Uil Hollens historie M'ïit'l 1 dansen Internationale hulpverlening Algemeen Ziekenfonds ,,D.O.Z. van 1860 ervaren monteur accuraat is gek op elke viek..! KIJK EENS wat een goede aanbiedingen in de advertenties staan Huidverzorging Stand collecte voor Internationale Hulpverlening Schaken Organen - een smakelijke vleesafwisseling HONG KONG: stad van tegenstellingen Zaterdag 8 februari 1964 Door Gods goedheid wer den wij verblijd met de geboorte van ons dochter tje en zusje JACQELINE DIANA E. Stam D. StamHulsman Joanne Thony Eric Henry Jane Bert R.R. 3 Jarvis - Ontario Canada. Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God ge ven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje PIETER ADAM (PETER) G. Baan W. BaanMüller Hoiten, 6 febr. 1964 Zwartepad 3a. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan familie, buren en kennissen, en in het bijzonder Dr. Rietdijk, Zr. ter Borg en Ds. Israël voor hun goede behande ling en steun tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, moeder, behuwd- en groot moeder GERRITDINA MARIA OOSTERVELD— WESSELDIJK Uit aller naam: Fam. Oosterveld Rijssen, febr. 1964 Borkelt 3. TE KOOP: Opel Olympia mechanisch in goede staat. Konijnenberg. De venter w. 57. Na 6 uur. niiiiiiniiiiiiiiniiuiiiiiiiiiuiiiDiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Zaterdag 15 febr. a.s. in Café „De Wippert" Muziek: „Madigo Combo" Aanvang 7 uur. llll!llll!!l!lllllll!lllll!!ll!IUUlUDI!HlIülUIUUlUülUillllII BABYWAS. Wie wil van 25 maart tot 4 april (Pasen) voor gasten babywas verzorgen? Aanb. vóór maandag a.s. Bal, Holterberg 49. Holten, tel. 314. een waarborg bij ziekte en bij verpleging in ziekenhuis en sanatorium. Inlichtingen bij de administratie van het DEVENTER, Brink 40 Telefoon 16345 en HOLTEN, Larenseweg 3 Telefoon 05483-224. Markepad 6 Telefoon 05483-439. TE KOOP: V2 HA GRASLAND in 't Holterbroek. Inschrij vingsbriefjes (op gezegeld papier) inleveren vóór woensdag 12 febr. bij J. W. Koordes. Holterbröek 7. Kosten komen voor reke ning van koper. Te koop partijtje droog roggestro. TE KOOP: schuurtje van betonplaten 3Vs x 5V2 m. Kap bedekt met pannen en uitneem- baar. Geschikt voor auto garage. Joh. Kruimelaar. Larenseweg. Te koop gevraagd: zomerhuis of huis dat daartoe te veranderen is. Br. onder nr. 82. Adm. Holtens Nieuwsblad, Kol- weg 19. Voor direct gevraagd: bekend met dieselmotoren. Fa. A. Müller Zn. Internationaal transport bedrijf, HOLTEN, telefoon 05483-320. TE KOOP: een roodbont vaarskalf 3 weken oud. H. Traan- man, Dijkerhoek 96, Hol ten. ENS NIEUWSBLAD Wij houden er von vlek ken uii uw kleding te holen. En u kunt er op rekenen dct ze er don ook uit zijn. Daarvoor staat onze persoonlijke zorg voor elk kledingstuk borg. Chemisch laten reinigen door Accuraat betekent vernieuwing, verjonging von uw kleding. En... geen vlek ontspringt de dans Voordelig reinigen: deze maand 20 °/o kor ting op chemisch reinigen i en verven. ACCURAAT oom lAdjj- hledlitXf,! Retexturingsbedr. "Accuraaf' N.V. j Tel. 05410-2091 Oldenzaal j Holten: SCHOPPERS Pastoriestraat 7 Huur Phiïi.ps-televïsie voor f 25,95 per maand, zonder vooruitbetaling, maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan 08300-50087 (óók des avonds). TE KOOP: toom biggen bij P. G. Cats. B. 93. Beesten-Berend, de nieuwe com mandeur van Holten, ruimt op. Daar had je dan de huurlingen van de Bergevaarder Traankoker. Je kon zo op een afstand niet zien hoe sterk ze waren. Maar Miraantje had Ulften Willem van Rijssen, de aanvoerder van de Rijssense Schaddenstekers, in de arm genomen. En Ulften Willem was bepaald niet iemand om mee te spotten. Als er maar wat on der de kurk is, riep Willem, dan slaan wij al'les kort en klein! Daar vervoegden zij zich in de Vergulde Boer. Daar zat de be ruchte Holtense klompenmaker Sijssen Bram en hield er orde op zaken. Bram kon moeilijk lopen. Hij was een keer on der een vallende peppel geraakt en daar van had hij een stijf been overgehouden. Maar hij stond zijn man. Een glimlach trok over zijn gelaat. Blij de kornuiten nog eens weer te zien! 