Agenda KERKDIENSTEN Een laatste vermaan van St. Nicolaas bij zijn vertrek naar Spanje! De inwisseling van de winkelbonnetjes Sint op bezoek bij de bejaarden Bazar van de W aardenborchgroep Bejaardenmiddag in Dijkerhoek Aktieve Plattelandsjongeren Nieuw bibliotheekgebouw H.M.V. bracht vrolijke klanken in Dijkerhoek Burgerlijke Stand Filmnieuws Schrikkelboekenweek Zaterdag 7 december 1963 No. 49 Jaargang 15 NIEUWSBLAD Uitgave van de Stichting ,B.oltens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 051,83 - 231, Adv.-prijs 1-15 mm. (a contant) f2.50. Iedere H0LTEN9 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Dinsdagmiddag heeft Sint JNicolaas in gezelschap van z'n trouwe knecht Zwarte Piet een bezoek gebracht aan de bejaar den in gebouw „Irene". De presidente van de Bejaardensociëteit mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel sprak een hartelijk woord van welkom tot de hoge gast die daarna met alle bejaarden een gezellig praatje maakte. De nestor van het gezelschap, opa Paalman (83) ver telde over de z.g. „Berlijnse muur" die ge bouwd zou worden, mevr. Sprokkeree zong een leuk liedje en de heer A. de Vries declameerde tot veel genoegen van Sint enkele vrolijke stukjes. Zwarte Piet die de roe wel bij zich had hoefde die niet te gebruiken. De bejaar den waren allemaal zoet geweest en ze ontvingen allemaal een cadeautje van Sint. Bij zijn afscheid sprak Sint een woord van veel waardering voor het mooie werk dat het comité „Bcjaarden- sociëteit" verricht en hij sprak de wens uit dat nog meer bejaarden de maande lijkse gezellige bijeenkomsten zullen gaan bezoeken en dat door deze bijeenkomsten een hechte band mag ontstaan tussen de Holtense bejaarden. GEDICHT Een van de dames van het comité had ter gelegenheid van het bezoek van Sint, het volgende leuke gedicht gemaakt dat door Zwarte Piet werd voorgelezen. A is het Alphabet, dat U hier krijgt opgediend. B de Bejaardensociëteit, Welkom is iedere vriendin of vriend! C zijn de Centjes, die iedere keer worden neergeteld. SCHAATSLIEFHEBBERS OPGELET Liefhebbers van de schaatssport raden wij aan goede nota te nemen van een ad vertentie van de IJsclub „De Noordpool" ■betreffende de kosten verbonden aan het donateurschap van de club. KWALIFICATIE: UITMUNTEND Het Italiaans windhondje van mevr. B. C. de Haas-Boekbinder, alhier, werd op de internationale kampioenschaptentoonstel ling „U.Z.G." te Utrecht op 1 december als „uitmuntend" gekwalificeerd. INGEZONDEN: Als groepleider van de Waardenborch- groep wil ik, mede namens de gehele lei ding, de Holtense gemeenschap dank zeg gen voor het doen slagen van de bazar in Irene op 28, 29 en 30 november j.l. Deze nog betrekkelijk jonge groep had een duwtje in de goede richting nodig en U hebt dit allen zuiver aangevoeld. De heer J. Wiggei's heeft op de laatste avond, staande achter de microfoon van het flikkerlichtspel gezegd: „Wij als Hol- tenaren zorgen voor de fundering van het troephuis". Zo is het inderdaad geworden en ik meen wel te mogen zeggen dat, gezien het netto batig saldo, U zelfs voor meer hebt gezorgd. Voor ons als leiding is het geweldig ge weest. Waarvoor doen wij, bazarcommissie, plaatselijke commissie en leiding, namelijk dit alles? Voor de opgroeiende jeugd in Holten. Deze is het ons waard een deel onzer vrije tijd ter beschikking te stellen. Doch zonder Uw medewerking