*sm üuvgerlyhe Vakantie- programma Agenda Ontwikkelingsbedrijven en montagestallen Paul Jansen uit Almelo won motocross Dries Willems onbedreigd winnaar bij de brommers Kampioen en res.-kampioen Winkel gemoderniseerd Twee honderd en twintig kilometer ABONNEMENTSGELD Meer dan zeventig koeien in het stamboek Predikbeurten Zaterdag 8 augustus 1964 No. 32. Jaargang 17 HILTENS NIEUWSBLA De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05Jf88 - 231/. Adv.-prijs 115 mm. (d contant3.Iedere mm. meer 0.12 Bijdragen in de kosten van investering voor bedrijfsgebouwen. Naar 'het bestuur van het Ontwikke- lings- en Saneringsfonds voor de Land bouw thans officieel bekend maakt, zijn een tweetal projecten nader uitgewerkt voor de bevordering van de ontwikkeling van landbouwbedrijven. Het bestuur van het Fonds heeft besloten voorbeelden te stellen van ontwikkelingsbedrijven, die ingrijpende verbeteringen tot stand heb ben gebracht. Het Fonds zal uit een oog punt van algemeen belang in een beperkt aantal gevallen bijdragen in de kosten van investering, die voor deze verbete ringen nodig zijn, met name voor de be drijfsgebouwen. Daarnaast zal het Fonds afzonderlijk proeven met de bouw van montagestallen bevorderen. Het ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw, dat inmiddels verdere initiatieven voorbereidt, zal dus bij de uitvoering van zijn ontwikkelingstaak vooralsnog beginnen met enkele speci fieke maatregelen, die noodzakelijke ver beteringen in de inrichting der bedrijven, zichtbaar maken voor de omgeving. ONTWIKKELINGSBEDRIJVEN. Het bestuur van het Fonds heeft het voornemen bepaalde ondernemers, die over willen gaan tot een ingrijpende structurele wijziging van de bedrijfsvoe ring, gericht op een doelmatiger gebruik van grond, arbeid en kapitaal, een bij drage te verlenen in de noodzakelijke in vesteringen, met de bedoeling, dat deze tevens een aansporing betekenen voor de modernisering van andere bedrijven in de betrokken streek. De ontworpen regeling is van toepassing op een beperkt aantal individuele of samenwerkende onderne mers voor investeringen, die betrekking moeten hebben op ingrijpende structurele verbeteringen van de bedrijfsgebouwen. De in aanmerking komende bedrijven zullen 'ontwikkelingsbedrijven' worden genoemd. Ondernemers van zulke bedrijven zul len hun hoofdberoep in de landbouw moeten hebben en over voldoende vak bekwaamheid en ondernemerscapaciteiten beschikken, terwijl de voortzetting van het bedrijf veilig gesteld moet zijn. Voor een premieverlening is tevens een be drijfsplan en een daarop gebaseerd inves- terings- en financieringsplan vereist. Het ligt in de bedoeling van een beperkt aan tal van zulke ontwikkelingsbedrijven uit te gaan (350 stuks). Het bestuur denkt aan een bijdrage van 25 pet van de begrote investering in de gebouwen met een maximum van 10.000,per geval. De Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst zal belast worden met de uitvoering van de regeling. Het bestuur van het Fonds zal bij de uitvoe ring worden geadviseerd door nog op te richten provinciale organen, waarin het georganiseerde bedrijfsleven en de over heid zullen samenwerken. Aanvragen zullen te zijner tijd kunnen worden ingediend bij de Rijksland- en tuinbouwconsulenten, zodra de definitie ve regeling is vastgesteld. Tot dat nader mede te delen tijdstip kunnen dus nog geen