Pur©! Controlevereniging verhoogt de contributie Betere beloning voor de monsternemers Op geslaagd jaarfeest ÜJJ. Dorp bracht Schaken mooi toneelspel Auto's botsten in de mist Vermageringscursus Jongens stookten vuurtjes Pracht handen Filmnieuws Bos- en heidebrand op de Borkeld Ruim 60 hectare zwart geblakerd eens schudt het leven je wakker Zaterdag 14 maart 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD De C.J.V. Dorp hield dinsdag- en woens dagavond in Irene haar gebruikelijk jaar feest, waarvoor vooral op de eerste avond een zeer grote belangstelling bestond. Meer dan vierhonderd donateurs en ge nodigden hebben die avond genoten van het prachtig toneelspel, dat werd opge voerd. Het stuk „Melodie uit het verle den" Van de auteur Niek Stam, leende zich zeer goed -voor deze avond en werd door de zeven dilletanten op zeer lofwaar dige wijze gespeeld, waarbij het mcoie de cor de sfeer van het spel nog verhoogde. Het stuk speelt zich af in de tuinkamer van de schrijver Roel van Duinen (alias Fons de Raet), die wegens ontrouw van zijn jonge vrouw met zijn dochtertje dat op het moment, dat het stuk speelt inmiddels 17 jaar geworden is uit het oog is verdwenen. Als pianolerares komt de moeder op toevallige wijze in het huis van haar man en haar dochter terecht en daaromheen speelt zich de gehele geschie denis, die met een gelukkige •verzoening van het drietal eindigt. Het was vooral het spel van Marietje Traanman, als de pianolerares, Katja Ni chols, van Henk Paalman als Roel van Duinen, maar ook van de jonge Gerie Me- gelink, als Hennie, hun dochter, dat diepe indruk op de bezoekers maakte en hen gedurende de drie bedrijven in zijn greep gevangen hield. Maar wij zouden de an deren tekort doen, wanneer ook niet het keurige spel van Dika Deijk, als Nans de huishoudster, van Janny Paalman, als Fanny Uitendaal, de secretaresse van de auteur van Duinen, van Wim Aaltink, als Mr. Charles van Duinen, de vader van Roel en van Johan Stukker als Rien Ma- troon, de kunstschilder en vriend van Katja de schuilnaam voor mevr. van Duinen niet in een adem genoemd werd. Het was een bijzonder boeiend spel, waarvan de meeste toeschouwers de mo raal wel begrepen zullen hebben. De avond werd geopend met een toe spraak van voorzitter Henk Paalman, die in het bijzonder welkom heette de oud voorzitters mevr. Jalink en de heer A. Westerik en die na gebed liet zingen gez. 150 en 223. Hij belichtte in zijn toespraak de grote tegenstellingen in de wereld met de span ningen door de kernbewapening, de ont kerkelijking, de toenemende ontevreden heid onder de mensen en anderzijds de grote offervaardigheid, de voortschrijding der geneeskunde, het elkaar vinden van de kerken, waardoor de oecumene een verschijnsel is geworden. Aan de hand van de bijbelse brief van Paulus aan de Efeziërs (Ef. 3-14/21) kwam hij tot de conclusie, dat met kracht moet worden doorgegaan met het C.J.V.-werk. TEGEHAJA'S Na zijn openingswoord volgde het op treden van de Tegehaja's, die met muziek en zang een programma van een achttal Bij de 17e ronde van de onderlinge competitie van de schaakclub „De Pio niers", donderdagavond gespeeld in het clublokaal hotel Holterman, werden de volgende uitslagen genoteerd: Mevr. HolG. W. Knapen 10 A. StukkerG. J. Hoeve 10 F. J. Hol—W. D. Koopman i/2Vi H. RoeolofsFr. Groenewoudt afgebr. P. G. v. d. Bovenkamp J. Steenbergen 01 H. StukkerA. J. C. Brands 10 SCHAAKUITSLAG De schaakwedstrijd