SSungerlijke Piïanb Jaarvergadering Groene Kruis Blijdschap Agenda De heer Beijers benoemd als ere-lid Tachtig jaar Op schoolreis Vorstelijke merrie op stamboekkeuring Het Joodse geloof Gevonden en verloren Berghotels en beroeps pensions volgeboekt Zaterdag 16 mei 1964 No. 20. Jaargang J6 LTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05J/88 - 23If Adv.-prijs 115 mm. (d contant) 3.Iedere mm. meer 0.12 In de maandagavond in hotel „Holter- man" gehouden jaarvergadering van het Groene Kruis is de heer W. Beijers, die zich als bestuurslid herkiesbaar had ge steld benoemd als ere-lid. De waarnemend voorzitter de heer G. J. Langenbarg betreurde het ten zeerste dat de heer Beijers, die in het voorjaar van 1948 als bestuurslid en een jaar later als voorzitter werd gekozen wegens ziekte op deze jaarvergadering niet aanwezig kon zijn. Hij is voor de vereniging steeds een stuwende kracht geweest dié veel en be langrijk werk heeft verricht in 't bijzon der bij de bouw van het nieuwe wijkge- bouw in de Gaarden, dat nu enkele jaren in gebruik is. Het kruiswerk had steeds zijn volle be langstelling en van zijn kundige adviezen heeft men in de loop der jaren vele malen een dankbaar gebruik gemaakt. Dat hij op deze jaarvergadering niet aanwezig kan zijn om afscheid te nemen is bijzonder spijtig. Dit zal in de eerstvolgende verga dering van het bestuur gebeuren en te vens zal de heer Beijers dan een geschenk worden aangeboden. JAARVERSLAG Blijkens het jaarverslag van de secreta ris de heer G. Brands steeg het aantal leden met 34 en bedroeg het op 31 dec. 1963 1537 gezinnen en 232 alleenstaanden. Door de wijkverpleegsters werden in het afgelopen jaar 5764 bezoeken afgelegd, d.i. 6 meer dan in het voorgaande jaai\ Het aantal zittingen van het zuigelingenbureau bedroeg 41 (v.j. 45) en van het kleuter bureau 14 (v.j. 15/. Er waren 283 (v.j. 259 baby's en 535 (v.j. 389) kleuters in zorg. Evenals de voorzitter in zijn openings woord bracht de secretaris in zijn jaar overzicht dank aan de beide wijkver pleegsters die in het afgelopen jaar weer met grote toewijding hun taak hebben vervuld. Ook werd dank gebracht de concierge de heer Meerman en zijn echtgenote en hen die zorgden voor het incasseren van de contributie. FINANCIEN De financiële toestand van de vereni ging is bevi-edigend zo bleek uit het jaar verslag van de penningmeester de heer H. J. Oolbekkink. Er kon over 1963 een klein voordelig saldo worden geboekt. Wat de vooruitzichten betreft was de penning meester niet zonder zorgen. De begroting voor 1964 is maar net sluitend en gezien de te verwachten kostenstijging moet voor 1965 op een niet onbelangrijk tekort wor den gerekend. Wil men de vereniging fi nancieel gezond houden dan zal de con tributie die thans acht gulden bedraagt verhoogd moeten worden. Hoe groot do Dinsdag, 19 mei a.s. hoopt onze administrateur, de heer H. Beltman, Kolweg 19, zijn 80ste verjaardag te bereiken. Op bijna onnavolgbare wijze heeft hij met grote nauwgezetheid en liefde meer dan vijftien jaar de ad ministratie van onze krant gevoerd en heeft, met behulp van zijn echt genote, vanuit zijn woning, week op week, de bezox-ging van ons blad plaats gehad. Wij zijn hem en zijn vrouw gi'ote dank verschuldigd voor alles wat zij voor onze kx-ant gedaan hebben. De heer en mevrouw Beltman zijn in hun levensavond zwaar getrof fen door het verlies van hun beide zoons in de bloei van hun leven. God heeft hen de kracht geschon ken dit smartelijk verlies te dragen maar hen ook doen inzien, dat zij naast het liefste wat zij verloren, nog veel mochten behouden, wat hen dierbaar is, in hun beide schoondochters en hun kleinkinde- ren. Deze vex-jaardag zal voor hen, on der deze omstandigheden, in de eei-ste plaats een dag van gedenken zijn, maar toch ook een dag van vreugde en grote dankbaarheid voor het