aanvragen worden ingediend. MONTAGESTALLEN. Als bijzonder geval van de ontwikke lingsbedrijven heeft het bestuur besloten afzonderlijk proeven met de bouw van montagestallen aan te moedigen. Het doel is de ontwikkeling van de landbouw te bevorderen, in het bijzonder door het gebruik van doelmatige, naar moderne inzichten opgetrokken en naar verhou ding goedkope rundveestallen die op een voudige wijze uitgebreid of verplaatst kunnen worden. De te bouwen stallen in het kader van het Fonds zullen een sti mulans kunnen zijn voor de modernise ring van het gebouwen-bestand in de om geving. Deze stallen worden gebouwd volgens een door het bestuur goedgekeurd sys teem van hout- of cementbouw. De stal len moeten naar omvang in de bedrijfs structuur van de betrokken bedrijven passen en plaats moeten bieden voor ten minste 20 stuks melkvee. Het bestuur denkt aan een bijdrage van 50 pet in de kosten van het rompgebouw, inclusief eventuele heikosten. De proefneming blijft beperkt tot 100 van deze stallen. Overigens gelden dezelfde regelen als voor de ontwikkelingsbedrijven. Een de finitief besluit zal eerst in de herfst val len, zodat aanvragen dus nog niet kunnen worden ingediend. Paul Jansen uit Almelo heeft zaterdag middag in de klasse tot 250 cc de moto- cross gewonnen die door de Braderie Com missie werd georganiseerd terwijl bij de brommers zegevierde Dries Willems te Holten. Hij reed op z'n zo goed als nieuwe Zundapp een pracht wedstrijd en z'n eer ste plaats kwam maar één keer in gevaar toen hij in de 2e manche met z'n brom mer onderuit ging. Cents uit Lettele nam toen de kop over maar die vreugde was voor hem van korte duur want hij werd door pech uitgeschakeld. De volledige uitslag luidt als volgt: Motoren le manche: 1 Paul Jansen, Al melo; 2 J. G. Roosink, Rijssen; 3 Kees van Heeden, Eefde; 4 Pedro Jansen, Al melo; 5 A. Pekkeriet, Holten. 2e manche: 1 Paul Jansen; 2 J. G. Roo sink; 3 Kees van Helden; 4 H. Vruwink, Holten; 5 H. Woessink, Eefde. 3e manche: 1 Paul Jansen op Greeves 60 p. le prijs; 2 J. G. Roosink op Greeves 57 p. 2e prijs; 3 Pedro Jansen op Maico 50 p. 3e prijs; 4 M. Honcoop, Holten op Jawa 46 p. 4e prijs; 5 A. Pekkeriet op DKW 44 p 5e prijs; 6. H. Woessink, 40 punten; 7 Kees van Helden 36 pnt; 8 H. Vruwink 31 pnt; 9 Rietberg, Holten 24 pnt; 10 Lubbers, Hellendoorn, 24 pnt. Brommers, le manche: 1 Dries Willems op Zundapp; 2 H. Cents, Lettele, op Ba- tavus; 3 J. ten Brinke, Rijssen, op Kreid- ler; 4 J. A. Pekkeriet, Holten, op Bata- vus. 2e manche: 1 Willems, 40 pnt, le prijs; 2 Pekkeriet, 36 pnt, 2e prijs; 3 ten Brinke, Jan Jacob ter Horst met „Poesta Ko ning" en Jan Müller met „Johny" heb ben op de Provinciale Kampioenschappen van de Kon. Ned. Federatie van Lande lijke Rijverenigingen te Emmeloord resp. het kampioenschap Springen Klasse M en reserve kampioenschap Springen Klas se Z behaald en zullen op zaterdag 29 augustus a.s. te Apeldoorn deelnemen aan de landelijke kampioenschappen. Nijvere vakmanshanden hebben de win kel van de fa. Gebr. Dikkers in Dijker- hoek in enkele dagen gemoderniseerd en iets tot stand gebracht waarover de vele klanten die maandagnamiddag kwamen kijken vol lof waren. Er werden bloemen aangeboden en ve len kwamen de heer E. Dikkers PIzn. en de heer Bosman die sinds de opening in september 1930 deze zaak beheerde ge lukwensen. 