f Gemarkt ?sm Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging Interessante koper- en kobalt proefresultaten Met auto tegen boom Schaakuitslagen Lonen en prijzen C.J.V. „Dorp" koos drie nieuwe bestuursleden Filmvoorstelling A.N.B. V oorbeeld ob jecten Landbouwbedrijfsgebouwen Auto's botsten Bevolkingsaanwas Burgerlijke Stand No. 2 Jasrrane 16 Zaterdag 11 januari 1964 LTFNS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.per kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 05Jf88 - 23If De leden van de Chr. Gem. Zangvereni ging „Soli Deo Gloria" kwamen woensdag avond in het gebouw „Rehoboth" in jaar vergadering bijeen. De voorzitter de heer J. Wiggers, liet bij de aanvang zingen psalm 75 vers 1 en ging hierna voor in gebed, waarna een kort welkomstwooid werd gesproken. Een woord van dank sprak de heer Wig gers tot de dirigent de heer W. van Erke- lens te Enschede, die in het afgelopen jaar weer zijn beste krachten aan het koor gaf. Verder dankte de voorzitter de Kerk voogdij der Herv. Gemeente voor het be schikbaar stellen van 't kerkgebouw voor het geven van de jaarlijkse Kerstorato rium-uitvoering en de zangavond van de ring Twente van de Kon. Chr. Bond van Zang- en oratoriumverenigingen, terwijl de kerkeraad der Geref. Kerk dank werd gebracht voor het beschikbaar stellen van het gebouw „Rehoboth" voor het houden van de repetities. Door de secretaresse mej. H. L. Maat werd hierna het jaarverslag gelezen waar uit o.m. bleek dat het ledental iets was teruggelopen en dit bedroeg op 31 decem ber jl. 37 n.l. 13 sopranen, 10 alten, 8 bas sen en 6 tenoren. Een drietal heren die deze jaarvergadering als gasten bijwoon den trad als lid toe waardoor het ledental steeg tot 40. FINANCIëN. Uit het door de penningmeester de heer J. W. Aanstoot uitgebrachte financieel verslag over 1963 bleek dat de inkomsten ƒ16,92 boven die van de uitgaven waren gebleven. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren Js. Schuppert en H. W. Verveda had boeken en bescheiden keurig in orde bevonden. De heer J. Wig gers bracht de penningmeester hiervoor dank en hij dankte tevens de donateurs voor hun financiële steun. Tot leden van de controle commissie 1964 werden be noemd de heren H. W. Verveda en H. Schuppert. Inplaats van mej. D. Landeweerd die niet herkiesbaar was werd als bestuurslid gekozen mevr. B. Kolkman-Dunsbergen. Woorden van dank werden gesproken tot mej. Landeweerd. toekomstplannen. Na de pauze, waarin koffie met koek werd geserveerd, werd bij het bespreken van het agendapunt „Toekomstplannen' besloten om weer medewerking te verle nen aan de Evangelisatieavonden uit- Uit het onderzoek van vele duizenden graslandmonsters op koper- en kobalt, door het Bedrijf slaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek te Ooster beek, blijkt dat de koper- en kofealttoe- stand van onze zandgronden, volgens de normen van de landelijke adviesbasis, nog veel te wensen overlaat. Het is in dit verband een goede ge dachte geweest van ;het Landbouwkun dig Bureau voor Sporen-Elementen te Arnhem, een overdruk te laten verschij nen van het artikel „Koperbemesting op zandgrasland", dat de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst te Utrecht in 1961 heeft gepubliceerd. Het effect van verschillende giften ko- përslaikkenibloem „SEMO" en kopersul faat op de koper- en kobaltgehalten van de grond en het gras zijn door de RLVD in proefperselen te Maarsbergen met el kaar vergeleken. Bij een gift van 400 kg. koperslakken- bloem per hectare, blijkt dat door de in KSB aanwezige kobalt ook het kobaltge- halte van de grond is gestegen tot boven de vereiste waarde. Aangezien de koperarme zandgronden vrijwel steeds ook van kobaltgébrek te lijden hebben, blijkt 400 kg. koperslak- kenbloem hiervoor de meest aangewezen bemesting. gaande van de Hervormde en Geref. Kerk en aan een Zangavond in samenwerking met het Hervormd Kerkkoor en Holtens Gemengd Koor. Op verzoek van het Bondsbestuur zal op zaterdagavond 6 juni medewerking worden verleend aan een „Dankbaarheids- dienst" die door het Ned. Bijbelgenoot schap NBGwordt gehouden i.v.m. het 150-jarig bestaan van het NBG. Tevens werd een voorstel van het be stuur om aan de vooravond van het Kerst feest 1964 weer een uitvoering te geven met algemene stemmen aangenomen. Ook zal weer