BILJARTEN Jeugd émjêiéê '°sm Van het erf der Kerk 9 Voetbal Uitslagen Schietwedstrijden puistjes Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen en -meisjes Bestuurswisseling bij M.A.C. „De Hoïterberg" Hoofdstad en Den Haag Schaken Zaterdag 31 oktober 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag trad mej. Mientje Baltes in het huwelijk met de heer Wirn Leeftink. De dames van haar afdeling van de gym nastiekvereniging „Bato" vormden voor het bruidspaar een erehaag op het bor des van het gemeentehuis. Uitslagen Eerste klasse A: Rood ZwartRKSV UnissonSOS VSVBon. Boys VictoriaHolten Haarl. BoysDTO 1—0 2—1 0—1 2—0 4—0 Overige uitslagen: Wilhelminaschool 3Holten 2 30 Holten 3Enter 3 81 Junioren: Holten aSportcl. Rijssen a 140 SVVN eHolten c 07 SVVN cHolten b 08 De stand luidt in IA: Victoria 8 6 1 1 13 21—11 Unisson 8 6 0 2 12 30—13 SOS 8 3 3 2 9 11— 9 RKSV 8 3 2 3 8 15—18 Holten 8 3 2 3 8 11—14 Bon. Boys 7 3 1 3 7 13—13 Rood Zwart 7 3 1. 3 7 10—13 Haarl. Boys 8 3 1 4 7 17—15 DTO 8 1 3 4 5 16—28 VSV 8 0 2 6 2 7—17 Programma zaterdag: Holten aExcelsior b Holten b—SDOL b RV bHolten c Zondag: Holten 1Haarl. Boys 1 Almelo 4Holten 3 Achilles 5Holten 2 Holten 4—R.V. 3 3.30 2.15 3.00 2.30 2.30 2.30 12.30 Bij de vrijdagavond in zaal Vosman ge houden onderlinge schietwedstrijden van de Schietver. ,.De Eendracht" werden de volgende resultaten behaald. Vuurbuks comp., groep A: J. Bouwhuis 47 pnt, A. Lensink 44 pnt; groep B: T. Aanstoot 37 pnt, F. Sluiter 37 pnt. Windbuks comp.: J. Haan 93 pnt, H. Paalman 92 pnt, T. Aanstoot 89 pnt. Windbuks Vrije Baan: A. Schuppert 36 pnt, G. Jansen 35 pnt, J. Haan 35 pnt, A. Vincent 34 pnt. Gevonden: Bruin beige regenjas; fles je dokterspillen; linker zwarte dames nylon handschoen; boodschappentas in houd licht blauw vest; linker rode wol len want; t.b.c.-schets van kalf; huis sleutel; rood nylon kinderwant (ge voerd); 4 zwart-bonte kalveren. Verloren: Rood kinderwantje en een blauwe kinderportemonnaie; wieldop Simca; zilveren sierspeld met 3 parel tjes; gouden zegelring met vierkante groene steen; rode dames glacé vinger handschoen; zwart linnen regenbroek. Inlichtingen dagelijks op het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tussen 8 uur en 22 uur. Echter niet tussen 12 en 14 uur. PUROL-FOEDER Aangevoerd: Runderen 2. Varkens 1049. Totaal 1051. Prijzen: 2 vette koeien van f tot f per kg slachtgewicht; 6 drachtige zeu gen van f 350 tot f 425 per stuk; 1043 big gen van f 60 tot f 72 per stuk. Overzicht handel: Zeugen: Handel re delijk vlot, prijzen staande. Biggen: Han del vlot, prijzen dalend. Slecht bezette rundermarkt in verband met „Deventer koude markt" te Zwolle. De Chr. Plattelandsvrouwen en -meis jes kwamen donderdag 22 oktober in de bovenzaal van de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging in vergadering bijeen. Daar de Presidente, mevr. J. Rietberg-van Linden- berg, plotseling door familieomstandig heden werd weggeroepen, werd haar taak overgenomen door de 2e Presidente, mevr. M. Bulsink-Bakker. Zij liet bij de aanvang zingen Ps. 19 1 en ging voor in gebed. Uit de Bijbel las zij Ps. 8. De notulen van de vorige ver gadering werden door de secretaresse, mevr. J. Schuppert-Stukker gelezen en onder dank goedgekeurd en getekend. Alle dames werden hartelijk welkom ge helen in 't bijzonder de gasten en de ver tegenwoordigers van de N.V. Heinz, Comp. te Eist, die deze avond een demon stratie gaven. De heer