le}d Klankbeeld over bedrijfsaanpassing in de landbouw In het Kraamcentrum worden geen kinderen geboren Wat gebeurt er dan wel? In het rundveestamboek Vijf en twintig jaar bij de politie Om het kampioenschap van Holten Aardig toneelspel in Dijkerhoek Aanrijding met dodelijke afloop Srauif en wrijf Gevonden en verloren voorwerpen op de Hoge Veluwe Zaterdag 21 3ecember 1963 HOLTENS NIEUWSBLAD Maandagavond hield de vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Holten" in hotel Holterman een ledenvergadering, waarin de heer A. Leever, voorlichtingsdeskun- dige van het Landbouwconsulentschap te Hengelo (O.) een nieuwe methode van voorlichting demonstreerde door wat men noemde de vertoning van een klankbeeld over bedrijfsaanpassing. Gelijktijdig, dat plm. 130 zeer duidelijke dia's op het scherm werden gebracht sprak daarbij o.a. de landbouwconsulent voor Oost- Overijssel, ir. Veldman, de tekst uit over bedrijfsgebouwen, mechanisatie, bedrijfs- financiering en dergelijke. Het besprokene werd gelijktijdig in beeld gebracht op een wat eenvoudiger wijze dan via een film. AKKERBOUW DAALDE Wat de bedrijfsvoering op het gemengde zandbedrijf betreft werden de cijfers van de veebezetting van 1950 en 1962 naast elkaar gezet en zo bleek, dat de rundvee bezetting van 63 G gestegen is tot TOO. varkens van 4 op 8kippen van 3 op 5maar dat de akkerbouw gedaald is van 30 op 17%. Deze verhoging heeft ech ter niet altijd een redelijke verhoging van het inkomen gebracht. Deze zal moeten komen uit de uitbreiding van de produc tie per man of door afstoting van man kracht. De begte resultaten zijn te verwachten van de vereenvouding der bedrijfstakken door inkrimping van de productietakken b.v. rundvee plus fokvarkens, rundvee plus mestvarkens, rundvee plus kippen of rundvee met akkerbouw. GROTERE AANTALLEN In duidelijke overzichten werd aange toond, dat het uurloon stijgt naarmate een groter aantal dieren gehouden wordt, de boer moet derhalve streven naar be hoorlijke aantallen. In 1950 werden 99 runderen op de 100 ha. grasland gehouden in 1962 bedroeg dit aantal 116. Vele bedrijfsgebouwen zijn echter te on doelmatig ingericht. De stalling vraagt b.v. veel arbeid. Er zijn in dit opzicht tal van mogelijkheden tot verbetering o.a. het bouwen van een nieuwe woning en de oude woning als bedrijfsruimte benutten, het maken, van een uitgebreide stal met veldschuur e.d. Vooral werd belicht de automatische mest-afvoer en het systeem van de z.g. drijfmest, waarbij geen stro mag worden gebruikt, de gierkelder met een kolkenzuiger wordt geledigd en de mest b.v. om de twee maanden op het Door de inspecteur van het N.R.S., de heer E. Mastenbroek, zijn de navolgende koeien van het zwartbonte veeslag in het stamboek ingeschreven: Folkertje 63 b— 73 p. van H. W. Vene klaas; Trise 15 b78 en Gretha 14 b— 77 van Joh. Bosschers; Janke 9 b77 van Hm. Meijerman; Sjoukje 66 b8 en Roza 12 b78 van F. G. Cats; Gaatsche 13 b 79 (voor keurstamboek) van H. J. Huzen; Bontje 2 bc-r 76, Dina 5 b77 en Dina 7 b77 van H. R. Muilerman; Nies je 17 b 78, Niesje 18 b 81 van D. J. Ribbink; Cor- rie 3 b 79 van G. J. Klaasses; Aaltje 7 b 79 en Aaltje 8 b 79 van J. W. Reilink Mzn.; Sjoukje 16 b— 77 van H. Bloemkamp te Heeten; Aaltje b— 78 van G. W. Aitink te Heeten; Akke 22 b— 78 en Anna 2 b— 78 van J. Haverslag; Renske 17 bc-r 75 van H. Markvoort; Trijntje 21 b— 78 van G. W. Kolkman; Leentje 5 b 79 en Dirkje 5 b77 van