jjiirgeWi/fce ijüt fttend l; Driedaagse busreis van iandbouwschoiieren Vakantie- programma BOKKEN EN GEITEN Agenda Padvinderij bouwt nieuw troephuis Vrolijke avond met C.O.C. Voldoende punten, maar geen eerste prijs Predikbeurten Geslaagde vlucht van Orleans Voor de A.V.O. Actie „Holtens Studiefonds voor Papoeajongeren" Ouders leggen de fundamenten Zaterdag 4 juli 1964 No. 27. Jaargang 17 HOLTEHS NIEUWSBL1D De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2.—ver kwartaal I Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad .wo ij a j j er Kwanaai j te g0fóen Telefoon 05)88 - 23) Adv.-prijs 115 mm. a contant) 3.Iedere mm. meer 0.12 Wij roepen onze zomergasten, die Holten als vakantieoord hebben uitgezocht, ook nu weer een hartelijk welkom toe. Het vakantieprogramma is nog niet op gang gekomen, maar enkele mededelingen zijn toch wel te doen. Wij laten ze hier onder volgen: BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 7 juli, tussen 7 en 8 uur 's avonds, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere landbouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 533. De kosten bedragen f 1,— per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 8 juli en volgende woensdagen wordt des middags bij voldoende deel name de bekende VVV autobustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VW-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. De tocht duurt van pl.m. 25.30 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. BIJZONDERE ZANG- EN MUZIEKAVOND Woensdag 8 juli a.s., des avonds om 8 uur, is er in de Ned. Herv. Kerk een bij zondere zangavond van de Bijbel Kiosk Vereniging, waaraan de plaatselijke koren- hun medewerking verlenen. Solisten zijn: Kees Deenik, bariton: Anton Koopman, orgel en Egbert Voordes, trompet. Verwezen wordt naar een uitvoerig bericht over deze avond. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 10 juli en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden ge boden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de predikant. De kerkéraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerkdienst, die om 10 uur begint, van deze gelegenheid gebruik te maken. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. 'De klassen 1 en 2 van de Lagere Land bouwschool te Bathmen hebben dit jaar een 3-daagse autobustocht gemaakt naar Wieringen en Texel. Bij het vertrek uit Bathmen liet het weer zich niet gunstig aanzien, maar toen via Zwolle en het Kampereiland Schokland was bereikt, knapte het op en het bleef mooi weer. Op Schokland werd het museum in de voormalige kerk bezocht. Op Urk kre gen de jongens een uurtje vrij, waarin ze langs de haven zwiexwen en belang stellend naar de vissersschepen keken. .De reis ging verder via Emmeloord, waar de Poldertoren werd bestegen en over De Lemmer naar het mooie Gaas- terland. Even voorbij het dorpje Rijs werd gestopt bij een typisch Friese boer derij, die onder leiding van de jonge boer en een assistent van de Rijksvoor lichtingsdienst met grote belangstelling door de jeugd werd bezichtigd. Wat een verschil met een Overijsselse boerderij! Over de Afsluitdijk, waar nog twee maal werd gepauzeerd, kwam men om half zes aan in de jeugdherberg te Oos- terland op Wieringen, waar het goed eten en goed slapen was. De tweede dag was bestemd voor een uitstapje naar Den Helder en Texel. De snelle bus bracht het gezelschap in een half uur naar onze oorlogshaven, waar de jongens werden ontvangen door de Marine-voorlichtingsdienst. In ,,'t Huys Tijdverdrijf" werden twee films over de Koninklijke