Uit het Plaatselijk Parlement Agenda Afscheid bij de brandweer Wethouder Veneklaas Slots kwart eeuw raadslid Middenstandscursus Holten Tweede opvoering Dijkerhoekse revue Predikbeurten Motocross wedstrijden Zaterdag 12 september 1964 No. 37. Jaargang 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting }JHoltens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^88 - 23 b Adv.-prijs 115 mm. (d contant) 3.Iedere mm. meer 0.12 In de z.g.n. „voorkamer" van de boer derij van wethouder B. J. Veneklaas Slots in Espelo zullen eerstdaags de wan den worden versierd met een tweetal fraaie borden die hem woensdagavond aan het begin van de zitting van de ge meenteraad werden uitgereikt in ver band met het feit dat hij 25 jaar zitting had in de raad van Holten, waarvan 14 jaar als wethouder. Burgemeester, mr. W. H. Enklaar, die een bord van Makkumer aardewerk aan bood met het gemeentewapen van Hol ten, herinnerde aan de verkiezing van de heer Veneklaas Slots en zijn intrede in de raad op 5 september 1939 aan de vooravond van de mobilisatie. Het begin was niet makkelijk en de raad moest een oplossing zoeken voor tal van problemen en moeilijkheden, die zich links en rechts voordeden. Het uitbreken van de oorlog in mei '40 betekende een op non-actief stellen van de raad en als raad kon men maar weinig of niets meer doen. de eendrachtige samenwerking en goede verstandhouding in de raad en in het col-' lege van B. en W. Voor de waarderende woorden, die deze avond tot mij werden gericht zeg ik har telijk dank, doch ik wil hierbij nog eens nadrukkelijk verklaren, dat ik mijn taak slechts kon vervullen dank zij de mede werking van anderen. Dank ben ik ver schuldigd aan onze burgemeester, aan mijn collega wethouder de heer Brands, aan U als leden van de raad en aan hen, die thans geen zitting meer in de raad heb ben, waarbij ik in 't bijzonder denk aan wijlen de heer H. Soer, die maar zo korte tijd zitting had in het college van B. en W. Dank aan de gemeente-secretaris de heer G. J. Langenbarg en aan al het personeel in gemeentedienst voor de vriendschap en medewerking, die ik van allen steeds mocht ondervinden. AGENDA. Na het dankwoord van de heer Vene klaas Slots kwam de 15 punten tellende Burgemeester Enklaar bood Weihoudëi' Veneklaas Slots twee prachtige wandbor den aan. Voor Nederlanders die het wel meen den met land en volk was er echter zeer veel te doen. U hebt zich in de oorlogs jaren een voortreffelijk Nederlander ge toond en zeer velen vonden bij U een gastvrij tehuis. Op een avond als deze past het dit even te releveren. Als raadslid en als wethouder hebt U zich doen kennen als een man die trouw is en een bijzonder groot vertrouwen wil geven; belangrijke dingen, waardoor sa menwerking goed kon zijn. Een lange reeks van jaren hebben de C.H. kiezers U het vertrouwen geschon ken en onder uw geestverwanten geniet U een grote populariteit. U was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad lijst trekker en vertrouwensman en het is een compliment waard, dat U al die jaren het vertrouwen mocht behouden. Als raadslid en wethouder heeft U de gemeente Holten op uitnemende wijze ge diend en gaarne brengen wij U hiervoor onze hartelijke en welgemeende dank, zo besloot burgemeester Enklaar. De heer J. Sprokkereef, die namens de leden van de raad een fraai wandbord overhandigde met het opschrift: „Wat kan een eerlijk mens op aarde nog meer wen sen dan koren op het land en vrede voor de mensen", wees in zijn korte toespraak op het feit, dat al deze jaren een zo groot aantal kiezers steeds weer het volle ver trouwen gaf. Als lijstaanvoerder van de grootste partij is het mede aan uw per soon te danken dat hetgeen bereikt werd kon worden bestendigd. Ook binnen de raad worden uw persoon en uw werk ten zeerste gewaardeerd. Dit is bij de verkiezing van wethouders meer dere malen overduidelijk gebleken, aldus de heer Sprokkereef, die tenslotte dank bracht voor de genegenheid en medewer king, die men als leden van de raad steeds in ruime mate mocht ondervinden. In zijn dankwoord zei de heer «Veneklaas Slots o.m. eigenlijk gehoopt te hebben, dat aan dit jubileum geen aandacht was geschonken, maar nu het er toch van ge komen is, deed dit hem toch wel goed. Er