Jaarvergadering V.V.V. „Holtens Belang" Filmnieuws Holten trok weer meer vacantiegangers Gratis zomerhuisjes in voor- en naseizoen Jaarfeest Geref. Meisjes- en Jongensclubs Bejaarden kleurden paaseitjes Gevonden en verloren Rivaliteit om de paasvuren Prijzen voor grootste paasvuren De opvoeding van het kind Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen Geslaagde reünie van oud-Ulo-leerlingen Zanguitvoering stond op hoog peil Feestelijke ouderavond Landbouwhuishoudschool Zaterdag 28 maart 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD De Vereniging voor Vreemdelingenver keer „Holtens Belang" hield maandag avond in café „Kalfsterman" haar jaar vergadering. Na een woord van welkom wees de voorzitter mr, \V. H. Enklaar in zijn openingswoord op 't voornaamste doel hetwelk de vereniging nastreeft n.l. de behartiging van de zakelijke belangen van allen, die bij een bloeiend vreemdelingen- bezoek baat hebben waarbij het ideële doel geenszins uit het oog mag worden verloren. In het sociaaltoerisme zit voor de ne ringdoenden een groot perspectief en het is te betreuren dat enkelen van hen nog steeds hun jaarlijkse bijdrage niet hebben aangepast aan de mede door de activitei ten van de VW verhoogde omzet en ge stegen winst. De nogal forse contributie verhoging is door verreweg de meeste ne ringdoenden geaccepteerd en het bestuur is bepaald niet ontevreden. Het de enke lingen die gezien de baten veel te weinig bijdragen zal het bestuur nog eens gaan praten. De gemeentelijke overheid neemt gaarne haar deel van de financiële lasten van de VW maar stelt zich terecht op het standpunt dat deze steun in verhouding moet staan met de offerbereidheid van de leden. MEER GASTEN Blijkens het jaarverslag van de secreta ris de heer J. Wiggers trok Holten in 1963, ondanks de minder gunstige weers omstandigheden, meer gasten dan in 1962. Het aantal overnachtingen was 43.125 meer en steeg tot 166.228. Door de admini strateur, de heer Kers, werden in 1963 12.416 inlichtingen verstrekt, d.i. 574 meer dan het voorgaande jaar. Er kwamen ruim 2000 aanvragen binnen om schrifte lijke inlichtingen. Er werden in 1963 ruim 1500 wandelkaarten verkocht (v.j. ruim 1300). Het aantal leden steeg in 1963 met drie en bedroeg op 31 december j.l. 193. Voor autobus-dagtochten per O.A.D. was de belangstelling iets minder doch de animo voor de VW Holterbergrit steeg niet onbelangrijk. De kaasboerderij van de familie Cats in de Beuseberg werd 17 maal bezocht en totaal 435 gasten beleef den aan deze excursie veel genoegen. VAKANTIEPROGRAMMA Bij het bieden van verstrooiing voor de gasten werd weer veel medewerking on dervonden van diverse plaatselijke ver enigingen. De ontspanningsclub „O.C.H." bracht onder de „Feestbomen" in de Hol- terberg het zigeunerspel „Stefan Borkes", de Land. Rijv. „Bergruiters" gaf een de monstratie, de motorclub organiseerde enkele oriënteringsritten en de Wandel club „De Trekkers" schreef puzzelwandel tochten uit. Een commissie van acht in gezetenen organiseerde weer de jaarlijkse braderie een evenement dat voor de 9e keer uitstekend slaagde evenals het drum bandconcours dat de Supportersclub van „H.M.V." op 13 juli in samenwerking met de drumband en het muziekkorps organi seerde. De commissie van acht organiseerde ook tal van amusementsavonden in de aan duizend personen plaatsbiedende tent in „Kalfstermansweide" doch o.a. de ,.Holz hac'ker Büb'n en Variétégezelschappen met radio en t.v. artisten trokken slechts matige belangstelling en de commissie boekte een niet onbelangrijk tekort. De wielerronde die de commissie in samen werking met de Holtense oud-wielrenner Henk Brinks en de Markelose renner Bert Boom organiseerde slaagde