35 pnt, 3e prijs; 4 A. Leeftink, Holten, 34 pnt; 5 Jan Woessink, Harfsen, 31 pnt; 6 Cents, Lettele, 19 pnt. Na afloop van de wedstrijden, die volop spanning en sensatie brachten, reikte de waarn. voorzitter van de Braderie-com missie, de heer J. Wiggers, de prijzen uit en hij sprak woorden van dank tot allen die aan het welslagen meewerkten zich hierbij in 't bijzonder richtend tot de heer Jan Nikkels die een zeer belangrijk aan deel had in de voorbereiding van dit ge slaagde motorsport-evenement. De 13-jarige Jan Woessink uit Harfsen die moedig volhield ondanks moeilijkhe den met z'n sproeier kreeg een troostprijs van vijf gulden. HOLTEN Geboren: Willemina, dv. IC. Soer en G. Schuppert, Gaardenstraat 53. Hendri- kus, zv. G. Keizer en W. Paalman, Holter- broek 13. Ansje Henriëtte, dv. J. Paal man en H. Beldman, Look 29. Hendri- ka Johanna, dv. L. Haverslag en H. Paal man, Dijkerhoek 35. Willem Jan, zv. J. Buisman en S. G. Reinders, Gaardenstr. 8. Ondertrouwd: G. J. van 't Holt, 23 jr, Holten en H. H. Stubbe, 23 jr, Stuhr (Did). - H. G. Schot, 25 jr, Ruurlo en M. G. Boode, 23 jr, Holten. A. de Roo, 27 jr, te Almelo en F. J. Koopman, 23 jr, te Holten. BEVOLKING Ingekomen: J. H. Engbrink, van Har- denberg naar Bessinkpasstraat 17. T. Hendriks, van Amsterdam naar Marke pad 3. G. D. Waarlo, van Ruurlo naar Boschkampsstraat 12. N. A. J. Lager- weij en gez. van Deventer naar Oranje straat 52. J. ter Brake en gez. van Hel lendoorn naar Kerkstraat 24. Vertrokken: N. de Haan, van Oranje straat 5 naar Leeuwarden. De heer W. Dijkslag uit de Industrie straat heeft als enige Holtenaar dit jaar deelgenomen aan de Vierdaagse te Nijme gen. Hij tippelde reeds voor de 7e keer mee en „bedwong" dit jaar 220 kilome ters. Hulde! Inmiddels heeft het bestuur van het Fonds voor het nemen van een voorlopige proef met 10 nieuw te bouwen montage stallen aan het Instituut voor Landbouw bedrijfsgebouwen te Wageningen een subsidie toegezegd. Zodra deze sltallen die gespreid over het "land zullen worden gebouwd, gereed zijn, zal gelegenheid tot bezichtiging worden geboden. NIEUWE ONTWIKKELINGS ACTIVITEITEN. Het bestuur beraadt zich intussen over de eventuele verstrekking van premies voor bedrijfsverzorgingsorganen. Tevens zal 't bestuur op zijn verzoek de Minister van Landbouw en Visserij van advies die nen over aanvragen tot subsidieverleinig door het Europese Oriëntatie- en Garan tiefonds voor de Landbouw, voorzover die niet betrekking hebben op de markt structuur en de cultuurtechniek, doch op de oriëntatie en de aanpassing van de landbouwproduktie en op de aanpassing en verbetering van de produktievoor waarden in de landbouw. TIENDE LEERKRACHT -X O.L. DORPSSCHOOL. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft overeenkomstig ar tikel 56, 2e lid van de Lager Onderwijs wet, toegestemd in de aanstelling van een 10e leerkracht aan de o.l. Dorpsschool. Abonné's op Holtens Nieuwsblad BUITEN DE GEMEENTE HOLTEN worden beleefd verzocht hun abonnementsgeld 2de halfjaar ad 4,te willen voldoen op giro rekening 875587 van de Coöp. Boerenleenbank te Holten. Bij het overmaken even vermel den: Abonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 15 augustus a.s. nog niet in ons be zit zijn, dan ontvangt men een postkwitantie (plus 50 ct. in- ningskosten). Vertrouwende op aller welwil lende medewerking, Adm. Holtens Nieuwsblad. Wij roepen de zomergasten, die