is in de achterliggende jaren veel bereikt en veel kwam tot stand dank zij agenda in behandeling én besloot de raad op voorstel van en W. tot aankoop van grond in het villaterrein in de Look van de erven H. Stam te Rijssen en mevr. J. P. Seigers-'t Hart te Almelo, resp. voor f42029,— en f41875,—. Eveneens ging de raad gaarne accoord met het voorstel tot vérkoop van bouw terreinen in Het Kolplan aan: N.V. „Bimo" te Ermelo voor f 139.854,50; aan de heer B. J. Dijkink te Holten voor f 3861,aan mej. J. H. Dollekamp te Markelo voor f4422,aan de heer H. J. Voordes te Nijverdal voor f 8460,aan de heer G. Kromdijk te Holten voor f 13876,50; aan de heer E. D. Vincent te Holten voor f 12120,aan de fa. A. Koopman en Zn. te Holten voor f 19836,aan de heer J. H. Hofsteenge te Rolde voor f11412,aan de heer R. Pieterson te Holten voor f 12240,aan de heer L. M. Mol te Holten voor f 12120,aan de heer P. Boer te Deventer voor f 12240,aan de heer Joh. Meerman te Holten voor f 7425,en aan de heer C. H. Rietdijk te Holten voor f 17378,—. Naar aanleiding van een vraag van de heer Sprokkereef deelde de voorzitter mede, dat men zo zoetjes aan zuinig op de grond moet worden. Het Kolcomplex is bijna „geruimd" en het wordt tijd, dat men met de heer A. Jansen (Höffers) tot een accoord komt. Tegen het voorstel tot wijziging van de huurprijzen had geen der leden enig be zwaar, maar de heer Jansen zou toch wel graag zien dat enkele voorzieningen wer den getroffen in de woning van de heer L. van Laar in Binnenstraat, waar de af voer stagneert. De voorzitter zal een onderzoek laten instellen, doch veel kosten zullen niet ge maakt mogen worden, omdat dit huis af gebroken zal worden. Een voorstel om opnieuw aan de heer A. J. Lensink een stukje grond te ver pachten ontmoette geen bezwaren en ook ging de raad accoord met de huurprijs van f 50,ingaande per 1 november a.s. Met algemene stemmen werd als onder wijzer aan de openbare school voor ULO benoemd de heer D. v. Maurik te Amers foort, terwijl uit de voordracht G. W. A. Groteboer, Beuseberg 168, H. G. Nijland, Burg. v. d. Borchstraat en H. Vincent, Oranjestraat eerstgenoemde als gemeente arbeider werd benoemd. Voor aankoop meubilair en schoolboe ken ten behoeve van de openbare ULO- school, het treffen van voorzieningen in verband met afbraak voormalige ULO- school en het maken van een plan „Uit breiding waterzuiveringsinstallatie" ver leende de raad credieten resp. ten bedra ge van f3638,—, f2645,— en f6000,—. Een voorstel tot vaststelling van een partiële herziening van het uitbreidings plan in onderdelen villaterrein „Look" gaf weinig stof tot discussie. Door deze herziening kan de geprojecteerde toe gangsweg in noord-westelijke ligging worden verlegd en kan worden volstaan met de aankoop van een kleiner gedeelte van de grond van het perceel sectie B, nr. 2743 (eig. G. J. den Heijer) terwijl de thans ontworpen toegangsweg aan de oostelijke zijde van een blijvende bossa- ge voorzien kan worden, waardoor het perceel Look 54 (den Heijer) aan het ge zicht kan worden onttrokken. De her ziening heeft bovendien het voordeel dat door het vervallen van twee bochten de situering van de toegangsweg uit pla nologisch oogpunt bezien veel fraaier is geworden. Bij de behandeling van dit agenda punt brak de heer A. Jansen nog een lans voor de heer T. Rietman te Ommen met wie over de verkoop van een klein perceeltje bosterrein nog steeds geen overeenstemming werd bereikt. De heer Rietman bleef tot nog toe weigeren om dat hij van plan is t.z.t. zelf een bunga low te bouwen. De heer Jansen zou nog eens willen praten met de heer Rietman en de voorzitter verklaarde hiertegen niet het minste bezwaar te hebben, mo gelijk resulteert zo'n gesprek in een fiat van de heer Rietman. Beschikbaar stel len van het perceeltje wil echter niet zeggen dat verkoper nu ook juist op die plaats een bungalow mag bouwen. OUDE ULO-SCHOOL VOOR AFBRAAK VERKOCHT. Bij het voorstel tot het verlenen van crediet voor voorzieningen in verband met afbraak van de voormalige ULO- school (voor f 1500,verkocht aan de fa. Wevers te Holten) deelde de voorzitter mede, dat ter plaatse een groot parkeer terrein zal worden aangelegd met een inrit aan de Dorpsstraat en een uitrit aan de