kunnen wij niet bereiken wat wij zo gaarne voor die jeugd, die zich tot de padvinderij aan getrokken voelt, willen doen. Wat alle medewerkenden van deze bazar zeer ge troffen heeft is dat vele verenigingen in Holten spontaan hun medewerking en be langstelling hebben gegeven en getoond. Dit gebaar typeert echt de verstandhou ding der jeugdverenigingen. Het gaat er ook niet om dat de ene vereniging groter is dan de andere. Alle verenigingen met elkaar zijn in een gemeenschap van groot belang omdat zij de mogelijkheid voor het kind bieden zich bij één of meerdere ver enigingen aan te sluiten. De padvinderij voorziet hier in een be hoefte. In maart van dit jaar zijn wij ge start met 28 verkenners en 24 welpen. Hiervan zijn 2 jongens vertrokken, één verkenner door verhuizing naar elders en één welp die de voorkeur gaf aan het voet ballen. Twee jongens van de wachtlijst der verkenners zijn toen in de troep opge nomen en de welpenhorde is aangevuld met één jongen van de wachtlijst der wel pen. Door aantrekking van en verschhiving in de leiding js het mogelijk geworden op 14 december a.s. met een 2e horde (20 welpen) te starten. Aangezien het padvindersspel indivi dueel wordt beoefend en daardoor veel van de leiding vergt is het in de toekomst eerst dan weer mogelijk verkenners en welpen te plaatsen, indien enkele plaatsen openvallen door vertrek van een jongen door verhuizing of het overgaan naar een andere vereniging. Holtenaren, nogmaals hartelijk dank voor hetgeen U voor de jeugd hebt willen doen. De groepsleider, P. Rijnsaardt. D zijn de Dames, die sjoelen, je staat soms versteld. E is het Eerste jaar, waarin wij met z'n allen begonnen. F is het Feest van Sinterklaas, waarvoor veel zotte zaken zijn verzonnen. G is al het Óoede, dat voor U in het nieuwe jaar zal komen. H is onze mooie Holterberg, die wij deze zomer gezamenlijk beklommen. I is, ja, U raadt het al, „Irene", waarin wij steeds gastvrijheid krijgen. J zijn natuurlijk de Jongere dames, die voor U verrassingen verzwijgen. K zijn de felle kaarters, die kaarten tot het slot. L is het Licht, dat om te kunnen filmen, wel uit „mot". M is de Mijter van St. Nicolaas, die hem zo bijzonder goed staat! N is ons aller Nieuwsblad, waarin misschien voortaan het goede stukje staat. O is de Opkomst van bejaarden, die wij graag nog iets groter zagen. P is ons aller vriendje Pieterbaas, die de Sint helpt pakjes dragen. Q is de enige chocoladeletter, die men, denk ik, nimmer eet R is het Reisje, dat wij willen maken. Zegt U het, als U een reisdoel weet? S is natuurlijk Sinterklaas, die wij dankbaar hier ontvangen. T zijn de Tonen van het orgel, die ons begeleiden bij het zingen. U „dat bent U" om wie dit alles draait! V is de Vreugde in het leven, die voor U de herinnering verfraait. W is Wimmetje Wolters, die hartelijk met ons meeleeft. X is de onbekende toekomst, die U, naar ik hoop, veel goeds geeft. IJ is het IJs, dat misschien niet al te veel zal vriezen. Z is van dit gedicht de laatste Zin, met onze allerbeste wensen voor een goed begin. Dinsdagmiddag ontvingen de Platte landsvrouwen van Dijkerhoek in de zal van 't Bonte. Paard hun bejaarde buurt genoten voor een gezellige samenkomst. Deze middag weid geheel door de ei gen leden verzorgd. Nadat de presidente mevr. H. Reilink- Kers, een woord van welkom had ge sproken en het bondslied was