Agenda fturgavlijke P ffianb Predikbeurten Braderiekoningin bezocht Holtens jongste inwoners Diploma-zwemmen Holten telt dubbele aantal inwoners Laatste Braderiedag trok duizenden bezoekers Geslaagden P.V. „De Bergvliegers" Drie avonden van bezinning Zaterïïag 1 augustus 1964 No. 31. Jaargang 17 Vrijdag 17 juli t.m. donderdag 6 augus tus: Tandarts H. F. Steunenberg we gens vakantie afwezig (zie adv.). Maandag 27 juli t.m. zaterdag 8 augus tus: Landbouwsmederij-constructiebe drijf B. J. Nijland, Espelo. wegens va kantie gesloten. Zaterdag 1 augustus, 15 uur: Motorcross op het Industrieterrein. Zaterdag 1 augustus: Teenagerbal in de grote tent op Kalfstermansweide. Zondagavond 2 augustus om 8 uur: In terkerkelijke samenkomst in de grote tent in „Kalfstermansweide". Maandag 3 t.rn. zaterdag 8 augustus a.s.: Schoenhandel Gebr. Steunenberg, La- renseweg, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Woensdagavond 19 augustus in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek, Feestavond Schoolkring Dijkerhoek. Donderdag 20 augustus: School- en Volks feest in Dijkerhoek. Zondag 2 augustus 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 uur Ds Kuijlman van Heino en 10 uur Ds Kuijlman. (Extra collecte: Zondagsscholen.) (Kinderoppas in „Irene".) 10.45 uur Kampdienst Twenhaarsveld, Ds Brinkman van Rijssen. Dijkerhoek: 9.15 uur Ds Ter Haar van Hellendoorn. (Extra collecte: Zondagsscholen.) Geref. Kerk: 8.30, 10 en 3 uur ds Welbedacht van Den Haag. In alle diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. Kerk: Twenhaarsveld: 12 uur H. Mis. Rijssen: 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. Nieuw-Heeten: 7.30 u. Mis, 9 u. Hoog mis, 10.00 u. Mis. VAKANTIE HERV. PREDIKANTEN Van 1-4 augustus zijn de beide predi kanten der Herv. Gemeente met vakan tie. Mocht in die tijd ergens in onze ge meente dringend een predikant nodig zijn, belt u dan even ouderling E. J. Wes- terik, Larenseweg 1, tel. 532. Geboren: Janna, dv G. J. Paalman en E. A. ter Denge, Beuseberg 127. Hen- drikus, zv F. Klein Teeselink en W. Markvoort, Beuseberg 174. Ondertrouwd: B. J. Barvelink, 24 jaar en W. H. Pieffers, 23 jaar, beiden te Hol ten. BEVOLKING: Ingekdmen: A. Vincent van Markelo naar Weversstraat 5. Vertrokken: J. W. Hulsman van Dij kerhoek 84 naar Emmer-Compascuum. Holtens jongst geborenen Janna Paal man, dochter van G. J. Paalman en mevr. E. A. Paalman-ter Denge, Beuseberg 127; en Hendrikus Klein Teeselink, zoon van F. Klein Teeselink en W. Klein Teeselink- Markvoort, hebben al heel spoedig bezoek gehad van de Braderiekoningin. Marjanne en Rikus aanschouwden resp. op woensdag en donderdag het levens licht en hebben niets gemerkt van het be zoek, dat Braderiekoningin Wilmien Dol man hen 's avonds tussen half zeven en acht uur bracht in gezelschap van de leden van de Braderiecommissie, de heren H. Klein Velderman, J. Maats en D. J. Wan- sink, doch hun gelukkige ouders stelden dit bezoek op hoge prijs en waren zeer verrast met de geschenken: een groot krentebrood van „De Halm", een fruit mand en een waardebon van f 10,van de Braderiecommissie en kleine attenties van de firma Gebr. Wansink en de Brade riekoningin. Het is de taak van de Braderiekoningin om gezinnen, waar tijdens de Braderie een blijde gebeurtenis plaats heeft, te bezoe ken en Wilmien heeft deze taak op zeer charmante wijze vervuld, zoals zij ook op andere momenten een vriendelijk woord en een gulle lach had voor degenen, die zy bezocht of die haar gelukwensten. Donderdagavond om kwart over tien werd in het gezin van de heer en me vrouw Soer-Schuppert, Gaardenstraat 53, een derde braderie-kindje geboren. Zij kreeg de naam