uitstekend. Uit het hele land kwamen de sterkste amateurs naar Holten om deel te nemen aan deze eerste ronde. BATIG SALDO Uit de „Staat van baten en lasten" over 1963 bleek dat de penningmeester de heer W. ten Berge de boeken kon afsluiten met een batig saldo van ƒ716,64. De inkom sten en uitgaven bedroegen respectievelijk ƒ10.901,43 en ƒ9.284,79. Aan contributies kwam binnen 5706, terwijl van de gemeente als subsidie werd ontvangen ƒ4426,Het bedrag dat aan Onder grote belangstelling vierden de Geref. meisjes- en jongensclubs vrijdag j.l. hun jaarfeest. Nadat de heer Kruissink de avond geopend had met Schriftlezing en gebed, werd gezamenlijk gezongen Gez. 44 vers 1 en 2. Hierna werd in vlot tempo door de meisjes en jongens een gevarieerd pro gramma op het toneel gebracht. Dik Beid- man (alias Gait-Jan) bleek een vlot ver teller, de verschillende schetsjes werden goed gespeeld. Tootje Landeweerd wist in haar rol Tante Jet goed weer te geven, die haar stille huisje had moeten ruilen voor een flat. Het geheel werd afgewisseld met zang, muziek en enkele spelen, o.a. een quiz, waarin de heren het verder brachten dan de dames. In de pauze, waarin alle aan wezigen getrakteerd werden op koffie met koek, was er bestuursverkiezing van de Oudercommissie. De heer E. D. Stam (Raalterweg) bleek de meeste stemmen op zich verenigd te hebben. Tot slot bedankte Ds. R. A. Hoogkamp namens alle aanwezigen iedereen, die aan het slagen van deze avond had meege werkt, waarna hij voorging in dankgebed. Nadat gezamenlijk het Avondlied was gezongen ging een ieder voldaan huis waarts. BEROEPSETALEUSE Mej. Bettie Wissink, alhier, slaagde te Almelo op de D.E.V.A.-vakschool voor be- roeps-etaleuse. reclame (advertenties etc.) werd uitge geven bedroeg 2208,24. De commissie voor kascontrole die be stond uit de heren G. Heck en J. W. H. Slptman had boeken en bescheiden in orde bevonden en de penningmeester werd de charge verleend onder dank voor de ver richte werkzaamheden. Als leden van de controlecommissie 1964 werden benoemd de heren Joh. Aanstoot en J. W. H. Slot man. BESUURSVERKIEZING Bij de gehouden bestuursverkiezing werd herkozen de heer G. Wissink terwijl inplaats van de heer G. Mensink, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd de heer G. A. Hoek, directeur van hotel „Hoog Holten". Voor het belangrijke werk dat de heer Mensink vele jaren in het belang van de VW verrichtte, bracht de voorzitter hem hartelijk dank. Zijn deskundige adviezen werden steeds zeer gewaardeerd. Een woord van welkom sprak mr. En klaar tot het nieuw gekozen bestuurslid de heer G. A. Heck die als hotelier vele malen met de VW te maken heeft gehad en wiens ervaringen uit de praktijk voor het bestuur van groot belang zullen zijn. IN VOOR- EN NASEIZOEN GRATIS BUNGALOW? Bfj de „Rondvraag" opperde mevr. Bos het plan om in het voor en naseizoen, wanneer toch niet alle bungalows ver huurd worden deze gratis ter bescliikking te stellen van mensen die niet met va kantie kunnen gaan omdat men er geen of te weinig geld voor heeft. De voorzitter noemde haar plan, waarmee het sociaal toerisme zeer wordt gediend, sympathiek. Daar verschillende verhuurders van bungalows hun medewerking aan het plan toezegden zal het bestuur de mogelyk- heden tot realisatie nauwkeurig onder zoeken en contact opnemen met vereni gingen of instanties in een van de grote steden. Waar het gaat om beschikbaar stelling in voor- en naseizoen, dus buiten de school- en fabrieksvakanties zullen van deze gelegenheid in de eerste plaats be jaarden gebruik kunnen maken en ver der zq die hun vakantie kunnen nemen in een periode die valt voor i juli of na 1 september. In Gebouw „Irene" draait deze week maandagavond (2e