A. H. Stegink; Boukje 8 b— 77 van A. F. Nijland; Boukje 56 b78 van H. W. Klein Ovink; Dientje 3 b—77 en Gerrie b78 van G. J. Brinkman. De stier Dora's Wouter van A. J. Slijk huis te Heeten werd definitief ingeschre ven met b77 punten. De stier Johan van G. J. Bronsvoort te Okkenbroek werd voorlopig ingeschreven. Door de heer A. N. Landeweerd werden van het roodbonte veeslag ingeschreven: Roza bc-t- 76, Teuntje 13 b— 77 en Alie 3 b77 van Joh. Jansen; Aafje bc-r 76 van J. Ulfman; Marie 24 b— 77 en Marie 9 b 79 (voor keurstamboek) van Joh. t. Dam. ,.Dat klopt, meneer. Ze vond u inder daad bijzonder sympathiek. Daarom was ze bij haar vader uw pleitbezorgei omdat ze'niet wilde, dat u na de over dracht van de firma aan ons, op straat kwam te staan. Zij stond er op, dat wij genoegen zouden nemen met het over nemen van alles, dus ook en juist ook u. Naar ik vernomen heb, is Ina Ganzevoort al ruim een jaar in het ge heim verloofd met een employé van de K-L-M. in Suriname." Hij keek rond op zijn bureau. „Kijk.... hier is juist de aankondiging van de officiële verlo ving. „Reinders overhandigde de bezoe ker een kaart en Karei las de datum: 13 september. Toen schudde hij zijn hoofd. „Jeetje, wat heb ik in mijn hooid ge haald „Toen u niet kwam opdagen, die vrij dagavond meneer Ganzevoort kon natuurlijk van uw ongeluk niet weten heeft' hij in een ogenblik van woede uw ontslagbrief geschreven. En toen kon hij zaken doen zonder er op aan te drin gen ook de vertegenwoordiger over te nemen, begrijpt u?" De bezoeker zat nog steeds verwezen voor zich uit te kijken. Wat kon een mens zich toch ontzettend vergissen. Maandenlang was hij vast in de overtui- lancV wordt gebracht. De koeien liggen dan op een rubbermat terwijl over de vrij diepe grup een rooster wordt aangebracht waardoor de vloeibare mest naar de kelder wordt afgevoerd. Dit vraagstuk had vooral ook de be langstelling bij de gedachtenwisseling die later volgde. Verder werden beelden getoond en ad viezen gegeven over loopstallen, hooi- werktuigen, transportmiddelen, hooiventi- latie, het inkuilen enz. waarbij werd aan gedrongen op een nauwe samenwerking tussen boer en loonwerker. Met betrekking tot de mechanisatie werd er vooral de nadruk opgelegd, dat de boer zich eerst terdege dient af te vragen of de aanschaffing van machines verantwoord is. De behoefte aan bedrijfskapitaal is sterk toegenomen. Hierbij geldt dat de cost voor de baet uitgaat. De aangewezen instelling voor de aantrekking van kapi taal is de boerenleenbank. Na de vertoning van het klankbeeld hebben de heer J. W. Lubbersen, land- bouwvoorlichter te Bathmen en de heer Leever nog tal van vragen beantwoord. De voorzitter, de heer D. Aanstoot, die de vergadering had ingeleid bracht beiden dank voor hun komst naar Holten. EXCURSIE Aan het slot van de vergadering is nog besloten om tegen half januari, de juiste datum zal nog worden bekend gemaakt, een excursie te maken naar enkele van de bedrijven, welke in het klankbeeld werden getoond. Ook niet-leden zullen daarvoor van harte welkom zijn. De heer J. P. Poll Jonker, opperwacht meester der Rijkspolitie en waarn. com mandant van de groep Holten der Rijks politie, herdacht vrijdag het feit, dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij de politie. De jubilaris werd vrijdagmorgen in de raadszaal ontvangen en toegesproken door de burgemeester van Holten, mr. W. H. Enklaar; door majoor Zijpp, comman