1IEUIS Uil Hollens hislorie *sm Ma?/?. UIT OVERIJSSEL Zaterdag 11 juli 1964 HOLTENS NIEUWSULAD Verloting „De Trekkers" eens schudt het leven je wakker Bedrijfsvoetbalcompetitie Diploma-zwemmen Geslaagd brui nine PiGtnodemi f2.91 Puzzlerit UllllllllllllllllllillllllllIIII!llllllll!l|||||||inill!ll|||||||lll!li|||||||;|||||||||||||||j[ Folkloristisoli jubileum Losser. - In Losser bestaat de schutterij vereniging Sint Marten veertig jaar. Ter gelegenheid hiervan is er op 18, 19, 20, 21, 22 en 25 juli feest in dit dorp. Zaterdag, 18 juli wordt in Losser de districtsverga dering van de folkloristische groepen in Nederland gehouden. De twee volgende dagen worden benut om uit te maken wie bij het klootschieten zich Keizer van Twente, Koning van Sachsenland en Ko ning van Lósser mag noemen. Folkloris tische groepen maken rondgangen door het dorp en er wordt op maandag 20 juli om 18 uur een groot kroningsfeest gehou den. Op dinsdag 21 juli wordt om half drie 's middags een boerenbruiloft gevierd in de feesttent en de festiviteiten worden be sloten met een groot concours hippique dat zaterdagmiddag 25 juli om half drie begint. Inlichtingen: Gemeentehuis Los ser tel. 05423 - 444. Sport Hellendoorn/Nijverdal. - Op 16, 17 en 18 juli worden in Hellendoorn/Nijverdal skel terwedstrijden gehouden. Het zomerfeest met de kermis duurt in de dorpen van 31 juli tot en met 1 augustus. Inlichtingen: VW Hellendoorn/Nijverdal - tel. 05486 - 2729. Folkloredagen Saasveld. - In Saasveld (gem. Weerselo) worden dit jaar weer twee folkloredagen gehouden. De data zijn 11 en 12 juli. Tij dens deze' dagen zal weer worden uitge maakt wie het meest bekwaam is in het vogelschieten: een kleiduif moet van een 17 meter hoge paal worden geschoten. De titels die er te verdienen zijn: Keizer van Twente en Koning van de schutterij. Deze laatste organiseert het feest. Verder zijn er op deze dagen folkloristische dansgroe- groepen in het dorp, die op 12 juli een rondgang door het dorp maken. Daar naast worden festiviteiten opgeluisterd door vendelzwaaiers uit Doesburg. Duitse folkloristische groepen in klederdracht en dansgroepen. Ook de schutterij van Los ser en Glanerbrug zijn van de partij op dit feest. Inlichtingen: Organisatiecomité Saasveld - tel. 05401 - 215. Oudheidkamer Ommen. - Dezer dagen is de oudheid kamer in de gerestaureerde en uiterlijk in oude stijl herstelde molen Den Oordt te Ommen officieel geopend. De verzameling bevat tal van oude voorwerpen als tegen hanger van onze tijd. Geopend: juli, aug. en sept, van 10-12 en van 14-17 uur. Zater dags van 14-16 uur. Zondags gesloten. In lichtingen: VW Ommen tel. 05291 - 1638. Vierdaagse Almelo - Fietsers en bromfietsers kun nen van dinsdag 21 juli t.e.m. vrijdag 24 juli meedoen aan de rijwiel- en bromfiets vierdaagse in Almelo. De tocht voert door de omgeving van Twente en de Overijs selse Heuvelrug. De fietsers leggen per dag ongeveer 65 km af maar er is ook een route voor degenen, die gewend zijn de pedalen wat harder naar beneden te drukken. Die telt 125 km per dag. Start tussen 7.30 en 9 uur. De bromfietsers rijden een geheel an dere route, die die van de fietsers nergens kruist. Zij leggen per dag ongeveer 150 km af. Inlichtingen: VW Almelo tel. 05490 - 2000. Kort allerlei Almelo. - Tn Almelo treedt op 18 juli de doedelzakband „De Scotjes" op. Op het Marktplein geven zij een show, eveneens in de tuin van het cultureel centrum. Op 26 juli wordt in Almelo gestart voor een puzzelrit voor auto's en motoren. Goor. - Een grote allegorische optocht wordt op 12 juli in Goor gehouden. Mede werkenden: twee drumbands en vijf mu ziekkorpsen. Zwartsluis. - wordt t.e.m. 11 juli feest gevierd. Op 6 juli wordt de Tiroler markt