tussen de heer H. J. Fidder van de schaakclub „Rijssen" en mevr. H. J. Hol-Groothoff van de Hol- tense „Pioniers" eindigde dinsdagavond in remise. Daarmede hebben „De Pio niers" deze wedstrijd voor de 3e klasse A van de Twentsche Schaakbond met 5N 4',2 gewonnen. a Mi ^Smetteloos- zuiver Van de bedeesde Roelie Grand van weleer was plotseling niets meer over gebleven. Tot deze ontdekking was Dolf Burger op zekere dag gekomen. Het eenzame, verlegen meisje, dat hij eens ten huwelijk had gevraagd en die had toegestemd, omdat ze eenvoudig geen andere weg meer had gezien na.de dood van haar vader, bestond niet meer. De kleine Roelie had zich ontpopt als een vrouw van de wereld, precies passende in haar positie als echtgenote van een persoonlijkheid in de dorpsgemeen schap, meegegroeid met haar man tot een zekere hoogte, en hem toen plotse ling in bepaalde opzichten voorbij ge streefd. Niet dat Roelie zich nu ineens ging bemoeien met zaken, waarmee ze niets te maken had. Integendeel. Ze wist pre cies de plaats, waar ze behoorde te zijn. De positie, die haar man verkregen had, zoog Roelie als het ware mee omhoog. Natuurlijk kreeg Dolf vijanden. Men sen, die hem tegengewerkt hadden, ver gat hij nooit. De oppositie in de raad behandelde hij voor de wereld met ge duldige welwillendheid. Maar als hij één van hen kon kraken, dan liet hij dit niet na. Een kleine kruidenier, die ook voor de middenstand zitting had in de liedjes brachten, dat door de wat zwakke voordracht, nu niet bepaald uitblonk. En kele nummers waren „Lass mein Herz nicht weinen"; „You can never stop me loving you"; „Have I told you"; „Bacca- role" en „Spiegelbeeld". De bezoekers wa ren toch wel dankbaar voor het gebodene. Daarna volgde het optreden van de meisjesclub met een rytmische dans in korte toiletjes met zwarte hoge hoed en van een groepje jongere meisjes met een Schotse volksdans, die daarmede een dank baar applaus oogstten. De vrolijke schets „De duivenkenner", door leden van de oudere jongensgroep uitgevoerd, oogstte eveneens veel bijval. Enkele jongelui zorgden nog voor een in dividueel optreden met een korte voor dracht. Voorzitter Paalman sprak nog een dankwoord aan het adres van de concierge van het gebouw, aan de fa. van Bruggen, aan de beide predikanten ds Addink en ds Israël en tot het Herv. kerkkoor voor het beschikbaar stellen van de zaal op deze avond. Hij kon nog mededelen, dat de verloting ruim 250,had opgebracht. In de pauze werd aan alle bezoekers een kopje koffie met koek aangeboden door de C.J.V. en toen volgde het toneelspel, dat hierboven besproken werd en dat een dankbaar applaus oogstte. De grimme- ring was door kapper Drent keurig ver zorgd. Oud-voorzitter Westerik, dankte be stuur en leidsters van de meisjesclubs voor hun goede werk en sloot de avond met dankgebed. Woensdagavond werd hetzelfde pro gramma gebracht voor de betalende be zoekers. voornamelijk jongelui in verband met de Overijsselse biddag voor het ge was. Op de Borkeld werd zondagmiddag om streeks half vier brand ontdekt in het Achterbergse veen, nabij de weg naar de Broenestrenk, door de reservaatbewaker van het Staatsbosbeheer, de heer G. J. Jansen. Hij was er dadelijk bij, maar de brand had toen reeds zo'n omvang aange nomen dat hij hem alleen niet meer kon blussen. JONGENS STOOKTEN VUURTJE. Het bleek dat drie jongens in de leeftijd van 10 tot 12 jaar, afkomstig uit Rijssen, met vuur hadden gespeeld. Hun