gezongen vertoonde de secretaresse mejuffrouw J. Hogenkamp een aantal dia's van de ei gen omgeving, van het laatste school feest en van de reizen, die de platte landsvrouwen en de schoolkinderen deze zomer maakten. Twee leden hielden daarna een voor dracht „de Klömpkes", die zeer in de smaak viel. Tot slot van deze middag, waarop de gasten enkele malen getracteerd werden voerde een grotere groep leden het spel ..Vrouwen levenslang" op. Zeven dames beelden de verschillende stadia van het vrouwenleven uit van schoolkind tot ou de, wijze vrouw, terwijl een koortje toe passelijke liederen zong. De voorzitster bedankte de gasten voor hun komst, waarop de heer J. Wegstapel, namens alle gasten, grote erkentelijkheid uitsprak voor het gebodene. Al met al was het een geslaagde middag. TONEELUITVOERING IN DIJKERHOEK De Dijkerhoekse toneelclub „D.T.C." zal op zaterdag, 14 december in zaal 't Bonte Paard ihet toneelstuk in drie be drijven opvoeren van de auteur Koos Beswino „Een zeeman ging passagieren". De avond wordt met 'bal besloten. ONDERBREKING STROOMVOORZIENING In verband met werkzaamheden aan het hoogspanningsnet van de IJsselcen- trale zal de stroomvoorziening op dins dag, 10 december van 14 uur tot 15.30 uur worden onderbroken in de buurt schap Dijkerhoek en een gedeelte van het Holtertbroek. Zaterdag organiseerde „Jong Holten" samen met de Plattelandsmeisjes een dropping. Er was hiervoor grote belang stelling. De deelnemers en deelneemsters werden in de bossen van 't landgoed Wei- dam gedropd, waarna ze opdracht kregen om bij café Schepers te komen, dit was in Lochhuizen (gem. Neede). De afstand, die moest worden afgelegd, was ongeveer 7 km. De eerste prijs ging naar groep 6 die er precies 100 min. over deed. Het was een geslaagde dropping, die door enkele leden van de afd. Diepenheim goed vetzorgd was. Op de thuisreis moesten nog 2 groepen in Diepenheim worden opgepikt die de moed niet hadden kunnen opbrengen om naar Lochhuizen te lopen. Op de hoek van de Pastoriestraat en de Schoolstraat is 't nieuwe bibliotheek gebouw verrezen van de „Stichting Bi bliotheek en Leeszaal Markelo-Holten- Diepenheim", als onderdeel van de Over ijsselse plattelandsbibliotheek. De nieuwe bibliotheek zal woensdag, 11 december des avonds om 8 uur in de hal van de o.l. dorpsschool officieel in gebruik genomen worden. De opening geschiedt door de heer H. A. te Riet, lid van gedeputeerde staten dezer provincie. Het nieuwe bibliotheekgebouw, dat riant gelegen is in het complex Bosch kamp, zal voor belangstellenden te be zichtigen zijn op donderdagavond d.a.v. tussen 7.30 en 9 uur. Het zal voor de bibliothecaressen, die, vanaf de oprichting van de plattelands bibliotheek, alhier, nu al weer tal van jaren geleden de boeken hebben uitge geven in de woning aan de Stations straat, een vreugdevol moment zijn als zij straks hun arbeid kunnen voortzetten in een modern ingerichte bibliotheek met veel licht en ruimte, waarin de lezers ook prettiger geholpen kunnen worden en gemakkelijker hun keuze kunnen doen. Ter gelegenhied van de winkelweek actie heeft de muziekvereniging „H.M.V." woensdagavond een muzikale rondgang gemaakt in Dijkerhoek en daarbij eerst de buurtschapskern aangedaan. Ondanks het feit, dat aan dit bezoek weinig be kendheid was voorafgegaan en ondanks minder aangenaam weer om buiten te zijn, was er toch nog