7 émwéê *$m MAMS w m wwmmwwmmm Onze kollektie is de beste advocaat Geslaagde Keukendag Plattelandsvrouwen Inbraak in V.V.V.-gebouw Schietwedstrijden De Eendracht" van Voetbaluitslagen VSV '50-Holten P|JfOl heli"! huid Gevonden en verloren Bjronch Heffen Grote leeswoede in Holten Scbaakuitslageiï Grote Dans- en showavond Kaarten rem Gïjkerhoek uitverkocht Metalu Holten N.¥. Kostuums Regenjassen Winterjassen Herenmode enz. eens schudt het leven je wakker Zaterdag 17 oktober 1964 ÏÏOLTENS NIEUWSBLAD Welk een belangrijke plaats tie keuken in iedere woning- inneemt, is nog- eens weer duidelijk aangetoond tijdens de z.g. keukendag, welke de afdeling Overijssel van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen donderdag te Holten organiseerde in Amicitia. Zowel voor het middag- als het avondprogramma bestond een enorme be langstelling, zodat de bezoeksters nauwe lijks allemaal een plaats konden krijgen. In de zaal was een aantal stands inge richt, terwijl een smaakvolle versiering was aangebracht door leden, die juist een bloemschikcursus hadden gevolgd. Er werd een show gehouden van zelfge maakte kleding, terwijl in de pauze een groepsgewijze bezichtiging van de stands plaats vond. De provinciale presidente, mevr. J. W. Nagelhout-Klijzing uit Holten, zei bij de opening trots te zijn op het initiatief van de afdeling Holten. De woningcommissie heeft hierop ingehaakt. Ook de tuincom- missie en de kledingcommissie werden in geschakeld. Er is zeer veel werk verzet. De presidente was dankbaar, dat de drie commissies weer hebben samengewerkt, zoals men dat gewend is. De keuken is een belangrijk ding. De technische apparatuur vergemakkelijkt het werk. Mevr. C. L. Blauwboer-Dinger uit En schede, lid van de woningcommissie, die hierop in haar causerie met vertoning van dia's inhaakte, wees er op, dat de keuken de werkplaats van de vrouw is. Alles moet een goede opstelling hebben. Zij wees op het doelmatig gebruik van de keuken. Bij nieuwbouw kan hiermede rekening wor den gehouden. Bij verbouw staat de com missie altijd klaar met haar adviezen. Dat is geen kwestie van veel geld. Met haar dia's liet Mevrouw Blauwboer een platte grond zien van een goede en een minder goede keuken. De indeling met aanrecht en kasten is heel belangrijk. De gebruik- ster van de keuken moet zo min mogelijk heen en weer- behoeven te lopen. Heel interessant was, na de bezichtiging van de stands, de show van eigengemaak te kleding door de leden van de afdeling Holten. Twee-en-twintig dames en een tweetal kinderen lieten dusters, schorten, jurken, blouses, rokken en tuinoveralls zien. Ook kinderkleding was niet verge ten. Mevr. J. v. d. Wijk-Brouwer uit Steenwijk, die als lady-speaker optrad, gaf bij deze show een toelichting. Uit het informatiebureau van de VVV aan de Gaardenstraat is in de nacht van dinsdag op woensdag een bedrag van ruim f 125,- ontvreemd. Toen de admi nistrateur, de heer Kers, woensdagmid dag op zijn kantoor kwam, bleek dat de laden van zijn bureau openstonden en dat men het geldkistje met de opbrengst aan wandelkaarten van het afgelopen seizoen had omgekeerd en de inhoud meegenomen. De inbreker heeft blijkbaar eerst getracht het slot van