Larenseweg. Evenals in een vo rige vergadering had de heer Ten Berge bezwaren tegen de inrit omdat het uit zicht wordt belemmerd door het pand van de heer T. Stokkers. Er zullen zeker ongelukken gebeuren. Laten we toch niet meer gevaarlijke situaties scheppen. De voorzitter verklaarde wel oog te hebben voor de bezwaren van de heer Ten Berge, doch in- en uitrit aan de La- renseweg is moeilijk te verwezenlijken. Men zal de situatie nog eens nader be kijken met de politie en zo nodig advies inwinnen bij de experts op hét gebied van het wegverkeer. De voorzitter deelde bij de behande ling van dit agenda-punt terloops nog mede, dat het in de bedoeling ligt van de Ned, Spoorwegen om de verschillende onbewaakte overwegen tussen Holten en Dijkerhoek te beveiligen. Als alles vol gens de plannen verloopt, zullen in de loop van 1967 z.g.n. knipperinstallaties worden geplaatst. Bij de „Rondvraag" vestigde de heer Jansen de aandacht op de gevaarlijke si tuatie op het punt waar de Landuwer- weg uitkomt op de rijksweg naar Marke lo. Hij is van mening dat hier vroeg of laat. ongelukken zullen gebeuren omdat op en afrijdend verkeer mogelijk onvol doende rekening houdt met het feit dat uit beide richtingen over het fietspad brommers en fietsers moeten rijden. De heer Ten Berge zou aan het begin van de harde weg bij „De Haspel" een lichtpuntje willen plaatsen. Het gebeurt herhaaldelijk dat de mensen hier het spoor bijster raken en op het woonwa genkamp terecht komen. De voorzitter verklaarde aan de noodzaak van het plaatsen van een lampje niet te twijfelen maar gezien de hoge kosten (aparte ka bel) blijft het voorlopig nog een duistere zaak. Op een vraag van de heer Landeweerd deelde de voorzitter mede, dat het woon wagenkamp opgeheven zal worden zo gauw het Centrale kamp in Deventer klaar is. Voor de middenstandscursus, waartoe een viertal leerkrachten van de openbare Uloschool het initiatief heeft genomen, hebben zich reeds zoveel cursisten aan gemeld, dat de volgende week dinsdag met de opleiding zal worden begonnen. Zij bestaat uit een groep voor beginners en één voor gevorderden en wordt ge houden in enkele lokalen van genoemde school. Er kunnen nog enkele cursisten geplaatst worden. Verwezen wordt naai de aankondiging in dit nummer. CHAUFFEURSINSIGNE VERLEEND Tijdens de jaarvergadering van de af deling Overijssel van de Kon. Ned. Toe ristenbond „ANWB", zaterdag te Emmel- oord, is aan de heer H. Tempelman, chauffeur in dienst van de gemeente Holten, het chauffeursinsigne voor „12^- jarige Trouwe Dienst" toegekend. OFFICIËLE PUBLIKATIES SPREEKUUR DIREKTEUR GEMEENTEWERKEN De Direkteur Gemeentewerken maakt bekend, dat zijn spreekuur de komende week niet zal worden gehouden op dins dagmorgen 15 september a.s., maar op woensdagmorgen 16 september a.s. De Direkteur Gemeentewerken, T. PRAK. OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in verband met een op zaterdag 12 september a.s. te hou den motorcross de navolgende wegen vanaf ongeveer 12 uur tot 18 uur voor alle verkeer GESLOTEN zullen zijn: 1 Weversstraat; 2 Pannenbakkersstraat; 3 Slachthuisstraat; 4 Nijverheidsstraat; 5 Waagweg, vanag de Industriestraat in oostelijke richting tot aan de Pannenbakkersstraat. Voetgangers (zonder honden) worden tot het terrein toegelaten. Auto's, moto ren, bromfietsen en rijwielen moeten el ders worden geparkeerd. Holten, 11 september 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. SLUITING ZWEMBAD Burgemeester en wethouders van Hol ten 'brengen ter algemene kennis, dat op maandag 14 september a.s. het zwembad Twenhaarsveld de gehele dag gesloten zal zijn. Holten, 11 september 1964. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. Voor een uitverkochte zaal, terwijl ve len nog teleurgesteld moesten worden, werd zaterdag in ,,'t Bonte Paard" voor de tweede maal de Dijkerhoekse revue opgevoerd, waarbij het gezelschap tel kens een hartelijk applaus oogstte. De avond werd met een gezellig bal beslo ten. Men heeft besloten de revue op za terdag 17 oktober a.s. nogmaals voor het voetlicht te brengen. Zaterdag 12 t./m zaterdag 19 september: Holtense Veevoeder en Eierhandel we gens vakantie gesloten. Zaterdagmiddag 12 september Moto-cross wedstrijden op het Industrieterrein. Maandag 14 september t.m. woensdag 16 september: Horlogerie H. J. Bouwhuis en Zn. gesloten (zie adv.). Dinsdag 15 september, 6.45 uur: Aanvang middenstandscursus in de Uloschool al hier. Dinsdag 15 september: Slotman's Levens- middelenbedrijf de gehele dag geslo ten. Donderdag 17 september: Fokveedag van het roodbonte en zwartbonte veeslag in Kalfstermansweide. Donderdag 17 september, 8 uur: Verga dering Plattelandsmeisjes in hotel Hol- terman. Donderdag 17 september om kwart vóór acht: Vergadering van de Ohr. Platte landsvrouwen en -meisjes in de boven zaal van de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging (Stationsstraat). Vrijdag 18 september, 12.30 uur: Zaak fa. H. Stokkers gesloten (zie adv.). Zaterdag 19 september: Dans- en show avond in hotel Vosman (zie adv.). Zaterdag 26 september: Fokdag roodbon te en zwartbonte veeslag op het terrein van de fam. Boode te Espelo. Dinsdag 6 oktober om half drie: Bejaar densociëteit in gebouw „Irene". Zaterdag 17 oktober, 7.30 uur: Heropvoe ring Dijkerhoekse revue in zaal ,,'t Bon te Paard". Zondag 13 september 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur ds Addink. In beide diensten is de gewone diaconale collecte bestemd voor medische zen ding. Kerkdienst om 8.30 uur opening van het Winterwerk. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Israël. In deze dienst is de gewone diaconale collecte bestemd voor medische zending. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Zending op Soemba en het eigen Jeugdwerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Na afloop van de maandelijkse oefe ning vond maandagavond in café „De Waag" van de heer J. Haverslag het af scheid plaats van de heer G. J. Aitink, tot voor kort chauffeur-pompbediener bij de vrijwillige gemeentelijke brandweer. De burgemeester, mr W. H. Enklaar, stond stil bij de lange periode meer dan 25 jaar gedurende welke de schei dende brandwacht zijn beste krachten gegeven heeft aan het korps. Hij stelde 'het buitengewoon op prijs, dat hij hem hiervoor in het bijzijn van vrijwel de volledige ploeg, mocht bedanken. De burgemeester noemde Aitink één van de oude getrouwen, die zelden ontbrak. Het werk van chauffeur-pompbediener is niet spectaculair, doch wel hoogst be langrijk. De burgemeester zag het dan ook zo, dat hij Aitink dank bracht na mens de gehele gemeenschap van Hol ten. Om deze dank ook blijvend te uiten overhandigde hij de scheidende brand weerman de oorkonde van de Ned. Ver eniging van Brandweercommandanten voor 25 jaar trouwe dienst en speldde hij hem de bijbehorende onderscheiding op. Holten. De commissie „Motocross Holten" organiseert op zaterdag 12 sep tember 's middags om 2 uur op het In dustrieterrein aan de Kolweg een moto- crosswedstrijd waarvoor meer dan 60 rij ders hebben ingeschreven. Er zal worden gestart in 2 klassen n.l. tot 50 cc (brom mers) en tot 250 cc (motoren). Met een bulldozer zijn in het terrein de nodige „hindernissen" aangebracht zodat het ongetwijfeld een evenement zal wor den met een summum aan spanning en sensatie. Hierna werd nog het woord gevoerd door de commandant van de brandweer, de heer T. Prak, die in Aitink de rust en beheersing zag zoals typisch een brand weerman eigen behoort te zijn. Als dank voor de plezierige samenwerking gedu rende de afgelopen periode overhandig de hij hem namens het gehele korps een kist sigaren. Men bleef onder het genot van een verversing nog enige tijd gezel lig bijeen. Gevonden: een plastic jas „Big Ben"; NSU-wieldop; olievat, jerrycan, schop en mestvork; stang, lengte pl.m. 4 a 5 mtr.; metalen duimstok en timmermansduim stok; combinatietang. Verloren: fototoestel merk „Agfa"-Iso- la, in bruin leren etui; damespolshorloge merk „Lica"; damespolshorloge merk „Palermo"; zwarte damestas met inhoud; ULO-leerboeken; badhanddoek; bruine regenjas. Inlichtingen dagelijks (doch NIET tus sen 12 en 14 uur) aan het groepsbureau der rijkspolitie, Dorosstraat 22. Holten, tel. 352. EERSTE Z.G. VOOR „LEX" Op de zaterdag te Leeuwarden gehou den Nationale Tentoonstelling behaalde de zelfgefokte Ierse Setter reu „Lex" van de heer P. F. van Doorn in de jeugdklasse een „Eerste Z.G.".

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1