Nederlandse Marine ver toond. Vanuit de kantine aldaar had men een prachtig uitzicht over het Marsdiep. Het Marine-museum in het Peperhuisje genoot aller aandacht. Van de op de zol der opgestelde periscoop, waardoor men heel .Den Helder kon overzien, waren sommigen niet weg te krijgen, maar de tocht per sleepboot door de nieuwe ha vens en langs de talloze aldaar gemeerde schepen vormde wel het hoogtepunt. Na de middag ging men per boot naar Texel. Met een bus van de TESO werd een rit over het eiland gemaakt. De jon gens troffen het bijzonder met de chauf feur van deze bus. Tijdens een lange tocht, waarbij het door allerlei aardige binnenweggetjes ging, werd vrijwel heel Texel doorkruist en de toelichting, die door de chauffeur werd gegeven, was in één woord af. En door het fraaie weer deed het eiland zich voor op zijn aller schoonst. Dit bezoek aan het grootste ge deelte van onze Waddeneilanden zal de jongens nog lang in het geheugen blij ven. Er werd nogmaals gegeten en geslapen in de Jeugdherberg te Oosterland. Des Het tamboerkorps van HMV heeft za terdag op het Nationaal Federatief Mu ziekconcours, uitgeschreven door de Mu ziekvereniging „De Fanfare" te Marke= lo, in de afdeling „Uitmuntendheid" met 65 punten een tweede prijs behaald. Dit puntenaantal was voldoende voor een eerste prijs, doch aangezien de jury, die bestond uit de heren G. H. Boedijn, P. van Mever en H. Pala, de muzikale uit voering voor de mars waardeerde met een 7 (één puntje beneden de minimum eis) werd het een tweede prijs. Lopende mars: Muzikale uitvoering 7 Klankgehalte 8 Tempo 9 Ordelijk en gericht marcheren 9 Staande mars: Muzikale uitvoering 7 Klankgehaite 8 Tempo 8 Orde en correctheid 9 Totaal 65 punten en een tweede prijs. De eerste poging om de hoogste afde ling te bereiken is mislukt, maar 65 pun ten behalen in de afdeling „Uitmun tendheid" mag zeker een eervol resul taat worden genoemd en zeker een fe licitatie waard. Zondag 5 juli 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur ds Addink. Ex tra collecte voor Inwendige Zending. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Israël. Extra collecte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 2.30 uur ds Hoogkamp (Be diening Heilig Avondmaal). In alle diensten is het éne offer bestemd voor de Diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk: 'Rijssen; 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. Nieuw-Heeten: 7.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. avonds zwierven de jongens door de om trek, vermaakten zich aan de kust of voetbalden wat, evenals de eerste avond. Tijdens de laatste dag van het uit stapje ging het door Noord-Holland rich ting Amsterdam. Eerst door de Wierin- germeerpolder met zijn bloeiende vel den, dan door Medemblik, waar bij het oude kasteel Radboud even werd ge stopt om het beter te kunnen zien en dan door het mooie West-Friesland, langs het veilinggebouw in Blokker (The Beatles!) naar Hoorn. In deze oude stad werd geruime tijd vertoefd. De mooie gevels, de haven met de Hoofdtoren, de Westfriese markt rond om het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen, de jeugd vond alles interessant. In de namiddag volgde nog een kort bezoek aan Volendam en om ongeveer drie uur stopte de bus bij Artis. Ook hier was het heerlijk toeven en onder het wandelen langs al de dieren vloog de tijd om. Het laatst werd het aquarium be zocht. Tijdens het spitsuur reed men Amster dam uit en de jongens kregen een indruk van het enorme verkeer. Na een uurtje oponthoud in Oud-Anke veen en een Korte pauze in Voorthuizen kwam men tegen 9 uur zeer voldaan in Bathmen terug. De vlucht van Orleans (afstand 584 km.) is voor „De Berg vliegers" een ge slaagde vlucht geworden. Er ging van de 48 duiven slechts een gering percen tage verloren. De'lossing geschiedde om 6.15 uur. Aankomst eerste duif 16.06.36 uui'. De volledige uitslag luidde: 1 H. J. Aaftink, 16.06.36 uur; 2 G. Veldhuis, 16.15.15 uur; 3 J. Schoneveld, 16.24.27 u.; 4 H. J. Aaftink, 16.33.32 uur; 5 G. Veld huis, 16.35.37 uur; 6 en 14 H. J. Aaftiïxk; 7, 10, 11. 