de voordeur te forceren. Toen dit niet gelukte, heeft hij minder moeite gehad met de zijdeur, want deze was open en het slot was niet geforceerd, zodat blijkbaar een valse sleutel of loper is gebruikt. Enkele dagen geleden is ook ingebro ken in de School met de Bijbel. Er wordt daar, voorzover kan worden nagegaan, niets anders vermist dan enkele ball points. Dit geval doet meer denken aan kinderwerk. Bij de vrijdagavond in zaal Vosman gehouden schiet-competitiewedstrijden van de- schietvereniging ,,De Eendracht" werden de volgende resultaten geboekt: Vuurbuks-competitie: A: A. Paalman, 46 pt.; A: G. Jansen, 45 pt.; B: G. Ban- nink, 46 pt., A. Bulleman 35 pt. Windbuks-competitie: J Haan, 37 pt.J. Bouwhuis 86 pt; A. Bulleman 35 pt. Windbuks (vrije baan): (x) A. Vin cent, 34 pt, 1c prijs; (x) J. Haan, 34 pt-, 2e prijs; (x) G. Bannink, 34 pt., 3e prijs; (x) G. Jansen, 34 pt, 4e prijs, (x) na kampschieten. Behalve een krüidenstafid, snufjestafel, clectrische apparaten, gastoestellen, klei ne modelkeuken, alsmede gordijnen en vloerbedekking van de kledingcommissie waren er nog een viertal stands van plaat selijke ondernemingen: de fa. H. Koop man Zn., de fa. H. Stokkers, de fa. Wonnink en van het G.E.B. De plattelandsvrouwen kunnen met veel genoegen op deze geslaagde keukendag terugzien, welke zowel 's middags als 's avonds druk bezocht was door dames uit geheel Overijssel. Op de maandag 12 oktober 1964 gehou den markt waren aangevoerd: 60 runde ren en 1192 varkens, totaal 1252 stuks. Prijzen: 32 melk- en kalf koeien van f 1200.tot f 1350.per stuk; 20 pinken van f 700.tot f 825.per stuk; 8 gras kalveren van f 325.tot f 375.per stuk; 5 drachtige zeugen van f 350.tot f 425.— p. stuk; 1187 biggen van f62.tot. f 75. per stuk. Overzicht, handel: rundvee: handel kalm, prijzen staande; biggen: handel zeer vlot, prijzen hoger; zeugen: handel weinig, prijzen staande. Eerste klasse A: Bon. Boys 3—RKSV VSV—Holten ÜnissonVictoria SOSHaarl. Boys DTORood Zwart RKSV 2—Holten 3 Holten 4Haarl. Boys 4 2—2 2—3 1—2 2—2 4—1 1—1 3—0 In een matige wedstrijd heeft Holten in Enschede een 2-3 zege op VSV '50 be haald. Reeds vijf minuten na het begin- signaal schoot Jansen het eerste doelpunt voor de gasten in (0-1). Tien minuten later maakte Leeflang met een afstand schot gelijk (1-1). Een stand, die de ver houding goed weergaf. Vijf minuten voor rust was het echter opnieuw Jansen, die Holten een 1-2 voor sprong bezorgde. Na de hervatting kwam VSV door Luttje weer op gelijke hoogte en een Enschedese overwinning lag in de lijn van de verwachtingen. VSV bleef sterker, maar de voorhoede maakte geen gebruik van de kansen. Vijf minuten voor het einde viel de beslissing ten gunste van de gasten, die door een doelpunt van middenvoor Hommers een 2-3 zege be haalden. (Tubantia). De stand in IA is thans: Unisson 6 5 0 1 10 27— 9 Victoria 6 5 0 1 10 16— 8 SOS 6 2 3 1 7 9— 7 Holten 6 3 1 2 7 9—10 RKSV 6 2 2 2 6 12—16 Bon. Boys 5 2 1 2 5 12—12 Rood Zwart 5 2 0 3 4 7—11 DTO 6 1 2 3 4 13—21 Haarl. Boys 6 1 1 4 3 10—14 VSV 6 0 2 4 2 6—13 Programma zaterdag: Holten b—SOS a Haarl. Boys eHolten c Zondag: Holten 1Rood Zwart 1 Holten 2—BWO 4 Nijverdal 2Holten 3 3.30 2.30 2.30 12.00 2.30 Gevonden: kinderportemonnaie; een damespantoffel. Verloren: diverse handschoenen; een bruine handtas; blauwe regencape; he renrijwiel; portemonnaie; gymnastiek schoen; bril; blauw regenjasje; post cheque. Inlichtingen op het Groepsbureau van 8-13 en van 14-22 uur. Hoesfdrank In tabtefvorm. 