kamp vuurtje was door de sterke oostenwind dusdanig aangewakkerd, dat een cata strofe dreigde. De jeugdige pechvogeltjes probeerden snel weg te komen, maar zij slaagden hierin niet, voordat hun naam was genoteerd en de lucifers waren ge toond. De heer Jansen sloeg direct alarm. De Markelose brandweer rukte onder leiding van brandmeester W. Dollekamp, die als commandant optrad, uit met de grote tankwagen en burgemeester En klaar, die ter plaatse een onderzoek in stelde, liet de Holtense brandweer uitruk ken om de bossen op Holtens grondgebied tegen eventuele overslag te beveiligen. Beide brandweren hebben, geassisteerd door de bosbrandweergroepen van de Bor keld en de Friezenberg, leden van de Hol tense bosbrandweer en geholpen door bur gers en toegeschoten omwonenden uren gewerkt om het vuur te beteugelen, wat hen ten slotte dan ook gelukte. Het vuur vond in de droge heide, bunt gras en jonge bossencomplexen echter gretig voedsel. Vuurtongen van enkele tientallen meters hoog en vooral de enorme donkere rookwolken, die langs de lucht trokken, lokten velen naar de plaats van de brand. Honderden automobilisten hadden hun wagen langs het brandende terein gepar keerd en velen hiervan hebben met tak ken en vuurzwepen getracht hulp te bie den. Ondanks de massale bestrijding heeft men niet kunnen verhinderen dat een ge- door Lcida Graafland raad, was jarenlang de felste tegenstan der van Burger en nam iedere gelegen heid te baat om zijn ongezouten kritiek te spuien. Dolf liet van zijn innerlijke gemoedsgesteldheid nimmer iets blijken, maar zon enige maanden lang op mid delen, die de man onschadelijk konden maken. Via een tussenpersoon kocht hij zijn huis en liet hem de huur opzeg gen. Wijnen, die te trots was om de be middeling van wethouder Burger in te roepen om een oplossing te vinden, pro beerde via de burgemeester uit de im passe te komen. Burger echter zocht zelf de man in zijn woning op, zei geschrok ken te zijn van de mededeling, die hem eerst nu bereikt had, dat de man wel dra op straat zou staan en bood hem een der nieuwe winkels aan, die ge bouwd werden in het winkelcentrum, zodat hij daar zijn zaak zou kunnen voortzetten. Wijnen was erg getroffen door dit humane gebaar en de mannen drukten elkaar de hand ter bezegeling hunner vriendschap. De kruidenier was een der'eersten, die de nieuwe winkel mocht betrekken en opende met veel tam-tam zijn zaak. Binnen een jaar was hij failliet, omdat hij niet beschikte over voldoende kapitaal en de huur viermaal zo hoog was als in zijn oude zaak. Bur- Twee zwaar gewonden. Grote materiële schade. Op de Deventenweg, ter hoogte van de Maneschijnsweg, heeft woensdagmorgen een verkeersongeval plaats gehad, waar bij twee personen ernstig werden ge wond. Om pl.m. kwart vóór acht reed een file auto's- in de richting Deventer, uit welke file plotseling de Mercedes, bestuurd door de 45-jarige aannemer M. J. G. uit Almelo, naar links uitweek om te passe ren. Toen de heer G. bezig was te pas seren, doemde uit de dichte mist op de vrachtauto met aanhanger van een trans portbedrijf uit Vleuten, welke combinatie bestuurd werd door de chauffeur L. M. V., die een botsing nog trachtte te voor komen door naar rechts uit te wijken. Dit 'bleek echter niet meer mogelijk en met een -geweldige klap vloog de luxe auto tegen de aanhanger. De bestuurder van de luxe wagen liep hierbij een neus- fractuur op en brak een arm en de naast hem zittende 