L. v. Steenderen, vertegen woordiger van Heinz, vertelde eerst van het ontstaan der fabrieken Heinz en Tami- niau, welke nu een zijn geworden. Dit bedrijf bestaat nu 60 jaar en ze streeft naar de beste produkten. Hun principe is dat ze geen kleurstof gebruiken. Heinz bezit 11 fabrieken, verspreid over de ge hele wereld. Het is de grootste conserven- fabriek en ze heeft een eigen vissersvloot. De fabriek maakt alleen al per dag IY2 miljoen blikken met witte bonen in toma tensaus. Hierna werden alle produkten getoond. De sandwich spread, geschikt voor toastjes en de tomatenketchup, die de smaak zachter maakt, Worcester saus om het vlees pikanter te maken, snelmenu's, kant en klaar maaltijden te gebruiken bij slaatjes, sla, witte bonen in tomatensaus, spaghetti, macaroni met ham en kaas in blik. Van alle soorten soep in blik met en zonder balletjes. Ook baby- en kleuter voeding is er van Heinz. Baby-voeding is gezeefd, kleuter-voeding is wat grover. Tussen de bedrijven door werden de da mes verrast met een lekker hapje. Ook werd heerlijk gesmuld van een groot glas Flip-vla, d.i. vla met yoghurt en pudding- saus. In de pauze werd nog een verkoop gehouden t.b.v. de kas. Dit verliep zeer vlot en bracht ruim 55,op. De 6 nieuwe leden die zich in de pauze opgaven werden nog door de 2e Presi dente hartelijk toegesproken. De verte genwoordigers van Heinz werd dank ge bracht voor hun mooie en vlotte demon stratie die bij de dames bijzonder in de smaak is gevallen. Enkele mededelingen werden gedaan en allen gingen voldaan huiswaarts nadat nog gezongen was Gez. 228 1 en mevr. D. Reilink-Bronsvoort de avond had gesloten met dank aan God. In de eerste klasse van de biljartcom petitie voor de biljartbond „Ons Genoe gen" te Nijverdal en omstreken 'is voor wat de bezetting van de bovenste plaats betreft de strijd zeer spannend. Niet min der dan drie viertallen gaan hier aan de leiding met 20 punten uit 16 partijen. Ten Berge uit Enter, dat niet.zo bijzonder goed van start ging, komt weer sterk te rug en heeft zich weer in de kopgroep kunnen plaatsen, dank zij een 80 zege op het viertal van HBC uit Hellendoorn. De groote strijd tussen de viertallen van de Tonne en NBC eindigde na een span nend en fraai duel in een 44 gelijkspel. Het eerste viertal van Struik uit Rijssen deed de laatste plaats over aan HBC door thuis met 53 te zegevieren over OBK 1 uit Nijverdal. Kalfsterman 1 speelt mo menteel nog niet zo sterk als voorgaan de jaren, ook nu kregen zij thuis een 62 nederlaag te incasseren van VIOS 1 uit Rijssen. KOT 1 uit Nijverdal deed het deze week zeer verdienstelijk door op eigen biljart met 53 te winnen van Spekhorst uit Rijssen. De beste partij en de hoogste serie kwam deze week op naam van de heer H. Wegdam, Ten Berge 1, door zijn partij van 125 caramboles te beëindigen in 14 beurten met een hoogste serie van 36. In de tweede klasse begint het eerste viertal van Bolscher uit Enter haar voor sprong op haar naaste concurrenten aan merkelijk te vergroten. Deze week on dervond KOT 2 de kracht van dit viei'tal, want men moest thuis met een 80 ne derlaag genoegen nemen. Het tweede viertal van NBC uit Nijverdal plaatste zich op de derde plaats door een 62 zege op het tweede viertal van HBC uit Hellendoorn, Het eerste viertal van VOP uit Holten behield haar tweede plaats door de uitwedstrijd tegen Spekhorst 2 met 62 te winnen. MKV 1 uit Raalte wist zich ook bij de bovensten te plaat sen. Na een spannende strijd