95cf Uit een tussentijdse vergelijkende sta tistiek van de Centrale Plattelands biblio theek voor Overijssel blijkt, dat zich een toenemende belangstelling, we zouden haast zeggen „een leeswoede" heeft ont wikkeld in onze gemeente. Het aantal uitgeleende boeken bedroeg n.l. van jan.-sept. 1962 21.190, van jan.- sept. 1963 22.571 en van jan.-sept. 1964 32.228 stuks. Een stijging van meer dan 10.000 boeken. Een zeer prettige en gunstige ontwik keling, waaraan de opening van het nieu we bibliotheekgebouw aan de School straat wel niet vreemd zal zijn. De leden van de schaakclub „De Pio niers" speelden donderdagavond in hun clublocaal, hotel Holterman, de 6e ronde van de onderlinge clubcompetitie. De uit slagen waren: W. D. Koopman-H. Roelofs 1—0, F. J. Hol-A. Stukker 1—0, C. van Geerestein-G. J. Hoeve 10 en F. Groene- woudt-G. J. Kromdijk 10. VOORGOED VRIJGESTELD Aan de dienstplichtige der lichting '64 H. J. Rietman, Look 25, is voorgoed vrij stelling van de dienstplicht verleend we gens persoonlijke onmisbaarheid. E.H.B.O. afd. Holten Propaganda- en filmavond Woensdag 21 oktober a.s. 19.45 uur in hotel Vosman Wijziging: dropping: thans vastgesteld op vrijdag 30 oktober. Te koop B.M.W. 500 cc W. Bekkemëns, E 70, Holten. Te koop 1 dragend varken A.d.t. 22-10 bij J. Rietberg, Bostel voeren geeft een enorme besparing op uw voerrekening! Vraagt inl. Fa. Gebr. Soepenberg, Den Ham. Tel. 05495-400 en 293. Te koop: g.o.h. motor Merk D.K.W. Bouwj. 1955. Tevens af te halen jonge hond. Bessinkspasstraat 11. Te koop: een drachtig varken 5 nov aan de telling. G. I-I. Aal tink, Neerdorp 85 Enige wollen Smyrna VLOERKLEDEN door Groothandel op Jaai-- beurs gebruikt; 150,p. st. Grote maten. Niet van nieuw te onderscheiden. Evt. thuis te bezichtigen. Br. onder no. 1710 bureau van dit blad. Te koop: jonge haantjes en grotere slacht- hanen Pluimveebedrij f BARVELINK Holten, telefoon 564 Te koop: beste dragende B.B.-zeug moeder ster bij H. J. Ren- sen, Espelo 82. Zaterdag, 24 oktober in AMICITIA, m.rn.v. „The Sensation Rockets" Aanvang 7.30 uur. De organisatoren. H.H. LANDBOUWERS! Hebt U plannen om een melkmachine te kopen? Neem de beste, neem v.h. KLEIN VELDERMAN Kolweg 76 - telefoon 209 De kollekties in: bij BELTMAN pleiten voor oriëntering. Ook een heer wil de weg we ten in modenieuws. Daarom vragen wij kijkers. De kollektie zal wel voor zichzelf spreken. m KLEDINGHUIS t CENTRUM Speciaal voor heren en jongens door Leida Graafland Ik wou mooie koetsjes, als ik trouwde, met witte schimmels ervoor en koetsiers in uniform en palfreniers achterop. Een droom van een bruidsjapon met een lange sleep en twee bruidsjonkers. En een grote bruiloft en daarna een huwelijksreis naar vreemde landen." Ze slaakte een diepe zucht. „Van dit alles is niets terecht ge komen. We trouwden kort na de bevrij ding, Dolf en ik, geen deftige rijtuigen, want we gingen -lopen. Geen dure