Holten als vakantieoord hebben uitgekozen, ook nu weer een hartelijk welkom toe. Het vakantieprogramma laten we hier volgen: BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 11 aug. 14.30—15.30 en 19—20 uur, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere land bouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 533. De kosten bedragen f 1— per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 12 aug., 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV autobus tocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prach tige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VVV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. De tocht duurt van pl.m. 25.30 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag 13 aug., v.m. 6 uur: „Op zoek (naar wild", een vroege wandeling, onder leiding, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van VVV-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,—. Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdag bij het VW-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 14 aug. ien vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over dc fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de- zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden ge boden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerkdienst, die om 10 uur begint, van deze gelegenheid gebruik te maken. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 533 of door het O.A.D.-kantoor (telef. 241). Door de inspecteur van het N.R.S., de heer A. N. Landeweerd, werden van het M.R.Y.-veeslag de volgende dieren inge schreven: Freule 29 met b78 p. eig. A. Reilink; Janna 7 met bc-f 76 p. eig. A. Reilink; Martha 11 met b77 p. eig. H. W. van Schooten; Marie 17 met b 79 KS eig. J. ten Dam; Marie 26 met b78, Dora 19 met b77 p. en Marie 19 met b 79 p. van J. ten Dam; Jode bc-f 76 p. en Jode 2 b met 79 p. eig. A. v. d. Brink; Mina 10 b77 p. eig. G. J. Meilink; Dora 51 bc-f 76 p. eig. W. Reilink; Marie 2 bc-f 76 p. en Ans 10 b77 p. eig. A. G. Volkerink; Elly b 79 p. en Pietje bc-f 76 p. eig. G. J. Aanstoot; Coba 12 bc-f 76 p. eig. A. Haverslag; Gonda 2 bc-f 75 p. en Cato 4 bc-f 75 p. eig. H. Bouwhuis; Re- bekka 14 b77 p. en Dika 7 bc-f 75 p. eig. G. Haarman; Coba 8 b77 p. eig. F. J. Sluiter; Jannie b78 p. en Hennie b 77 p. eig. W. Bieleman; Bertha 9 b77 p., Coorie 4 bc-f 76 p. en Decia's Bertha b 77 p. eig. Wed. T. Boode; Grada 30 b 78 p., Grada 31 b77 p., Grada 29 bc-f 76 p. en Alida 19 b77 p. eig. W. J. ten Den; Bella 2 b77 p. eig. H. Meken- kamp; Coba 24 bc-f 76 p. en Dora 2 b 77 p. eig. Hm. Landeweerd; Hettie 2 bc-f 76 p. en Aaltje 8 b77 p. eig. J. Ulfman; Marijke 5 b77 p. eig. H. M. Wijers; Elsje 7 b78 p. eig. J. H. Meijerman; Toosje b— 79 p., Alie 3 b 80 p. en Toosje 11 b 79 p. eig. H. Worsink; Anet b— 77 p., Dora 2 b— 77 p., Lieske 3 bc-f 76 p. en Nettie b 80 p. voor KS eig. B. J. Vosman; Toosje 17 bc-f 76 p., Toosje 18 b— 77 p., Trui 35 b— 77 p., Trui 37 bc-f 76 p; Trui 38 b 79 p. en Toosje 19 b 79 p. eig. J. Jansen; Dini's Janna b— 78 p. en Mina 2 b 79 p. eig. W. Jansen; Ada 4 bc-f 78 p. eig. G. Landeweerd; Liesje 3 b— 78 p. Zaterdag 8 t/m zaterdag 22 augustus Va- mor-rijschool Kolkman wegens vakantie gesloten (zie adv.). Zaterdag 15 augustus 's avonds na half acht in café „Het Bonte Paard". Afha len kaarten (alleen voor