medewerking worden verleend aan de Paaszangdienst in de Geref. Kerk op Paasmaandag. Na een kort slotwoord door de voorzitter werd deze prettige en goed bezochte jaar vergadering door de heer H. Landeweerd met dankgebed gesloten, nadat nog was gezongen, gezang 23. (TeDeum). Op de maandag 6 januari 1964 te Rijs- sen gehouden veemarkt waren aangevoerd 13 runderen en 614 varkens. De prijzen van de melkkoeien waren van f900 tot f 1150 per stuk. De biggen werden verkocht voor een prijs van f 75 tot f 95 per stuk en de prijs van de zeugen bedroeg van f375 tot f475. De handel in rundvee was slap. In zeu gen was een kalme handel met staande prijzen. Biggen werden voor hoge prijzen verkocht met een redelijke handel. De gladheid belemmerde de handel. Adv.-prijs 1—15 mm. contant) f 2.50. Iedere mm. meer f 0.10 OFFICIËLE PU BLIK ATIES Zondagmiddag om plm. 5 uur is me vrouw J. Dikkens-Eggink tengevolge van de gladheid van de weg over de Holter- berg met de auto geslipt en tegen een boom gebotst. Haar man de heer E. Dikkers die naast haar zat .sloeg met het hoofd door de voorruit en kreeg glassplintertjes in bei de ogen en liep vleeswonden aan het hoofd op. Plm. 5 minuten na de botsing passeerde per auto de heer Bekman uit de Waardenborchstraat die de heer Dik kers vervoerde naar dokter Rietdijk die opname in het ziekenhuis te Deventer noodzakelijk achtte. Mevrouw Dikkers-Eggink liep bij de botsing lichte verwondingen op. De auto werd zwaar beschadigd. In het clublokaal, hotel Holterman, speelden de leden van de schaakclub „De Pioniers" donderdagavond de 11 ronde van de onderlinge competitie. De uitslagen luidden als volgt: mevr. Hol—G. A. Brands 0—1; A. M. Mudde— A. J. C. Brands 0—1; J. Broere—H. D. Grobben y.VaW. G. v. d. Hurk A. Stukker afgebr; H. Roelofs—P. M. van Walraven 0—1; W. D. Koopman—F. J. Hol afgebr.; J. SteenbergenG. J. Hoeve 10; F. GroenewoudtH. H. Koopman afgebr. De Holtense bestuurdersbond heeft op maandag 13 januari a.s. in het Stations koffiehuis van de heer M. Kalf sterman een vergadering belegd voor alle leden van de bij het NVV aangesloent vak bondsafdelingen. In deze vergadering zal de disti'icts- bestuurder, de heer G. K. Janssen uit Almelo spreken over „Loonsverhogingen en de prijsstijgingen". De vergadering begint om 8 uur. De plaatselijke afdeling van het Chris telijk Jongeren Verbond de CJV „Dorp" hield vrijdag j.l. haar jaarvergadering onder voorzitterschap van Henk Paal man. Na opening en welkom hield de voorzitter een korte toespraak waar in hij de beste wensen uitsprak voor 1964, verder wees hij op de verantwoordelijk heid in het persoonlijk leven, in de club, in de maatschappij maar bovenal als Christen jongeren van vandaag. Hij sprak de hoop uit dat de CJV er toe mag bij dragen deze verantwoordelijkheid te voe len en te dragen. Penningmeester Henk Reilink had weer vele honderden guldens ontvangen en uitgegeven maar hij kon toch ook weer een batig saldo vermelden. Voor het prima financieel beheer werd de penningmeester dank gebracht. Na een zangspel bracht secretaris Ab Elbersen zijn jaarverslag. Hieruit bleek dat 1963 een jaar vol afwisseling was wat het clubprogramma betreft. Genoemd.werden o.a. Bijbeldiscussie's, voordrachtwedstrijden, medische lezing, dropping, spelavonden, creatiefspel, handarbeid. Het aantal leden bedraagt momenteel 34 welke allemaal geregeld de clubavon den bezoeken. Ook de secretaris kreeg een hartelijk dankwoord voor zijn jaarverslag. Joh. Stakker bracht hierna verslag uit over oe verrichtingen van de muziek- en zang groep „De Tegahaja's" „Salland Ensem ble". Deze groep trad ook het afgelopen jaar verschillende keren op, al was het niet zo vaak als voorgaande jaren. Men is bezig een nieuw programma in te studeren. De groep bestaat momenteel uit 4 da mes en 4 heren wier grote wens het is om een geschikt repetitielokaal te vin den. Na dit verslag stond de bestuursver kiezing op de agenda. Aftredend waren Marietje Traanman, voorzitster; Ab El- bertsen, secretaris en Henk Reiling, pen ningmeester. Door verschillende persoonlijke rede nen waren geen van drieën herkiesbaar, dit was iets wat geen van de clubleden ooit eerder had meegemaakt. Na een tweede stemming werden gekozen: Ma- rietje Meuleman, Joh. Stukker en Ab El bersen jr. De overige bestuursleden zijn Henk Paalman