50-jarige H. t. B. uit Wier- den kreeg een zware schedelbasisfrac- tuur. -Hij werd, na een voorlopig onder zoek in een ziekenhuis te Almelo, in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis „Ziekenzorg" te Enschede opgenomen. H. S. te Beerzerveld en L. A. A. te Al- bergen, die achter in de Mercedes zaten, werden licht gewond. De chauffeur van de vrachtauto kwam met de schrik vrij, doch de geladen wa gen kwam als gevolg van de botsing in de bermsloot terecht en werd evenals de luxe auto zeer zwaar beschadigd. Na de botsing met de vrachtwagen raakte de luxe auto nog de personenauto van de heer R. te Hengelo (O.). Ook deze wagen liep averij op. Er ontstond op de rijksweg een enorme ravage en passeren voor vrachtauto's was geruime tijd niet mogelijk. Luxe auto's konden door gebruik te maken van het rijwielpad hun reis vervolgen. bied ter grootte van 60 a 70 ha een prooi der vlammen werd. Daarbij zijn eenden nesten verbrand en jonge hazen omgeko men. Een kudde reeën kon zich nog juist in veiligheid stellen. De dieren holden tu- sen de mensen en de auto's door. Het ge bied waarin de brand woedde is een der mooiste natuurgebieden van Markelo. De brandweren hadden tegen half ze ven de felle brand beteugeld door te voor komen dat het vuur oversloeg naar de overzijde van de wég naar Heugte, de verbindingsweg tussen de Borkeldweg efi de Bovenberg. Door het Groene Kruis wordt een ver mageringscursus georganiseerd en wel op 1, 15 en 24 april des middags in 't Groene Kruis-gebouw. De diëtiste van de provinciale vereni ging, mej. Oldebandring, zal de cursus ge ven. Zij heeft deze al in verscheidene plaatsen gehouden, met zoveel succes, dat verschillende Nederlandse damesbladen en zelfs de buitenlandse pers hier aan dacht aan schenken. Hebt u belangstelling, geeft u zich dan op vóór 23 maart a.s. bij één van de wijk verpleegsters. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over elf werd de Holtense brandweer gealar meerd voor een brand op het Industrie terrein. Jongens waren hier aan het vuurtje stoken in wat verdorde vegeta tie en rommel en dat vuur was hen de baas geworden, -zodat het -gevaar dreigde op te leveren voor een van de gebouw tjes van de machinefabriek van de Fa. Koopman. Ook de dennenaanplant voor de juteweverij van Ter Horst Co. liep gevaar te worden aangetast. De brand weer was spoedig ter plaatse en bluste het vuur met een slang op de waterlei ding. ger bezorgde hem een oud huisje aan het eind van het dorp en een betrekking op een garenfabriek, die een paar jaar tevoren was geopend op het nieuwe in dustrieterrein. Het jaar daarop was Wijnen aftredend als raadslid en werd niet meer herkozen. Zo handelde Bur ger met mensen, die hem de voet dwars zetten. Dolf's vijanden waren in de regel ook geen vrienden van Roelie. Men noemde haar trots en ongenaakbaar. Een vrouw, die zich opzichtig kleedde, om daardoor de minder bedeelde sexegenoten de ogen uit te steken. Die alleen maar al lerlei baantjes accepteerde om op de voorgrond te kunnen treden en iedere vrouw, die niet van haar stand was, met welwillende neerbuigendheid be handelde. En wat was ze vroeger feite- telijk? Was haar vader's zaak niet zo ongeveer failliet? En haar man? Die is een dikke twintig jaar ouder. Ze zal ook wel geweten hebben wat ze deed, toen ze als 21-jarige met de ruim. 40- jarige kolenboer trouwde. Om de cen ten natuurlijk. Daar is het in die krin gen immers altijd om begonnen? Roelie