Paasdag) de dolle en daverende klucht „In de Penarie" met in de hoofdrollen 's werelds grootste en meest succesvolle komiekduo Stan Lourel en Oliver Hardy. En we verklappen U maar bij voorbaat, dat deze beide onover troffen komieken er weer voor zorgen, dat de zaal talrijke malen zal dreunen op haar grondvesten, van wege de lachorka- nen die zij telkens weer weten te ontke tenen. U ziet hen o.. in actie als politie agent, die de opdracht hebben ontvangen een berucht inbreker te arresteren. Het wordt natuurlijk een enorm fiasco Vervolgens proberen ze dan maar hun brood te verdienen met het verkopen van vis op de markt, maar ook dit duurt niet erg lang. Ze monsteren vervolgens op een schip, dat later een spookschip blijkt te zijn. De situaties waarin de „dikke" en de „dunne" nu verzeild geraken zullen de toeschouwer doen brullen en gieren van het lachen. Het eind van het liedje is dat ze door de kapitein over boord worden gesmeten, maar ondanks alles weten ze zich toch weer te redden. Op dokters advies gaan Stan en Oliver dan met vakantie en trekken met een kampeerwagen de bergen in. Ook hier be leven onze beide onafscheidelijke vrienden natuurlijk weer talloze hachelijke avon turen. Enfin, U moet dit alles beslist zelf maar gaan zien om er over te kunnen meepraten. „In de Penairie" is een kolder klucht van de goede soort, die de toe schouwer enige uren dolle vreugde schenkt. De Holtense Bejaarden kwamen dins dagmiddag bijeen in gebouw „Irene" en hebben nadat mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel ze hartelijk welkom had geheten, zich kostelijk geamuseerd met het kleuren en tekenen van paaseitjes. De prijzen die bestonden hoe kan het anders uit 4 grote chocolade paaseieren werden gewonnen door Mevr. Holterman- Stevens, de heer W. Sprokkereef, de heer A. de Vries en mevr. Vlogtman, Dijker- hoek. Mevr. Israël-Hofmeijer las een paasle- gende en vertoonde filmstrips betreffende deze legende. Al met al een gezellige middag die door de presidente mevr. Enklaar met een woord van dank tot allen die aan het wel slagen hun medewerking gaven werd ge sloten. De volgende bijeenkomst werd vastge steld op dinsdag 21 april a.s. Gevonden: zakdoek, dameshandschoen (zwart), kinderdriewieler, kinder-gymnas- tiekschoen, dameshandschoen (groen) en blauwe kinderwant. Verloren: snoer kralen, tweekleurige ballpoint, nylon jack, herenportemonnaie met inhoud, donkergroene kinderhand schoen. Weggelopen: boxer, reu, kleur geel, roepnaam „Astor". Inlichtingen dagelijks (doch uilsluitend tussen 8 en 12 en 14 tot 22 uur) aan het groepsbureau der rijkspolitie te Holten, Dorpsstraat 22, telef. 352. Waar komt het grootste vuur? Aan meer dan twintig aanvragers in deze gemeente is vergunning verleend tot het ontsteken van een paasvuur op de le Paasdag. Zoals bekend moet men hiervoor vergunning hebben van de burgemeester. Ze staan verspreid over de gehele ge meente, maar de grootste vindt men in de nabijheid van het dorp o.m. op het hoogste puntje in het z.g. Kolplan, in de Lokerenk aan de voet van de Zuurberg, bij het erve Harwich in de Look en in De Haar. Op papier is reeds een grote strijd ont brand tussen de bewoners van de Noor- denberg en de Harwichianen. De laatsen hadden in een cafétaria in de Oranjestraat een aanplakbiljet opgehangen, dat in de weide van Harwich het grootste paasvuur van Holten zal komen, maar de Noorden bergers, die al sedert vele decennia hun paasvuur in de Lokerenk opbouwen, lie ten dat er niet bij zitten en hingen, naast deze aankondiging de mededeling „HET grootste paasvuur is de Noordenberg". Inmiddels hebben nog twee andere groe pen zich in de strijd gemengd en eveneens aangekondigd, dat zij het grootste paas vuur