12 en 16 G. Steunenberg; 8 J. W. Willems; 9 J. Schoneveld; 13 G. Veldhuis; 15 L. Gazan, 17.46.38 uur. Prijs- en poulewinnaar was de heer G. Veldhuis. De -stand in de afdeling Fond is thans: 1 H. J. Aaftink, 267.6 pt.; 2 G. Veldhuis, 258.- pt.; 3 J. Schoneveld, 233.6 pt; 4 G. Steunenberg, 201.3 pt.; 5 J. W. Willems, 104.6 pt. en 6 L. Gazah, 58.4 pt. De Chr. Ontspanningsclub COC heeft dondexidagavond in gebouw „Rehoboth" pl.m. 150 bezoekers, waaronder een klein aantal zomergasten, enkele uren vrolijk heid gebracht met het luchtige spel „Bok ken en Geiten" van de auteur Johan P. Zoni'uiter. Voorzitter Henk Landeweerd opende deze ter gelegenheid van de vei'jaardag van Px-ins Bernhard gegeven uitvoering met gebed, waarna het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen werd. Hij sprak een kort woord van welkom en gaf hierna de tonelisten de gelegenheid om het spel te vertolken. Korte inhoud. In het pension, dat door mevr. Hoos kamp (mej. J. Stam) gedreven wordt (haar man - D. Bosschers - zit in de han del) hebben verschillende personen voor langere tijd hun intrek genomen, ter secx-etarie (J. Stam); mej. Leembach Het zijn: de heer Drassac, ambtenaar ter secretarie (J .Stam); mej. Leembach, coxrespondente (mej. J. Hasewinkel); de veekoopman Schox-nagel (K. Veldhuis) en de hulp in de huishouding (mevr. H. Meijerinkd3eldman). In dit gezelschap heerst gx-ote vex'deeidheid, een gevolg van de ongezonde rivaliteit tussen de beide plaatselijke muziekverenigingen „Con Amore" en „Euterpe", in de wan deling gexxoemd: „de bokken en de gei ten". Beide verenigingen hebben de laatste maanden druk gerepeteerd en hun uiter ste best gedaan om een eerste prijs te halen op het concours, dat in het dorp wordt gehouden. De vraag: „Wie zal het winnen?" houdt Jan en alleman bezig en onder de pen siongasten ontstaat hierover een groot meningsverschil. Beide partijen rekenen op een eerste prijs en werken ijverig aan de toespraak, die gehouden zal worden bij de huldi ging van korps en dirigent. In het pension neemt op zekere dag ook nog zijn intrek het jux'ylid Van Ba- tenbui"g (J. Kolkman) en beide partijen proberen hem om te kopen, doch hij geeft niet thuis. Om te voor-komen, dat de i'edenaar van „Con Amore" bij een eex-ste prijs aan het woord zal komen, doet men hem van de kant van „Euterpe" een flinke dosis slaappoeder in de koffie en aangezien de spreker van .Euterpe" in zijn kopje troost van „Con Amore" eenzelfde portie krijgt, zijn beide heren stevig in de ar men van Morpheus als de voorzitter van het concourscomité bekend maakt, dat beide korpsen met een tweede prijs uit de bus zijn gekomen. Als Reneé (Marx-y Reinink), de doch ter van het echtpaar Hooskamp, de bei de, inmiddels ontwaakte, sprekers 'hier van op de hoogte stelt, volgt een heftige woordenwisseling, doch uiteindelijk vindt men elkaar door de jury als zijnde on deskundig, de schuld te geven en smaakt ook bij een tweede prijs het glaasje nog heerlijk. Aan het einde van de geslaagde uit- voex-ing sprak namens de WV „Holtens Belang" de