Burger had in de jaren van haar huwelijk een goede leerschool doorlopen. Ze leerde zich pantseren te gen de mensen en was tenslotte im muun geworden voor iedere roddel over haar of haar man. Wat men van haar zei, telde bij haar totaal niet mee. Ze stond boven kwaadsprekerij en ver dachtmaking. Haar houding illustreerde tot op zekere hoogte ook haar minach ting voor alles, wat klein-dorps was. Eén van haar dienstmeisjes, die zonder haar toestemming op een avond haar vrijer in de keuken had gehaald, werd bij betrapping op staande voet ontsla- De Controlevereniging; „Holten en Om streken" heeft in haar vrijdagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman gehouden jaarvergadering besloten de contributie met f 2,- per koe te verhogen en deze te brengen van f9,- op f 11,- per koe. Het bestuursvoorstel ontmoette aanvankelijk nogal wat tegen stand, omdat sommige aanwezigen de vrees koesterden, dat er leden zullen be danken. De penningmeester, de heer C. Broersma, die het voorstel nader toe lichtte, imerkte op, dat het bezit der ver eniging inteert en dat aan loonsverho gingen thans 5 pet. en met april weer 5 pet. niet valt te ontkomen. Vorig jaar is de verhoging van de contributie uitgesteld in verband met de slechte toe stand in de landbouw, maar men kan niet op deze weg voortgaan. Het bedrag van pijn. f 5400,-, dat hiermede wordt verkregen, zal nodig zijn om de gestegen kosten te dekken. De voorzitter, de heer Joh. G. Holterman, merkte in verband met dit bedanken op, dat degene, die in de mist vaart, brokken maakt. Voor een goede bedrijfsvoering zijn de gegevens der controlevereniging onmisbaar. Dank zij de samenwerking met de Coöp. Zui velfabriek „De Vrijheid" is de contribu tie in Holten nog aan de lage kant. De controleur, de heer J. W. Jansen, ver klaarde, dat de meeste leden, die bedan ken, na verloop van tijd toch weer te rugkomen. In zijn openingswoord wees de voor zitter er op, dat in het voorjaar van 1963 de boter haast niet te verkopen was, ter wijl er in het najaar een tekort was, zo dat er boter ingevoerd moest worden. Zo staat men steeds voor wonderlijke vraagstukken, maar de boer ploegt voort. De laatste tijd is er weer een grote vraag naar gemekt jongvee, vooral in Gelder land. De beste kalveren gaan naar Zee land, waar ze blijkbaar met overcomple te produkten verder gemest worden. Nadat de secretaris, de heer A. van den Brink, een overzicht had gegeven van het verhandelde in de vorige leden vergadering, bracht de penningmeester, de heer C. Broersma, directeur van de zuivelfabriek, het financieel verslag uit, waaraan wij ontlenen, dat de inkomsten f 40.692,35 en de uitgaven f 43.796,97 be dragen hebben. Het bézit der vereniging is met f3300,57 ingeteerd en bedraagt nu nog f5.490,09. De loonpost in deze rekening was voor één der leden aanleiding om op te mer ken, dat de overschakeling van de 14- daagse naar de drieweekse controle geen besparing heeft opgeleverd. Controleur Jansen deelde mede, dat de Centrale Controle Dienst bezwaar maakt tegen de bemonstering van twee bedrij ven op één dag, zodat het aantal mon sternemers niet verminderd is. Wel is de subsidiëring met f 3000,- verminderd. Een opmerking over de melkprijs was voor de heer Broersma aanleiding om er op te wijzen, dat daarover momenteel druk vergaderd wordt. Het Landbouw schap vraagt 33 ct. per liter, maar de mi nister mag vanwege de EEG niet hoger subsidiëren dan tot nu toe