wist men thuis met 62 te winnen van De Poppe 1 uit Nijverdal. In de tweede klasse kwam de beste partij en de hoogste serie op naam van de heer Ten Broeke, van Bol scher 1, uit Enter, die voor de 100 ca ramboles slechts 16 beurten nodig had met een goede serie van 32. In de derde klasse gaat het eerste vier tal van Hofstee uit Nijverdal momenteel alleen aan de leiding. Deze week toonde dit viertal zich duidelijk de sterkste in de ontmoeting tegen plaatsgenoot OBK 1, het werd een 80 overwinning. Het eer ste viertal van De Ster uit Hellendoorn kwam twee puntjes op de leiders achter door in de wedstrijd tegen het tweede viertal van De Poppe een partij te ver liezen (6—2). Het is zeer moeilijk nu reeds een voor spelling te wagen maar wij verwachten dat de strijd in de derde klasse voor namelijk uitgemaakt zal worden tussen de viertallen van Hofstee en De Ster 1. Kalfsterman 2 uit Holten kwam in haar thuiswedstrijd tegen NBC 2 uit Nijver dal niet verder dan een 44 gelijkspel. Spekhorst 3 uit Rijssen kon het in haar thuiswedstrijd tegen plaatsgenoot VIOS 2 niet bolwerken en verloor met 62. In deze klasse speelde de heer G. J. Schol ten van Kalfsterman 2 de beste partij. 75 caramboles in 20 beurten. De hoogste serie kwam op naam van de heer G. J. Bakker van VIOS 2 (22). In de vierde klasse wordt de eerste plaats gedeeld door de viertallen van MKV 2 uit Raalte en De Tonne 3 uit Hel lendoorn. MKV 2 bleef in haar uitwed strijd met 62 de baas over De Ster 2 uit Hellendoorn, terwijl De Tonne 3 met dezelfde cijfers wist te winnen van het bezoekende eerste viertal van Oudelaar uit Nijverdal. Bolscher 2 naderde de lei ders tot op een punt door Hofstee 2 uit Nijverdal met een 80 nederlaag huis waarts te sturen. De Poppe 3 steeg deze week weer enkele plaatsen op de rang lijst door haar lastige uitwedstrijd in Raalte tegen MKV 3 met 62 te win nen. De wedstrijd VOP 2Mensink 1 ein digde in een 44 gelijkspel. In de vierde klasse toonde de heer K. Nijmeijer van Bolscher 2 zich de sterkste speler door zijn partij van 75 caramboles in 25 beurten te beëindigen. Topscorer werd hier de heer J. Berendijk met een serie van 16. De K.N.M.V. heeft haar afkeuring uit gesproken over hel feit, dat bestuurs leden van de M.A.C. „De Hoïterberg" zit ting hebben genomen in de Stichting „Mo- tocross Holten", die onlangs op het in dustrieterrein een dergelijk motoreve nement organiseerde. Zij overweegt maat regelen te nemen tegen de motorclub, zo werd meegedeeld in de woensdagavond in het clublokaal, café Vruggink gehou den ledenvergadering. Wat deze maatre gelen behelzen, is nog niet bekend. Als dit schorsing inhoudt zal „De Hoïter berg" zich noodgedwongen bij de z.g. „Zwarte Bond" moesten aansluiten. Gaan de maatregelen niet zover, dan zal het bestuur trachten in samenwerking met de Stichting Motocross een of twee cros sen te organiseren onder auspiciën van de K.N.V.B. op bepaalde voorwaarden. Deze ledenvergadering, die onder lei ding stond van de voorzitter, de heer H. W. Goorman, was goed bezocht. Deze sprak er zijn vreugde over uit, dat er vooral belangstelling was van nieuwe jonge leden. Hij hoopt, dat deze nieuwe leden ook werkende leden zullen worden, zodat er door de motorclub meer kan wor den georganiseerd, dan het afgelopen seizoen het geval was. Toen werd alleen medewerking verleend aan de Overijssel- rit en bleven de gebruikelijke oriënta- tieritten achterwege, zodat er ook geen clubkampioen kon worden