een flinke belang stelling. Na enkele marsen ter plaatse werd in een flink tempo naar café 't Bonte Paard gemarcheerd, waar op 't plein nog weer enkele nummers werden geblazen. Binnen bood de heer H. Kloosterboer mede namens een aantal Dijkerhoekse neringdoenden de muziek een enveloppe rr.et inhoud aan, met de opmerking, dat men blij is, H.M.V. hier nog eens te mo gen horen, zodat men weet bij Holten te horen. De voorzitter van H.M.V., de heer A. Westerik, zeide met dankbaarheid het geschenk te aanvaarden, omdat er in de loop der jaren ondanks de 'grote afstand, zo'n goede band is ontstaan met de be volking van Dijkerhoek. HOLTEN Geboren: Egbert Antoni, zoon van A. Kruissink en F. H. Harmsen, Bosch- kampsstraat 18; Gerrit Dinant Zwier, z.v. G. Schutte en Z. Jansen, Holterberg 26b; Arie, z.v. G. Beldman en J. W. J. van der Graaf, Zomerhuisjesterrein D 8b; Bernard, z.v. J. G. P. Müller en van J. den Mijl, Smidstraat 8; Teunis Johan, z.v. H. Boode en G. Koopman, Zomer huisjesterrein F 2a; Willem Hendrik, z.v. L. H. Rensen en H. Podt, Espelo 4, Holten. Ondertrouwd: A. Vincent, 26 jaar en B. Westerik, 24 jaar, beiden te Holten. Overleden: S. M. H. Boelen, wed. van B. Wanrooy, 51 jaar, Oude Diepenveense- weg 1. Ingekomen: W. J. Fikkert, van Almelo naar Kosterpad 4; C. C. Witzand, van Almelo naar Holterberg 25; G. Smedes, van Almelo naar Beuseberg 178, Vertrokken: W. Dikkers, van Dorps straat 18 naar Zwitserland; D. Kiffen, van Burgemeester van der Boschstraat 9 naar Diepenheim. In Gebouw „Irene" draait deze week zondagavond een programma waarvan de jeugd weer zeer zeker met volle teugen zal genieten en waarin als hoofdnummer vertoond wordt de zeldzaam spannende en sensationele actiefilm „De ridder met de 1000 gezichten". Een avonturenfilm met in de hoofdrol de populaire acteur Lex Barker, waarin de toeschouwer deelgenoot wordt in een hevig spannend verhaal dat hem van de allereerste tot de laatste minuut toe onge kend laat meeleven. „De ridder met de 1000 gezichten" is een kei van een avonturenfilm, waaraan de vele liefhebbers van actie, spanning en sensatie hun hart weer eens heerlijk kun nen ophalen. Zaterdag 7 dec.: Dansen in café ,,'t Bonte Paard". Zaterdag 7 dec.: Sint Nicolaasbal in zaal Smel te Markelo m.m.v. Ben Steneker. (Zie adv.). Zaterdag 7 dec.: Vanaf 7 uur grote ver werping in de Hallm. (Zie adv.). Zondag 8 dec.: 7.30 uur Filmavond in Irene. (Zie adv.). Maandag 9 dec.: Inlevering van de winkel weekbonnen en van de schattingskaar- ten. (Zie adv.). Maandag 9 dec. 8 uur: Ledenvergadering P.v.d.A. in hotel Holterman. Dinsdag 10 dec. 7.30 uur: Bekendmaking prijswinnaars van de winkelweek in café Maats. Woensdag 11 dec. 8 uur: Officiële opening plattelandsbibliotheek in de hal van de o.l. Dorpsschool. Donderdag 12 dec.: 8 uur filmvoorstel ling School met de Bijbel: „Des Bet ter aus Dingsda". Donderdag 12 dec. 7.30 uur: Ledenverga dering W.S.V. „De Trekkers" in club huis „De Waag". Zaterdag 14 dec- 7 uur: Grote verwerping in de Halm. (Zie adv.). Zaterdag 14 dec. 7.45 uur: Toneeluitvoe ring van de Toneelclub Dijkerhoek in zaal ,,'t Bonte Paard". (Zie adv.). Zaterdag 14 dec.: Verwerping van kren tenbrood, speculaas enz. in café De Wip- pert. Zaterdag 14 dec.: Trekkersbal in Amicitia. (Zie adv.). Zaterdag 14 dec.: Forumavond A.R. Kies vereniging. Zaterdag 21 dec.: Kerstoratorium-uitvoe