Willemina. Vrijdagavond 31 juli bracht braderie koningin Wilmien in gezelschap van de waarnemend voorzitter van de braderie commissie, de heer J. Wiggers, en de he ren H. J- Bolhuis, H. Beltman en J. W. H. Slotman, ook hier een bezoek en wer den verschillende geschenken aangebo den. De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Niewwsblad te Holten. Telefoon 05Jf88 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f S.Iedere mm. meer 0.12 OFFICIËLE PUBLIKATIES Partiële herziening van het uit breidingsplan in onderdelen villa terrein „Look". Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 29 juli 1964, gedurende vier weken ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ontwerp tot wijziging van het uitbrei dingsplan in onderdelen villaterrein „Look", vastgesteld bij raadsbesluit van 4 november 1963, nr. 2802. Het ontwerp heeft betrekking op een wijziging van de ligging van de toegangs weg tot het villaterrein Look. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebben den bij de raad dezer gemeente bezwa ren indienen. Holten, 27 juli 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, B. J. VENEKLAAS SLOTS. GEEN SPREEKUUR DIREKTEUR VAN GEMEENTEWERKEN De direkteur van gemeentewerken deelt mede, dat hij op dinsdag 4 en 11 augustus a.s. geen spreekuur houdt. De direkteur voornoemd, T. PRAK. VOORKOMING VAN BRAND EN ALARMERING De Burgemeester van Holten vestigt nog eens de aandacht op het bepaalde in artikel 74a der Algemene Politieverorde ning dezer gemeente, waarbij het verbo den is zonder zijn toestemming in de openlucht paas- of kampvuren te ontste ken. Hij doet een dringend beroep op ieder, die voornemens is hout- of andere afval stoffen te verbranden, daarvan tijdig 'ken nis te geven aan de brandweer (gemeen tehuis, tel. 666) om te voorkomen, dat vooral in het warme en droge jaargetijde onnodige alarmering van de brandweer plaats heeft of nasporingen naar gerap porteerde rookontwikkelingen moeten worden verricht. Holten, 31 juli 1964. De Burgemeester voornoemd, B. J. VENEKLAAS SLOTS, Loco-Burgemeester. Officiële publikaties: OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in verband met een op zaterdag 1 augustus a.s. te houden motorcross de navolgende wegen vanaf ongeveer 12.00 uur tot 18.00 uur voor alle verkeer gesloten zullen zijn: 1 Weversstraat; 2 Pannenbakkersstraat; 3 Slachthuisstraat; 4 Nijverheidsstraat; 5 Waag weg, vanaf de Industriestraat in oostelijke richting lot aan de Pannenbakkersstraat. Voetgangers (zonder honden) worden tot het terrein toegelaten. Auto's, motoren, bromfietsen en rijwie len moeten elders worden geparkeerd. Holten, 30 juli 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, B. J. VENEKLAAS SLOTS, loco-burgemeester. J. VUUREGGE, loco-secretaris. Bij het diploma-zwemmen in 't natuur bad „Twenhaarsveld" behaalden woens dagavond 44 jongelui een diploma. Het examen werd afgenomen door de chef- badmeester, de heer G. van Lemel, terwijl als official van de Kring Twenthe-IJssel- streek der K.N.Z.B. aanwezig was de heer J. Hageraat van Almelo. De uitslag was als volgt: Diploma I jongens: E. J. Houtzager, Hengelo; R. Weijs, Rotterdam; B. Rade- maker, Boekelo; J. H. Noltes, Hengelo; J. Euverman, Enschede; J. Hofsteenge, Hol ten; H. Baan, Almelo; R. Slof, Den Haag; P. Ebregt, Rotterdam; Y. A. Baumfalk, Groningen; R. J. van Dijk, Holten; J. Pas man, Amsterdam; N. Danhoff, Groningen. Diploma I meisjes: M. Wissink, Holten; A. Born, Middelburg; F. Kist, Almelo; An neke Beldman, Zutphen; C. van Erk, Ze venhuizen; M. Sluiter, Bathmen; V. Smit, Enschede; W. Schutte, Den Haag; M. Vos, Rotterdam; R. Leef tink, Holten; N. Baum falk, Groningen. Diploma