aangewezen. De heer G.J. Bouwhuis bedankte als secretaris. In diens plaats werd gekozen de heer Joh. Arfman, terwijl voor deze als penningmeester werd benoemd, de heer G. Zaal. Er werden plannen opgesteld voor het winterseizoen, welke er in het kort als volgt uitzien; 11 nov. verkeersavond, waarop door verkeersdeskundigen enige toelichting zal worden gegeven op de ver- keersvoorschriften, 25 now verkeerscom- petitie, waarvoor zich alle ter vergadering aanwezige leden opgaven, 11 december dropping en 16 januari een avond orien- teringsrit voor leden en ingezetenen van Holten als de weersomstandigheden dit toelaten. Bij de rondvraag werden er nog ver schillende suggesties gedaan, die door het bestuur nader zullen onderzocht. Diploma ziekenverpleging. -fc In het Prinses Irene Ziekenhuis te Al melo slaagde mej. D. Aaftink uit Holten voor hei diploma A ziekenverpleging. ANTWOORD '64 Het bureau perszaken heeft besloten een viertal prijzen toe te kennen voor journalistieke prestaties in verband met Antwoord '64. De prijzen bestaan, uit plaquettes zoals die ook aan de bouw vakkers op de Zalmplaat zijn uitgereikt. De toezending volgt binnen enkele we ken. De prijzen gaan naar de volgende bla den: Het Binnenhof te Den Haag voor de fraaiste reportage (over pelgrimeren de dominees en kiekende kerkeraads- leden De Nieuwe Rotterdamse Courant voor de meest geslaagde poging Antwoord '64 zo veel mogelijk uit het nieuws te houden. De Rottei'dammer voor de meest uit voerige verslaggeving van de bouw op de Zalmplaat. De Friese Koerier te Heerenveen, voor de minst gefundeerde en meest luid ruchtige hoofdredactionele afwijzing van Antwoord '64. OPEN BRIEF VAN SJALOOM Na de gezamelijke kerkbouwactie van negen kerken, Antwoord '64, heeft dei Sjaloomgroep nu een open bi-ief gericht aan die kerken, waarin eerst een aantal punten van critiek worden opgesomd, terwijl vervolgens enkele suggesties worden gedaan. Deze vragen betreffen dan die naar de zin van kerkgebouwen, naar de juistheid van het bouwen van gemeentecentra enz., naar het verant woord zijn van dergelijk bouwen temid den van de woningnood en honger in de wereld, en of het niet beter zou zijn de gelden „voor de samenwerkende ker ken" te benutten voor experimenten op het gebied van oecumenishe samenwer king en gemeente-vorming. Vooral dit laatste punt komt steeds weer in het stuk naar voren, het zoeken naar nieu we vormen van de gemeente. Deze vraag '64 wil de sjaloomgroep dus nu aan de kerken voorleggen in de overtuiging dat een dergelijke benaming voor hun vra gen toepasselijker is dan Antwoord '64 voor de kerkbouwactie. NAJAARSZENDINGSCOLLECTE In verband met de najaarszendings- collecte voor de Zending ontvingen de Herv. Predikanten een schrijven van Oegstgeest, dat o.a. het volgende, voor zichzelf sprekende, overzicht van op brengsten voor de Zending over de ja ren 1939 en 1963. Oegstgeest (Herv. Kerk) 1939 ƒ710.000. 1963 ƒ2.530.000; Ger. Zend. Bond (Herv. Kerk) 1939 f160.000, 1963 f794.000; Ge reformeerde Kerken 1939 600.000, 1963 3.500.000; Suriname Zend. 1963 800.000. In de rubriek „Wij reizen met elkan der", schrijft „de Conducteur" in de „De venter Kerkbode": Weet u, meneer, wat uw conducteur nou zo grappig vindt? Dat ze in de kerken altijd maar zo plechtig zeggen dat „het gesprek nog op gang moet ko men". Ze willen een startmotor zetten voor een gesprek tussen roomsen en protestanten, tussen vrijzinnigen en rechtzinnigen, tussen die paar honderd