dant district Almelo van de Rijkspolitie; door adjudant R. Petter namens de colle ga's van de groep Holten; door wachtm. H. Hilverink te Holten namens de Alg. Ned. Politiebond, van welke bond de jubi laris penningmeester is; en door de heer E. D. Stam namens de Reservepolitie van Holten. De verschillende sprekers lieten hun fe licitatie vergezeld gaan van een geschenk. Burgemeester Enklaar bood namens het gemeentebestuur een fraaie schaal van Makkumer aardewerk aan, de collega's verrasten met een prachtige werphengel, terwijl een boekwerk resp. boekenbon werden aangeboden door de Alg. Ned. Po litiebond en de leden van de plaatselijke Reservepolitie. Adjudant R. Petter en wachtmeester H. Hilverink boden namens de collega's en de A.N.P.B. mevr. Poll Jonker bloemen aan. Opper Poll Jonker kwam in het voor jaar van 1958 bij de politie in Holten en was voordien o.a. bij de politie in Bath men. IJs en weder dienende en bij voldoende deelname zullen zaterdagmiddag 21 dec. op de baan van de IJsclub „De Noordpool" aan de Dorperdijk wedstrijden voor dames en heren worden gehouden om het kam pioenschap van Holten. Bij de dames zal Akke Meinsma de titel moeten verdedigen, terwijl bij de heren deze zware taak op de schouders rust van Akke's broer Sijtze. De wedstrijden beginnen om 2 uur. Op 2e Kerstdag zal 's middags om half 3 een afvalwedstrijd worden gehouden. ging geweest, dat Ina van hem hield en ..ja" zou zeggen, als hij haar ten huwe lijk vroeg. Èn al die tijd had hij er even eens vast op gerekend, dat Pa Ganze voort hem zou accepteren als schoon zoon en opvolger in de firma. Om nu te horen, dat noch het één, noch het ander ooit in de bedoeling had gelegen. Nog een geluk, dat hij Ina nooit om haar hand gevraagd had. Zijn aarzelen al die tijd, omdat hij er in die dagen helemaal niet op gebx'and was zijn prettig vrijge zellenbestaan op te offeren, had hem gered en weerhouden van een eerste klas blunder. Om je dood te schamen. Maar wat drommel, waarom nodigde de oudé heer hem dan'zo vaak uit om vrij dagsavonds te blijven eten?" „Meneer Welsenaar. Karei keek verschrikt op en zag het glimlachende gezicht van de personeels chef. Van de weeromstuit begon hij ook flauwtjes te lachen. „Sorry, meneer, maar ik moest dit even verwerken." „Dat is te begrijpen. Misschien maar goed achteraf, dat u nooit over uw ver onderstellingen gesproken hebt." Karei knikte. „Zegt u dat wel." „Om de draad van ons gesprek dan maar weer op te nemen," zo vervolgde de man achter het bureau, „tijdens de besprekingen bleek wel, dat de heer De Dijkerhoekse toneelclub „D.A.T." gaf zaterdagavond in de zaal van 't Bonte Paard te Dijkerhoek een geslaagde uitvoe ring, waarvoor een flinke belangstelling bestond. Opgevoerd werd bet blijspel in 3 bedrijven van de auteur Koos Beswino: ,,'n Zeeman ging passagieren". Geen stuk, zoals de titel reeds doet vermoeden, met een diepzinnige inhoud, maar een echt ge zellig spel, met veel afwisseling, dat de bezoekers wist te boeien en waarom vaak hartelijk is gelachen. Ferry Moerhaven, een rederszoon, is 's nachts aan de rol geweest met Arie Schel- levis, een matroos van een van zijn vaders schepen. Frans Neefjes, de huisknecht in het flat van Ferry, en Mart ie Fransen, 't dienstmeisje, vinden het stel 's morgens in het bed van Ferry. Die morgen ontwikke len zich allerlei vreemde situaties, doordat persoonsverwisselingen plaats vinden bij het bezoek van een aantal