bereiken van zo'n hoge leeftijd met een voor die oudex-dom nog goede gezondheid. In verband met de wat minder goede gezondheid van mevi\ Belt man zullen zij deze dag, D.V. door- bi'engen ten huize van hun schoon dochter mevir. de Wed. H. J. Belt man, Dorpsstx-aat 9. Wij weten, dat de heer Beltman niet gaarne op deze wijze in de openbaax-heid wordt geplaatst, maar wij zijxi hem en zijn echtgenote zo veel dank en erkentelijkheid ver schuldigd, dat wij meenden deze voor het forum van onze lezei's te moeten uitspreken. Wij hopen hen op de dag zelve onze gelukwensen te mogen aanbieden en hen nog een aantal gelukkige jaren te mogen toewensen. Jaren van rust voor de heer Beltman, die voornemens is zijn functie binnenkort neer te leg gen. verhoging zal worden is thans nog niet te zeggen maar mogelijk dat ze zal worden aangepast aan de omliggende plaatsen waar per jaar 12 tot 15 gulden wordt be taald. De kascommissie die bestond uit de he ren H. Meerman en H. Rozendom had boeken en bescheiden in orde bevonden en de penningmeester werd decharge ver leend. Tot leden van de kascommissie 1964 wei-den benoemd mej. A. Stam en de heer H. Meerman. BESTUURSVERKIEZING Bij de gehouden bestuursverkiezing werden met bijna algemene stemmen her kozen de heer G. Knapen en M. Tromop terwijl in plaats van de heer W. Beijei's gekozen werd de heer H. Rozendom. Na dat nog 6 x-enteloze aandelen van f 15,-- en 31 van 10 gulden waren uitgeloot volg de sluiting der vergadering. Vx-ijdag 8 mei stonden 's morgens om kwart over acht veel ouders met hun kin deren, leex-lingen van de klassen la, lb, 2 en 3 bij de school met de bijbel te wach ten tot de bussen van de O.A.D. kwamen voox-gereden om de leerlingen mee te ne men op een schoolreisje naar Arnhem. Om half negen werd vertrokken, via Zutphen werd naar het park Sonsbeek gex-eden, waar een mooie wandeling langs de waterval en de hertenkamp gemaakt werd. Door de binnenstad werd naar de Rijnkade gereden, waar de jeugdige pas sagiers zich „inscheepten" voor de boot reis naar de Westerbouwing. Voor velen was dit een bijzondere bele venis; wel gewend aan het rijdend ver keer bleek dat het vervoer per schip to taal onbekend was. De boterhammen smaakten best en de speeltuin verschafte ongekend genot. Om twee uur werd vertrokken naar Bui-gers Dierenpark. Na een wandeling langs de vele diex-en werd nog onvermoeid een uurtje in de speeltuin doox-gebracht. Om zes uur stapten allen weer bij de school uit, waar de wachtende oudex-s van hun kinderen een uitgebreid vex-slag te horen kregen van het vele, dat op deze mooie dag beleefd en gezien was. Bij café ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek had dinsdagmiddag vanwege de afdeling Overijssel der V.L.N. de keuring plaats voor opname in het stamboek, van een negental warmbloed-merries. De aange voerde dieren bleken van goede kwaliteit te zijn. De heer G. A. R. Nieuhoff, secre taris der afdeling Overijssel te Harden- berg, een der keuxmeesters, vcxidaarde o.a. Wij troffen hier een aantal merries aan, die zich gemiddeld boven de midden maat verheffen. Maar dat we hier een merrie zouden aantreffen, die ontsproten moet zijn uit een der meest vooraan staande nationale merrie-stammen mag toch verwonderen. Bijna ongelofelijk is echter, dat men de afstammingsbewijzen vexioren heeft doen gaan, zodat deze ko ninklijke vex-schijning als ondergeschoven vorstenkind door het leven moet gaan. Om toch haar eer iets te handhaven, werd deze beste merrie „Baronesse Anne" ge doopt. Eigenaar is de heer J. W. Reilink te Dijkerhoek. Ook de heer T. Boode kwam met een merrie, die al menige lau werkrans naar huis droeg. Ook nu was ze best, doch ze miste even aan enex-gie. De hex-en Cats, Beuseberg, brachten een aar dig span, ofschoon iets klein van model. De heer J. Brinkman, Okkenbroek toonde de jury een heel