bouwen. Het zijn de z.g. „Haarjo den", bewoners van de Haar en de Kolbe- woners. Dat er de komende dagen met man en macht gewerkt zal worden om werkelijk de grootste „baoke" op te rich ten staat nu wel vast. Van dichtby is zo'n paasvuur een evene ment, maar ook b.v. vanaf de Ilolterberg vormen al die vuren een fantastische aanblik. De hotels in de berg zyn met de Paas dagen geheel bezet, maar ook •verschil lende kampeerbedrijven hebben reeds een groot aantal gasten geboekt. Voor de tal loze vreemdelingen is het bezoek aan zo'n paasvuur steeds een bijzondere attractie. De jongelui dienen er, met het oog op hun kleren, vooral rekening mede te hou den, dat hier nog steeds de gewoonte van het z.g. „zwart maken" bestaat. Men zij dus gewaarschuwd. De directie van het Vakantiecentrum „Twenhaarsveld" heeft voor de drie groot ste paasvuren prijzen beschikbaar gesteld van 25, 15 en 10 gulden. Op de lagere scholen is dit inmiddels bekend gemaakt en de jongelui die reeds hadden besloten om het er voor dit jaar maar bij te laten zijn er weer op uitge trokken en de „boakens" groeiden bij het uur. Elke groep wil de hoofdprijs van 25 gulden in de wacht slepen en het is daar om te verwachten dat de „boakens" gro ter worden dan ooit tevoren. De jongelui moeten bedenken dat groot ste iets heel anders is dan hoogste. De prijzen zullen worden toegekend aan die groepen die het meeste hout en ander ma teriaal bij elkaar hebben gesleept. Wanneer men wil meedingen naar één der prijzen kan men dit tot uiterlijk zater dag 28 maart 's middgs 2 uur opgeven bij de secretaris vn de VV.V. „Holtens Be lang" de heer J. Wiggers, Kolweg 14, te lefoon 356. De plaats waar de „boakens" staan moet tevens worden opgegeven. De jury, die de aangemelde paas vuren zal keuren bestaat behalve uit de heer Wiggers uit de heren G. J. Langen- barg en W. Beijers, die deze taak zater dagmiddag te plm. 5 uur zullen aanvan gen. Nadere regels zullen aan de deelne mers worden bekend gemaakt. Het gaat niet om de hoogste, maar om de grootste „paosboaken". De heer M. van Aken, bureausecretaris van de vereniging „Pro Juventute" te Al melo, heeft vrijdagavond voor leden van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, die in hotel Holter- man bijeen waren, een lezing gehouden over: „De vrouw en de opvoeding van het kind". Spreker behandelde de verschillende stadia in het kinderleven van de geboorte tot de puberteit en begon zijn betoog met de stelling dat, indien vanaf de geboorte de binding tussen moeder en kind niet goed is, dit in de meeste gevallen een ernstige terugslag zal vormen voor het latere leven. Het is een moeilijke taak om kinderen óp te voeden. Het wonderlijke bij de uitoefening van deze taak is, dat voor alles tegenwoordig een diploma ge vraagd wordt, maar dat hier niet wordt gevraagd of je het wel doen kunt. Uitvoerig ging de heer Van Aken in op de leeftijd van 36 jaar, waarin de be wustwording valt; de schoolleeftijd, de pre-puberteit en de puberteit, die alle hun problemen meebrengen, waarbij spreker zijn gehoor adviseerde vooral begrip te hebben voor de periode van de puberteit, waarin niet met al te harde hand moet worden ingegrepen. Moeders maar ook de vaders moeten begrip hebben voor de situatie, waarin pubers verkeren, hen observeren en trachten de moeilijkheden op te vangen. De bijeenkomst, waarin de heer Van Aken sprak, werd voorgezeten door de nieuwe presidente, mej. M. ter Borg, die in een persoonlijk woord de leden vroeg haar in haar taak bij te staan en actief te zijn in het belang van het afdelingswerk. Zij bracht hen dank voor het in haar ge stelde vertrouwen. Zij deed mededeling, dat het jaarlijkse uitstapje is bepaald op 27 mei a.s. en als