kerken die aan de wereldraad mee doen. En dat hele zaakje zou nog op gang moeten komen? Wordt er dan nog niet genoeg ge praat, zo vraagt uw con. zich af. Ze schrijven stukjes over elkaar, soms heel vuile; en dan wordt daar weer op geantwoord in eigen blad. Ze zeggen elkaar nogal es de waarheid (nou ja, de „Waarheid"?). Is dat soms niet een gesprek? Of weten de meeste mensen daar nog niet van? Moet het misschien nog luider? Een niet nader te noemen fabriek in het Zuiden des lands wil daar graag de versterkerapparatuur voor leveren. Dan zal je es wat horen, meneer! Dan schalt het van de (nee, niet van de gewone daken, maar van de): kerktorens dat dié geen ware christen is, en dat je moet oppassen voor dié wolf in schaapskleren. Of zouden ze dat niet bedoelen met dat gesprek? Uw conducteur zou er eigenlijk meer voor voelen dat ze es naar mekaar gingen luisteren dan te gen en over elkaar praten. Maar dan ook echt luisteren, zo, dat ze proberen wat van die ander te begrijpen. Want uw conducteur zegt altijd maar zo: die ander hoeft niet perse gek te zijn wan neer hij wat anders zegt. En als ze dan moe-geluisterd zijn, dan mogen ze ook wat zeggen, heel voorzichtigjes. Zou den we 't zo mogen zeggen: het geklets moet ophouden, en het gesprek moet beginnen? Conducteur. Onder „Wat elders gebeurt" vermeldt „Woord en Dienst", het blad voor Herv. ambtsdragers: In Moerdijk is een begin gemaakt met een „experiment". De catechisanten van de gereformeerde kerk en de catechisan ten van de hervormde kerk hebben nu voortaan gemeenschappelijke catechisa ties. De ene week is de gereformeerde do minee de catechiseermeester, de andere week de hervormde dominee. Dit is ge daan ingevolge een besluit van de geza menlijke kerkeraden. De beide kerke raden en predikanten spreken de hoop uit, dat spoedig van dit gebeuren kan ge zegd worden: het is geen „experiment" meer maar zo laten wij het bestaan. Het is de gewoonste zaak van de wereld. In de Prins Alexanderpolder (Rotter dam), waar thans in een hoog tempo ge bouwd wordt en vele tienduizenden mensen wonem zijn gedurende 5 maan den kerkdiensten gehouden van de Her vormde gemeente en de Gereformeerde kerk gezameiijk. Afwisselend ging een Hervormde en een Gereformeerde pre dikant voor. Zij vonden plaats in een les lokaal van een school. Thans worden die diensten gehouden in de Hervormde noodkerk. Doch reeds aan het eind van dit jaar zal deze ruimte weer te klein zijn. Op een kerkeraadsvergadering van de Gereformeerde kerk aldaar werd be sloten dat ieder, die in zijn laatste woonplaats als ambtsdrager in functie was, zijn ambtstermijn, zonder een nieu we bevestiging, zal uitdienen als hij in de Alexanderpolder komt wonen. De Bijlmermeerkwestie heeft deze week veel aandacht van de Tweede Kamer op geëist. Deze kwestie loopt al heel lang. De hoofdstad is er op gebrand zich op deze polder op de toekomst in te stellen, haar woningnood op te heffen en de binnenstad aan te passen aan de eisen van het mo derne vervoer. Er is altijd een flinke stro ming in de Kamer geweest, die Amster dam tegemoet wilde komen, maar deze wens stuitte af op de voorkeur van minis ter Toxopeus de Bijlmermeerpolder om te vormen Lot een nieuwe gemeente. De zaak kwam al herhaaldelijk aan de orde, maar de definitieve beslissing werd telkens op geschort. POLITIEK PRESTIGE. Eind vorige week bleek, dat de kwestie zelfs een politiek aanzien had gekregen. De fractieleider der VVD, mr. Geertsema, onthulde, dat