'Hoe hadden zij ja ren geleden op de Goorse kermis gevoch ten in „De Dannenboom" en zich gesla gen met de baronnen! Daar had Jonker van 'Heeskeren nog altijd dat stijve been van. En op de Rijssense koude markt. Daar hadden zij de voor- en achterdeur uit het stadhuis geslagen, zodat tot grote hilariteit het stroboertje van Holten dwars door het raadhuis was gereden. Maar ze hadden hem de os en de kar af genomen. Maar nu hadden de Holtena ren het zo joviaal gevonden, dat de toen malige schout vergunning had gegeven om in het gehele schoutambt voor het stroboertje te collecteren. Maar dat was niet nodig geweest. Heer Jan van Holten, een moedig en dapper ridder, was nu al jaren dood. Hij had in de boerenherberg „Het Schöpken" teveel slechte jenever gedronken. Hij was bij het passeren van de Schipbeek van zijn paard gestort en had in de mod der zijn nek gebroken. Hij was met veel tam-tam te Holten in de kerk begraven. De oude Likke-Bats, die ondankbare hond, had nog tegen een buurman geroe pen: „Noa dissen wier nen frissen!" 'Dit alles overdacht Sijssen Bram, ter wijl hij borrels inschonk voor de bende van Ulften Willem. De Schaddenstekers lieten zich de borrels goed smaken. Daar na gaf Willem aanwijzingen hoe er ge handeld moest worden. Mannes van het Rode Veld zou meegaan als gids naar de Waardenborg. Deze had er vroeger ge diend en wist er de weg. Mannes had verteld, dat wanneer men er het gewone volk aftrok, dan bleven er niet meer dan vijftien weerbare mannen over om tegen te vechten. Ulften Willem liep naast Man nes van het Rode Veld en de andere Schaddenstekers volgden twee aan twee. Mannes liep met de greep op de nek. Hij vertelde vakkundig van de onderaardse gangen, waar men de bezetters lekker aan de greep kon steken. En luid zingend, dat Holten nooit verloren zou gaan, ging het naar de Waardenborg. Ook daar had men intussen niet stil ge zeten en alle onderaardse gangen geblok keerd. Maar de Schaddenstekers stonden voor niets; daar waren ze Schaddenste kers voor. Ulften Willem inspecteerde voorzichtig de uitgebrande bovenbouw. Hij riep zijn mannen om boven op de tin nen der torens te komen: daar had je een mooi uitzicht. Daar begon andermaal de klok te luiden. De mannen van Traanko ker waren Holten genaderd. De Dikke Berend sprak de drost en Hong Kong is voor de toerist, die één a twee dagen op een modern passagiers schip in de haven vertoeft, een fascine rende stad. Het eiland Hong Kong, vlak voor de kust van het.Chinese vaste land gelegen, biedt vooral 's avonds vanuit zee een fascinerende aanblik. Van het schiereiland Kowloon, dat tezamen met Hong Kong de Britse kroonkolonie vormt, ziet men gewoonlijk alleen het schilder achtige, het pittoreske. Dit paradijs voor de toerist, met zijn vele (Chinese) res taurants, met zijn meer dan 1000 miljo nairs, met zijn prachtige gebouwen, za- kenpaleizen en vele villa's, is echter voor het merendeel van zijn inwoners een hel op aarde. Op de 93 km- (nog niet eens de helft van onze Wieringermeer) be woonbaar grondgebied de rest bestaat uit moerassen en kale bergen woon den in 1946 nog 600.000 mensen; nu meer dan 3.000.000. Hoewel de industrie in de naoorlogse jaren razend snel gegroeid is, heeft men de enorme stroom van vluch telingen, die vóór de comunistische troe pen uit naar Hong Kong kwamen, onmo gelijk kunnen verwerken. Opvangcentra, huisvesting en verdere maatschappelijke begeleiding ontbraken. Alleen de sterk- sten weten zich een bestaan te verschaf fen en met dat bestaan mogelijk ook een soort onderkomen- Vele duizenden krij gen echter nooit een warme maaltijd. 