mooi Gelders type merrie, beste harde bouw, maar wat meer gewicht zou haar niet schaden. Een px-ettige indruk door haar machtige gan gen, maakte de schimmel van de heer A. G. Volkerink uit Okkenbroek. Vex-der wer- den nog opgenomen de mex-ries van de Wed. T. Boode en de heren A. Tuitert en H. Bosman. De jury toonde zich tevreden met het voorgebrachte materiaal met hier en daar een behoorlijk tikje lof. Woensdagavond kwamen de Dijkex-- hoekse Plattelandsvx-ouwen in café 't Bonte Paai'd bijeen onder leiding van hun presidente mevr. M. Reilink-Kers. In een boeiende causei'ie spx-ak mevr. Samuels uit Deventer over het Joodse ge loof, waai-van zij talx-ijke facetten be lichtte en in het bijzonder stilstond bij de betekenis van de Joodse feestdagen. Zij zou ook spreken over de staat Israël, maar daai'aan is zij deze avond niet geheel toe gekomen. Waarschijnlijk zal zij bij een volgende gelegenheid hierover verder ver tellen. De px-esidente heeft haar dank gebracht voor haar komst naar Dijkerhoek. In deze bijeenkomst wei-den verder en kele huishoudelijke zaken behandeld en werd het reisje van de afdeling bepaald op dondei-dag, 28 mei a.s. De dames zul len dan een bezoek brengen aan Den Haag en Scheveningen. De vrucht van de Geest is.blijdschap. (Gal. 5 22b.) Ongemerkt is het weer bijna Pinksteren geworden. Ongemerkt? Dat dacht ik niet, want vrijwel iedereen is er al mee bezig geweest en sommigen komen nog tijd en handen te kort om de laatste voor bereidingen te treffen. Blijkbaar is het dus zo, dat het toch niet opgaat, dat het ongemerkt Pinksteren wordt. Integendeel, het zijn dagen, waar vrijwel iedereen met blijdschap naar uitziet en er dan ook heel wat van verwacht! Dat klopt! Je mag als mens heel veel van Pinksteren verwachten! Dat we er soms zo'n wrange nasmaak van overhouden, ligt immers niet aan het Pinksterfeest. De oorzaak is dan bij ons zelf te zoeken. Want als het Pinksteren wordt, doet Gód geweldige dingen! Je leest er van in Handelingen 2 en je kunt het ook nu nog zien aan be paalde mensen. Christenen zijn immers mensen, die van Jezus Christus zijn en dit tonen in 't leven van elke dag! Misschien trekt u nu wel diepe rimpels; rimpels die, op z'n zachtst gesproken, één groot vraagteken betekenen. Toegegeven! Christenen zijn ménsen, die helaas hevig kunnen teleurstellen! Maar dat neemt niet weg, dat je ook anderen tegenkomt: mensen, die iets laten zien van blijd schap; hulpvaardigheid; liefde; offerbereidheid enz. Ja, het komt voor, dat iemand voor wie de omstandigheden heel moeilijk en verdrietig zijn, toch iets laat zien van blijdschap. Dat alles kan, omdat het Pinksteren is geworden! Toen ongeveer 20 eeuwen geleden in Jeruzalem de Heilige Geest werd uitgestort, veranderde er in het leven van velen een heleboel! Eén van die veranderingen is, dat er blijdschap komt. Vindt u het ook zo moeilijk om altijd maar weer blij te zijn? Als ons leven ergens mank aan gaat, is het juist wel aan deze blijd schap. We zoeken allerlei oorzaken en geven b.v. wel toe, dat onze tijd mooi en goed is, maar intussen leven we vaak in een kramp houding; vertrouwen het niet; zijn doodsbenauwd, dat we dit of dat weer missen moeten. Daar komt bij, dat we momenteel nog al ver wend zijn en verwende mensen weten vaak niet wat blijdschap is- En om dan nog één ding te noemen: er is zoveel, dat onze aandacht in beslag neemt, zodat je geleefd wordt inplaats van dat je leeft! En toch kan een mens echt blij zijn! Paulus schrijft dat aan de gemeente van Galatië en ook aan de christenen in Filippi. Hij voegt er zelfs-aan toe: verblijdt u in den Here te allen tijde! Dat kan niet, zeggen wij. En we hebben gelijk, wanneer we met blijdschap iets anders bedoelen dan Paulus. Weet u wij maken zo gemakkelijk onderscheid tussen blijdschap en pret. Blijdschap maak je niet! Wel is de uitdrukking: pret maken. En dat laatste kan een heerlijke, gezonde ontspanning zijn, waar ieder mens op z'n tijd behoefte aan heeft. Maar „pret" is zo kwetsbaar. Eén enkel woord, één enkele daad. één k]^in dingetje is in staat om pret te doen plaats maken voor rimpels en tranen. Blijdschap is iets heel anders. Blijdschap wordt een mens gegeven! Door niemand minder dan door God zelf! De vrucht van de Heilige Geest is blijdschap! Het is de vreugde van het kind-zijn van God! Het lid-zijn van de Gemeente! Dat is dan ook het geheim van de blijdschap, dat zij niet rust in onze omstandigheden, maar in Jezus Christus, die de Heiland en Overwinnaar der wereld is! Blijdschap is er dank zij Pinksteren! Want door de Heilige Geest is het mogelijk in deze wereld te leven als mensen die weten, dat hun leven, en het leven van de anderen, veilig is in Gods handen. En die daarom leven willen vanuit Gods liefde en zo ook in liefde tot de naaste. Zo met Christus is er blijdschap! Daax-om: „gezegende" Pinksterdagen! J. H .ISRAËL. OFFICIËLE PUBLIKATIES TIJDELIJKE AFSLUITING TOERISTEN- WEG OVER DE HOLTERBERG. Burgemeester en wethouders van de ge meente Holten maken bekend, dat in ver band met het aanbrengen van een slijt laag de Toeristenweg over de Holtex-berg op 21 mei 1964 of zoveel langer als nood zakelijk of zoveel korter als mogelijk is - al naar gelang van de weei-somstandig- heden - voor alle verkeer gesloten zal zijn in beide richtingen. OPHALEN HUISVUIL Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belanghebben den, dat in verband met de Pinkstex-dagen het huisvuil niet op maandag, 18 mei a.s., maar op dinsdag, 19 mei a.s. zal worden opgehaald. Holten, mei 1964 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaax-, burgemeester G. J. Langenbax-g, secretaris AFWEZIGHEID BURGEMEESTER De burgemeester van Holten maakt be kend, dat hij van 1628 mei e.k. in ver band met zijn reis naar Canada buiten de gemeente zal zijn. Holten, 14 mei 1964. De burgemeester vooi-noemd, W. H. Enklaar. Spreekuur Directeur Gemeentewerken De Directeur van gemeentewerken van Holten maakt bekend, dat hij niet in de gelegenheid is op dinsdag, 19 mei e.k., spreekuur te houden. De directeur voornoemd, T. Prak. DIRECTRICE GAAT HEEN Aan mej. C. E. Molanus, directrice van dc landbouwhuishoudschool te Holten, is op haar verzoek met ingang van 1 augus tus a.s. eervol ontslag verleend als zoda nig. Mej. Molanus heeft thans ziektever lof. HOLTEN Geboren: Gerrit, zv. H. Bekkernens en J. F. Nijland, Holterbroek 66. Berendien Janneke, dv. H. Schuppert en G. J. Stuk- ker, Dorpsstraat 2. Willem Frederik, zv. B. J. Baltes en M. F. Reilink, Diessen- plasstraat nr. 1. Ondertrouwd: H. J. Ovex-meen. 23 jr, te Holten en W. Hekkert, 23 jr, te Diepen veen. Gelxuwd: L. Oostendorp, 19 jr, en W. G. I. Kevelam, 18 jr, beiden te Holten. R. J. Bruinenberg, 26 jr, te Enschede en G. J. Oplaat, 27 jr, te Holten. M. Vene- ma, 26 jr, te Raalte en C. T. van Langen, 22 jr, te Holten. G. H. Tijink, 25 jr, te Hellendoorn, en N. van Lindenberg, 23 jr, te Holten. BEVOLKING Ingekomen: H. G. Greutink van Laren (Gld.) naar Beuseberg (salonwagen). Vertrokken: J. A. Kolkman van Beuse berg 29 naar Zeist. G. H. Kluin. van Diessenplasstraat 15 naar Raalte. B. J. Kemper, van Espelo 13 naar Diepen veen. C. T. van Langen, van Bux-g. v. d. Borchstraat 15 naar Raalte. Gevonden: di\blauwe regenjas; aktetas met boeken; glacé dameshandschoen; bos huissleutels; honden riem met stuk ket ting; zwart fietspompje; vierkante sjaal. Aan komen vliegen: gele kanarie. Verloren: raffia tas m. inh.; wieldop iTaunus)zwarte damesportemonnee m. inhoud; dr.blauwe damesblouse; witte groentemand; tussenschot van vracht auto. Inlichtingen dagelijks tussen 8-12 en 14- 22 uur. Woensdag 6 t.m. zaterdag 16 mei: Tand arts H. F. Steunenberg afwezig (zie adv. Zaterdag 16 mei om 