gehouden. Oldemarkt. - In Oldemarkt wordt op 17 juli een historische optocht gehouden. Steemvijk. - In Steenwijk wordt op 11 juli de Nuts bad- en zweminrichting ge opend. Ter gelegenheid hiervan geven le den van de zwem- en poloclub „De Meeu wen" uit Amsterdam een demonstratie schoonspringen. Verder staan op het pro gramma: waterpolowedstrijden. (Inlichtingen: bij de plaatselijke VW-kan- toren). In het clublokaal „De Waag" had don derdagavond de trekking plaats van de verloting van de Wandelclub „De Trek kers" ten overstaan van de Groepscom mandant der Rijkspolitie, adjudant Kruit. De uitslag vindt men hieronder. De prij zen künnen worden afgehaald bij de heer G. Voortman, Diessenplasstraat 17, al hier. Prijs no. Prijs no. 1 1147 28 1086 2 1850 29 935 3 1612 30 1937 4 1190 31 566 5 1764 32 1235 6 1056 33 1302 7 1094 34 1833 8 2117 35 1107 9 1255 36 1185 10 1605 37 974 11 1604 38 1415 12 1416 39 1969 13 2497 40 694 14 1000 41 1707 15 ■393 42 916 16 1169 43 854 17 1398 44 2219 18 2419 45 1260 19 639 46 1527 20 1252 47 1712 21 1370 48 2137 22 2131 49 835 23 635 50 2262 24 1083 51 2160 25 1026 52 2255 26 925 53 1722 27 1695 54 1938 DE SPOKEN VAN HOLTEN Vroeger werden aan de haardvuren in de Holter buurtschappen en buiten in heide en veld nog tal van sagen en sprookjes verteld. Zo was er op de Bor- keld een spook. Dorp Holten had zelf ook zijn spook. In Neerdorp had men tal van heidespoken. Het Beuzeberger spook was origineel: het was een spook met een baard. En onder de -brug over de Schip beek daar zat vroeger de duivel van elf uur 's avonds tot de zon opkwam. Ook ik heb eens gezeten te Tolten aan het losse vuur. Als jongen van een jaar of tien. Maar dat doet er niet toe. Ik houd dit voor mij zelf om de nieuwsgierigheid niet op te wekken van de vele vakantie gangers, die de overschone omgeving van Holten komen bezoekèn. Maar goed: het spookte in Holten overal. In de kerk zat des nachts het spook de Gloeperd. Na 1829 heeft de Gloeperd de biezen gepakt. Toen ging Holten met kerk en al in de fik. De Gloeperd werd toen de grond te warm onder de voeten en werd voorgoed verdreven. Maar de trouwe kerkganger Jan van het Hoom of dat iets met een beestenhoorn te maken had maak te op een zondagmorgen midden onder de preek kennis met de Gloeperd. Het was in de hooitijd. Jan had de hele week voor de Holter burgers gras gemaaid. Hij was wat de Holtenaren noemden: een onwies starke kerel. Maar je kunt ten slotte óveral gehóeg van krijgen en zo verging het Jan ook. Jan had één ge brek: hij zag overal spoken. Zelfs op klaarlichte dag. En nu ging hij na een week van harde arbeid ter kerke. Des morgens riep hij tót Mans, die naast hem zat: van de beene, dat röst! Mans die keek Jan enigszins verbaasd aan, want deze had vergeten zich te scheren. Dat gebeurde in die dagen wel meer. De baard zat maar aan de buitenkant, als het van binnen maar zuiver was; daar kwam het op aan. De schare zong; de voorganger ging voor in gebed. Toen dat afgelopen was, ging Jan onder zeil. Een zonnestraal door een gekleurd glas viel op Jan's gelaat. Midden onder de preek van de dominee kwam er leven in de kerk. Jan was in een zware droom ge wikkeld en had het met de duivel en de Gloeperd te kwaad. Die hielpen elkaar. Zij wilden Jan om zeep brengen. Jan vocht in zijn droom voor zijn leven, te gen dé demonen. Amen, sprak de predi kant. Daar, snotterkanis, schreeuwde Jan en sloeg zijn buurman Mans uit de bank, zodat deze over de vloer rolde. Toen andere kerkgangers vroegen of hij gek geworden was, riep Jan: Benee!, maar ik hebbe miej ehouwen met 'n Gloeperd, maar nam er geen genoegen mee. Hij wilde het spook de Gloeperd niet zijn en daarom maakte hij aanstalten om Jan aan te tasten. De koster