II jongens: B. Staal, Sappe- meer; G. D. Elbersen, Holten; D. Broeder, Broek in Waterland; B. Honingh, Amster dam; G. Klamer, Geleen; D. Dikkers, Hol ten; F. Pleket, Schiedam; R. J. Croonen, Oldenzaal; B. Winterman, Holten; J. Koop man, Holten. Diploma II meisjes: J. de Graaf, Udenr J. van Rigteren, Holten. Diploma III jongens: W. Dikkers, Hol ten; W. Klamer, Geleen; E. P. Nijhof, Almelo. Diploma III meisjes; W. Kettelarij, Hol ten; A. Verschuur, Amsterdam; M. Holter- man, Arnhem. Diploma IV jongens: J. ten Kate, En schede. Diploma IV meisjes: J. Bluemink, Hol ten. Het vorige weekend waren nog zoveel vakantiegangers in onze gemeente neer gestreken, dat daardoor haar inwonertal meer dan verdubbelde. Alle recreatie- bedrijven, waaronder de hotels, pensions, kampeerboerderijen en de vele zomer huisjes op de Borkeld zijn bezet. Dat bracht naast het -enorme verkeer van passanten een grote levendigheid in het dorp, welke nog werd vergroot door de braderie, die als zeer geslaagd be schouwd kan worden en veel bezoekers telde. De administrateur van de V.V.V., de heer Kers, kwam handen tekort om de vele klanten dagelijks te helpen, maar heeft bovendien vele gasten aan zich ver plicht door het organiseren van bezoeken aan de kaasboerderij, van de Hol terberg rit en door zijn vroege tochten door Hol tens beemden onder het motto „Op zoek naar wild", waarbij hij de deelnemers en deelneemsters inderdaad ook het in onze bossen huizende reewild kon tonen. Dat is zo'n vroege tocht meer'dan waard. Dit weekend zal er zeker een grote wis seling plaats vinden, omdat er, ook bij vakantie, nu eenmaal een tijd van komen en een tijd van gaan is. De nieuwe bezoekers wacht een een*- voudig, maar voor velen interessant, va kantieprogramma, dat men elders afge drukt vindt en waarvoor men zich wel tijdig dient aan te melden, wil men voor deze tochten in aanmerking komen. Onder het motto „Drie avonden van be zinning" worden ook dit jaar weer inter kerkelijke samenkomsten gehouden in een aan duizend personen plaats biedende tent in Kalfstermansweide. In de zondagavond gehouden tweede bijeenkomst, waarvoor zeer grote belang stelling bestond, sprak dr. A. Wind, geref. predikant te Almelo, over het onderwerp: „Kwam U God wel eens tegen?" Aan deze avond werd medewerking verleend dooi de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Het koor zong o.l.v. de heer W. van Erkelens een viertal liederen. De heer D. J. Schuppert begeleidde op electronisch orgel de drie liederen, die in „community singing" werden gezongen. De leiding van deze bijeenkomst berust te bij de heer G. W. Rietman, die in een kort slotwoord allen dank bracht voor de aan deze avond verleende medewerking. Zondagavond zal in de slotbijeenkomst ds. H. J. van Druten, herv. predikant te Nijverdal, spreken over het onderwerp: „Oecumene. geven en nemen". Deze avond zal Holtens Gemengd Koor enkele liederen zingen. De toegang tot deze avond is vrij. Wel wordt tot dekking van de hoge kosten een collecte gehouden. GESLAAGD Mej. M. Meuleman, H. J. Wansink- straat alhier, slaagde te Almelo voor het diploma „Stenografie en Machineschrij- ven". De heer C. Karmelk, adjunct-com mies ter gemeentesecretarie, slaagde te Enschede voor het praktijkdiploma boek houden. De heer D. J. Wansink met aan elke arm een mededingster naar de titel van Bra deriekoningin. Te Deventer slaagde voor het diploma Duitse Handelscorrespondentie mej. Mini Koopman Ed. Zij ontving haar opleiding aan de Handelsavondschool te Almelo. De heer G. Beldman Dzn., Borkeld 46, slaagde te Deventer voor het diploma Mo derne Bedrijfsadministratie en de heer W. C. van Helsdingen Jr., Kolweg 16, behaal