voorzitter, Dika Deyk, secreta resse; Annie Nijland en Kees v. Bruggen algemeen bestuursleden. De diverse bestuursfunctie zullen on derling opnieuw worden verdeeld. Na een korte Bijbeldiscussie werd deze eerste avond van 1964 met zang en gebed gesloten. Oneeveer 140 kinderen hebben zeer genoten van de filmvoorstelling welke de afdeling Holten van de Algemene Bouwbedrijfsbond in zaal Maats organi seerde tijdens het tournee door de pro vincie, dat deze bond jaarlijks houdt. Eerst hebben ze gekeken naar de mooie kleurenfilm en naar de komieken Stan Laurel en. Olivier Hardy en naar Abbot en Castello. Daarna werden ze getrac- teerd op limonade en chocolade. Het werd een onvergetelijke middag voor hen. De avondvoorstelling begon om 8 uur en werd geopend door de penningmees ter, de heer J. H. Dangremond, die er aan herinnerde, dat de districtsbestuur der van het N.V-V., de heer G. K. Jans sen uit Almelo maandag in zaal Kalfster- man zal spreken over „Loonsverhogin gen en prijsstijgingen". Het voorprogramma bevatte een docu mentaire over de bouw in Nederland en de hoofdfilm droeg als titel „De mooiste dag van mijn leven", waaraan o.a. de Wiener Sangerklaben hun medewerking verleenden. Het waren een paar goede films waarover de weinige aanwezigen vol lof waren. Op de Horeeava tentoonstelling in het R.A.I.-gebouw in de hoofdstad is veel te zien. Nieuw voor Nederland is de glasfrite fri- teil seeen frituurpan -van vuurvast Jenaglas. Het geheel wordt verwarmd door electriciteit. Buiten frites is er in deze glaspan ook vlees of gevogelte te braden. Als boer hebt U allen te maken met de ontwikkeling in de landbouw. Iedereen op zijn eigen wijze tracht zich hierbij zo goed mogelijk aan te passen, maar dit is niet zo eenvoudig. Op de gemengde bedrijven is vooral een belangrijk punt de bedrijfsgebou wen. Gerekend naar de eisen die men mo menteel moet stelllen aan de gebouwen om het werk zo eenvoudig mogelijk te houden en tevens goed ingericht om een goede melk, vlees en eierproduktie en van goede kwaliteit te bereiken zijn vele gebouwen nog ondoelmatig en/of te klein. Door de landbouwvoorlichtingsdienst wordt hieraan ook veel aandacht besteedt en zo doende zijn in meerdere gevallen in goede samenwerking tussen boer en landbouwvoorlichting bedrijfsge bouwen of onderdelen hiervan tot stand gekomen die als voorbeeld voor collega's boer kunnen dienen. •Het is juist vaak zo wanneer U plan nen hebt van bouw of verbouw dat het zien van) enkele goede voorbeelden U een beter inzicht geeft van de mogelijk heden op Uw eigen bedrijf. De Ver. voor Bedrijfsvodrliehting te Holten wil dan ook een excursie organi seren voor haar leden naar enkele van deze voorbeeldobjecten en wel op woens dag, 15 januari a.s. Voor zover er plaats ruimte in de bus beschikbaar is willen we gaarne iedereen in de gelegenheid stellen om mee te gaan. Het programma ziet er als volgt uit: 's Morgens om 9 uur vertrekken we naar Entenbroek waar eerst het drijfmest- systeem in een rundveestal bekeken zal worden. Dan tevens in Enterbroek een nieuwe varkensfokstal, waar speciale aandacht aan de isolatie is besteed. Ver volgens een modern ingericht pluim- veehoek. 's Middags zal in Vriezen veen een boerderij van het Agro-type bezichtigd worden en tot slot een varkensmeststal waar ook het drijfmestsysteem is toege past- Opgave voor deelname tot maandag 13 januari a.s. bij de secretaris J. A. Kolk- ban B 29 tel. 559 of bij D. B. Nijland E 71 tel. 06725-274. Voor 5 uur hopen we 's middags weer thuis te zijn. Bedrijfsvoorlichter, J. W. Lubbersen. AANGIFTE HONDENBELASTING 1964 Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen houders van honden in de zin van de verordening op de heffing van hon denbelasting in deze gemeente in herin nering hun verplichting, van het hebben van honden elk jaar aangifte te doen vóór 1 maart en wel ter gemeentesecretarie afdeling financiën van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 (ingang achter het gemeentehuis). Betaling der belasting dient gelijktijdig te geschieden ten kantore van de ge meente-ontvanger ter zelfde plaatse. De aandacht wordt daarbij gevestigd op de volgende bepalingen: le. Onder het verlaagde tarief vallen en kel honden, uitsluitend gehouden ten diste van de landbouw of enig bedrijf van nijverheid of ter bewaking van