einddoel zal hebben Den Haag. Van 29 april tot 1 mei wordt door de Culturele Raad van Overijssel te Markelo een ex positie ingericht van beeldende kunst. Van de provinciale afdeling werd be richt ontvangen, dat op 7 april een z.g. slaapkamerdag zal worden gehouden te Gramsbergen, uitgaande van de kleding en woningcommissie, en op 10 april een modeshow te Hellendoorn, uitgaande van de kledingcommissie van de bond. Mevr. De Goede sprak over „Straf en herstel" De Chr. Plattelandsvrouwen en meisjes kwamen donderdag 19 maart in de School met de Bijbel in vergadering bijeen. De presidente mevr. J. Rietberg-van Linden- berg liet bij de aanvang zingen Ps. 17 3, waarna ze voorging in gebed. Ze las een gedeelte uit de Schrift uit Jesaja 53. Allen werden hartelijk welkom geheten, in het bijzonder de gasten. De secretaresse, mevr. J. Schuppert- Stukker, las de notulen van de vorige vergaderingen, die onder dank werden goedgekeurd en getekend. Vervolgens werden de ingekomen stukken behandeld en werden lijsten met bussen rondgedeeld voor de collecte Sanatorium Hellendoorn. Hoewel dit de laatste vergadering van het seizoen zou zijn, werd besloten om in april toch nog een vergadering te houden. Inmiddels was de spreekster voor deze avond, mevr. De Goede uit Nijverdal, ter vergadering gekomen en zij werd door de presidente hartelijk welkom geheten. Zij kreeg meteen het woord om te spreken over het onderwerp: „Straf en herstel". Zij vertelde over een stukje maatschap pelijk werk, n.l. strafzaken, en gaf eerst een kort overzicht van de situatie vroeger en nu. Er zijn mensen, die het verleden altijd willen idealiseren. Vroeger was al les beter; maar wat is er niet veel verbe terd ook op het gebied van strafzaken. Vroeger had men de scherpe tegenstellin gen in de standen, ongekende weelde en bittere armoede. Wanneer dan iemand uit armoede iets wegnam, wat vooral bij kin deren het geval was, dan werden die ver oordeeld tot 5 of 7 jaar gevangenisstraf. In 1901 kwam het kinderstrafrecht tot stand. Tegenwoordig zijn die straffen niet zo zwaar meer. Men probeert juist zoveel mogelijk van die kinderen te maken. Be gaan ze een ernstiger strafbaar feit, dan zijn daarvoor de tuchtscholen, verschillen de inrichtingen, jeugdgevangenissen enz. Spreekster gaf ook verschillende voor beelden van zedenmisdrijven en brand stichten in deze tijd. Een zedendelicte mag zich niet in een park ophouden; iemand die gestolen heeft (zakkenroller) mag niet in een café komen. Zij hebben alle maal een proeftijd van 3 jaar. Vertonen ze zich in die tijd toch op de verboden plaatsen, dan gaan ze de cel weer in. Als iemand een strafbaar feit gepleegd heeft, wordt gevraagd naar een rapport over z'n leven en op grond van dat rapport wordt een rechtvaardig oordeel gegeven. Psychopaten, aldus spreekster, moest men vasthouden. Dat is nooit goed te praten. Er zijn hieronder, die zo verzieke- lijkt zijn op sexueel gebied, dat ze wan hopig zijn van hun gevaarlijke uitingen. Het zou heilzaam zijn, dat die mensen volkomen geïsoleerd werden. Hiermee was een eind gekomen aan de mooie vertelling van mevr. De Goede. De presidente bracht haar hiervoor hartelijk dank. In de pauze, die hierna volgde, werd koffie gedronken en gezellig gepraat. Tot slot werd nog gezongen: „Dank, o Hei land, voor Uw lijden", en sloot mej. A. Stam deze avond met dank aan God. De reünie vau de oud-leerlingen der openbare ulo-school, die zaterdag plaats vond in verband met de ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw in de Gaar den, is een bijzonder hartelijke en ge slaagde ontmoeting geworden tussen de reünisten onderling, maar vooral ook met de oudere, reeds langer aan de school verbonden leerkrachten. Meer