4 uur Internationale Voetbalwedstrijd bij café „De Poppe", (zie adv.). Zaterdag, 16 mei, 's avonds 7.30 uur Dans avond in zaal 'Vosman', (zie adv.). Zatei-dag, 16 mei, 7.30 uur Grote dans- en showavond in Amicitia, (zie adv.). Maandag 18 tot en met zaterdag 23 mei kapper W Drent wegens vakantie ge sloten. Zaterdag 16 mei om 4 uur ge sloten, (zie adv.). Maandag 18 mei (Pinkstex-maandag) Lan delijke Rijver. „Bergruiters" naar con cours hippique te Hattem. Maandag, 18 mei (2e Pinksterdag), 7.30 uur, Grote dans- en showavond in Ami citia. Maandag, 18 mei, 7.30 uur filmavond in „Irene". Maandag 18 t./m. zaterdag 23 mei, collecte voor de beide Pi'Otestants Christelijke Sanatoria „Sonnevanck" en „Zonneglo ren". Zaterdag, 23 mei, installatie welpen en vex-kenners van 'de Waai-denboxchgroep' in het groepshuis aan de Rijssenseweg. Zaterdagavond, 23 mei, Show- en Dans avond in zaal Hargeerds te Markelo, (zie adv.). Woensdag, 3 juni, 6.15 uur v.m. Reisje O.L.M.-leden naar Sauerland. Aanmel den uiterlijk 19 mei. Ie en 2e Pinksterdag 1964 Ned. Herv. Kerk. Zondag 8.30 en 10 uur Ds Israël. Kinderoppas in „Irene". 10 uur Jongerendienst in „Irene". In de dienst van 10 uur medewerking van Herv. Kerkkoor. Voor „kopje koffie na kerkdienst" wordt verwezen naar het V.V.V. Pink sterprogramma. 2e Pinksterdag 10 uur Ds Roidanus. Aan de uitgang van alle Pinksterdien sten extra collecte voor noodlijdende kei-ken en personen. Dijkerhoek. Zondag 10 uur Ds Addink. Extra collecte voor noodlijdende kerken en personen. 2e Pinksterdag. Zie Holten. Geref. Kerk. 8.30, 10 en 3 uur Ds Hoog kamp. 2e Pinksterdag 9 uur Ds Hoogkamp (Zangdienst m.m.v. koperensemble van Holtense Muziekvereniging). Tijdens de Pinkstex-dagen is het éne offer bestemd voor het Zendingswerk op Soemba. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk Rijssen. 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. R.K. Kerk Nieuw-Heeten. 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. Met de Pinksterdagen verwacht Holten veel vx-eemdelingen. De hotels in de Hol- terberg en de beroepspensions zijn alle volgeboekt, terwijl ook de bungalowbe- drijven zoals „Twenhaarsveld", „De Has pel" en de overige bedrijven, die zomer huisjes exploitei-en, nagenoeg geheel be zet zullen zijn. Zelfs voor de kampeer terreinen bestaat een zeer grote vraag, zodat ook deze over enkele dagen, wan neer de weersomstandigheden meewerken, geheel bezet zullen zijn. De dorpshotels reserveren hun kamers hoofdzakelijk voor de passanten. De V.V.V. heeft voor de gasten, die hier langer dan de beide pinksterdagen zullen vei-toeven enkele eenvoudige evenemen ten gearrangeerd. Op dinsdag, 19 mei zal er gelegenheid zijn de kaasboerdei-ij van de familie Cats in de Beuseberg te bezoe ken, waar een rondleiding zal plaats vin den. Er wordt dan een korte uiteenzetting gegeven van de kaasbex-eiding die hier nog altijd plaats vindt, waarbij de bezoekers als een kleine attentie een proefje van verschillende soorten z.g. boexenkaas zal worden aangeboden, terwijl ook het boe renbedrijf in ogenschouw kan wox-den ge nomen. Op woensdag d.a.v. wox-dt de z.g. Holterbergxit gehouden, een bustocht over de Holtex-berg, Haarler- en Nijver- dalseberg met prachtige vergezichten, over Twente en Salland, waai-aan verbonden een wandeling van pl.m. 20 minuten. Men kan zich voor beide evenementen aanmel den op het V.V.V.-bureau. De administra teur. de heer Kei-s, verzorgt beide toch ten. De kerkeraad der Herv. gemeente no digt de gasten uit om de tweede dienst op le Pinksterdag, die om 10 uur begint, in het gebouw Irene een kopje koffie te ko men drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. In dit verband wordt verwezen naar de pi-edikbeurten. Het Hei'v. Kerkkoor vexieent zijn mede werking aan deze dienst.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1