het geval was. Deze subsidie bedroeg 8 ct. voor indus- triemelk. De vraag is nu: hoe komen we aan die overige 25 ct. De laatste jaren zijn de prijzen voor de zuivelprodukten constant omhoog gegaan, terwijl ook de consumptie gestadig is gestegen. Als de binnenlandse consumptie niet olnhoog gaat, dan zullen de overschotten buiten EEG-verband verkocht moeten worden en brengen zij de kostprijs nog niet op. De grote vraag is dus hoe de binnenland se vraag en de prijzen zich zullen ont wikkelen. Nadat de kascommissie, bestaande uit de heren A. Reilink en G. J. Klein He geman, verklaard had de boeken keurig in orde te 'hebben bevonden, werd de penningmeester gedechargeerd. De nieu we kascommissie zal bestaan uit laatst genoemde en de heer F. J. Sluiter. Bij d'e bestuursverkiezing werd de heer Herrn. Lande we er d met bijna alge mene stemmen herkozen. De controleur, de heer Jansen, gaf nog gen. In dit opzicht kende Roelie geen pardon. Ze wist heel goed, dat Dolf en zijzelf in figuurlijke zin in een glazen huis woonde. Daarom moest zelfs iedere verdenking vermeden worden. De meis jes, die zij aannam, moesten absoluut van onbesproken gedrag zijn en zich ook buiten diensttijd uitzonderlijk be hoorlijk gedragen. Wie als meisje werkte in huize Burger, stond automa tisch een trap hoger dan alle andere dienstmeisjes. En dit dienden zij te be seffen. Zo niet, dan konden ze gaan. Op staande voet, met een maand loon. De meisjes wisten, wat er van hen verwacht werd en gedroegen zich dan ook zoals mevrouw het wenste. Als er al een vertrok om te trouwen, dan kon ze rekenen op een vorstelijk geschenk, ter wijl mevrouw Burger zelf aanwezig was bij de huwelijksplechtigheden in ge meentehuis en kerk en bovendien nog een kwartiertje op de receptie kwam. Dienen bij mevrouw Burger bete kende enerzijds, dat je een best betaalde betrekking had met behoorlijke vrije tijd, extraatjes op verjaardagen en met Kerstmis, maar anderzijds werd dan van je verwacht, dat je besefte niet bij de eerste de beste in dienst'te zijn. Daarom verwonderde het dorp er zich dagenlang over, dat Lena Rooijakkers, die al vier jaar bij mevrouw Burger diende en eerste meisje was, zo op staande voet was ontslagen en drie da gen later het dorp verlaten had. Om niet meer terug te keren. Misschien heeft ze wel gestolen, opperde er één heel voorzichtig, doch een ander ver moedde een herdersuurtje, dat Burger met de knappe Lena had gehad en waarop mevrouw hen betrapte. Doch het rechte wist niemand en zou ook nie- een korte toelichting op het jaarverslag, waarbij hij er op wees, dat minder goede produktiedieren te lang op de bedrijven worden gehouden, tot financiële schade van de eigenaar. Er dient meer met de gegevens van de melkcontrole gewerkt te worden. Hij waarschuwde vooral te gen bet aankopen van afstammelingen van stieren, die 'het niét zo go'ed blijken te doen, terwijl er toch wel dieren te koop zijn met behoorlijk goede papieren. Uit het jaarverslag, dat een groot aantal interessante technische gegevens bevat, blijkt, dat de vereniging 263 leden telt met .pl.m. 2700 'koeien. 