'Gesteld voor deze nood, sloegen de ker ken de handen ineen. Amerikaanse ker ken verschaften rijst, instellingen in Hong Kong schonken twee centrale keu kens. Rotaryclubs schonken auto's om het eten naar bepaalde uitdeelpunlen te ver voeren, 'en de Gereformeerde Kerken van Nederland zonden een echtpaar de heer en mevrouw De Boer die de lei ding van wat nu genoemd wordt „het warme maaltijden-preject" op zich geno men hebben. Jaarlijks stellen de Gere formeerde Kerken van Nederland hier voor alleen al f 250.000,- beschikbaar. Maar er gebeurt méér: in het vluchte- iingendorp Rennies Mill kreeg een flink aantal jongens nieuwe hoop voor de toe komst. Zij werden opgenomen in een te huis, wederom financieel gesteund door de Gereformeerde Kerken van Neder land, waar zij een goede verzorging en opleiding krijgen. Ruwe katoen, afgestaan door Amerikaanse boeren, werd in Hong Jonker Dcrk moed in en de drost en de Jonker deden hetzelfde. De ordonnans van Deventer reed snel voorbij. Op naar de Waardenborg! riep hij. De Holtenaren, die. op de straat liepen, keken hem na. Deventer is in aantocht! Bij de ruïne ge komen werd het paard bij de teugel ge grepen. De ordonnans gaf het paard de sporen, maar de Rijssenaar greep het paard in de neusgaten en twee Schad denstekers grepen de man beet. Hang hem aan de galg! riep Willem. Zij grepen hem beet en sleepten hem naar de galg. De andere Schaddenstekers schoten toe. In minder dan geen tijd hing de ordon nans aan de galg. De bezetting probeer de uit de onderaardse gangen te komen om hun vriend te redden. Dat was een Kolfje naar de hand van Ulften Willem. Hij maakte zich meester van één der gan gen, maar de bezetting deed een uitval en Willem sprong terug. Mannes van het Rode Veld kwam naar voren en begon te steken met de greep. Dat hielp dermate, dat de mannen terugweken in de gang. Nu was het de beurt van de Schadden stekers om aan de slag te gaan. Zij sleep ten hooi en vochtig stro aan voor één der ingangen van de gewelven en begonnen de bezetters uit te roken. Aan de andere kant van Holten brand de het er ook op. De drost van Salland was buiten gevecht gesteld. Een Deven- ternaar had hem met een gewiekste slag een deuk in zijn helm geslagen, juist bo ven de ogen. Behulpzame handen hadden de drost naar Arkelstein gebracht, waar de wapensmid hem onder handen nam. De dorpsomroeper gebruikte intussen een krijgslist. Hij ging met de pan naai de Deventerweg en riep met luider stem dat men bezig was de bezetting van de Waardenborg aan de galg te hangen. Dit bracht schrik en ontzetting teweeg bij de Deventernaren, die de boeren van de Holter- en Dijkerhoek presten om aan te spannen om hen terug te brengen naar Deventer. Toen de Dikke Berend riep dat er van iedere tien één aan de galg moest, was er geen houden meer aan. Zij liepen in het wilde weg zonder om te kijken, naar Deventer toe. Jonker Derk van Hol ten en de Dikke Berend drukten elkaar de hand. Aan deze zijde van Holten was de zege bevochten, maar zij rukten op naar de Waardenborg om de Schaddenstekers van Rijssen te hulp te snellen. Nou, het was daar op de ruïnes van de Waardenborg een moorddadig gedoe. Ulften Willem had de leiding. De bezetting kreeg het be nauwd. Lang kon het niet meer duren; de mannen kropen van de ene gang in de andere. Tot Kobus de kegelzetter een hel der ogenblik kreeg en een uitgang naai de zijde van de Borkeld vrij maakte voor de vlucht. De Schaddenstekers hadden aan deze mogelijkheid niet gedacht of deze vergeten. Daar snorden de vijftien mannen weg. Hoestend en proestend. On dertussen ging het uitroken door. Daar kwamen de Dikke Berend on Jonker Derk van Holten om met de overige manschappen de Schaddenstekers bij te staan. Heer Derk, die de burcht van on der tot boven kende, riep na een vluch tige inspectie: Mannen, houdt maar op! De kelders zijn leeg! Dat was voor de Schaddenstekers een grote teleurstel ling. Kong verweven en leerlingen van de Y.W.C.A.