kennisjes ten huize van Ferry en Arie b.v. in gezelschap komt van freule De Mees van Vendel, door vader Moerman uitverkoren als de toekomstige vrouw van Ferry. Moerman Sr. maakt kennis met de zangeres Lenie Havermans, de werkelijke uitverkorene van Ferry, die hij voor de freule aanziet en bijzonder charmant vindt. Door deze elkaar voor de mal houderij doen zich vermakelijke tafereeltjes voor en het slot van het stuk is een „happy end", waarin Ferry zijn Lenie, Arie, die inmiddels bevorderd is, de freule en de huisknecht zijn Martie krijgt. De spelers oogstten na ieder bedrijf een hartelijk applaus. Regisseur Johan Nikkels had een aan tal aanvaardbare figuren op het toneel gezet, die hun rol bijzonder aardig ver tolkten. De rollen van Arie Schellevis en Ferry Moerhaven werden erg leuk ge speeld door Wim Bosman en Gerrit Nik kels; Rikie Brinks was een leuke ver schijning als freule, Bertus Veneklaas speelde de rol van vader Moerhaven, de reder, niet onverdienstelijk, evenals Diny Bosschers, die van Lenie Havermans, de zangeres. Verder mogen genoemd worden het goede spel van Henk Reilink als de butler van Ferrj' en Toos Wegstapel als diens dienstmeisje, terwijl een minder grote rol hadden Egbert Haverslag als de baron, de oom van de freule, die wat spe culeerde op de gulheid van Ferry, en Dï- neken Haverslag als mevr. Havermans, de moeder van Lennie. De Holtense kapper "Wander Drent zorgde voor een goede grimering. Na de gebruikelijke verloting werd er in het intieme zaaltje van 't Bonte Paard nog geruime tijd gezellig gedanst. Zondagmiddag even voor drie uur is de 65-jarige ongehuwde mej. J. G. Jansen, wonende op het erve „Voelman" in de buurtschap Neerdorp, toen zij op weg was naar de kerk. bij het. oversteken van de Deventerweg nabij het spoorwegviaduct, door een auto van de Rijksverkeerspolitie, die met grote snelheid op weg was naar een aanrijding te Dijkerhoek, aangereden en op slag gedood. De politieauto, die bestuurd werd door de wachtmeester le klas G. J. Beunk uit Almelo, had telefonisch opdracht ontvan gen om zich voor 'n verkeersongeluk naar Dijkerhoek, vanuit Holten 5 km. in de richting Deventer, te begeven en reed met gierende sirene en het blauwe flikkerlicht op door het dorp. Ter hoogte van de Burg. Van der Borchstraat weifelde mej. Jansen bij 't oversteken van de drukke verkeers weg. De heer Beunk zag het gevaar van een aanrijding aankomen, remde uil alle macht, stuurde scherp naar links, maar kon niet meer voorkomen, dat het slacht offer door de rechtervoorzijde van zijn auto werd aangereden. Zij werd op slag gedood. Haar rijwiel werd totaal vernield, terwijl ook de politieauto aan de voorzijde averij opliep. Het slachtoffer woonde met een onge trouwde zuster en haar broer naast de boerderij in het Neerdorp. Ganzevoort al spijt had van zijn ondoor dachte beslissing om u op staande voet te ontslaan. Enfin, we zijn het nu op al le punten eens. Waarschijnlijk zal de overdracht nog deze maand plaatsvin den." „Juist, meneer," Karei knikte begrij pend. „Onder deze omstandigheden is er natuurlijk geen enkel bezwaar meer om de oude klanten te gaan bezoeken-" De ander stond op. „Meneer Welse naar, u krijgt nog een schriftelijke be vestiging van uw aanstelling. Komt het u gelegen om op 16 september aan staande aan te vangen?" „O ja," antwoordde Karei enthousiast, „al was het morgen." „Komt u dan die dag eerst even hier heen, omdat de oude heer Spaander