lijsttekenaars) voor de revue op woensdagavond 19 augustus. Tevens opgave voor deel name aan volksspelen (zie adv.). Zaterdag 15 t/m 22 augustus wegens va kantie gesloten Radio ter Harmsel (zie adv.). Woensdagavond 19 augustus in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek, Feestavond Schoolkring Dijkerhoek. Donderdag 20 augustus: School- en Volks feest in Dijkerhoek. Zondag, 23 augustus. Aanvang voetbal pool (zie adv.). Zondag 9 augustus 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 uur ds Israël, voorber. H. Avondmaal; 10 uur ds Jacobs van En ter, voorber. H. Avondmaal. Extra collecte: Ned. Bijbelgenootschap. 10.45 uur Kampdienst Twenhaarsveld, ds Israël. Dijkerhoek: 9.15 uur de eerw. heer Jan sen van Deventer, voorber. H. Avond maal. Extra collecte: Ned. Bijbelgenootschap. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 3 uur ds Welbedacht van Den Haag. In alle diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. Kerk: Twenhaarsveld: 12 uur H. Mis. Rijssen: 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. Nieuw-Heeten: 7.30 u. Mis, 9 u. Hoog mis, 10.00 u. Mis. Gevonden: 1 plank (lang 2 meter); 1 halsketting; 1 kinderlaarsje; 1 militair- bestekzakje; 1 bacosleutel. Verloren: 1 Benelux-autokaart; 1 etui met 2 autosleutels; 1 sleutelbos aan sou- venierring; 1 gouden damespolshorloge; 1 herenportemonnee met inh.; 1 zwemabon nement; 1 zwarte portefeuille met auto papieren; 1 zilveren schakelarmband; 1 bankbiljet van ƒ100,—; 1 rode autoped; 1 zwembroek in handdoek. Op de maandag j.l. te Rijssen gehouden veemarkt waren aangevoerd 1043 stuks vee, n.l. 28 runderen en 1015 varkens. De prijzen van Vette koeien beliepen van f 3,90 tot f 4,30 per kg. slachtge wicht; melk- en kalfkoeien f 1050 tot f 1200 per stuk; graskalveren f350 tot f475; drach tige zeugen f350 tot f425; biggen f55 tot f70. De handel in rundvee was redelijk vlot tegen hoge prijzen; zeugen werden kalm verhandeld tegen staande prijzen en in biggen was een gereserveerde handel met dalende prijzen. DIPLOMA TAILLEUSE. De dames Hennie Hoogeboom, Bertha Kruger en Adrie Stevens te Heeten slaagden te Utrecht voor het diploma 'Tailleuse'. Ze werden opgeleid door mevr. S. Boo- de-Koopman te Holten. GESLAAGD. Te Zwolle is voor het diploma 'Boek handelaar' geslaagd mej. Dini Bosschers te Dijkerhoek. De heer G. Zaal, adj.-commies A ter gemeentesecretarie behaalde in Enschede het diploma 'Moderne Bedrijfsadministra tie' en voor het examen 'Elektronica V.E.V.' slaagde te Amsterdam de heer H. W. Noteboom, Dijkerhoek 93. eig. Joh. G. Holterman; Bertha 13 b— 77 p. en Coba 4 b 79 p. eig. W. Lande weerd; Ida b 80 p. voor KS eig. Joh. Wan- sink; Jannie 7 b78 p. en Johanna 4 bc-f 76 p. eig. A. Veltkamp; Neeltje bc-f 76 p. eig. W. Brinks; Coba 41 bc-f 76 p., Coba 38 b77 p.; Coba 39 b— 78 p.; Coba 34 bc-f 76 p., Coba 44 b78 p. en Marie 16 bc-f 76 p. eig. H. Beldman; Dora 5 b— 77 p., Betsie 9 bc-f 76 p. en Lina 2 b78 p. eig. H. J. Arfman; Klaasje 3 bc-f 76 p. eig. J. G. Wissink; Martha b— 77 p. eig. wed. H. J. Klein Teeselink. De stier Rika's Sjaak eig. J. W. Paal man te Borkeld, Rijssen werd met bc-f 76 definitief en de stier Christiaan 12 eig. H. Mekenkamp voorlopig met bc-f ingeschreven, terwijl de stier Prins eig. H. Bouwhuis, Okkenbroek definitief met b77 werd ingeschreven.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1