ring „Soli Deo Gloria" van Holten en „Looft den Heer" van Neede in de N.H. Kerk te Holten, m.m.v. Riek Bolink- Landeweerd (sopraan) en Fokke Gnod- de (bariton). Zaterdag 21 dec. 2.30 uur: Kerstwandel tocht georganiseerd door de W.S.V. De Trekkers" vanaf clubhuis „De Waag". Gevonden: 1 sleutel (verm, van hang slot); glacé-handschoenen; plastic ibal; 'bacosleutel; want; kinderhandschoen. Verloren: Treinabonnement; 2 porte- monnaies met inhoud; dameshandschoen; meisjeshandschoenen; herenhandschoe nen; werkschoenen; jongenshandschoe nen. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten en wel tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. 29 februari-7 maart De Boekenweek begint in 1964 op schrikkeldag. Deze bijzondere omstandigheid heeft ertoe geleid dat een bijzonder verhaal tot Boekenweek-Geschenk is gemaakt: een Chinese detectiveroman van Robert van Gulik, die al een serie van zulke geschie denissen op naam heeft staan. De titel is „Vier Vingers". Een speciale attractie wordt, dat ieder een, die kan aantonen op schrikkeldag te zijn geboren, dit Geschenk krijgt zonder de gebruikelijke besteding van f5.aan boeken. De Boekenweek wordt op 28 februari in het Concertgebouw geopend met de première van een ballet, uitgebracht door het Nederlands Dans Theater. Dit ballet wordt speciaal voor de gelegen heid gemaakt. Hans van Maanen ver zorgt de choreografie- In de nacht van de 28e op de 29e volgt dan een Schrikkeliboekenbal. Zondag 8 december (2e Advent) Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds Noordergraag van Olde- .broek; 7 uur ds van Lokhorst van Zwolle. Collecte: „Kerk en Oecumene". In beide diensten v oorbereiding H. Avondmaal. Dijkerhoek (Bethanië): 10 uur ds Addink. Collecte: „Kerk en Oecumene". Voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Kerk: 10 uur ds R. A. Hoogkamp en 3 uur ds W. Schenk van Enter. In beide diensten is het ene offer voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". B.J.G.O. VIERDE ST. NICOLAAS Maandagavond was er in café „De Waag" een gezellige Sint Nicolaas-feest voor de leden der beide P.J.G.O.-afd. De avond werd gevuld met allerlei spelletjes. De leden hadden zelf cadeautjes meege bracht, die tussen de spelletjes door wer den uitgepakt. Sommige pakjes gingen vergezeld van een leuk gedichtje. Het was dit jaar voor het eerst, dat „Jong Holten" samen met de Plattelandsmeisjes een Sin terklaasfeest organiseerde, doch deze avond mag bijzonder geslaagd genoemd I worden. moet geschieden op: MAANDAG 9 DECEMBER van 16-21 uur in „Amicitia" te Holten of van 19-21 uur in „'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. DE INGEVULDE DEELNEMERSKAARTEN kunnen daar tezelfder tijd worden ingeleverd, met de bon uit de krant met het aantal bonen. DE INLEVERING VAN DE DEELNEMERSKAARTEN (met het totaal gewicht van de 8 personen) en van DE BON UIT DE KRANT (met het totaal aantal bo nen - 71 potjes bij 66 winkeliers) moet in elk geval UITERLIJK dinsdag 10 december 'S MIDDAGS 12 UUR geschieden bij één van de deelnemende winke liers. (Na dit tijdstip worden, in verband met de weging van de genoemde personen en de telling der bonen, geen deelnemerskaarten en bonenbonnen meer aan genomen.) DE UITSLAG wordt op diezelfde avond, dinsdag 10 december om 19.30 uur bekend gemaakt in café Maats.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1