heer J. Wiggers een hartelijk Met de padvindex-ij in Holten gaat het crescendo. Niet alleen, dat er grote be langstelling bestaat bij de jongens, maar ook de burgerij leeft volkomen mee. Er is eexi flink bedrag bijeen gebracht voor de bouw van een nieuw troephuis en de fa. Ter Horst Co. te Rijssen heeft daar de prachtige som van f 2000,- aan toegevoegd. De plannen voor de bouw van het tx-oephuis, die reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding vex-keerden, kunnen thans gerealiseerd worden door de leiding, de plaatselijke commissie en de bouwcommissie uit de ouders. ■Door de heer J. Nijland, Beuseberg 56, is in de nabijheid van zijn boerderij voor dit doel een uniek stukje bos in huur af gestaan aan de P.C. en de N.V. Wegen bouw Maatschappij J. Krekel en Zn. heeft het bouwterrein gratis geëgali seerd onder leiding van de heer Bij ma. Het skelet van het gebouw zal door de plaatselijke aannemex-s worden gebouwd, terwijl tal van ouders hebben aangebo den om de binnenbetimmering en wat dies meer zij te vervaardigen. De afme tingen zullen voor de verblijven van de welpen en verkenners 24 x 8 m. bedra gen, terwijl voor entree, keuken, berg- ruimtè, leiderskamer en toiletten nog 7 x 6 m. beschikbaar zal zijn. In de gx-ote ruimte zullen twee verplaatsbare wan den worden aangebx-acht. Zaterdagmiddag zullen de oudei's van de welpen en verkenners 'reeds beginnen met het graven van de funderingssleuf en daarna zullen zij, onder leiding va woord van dank voor de medewerking, die COC deze avond in het kader van het Vakantieprogramma verleende en hij wenste de zomergasten prettige dagen en mooi weer. De avond werd na dankgebed door de voorzitter besloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Vermelden we nog, dat het spel werd gebracht onder regie van de heer Js. Beldman en dat de grime bij kapper Drent in goede handen was. De geldinzameling voor de Vereniging „Arbeid vooJ onvolwaardigen" (AVO) heeft f450,- opgebracht. Niet alleen de milde gevers, maar ook de jongens- en meisjes-collectanten worden hartelijk be dankt voor dit mooie resultaat. enkele bouwkundige ouders de funde ring van het gebouw aanbrengen. Een prijzenswaardige zelfwerkzaamheid, die als voorbeeld gesteld mag worden aan andere verenigingen en organisaties. De Plaatselijke Commissie, die enkele wijzigingen heeft ondergaan en thans be staat uit: R. Pettex*, voorzitter; J. S. Mo lendijk, secretax'is; mevr. A. Stoop, pen ningmeester esse en C. Knijff, H. Bruin tjes, H. J. Arfman en J. Maats, leden, heeft er de aandacht op gevestigd, dat „milde gevers" hun bijdrage nog kxin- nen Storten op postrekening nx\ 875587 van de Coöp. Raiffeisenbank alhier. De padvinderij telt reeds ruim 300 do nateurs en men heeft tot zijn spijt de ge hele gemeente nog niet kunnen bewer ken. Gevonden: jongensjasje (windjack); interlockje; kinderportemonnaie met in houd; dames vest. Verloren: gymnastiekschoen; tas, inh. kleding, brood en bx'omfietsgereedschap; damesportefeuille met inhoud; kinder boekje; fietstas; damesportemonnaie met inhoud; plastic buideltje met inhoud. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Zaterdag 4 juli: Rijwielhandel G. H. Kolkman, Larenseweg, 's middags ge sloten (zie adv.). Zaterdag 4 jxili, des avonds om 7.30 u.: Dans- en Showavond in zaal Vosman, Holten (zie adv.). Zondag 5 juli vanaf 2.30 uur: Dansen in Café „De Poppe" (zie adv.). Maandag 6 juli: Loten 564e Staatsloterij verkrijgbaar (zie adv.). Maandag 6 t.m. zaterdag 11 juli; Win kel Metalu Holten N.V., v.h. H. Klein Velderman, Kolweg, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 6 juli t.m. zaterdag 18 juli: In zameling vaste bijdragen en losse gif ten Holtens Studiefonds voor Papoea jongeren. Woensdag 8 juli: 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk. Bijzondere Zang avond Bijbel-Kioskrvex-eniging met mede werking van Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria"; Hervormd Kerkkoor; Holtens Gemengd Koor; Kees Deenik, solo-zang; Anton Koopman, orgel; Eg- bex*t Voordes, trompet. Donderdag 9 juli, 2.30 uur: Officiële opening Banketbakkerij en Chocolate rie F. M. Pluijgers, Oranjestraat 6 (zie adv.). Donderdag 9 juli, 8 uur: Trekking lote rij „De Trekkers" in clublokaal Ha verslag (zie adv.). Zaterdag 11 juli: Rijwielhandel G. H. Kolkman, Larenseweg, 's middags ge sloten (zie adv.). Zaterdag 11 jxxli: Dansavond van de PJGO in zaal ,,'t Bonte Paard" (zie adv.). Dinsdag 14 juli: Excursie Bedrijfvereni- ging naar Noord Brabant. Donderdag 16 juli: 2 uur afsluiting Cur susjaar Landbouwhuishoudschool in het schoolgebouw. Woensdag 22 juli: Ouderwetse Boeren bruiloft in de grote tent in „Kalfster- mansweide". Zaterdag 25 juli: Grote wielerronde voor Amateurs. Maandag 27 juli: 's avonds 8 uur Verkie zing Braderie-koningin. Dinsdag 28 t/m donderdag 30 juli: 2e Lus trum Braderie, georganiseerd door de Braderie-commissie. Gehuwd: G. J. Bosschers, 30 jaar en G. Ezeman, 20 jr., beiden te Holten. BEVOLKING: Ingekomen; H. P. Claasen van Hilver sum naar Holten, Holterberg 32. K. Korthuis en gezin van Noorddijk naar Markepad 4. A. W. Schoorlemmer van Ambt Delden naar Neerdorp 87. Mevr. A. M. van der Veer van Zuid-Afrika n. Zomerhuisjesterrein Llle. - Mevr. G. H. Hoogeland van Raalte naar Haarstraat 2. EINDDIPLOMA H.B.S. Mej. I. A. Veldhuis, Smidsstraat al hier, slaagde aan het Chr. Lyceum te Al melo voor het diploma HBS-A. Het diploma HBS-B werd behaald door mej. H. Beldman, Kosterspad en de heer W. de Vries, Gaardenstraat. 6-18 JULI Het „Holtens Studiefonds voor Papoea jongeren", dat de opleiding van twee Papoea's bekostigt om hen in staat te stellen daadwerkelijk mee te werken aan de ontwikkeling en vooruitgang van hun eigen land, doet in de komende weken weer een dringend beroep op ons allen. Reeds drie achtereenvolgende jaren liet onze gemeente dit beroep niet onbeant woord en bracht tèlkens meer dan f 4000 voor dit mooie doel bijeen, terwijl vorig jaar bovendien bijna f1800,- door niet- Holtenaren werd bijgedragen. Ook dit jaar belooft deze aktie weer te zullen sla gen. Reeds traden 15 nieuwe vaste bij dragen toe, die tezamen het vaste jaar lijkse inkomen van het studiefonds met f160,- deden toenemen. Hopenlijk zullen velen dit voorbeeld volgen door nog vóór zondag a.s. het huis aan huis ver spreide formuliertje in te vullen en zul len allen er toe bijdragen om door htm gaven de jonge Papoea's niet alleen fi nancieel te helpen, maar ook moreel te steunen, nu zij weinig contact met thuis kunnen hebben. Op giro no. 875587 van de Coöp. Boe renleenbank „Holten" alhier kwam nü reeds, terwijl de eigenlijke inzameling nog niet begonnen is, een bedrag van f352,50 ten gunste van het „Holtens Stu diefonds voor Papoea-jongeren" binnen. Dit bedrag bestond niet alleen uit vaste bijdragen, maar ook uit losse giften en deze beide waren niet slechts afkomstig van Holtenaren, doch evenzeer van niet- Holtenaren. Wij hopen daarom, dat elke niet-Holtenaar, die dit leest, óók deze weg van giro 875587 zal weten te vinden om dit belangrijke werk van internatio nale hulpverlening te steunen.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1