kennis met u wil maken. Dat is zo z'n gewoonte. En kom daarna even bij mij met uw reisplan. Ik weet graag, waar m'n vertegenwoordigers op een be paalde dag zitten, ziet u?" „Het komt voor elkaar, meneer." De receptioniste keek belangstellend naar zijn opgewekte gezicht. „Zo te zien, bent u niet voor niets gekomen, veronderstel ik?" Karei knipoogde en bleef even staan. „Je raadt het, zus. Volgende week vangt de strijd om het bestaan aan in dienst van de firma Spaander en Berg. Als ik er aan denk begint m'n jas al te zwe ten." Het meisje glimlachte. „Naar wat ik over u gehoord heb.begon ze. „O, maar u moet altijd voorzichtig zijn met wat de mensen zeggen." Ze keek verbaasd. „Maar het was juist zoveel goeds!" Hij kneep een oog dicht. „Kijk dan maar dubbel uit, zus. Meestal valt het Helemaal in stilte heeft het „Kraam- centrum voor Z.W. Overijssel" van het Groene Kruis te Deventer in de voorbije maanden op zekere dag zijn vijftiende verjaardag gevierd. Of, helemaal in stil tedat is eigenlijk ook weer niet waar. Naar alle waarschijnlijkheid is die verjaardag ingezet, begeleid of uitgeluid met de schreeuw van een pasgeboren baby. Het Kraamcentrum heeft namelijk dit jaar ongeveer zeshonderd verzorgingen gehad en nog is het jaar niet helemaal voorbij. Dat betekent dus, even aangeno men dat al die verzorgingen netjes over het jaar zouden zijn verdeeld, ruim an derhalve baby per dag. Het zou dus wel een wonder zijn als er uitgerekend op die vijftiende verjaardag niet een baby door het centrum was verzorgd. In die vijftien jaar betekent dit aantal van zeshonderd verzorgingen een enor me groei van het werk, want in de eerste jaren kwam men nauwelijks aan een getal, van 'honderdvijftig. Gelijke tred met de groeiende belang stelling voor de diensten die het cen trum gelukkig gegroeid; elk jaar op nieuw zijn er meisjes die voor dit boeien de beroep opgeleid willen worden. Op het ogenblik hebben de leidster-docente zr. G. E. de Jager en haar twee assis tentes de beschikking over 32 vaste krachten; twintig kraamverzorgsters die hun opleiding hebben voltooid en twaalf die daarmee al in elk geval ver genoeg zijn om ook in de praktijkdienst te doen. Deze gelukkige omstandigheid had in elk geval mede tot gevolg dat het cen trum de laatste tijd nooit meer „nee" hoeft te zeggen tegen een aanstaande moeder die zich in komt schrijven en eveneens niet meer hoeft te „lenen" bij •andere centra wanneer er plotseling een groot aantal verzorgsters binnen enkele dag nodig zijn. Het Groene-Kruis-centrum, dat zijn hoofkwartier heeft in de Geert Grote straat te Deventer, werkt niet alleen in deze stad, maar eveneens in de gemeen ten Bathmen, 'Diepenveen, Holten, Mar- kelo, Olst en Raalte. In al deze gemeenten zijn de „bruine meisjes" van het Kraamcentrum in deze vijftien jaar een bekende verschijning geworden. Men heeft ze leren waarderen als pittige, bekwame en vriendelijke meisjes dié de handen uit de mouwen weten te steken en die alles doen om niet alleen in die tien dagen, dat ze in een gezin zijn moeder en baby goed verzor gen, maar ook het huishouden op rolle tjes te laten verlopen. Het komt echter nog wel eens voor, dat die tien dagen kraamhulp niet vol doende zijn, dat het voor een gezin en een kraamvrouw beter is wanneer de hulp er al wat eerder is en wat langer blijft. Een kraamverzorgster kan dat echter niet, dat zou alleen maar beteke nen dat andere aanstaande moeders wel licht