de, eveneens te Deventer, het Midden standsdiploma. De leden van de P.V. „De Bergvliegers" namen deel aan de wedvlucht vanaf Bor deaux. Afstand: 974 km. Uitslag: 1 en 4 G. Veldhuis; 2 en 3 L. Gazan; 5 G. Steunenberg. Prijswinnaar L. Gazan. Poulewinnaar G. Veldhuis. Eindstand Fond: 1 G. Veldhuis 901.8 punten (le kampioen); 2 L. Gazan 736.9 (2e kampioen); 3 H. J. Aaftink 605.7 (3e kampioen); 4 G. Steunenberg 586.6; 5 J. W. Willems 237; 6 J. Schoneveld 233.6; 7 W. v. d. Pluym 117.4. Kampioenvogel Fond: H 62-1266371 van G. Steunenberg met 369 punten. Wilmien Dolman werd gekroond door de aftredende koningin: Mieke ten Velde. Mieke ten Velde, die maandagavond als braderiekoningin „troonafstand" deed (de koningin wordt maar voor één jaar gekozen) heeft op het podium in „Kalf stermansweide" ten aanschouwe van vele .honderden belangstellenden als haar op volgster gekroond het 18-jarige kapster- tje Wilmien Dolman, die met meerder heid van stemmen door 12 zomergasten hiervoor werd uitverkoren. Er steeg een enorm gejuich op toen de waarnemend voorzitter van de Braderie commissie, de heer J. Wiggers, de keuze van de jury bekend maakte. Een aardig moment vormde de kroning van de nieuwe koningin door de scheiden de „majesteit", die haar opvolgster alle goeds wenste. De heer J. Wiggers wens te Wilmien namens de Braderiecommis sie van harte geluk met haar benoeming, sprak de hoop uit op een goede samen werking en bood een boeket anjei's aan. Hij vroeg in de komende regeringspe riode haar bijzondere belangstelling voor de bouw van een muziektent en aanleg van een modern sportpark en bracht de scheidende koningin dank voor de wijze waarop zij haar taak vervulde en herin nerde aan de opening van de Uloschool, de eerste steenlegging van het nieuwe slachthuis, de bouw van de vleeswaren- fabriek voor de N.V. „Uvlees" en de ver harding van de Stevenssteeg. Voor de verkiezing van de Braderie koningin hadden zich verder aangemeld: Dini Stam, Fenneke Stevens, Wies Hos- pers, Mini Paalman, Betty Bekkernens, mevr. Klein Velderman-Beffers, Marga- retha Heek, Dini Stevens en Dini Mege- link. Zij kregen van het talrijke publiek een spontaan applaus en van de voorzitter van de Braderiecommissie een doosje zakdoekjes. Na de officiële huldiging op het po dium in „Kalfstermansweide", waar de boerenkapel „De Hutentuutters" van de plaatselijke muziekvereniging van 7 tot 8 uur gezellige feestmuziek ten gehore bracht, recipieerde de nieuwe Braderie koningin in de aan duizend personen plaats biedende feesttent en velen boden hier gelukwensen en bloemen aan. Voor de feestmuziek zorgden de „Las Cabana's" uit Deventer en van de gele genheid om een dansje te maken werd volop gebruik gemaakt. JANNEN EN JENNEKES VONDEN ELKAAR Holten heeft donderdag op de derde en laatste dag van de 2e Lustrum-Braderie weer gezellig feest gevierd met als hoogte punt de Jennekesmarkt, die 's avonds om 9 uur werd gehouden in het centrum van het dorp. Met omhoog gehouden plankjes, kartonnen borden en stroken papier wer den de nummers zichtbaar gemaakt, in de hoop, dat men spoedig een hij of een zij met een gelijk nummer zou ontmoeten. Het waren Annie Meerman, Beuseberg 157 en Jan Reilink, Dijkerhoek 92, die zich als eerste paar aan de radiowagen bij de dorpstoren meldden om de eerste prijs van f 50,te incasseren. De tweede prijs van f 25,was voor Bertha Schooien, Borkeld lb en Gerrit Soer. De derde prijs van f 15,verdween in de portemonnee's van Joke Muller, Look en Henk Vincent, De- venterweg 54, en de vierde prijs van een tientje mochten Ineke Kevelam, Larense weg 11 en John van Eek uit Meppel ver delen.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1