bruids japon, een eenvoudig mantelpakje. Geen grote bruiloft, maar een klein etentje bij Verdaasdonk. En helemaal geen huwe lijksreis. Ik zal verdere details maar ver zwijgen. Natuurlijk had Dolf veel goede eigenschappen. Je hebt hem jaren gekend en je weet zelf, hoe populair hij in ons dorp was. En zelfs in de wijde omtrek. Ongetwijfeld heeft hij veel goeds gedaan. Op organisatorisch gebied was er geen tweede als hij. Maar van al zijn goede ei genschappen heb ik nauwelijks geprofi teerd. Anderen wel. Mijn huwelijk was één grote desillusie, al liet ik dat voor de wereld nooit merken. Ik dacht: daar heeft een ander niets mee te maken, en dus speelde ik in mijn huis de gelukkige echt genote, die het aan niets ontbrak. Mijn hele huwlijk was één groot toneelstuk. En niet eens een boeiend drama. Een ver velende tragi=comedie zou je het kun nen noemen. MisscMien; werd ik daar door op de düur verbitterd. Misschien werd jij daarom wel het slachtoffer, op wie ik al mijn buien afreageerde. De grootste schok kreeg ik toen ik die map met papieren doorlas, de map die jij in je privélade had liggen en die je had moeten verbranden. Toen wist ik ook, dat mijn vader helemaal niet arm was gestorven en Dolf niet de edelmoedige man die met me wilde trouwen, omdat il< geen toekomstmogelijkheden had, maar dat het precies andei'som. was: Dolf was praktisch failliet en mijn vader had me alles bij elkaar ruim een ton nagelaten. Met mijn geld heeft Dolf zijn zaak van de grond af aan opgebouwd. Kun je mijn gemoedsstemming indenken, toen ik dit alles te weten gekomen was?" Hij knikte. „Ik was ook niet achter lijk en ik vermoedde dadelijk, nadat ik het gelezen had, dat jij niet vrijwillig je handtekening gezet had. Ik snapte zo ongeveer, dat meneer Burger via een linke manier aan je geld gekomen was. Maar ja., .hij was mijn baas, hè? Boven dien het was en bleef altijd een veron derstelling. Tenslotte had ik er geen be wijs voor." „Dat je het vermoedde, begreep ik die avond, toen wij er over spraken. Maar ik wilde je niet in mijn binnenste laten kijken. In jouw nabijheid pantser de ik me altijd. En toen je voorgoed weg was.ik dacht voor die tijd: wat zal me dat een voldoening geven. Maar dat kwam helemaal niet. Integendeel. Ik ging je missen en ik werd nijdig op mezelf om de stommiteit, die ik had uitgehaald. En sinds gisteravond, toen ik je mee hierheen had genomen, toen besefte ik, dat ik ook na de dood van Dolf toneel bleef spelen. Dat ik sinds mijn huwelijk niets andei's meer ge daan heb. Doch eens schudt het leven je wakker. Dat ben ik me nu heel dui delijk bewust geworden. Ik ben ineens klaar wakker. Vandaar al die verande ringen." Ze kneep haar sigaret uit en vervolg de: „Nu ben ik mezelf, zoals ik mezelf altijd was voor ik trouwde. Nu bezie ik het leven in zijn ware gedaante en daarom hoop ik, dat het nu nog niet te laat is om althans wat goed te maken. Ik heb bij mezelf Dolf alles vergeven. Hij mocht fouten gemaakt hebben en dingen gedaan die niet door de beugel kunnen, maar ik was geen haar beter. Hij heeft mij bedrogen en bestolen, ik heb jou het leven zuur gemaakt. Nu bid ik iedere dag voor Dolf en houd mijn kinderen voor, dat hij altijd een