zette ze voor die zondag buiten de kerk. En Mans en Jan waren het er roerend over eens, dat de Gloeperd een lillek deer was. Anders was het spook aan de brug over de Schipbeek. De boeren waren het er allemaal over eens, dat de brug niet deugde. Maar ja, een nieuwe brug kostte geld en als iets geld kostte, dan was men er tegen, want het geld was beteun. Dus modderde men voorj. Willem, een boer uit het Holterbroek,' was des morgens al vroeg met een buurman naar Dommer- rolt aan de IJssel gevaren om riet te ha len. Er moest e.en nieuw dak op het huis voordat het Sunte Joapik was. Het was laat in de avond, toen zij terugkeerden. Zij hadden nog wel eens aangelegd. Bij de brug gekomen werden de paarden schichtig. Het was niet zuiver onder de brug. Er zat een demoon; één van die onderaardse geesten, waaraan vooral Twente zo rijk was. De paarden steiger den en de beide boeren siderden. Na enig beraad besloten zij om hulp te roe pen. De Veldmeijer was maar een gewone schöppendaghuurder. Hij woonde in eeh huisje op de Markeveldgrond; niet ver van de beek. Miete!, riep hij tot zijn vrouw, er wordt een man vermoord. Maar Miete was van oordeel, dat het een demoon was en daar diende ze voorzich tig mee te zijn. Als zo'n demoon je be- foefelde was je voor je leven getekend. Het hulpgeroep van de beide boeren hield aan. iHet gebrul en het lawaai onder de brug ook. De Veldmeijer ging ondanks de protesten van Miete het bed uit. Hij liep naar de brug en hoorde het lawaai. Maar hij zag meteen wat er aan scheelde. Een schone kans om flink in aanzien te stijgen. De kans was er en de Veldmeij- door Leida Graafland De hele affaire stond Derksema heel niet aan. Hij wist van Toms zijsprongetje tijdens de vakantie van Burger en zijn vrouw. Dat daarom Lena Rooijakkers op staande voet was ontslagen en uit het dorp was vertrokken. Tom fiad het hem immers zelf verteld. En omdat hij Roelie tamelijk goed kende en het éen itiet het ander ging combineren, kwamen er ver moedens bij hem op, die hem diepe zorg- rimpels bezorgde. Hij was een man, die alles eerst rustig overdacht, alvorens zijn beslissingen te ne men. Dat deed hij een paar dagen en ten slotte besloot hij een week na het vertrek van Talingen op een avond naar huize Burger te gaan en Roelie om inlichtingen te vragen. Tegen half acht belde hij aan, knikte vriendelijk te^en Greetje, die de deur opende en vroeg mevrouw Burger te spre ken. Greetje installeerde hem in de kleine salon en een paar minuten later kwam Roelie binnen. Ze stak haar hand uit en de pastoor drukte die. Daar ze er al zo half en half op gerekend had, dat hij wel zou komen aanlopen in verband met de af faire-Talingen, was ze op alles voorbereid, maar liet niets merken. „Leuk, dat u eens komt aanwippen bij een eenzame vrouw, pastoor. Drinkt u koffie mee? Of liever iets pittigers?" „Graag een kop koffie." „Een ogenblikje dan. Ik zal Greetje even zeggen, dat ze onze koffie hier brengt. Jopie heeft haar vrije avond. Daar staan sigaretten Ze rookten, spraken over het uitzonder lijke mooie weer van de laatste dagen, dat er zodoende in de brandstoffenhandel wel niet zoveel verdiend zou worden, maar bij de kasteleins des te meer. Nadat Greet de koffie gebracht had, schraapte pastoor Derksema zijn keel en begon op voorzichtige toon: „Ik kom eigenlijk naar aanleiding van de vele ge ruchten, die de laatste dagen plotseling in het dorp de ronde doen. Het gaat over onze vriend Tom Talingen. Kunt u mij daaromtrent wat meer vertellen? Ik kan namelijk niet aannemen, dat al die onzin, die men vertelt, juist is." Roelie dronk van haar koffie en wachtte, tot de ander uitgesproken was. Toen antwoordde ze op beheerste toon: „Meneer pastoor, er is niets bijzonders aan