zonder hulp kwamen te zitten. En dat is uiteraard precies in tegenstelling tot wat de kraam ver zorging beoogt en waardoor deze kraamverzorging van Groene zowel als Wit-Gele Kruis over heel de wereld bekend heeft gemaakt. En tochtoch heeft het Kraam centrum van het Groene Kruis in De venter er iets op gevonden, waardoor in dergelijke gevallen toch de gewenste hulp kan worden verleend. Er komen zich namelijk nog wel eens meisjes mel den voor de opleiding die net nog een driekwart jaar of korter te kort komen voor de vereiste leeftijd van achttien jaar. Niet zelden komen deze meisjes al in dienst van het centrum en zij zijn het die door voor- en nazorg, zowel als door interne dienst in het centrum, al met de sfeer en de praktijk van haar toe komstig beroep vertrouwd raken. Men kan ze heel gemakkelijk van de kraam verzorgsters onderscheiden; er lopen wit- tegen, Tot ziens!" Een knappe jongen, dacht het meisje zuchtend, terwijl ze hem naoogde. En een vlotte. Zou hij verloofd zijn?" HOOFDSTUK 15 Stien accepteert het ordertje liefde. Hoewel hij brandde van verlangen om Stien op de hoogte te stellen van het goede nieuws, voelde hij er niets voor om naar de Hoge Veluwe te rijden. Nou, vanavond was ook vroeg genoeg- Dan werd het een leuke verrassing. Die middag bracht hij in zijn kamer door en stelde alvast een reisplan sa men. Na veel passen en meten had hij het zo voor elkaar, dat hij ongeveer eens in de twee maanden alle klanten één keer kon bezoeken, maar dan zou er ook niet veel stagnatie tussen moeten komen. Morgen zou hij het wel eens net jes overpennen. En dan moest Reinders het maar bekijken. 's Avonds reed hij al vroeg naar Ot- terlo en op de Pothovenlaan zette hij zijn wagen aan de kant, waarna hij het erf opliep. Twee van de jongens waren achter het huis aan het werk en keken op, toen ze hem om de hoek zagen ko men. Ze staken hun hand op ten groet en een van hen zei: „Stien is er nog niet." Hij bleef bij het tweetal staan en keek naar hun werk; ze waren druk bezig een tractor te repareren. De oudste van beiden kwam overeind, veegde zijn han den aan een dot poetskatoen af en keek naar de bezoeker, ,,'t Komt goed uit, dat je wat vroeg bent, Karei. Vóór Stien thuiskomt, wil ik je wat vertellen." Karei knikte en volgde de ander naar binnen. Hij groette mevrouw van Essen te strepen door hun bruine uniform jurk. Tenslotte en dat is iets geheel r.ieuws heeft het Kraamcentrum op het ogenblik ook nog twee „grijze meis jes" in huis, die deze voor- en nazorg kunnen verlenen. Op haar jurk dragen ze een insigne met de letters: V.V.B., de afkorting van: „Vooropleidng Verzor gende Beroepen". Het zijn meisjes die al drie jaar huis houdschool n.l. twee jaar primaire op leiding en een jaar assistente in de huis houding achter de rug hebben. Meest al zijn ze dan zo'n jaar of zestien, zeven tien. En als toekomstideaal. hebben ze een „verzorgend beroep" gekozen: kraamverzorgster, bejaardenhelpster, ge zinsverzorgster of ziekenverzorgster. De moeilijkheid was tot voor enkele jaren, dat zo'n meisje dus met één of twee „verloren" jaren zat tussen haar oplei ding en de eigenlijke beroepsopleiding die bijvoorbeeld voor de kraamverzor ging een, leeftijdsgrens van achttien jaar stelt. Vaak verdwenen die meisjes daar om, en meestal min of meer tot hun ei gen spijt, in een heel ander beroep. Juist daarom is er in het Nijverheids onderwijs naar j2en vorm gezocht om de ze meisjes