering „H.M.V." ten kantore van de Coöp. Aan- en Ver koopvereniging (zie adv.). Maandag 16 november, "s avonds 8 uur: Prijsuitreiking Fok veedag in café Kalf- sterman (zie adv.). Woensdag 18 november, 19 uur: Verwer ping krentenbrood enz. bij A. M. Nij- kamp, Dijkerhoek (zie adv.). Woensdag, 18 november, 8 uur: Jaarlijkse ledenvergadering van Volksonderwijs in café Kalfsterman (zie adv.). Donderdag 19 november, 8 uur: Film avond School met de Bijbel „Zijn gro te concert". Vrijdag, 20 november, 19.30 uur: Raads vergadering ten gemeentehuize. Zaterdag 21 november, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in Amicitia (zie adv.). Zaterdagavond 21 november: Grote ver werping in „De Halm". Zaterdag 21 november, 7.30 uur: Jaarlijkse uitvoering Holtense Muziekvereniging in „Irene" (zie adv.). Dinsdag 24 november, 's avonds 8 uur: Le denvergadering IJsclub „De Noordpool" in café Kalfsterman. Dinsdag 24 november, 2.30 uur: Bejaar den Sociëteit in „Irene". Woensdag 25 nov. t.m. 5 december: Win kelweek Holtense Handelsvereniging. Donderdag 26 november, 7.45 uur: Bij eenkomst en loterij van de Holtense Kunstclub in „Amicitia". Vrijdag 27 november, 7.30 uur: Open bare vergadering NW Bestuurders- bond in „Amicitia". Spreker: drs D. Roemers, voorzitter van het NVV (zie adv.). Zaterdag 28 november, 2.57 uur: Feeste lijke intocht van St. Nicolaas vanaf Sta tion N.S. m.m.v. H.M.V. enz. Zaterdag 28 november: Cross-country Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" op de Hoge Borkeld. Dinsdag 1 december, 19 uur: Verwerping krentenbrood, enz. bij A. M. Nijkamp, Dijkerhoek. Dinsdag 1 december, 19.30 uur: Sinter klaas bezoekt Dijkerhoek m.m.v. H.M.V. enz. Maandag 7 december, 14-21 uur: Inwisse ling winkelweekbonnen voor deelne merskaarten en van lintwedstrijd in Amicitia en van 19-21 uur in 't Bonte Paard. Dinsdag 8 december, 19.30 uur: Bekend making uitslag duizendguldenslag win kelweekactie in café Maats. Zaterdag 19 december, 's avonds om 8 uur: Kerstuitvoering Chr. Gem. Zang ver. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk. Slager Piet Brands heeft op de Inter nationale Slagersvakwedstrijd te Utrecht een eerste prijs behaald met zijn inzen ding „Twentse bakleverworst". Voor zijn rookworst gaf de jury een eervolle vermelding. Zondag 15 november 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 9 en 10.30 uur ds Meijer, van Olst. In beide diensten extra collecte Kerkkoor. 10 uur Jongerendienst in Irene. Dijkerhoek: Bethanië 10 uur ds J. H. Israël. Extra collecte Kerkkoor. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds R. A. Hoogkamp. In beide diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor: Eigen Kerkbouw. VOOR DE RECLASSERING De collecte gehouden voor de Nationale Reclassering heeft opgebracht ƒ209,85, (v. j. ƒ194,81). HOLTEN Geboren: Hendrik Gerrit, zv. D. J. Rech terschot en J. J. Stoevenbelt, Dijkerhoek, nr. 55 Arend Jan, z.v. A. Aanstoot en D. Reterink, Oranjestraat 27. Ondertrouwd: J. Meijerink, 26 jr, te Holten en H. Hasewinkel, 27 jr, te Laren (Gld). Overleden: mevr. H. Linde-Everts, 72 jr, Industriestraat 22. BEVOLKING Ingekomen: A. Schellevis en gez. van Odoorn naar Hoffesstraat 14. Vertrokken: J. Paalman, van Oranje straat 78 naar Rijssen. M. J. Kers, van Larenseweg 35 naar Deventer. J. A. van Lindenberg, van Kolweg 6 n. 's-Gra- venhage. C. C. Witzand, van Holter berg 25 naar Almelo. G. J. Barendrecht, van Holterberg 46 naar Diepenveen. OFFICIëLE PUBLICATIE: AANGIFTE HONDENBELASTING Burgemeester en Wethouders van Hol ten vestigen er de aandacht op, dat, inge volge artikel 8 van de verordening op de heffing en invordering van een honden belasting in deze gemeente, ieder, die bij de aanvang van het belastingjaar belas tingplichtig is, gehouden is daarvan vóór 1 maart van het belastingjaar aangifte te doen ter gemeente-secretarie. Bij het ontstaan van belastingplicht in de loop van het belastingjaar is de belas tingplichtige gehouden gelijke aangifte te doen binnen 14 dagen na dit ontstaan. Ten einde een algemeen misverstand uit de weg te ruimen wordt er op gewe zen, dat honden boven de leeftijd van zes weken binnen 14 dagen na het bereiken van deze leeftijd voor de belasting beho ren te worden aangegeven. Holten, 13 november 1964 Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1