gebouwen of erven; 2e. Zij, die in de loop van het jaar houder van één of meer honden worden of zij, wier hond in de loop van het jaar een bestemming krijgt, niet genoemd onder ten eerste, zijn verplicht daar van binnen 14 dagen aangifte te doen ter gemeentesecretarie; 3e. In geval van verzuim van tijdige aan gifte of in geval van een onjuiste aan gifte kan, ongeacht de mogelijkheid van strafvervolging, de aanslag wor den verviervoudigd. Holten, 3 januari 1961. Bur gem. en weth. voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN VOOR HET DORP HOLTEN Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat: I. het besluit van de raad d.d. 29 januari 1963, nr. 302, tot vaststelling van een her ziening van het uitbreidingsplan in onder delen voor het dorp Holten met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften, bij beschikking d.d. 18 november 1963, 4e afd., nr. 72462, van gedeputeerde staten der provincie Overijssel is goedgekeurd, behoudens enige bepalingen van de bebou wingsvoorschriften II. de besluiten van de raad d.d. 29 janu ari 1963, nr. 303 en 304, tot van toepassing verklaring van de bebouwingsvoorschrif ten, vastgesteld bij raadsbesluit van 29 januari 1963, nr. 302, op de uitbreidings plannen in onderdelen „Holterberg" en „Dijkerhoek", bij beschikking d.d. 18 no vember 1963, 4e afd. respectievelijk nr. 72461 en 72460, van gedeputeerde staten der provincie Overijssel zijn goedgekeurd. Holten, 7 januari 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend dat tijdelijk met de leiding van de dienst van Gemeentewer ken en Bouw- en Woningtoezicht is belast de heer E. H. Celant, technisch hoofdamb tenaar bij de dienst van openbare werken te Deventer. In verband met het feit, dat deze waar neming tijdelijk is en door de heer Celant, naast zijn functie te Deventer wordt ver vuld, zullen de technische ambtenaren der gemeente Holten, ieder, voor zover zulks tot hun taak behoort, iedere dinsdagmor gen het spreekuur van de gemeente-archi tect waarnemen. Het publiek kan zich derhalve als voor heen op dinsdagmorgen ten kantore van gemeentewerken vervoegen ter verkrij ging van inlichtingen, enz. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Zondag 12 januari 1964 Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds Addink en 7 uur Ds Israël. Kollekte voor Inwendige Zending. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Kollekte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp (Bed. H. Av. en Dankz.). Het éne offer is in alle diensten voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. Zaterdagmorgen had op de Borkeld- seweg ter hoogte van het erve „De Pan ne" een botsing plaats waarbij het geluk kig bleef bij materiele schade. De heer G. J. Loman kwam van het erf rijden toen de heer A. J. Bolink uit de richting Rijssen naderde. Daar het uitzicht ter plaatse wordt be lemmerd door eikenhakhout merkte de heer Loman de auto van Bolink te laat op. De 'bestuurders probeerden een botsing nog te voorkommen doch dit lukte niet. Beide wagens werden beschadigd. De bevolkingsaanwas in de gemeente Holten zet zich regelmatig voort. Op 31 december j.l. bedroeg het aantal inwoners 6247, een vermeerdering van 134 personen. De bevolkingstoename verliep als volgt: Op 1 januari 1963 bedroeg het aantal mannen 3136 en het aantal vrouwen 2977, totaal derhalve 6113 zielen. In 1963 zijn ingekomen 135 m. en 127 vr.; geboren werden 78 m. en 73 vr.; een totale vermeerdering van 213 m. en 200 vr. Het aantal inwoners verminderde door vertrek uit de gemeente met 123 m. en 106 vr. en door overlijden met 23 m. en 27 vr. of wel een totale vermindering van 146 m. en 133 vr. De vermeerdering van het zielenaantal bedroeg tenslotte 67 m. en 67 vr. of totaal 134, zodat de totale bevolking op 31 de cember 1963 bedroeg 3203 en 3044 vr. is 6247 zielen. Er werden in 1963 51 huwelijken geslo ten en geen echtscheidingen ingeschreven, terwijl het aantal levenloos aangegeven kinderen 1 bedroeg. Vertrokken: J. Louwerse en gezin van Boschkampsstraat 23 naar Zierikzee J. Megelink van Dorpsstraat 18 naar Duits land W. J. Fikkert van Kosterspad 4 naar Hellendoom mevr. M. E. H. Vixse- boxse-Würtzburg van Holterberg 36 naar Oosterbeek B. J. Oolbekkink van Look 76 naar Oldebroek.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1