de hand. De heer Talingen is enigs zins overspannen. Waarschijnlijk heeft hij zich na de dood van mijn man wat te druk gemaakt en teveel hooi op zijn vork ge nomen. De laatste tijd maakte ik me al zorgen over hem. Vandaar, dat ik een nieuwe boekhouder in dienst heb geno men, ojn hem zodoende wat te ontlasten. Zijn taak als procuratiehouder is al veel omvattend genoeg. Maar gisteravond kreeg ik de indruk, dat hij behoorlijk over zijn toeren was. Vandaar, dat ik hem twee maanden ziekteverlof heb verleend en hem aanraadde enige weken naar een rustig vakantieverblijf te gaan. Dat is alles." Pastoor Derksema keek de vrouw enige ogenblikken onderzoekend aan. „Tom schijnt inderdaad behoorlijk overspannen te zijn, want de avond voor zijn vertrek is hij dronken thuis gekomen en de vol gende morgen heeft hij zijn hospita nog een maand kostgeld betaald en haar ver teld, dat hij vertrok en niet meer terug kwam. Omdat hij door u ontslagen was." Roelie haalde haar schouders op. „Klets praatjes van de mensen, veronderstel ik. U hebt de feiten gehoord, nietwaar? Ik stel teveel prijs op zijn onschatbare dien sten, die hij in de loop der jaren aan mijn bedrijf heeft verleend, dat ik hem wil mis sen. Maar onder de gegeven omstandig heden heb ik niets aan hem. Het feit, dat hij zich bedronken heeft spreekt in dit op zicht voldoende. Ik ken de heer Talingen al die jaren als een zeer matig drinker." „Dat was hij ook, mevrouw. U hebt dus een nieuwe boekhouder aangenomen. En één dag na diens komst in uw bedrijf stuurt u Tom met ziekteverlof. Vond u dit wel tactisch? Daaruit zou men kunnen opmaken, dat Tom iets gedaan heeft, dat niet door de beugel kon. Tot die conclusie is men in ons dorp al gekomen. Zijn over haast vertrek die morgen is natuurlijk ook al verdacht. Daarom vraag ik u recht op de man af: is er iets met Tom aan de hand? Heeft hij bijvoorbeeld fraude ge pleegd?" er benutte haar. Wacht meer effen!, riep hij de beide voerlui toe, ik mot eerst ge- reedschop haal'n en dan muk miej met de duvel sloan! De Veldmeijer hield woord. Hij kwam in de blote hemdslippe, gewapend met een stok. Hij liet zich van de oever zakken. De beide voerlui draai- passen terug. Maar duidelijk konden zij de basstem horen. Vot, donderhond! klonk het en een hevig gekraak en ge- plons volgde en daarna hoorden zij dui delijk geplons in de beek. De Veldmeijer kwam voor de dag en wiste zich het zweet van het voorhoofd. j Foi, foi, keerls!, riep hij; daar heb ik mij met de duivel geslagen en dat valt niet mee. In werkelijkheid was het de markebolle, die uit de schuur bij één dei- naastbij zijnde boeren was gebroken en zich vast gekropen had onder de brug. De Veldmeijer had hem met een paar ferme tikken losgeslagen en de stier was op de loop gegaan. Hij nam de leidsels van de eerste voerman en laveerde in de don kerte het eerste span over de brug. De tweede voerman durfde niet; zijn paar den waren bang voor de waaiende hemd slip van de Veldmeijer. Kort daarop besloot de Marke van Holten tot herstel van de brug op voor stel van de brug. Want men durfde de Holter duivelsbanner niet tegen te spre ken. HET SPOOK IN HET DORP Dit spook had het vooral op de reizen de man voorzien. Het liep in het nachte lijk uur altijd naast de wagens, die Hol ten passeerden. Holten had er veel last van. Men haalde de stille Griet de Wik- ster van de Markelose berg. Die zou ma ken, dat het spook verdween. De schoutinne lag wakker. Zij luister de met angst en beven naar het spook. Daar rammelde het aan de deur. Man, help, snikte zij. Maar de schout had het ook niet op spoken begrepen. Daar stond een geest, een witte gedaante, en keek tussen de beddegordijnen naar het schou- tenpaar. Zij hoorden een gekraak en