-naaicuïIsussen maakten er de kens van, die aan nieuw-aangekomen vluchtelingen en nog dagelijks komen er, legaal en illegaal werden uitge reikt. De Amerikaanse Presbyterianen hebben een groot sociaal centrum opge zet, van waaruit zij een grote hoeveelheid aktiviteiten ontwikkelen. Zij hielpen ib.v. reeds meer dan 1500 families aan een ge ring bedrag (gemiddeld f300,-), waar door deze gezinnen een kippenfokkerijtie konden beginnen, of een fruit- of kran tenstalletje openen. Deze „Self Help" als startbedrag voor het opbouwen van een nieuw bestaan is één van de meest waardevolle vormen van hulpverlening. Via het sociaal centrum van de Presby terianen ontvangen ook meer dan 300 schoolkinderen 'boeken en kleding, zodat zij hun school kunnen blijven bezoeken. Er zijn 8 poliklinieken en 7 consultatie- bureaux voor jonge moeders, die van de vroege morgen tot de late avond druk be zocht worden. Verder is aan bijna 200 vrouwen een naaimachine verschaft, waardoor zij met van het centrum ont vangen materiaal thuis iets kunnen ma ken, dat later weer door het centrum opgekocht wordt en verkocht in vele de len van de wereld (o.a. fraaie Chinese theemutsen, kinderpyama's, speldekus- sens, broodmandjes). Wij zouden zo nog over vele andere on derdelen van het werk, dat door de Ker ken in Hong Kong gedaan wordt, kunnen schrijven. Maar wij vertrouwen, dat U met het bovenstaande reeds enig inzicht in de nood van Hong Kong hebt gekre gen en het antwoord verstaan hebt, dat de Kerken daarop mogen en moeten ge ven. U wilt toch ook meespreken in dit antwoord der Kerken? Dat kunt U ook doen door Uw gave in de huis-aan-huis- eoUecle voor Internationale Hulpverle ning! Want wie zal, als 'hij even nadenkt, dur ven zeggen, dat er reeds genoeg gedaan wordt? Weet dan, dat f 300,- genoeg kan zijn om een Chinees gezin in Hong Kong de start naar een nieuw bestaan te ope nen. In de Vergulde Boer stond Sijssen Bram. Gelijk een waakhond, waakte hij over de dranken. Dikke Berend vroeg hoe het gegaan was. Nou, het was uitste kend. De Schaddenstekers werden ge ducht onthaald en die van Holten, voor- zover zij niet gevlucht waren, ook. De Jonker Derk van Holten stelde voor om de Dikke Beesten-Berend voorlopig tot commandeur te benoemen tot de drost de deuk uit zijn hoofd had en orde op zaken kon stellen. Nu, dat ging aan. Onder groot gejuich werd Berend in een wan gezet, omdat er geen schild meer aanwe zig was. Het ging er van. Net een Ger maans veldheer eeuwen geleden, droeg men hem door de dorpsstraat. Inmiddels waren de vluchtelingen van de Waardenborch te 'Deventer aangeko men en hingen 'bij de Bergevaarder Traankoker een ijselijk verhaal op over de wreedheden der Holtenaren. Traan koker kleedde zich en gespte het zwaard aan- Hij vond de voerman De Batse be reid hem naar Holten te brengen. Ging dat goed, dan kreeg De Batse de vrijheid terug. VAN COEVERDEN. zacht-zuiver-gezond Puistjes drogen in met Purolpoeder In de Gereformeerde Kerk alhier werd deze collecte op zondag 2 februari j.l. al léén als kerkcollecte gehouden. De op brengst 'bedroeg f 1220,50 of f 283,40 meer dan vorig jaar. Een pracht resultaat. Wat in 'totaal in deze