te helpen op hun weg naar de eigenlijke beroepsopleiding. En dat is in 1961 geworden de „Vooropleiding Ver zorgen de Beroepen" (VVB). Het begon in 1961 met 238 leerlingen op zeventien scholen, nu zij'n het er 648 verspreid over 41 scholen. Zulk een VVB-opleiding vindt men, om een paar plaatsen in de buurt te noemen o.a. in Almelo, Apel doorn, Brummen, Duistervoorde, Nijver- dal en Vorden. De opleiding valt uiteen in zes maan den volledig dagonderwijs vervolgens drie maanden stage in het beroep dat ze zich voor ogen hebben gesteld en dan weer drie maanden dagonderwijs. En zo zijn dan nu twee van deze meis jes, als eerstelingen, naar het Kraam centrum van Z.W. Overijssel gekomen. Ze krijgen er een prachtige kans om met hun toekomstig beroep vertrouwd te- ra ken en, dat is minstens even belang rijk, om hun keuze definitief te bepa len terwijl ze anderzijds het Kraam centrum de kans bieden om die extra hulp te verlenen die in sommige geval len gewenst of noodzakelijk is- De gezinnen betalen daarvoor aan het Kraamcentrum, net als bij de „gewone" kraamverzorgster, - een vergoeding per dag. Maar ze hebben daarvoor dan ook tussen 's morgens acht en 's middags vijf een hulp in huis die niet alleen van aan pakken. maar die ook van toeten en bla zen weet. Zo kunnen Nijverheidonderwijs en Kraamcentrum elkaar de helpende hand reiken, de meisjes behulpzaam zijn in haar beroepsopleiding en bovendien nog een uitkomst zijn voor vele gezinnen, Mooier kan het nauwelijks. Uw verkoudheid neoa, keel at horvt ww* BW* Gevonden: muts, diverse handschoenen, militaire tas, paar herenschoenen, zilveren halskettinkje. Verloren: rekenboekje, sjaal, diverse handschoenen. Inlichtingen dagelijks (doch uitsluitend tussen 9 en 13 en 14 tot 22 uur) aan het groepbureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten, telef. 352. en ging met de jongeman naar de voor kamer. „Laten we bij het raam gaan zitten, dan kunnen we Stien zien aankomen," stelde de ander voor. Karei zakte neer in een gemakkelijke stoel en probeerde zich de voornaam van de oudste broer te herinneren. En opeens schoot hem die weer te binnen: natuurlijk, dit was Kees. Ze staken een sigaret op en de boe renzoon keek eens naar de vertegen woordiger. „Karei, wij, de jongens, heb ben je verkeerd beoordeeld. Dat pak slaag toen. nou ja, het is gebeurd en je hebt er gelukkig alleen maar een lit teken van over gehouden. Dat is wel niet zo leuk, maar. Karei schudde zijn hoofd. „Laten we er maar niet meer over praten. Ik heb het sportief opgevat: Ik heb het zelfs gerespecteerd, dat jullie zo je zuster be schermen." „Oké, Karei, het is voorbij. Maar daarover gaat het eigenlijk niet. De kwestie is. je weet al zo'n beetje van ons en Stien en je weet natuurlijk ook, dat Stien zo half en half verloofd was?" „Met Gerrit Davelaar?" Kees van Essen knikte. „Met Gerrit, onze buurjongen. Persoonlijk ben ik nooit zo heel erg gek op hem geweest. Wim, één van m'n broers, was zo onge veer zijn kameraad. Gerrit lust wel een glas bier en een borreltje. Hier in Otter- lo hield hij zich doorgaans nogal koest, maar als hij uit de buurt was, dan dronk hij wel eens teveel. En Wim ging van lieverlee mee doen. Dat stond ons al niet aan. Vader en moeder evenmin. (Wordt vervolgd) W^/WWVWVUWVVWWWWWVWWWWWWMWIWIWWWWVW» door cllenk aan ^-teeóivijk i ^MWVWWWVWVWVWVVWtfWWWWWVIWVVVWVWWVWWWWWVWWVVMtAAWVVW

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 2