an dere aparte geluiden en toen niets meer. De gordijnen gingen weer dicht en de witte geest verdween. De schout en de schoutinne bleven te bed tot het licht was en toen inspecteerden zij hun huis en het bleek, dat het spook of de spoken er met de dorpskas vandoor waren ge gaan. De Wikster uit Markclo was sinds dien spoorloos verdwenen. Vreesachtige lieden meenden, dat zij in de grond ver zonken was. De Veldmeijer werd ge raadpleegd. Hij verklaarde zich bereid zijn leven te wagen en er een hellevaart voor over te hebben om het spook in de nek te slaan. Hoe het verder met de spokerijen af liep, hopen wij een volgende keer te ver tellen. VAN COEVERDEN. EERSTE HOLTENSE Bij voldoende deelname zal in de pe riode van 3 tot en met 21 augustus a.s. en bedrijfsvoetbalcompetitie worden ge speeld, waaraan kan worden deelgeno men door elftallen van Holtense bedrij ven, gemeentelijke instellingen etc. of combinaties hiervan Door verenigingen kan niet worden ingeschreven. Bedrijfselftallen, die willen meespelen om de prachtige wisselbeker en andere prijzen, die door Holtense bedrijven be schikbaar zijn gesteld, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij M. Klein Velderman of W. Brinks, Machinefabriek „Universal", tel. 422, waar men ook graag, de namen wil note ren van hen, die één of meer wedstrijden willen leiden. Het wedstrijdschema zal zo spoedig mogelijk worden vastgesteld. De wedstrijden zullen worden ge speeld op het terrein van de voetbalver eniging „Markelo Vooruit" bij café „De Poppe". Roelie haalde ongeduldig haar schou ders op. „Meneer pastoor, de kletspraat jes in het dorp laten me Siberisch. Ik heb u de feiten verteld, de heer Talingen is door mij met ziekteverlof gezonden. Uit sluitend en alleen, omdat hij overspan nen is. Volkomen over zijn toeren. Hij is dus buiten dienst, omdat hij ziek is. Dat is alles. Stelt u zich in verbinding met dokter Wals, die ik die morgen heb op gebeld en precies hetzelfde vertelde, wat ik nu aan u zeg. Belt u morgen voor mijn part de bedrijfsvereniging op, die ik ook al heb ingelicht. Hij krijgt zijn volle sala ris doorbetaald en over twee maanden zal ik hem graag weer terug nemen in mijn bedrijf, aangenomen dat hij dan opge knapt is." Pastoor Derksema dronk zijn koffie leeg en trommelde even met zijn vingers op de leuning van zijn stoel. „Als u het zegt, zal ik het wel moeten aannemen. U hebt natuurlijk geen idee, waarheen Lij vertrokken is." „Niet in het minst. Dat is tenslotte mijn zaak ook niet. Ik heb hem geadviseerd: ga naar zee, of trek de bergen in. Ik neem aan, dat hij vandaag of morgen wel be richt zal zenden." De geestelijke dacht een poosje na. „Dit is een vervelende geschiedenis, mevrouw Burger, want ik was juist van plan om 'vandaag of morgen met Tom even bij u aan te lopen om over de toekomst van uw kinderen te praten." Roelie keek hem met grote ogen aan. „De toekomst van mijn kinderen? Wat heeft hij daarmee te maken?" Pastoor Derksema glimlachte even. „In zijn kwaliteit als toeziend voogd natuur lijk. Dal schrijft de wet nu eenmaal voor." Het bloed trok uit het gezicht van dc vrouw en even knipperde ze met haar Bij het tijdens woensdagavond gehou den diploma-zwemmen in het natuurbad „Twenhaarsveld" behaalden 17 jongelui een diploma. Het examen werd afgenomen door de chef-zwemmeester, de heer G. van Lemel, terwijl als official van de Kring Twente- IJsselstreek aanwezig was de heer J. Ha- geraat te Almelo. De uitslag was als volgt: Diploma 1 (meisjes) J. Wegstapel, Z. Twellaar, S. Holshorst, M. M. A. Schone, D. Toorne- man, E. te Winkel; (jongens) D. J. Meu- leman. Diploma 2 (meisjes) B. V. S. H. de Jong. Diploma 3 (meisjes) G. J. Lan- genbarg, A. Meerman, J. Müller, A. Meijerman; (jongens) J. Nijhuis. Diploma 