maand voor het Werelddiaconaat der Kerken uit onze ge meente zal komen, is nog niet bekend, want in de Hervormde Gemeente alhier is de huis-aan-huis-collecte nog in volle gang en met daadwerkelijke belangstel ling wordt het eindresultaat tegemoet ge zien. Schaakwedstrijd Holten-Goor. De schaakclub „De Pioniers" speelde donderdagavond in haar clublokaal, ho tel Holterman, een competitiewedstrijd voor de 3e klasse A van de Twentse Schaakbond. De voorlopige uitslag was 3J4-4J4, omdat twee partijen moesten worden afgebroken, welke binnenkort in Holten zullen worden uitgespeeld. De individuele uitslagen luidden als volgt P. M. van Walraven-J. Caudron afgebr. F. J. Hol-M. Reugebrink 10 W. D. Koopman-J.-. Drost 10 G. A. Brands-H. J.; Reef afgebr. A. M. Mudde-N. Groot 01 J. Broere-G. Vosselman 01 G. J. Hoeve-M. A. Perdon J4-K H- H. J. Stukker-G. J. Geerts 01 A. J. C. Brands-J. Moorman 10 Mevr. H. J. Hol-Groothoff- Mevr. Nannings 01 FILMNIEUWS De vele liefhebbers van spanning- en sensatie komen deze week weer eens vol ledig aan hun trek bij de film „Vlammen over Kansas" die zondagavond in Gebouw „Irene" vertoond wordt. Een avonturen film in optima forma met in de hoofdrol de wel bijzonder populaire ster Audie Murphy. Deze film bi-engt het enorm spannende verhaal van de „Kansas Riders" onder aanvoering van hun guerillaleider Quan- trill. Zij reden onder de onheilspellende zwarte vlag de vijand tegemoet. Dit was een strijd van buur tegen buur, gezin te gen gezin, broer tegen broer en vlag tegen „Vlammen over Kansas" is een film vervaardigd in prachtige technicolorkleu- ren, die de toeschouwer tot de laatste se conde toe in adembenemende spanning houdt. Met het uitstekend verzorgde bij- programma een filmmenu dat er wezen mag. Heeft u ook wel eens zo'n dag, dat u helemaal niet weet wat voor vlees u bij de slager zult kopen? Laat dan uw keus eens op een van de organen vallen, 't Hart, de niertjes en ook de andere orga nen zijn maar al te dikwijls in het ver geetboekje geraakt. Komt dit, omdat u ze een beetje eng vindt of eenvoudig omdat ze u onbekend zijn? Misschien heeft u al tijd gedacht, dat hart alleen bestemd is voor de hond en tong voor het maken van tongeworst. Probeert u eens de on derstaande gerechten; u zult bemerken, dat ze een zeer smakelijke afwisseling ge ven op het thema vlees. Niet alleen bij de warme maaltijd, ook op de boterham heel lekker. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Gebakken lever. Lever neemt u misschien al wel eens. Maar blijft hij bij u ook heerlijk mals? Ge makkelijk is het niet om lever goed te bakken. Lever behoort kort 7 a 10 mi nuten), maar niet snel gebakken te wor den: op een laag vuur dus. Neem daarom ook niet te dikke plakken. Vindt u de le ver gauw wat droog, bakt u dan eens en kele plakjes ontbijtspek mee, 50 a 100 gr voor 4 personen. De lever droogt min der snel uit en de smaak is uitstekend. Ook een goede combinatie is lever met kerrie, en appel. Denk er eens aan, wan neer u spaghetti of macaroni op het menu hebt. 4 plakken lever, zout, peper, 3 thee lepels kerrie. 1 appel, 50 gr (±3 eet lepels» boter of margarine. De lever inwrijven met zout, peper en kerrie. De boter of margarine lichtbruin laten worden, de lever erin leggen en aan beide kanten dichtschroeien. De lever zachtjes gaar en bruin bakken in 7 a 10 minuten. De appel' schillen en in kleine blokjes snijden. De appel de laatste 2 mi nuten even bakken. De jus afmaken met water. Kalfshart in bruine saus. Een kalfshart van 300 gr, 25 gr ma ger vers spek, 25 gr (2 eetlepels) boter of margarine, peper, zout, l uitje, 1 wortel tje, selderij of peterseliegroen, 1 laurier blad, (tijm, foelie), V» 1 (ruim 3 kopjes) water, 