goede vader is geweest, dat ze zijn nagedach tenis in ere moeten houden. Jan heeft een groot portret van zijn vader op de kamer. Op Dolf's verjaardag hadden de meisjes zijn vroegere stoel aan tafel ge zet en bloemen op tafel voor zijn bord. Liesbel'h zei bij het ontbijt: „Nu is het. net of ons pappie er weer is, niet mam?" Ook omwille van de kinderen wil ik al les vergeten. Maar niet alleen daai-om. Ik mag een ander en zeker een dode niet zijn fouten verwijten, want ik heb ze zelf ook. Als het leven je wakker geschud heeft, wordt een mens vanzelf zachter in zijn oordeel. Dan ga je alles anders bezien. Misschien komt het daarom, dat ik zo vei'anderd ben." Hij sprong overeind en kwam op haar toe, en terwijl hij voor haar knielde, nam hij haar handen in de zijne en kus te die eerbiedig. „Roelie, als je denkt, dat je me weer kunt gebruiken, dan ga ik vechten. Willy, mijn zus, zei altijd: als je wilt, dan kun je het. Nu ga ik het zelf weer geloven. Ik wil het, Roelie, maar laat me nog een paar dagen hier blijven om een beetje te acclimatiseren. De overgang ineens is zo groot. Mis schien kun jè dit begrijpen. Ik zal echt proberen de drank te laten staan." Ze knikte en knipperde met haar ogen. Terwijl ze lachte, drupte er een traan op zijn knie. „Ik zal je helpen, Tom, ik zal je helpen. En let eens op? Samen lukt het ons." Hij knikte en zei, meer tot zichzelf dan tot de vrouw. Als Willy me nu eens zag.ze zou een gat in de lucht springen van blijdschap." Ze trok hem overeind en stond vlak bij hem. „Wat let ons om erheen te gaan? Nu meteen? Gaan we die pracht van een zuster van je gelukkig maken. Nou?" Vijf minuten later reed een auto weg uit Oisterwijk. HOOFDSTUK 18 Het dorp had opnieuw stof tot pra ten. „Heb je hem al gezien? Talingen is terug. Ach, je weet wel, die procu ratiehouder van Burger. Gingen er ver leden jaar geen praatjes, dat Roelie hem er uitgewerkt had na de dood van haar man? Omdat ze om de een of andere reden een hekel aan hem had? Dat zei den ze toch? Nou mens ik heb er nooit veel van gehoord, hoor! Maria Verdaas donk, die toen bij Roelie als privé-se- cretaresse werkte, zei immers, dat hij ziek was? Dat kind had wel gelijk, want je kunt best aan 'm zien, datie ziek geweest is. Mens, wat isie ma ger geworden en hij ziet er nog heel slecht uit. Kijk maar eens naar zijn ge zicht als je hem ontmoet. Net ofie al die maanden aan de boemel is geweest. Geloof maar, datie het goed te pak ken heeft gehad. Wie weet wat voor kwaal' hij had.. J;a, zosprak men. in het dorp over de terugkomst van Tom Talingen. Een week, x\adat Roelie hem uit Tilburg had weggehaald, zaten ze in het zomerhuis je, toen Tom plotseling zei: „Ik durf nog niet erg goed, Roel, maar als je me vanavond wilt meenemen, dan gaat het morgenochtend misschien wel." Anderhalf uur later stapte Tom Ta lingen na vele maanden weer huize Bur ger binnen. In de hal bleef hij een ogenblik aarzelend staan, net of hij het nog niet helemaal kon gelo.ven. Maar Roelie, die hem begreep, pakte hem bij de arm en zei zacht: „Welkom in mijn huis, Tom. Hartelijk welkom." „Dank je Roelie, ik geloof, dat ik nu voldoende moed heb." (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2