4 (jongens) W. Drent. Diploma 5 (meis jes) C. G. J. K. Bosma. Diploma 6 (jon gens) T. Scheperman. Op de maandag j.J. te Rijssen gehouden veemarkt waren aangevoerd 1250 stuks vee, n.l. 29 runderen en 1221 varkens. De prijzen van vette koeien bedroegen f4 tot f4.40 per kg. slachtgewicht; melk en kalfkoeien f 950 tot f 1200 per stuk; pinken f 650 tot f 950, graskalveren f 250 tot f 350, drachtige zeugen f 350 tot f 425, biggen f65 tot f80. De prijzen van het rundvee waren hoog bij trage handel. Zeugen werden kalm verhandeld tegen staande prijzen, evenals biggen, waarvoor de handel gunstiger was. Bij de te Deventer gehouden mulo-exa mens slaagden van de Holtense openbare u.l.o.-school de volgende leerlingen. Jon gens: H. Rensen, H. Sluiter, J. Bieleman, H. Vosman te Holten, W. Stelling, Twello, G. Gervedink Nijhuis en E. Heuvelman, Bathmen. Meisjes: M. Bronsvoort, diplo ma B. Jongens: A. J. Wansink, W. Reij- link, Holten, J. Denneboom, H. Westra, Bathmen, H. Kerkdijk, Okkenbroek. Meis jes: J. J. Tempelman, Markelo, A. van Veen, Heeten, D. ter Harmsel, Rijssen, H. Lensink, Holten, T. J. Elkink, Markelo, diploma A. en beschermin c GESLAAGD Egbert Beldman, Willem Dikkers, Ria Meijer en Jan Stam, leerlingen van de school met de Bijbel, zijn geslaagd voor het toelatingsexamen van het Christelijk Lyceum te Almelo. HOOFDLEIDSTER Mej. L. T. Hoogkamp, leidster aan de Chr. Kleuterschool slaagde te Zwolle voor het diploma „Hoofdleidster". Leerlingen van de Technische School te Zutphen, die kamperen op het vakantie verblijf „De Haspel", hielden woensdag avond een puzzel-rit per rijwiel door de Beuseberg. De deelnemers dienden hiertoe 11 con troleposten te passeren, welke werden bezet door de verkenners van de Waar- denborchgroep der Holtense padvinders. De uitslag luidde: lc prijs Koppel ten Harkel-Renshof 0 strfp. tijd 55 min.; 2e prijs Pelgrim, Zutphen 0 strfp. 61 min. (zijn koppelgenoot moest de wedstrijd sta ken wegens een lekke band). De laatste deelnemers deden er wat langer over en kwamen binnen na 1 uur en 55 min. Leraren en leerlingen hebben de ver kenners na afloop van de rit bedankt voor hun spontane medewerking. ogen. „Wat zegt u? Talingen toeziend voogd over mijn kinderen? Hoe komt u aan die onzin?" De pastoor keek haar verwonderd aan. „Is u daarvan niet op de hoogte gesteld? Verleden jaar hebben uw man, Tom en ik dit in orde gemaakt. Op verzoek van uw man natuurlijk. Hij wilde in dit op zicht enige zekerheid scheppen voor zijn gezin, als hij onverwacht mocht overlij den. Dat het geen overbodige maatregel was, bewijst wel het feit, dat uw man toch nog plotseling stierf." Langzaam begon Roelie het te begrij pen. Ze knikte enkele malen en nerveus stak ze een sigaret op. „Dus dat is alle maal bekokstoofd zonder mij er in te ken nen?" begon ze langzaam. „Mij, de moe der? Wij tellen zeker niet mee? Wij zijn zeker alleen maar goed om ze ter wereld te brengen en voor de rest wordt er met ons, vi-ouwen, geen rekening gehouden?" De bezoeker schrok. Hij had altijd in de veronderstelling verkeerd, dat Dolf Burger zijn vrouw van het een en ander op de hoogte had gestold en zelf had hij het vanzelfsprekend aangenomen, dat de procuratiehouder en vertrouwensman van Burger, Tom Talingen, als toeziend voogd door de vrouw zou worden geaccepteerd. Dit nu bleek niet het geval te zijn en on middellijk had hij de hele situatie door. Die vrouw heeft wat tegen Tom. Ze heeft een hekel aan hem. Zou het dan toch waar zijn, die geruchten, dat ze het plan heeft om Tom er uit te werken? „Het spijt me, mevrouw Burger, maar ik was vast in de overtuiging, dat u hier van op de hoogte was." (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2