40 gr (6 eetlepels) bloem, aroma of pikante saus. Het hart en het spek met een scherp mes in dobbelsteentjes (laten) snijden. Het hart inwrijven met peper en zout. Het spek langzaam in de boter of margarine uithakken. Het hart toevoegen en in het vet aan alle kanten even dichtschroeien. Het uitje schoonmaken en klein snijden. Het worteltje schrappen, wassen en in plakjes snijden. Do selderij of peterselie wassen en kleinsnijden. De verse en ge droogde kruiden bij het hart voegen en even meebakken. Dan het water toevoe gen en het hart in 2'i a 3 uur zachtjes gaar stoven. De bloem in een droge koeke- pan zachtjes, onder af en toe heen en weer schuiven met een vork, hazelnoot- bruin laten worden. De gebruinde bloem met een beetje bouillon van het hart tot een glad papje aanmengen. Wanneer het hart gaar is liet vocht binden met het bloempapje. De ragout afmaken met fijn gesneden selderij of peterselie, aroma of pikante saus en desgewenst enkele thee lepels tomatenpuree of ketchup. Gemarineerde nier 300 gr kalfs-, runder- of varkensnier, zout, peper, het sap en de schil van 1 grote (pers)sinaasappel, 1 laurierblad, 1 kruidnagel, foelie, 1 worteltje, stukje ui, peterselie, 50 gr boter of margarine. De nier van vetweefsel laten) ontdoen en in plakken (laten) snijden. De sinaas appel uitpersen en het sap aanvullen met water tot 1 dl. Laurierblad, kruidnagel, een stukje foelie, het klein gesneden uitje en worteltje en een takje peterselie bij het sap voegen. De plakjes nier inwrijven met peper en zout. De nier in de mari nade leggen en zo een nacht of tenminste 1 uur afgedekt laten staan. Na het mari neren de nier goed laten uitlekken. De boter of margarine lichtbruin laten wor den en hierin de plakken nier langzaam gaar aan beide kanten bruin bakken. Bak tijd van kalfs- en varkensnier 15 a 20 minuten, van rundernier 'i uur. O.p het laatst de geraspte schil van de sinaas appel even meebakken. De jus afmaken met de marinade en eventueel nog wat water. Stoofschotel van bonen met tong. 1 varkenstong met keelstuk 400 gr), zout, 350 gr witte bonen, 2 liter wa ter, peper, (tijm, foelie, laurierblad, peter selie of selderij) stukje ui. 2 a 3 aardappe len, 250 gr wortelen. 250 gr groene of gele savooiekool, kg prei. De witte bonen een naeht in het water weken. De tong wassen en opzetten met het weekwater van de bonen, zout, de ge droogde kruiden, het kleingesneden uitje en wat peterselie en/of selderij. De tong a 1 uur voorkoken. De geweekte bonen toevoegen en het geheel nog - 1 uur ko ken tot de bonen gaar zijn. De aardappe len en groenten schoonmaken en wassen. De aardappelen, wortelen en prei in stuk- jes snijden, de kool fijn snipperen. De aardappelen en groenten de laatste 15 mi nuten met de bonen en de tong mee ko ken. Wanneer alle ingrediënten gaar zijn het vocht afgieten. Het gerecht mag enigs zins vochtig zijn. De tong er uithalen en pellen. Het vlees van het keelstuk nemen, in kleine stukjes snijden en door de bonen mengen. (De stoofpot afmaken met fijn gesneden peterselie en of selderij en even tueel wat peper en zout. De tong voor de volgende dag bewaren of in plakken snij den en op een schotel of in een schaal leggen, met de bonen en de groente er omheen. Een gedeelte van het kooknat er apart bijgeven. Van de rest kan een heer lijke soep gemaakt worden. ..Ik heb nu de leeftijd bereikt, waar op de kaarsen meer kosten dan de verjaarstaart aldus de vroegere Amerikaanse filmkomiek Bop Hope op zijn 70ste verjaardag. In Amerika zijn ongeveer 10.000 vrou welijke schoenpoetsers en het is ge bleken, dat zij ongeveer 20 procent meer fooi krijgen dai nelijke collega's.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 3