dan tweehonderd jongelui hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om de school te bezichtigen ien 's avonds met elkaar feest te vieren in het restaurant „De Wielen" op de Ilolterberg. Het geheel was goed voorbereid door het oud-leerlingencomité onder aanvoe ring van Wim van Geenhuizen, die om streeks 4 uur in de aula van de school de verzamelde reünisten toesprak en zich in het bijzonder wendde tot het voormalige hoofd, de heer J. Sinnema, van wiens wijze lessen allen geprofiteerd hebben, en tot het tegenwoordige hoofd, de heer H. J. Hiddink en zijn medewerkers. Laatstgenoemde gaf een kort overzicht van de verdere ontwikkeling van het ulo- onderwijs aan de school te Holten, dat zoals bekend geruime tijd in een expe rimenteel stadium heeft verkeerd en dat in september zijn bekroning zal vinden in de toevoeging van een H.A.V.O.-afde- ling aan de school. Bernard Leferink uit Markelo, die de ulo-school niet geheel doorliep, maar wiens vertrek mede aanleiding is gewor den tot invoering van de 3-jarige afdeling met ulo-certificaat, sprak zijn schoolvrien den en -vriendinnen toe en vertelde van zijn verdere studie, die aanleiding werd, dat hij thans een goede betrekking be kleedt. Het was voor de leerkrachten een bij zonder prettige belevenis om deze middag te ervaren hoe goed hun vroegere pupillen in de maatschappij terecht gekomen zijn. Er werden later bij een kopje koffie, na dat het prachtige gebouw bezichtigd was, heel wat leuke herinneringen opgehaald, waarbij de dankbaarheid voor de goede zorgen en de genoten opleiding van de leerkrachten in de gesprekken van de jongelui steeds weer doorklonk. Zij die van buiten kwamen kregen in de school gelegenheid tot het nuttigen van een broodmaaltijd. Om goed zeven uur trokken alle reünisten op versierde platte wagens door landbouwtractoren ge trokken naar de Holterberg, waar in „De Wielen" een gezellige dansavond plaats vond. Hier waren ook alle leerkrachten met hun dames aanwezig. Wim van Geen huizen heeft allen namens het comité toe gesproken en de band van Theo Tielman uit Borculo zorgde hier voor een onge dwongen amusement. Holtens Gemengd Koor (H.G.K.) en het Ned. Herv. Kerkkoor van Goor, die zater dagavond in gebouw Irene een uitvoering gaven, hebben de pl.m. 200 bezoekers een programma gebracht, dat op hoog peil stond. Aan de uitvoering werd medewer king verleend door de sopraan Riek Bo- link-Landeweerd te Holten, die met H.G.K. zong het bekende „Laudate Domi- num" van Mozart. Koor en soliste werden op de piano begeleid door de 13-jarige Wim Jansen te Holten. Mozart's prachtige werk werd door soliste en koor voortref felijk gezongen en werd op verzoek aan het eind van de avond nog eens ten ge hore gebracht. Staande bracht men de uit voerenden een langdurige ovatie en de soliste werden bloemen aangeboden. Ook een tweetal aria's, n.l. „Nina" van Pergolesi en „Per la gloria d'adorarvi" van Bononcini, die de soliste zong met pianobegeleiding van de dirigent van de beide koren, de heer J. K. Warmink te Goor, kregen een sublieme vertolking, evenals „Jezus' bloemhof" en „Die Mey playsant willen wi planten", beide in een moderne bewerking van Willem Pijper. H.G.K. zong verder „Creupelken en 't meisken" van Jan Nieland, „lm Maiën" van Hugo Distier" en „Serenade van een landsknecht" van Orlando di Lasso. Het Kerkkoor uit Goor, dat ook tot zeer verdienstelijke prestaties kwam, zong: „Meilied", „Innsbruck, ich müs dich las- lassen" en „Hoe schoon zingt ons der eng'len rei". Het laatste nummer, een compositie van Corn. Freundt, was heel mooi. Over het geheel stond de zang van H.G.K. op wat hoger peil. De Holtenaren zongen zuiverder en de uitspraak was ook beter. Gezamenlijk zongen