75 leden met 808 koeien namen deel aan het eiwit-onder zoek. Blijkens de gemiddelde proiduktie van alle bedrijven produceerde no. 1 5995 kg melk met 3,95 pet. vet over 329 dagen en 237 kg 'botervet en nummer laatst van de ranglijst 3751 kg melk met 3,33 pet. vet en 125 kg botervet in 326 dagen. Een globale berekening leert, dat dit een ver schil in opbrengst betekent van f752,- per koe (f 1703 min f 951,-) bij dikwijls dezelfde arbeid. De gemiddelde opbrengst van de zwartbonten ligt zowel wat. het aantal liters melk als de hoeveelheid botervet betreft, hoger dan .bij de roodbonten. Het eiwitgehalte ligt hier boven het lande lijk gemiddelde. Voorzitter Holterman heeft tenslotte alle medewerkers en in het bijzonder de controleur, de heer Jansen, bedankt voor hun uitstekende werk in het belang der vereniging. en nimmer ruw of schraal T"b"-6"'"" Hamea-Gelei De bekende boeken van Karl May be horen ook heden ten dage nog altijd tot de meest gelezen jeugdromans. Deze heer lijk spannende jeugdlectuur is een bron van ontspanning, niet alleen voor de jon geren, maar eveneens voor vele ouderen. Geen wonder dan ook dat de filmprodu centen er de laatste tijd toe zijn overge gaan enkele van deze succesvolle romans te gaan verfilmen en wel met zeer groot succes. Zo ontstond ook de film „De pels jager van de slangerivier" welke deze week zondagavond in „Irene" vertoond zal worden. De regisseur van deze rol prent Gordon Douglas heeft er iets goeds van gemaakt. Er zit veel vaart in deze sublieme kleurenfilm, het spel in de hoofdrollen, Clint Walker als de dappere pelsjager Kelly en Andrea Martin als de Indiaanse, is ruim voldoende en aan de snel op elkaar volgende actiemomenten is veel zorg besteed. „De pelsjager van de slangenrivier" is een sportieve en uiterst spannende film waarvan de jeugd met volle teugen zal genieten. BEJAARDENSOCIETEIT WEEK VERZET Men verzoekt ons mede te delen, dat de bejaardensociëteit niet zal gehouden worden op 17 maart maar op dinsdag, 24 maart d.a.v. Op aller aanwezigheid wordt dan weer gaarne gerekend. VOETBALPROGRAMMA Zaterdag: Holten aHaarlese Boys 4.15 Holten bRVVN b 2.30 SOS b—Holten c 3.— Zondag: Nijverdal 1Holten 1 2.30 Nijverdal 2Holten 2 2.30 Holten 3Haarlese Boys 2 2.30 Markelo Vooruit 2Holten 4 2.30 mand te weten komen. Want Roelie sprak natuurlijk nimmer met iemand over zulke dingen, zelfs niet met haar eigen man. En Tom Talingen, die er mee te maken had gehad, was wel zo verstandig zijn mond dicht te houden. Zelf wel inziende, dat het een grote stommiteit van hem was geweest. HOOFDSTUK 4 Vrijwel ieder mens heeft een zwakke plek in zijn karakter. Menige man is de slaaf van zijn sigaar of sigaret. Of van de borrel. Of zondagsmiddags het voet balveld. Hij kan een geslaagd zakenman zijn in het leven, maar ergens heeft hij, wat de Duitsers noemen, een Fehler. Tom Talingen, de succesvolle boek houder - procuratiehouder - bedrijfslei der van ..Burger's Brandstof- en Fou- ragehandel" kende na enkele maanden het bedrijf van zijn baas nog beter dan Dolf zelf. Als boekhouder was hij punc tueel en het accountantsbureau, dat op onverwachte momenten zijn boeken en kassen ging controleren, kon nooit an ders constateren, dan dat alles op de cent nauwkeurig klopte. Als procuratie houder was Tom een genie, want als bij intuïtie wist hij bij kortere of lan gere afwezigheid van de baas altijd precies de juiste beslissingen te nemen. Als bedrijfsleider ontging hem niets, on danks zijn vele werkzaamheden. Als lid van het personeel behoefde men het be slist niet te proberen met Talingen een loopje te nemen, want Tom had het on middellijk door. Hij bezat zoiets als een zesde zintuig, waarmee hij voorvoelde, of men hem voor de gek hield of niet. (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2