de zaak voor zijn geestver want Toxopeus zó belangrijk was gewor den, dat hij voornemens was af te treden als de Kamer hem een beleid zou willen voorschrijven, dat Amsterdam zou bevre digen. Nu was reeds lang bekend, dat burgemeester Van Hall van Amsterdam en minister Toxopeus elkaar niet lagen. Maar er lag aan dit persoonlijk geschil ook een verschil in inzicht over de bete kenis van de grote stad aan ten grondslag. Amsterdam meent, dat het moet kunnen groeien om te voldoen aan de eisen, die het internationale handelsverkeer van de toekomst .stelt. De minister van binnen landse zaken vreest echter, dat te grote steden moeilijker bestuurbaar worden en dat de afstand tussen bestuurden en be stuur steeds groter zal worden, zulks ten schade van de democratie. GROOT-AMSTERDAM. De tegenstelling heeft een nieuw aan zien gekregen, doordat onder leiding van de Commissaris der Koningin in Noord- Holland, een door de burgemeester van de desbetreffende gemeenten een begin was gemaakt met een discussie over de vor ming van een districtsbestuur voor Groot- Amsterdam. WONINGNOOD. Aan de andere kant was er een aspect, dat een oplossing een acuut karakter gaf. De woningnood van Amsterdam kon naar het inzicht van het gemeentebestuur het snelst worden opgelost door de polder door hoofdstedelijke instanties te laten volbouwen; zou een nog te vormen nieuw gemeentebestuur daartoe ook bij machte zijn? Dit woningaspect hield de aandacht der Tweede Kamer misschien wel het meest gevangen. Vorige week had zij er in een openbare commissievergadering over de begroting van volkshuisvesting en bouw nijverheid, bij minister Bogaers op aan gedrongen dat de woningnood toch zo snel mogelijk moest worden opgeheven. In antwoord daarop kwam de bewinds man met becijferingen, waaruit bleek, dat hij goede hoop had, dat de productie in de komende jaren van 100.000 tot 125.000 woningen wordt opgevoerd. De Kamerle den - niet alleen de socialistische afge vaardigde Bommer, maar ook de KVP- afgevaardigde Andriessen - reageerden op die aankondiging nogal sceptisch. JUSTITIE. Van belang is daarbij uiteraard hoe het bevolkingscijfer zich zal ontwikkelen In dit verband was de discussie interes sant, welke vorige week in de openbare commissievergadering over de begroting van Justitie plaats had. Daarbij werd door verscheidene afgevaardigden ter linker zijde aangedrongen op modernisering van de bepalingen over de verkoop van anti- conceptionele middelen, welke nu eigenlijk onder de toonbank geschiedt. Minister Scholten vond echter, dat de discussie over het sexuele moraal nog zo in bewe ging is, dat het van de wetgever onver standig zou zijn zich al op een bepaald standpunt vast te leggen. Van groter belang was, dat hij de knoop met betrekking tot de vier oorlogsmisda digers, die nog steeds in ons land gevan gen zitten, doorhakte. Na verkregen ko ninklijke machtiging wees-hij hun gratie verzoeken af - stellig in overeenstemming met de opvatting van de meerderheid van het parlement. De uitslag van de 7e en 8e ronde van de onderlinge schaakcompetitie van de schaakclub „De Pioniers" luiden als volgt: H. RoelofsA. Stukker Vs—lïs, G. W. KnapenF; Groenewoudt 01, G. J. Hoeve—C. van Geerestein 1—0, Mevr. Hol—W. D. Koopman 01, J. Steenber genF. J. Hol 0—1. Mevr. Hol—A. Stukker 0—1. H. Roelofs F. J. Hol 01, C. van GeeresteinG. J. Kromdijk 1—0, G. J. Hoeve—F, Groe newoudt 01.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 5