de koren „Groot gloria" (Gezang 91), een dubbelkorig werk „Zingt den Heer een nieuw gezang" van Johan Pachlebel en „Mache die Tore weit" van Hammerschmidt. Het H.G.K. Kinderkoor kreeg een spon taan applaus voor de leuke liedjes „Klom pendans", „Jonge dochter en wilt niet treuren" en „Sneeuwklokjes". Een vijftal meiskes uit het koor zong met begeleiding van bas-blokfluit en blokfluit door dirigent Warmink en mevr. Sprokkereef-Slotman heel mooi „De maan is opgekomen". De voorzitter van H.G.K., de heer D. Aaftink, riep aan het begin van de avond allen een hartelijk welkom toe, zich hier bij in 't bijzonder richtend tot de afge vaardigden van verschillende plaatselijke verenigingen en de zustervereniging „Ons Genoegen" te Bathmen, en hij sprak aan het eind van de geslaagde uitvoering een hartelijk woord van dank aan alle mede werkenden en reikte geschenken uit aan de sopraan-soliste Riek Bolink-Lande- weerd (platenbon), de dirigent Jan War mink, de jonge pianist Wim Jansen, de ass. dirigente mevr. Sprokkereef en Ina Gervedink Nijhuis, die assistentie verleent bij de wekelijkse repetities van het kin derkoor. Zaterdagavond 11 april zal H.G.K. in schouwburgzaal „De Zon" te Goor mee werken aan een zangavond, waaraan te vens zullen meewerken het Goors Man nenkoor en het Meisjeskoor „Sweet Six teen". H.G.K. zal een vijftal liederen zin gen, o.a. „Laudate Dominum" van Mozart met sopraan-soliste Riek Bolink-Lande- weerd. Onder het motto: „Het olde en het nieë hand in hand" werd donderdag 19 maart j.l. in het gebouw Irene een feestelijke ouderavond gehouden van de landbouw huishoudschool „De Noordenbarg", welke met een wekomstwoord, in het bijzonder tot de genodigden, wegens ziekte van de directrice mej. Molanus, werd geopend door de waarn. directeur de heer P. H. Cammeraat. Practisch alle ouders, vele vertegen woordigers van diverse O.L.M.-commis sies, mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, voorzitster van de commissie van bijstand van de school, mevr. J. W. Nagelhout- Klijzing, burgemeester Enklaar, mevr. van Schooten (Bathmen) en de heren J. H. Sprokkereef, J. W. Wesseldijk, van Schoo ten (Bathmen) en een grote groep oud leerlingen vulden donderdagavond j.l. met de leerlingen van de landbouwhuishoud school te Holten zaal Irene voor deze fees telijke ouderavond. De avond werd door de leerlingen zelf verzorgd en onder leiding van de leer krachten hebben zij er een werkelijk feestelijk geheel van weten te maken. Zij verdienden stuk voor stuk, zoals de bur gemeester, mr. Enklaar, als voorzitter der O.L.M. Landbouwhuishoudschoolcommis- sie in zijn eindwoord ook onderstreepte, een pluim voor het enthousiasme, waar mee alles voorbereid cn op de planken ge bracht werd. Van zaalaankleding, costu- mering tot spel was alles tot in de puntjes verzorgd. Het hele programma was zo gekozen, dat steeds iets van vroeger kwam te staan tegenover de toestanden en gewoontes van nu. In zang, dans, vrij spel en pantomime gaven de leerlingen in snelle opeenvol ging een karikatuur-tekening van de ver anderende gewoontes. Twee leerkrachten, de dames Schutler-Soesbeek en Boonstra, als de ouderwets degelijke en langgerokte Amalia en de vlot-joviale en modieus ge klede Ams, zetten tussen de stukjes door in toepasselijke conference het „olde en het nieë" steeds „hand in hand". Naar een oud streekgedicht was dit als thema voor de avond gekozen. Deze avond heeft, zoals enkele ouders de gedachten van velen onder woorden brachten, allen goed gedaan. Dit niet al leen door de zeer gezellige sfeer, maar vooral ook heeft deze bijeenkomst de band van de ouders en leerlingen met de school weer versterkt.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2